שיחת משתמשת:YR on wiki

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
العربية | English | español | italiano | עברית | русский
Movicon-regards.gif
שלום, YR on wiki, וברוך בואך לוויקיפדיה!
כדי לסייע לך להצטרף לעורכים ולעורכות באפשרותך:

If you can't read Hebrew, click here.בברכה,
Lionster‏ • שיחה 16:19, 18 במרץ 2014 (IST)

ברוכה הבאה לוויקיפדיה[עריכת קוד מקור]

שלום יעל וברוכה הבאה לוויקיפדיה. אני אשמח לעזור לך בכל שאלה. דרור - שיחה 14:28, 24 במרץ 2014 (IST)

דף מיזם[עריכת קוד מקור]

שלום יעל. ראיתי את מה שכתבת בדף המשתמש שלך. האם יש לך דף מיזם? ראי לדוגמה דף המיזם שאני מנהלת ויקיפדיה:עבודות ויקידמיות/מדעי הרוח - אוניברסיטת חיפה.

אני גם ממליצה להוסיף בכל דפי השיחה של הערכים שנכתבו במסגרת המיזם את התבנית {{מטלה אקדמית}}. ראי דוגמה בדף שיחה:בג"ץ אורית גורן נגד הום סנטר. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 18:35, 28 במאי 2015 (IDT)

שלום חנה Hanay, אין לי דף מיזם, אך אני מכירה את שלך ואני גם יודעת שבעבר המלצת לדרור (שעוזר לנו בפרויקט שלנו) לאמץ את הפורמט. הוא מאוד מצא חן בעיני. אני חוששת שמיומנויותי עדיין מצומצמות מכדי שיהיה לי מושג איך לעשות זאת (את הערך הראשון שלי העליתי רק שלשום. אני בינתיים מנהלת סטודנטים יותר מאשר עורכת ממש...). אני מוכרחה לומר שדפי העזרה עד עתה לא ממש עזרו (למשל, הצלחתי לעשות בלגאן כשהעברתי את הערך מטיוטה למרחב הערכים, או אולי זה לא מרחב הערכים ולכן היה הבלגאן). בהזדמנות זו, תודה על העזרה בהעברה של הבג"צים. זה מעניין שבעיני מי שאינו משפטן זה באמת אוסף אותיות ומספרים אקראי וסתום. אני כבר לא מסוגלת לראות את זה בעיניים חיצוניות.... --YR on wiki - שיחה 18:58, 28 במאי 2015 (IDT)
האם ביקשת מדרור שיפתח לך דף מיזם? אני מציעה שתתחילי בהוספת תבנית המטלה האקדמית בכל דפי השיחה של הערכים לאחר שעלו למרחב הערכים.
להעברה למרחב הערכים ראי הסבר בדף ויקיפדיה:העברה. לא לשכוח לשנות בחלון הימני ל"מרחב הערכים" ובחלון משמאל שם הערך העתידי.
לגבי הערתך לשמות הערכים. אני תמיד מזכירה לסטודנטים שהם כותבים בוויקיפדיה לקהל הרחב לא לאקדמיה. הרמה צריכה להיות אקדמית אבל הניסוח צריך להיות ברור כך שגם הקורא שפחות בקי בנושא יבין. כל זה כמובן היכן שאפשר. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 19:04, 28 במאי 2015 (IDT)
לגבי התבנית: אנסה. זה יהיה אתגר.
לגבי שמות הערכים - ברור שזה לקהל רחב וכך אני מדריכה. למשל היה קשה לסטודנטים להבין שבמקום לומר "העותר" אפשר לומר פשוט "מוישה זוכמיר". הם כל כך שבויים בז'ארגון. מה שהצחיק אותי הוא לגלות שגם אני, שמשתדלת לדבר עברית ולא ארמית, משפטים ישרים ולא מסורבלים, כבר לא רואה כמה אני שבויה. לכן כף שיש קהילה. --YR on wiki - שיחה 19:09, 28 במאי 2015 (IDT)

משתמש:Basem33/טיוטה[עריכת קוד מקור]

הי יעל, האם ראית את הערותיי לסטודנט בדף שיחתו. הוא לא הגיב, אבל כדי להכניס את השינויים שהצעתי. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 20:25, 28 במאי 2015 (IDT)

חנה Hanay שלום חנה, אשמח אם תסירי את הערותיך בשלב זה - לא כיוון שיש לי השגות עליהן אלא כיוון שהטיוטה היא מטלה שהסטודנט הגיש היום במסגרת הקורס. אני זו שצריכה לתת עליה ציון, ולכן אני זו שצריכה להעיר בשלב זה, וזאת על סמך עבודתו העצמאית. אני אבקש מדרור הנחיות כיצד להגן על עבודות עתידיות שתוגשנה בימים הקרובים. תודה, --YR on wiki - שיחה 21:05, 28 במאי 2015 (IDT)
יעל, אני מצטערת אבל מה שעשיתי מאד מקובל בוויקיפדיה העברית. הכתיבה נעשית במרחב ציבורי. לא נגעתי בטיוטה והערתי הערות. אני מסייעת תמיד בהערות כאלה לסטודנטים במיזמים שאני מובילה וגם במיזמים אחרים אם אני מוצאת לנכון. המרצה אחראי על בקרת התוכן, אבל אין סיבה שהסטודנט לא יקבל עזרה בחלק הטכני. האם הוא מקבל ציון על ויקיזציה? אני לא היחידה שעושה זאת, ואינך יכולה למצוא מנגנון שימנע מוויקיפדים לא לתת עצות לסטודנט או עורך אחר. אם מישהו יעלה רעיון כזה לדיון ההתנגדות תהיה גדולה, כי זה לב ליבה של העריכה בוויקיפדיה "עבודה משותפת". אני מתייגת את דרור לדיון הזה.
יהיה מאד חבל אם הסטודנט יפגע בגלל שניסיתי לסייע. את מוזמנת להסיר את הערותיי בדף שיחתו אם זה כל כך מפריע לך.חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 08:48, 29 במאי 2015 (IDT)
חנה Hanay שלום חנה, לא התכוונתי להציע חסימה, אלא משפט שאומר משהו כמו "זו עבודה בתהליך work in progress" ואולי לציין שהיא כפופה לציון, ולכן לבקש שלא תהיה התייחסות בשלב זה. אני אכן מתכוונת להעריך גם את הויקיזציה, באופן בסיסי יחסית. מכל מקום, אין ספק שצריך למצוא הסדר במסגרת כללי המשחק המקובלים, כדבריך. תודה, --YR on wiki - שיחה 21:18, 29 במאי 2015 (IDT)
יעל, מה שאת מבקשת לא נהוג בוויקיפדיה וגם אם מישהו יבטיח לך זאת, אין על כך שליטה. הכללים אומרים לא לערוך בתוך הטיוטה עצמה (למרות שגם כאן נכנסים לפעמים ויקיפדים ועושים תיקונים קטנים) אבל מתן הערות בדף השיחה הוא מקובל. ראי לדוגמה את הדף שיחה:חורבת עקד שנכתב כמטלה אקדמית.
כשמישהו נותן לך עבודה בוורד ויש לו בעיה טכנית, והוא שואל חבר ומבקש עזרה את אינך יודעת על כך דבר. אז מה ההבדל? למה לא לסייע לעורכים חדשים? אנחנו רוצים ערכים טובים. חשוב שהסטודנט יכתוב קודם כל ערך ראוי מבחינת התוכן, ויעשה מאמץ לערוך אותו לפי הכללים. יש לנו עניין שסטודנטים יישארו כערכים בוויקיפדיה גם לאחר סיום המטלה האקדמית, ואחת הדרכים היא לעזור להם ולתת להם הרגשה שיש קהילה שמסייעת והם לא לבד.
אני מתייגת את דני, את גארפילד ושני כולם עוסקים בנושאי הדרכה לסטודנטים ותלמידים. אשמח לשמוע מה הם חושבים בנושא. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 10:53, 30 במאי 2015 (IDT)
שלום, פרופ' רונן. ראשית, תודה לך על העבודה היפה שאת עושה עם הסטודנטים. אציין אותה ביום שני הקרוב בכנס ויקי-אקדמי בסקירת שיתופי הפעולה שלנו עם האקדמיה. חנה צודקת. ישנם שני אספקטים עיקריים בכתיבת עבודות ויקידמיות - האחד, התוכן עצמו, עליו את כמובן אחראית, והשני, ויקיזציה וכתיבה על פי כללי הקהילה, שזה משהו שהוויקיפד המלווה עוזר תמיד למרצה לבדוק, כמו גם שאר הקהילה. כפי שחנה ציינה, ישנה הסכמה בקהילה שוויקיפדים אינם מתערבים בתוכן הטיוטה עצמה, אך אם יש הערות במהלך העבודה בטיוטה, במיוחד בהקשרי ויקיזציה, ויקיפדים יכולים להעיר הערות בדף השיחה של הטיוטה. עזרתם של ויקיפדים בזמן עבודה על טיוטות אינה טריוויאלית ומבורכת במיוחד כשיש יותר מחמישה סטודנטים בכיתה, כיוון שלאדם אחד קשה מאוד לתת בזמן כה קצר משוב על כל האספקטים, שזה בד"כ מה שקורה כשסטודנטים מגישים עבודות ואנחנו צריכים לבדוק את כולן במהירות ולתת משוב. עם הזמן, בטוחני שתיווכחי שזה מוריד מעומס הבדיקות שלך ועוזר להעלות לאוויר ערכים טובים יותר שיש להם פחות סיכוי להימחק. תני דעתך שאת תמיד יכולה לראות מה הסטודנט עשה לפני ואחרי מתן הערות בעזרת "גרסאות קודמות" של דף הטיוטה. כך, אם מאיזו סיבה את רוצה לראות מה היה מצב הטיוטה לפני מתן הערות וויקיזציה, את יכולה לבדוק את זה בקלות, במיוחד אם את מחליטה לתת ציון למטלה לא רק על סמך התוכן אלא גם על סמך הוויקיזציה. כך או כך, לכולנו אותה מטרה - תוכן איכותי שיעלה לוויקיפדיה וישאר שם. אני יודעת דרור מלווה אותך, כך שאת בידיים נפלאות, אך אם יש לך כל שאלה, אנא אל תהססי ליצור קשר. ברכות להמשך קורס מוצלח, Shani - שיחה 14:29, 30 במאי 2015 (IDT)
שלום יעל, בתהליך העבודה שלנו במסגרת מיזם באר שבע, התלמידים מעלים את עבודותיהם לאחר מתן הציון (כדי לשמור על מוטיבציה להמשיך את העבודה, התלמידים יכולים לקבל ציון בונוס על מלאכת העלאת הערך לאתר - אבל לב הציון הוא על איכות הטקסט וטיב החומרים בהם השתמשו כדי לכתוב אותו). כך אנו נמנעים מהמצב שהתרחש כאן. ויקיפדיה היא מיזם שיתופי, מרגע שעלה ערך לאתר אי אפשר למנוע באופן הרמטי את התערבותם של חברי הקהילה. אפשר להשתמש אולי בתבנית {{בעבודה}} אשר מסבירה לכל המעירים הפוטנציאליים שהערך נמצא עדיין בתהליך של עיבוד ולכן אין מה להעיר בשלב הזה - אבל גם תבנית זו לא תבטיח אי התערבות של הקהילה. גארפילד - שיחה - עזרו לנו במיזם האסם 15:26, 31 במאי 2015 (IDT)
שלום גארפילד ושני Shani. תודה על תרומותיכם לדיון. אין לי מה לחדש, אני מגיבה בעיקר כדי לא להשאיר את דבריכם תלויים באוויר. אין לי ספק שיש דרכים רבות לנהל את הקורס, כל אחת על מעלותיה וחסרונותיה. זו השנה השניה שאני עובדת בפורמט הנוכחי, ועד עתה לא היו לנו קשיים. להבנתי יש פה כמה עניינים: ראשית, לתומי סברתי ש"טיוטה" היא עצמה האינדיקציה שמדובר בעבודה שעדיין בתהליך, ואיני רואה הצדקה למתן הערות על עבודות שהמחבר בעצמו לא סבר שהוא גמר לעבוד עליהן. זה לא משנה אם זו טיוטה במסגרת אקדמית או במסגרת אישית. לשם כך בדיוק נועד ארגז החול. שנית, בנוגע לעובדה שהטיוטה כפופה לציון, לא נראה לי שערורייתי לבקש בנימוס, בדף השיחה, שהערות תתעכבנה במשך כמה ימים (זה סדר הגודל שבו מדובר). כך או כך, אני מבינה שלא אשכנע אף אחד ואיני מנסה לשנות מושכלות יסוד. אני בהחלט מעריכה את הנכונות של עורכים ותיקים לסייע לכותבים חדשים, ואני מקווה שהסטודנטים יהיו שותפים להערכה זו ויישמו את ההצעות שניתנו להם. תודה לכולם, --YR on wiki - שיחה 16:21, 31 במאי 2015 (IDT)

מנת סביח עבורך![עריכת קוד מקור]

Sabich1.png סביח בסבבה :P Colonel Dedshott - שיחה 14:01, 26 ביוני 2015 (IDT)

סיור אלף מילים לראש פינה נדחה[עריכת קוד מקור]

סיור אלף מילים לראש פינה, שהיה קבוע ליום שישי הקרוב (14 באוגוסט) נדחה לחודש אוקטובר. על מועד חדש תימסר הודעה. דרור - שיחה 11:09, 11 באוגוסט 2015 (IDT)

תודה דרור. איזה מזל כי יש לנו קושי להגיע. נשמח מאוד לבוא במזג אוויר טוב יותר!--YR on wiki - שיחה 11:12, 11 באוגוסט 2015 (IDT)

מסיבת סוף שנה ויקי נשים![עריכת קוד מקור]

ב-24 בדצמבר תיערך מסיבה למיזם ויקי נשים, שבה המשתתפות במיזם יחגגו את כל מה שכבר עשו ויתכוננו לקראת עשייה פורה נוספת. המסיבה פתוחה לכל תומכי ותומכות המיזם, מקהילת ויקיפדיה ובכלל. אז שימרו את התאריך! פרטים והרשמה בדף האירוע.

הלכת בן חיים - הערך מוכן[עריכת קוד מקור]

פרופ' רונן שלום וברכה, הערך מוכן. משתמשת:יעל.גולדי/הלכת בן חיים. כתבתי לך כמה הערות במייל פרטי. --יעל.גולדי - שיחה 19:27, 27 בפברואר 2016 (IST)

גמר הכנת טיוטת הערך בקורס כתיבה אקדמית[עריכת קוד מקור]

פרו' רונן שלום רב,

סיימתי לכתוב את טיוטת הערך.

אודה לבדיקתך, תוך התנצלות בחריגה בת 16 דקות מסיום המועד להגשה.

בברכה,

ראובן מילמן Reuven millman - שיחה 00:17, 28 בפברואר 2016 (IST)

סיבה למסיבה - ויקי נשים 2016[עריכת קוד מקור]

כל שנה אנחנו מחדשות ומתקדמות בעשייה שלנו - וזה הכל בזכות המשתתפות והתורמות למיזם!

כאות תודה, מתארגן אירוע חגיגי לכבודכן ובשבילכן - הפרטים בדף האירוע, או חפשו אותנו בקבוצת הפייסבוק.

מחכות לראותכן!

בדוקת עריכות[עריכת קוד מקור]

Nuvola apps korganizer.svg שלום YR on wiki,

כפי שניתן לראות ביומן ההרשאות, סומנת כ"בדוקת עריכות אוטומטית". על משמעות ההגדרה החדשה שלך ניתן לקרוא בדף "ויקיפדיה:מערכת בקרת שינויים".

בתמצית, אין לסימון זה השפעה מהותית על פעילותך בוויקיפדיה – כל מה שיכולת לעשות עד היום עדיין אפשרי, ומלבד היכולת לערוך דפים שברמת "הגנה מוגברת", לא התווספו לך הרשאות או כלים חדשים. עיקר ייעודו של הסימון הוא להקל על מלאכתם של המנטרים.

בברכה, ערן - שיחה 11:23, 31 בדצמבר 2016 (IST)

שלום ערן, תודה רבה! איזה כף להפוך מ"כלום" ל"בדוקה", ובעיקר תודה על האמון! YR on wiki - שיחה 11:39, 31 בדצמבר 2016 (IST)

תמונה[עריכת קוד מקור]

הי יעל, בתור בעלת ערך בויקיפדיה, מה דעתך להעלות לויקישיתוף תמונה שלך ולשים אותה בערך יעל רונן? Mr. Brinks - שיחה 02:20, 24 בינואר 2017 (IST)

תודה Mr. Brinks על שני הפרגונים! אני בדרך למצוא תמונה, זה יקרה מתישהו! YR on wiki - שיחה 09:07, 24 בינואר 2017 (IST)
בדיוק התכוונתי לשאול, כשהגעתי לערך... בהצלחה. Ldorfmanשיחה 15:16, 5 בפברואר 2017 (IST)

צ'האל נגד בריטניה (ש.ר.): הערך מוכן[עריכת קוד מקור]

שלום פרופ' רונן,

הערך עליו עבדתי מוכן לבדיקתך. ערך ויקיפדיה לפסק הדין (22414/93) צ'האל נ' בריטניה (1996), ש.ר.

--SHF R - שיחה 15:20, 6 במרץ 2017 (IST)

תודה שחף, אקרא בהקדם האפשרי. YR on wiki - שיחה 15:23, 6 במרץ 2017 (IST)

הזמנה לבעלת ידע[עריכת קוד מקור]

Wikipedia Library owl.svg

שלום YR on wiki!

לפי ההתרשמות הכללית מעריכותייך, נראה שיש לך ידע מקיף במגוון תחומים. היענותך לתרומה מהידע שלך בענף, עשויה להעלות את הרמה בתחומים אלו.

אופן נאות לתרומת הידע יכול להתבצע בהצטרפות לפרויקט בעלי ידע. ההצטרפות מתבצעת על ידי שיבוץ שמך בתחומי הידע שלך ובכך לקבל התראה בכל פעם שמישהו מתייג את בעלי הידע שבאותו התחום. תוכלי לראות כאן את רשימת התחומים המלאה, או - לפי חלוקת נושאים ובצירוף שמות בעלי הידע הקיימים כבר - כאן.

אודות המיזם בקצרה: שאלות רבות בדפי השיחה של מרחב הערכים או בהכה את המומחה וכדומה נותרות לעיתים ללא מענה מצד הידע היסודי יותר שהן דורשות. כמו כן הרבה דיונים מתנהלים בלא שמעורבים בהם אלו מבין המשתמשים שמבינים יותר בעניין. בעת העלאת השאלה והתנהלות הדיון, ואף בכלל, לא תמיד יודעים וזוכרים מי יכול לעזור בזה. לפעמים בכלל אין דיון. יש איזו עריכה שחשודה בהשחתה ואין מי שיכול לאשר או לפסול אותה. צריך שיתמזל כדי שבדיוק יעבור במקום מישהו שמבין בזה באמת כדי לספק מענה הולם. פרויקט זה קורא לכל מי שיש לו ידע ועניין בתחום מסוים מעבר לידע הכללי והממוצע שיש לשאר המשתתפים כאן, שיבוא ויתייג את שמו, ואז יוכל לסייע במקרים הנ"ל ועוד. התיוג מאפשר מענה גם לאחר זמן ללא שהמתייג והמתויג מכירים ויודעים זה על זה.
פרטים נוספים ניתן למצוא בדף המיזם.

נשמח מאוד בהצטרפותך. איך שלא יהיה, אם את רואה תועלת מיוחדת במיזם, אנא חווי זאת בהצדעה כאן. זה עשוי להועיל בקידום המיזם.

בברכה, קובץ על ידשיחה הצטרפו לבעלי הידע בתחומכם - מכפילים את המאה 23:59, 10 ביוני 2017 (IDT)

שלום אליעד, תודה רבה על ההזמנה, אשמח להצטרף! YR on wiki - שיחה 19:39, 11 ביוני 2017 (IDT)
לרשימת כל תחומי הידע, ראה כאן:
בהצלחה (ותודה על התיקון). קובץ על ידשיחה הצטרפו לבעלי הידע בתחומכם - מכפילים את המאה 23:01, 11 ביוני 2017 (IDT)

בג"ץ פרופ' משה גביש ואח' נ' הכנסת[עריכת קוד מקור]

שלום פרופ' רונן, הערך עליו עבדתי מוכן לבדיקתך. ערך ויקיפדיה לפסק הדין בג"ץ פרופ' משה גביש ואח' נ' הכנסת


https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%91%D7%92%22%D7%A5_%D7%A4%D7%A8%D7%95%D7%A4%27_%D7%9E%D7%A9%D7%94_%D7%92%D7%91%D7%99%D7%A9_%D7%95%D7%90%D7%97%27_%D7%A0%27_%D7%94%D7%9B%D7%A0%D7%A1%D7%AA

סקריפט לבדיקת זכות הצבעה[עריכת קוד מקור]

היי יעל. ניתן לקרוא כאן הסבר אודות אופן השימוש בסקריפט לבדיקת זכות הצבעה. בברכה, יוניון ג'ק - שיחה 20:36, 3 בספטמבר 2017 (IDT)

בוקר טוב יוניון ג'ק, תודה על ההפניה. אני יודעת לבדוק זכות הצבעה, לפחות עשיתי זאת בעבר. הבעיה היא שהתאריך הקובע מופיע בדף ההצבעה הספציפי כתוב כ-4 טילדות. זה מה שלא הצלחתי לפענח. YR on wiki - שיחה 08:15, 4 בספטמבר 2017 (IDT)
זה בגלל שההצבעה עדיין לא נפתחה. יוניון ג'ק - שיחה 12:50, 4 בספטמבר 2017 (IDT)

תאוריות פרשנות[עריכת קוד מקור]

היי פרופסור יעל,
בהמשך לדברייך בייעוץ הלשוני, מעניין אותי אם את מאשרת את הערכתי (הבלתי מבוססת), לפיה בישראל, העיסוק האקדמי בתאוריה של המשפט מועט מאוד. וכן הערכתי שהגישה השלטת (והכמעט קונצנזואלית) בארץ בקרב מרצים וכדו' היא אקטיביסטית ומרחיבה ביחס לתפקיד השופט. זו שאלה סקרנית, ולכן אנא עני רק אם יש לך גם זמן, גם חשק וגם כוח. ערב נפלא אגלי טל - שיחה 20:36, 2 באוקטובר 2017 (IDT)

שלום אגלי טל, יש לי זמן (?) וחשק, אבל ממש אין לי מושג. אני רחוקה מאוד מהתחום ואין לי תמונה של הזירה הישראלית ביחס לזירות אחרות. זה נכון גם לגבי שאלת האקטיביזם, אבל לגביה אני יודעת גם לומר שהשימוש במונח הוא די בעייתי. אקטיביזם שיפוטי הוא כאשר שופטים לוקחים לעצמם חירות ללכת מעבר למשפט. בשיח הישראלי משתמשים בזה הרבה פעמים כאשר בית המשפט פוסל מעשים של הממשלה או הכנסת. למשל, לאחרונה כאשר בג"ץ אמר שאסור לכפות הרחקה על אריתראים לפי הסכם שקובע שחובה לקבל את הסכמתם, הוא הואשם ב"אקטיביזם", מהטעם שהוא אמר למדינה שמעשיה היו פסולים. אבל הוא עשה זאת על סמך המילים המפורשות שבהסכם שהמדינה חתמה עליו. זה הדבר הכי פחות "אקטיביסטי" שאפשר להעלות על הדעת. אז אם השאלה היא "האם משפטנים סבורים שבית המשפט צריך לנקוט עמדה משפטית מוצקה ולא לסגת רק כיוון שהממשלה או הכנסת רוצים משהו אחר" - אני חושבת שרוב המשפטנים ישיבו שכן, אבל כמובן זו לא חוכמה גדולה...
אני אישית חושב שיש בסיס 'להאשים' את בג"ץ באקטיביזם גם לגבי פסיקתו בעניין המסתננים. בג"ץ דורש מהמדינה לקיים הסכם עם מדינה שניה שלא פנתה אליו בבקשת סעד. יש כאן אקטיביזם בתחום שקרוב לזכות העמידה, ובמדויק יותר; לא בשאלה מה בג"ץ יכול להורות אלא באילו נושאים הוא עוסק ומדוע. אבל זו שאלה ספיציפית.
באופן כללי, האם הרמיזות על ביטול אפשרי של חוקי יסוד (השופטת ענת ברון), ביטול החלטות ממשלה או שרים על סמך עילת הסבירות, קריאת הזכות לשוויון "לתוך" חוק יסוד כבוד האדם וחירותו, ודוגמאות נוספות, האם כל זה לא מלמד לדעתך על אקטיביזם שיפוטי? אפשר לדון האם אקטיביזם שיפוטי הוא דבר חיובי או שלילי אבל צריך ראשית להגדיר את המצב הקיים. מסכימה? אגלי טל - שיחה 23:49, 2 באוקטובר 2017 (IDT)
אגלי טל, אני מסכימה בהחלט לגבי הפסקה השנייה, אבל לא לגבי הראשונה. בג"ץ לא דרש לקיים הסכם (ואגב, השאלה אם המדינה השנייה פנתה אליו או לא אינה מכריעה בשאלה אם יש לאכוף את ההסכם כשהוא נוגע לפרט - זה דווא לגמרי בתחום מומחיותי). הוא קבע שההסכם אינו מהווה עילה למעצר בנסיבות שבהן לולא ההסכם אסור לעצור, וזאת כיוון שההסכם על פי תנאיו אינו יכול להוות בסיס למעצר. בכל מקרה, ההחלטה של בג"ץ היא ל-ח-ל-ו-ט-י-ן במסגרת המשפט הישראלי, ולא נוגעת להסכם עצמו. בקרוב יתפרסם מקבץ מאמרונים בעניין, אשמח להפנות אותך אליהם כשזה יצא! YR on wiki - שיחה 08:43, 3 באוקטובר 2017 (IDT)
אשמח לקבל את ההפניה. מי הם כותבי המאמרים האלה והאם כולם מסכימים עם פסק הדין? אגלי טל - שיחה 15:51, 3 באוקטובר 2017 (IDT)

חלפו הימים[עריכת קוד מקור]

היי יעל, האם המאמרים שהזכרת אכן התפרסמו? ומה לדעתך המצב המשפטי כעת לאחר ההסכם החדש עם המדינות ההן? שבוע נפלא אגלי טל - שיחה 23:40, 9 בדצמבר 2017 (IST)

יש איזה עיכוב טכני, וזה אכן חבל, אבל הם עוד יגיעו. המצב המשפטי השתנה בכך שכעת (כנראה) לא צריך הסכמה, אבל דווקא כל הדיון בשאלת תקינות ההליך הופכת למשמעותית יותר, כי היא כבר לא בשולי העניין אלא במרכזו. אולי. לו ידענו מה יש בהסכמים, היינו יודעים לומר יותר.. YR on wiki - שיחה 07:34, 10 בדצמבר 2017 (IST)
הפוסטים התפרסמו, אגלי טל! בינתיים כמובן כבר חלו שינויים מסוגים שונים, יש הסכם חדש אבל הצד האחר מכחיש שיש הסכם בכלל. בינתיים, אולי תמצא עניין בזה וגם באלו. YR on wiki - שיחה 12:17, 11 בינואר 2018 (IST)
תודה רבה יעל Face-smile.svg. אקרא בהקדם. יום נפלא אגלי טל - שיחה 13:50, 11 בינואר 2018 (IST)

כתב העת שערי משפט[עריכת קוד מקור]

שלום רב, בארכיון של כתב העת "שערי משפט" חסרה חוברת 1 של כרך ד. התוכלי לטפל בהוספתה? דוד שי - שיחה 20:42, 9 בדצמבר 2017 (IST)

עובדת על זה, דוד שי! YR on wiki - שיחה 07:43, 10 בדצמבר 2017 (IST)

אם אנחנו כבר מדברים[עריכת קוד מקור]

היי. אז עכשיו כשהתוודעתי קצת לפועלך, יש לי הצעה ובקשה.
כיוון שאת עוסקת במשפטים, אולי תרצי להכיר תבנית שיצרתי בזמנו, בשם {{פס"ד עליון}}, שמסייעת לקשר לפסקי דין באתר בית המשפט העליון.
יותר מכך: בזמנו יצירת התבנית נבעה מביקוש ברמה הטכנית (כדי לשמור על רמה מסוימת של אחידות), על בסיס מה שראיתי שקיים. עם זאת, כבר אז עלה על דעתי שייתכן שדרך הציטוט היא לא קונבנציונלית. לכן, אשמח לשמוע אם יש לך הערות לגביה, ולתקן אותה (בכפוף לאישור העוסקים בדבר). נדב ס.שיחה 15:47, 14 בדצמבר 2017 (IST)
הי נדב ס.. לא לגמרי ברור לי איך התבנית עובדת - תוכל להפנות אותי לדוגמה? לגבי אופן הציטוט, התורה המלאה נמצאת כאן: http://www.tau.ac.il/law/izkur.html ולכן אתה בוודאי רואה שהתשובה שלי לא יכולה להיות משפט בודד, ולמעשה נחוצות כמה תבניות. אני לא ממליצה להיכנס לזה, אבל יש כמה דברים בסיסיים שמשותפים: ראשית, שמות הצדדים צריכים להיות מודגשים. שנית, אחרי שם פסק הדין צריך להיות הפד"י בו הוא הופיע בפורמט האזכור פד"י [מספר כרך]([חלק]) [עמוד] ([שנת פרסום]), ואם לא בפד"י, אז התאריך בסוגריים (בלי מילים, רק DD.MM.YYYY). אם פסק הדין נגיש במאגרי המידע, צריך לציין "פורסם בנבו" או "פורסם בתקדין", גם אם כמובן לא מכניסים קישור כי מאגרי המידע הללו נגישים רק למנויים. פסקי דין רבים נמצאים באתר בית המשפט העליון, ואז אפשר כמובן ליצור קישור אליהם, אבל זה לא במקום אף חלק מהמידע. YR on wiki - שיחה 18:34, 14 בדצמבר 2017 (IST)
היי. יש דוגמאות בדף התבנית, בטבלה למטה. בכל אופן, התבנית כרגע מיועדת רק לפסקי דין שפורסמו באתר הרשות השופטת, כך שזה עשוי להקל על הצורך באפשרויות שונות.
תודה רבה על התגובה. אשתדל ליישם בקרוב. נדב ס.שיחה 06:29, 15 בדצמבר 2017 (IST)
ראיתי את הדוגמאות, אבל לא הבנתי איך זה אמור להיות בשימוש. אחקור קצת יותר. YR on wiki - שיחה 12:19, 18 בדצמבר 2017 (IST)

קטגוריה:חברי בתי מחוקקים בארצות הברית[עריכת קוד מקור]

שלום פרופ' יעל. האם הערך בית מחוקקים (ארצות הברית) עולה בקנה אחד עם הקטגוריה? תודה. --David.r.1929 - שיחה 03:53, 23 בדצמבר 2017 (IST)

שלום David.r.1929, האם כוונתך לשאול אם הערך מתאים לקטגורית "חברי בתי מחוקקים"? אני מצטערת, אולי כבר הלכתי לאיבוד. אם הערך על בית מחוקקים מסוים משתייך לקטגוריה "חברי בתי מחוקקים", אז מה ישתייך לקטגוריה "בתי מחוקקים"/"פרלמנטים" וכו'? חשבתי ש"חברי בתי מחוקקים" זו קטגוריה לאנשים ספציפיים. או שאולי כוונתך למשהו אחר? YR on wiki - שיחה 11:28, 23 בדצמבר 2017 (IST)
סליחה שמפריע לך בשבת Face-smile.svg. רציתי רק לשאול אם שמו של הערך לא צריך להיות בית מחוקקים (מדינות ארצות הברית) (State legislature (United States)).‏ --David.r.1929 - שיחה 14:09, 23 בדצמבר 2017 (IST)
בשביל מה יש שבת? Face-smile.svg. הצעתך נראית לי נכונה, כן. YR on wiki - שיחה 14:15, 23 בדצמבר 2017 (IST)
תודה רבה Face-smile.svg. אז אניח תבנית לשינוי שמו של הערך. --David.r.1929 - שיחה 14:17, 23 בדצמבר 2017 (IST)

Category:Constitutional courts[עריכת קוד מקור]

שבת שלום פרופ' יעל. כיצד היית מתרגמת את הקטגוריה הזו. תודה. --David.r.1929 - שיחה 19:03, 5 בינואר 2018 (IST)

"בתי משפט חוקתיים". כל טוב, YR on wiki - שיחה 21:08, 5 בינואר 2018 (IST)
תודה רבה Face-smile.svg. האם יש צורך לשנות שמם של הערכים בית המשפט לחוקה של איטליה ובית המשפט לחוקה (טורקיה)? כל טוב --David.r.1929 - שיחה 01:21, 6 בינואר 2018 (IST)
אכן 'בתי משפט חוקתיים' נשמע מדויק יותר מילולית, אך כמדומני ש'בית משפט לחוקה' הוא המונח השגור בעברית. האם זה לא משנה לתרגום כזה? שבוע טוב אגלי טל - שיחה 18:35, 6 בינואר 2018 (IST)
הצעתו של אגלי טל באמת עדיפה. גם אם זהו לא השימוש הרווח, הוא בוודאי נכון לשונית, כי הרי בית המשפט אינו "חוקתי" אלא "עוסק בשאלות חוקתיות". I stand corrected (ובעברית צחה: אני עומדת מתוקנת) YR on wiki - שיחה 18:39, 6 בינואר 2018 (IST)
תודה ושבוע טוב לכם. פרופ' יעל, יש לנו גם בית המשפט החוקתי הפדרלי של גרמניה ובית המשפט החוקתי של רוסיה. שלוש שאלות: ראשית, האם לשנות את שמה של הקטגוריה:בתי משפט חוקתיים ל"בתי משפט לחוקה"; שנית, האם לשנות את שמם של הערכים לעיל; ושלישית, מה צריך להיות שמו בעברית של הערך הראשי Constitutional court. תודה. --David.r.1929 - שיחה 16:39, 7 בינואר 2018 (IST)
האם חשוב להיות עקביים לגמרי, או להשתמש במינוח מקובל? בהנחה שהשני, לא הייתי משנה את השמות האלו. אין טעם להיות עקביים בתרגומים משפות שונות, ולאנגלית גם אין מעמד עדיף על שפות אחרות. לכן התשובה שלי לשאלה הראשונה היא "כן, אבל לא אם יש לכך התנגדות רבה", לשנייה "לא", ולשלישית "תלוי מה יוחלט לגבי השאלה הראשונה". YR on wiki - שיחה 16:48, 7 בינואר 2018 (IST)
תודה רבה. שבוע טוב --David.r.1929 - שיחה 20:34, 7 בינואר 2018 (IST)

Massachusetts General Court[עריכת קוד מקור]

שלום פרופ' יעל. אשמח אם תוכלי לעזור בתרגום. תודה. --David.r.1929 - שיחה 10:47, 11 בינואר 2018 (IST)

סתם ניחוש: בית המשפט הכללי של מסצו'סטס? YR on wiki - שיחה 10:50, 11 בינואר 2018 (IST)
תודה. בערך בית מחוקקים (מדינות ארצות הברית) תרגמו "העצרת הכללית", מקובל עליך? --David.r.1929 - שיחה 11:35, 11 בינואר 2018 (IST)
מעיון בערך באנגלית אני רואה שזהו שמו של בית המחוקקים של מסצ'וסטס, שהיום כבר אינו בית משפט. אם כך הייתי חושבת שצריך לקרוא לזה "בית המחוקקים". אני לא רואה מאין הגיע "עצרת כללית" - General Assembly וזה מתייחס לארגון כלשהו (האו"ם זו הדוגמה הכי ברורה, אבל לא רק), שבו יש פורום שבו משתתפות כל החברות, בניגוד לפורומים אחרים שהם לא כלליים. אבל מוטב לקבל תשובה ממישהו שמכיר את המאטריה. YR on wiki - שיחה 11:43, 11 בינואר 2018 (IST)
סליחה על ההתערבות. בערך באנגלית מוסבר מקור השם ומדוע נקרא 'בית משפט' ולא בית מחוקקים. למעשה זהו השם גם כיום. האם ראוי 'לתקן' להם את השם? אני רואה שיש בויקי האנגלית ערך נפרד לסנאט של מסצ'וסטס ולבית הנבחרים של מסצ'וסטס. לשניהם יחד יש שם ייחודי, האם לא נכון לשמר אותו? (כדאי בהחלט ליצור הפניות מבית המחוקקים של מסצ'וסטס ומהקונגרס של מסצ'וסטס.) בברכה אגלי טל - שיחה 11:57, 11 בינואר 2018 (IST)
לתקן להם בוודאי לא, אבל אולי לא תרגם מילולית כשבעברית המונח "בית משפט" הוא כל כך ספציפי. לכן הצעתי לפנות למישהו שמבין בזה Face-smile.svg. YR on wiki - שיחה 12:13, 11 בינואר 2018 (IST)
תודה, כל טוב --David.r.1929 - שיחה 10:07, 12 בינואר 2018 (IST)

שינוי שם[עריכת קוד מקור]

לשם שינוי שם ערך, יש ליצור דיון ולהוסיף בו את התבנית {{שינוי שם}}. כך הדף מופיע בקטגוריה:ויקיפדיה: הצעות לשינוי שם דף, וכך משתמשים נוספים יודעים להגיע. בברכה, • בקרה וייעוץשיחה • י"ג בשבט ה'תשע"ח • 17:22, 29 בינואר 2018 (IST)

תודה,בקרה וייעוץ. איישם מיד! ותודה על תשובתך לגופה! YR on wiki - שיחה 17:26, 29 בינואר 2018 (IST)
בדף ההוא כבר אני שמתי את התבנית, כך שאין צורך. להבא יש לדעת. • בקרה וייעוץשיחה • י"ג בשבט ה'תשע"ח • 17:29, 29 בינואר 2018 (IST)

סקריפט בדיקה[עריכת קוד מקור]

היי יעל,

ראיתי שאת מעבירה כעת מספר ערכים ממרחב הטיוטה למרחב הערכים. מגיע לך ולסטודנטים שלך כל הכבוד על העבודה הטובה!

רציתי לשתף איתך סקריפט קטן ושימושי לעריכה - לחיצה אחת עליו מתקנת מגוון שגיאות כתיב + תיקוני ויקיזציה והתאמות שונות, מה שחוסך לא מעט זמן.

על מנת להתקין את הסקריפט, יש להיכנס למיוחד:ההעדפות שלי, משם ל"גאדג'טים", ושם, תחת הכותרת "עריכה", לבחור את האפשרות "הוספת כפתור לבדיקת בעיות סגנון ולשון נפוצות".

לאחר מכן, בכל פעם שתיכנסי לממשק העריכה בקוד מקור (הסקריפט לא פעיל בעורך החזותי), יתווסף לך כפתור "בדיקה" בתחתית הדף, שלחיצה עליו מריצה את הסקריפט ומתקנת אוטומטית את הנדרש, רק צריך ללחוץ שמירה בסוף קריצה

מקווה שתמצאי את זה שימושי...

בברכה, ‏Lionster‏ • שיחה 17:36, 29 בינואר 2018 (IST)

מקסים, ‏Lionster‏, תודה! YR on wiki - שיחה 17:48, 29 בינואר 2018 (IST)

תבנית ערך אקדמי[עריכת קוד מקור]

נהוג לשימה בתחילת דף השיחה, על מנת שלא להפריע לרצף הדיונים המתנהל, אין צורך בכותרת, וגם לא בחתימה. בהצלחה! קריצהבקרה וייעוץשיחה • ט"ז בשבט ה'תשע"ח • 17:56, 1 בפברואר 2018 (IST)

שלום בקרה וייעוץ, תודה! שמתי תבניות תחת כותרת כי מדובר בערכים שבהם התרומה האקדמית היא בפרק ספציפי. אני מבינה שהפירוט הזה לא מועיל ורק מפריע... טוב נו, נשארו לנו רק עוד איזה 15 ערכים להעלות. מוטב ללמוד מאוחר מאשר לעולם לא. והחתימה זה סתם מתוך נימוס עודף Face-smile.svg. YR on wiki - שיחה 17:59, 1 בפברואר 2018 (IST)

חופש דת וחופש פולחן[עריכת קוד מקור]

יש מקום ל-2 ערכים? דוד א. - שיחה 13:31, 6 בפברואר 2018 (IST)

כן, בהחלט. YR on wiki - שיחה 15:39, 6 בפברואר 2018 (IST)
מה הבדל? דוד א. - שיחה
חופש הדת הוא החופש להאמין בכל דרך שמעוניינים, להשתייך לקהילה דתית, להחליף דת, וכמובן גם החופש לא להאמין ולא לפעול על פי כללים של קהילה דתית שלא משתייכים לה. חופש הפולחן עוסק בפרקטיקה עצמה. למשל, איסור על יהודים להתפלל בהר הבית הוא מגבלה על חופש הפולחן, אבל לא על חופש הדת. לעומת זאת העובדה שנישואין וגירושין הם על פי דין דתי (כל אחד לפי שלו) הוא פגיעה בחופש הדת, לא בחופש הפולחן. YR on wiki - שיחה 16:11, 6 בפברואר 2018 (IST)

התנגשות עריכה / עריכת ורסיה ישנה[עריכת קוד מקור]

שימי לב - בשני עריכות - [1] [2] - מחקת הערות של משתמשים אחרים - את כנראה או בהתנגשות עריכה או שאת עורכת גרסא ישנה של הדף. (ברור לי שזה טעות - רק רציתי להסב את תשומת ליבך :-) - מתקן).Icewhiz - שיחה 15:07, 8 בפברואר 2018 (IST)

תודה, Icewhiz. אכן בטעות. לא ברור לי איך עשיתי את זה. אם היתה התנגשות עריכה הייתי מקבלת הודעה. אולי מחקתי שורות שלמות שלא היו שלי, במקום את שלי? אשתדל להיזהר, ותודה על התיקון. YR on wiki - שיחה 19:42, 8 בפברואר 2018 (IST)
לא מחקת - ערכת ורסיה ישנה (באחד מהשניים רואים שדוג'רית ערכה את ההערה שלה (מחקה את הנגד עם קו). ובשני - לא מחקת את החתימה שלי, אלא טקסט שהוספתי בין סוף הטקסט לחתימה. יכול להיות שאת מסתכלת על היסטוריית הגרסאות על גרסא ישנה ואז עורכת אותה. בכל מקרה - רק רציתי להסב את תשומת לבך.Icewhiz - שיחה 20:45, 8 בפברואר 2018 (IST)

טורקיה / תורכיה[עריכת קוד מקור]

שלום לך,

בשולי הדיון על קפריסין (שאיו לי דעה בו), חשוב לי להביא לידיעתך שהיה דיון בוויקיפדיה בנושא טורקיה / תורכיה, והוחלט להשתמש רק בכתיב המקובל כיום "טורקיה".

בברכה, -- ‏גבי‏ • שיח 11:46, 15 בפברואר 2018 (IST)

תודה, גבי. כתבתי את שניהם כי לא זכרתי שהיה דיון איפשהו אבל לא זכרתי מה הוחלט. אני מקווה שהיה ברור שלא התכוונתי לפתוח את הדיון ההוא מחדש! YR on wiki - שיחה 16:12, 15 בפברואר 2018 (IST)

עזרתך בתרגום התואר[עריכת קוד מקור]

שלום פרופ' יעל. לגבי Neil Gorsuch נכתב "In 2004 he was awarded a DPhil in law (legal philosophy) from the University of Oxford". תודה --David.r.1929 - שיחה 11:54, 25 באוגוסט 2018 (IDT)

שלום David.r.1929. התרגום הרגיל הוא "דוקטורט במשפטים". YR on wiki - שיחה 13:08, 25 באוגוסט 2018 (IDT)
תודה. ב-1991 קיבל Juris Doctor בבית הספר למשפטים בהרווארד Face-smile.svg. אז איך אפשר להבחין? --David.r.1929 - שיחה 13:11, 25 באוגוסט 2018 (IDT)
JD הוא תואר ראשון. הוא מקביל ל-LLB בבריטניה ובישראל. הערך https://en.wikipedia.org/wiki/Juris_Doctor בויקיפדיה האנגלית עוסק בכך. שים לב שהמבוא של הערך לא ממש מסביר כלום, אבל תחת Etymology and Abbreviations העניין מתבהר. YR on wiki - שיחה 13:16, 25 באוגוסט 2018 (IDT)
תודה Face-smile.svg --David.r.1929 - שיחה 15:06, 25 באוגוסט 2018 (IDT)

האדמת ערכי בתי ספר למשפטים בארצות הברית[עריכת קוד מקור]

שלום פרופ' יעל. אשמח לשמות המוסדות להלן בעברית:

  1. Yale Law School
  2. Stanford Law School
  3. UC Berkeley School of Law
  4. Columbia Law School
  5. Cornell Law School
  6. Duke University School of Law
  7. New York University School of Law
  8. Georgetown Law
  9. University of Michigan Law School
  10. UCLA School of Law

בנוסף, מבקש לשאול האם הסטודנטים שלך במיזם יוכלו לשפר את הערך בית הספר למשפטים בהרווארד (אגב, שמו של הערך תקין?). תודה רבה מראש וסליחה על ההפרעה. --David.r.1929 - שיחה 12:25, 25 באוגוסט 2018 (IDT)

שלום David.r.1929. התרגום הוא על פי רוב "בית הספר למשפטים באוניברסיטת...". לצערי פרויקט ויקיפדיה לא יתקיים השנה, ולכן אין לי סטודנטים שיוכלו לסייע בעניין. אולי כדאי למצוא מישהו שלמד בבית הספר האמור ויהיה מעוניין לפרגן למוסד Face-smile.svg. YR on wiki - שיחה 13:09, 25 באוגוסט 2018 (IDT)
תודה רבה פרופ' יעל. מצטער לשמוע שהפרויקט לא יתקיים. כיצד היית מתרגמת "Yale Law School", למשל? ‏--David.r.1929 - שיחה 15:20, 25 באוגוסט 2018 (IDT)
"בית הספר למשפטים באוניברסיטת ייל". YR on wiki - שיחה 15:50, 25 באוגוסט 2018 (IDT)
תודה רבה Symbol thumbs upcolor.png Face-smile.svg --David.r.1929 - שיחה 17:03, 25 באוגוסט 2018 (IDT)

Legal history[עריכת קוד מקור]

שלום פרופ' יעל. איך נקרא הערך בעברית. תודה וחג שמח! --David.r.1929 - שיחה 17:17, 30 בספטמבר 2018 (IDT)

"הסטוריה של המשפט" הוא המונח המקובל. חג שמח! YR on wiki - שיחה 17:51, 30 בספטמבר 2018 (IDT)
תודה רבה Face-smile.svg --David.r.1929 - שיחה 00:16, 1 באוקטובר 2018 (IDT)

בג"ץ טבקה[עריכת קוד מקור]

היי יעל, במקרה נתקלתי בערך בג"ץ טבקה, במטרה להוסיף שם קישור. למעשה גיליתי שיש צורך בעריכה משמעותית שטרם נשלמה. ייתכן שהקישורים היו נראה כחולים ולכן תקינים. לתשומת ליבך.

בברכה אגלי טל - שיחה 12:37, 21 באוקטובר 2018 (IDT)

תודה, אגלי טל. אני מבינה שאתה מפנה את תשומת לבי למקרה שמישהו שכח לעבוד על זה? כרגע אין אף קבוצה או סטודנטים שיש להם פרויקט בעניין, ואני לא אגיע לזה עוד הרבה מאוד זמן. אני מניחה שהערך פשוט יישאר עם התבנית עד שמישהו ירים את הכפפה, לא? ה

YR on wiki - שיחה 12:54, 22 באוקטובר 2018 (IDT)

היי יעל, אם אני לא טועה את העלית את הערך (כנראה במסגרת פרויקט סטודנטים) ולכן רציתי להפנות את תשומת ליבך לתקלה. בברכה אגלי טל - שיחה 13:05, 22 באוקטובר 2018 (IDT)
צודק לגמרי, אגלי טל, אלא שמשאבינו האנושיים אזלו... נקווה שהערך יזכה לטיפול כמו כל יתר הערכים. תודה! YR on wiki - שיחה 13:46, 22 באוקטובר 2018 (IDT)

Jews Relief Act 1858[עריכת קוד מקור]

שבת שלום פרופ' יעל. אשמח לשמו של הערך בעברית. תודה --David.r.1929 - שיחה 18:26, 1 במרץ 2019 (IST)

שלום David.r.1929. אני מסכימה עם מה שכתב דרור. אשר ל-Queen's Counsel, איני יודעת מה המינוח בעברית. צר לי! YR on wiki - שיחה 18:40, 1 במרץ 2019 (IST)
תודה --David.r.1929 - שיחה 07:26, 2 במרץ 2019 (IST)

תגובה לשינוי על הערך שלך[עריכת קוד מקור]

כאן