שיחת משתמש:היהודי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

בס"ד לק"י עמ"י עש"ו

Shabat Candles.png משתמש זה שומר שבת, ומבקש לא להשאיר לו הודעות בשבתות וחגים


Sunset in Bat Yam, Israel 2011.jpg אני בחופשת ויקי עד ל־לא ידוע.
 עקב תואר שני בספרות עברית באוניברסיטת בר אילן ניתן ליצור קשר באמצעות מייל משתדל לתקן מדי פעם כמיסת הפנאי.

הבהרה: משתמש זה אינו מוסמך לפסיקת הלכה

ארכיונים: תשסה תשסו א תשסו ב ארון הספרים שלי לה"ו

he משתמש זה דובר עברית כשפת אם.
yi-3 דער באניצער האט א פֿארגעשריטענע ידיעה אין יידיש.

שריד כן ועובדיה לא?[עריכת קוד מקור]

אתה לא חושב שזה "קצת" צבוע מצדך? וỹelloωblộớd ¤ שיחה 21:13, 20 בספטמבר 2006 (IDT)

אני לא יודע. שריד (שאני מאוד מעריך אותו כאדם. בעיקר בגלל שיש לו דיעה כלשהי). לא כ"כ מאמין ב"שטויות" האלו. מרן נראה לי קצת יותר כן. אבל אם נראה לך שזה לא בסדר, אשתדל למצוא באיזשהו ספר גימטריא יותר "ניטרלית". היהודי ּה' הוא המלך!ּ שיחה 21:17, 20 בספטמבר 2006 (IDT)
למה להפוך ערך על גימטריה לזירת מלחמה? זה ערך על ערך מספרי של אותיות! את הביטוי "-- בגימטריה הוא" ניתן להבין בקלות מהערך בלי שיהיה כתוב דבר על שניהם לא צריך לא את זה ולא את זה הערך יכול להיות נעים לקרוא לכל אדם, למה להתגרות דוקא?
חו"ח. לא התגרתי. מישהו כתב את זה, ואני בסה"כ באתי לשמור על כבודו של מרן. במחשבה שנייה אתה בהחלט צודק, ובאווירת הימים נוראים אני אוריד את שניהם בע"ה! היהודי ּה' הוא המלך!ּ שיחה 21:22, 20 בספטמבר 2006 (IDT)

ויקיציטוט[עריכת קוד מקור]

למה שלא תעלה את הציטוטים היפים לויקיציטוט? כל טוב לך ושנה טובה!תומאס 02:54, 21 בספטמבר 2006 (IDT)

שמחתי לדעת שיש מישהו שקורא דפי משתמש:-)... אשמח לעלות, העניין הוא שזה ציטוטים שאנשים מראים לי (ולא תמיד מספרים על המקור) או ציטוטים שתוך כדי השיעור השבועי שלנו בתורת הרב אני רושם על פיסות נייר קטנטנות. חוצמזה, יש לרב כ"כ הרבה ציטוטים, שיהיה קשה לבחור... גמח"ט היהודי ּה' הוא המלך!ּ שיחה 17:08, 28 בספטמבר 2006 (IDT)
אתה מוזמן להוסיף כל ציטוט לכל ערך שהוא, וכמובן גם ערכים חדשים. כראות עיניך. זה עניין של טעם ותרגיש חופשי. וכן, גם אני קורא דפי משתמש, ותתפלא, רבים קוראים. גם דפי שיחה. עידן ד 09:03, 6 באוקטובר 2006 (IST)

הע"ש[עריכת קוד מקור]

דוד שי העביר את ההשיחה, שים לב שהגבתי לך. בברכה, דניאל צבי 21:03, 28 בספטמבר 2006 (IDT)

שמתי לב, וכבר שבועיים שאינך מגיב לי חזרה... חודש טוב וגש"מ מהרה היהודי ּה' הוא המלך!ּ שיחה 18:04, 23 באוקטובר 2006 (IST)
משום מה הדף לא היה ברשימת המעקב שלי ולא שמתי לב, עכשיו הגבתי. דניאל צבי 18:34, 23 באוקטובר 2006 (IST)

ויקירמבם / רמבמפדיה / כנסת הגדולה[עריכת קוד מקור]

התחלנו במפעל חדש, שמטרתו היא ליצור אנציקלופדיה לתורה שבעל פה, שתתפקד גם כבית מדרש חדשני, במטרה להחזיר את תודעת התורה שבעל פה ומגמת ההכרעה למרכז. תוכל להטות שכם? (כל הרואה הודעה זו מוזמן לראותה כאישית) הכתובת לעת עתה: http://www.yedidia.net/rambam. היה שותף! הללשיחה תיבת נאצות 14:56, 9 באוקטובר 2006 (IST)


ליהודי[עריכת קוד מקור]

אני מצטער לא הבנתי את מה שכתבת לי בנוגע לספירת העומר תוכל להסביר שוב? תודה מראש דייגו 16:59, 11 באוקטובר 2006 (IST)

לא זכור לי מה הסברתיאז אם תוכל לפרט... תודה. מועדים לשמחה וחג סוכות שמח!.
תודה, חג שמח גם לך, האמת היא שיש קצת בלאגן אז אני אחפש את המאמר ואשלח לך אותו בהקדם דייגו 11:58, 12 באוקטובר 2006 (IST)

האחרים[עריכת קוד מקור]

משתמש/ת יקר/ה! הערך האחרים (אבודים) נמצא עדיין בהצבעת מחיקה בדף זה. בהצבעה זו הצבעת בעד מחיקת הערך. בזמן הצבעתך הערך עבר שכתוב רב בכ-50 עריכות ולאחר שעריכתו נדונה בקרב כמה משתמשים. דיוני המחיקה נסובו תחילה סביב שאלת איכותו של הערך וכרגע עולות בדיון שאלות לגבי הצדקתו באנציקלופדיה. אנא ראה/י את דיון המחיקה ואת השינויים בערך עצמו. אם לדעתך יש מקום בויקיפדיה לערך אנציקלופדי בנושא האחרים (אבודים) כפי שהוא נראה לאחר השכתוב, והצבעתך הקודמת התבססה על איכותו הירודה של הערך, אנא שקול/שקלי את שינוי ההצבעה על מחיקת הערך. בברכה, השמח בחלקו (-: 10:37, 17 באוקטובר 2006 (IST)

ראשית חכמה אומר שלי בבית אין את המכשיר הטמא. מכאן ניתן להסיק בקלות שאיני מחשיב במיוחד הבלים כגון אלו (אא"כ זה משהו ערכי). בד"F אינני מתערב בהצבעות מחיקה על ערכים שאין לי בהם שיג ושיח. כאן המקרה שונה. יש כמה ערכים על אותה סדרה, באופן לא פרופורציונאלי (כמו כמות ההערות והפירוט באירועי מלחמת לבנון השנייה).לא זו בלבד אלא שגם שוחחתי אישית עם עדי וכן ראייתי שלא מדובר בהצבעה גרידא, אלא בעניין שיגרור אותנו ככדור שלג של התלהטות נעורים.אודה ולא אבוש.לא ראיתי את הסדרה, אינני מכיר את השחקנים ולא עמדתי על הניואנסים בין הערכים השונים. למרות זאת, אני חושב שגם אנשים מנותקים וסגורים בד' אמותיהם כמוני, יכולים להיות שותפים. שוב, זה לא בגלל איכות הערך. זה בגלל שיש הטוענים שהוא זכאי ל"ערך". אם בכל זאת לא השתכנעת, הריני מוכן להסיר את הצבעתי באם אשתכנע היהודי

הזמנה להצטרף לויקימילון[עריכת קוד מקור]

שלום!

תרומתך לויקפדיה בנושא שפות בכלל והשפה העברית בפרט ניכרת, ועל-כן ברצוני להזמינך להצטרף לקהילת ויקימילון, מיזם רב לשוני ממשפחת ויקיפדיה ליצירת מילון חופשי, שיתופי ומהימן שכל אחד יכול לתרום ליצירתו ולפיתוחו. ויקימילון העברי עדיין צעיר ומספר ערכיו מועט יחסית למיזמים דומים בשפות אחרות. על-כן, אשמח אם תיענה להזמנתי ותצטרף לקהילת ויקימילון על-מנת לתרום מהידע הרב שלך גם בפרויקט זה. מקווה לראותך במחוזות ויקימילון, אור.

הייתי שמח מאוד לדעת שתרמתי משהו בנושא שפות, במיוחד שהתרומה שלי יכולה להינתן רק בעברית (ואלי גם קצת באידיש, עם מילון צמוד...). אולי אקפוץ מידי פעם... היהודי ּה' הוא המלך!ּ שיחה 18:00, 23 באוקטובר 2006 (IST)

מקווה[עריכת קוד מקור]

כמדומני שעסקת קצת בנושאים הקשורים - אולי תוכל גם לקפוץ לערך הנ"ל ולסייע בשכתובו? אני בכ"מ פורש למיטתי, אז נתראה מחר. דניאל צבי 00:27, 9 בנובמבר 2006 (IST)

מייל[עריכת קוד מקור]

שלום. יש אפשרות לשלוח אליך מייל? סקרלט 10:21, 19 בנובמבר 2006 (IST) יש אפשרות. למרות שעדיף דרך ויקי. אפשר לשלוח דרך התיבת כלים, אבל אני אוכל גם למסור אותו: bf770@shoresh.org.il. לילה טוב היהודי שיחה הה"ה ספריה 19:31, 27 בנובמבר 2006 (IST)

הנרות הללו קדש...[עריכת קוד מקור]

מנין לך הגירסה על פיה תיקנת? אמיגֵד 10:09, 2 בינואר 2007 (IST) סליחה על ההתערבות, אבל זוהי הגירסא המופיעה במסכת סופרים (המלאה שיבושי נוסחאות כרימון) וברא"ש. זוהי גם נוסחת אשכנז המערבי (ולוואי שהיה ספר לגבי נוסחאות הספרדים והתימנים), מה שלא ברור לי, הוא מניין התעוזה לכנות את נוסח פולין העתיק "מוטעה"? דניאל צבי 18:38, 2 בינואר 2007 (IST)

מניין המילים אמור להיות שלושים ושש תיבות (חוץ מ"הנרת הללו" - רומז לשמונה ימי החנוכה כמס' האותיות (חסר וא"ו)) ע"פ קבלה, בא"ח וישב א היהודי
אין שום נוסח עתיק בו מופיעים 36 תיבות, פשוט לא קיים! דניאל צבי 09:20, 8 בינואר 2007 (IST)
הנה: (הנרות הללו) אנו מדליקין, על הנסים ועל התשועות ועל הנפלאות, שעשית לאבותינו = 10
על ידי כוהניך הקדושים. וכל שמונת ימי חנוכה, הנרות הללו = 10
קודש. ואין לנו רשות להשתמש בהם אלא לראותם בלבד, כדי = 10
להודות לשמך על ניסיך ונפלאותיך וישועותיך = 6.
הנה קישור. תעיין גם במקור שהבאתי. אני יוצא עכשיו לשבו"ש בישיבת חסידות ערלוי בע"ה היהודי
נו, חכמה גדולה לא לספור את המילים "הנרות הללו"! מה הדבר הבא - למחוק את המילים "ברוך שאמר" כדי להגיע למניין פ"ז? יש סיבה למה אני לא מתפלל בהחסידים :( דניאל צבי 18:38, 11 בינואר 2007 (IST)
חבל מאוד. עכשיו חזרתי מערלוי, והיה תענוג (בעיקר בהתחשב בעובדה שאני קרוב של האדמו"ר - דודה שלו, אני הנין של הנכד שלה). היה טיש בע"ש, סעודה שלישית מארבע בצהרים עד שמונה, ערבית והבדלה עד תשע ואז סעודת מצווה לרגל סיום מסכת של האדמו"ר (בעהמ"ס "אמרי סופר")בגלל היארצייט של אחיו ה"דברי סופר". מתוק מדבש. הרב'ה גם ברך ב"ה. זכיתי. וזו חסידות שמתפללת נוסח אשכנז (כמוני). הם מחונגריה. היהודי
המג"ש שלי אמר שנראה לו שאחד הטעמים לאמירת והוא רחום זה שהיה נהוג לקבל ל"ט מלקות בין מנחה לערבית ובוהוא רחום יש ל"ט תיבות. אבל יש כ"ט! אתה יודע משהו בנידון? היהודי שיחה הה"ה ספריה 21:28, 17 בינואר 2007 (IST)
"והוא רחום" זה עד "ולא יעיר כל חמתו" ("ה' הושיעה..." - זה תוספת ממקום אחר), ושם יש י"ג תיבות ואומרים את זה שלוש פעמים להגיע למנין ל"ט - כך מנהג חסידים בערב יום הכיפורים. גבעתיים 05:45, 18 בינואר 2007 (IST) (שהוא למנייננו כ"ח בטבת ה'תשס"ז)

כתיבה בוויקיספר[עריכת קוד מקור]

אני שוקד כעת על תכנית לכתיבת ספר הדרכה ללימוד התלמוד בוויקיספר, אשמח לשמוע את הערותיך, אם תסכים להצטרף אליי לכתיבת תכנית לספר והלאה אני פשוט ארקוד. [בהזדמנות זו אוליי תציע לי את מי אני יכול לעניין בזה, הפרוייקט גדול מידיי על אדם אחד]. בברכה השלישי 19:31, 16 בינואר 2007 (IST)

אשתדל לקפוץ. אני בד"כ לא אוהב להתחיל בכתיבת ערכים חדשים כי זה קשה לי לתכנן את המבנה לי בראש באופן מסודר. אני והאופי המבולגן שלי... אבל אני בהחלט אוהב להוסיף אם יש קטעים שהותחלו. ג' שבטהיהודי שיחה הה"ה ספריה 22:04, 22 בינואר 2007 (IST)

מלאכת מחשבת[עריכת קוד מקור]

אני מתנצל על התבנית החמורה, ראיתי שאתה הכותב העיקרי של הערך. הכוונה היא שיש להוסיף לערך הפניות למקורות התנאיים (לבדוק מאיזו מכילתא הגיע ההיקש בין עבודות המשכן לשבת), ולגמרא. לצערי, אני לא אהיה פה בזמן הקרוב, אבל אני אשתדל להוסיף את זה כשתהיה לי גישה למקורות. חוץ מזה כדאי לרכז את ההבחנות ההלכתיות בין דאורייתא ודרבנן בסעיף אחד וכו'.
תודה, יאיר ח. 15:30, 26 בינואר 2007 (IST)

אשתדל כשאוכל בע"ה. השבוע יש לנו "שבוע 101" (יעני, כולו קודש - כמו ישיבה גבוהה. בערך). "אינו דומה שונה פרקו וכו'". מה שאומר שאין לי כ"כ הרבה זמן. אבל אוכל לנשות לעבד משהו עד סוף שבוע הבא בע"ה. אני עוד צריך (ואולי תרצה גם לעזור) לטפל במקווה. י' שבט שמייח בתקווה להתגלות מה"מ עלינו בקרוב ממש! היהודי שיחה הה"ה ספריה 22:59, 28 בינואר 2007 (IST)

תשומת לבך[עריכת קוד מקור]

רק שתדע שהצבעת לויקיפדיה:פרלמנט#מושגים ביהדות, ויתכן גם לויקיפדיה:פרלמנט#הכותל המערבי דרור 12:29, 8 בפברואר 2007 (IST)

תודה רבה. מחקתי. שלא נבוש ולא נכלם ולא נכשל לעולם ועד. יום טוב. היהודי

תיקו[עריכת קוד מקור]

תוכל לתת אסמכתא לתוספת הזו? דוד 09:07, 15 בפברואר 2007 (IST)

כן בע"ה. בספר "צוהר לתלמוד" שמפרט מושגים חשובים להבנת דרכי הלימוד בגמרא מובאים כל הפירושים שהובאו בערך. ראיתי שחסר הפירוש של ה"תיק" והוספתי. פורים שמייח!
אדייק ואומר. ערוך לנר מביא שני פירושים וסימן. הפירוש הראשון התי"ק כנ"ל, פירוש שני תיקו - תעמוד. הפירוש הלשישי הוא סימן לזכירת הפירושים - תשבי יתרץ וכו'. זה לא הסבר!

חסידות חב"ד[עריכת קוד מקור]

האם אתה מבין בנושא? המשיחיסטים נכנסים למרות החסימה. שיחזרתי. גם DRALL שאינו נראה דתי, עשה הרבה שינויים לאחרונה. התוכל לבדוק. אם לא אתה, מי שולט בחומר? צריך לעבור א' עד ת' ולראות שהערך NPOV. חגי אדלר 14:40, 14 במרץ 2007 (IST)

אני ממש לא מבין בנושא (לו היה ערך על מנהג הגר"א, הייתי יכול לבדוק אותו). לכניין משתמשים: אם זכרוני אינו מטעיני, בנימין בקיא בתורת חב"ד, אם כי הוא הכריז לא מזמן על חופשת ויקי. אפשר גם לנסות אצל גבעתיים (נדמה לי). ועכשיו אני חייב לזוז - אני כבר מאחר לשיעור. דניאל צבי 14:57, 14 במרץ 2007 (IST)

תודה - חגי אדלר 15:02, 14 במרץ 2007 (IST)

טיפלתי בערך כפי אזלת ידי וערכתי כמה שינויים. נקודות עקורניות: נפש החיים ותניא חולקים בעניין הצמצום, התוועדות היא יותר ציבורית והדברים מתאימים לכל אחד מאשר אינדיבידואלית (באופן של פנייה ישירה לאנשים), מפורטת בעיקר דרכו של אדמו"ר האחרון ולא של הקודמים לו (דבר שוהא מאוד בסיסי וחובה להוסיפו), יותר מידי מתבחבשים במשיחיזם וחבל על הKB שמתבזבזים. צריך לפתוח ערך על המשיחיות בתנועת חב"ד ולהוריד את הבלגן מהערך. כמעט חצי על זה. בהצלחה לכולנו בבגרות. היהודי שיחה הה"ה ספריה 23:13, 18 במרץ 2007 (IST)
בקשר לעריכותיך. חלקן סבירות לחלוטין, אבל ישנן בעייתיות. דוגמה צורמת: "יש הטוענים שבשל דבריו החריפים נענשה ישיבתו בבני ברק והיא מתפוררת בשל מחלוקות פנימיות" הוא משפט לא אנציקלופדי בכל קנה מידה, החל מאי ציון מי הם "יש הטוענים" ועד הגדרת הישיבה כמתפוררת (לא צריך גם להגזים). באופן כללי, מומלץ להסביר שינויים גדולים בדף שיחה ולא לחכות לבקשות מיוחדות. משפט בעייתי נוסף הוא "(אם כי הוא שוללים כמעט לגמרי שימוש פנימי חופשי באמצעים טכנולוגיים לצורך שאינו הפצת יהדות)." כיוון שהמספר הגדול של אתרי חדשות פנים חב"דיים מורה להיפך הגמור. מומלץ גם להביא מקורות (באמצעות עזרה:הערת שוליים) לטענות כמו "(יש לציין שהרבי אסר על שתיית אכלוהול לבחורי ישיבות וטען שעליהם לשתות סודה)." אני מוחק את המשפט הראשון והשני שציינתי ומסמן {{מקור}} במספר מקומות. דיון מסודר ניתן לקיים בדף השיחה. DGtal 08:58, 19 במרץ 2007 (IST)

ברכת אברהם הוא ספר ,או יותר נכון סדרת ספרים , של ר' אברהם ארלנגר מראשי ישיבת קול תורה לשעבר. למעשה ישנם עוד ספרים בשם זה אך לפי מה שזכור לי הם לא לפי מסכתות.rtyu

ברוך שובך[עריכת קוד מקור]

לאן נעלמת בשנתיים האחרונות? שנילישיחה 22:41, 16 בינואר 2010 (IST)

אני בגוש, ואין כל כך זמן... אני עושה תיקונים בעיקר כאלמוני, ואם מובר במשהו שזוקק הזדהות או הבהרה (כמו השינוי שעשיתי בתפילין, אני משתדל להיכנס כמשתמש רשום. שמח שזוכרים אותי עדיין... משתמש:היהודי 23:51, 19 בינואר 2010 (IST)
בס"ד גם ממני. ליאתשיחה • (מישהי שאיכפת לה) 10:45, 17 בספטמבר 2010 (IST)
וואו, זה היה מהיר... כנראה ממשיכים פה להציץ ב"שינויים אחרונים" כל רגע... גמר חתימה טובה! היהודי שיחה 10:50, 17 בספטמבר 2010 (IST)

דף אישי[עריכת קוד מקור]

הייתי ממליץ לך בעקבות השינוי שחל בך לשנות את הדף האישי שלך מימני קיצוני ל... בברכה סתם קיצור תשנהאריאל ברנר - שיחה 13:30, 27 באפריל 2017 (IDT)

יופי, עכשיו הוא בנאלי ומשעמם. מזל שיש גרסאות קודמות. היהודי שיחה 14:21, 27 באפריל 2017 (IDT)

תמנות[עריכת קוד מקור]

היי בנימין ההיתי שמח אם תוכל למצוא כמה תמונות לפורטל שאני בונה פורטל:ספרות ילדים בברכה תלמידך ההאוב אליה צמח ~ שיחה ~ המיזם החדש ~ הפורטל החדש 23:36, 12 בדצמבר 2019 (IST)