Resident Evil

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
האויב שבפנים
Resident Evil
לוגו המשחק מאז שנת 1996
לוגו המשחק מאז שנת 1996
כללי
סוגה משחק הישרדות-אימה, משחק ירי בגוף ראשון, משחק ירי בגוף שלישי
פיתוח קאפקום
הוצאה לאור קאפקום עריכת הנתון בוויקינתונים
ארץ מקור יפן עריכת הנתון בוויקינתונים
הפצה קאפקום
סדרה הראשון:
Resident Evil
22 במרץ 1996
האחרון:
Resident Evil 4 remake
23 במרץ 2023
דרישות תוכנה
מנוע משחק MT Framework עריכת הנתון בוויקינתונים
פלטפורמות Arcade, PC, Sega Saturn, נינטנדו גיימקיוב, Nintendo 64, נינטנדו 3DS, Nintendo Switch, Sega Dreamcast, PS, פלייסטיישן 2, פלייסטיישן 3, פלייסטיישן 4, PSP, Xbox, Xbox 360, Xbox One, Wii
www.residentevil.com
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

Resident Evil ("האויב שבפנים", ידוע ביפן בשם Biohazard) הוא זיכיון משחקי הישרדות אימה יפני, הכולל גם סרטי לייב אקשן באותו שם, סרטי אנימציה בהנפשה ממוחשבת, חוברות קומיקס, נובלות גרפיות ומגוון רחב של מרצ'נדייזינג. הסדרה פותחה בידי קאפקום ונוצרה על ידי שינג'י מיקאמי בהשראת סרטי "ליל המתים החיים" של ג'ורג' רומרו, והיא מתמקדת בהתפרצות זומבים ומפלצות אחרות שנוצרו בידי חברת תרופות מרושעת בשם "תאגיד אמברלה".

המשחק המקורי יצא בשנת 1996 והוביל למספר רב של המשכונים מז'אנרים נוספים לאימה, בהם פעולה, מחקר ופתירת תעלומות. קוויי העלילות שבמשחקים קיבלו השראה מסרטי אימה ופעולה, והסדרה עצמה הביאה לפופולריות משחקי הישרדות אימה אחרים וסרטי זומבים משנות ה-90 המאוחרות. נכון לסוף שנת 2019, סדרת המשחקים היא הזיכיון המצליח ביותר של חברת קאפקום, עם היקף הכנסות של למעלה מ-95 מיליון עותקים.[1] בנוסף לכך, סרטי "האויב שבפנים" נכנסו לספר השיאים של גינס משום היותם המכניסים ביותר לסרטים המבוססים על משחקי וידאו.

נכון ל-2019, הסדרה כוללת 31 משחקים. דמותו של נמסיס מסדרת המשחקים ממוקמת במקום ה-59 ברשימת הנבלים הגדולים ביותר במשחקי וידאו, לפי IGN.[2]

היסטוריית פיתוח[עריכת קוד מקור | עריכה]

פיתוחו של המשחק המקורי בסדרה החל בשנת 1993 בשם Biohazard כאשר טוקורו פוג'יוארה מחברת קאפקום ביקש משינג'י מיקאמי ועובדיו ליצור משחק המשלב אלמנטים ממשחקו הקודם של פוג'יוארה משנת 1989, Sweet Home - משחק המבוסס על סרט הישרדות-אימה יפני שעוקב אחרי צוות יוצרי קולנוע החוקרים אחוזה ישנה בחיפוש אחרי ציורי קיר חבויים ונתקלים ברוחות ובאויבים על-טבעיים. בסוף שנת 1994 התכוננו מפיצי המשחק לשווק אותו בארצות הברית אך נוצר קושי לשווק אותו בשם Biohazard משום שזה כבר היה בשימוש בידי משחק DOS ולהקת הארדקור פאנק. המשחק יצא לשווקים במערב בשנת 1996 בשם Resident Evil לקונסולות המשחק פלייסטיישן ו-Sega Saturn.

עם יציאתו, המשחק המקורי עזר להטביע את המושג "הישרדות אימה", והצלחתו הביאה ליצירתם של שני משחקי המשך, Resident Evil 2 בשנת 1998 ו-Resident Evil 3: Nemesis בשנת 1999 - כאשר שלושתם שווקו לפלייסטיישן ול-Microsoft Windows. המשחק הבא בסדרה - Resident Evil - Code: Veronica שוחרר בשנת 2000 לקונסולת דרימקאסט. משחק זה זכה בהמשך לשדרוג והרחבה משמעותיים כאשר שווק גם לקונסולות הפלייסטיישן 2 ונינטנדו גיימקיוב, בשם Resident Evil - Code: Veronica X, וגם לגרסה בהפרדה גבוהה בספטמבר 2011 לקונסולות הפלייסטיישן 3 ו-Xbox 360.

למרות ההכרזה המוקדמת שהמשחק הבא בסדרה ייצא לקונסולת הפלייסטיישן 2 - דבר שגרם ליצירתו של משחק שאינו קשור Devil May Cry - יוצר המשחקים שינג'י מיקאמי החליט לשווק את המשחקים הבאים אך ורק לקונסולות הגיימקיוב. שלושת המשחקים הבאים (רימייק למשחק המקורי בשנת 2002, משחק הפריקוול Resident Evil Zero, ומשחק ההמשך Resident Evil 4 שיצא בשנת 2005) יצאו לקונסולות הגיימקיוב, כאשר רק המשחק הרביעי שוחרר גם בגרסאות פלייסטיישן 2, Microsoft Windows ו-Wii.

טרילוגיה של משחקי אקדח לייזר הידועה בשם Gun Survivor יצאו לקונסולת הפלייסטיישן וכללו משחקיות בגוף ראשון - Resident Evil Survivor בשנת 2000, Resident Evil Survivor 2 - Code: Veronica בשנת 2001, ו-Resident Evil: Dead Aim בשנת 2003. באופן דומה יצאו גם שני משחקי Chronicles - המשחק Resident Evil: The Umbrella Chronicles בשנת 2007, Resident Evil: The Darkside Chronicles בשנת 2009 שפותחו על ידי חברת Cavia. באותה שנה יצא המשחק החמישי בסדרה למערכת Microsoft Windows ולקונסולות פלייסטיישן 3 ו-Xbox 360, וזכה להיקף מכירות גבוה במיוחד למרות ביקורות מעורבות.

בשנת 2003 יצא משחק הרשת Resident Evil Outbreak לקונסולת פלייסטיישן 2, והציג מספר עלילות אפיזודיות אשר מתרחשות בעיר ראקון סיטי בין המשחק השני לשלישי. היה זה המשחק הראשון בסדרה שכלל משחקיות שיתופית. שנה לאחר מכן יצא משחק ההמשך, Resident Evil Outbreak: File #2

המשחק Resident Evil Gaiden משנת 2001 היה משחק תפקידים ממוחשב מז'אנר הפעולה-הרפתקה, ששוחרר לקונסולת Game Boy Color. בנוסף, יצאו מספר משחקי מובייל באמריקה הצפונית ואירופה. בתערוכת E3 2009 הוכרז כי ייצא משחק נייד לקונסולת PlayStation Portable, שתהיה בו אווירה שונה משאר משחקי הסדרה, אך מאז יציאתו בוטלה.

במרץ 2011, חברת קאפקום חשפה משחק ירי בגוף שלישי בסדרה, Resident Evil: Operation Raccoon City, שיצא למערכת ההפעלה Microsoft Windows ולקונסולות פלייסטיישן 3 ו-Xbox 360 במרץ 2012. עוד באותה שנה יצאו המשחק Resident Evil Revelations לקונסולת נינטנדו 3DS ומשחק שישי בסדרה, Resident Evil 6.

בשנת 2013, מפיק המשחקים אמר שהזיכיון יחזור להתמקדות באלמנטים של אימה ומתח מאשר פעולה, שהייתה נחלת המשחקים האחרונים. משחק ההמשך Resident Evil: Revelations 2 יצא במרץ 2015 והיה משחק אפיזודי שהתרחש בין מאורעות המשחק החמישי והשישי, כאשר בעקבותיו יצא משחק מרובה משתתפים בשם Umbrella Corps ביוני 2016 והתרחש באותו יקום בדיוני.

המשחק השביעי בסדרה, Resident Evil 7: Biohazard יצא למערכת ההפעלה Microsoft Windows ולקונסולות פלייסטיישן 4 ו-Xbox One בינואר 2017. המשחק חזר לשורשי ההישרדות-אימה, השתמש בפרספקטיבה בגוף ראשון והתרחש באחוזה ממוטטת בלואיזיאנה. שלא כמו המשחקים החמישי והשישי, המשחק התמקד בהישרדות-אימה ולא בפעולה.

משחק רימייק ל-Resident Evil 2 יצא למערכת ההפעלה Microsoft Windows ולקונסולות פלייסטיישן 4 ו-Xbox One בינואר 2019. המשחק השתמש באותו מנוע גרפי מובנה של קאפקום בדומה למשחק השביעי, והוא עקף את מכירות המשחק המקורי עם למעלה מחמישה מיליון עותקים. בעקבות הצלחתו, קאפקום חשפה משחק רימייק נוסף למשחק השלישי, שיצא בדצמבר 2019 והשתמש במשחקיות מרובת משתתפים.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

קו העלילה הראשי עוקב אחר קבוצת אנשים הנאבקים בתאגיד אמברלה ובדמויות הקשורות אליו אשר פיתח את נגיף הטי, שמסוגל לשנות בני אדם לזומבים ולגרום למוטציה המשנה יצורים חיים למפלצות מעוררות אימה. במהלך הסדרה מופיעים רבות במפתיע כלבים זומבים.

תקריות הר ארקלאי וראקון סיטי[עריכת קוד מקור | עריכה]

עלילת שלושת משחקי הסדרה המקוריים מתרכזת בהתפרצות נגיף הטי בהרי ארקלאי והתפשטותו לעיר הבדיונית ראקון סיטי הסמוכה להם.

המשחק הראשון משנת 1996 עוקב אחר הפרוטגוניסטים כריס רדפילד וג'יל ולנטיין, חברי השירות המיוחד לטקטיקה וחילוץ (Special Tactics And Rescue Service, בקיצור S.T.A.R.S) שלכודים באחוזה בהרים ומנסים לאתר ניצולים של צוות בראבו מיחידתם. הם מגלים שהאחוזה מסתירה בסיס סודי של תאגיד אמברלה המפתח את נגיף הטי כאשר מטרתו הסופית היא יצירת נשק ביולוגי שידוע בשם טיראנט (מכאן נובע שם הנגיף). על השחקן לשוטט ברחבי האחוזה בתור אחת מהדמויות הראשיות, כשהוא נעזר בלוחם ה-SWAT הוותיק בארי בורטון ובחברת היחידה רבקה צ'יימברס עד אשר הם נבגדים בידי קפטן היחידה אלברט וסקר, שתכנן לגנוב את נגיף הטי. בהמשך נדמה היה שטיראנט הרג את וסקר, אך הוא שרד וזמם את המשך ההתפתחויות מאחורי הקלעים. משחק הפריקוול Resident Evil Zero מפרט את האירועים שהובילו למאורעות המשחק הראשון ועוקב אחר רבקה צ'יימברס כשהיא מוצאת את עצמה נפרדת מחברי צוות בראבו וחוברת לאסיר הנמלט בילי כהן, חייל לשעבר בסיירת חיל הנחתים אשר הואשם על לא עוול בכפו.

המשחק השני ממשיך מספר חודשים לאחר מאורעות המשחק הראשון כאשר חולדות מתחילות להדביק את אוכלוסיית ראקון סיטי עם נגיף הג'י. השחקן מסוגל לשחק בתפקיד קלייר רדפילד - אחותו של כריס, והשוטר הטירון ליאון ס. קנדי ממשטרת ראקון סיטי עם תחילת ההתפרצות ועליו להימלט מהעיר הנגועה כאשר בו זמנית עליו להתעמת מול המדען המטורף ויליאם בירקין שאחראי לפיתוח נגיף הג'י.

המשחק השלישי מתרחש לפני ואחרי אירועי המשחק השני ומתמקד בבריחתה של ג'יל ולנטיין מראקון סיטי כאשר בעקבותיה רודף נשק ביולוגי נוסף של תאגיד אמברלה, המפלצת נמסיס. במשחק זה מופיעה דמות משנה בדמותו של קרלוס אוליברה, שכיר חרב וחבר בקבוצת גרילה דרום אפריקאית, אשר עוזר לג'יל ולנטיין להימלט מראקון סיטי. העלילה מסתיימת בטיהורה של ראקון סיטי באמצעות פיצוץ אטומי.

אחרי ראקון סיטי[עריכת קוד מקור | עריכה]

המשחק Resident Evil - Code: Veronica עוקב אחר מסעה של קלייר רדפילד אחרי הימלטותה מראקון סיטי. היא נלכדת בעקבות ניסיון פריצה למתקן אמברלה בפריז ומועברת לאחד ממתקני המחקר של התאגיד. המתקן מותקף בידי כוחותיו של אלברט וסקר ועד מהרה מתפשט בו נגיף הטי. קלייר נמלטת ומתחילה לחפש אחר אחיה כריס, בו בזמן שהיא נאלצת להתמודד עם מדענית המחקר אלקסיה אשפורד ואחיה התאום אלפרד. ללא ידיעתה, כריס עושה את דרכו לאי ומאתר אותה במתקן אמברלה באנטארקטיקה. בסיומו של המשחק, כריס מביס את אלקסיה, שהונדסה גנטית בידי אביה, מתעמת עם וסקר ונמלט ביחד עם קלייר.

המשחק Resident Evil 4 עוקב אחרי משימתו של ליאון ס. קנדי להציל את בתו של נשיא ארצות הברית, אשר נלכדה בידי לוס אילומינדוס - כת מספרד המונהגת בידי אוסמונד סאדלר. על ליאון להתמודד עם תושבי הכפר הנגועים בטפיל הרצחני לאס פלאגאס, וזאת בניגוד לזומבים הנגועים בנגיף הטי.

המשחק Resident Evil 5 מתמקד במאמציו של כריס רדפילד לעצור את מכירתם של כלי נשק ביולוגיים בלתי חוקיים באפריקה, והוא נעזר בתושבת המקומית שיבה אלומאר, סוכנת קבוצה הפועלת נגד טרור ביולוגי. כלי הנשק הביולוגים פותחו באמצעות השימוש בלאס פלאגאס. עם ההתפתחות העלילתית מתגלה שאלברט וסקר מתכנן להשמיד את האנושות עם נסיוב ויראלי המבוסס על נגיף פרוגניטור ונוגדנים של נגיף הטי הידועים בשם "אורובורוס".

המשחק Resident Evil 6 מתמקד במספר פרוטגוניסטים, ביניהם ליאון ס. קנדי, כריס רדפילד, האנטי-גיבורה המסתורית אדה וונג וג'ייק מיולר, שכיר חרב עצמאי ובנו של אלברט וסקר. השחקן מוצא את עצמו באמצעה של מתקפה טרוריסטית באמצעות כלי נשק ביולוגיים, מה שמוביל להפיכת נשיא ארצות הברית לזומבי. העלילה מביאה את השימוש בנגיף סי בידי הסוכנות לביטחון לאומי כדי לזרוע פחד באוכלוסייה המקומית.

במשחק Resident Evil 7: Biohazard, השחקן שולט בדמותו של אית'ן וינטרס, אזרח אמריקאי שמחפש אחר אשתו ונאלץ להגן על עצמו מפני משפחה מוזרה באחוזה הנטושה לכאורה של משפחת בייקר בלואיזיאנה. המשחקיות חוזרת לשורשי ההישרדות-אימה שהייתה ידועה בשלושת המשחקים הראשונים, ושמה דגש על חקר הסביבה במבט גוף ראשון. למשחק יצאו שני תכנים להורדה, כאשר הראשון מתמקד בפעולה ומחזיר את דמותו של כריס רדפילד והשני באימה ומתמקד בדמותה של זואי בייקר.

במשחק השמיני, Resident Evil: Village השחקן חוזר לשלוט בדמותו של אית'ן וינטרס. שלוש שנים לאחר המשחק הקודם, אית'ן ומיה עברו בעזרת כריס רדפילד לאירופה. אולם, טרגדיה מתרחשת כאשר כריס רוצח את מיה וחוטף את אית'ן ובתו התינוקת רוזמרי לכפר אירופאי מושלג הנגוע במפלצות חדשות. כעת, על אית'ן להציל את בתו ולנצח את הכוח האפל שמעוניין בה מסיבות לא ידועות.

משחקים קשורים ושאר מדיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

משחקים נוספים בסדרה עוקבים אח הימלטותם של הגיבורים הראשיים.

עלילתם של סרטי האנימציה Resident Evil: Degeneration משנת 2008, Resident Evil: Damnation משנת 2012 ו-Resident Evil: Vendetta משנת 2017 מתרחשים בין המאורעות של המשחקים הראשיים.

מדיות נוספות[עריכת קוד מקור | עריכה]

בנוסף למשחקי מחשב, עלילת Resident Evil תורגמה למגוון מדיות אחרות כסרטי קולנוע, קומיקסים ונובלות גרפיות.

קומיקס[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשנת 1997, חברת מארוול קומיקס פרסמה פרולוג במהדורה מוגבלת המבוסס על המשחק המקורי. חוברת קומיקס זו ניתנה בחינם כחומר שיווקי במשחק הפלייסטיישן.

בשנת 1998, חברת ויילדסטורם קומיקס של ג'ים לי החלה בהרצת חוברות קומיקס המבוססות על שני המשחקים הראשונים בסדרה, שנקראה "האויב שבפנים: מגזין הקומיקס הרשמי" ואשר נמשכה כחמש חוברות. ארבע הראשונות פורסמו בידי אימג' קומיקס, בעוד האחרונה בידי ויילדסטורם. כל חוברת כללה מקבץ של סיפורים שהיו עיבודים למאורעות המשחקים, כמו גם סיפורים נוספים שקשורים. חברת ויילדסטורם פרסמה גם מיני סדרה בשם "האויב שבפנים: אש וקרח", אשר גוללה את סיפורו של צוות צ'ארלי, שנוצר במיוחד עבור הקומיקס. חברת ויילדסטורם גם פרסמה אוסף של ארבע נובלות גרפיות המכילות עיבודים סיניים למשחק השלישי ול"קוד ורוניקה".

בשנת 2009, חברת ויילדסטורם פרסמה פריקוול בן שש חוברות למשחק החמישי ועסקה בשניים מחברי הארגון הבלתי רשמי נגד טרוריזם BSAA.

סרטי קולנוע[עריכת קוד מקור | עריכה]

ערך מורחב – האויב שבפנים (סדרת סרטים)
גרסת סרטי הלייב-אקשן ללוגו.

שישה עיבודים קולנועיים בלייב אקשן הופקו, נכתבו ובוימו בידי פול וו.ס. אנדרסון. סדרת הסרטים אינה עוקבת אחר עלילות המשחקים אך היא כוללת מספר דמויות מהם. הפרוטגוניסטית הראשית היא אליס, דמות מקורית שנוצרה עבור הסרטים. למרות ביקורות שליליות ממבקרי קולנוע, סדרת הסרטים הניבה רווחים של למעלה ממיליארד דולרים. נכון להיום מדובר בעיבודים היחידים למשחק מחשב שהגדילו את היקף הרווחים עם כל סרט שיצא. סדרת הסרטים גם מחזיקה בתארים "הסדרה הארוכה והמצליחה ביותר לעיבודי לייב אקשן של משחקי וידאו" בספר השיאים של גינס לשנת 2012. בסדרת הסרטים מככבים מילה יובוביץ' בתפקיד אליס, עודד פהר בתפקיד קרלוס אוליברה, סיינה גילורי בתפקיד ג'יל ולנטיין, ונטוורת' מילר בתפקיד כריס רדפילד, יוהאן אורב בתפקיד ליאון ס. קנדי, אלי לרטר בתפקיד קלייר רדפילד ולי בינגבינג בתפקיד אדה וונג.

סרט מאת נטפליקס[עריכת קוד מקור | עריכה]

ערך מורחב – האויב שבפנים: ברוכים הבאים לראקון סיטי

בשנת 2021 עלה הסרט "האויב שבפנים: ברוכים הבאים לראקון סיטי" לשירות הזרמת המדיה נטפליקס בכיכובם של קאיה סקודלריו כקלייר רדפילד, רובי אמל ככריס רדפילד, טום הופר כאלברט וסקר ואוון ג'וגיה כלאון קנדי.

סדרת טלוויזיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ערך מורחב – האויב שבפנים (סדרת טלוויזיה)

סדרת טלוויזיה שמבוססת על סדרת הסרטים עלתה לשידור במהלך 2020 בשירות להזרמת תוכן נטפליקס.[3] הסדרה בוטלה לאחר עונה אחת.

סרטי אנימציה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ארבעה סרטי אימה-סייברפאנק בהנפשה ממוחשבת הופקו לסדרת המשחקים, בכיכובם של ליאון ס. קנדי, קלייר רדפילד ואדה וונג נוסף על דמויות חדשות לקאנון. הסרטים הם Biohazard 4D-Executer מנובמבר 2000, Resident Evil: Degeneration מאוקטובר 2008, Resident Evil: Damnation מאוקטובר 2012 ו-Resident Evil: Vendetta ממאי 2017.

מרצ'נדייזינג[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאורך השנים, מספר חברות צעצועים רכשו את הזכויות לזיכיון "האויב שבפנים", כשכל אחת משווקת ליין של אקשן פיגרס ומודלים לאספנות משלה. חברות אלה כוללות בין היתר את טוי ביז, פאליסדס טויס, NECA והוט טויס. חברת "טוקיו מארוי" המתמחה ביצור צעצועי איירסופט ומודלים מיניאטוריים יצרה העתקים מדויקים של כלי הנשק מסדרת המשחקים.

קבלה וביקורות[עריכת קוד מקור | עריכה]

מרבית משחקי הסדרה קיבלו ביקורות חיוביות, כאשר המשחק הראשון, השני והרביעי אף זכו בפרסי הוקרה על היותם משחקי השנה. עם היקף מכירות של למעלה מ-95 מיליון עותקים, ערוץ הגיימרים G4 קרא לסדרת המשחקים "המצליחה ביותר בתולדות הגיימינג".

המשחק המקורי קיבל ציון 91 מתוך 100 באתר הביקורות Metacritic. מגזין המחשבים GameSpot ציין אותו בתור "אחד מאותם משחקים נדירים שמבדר לראותם באותה מידה שמשחקים בהם". מגזין GamePro תיאר את העלילה ואת הסינמטוגרפיה כמגוחכים ביותר, אך הוסיף שההתקדמות המסקרנת של המשחקיות והאתגר שבקרבות ובחידות הופכות בהצלחה את המשחק למפחיד ביותר. מבקרי המגזין Electronic Gaming Monthly שיבחו את הגרפיקה והסאונד הריאליסטים ואת האפשרות הייחודית לגלם שתי דמויות, וציינו בנוסף כי "המשחק נראה בתחילה כחיקוי של Alone in the Dark (משחק באותו ז'אנר משנת 1992) אך מדובר בחוויה חדשה לגמרי... האלמנט שמושך את השחקן הוא מוטיב הפחד. אחרי חלופת מהלומות עם הזומבי הראשון, מהר מאוד תהסס לחלוף על פני יתר המסדרונות הלא ממופים באחוזה".

המשחק השני קיבל ציון 89 מתוך 100 באתר הביקורות Metacritic, ששיבח את האווירה, התפאורה, הגרפיקה והסאונד במשחק, אך מתח ביקורת על השליטה בכפתורי המשחק, עבודת הדיבוב ומספר אלמנטים במשחקיות. מבקרי המגזין Electronic Gaming Monthly הסכימו שמדובר במשחק טוב יותר מקודמו שעולה עליו בכל האספקטים (משחקיות, גרפיקה, הגרפיקה ועומק הפרטים, סאונד, אווירה מפחידה וסיפור מותח).

עם צאתו של המשחק השלישי לקונסולת הפלייסטיישן, מגזין GameSpot שיבח את המשחק באומרו שמדובר במשחק המתוחכם והשאפתן ביותר עד כה מבחינת גרפיקה ומשחקיות. מגזין Official UK PlayStation Magazine קרא למשחק "קלאסיקה מודרנית" ומציין שהמשחק "יוצר סביבה אמינה, מאכלס אותה במגוון רב של יריבים מרושעים ומשתמש בפרוור האורבני של ראקון סיטי כדי לחדד את התעלומות הזדוניות שבו".

רשימת המשחקים ופלטפורמות משחק[עריכת קוד מקור | עריכה]

משחקים ראשיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

שם שנת יציאה יצא לפלטפורמות פלטפורמות נוספות
Resident Evil 1996 פלייסטיישן PC, Sega Saturn, נינטנדו גיימקיוב, תקשורת סלולרית, Nintendo DS
Resident Evil 2 1998 פלייסטיישן PC, נינטנדו 64, Sega Dreamcast, נינטנדו גיימקיוב
Resident Evil 3: Nemesis 1999 פלייסטיישן PC, Sega Dreamcast, נינטנדו גיימקיוב
Resident Evil Code: Veronica 2000 Sega Dreamcast פלייסטיישן 2, נינטנדו גיימקיוב
Resident Evil Zero 2002 נינטנדו גיימקיוב Wii, PC, פלייסטיישן 3, פלייסטיישן 4, Xbox 360, Xbox One, Nintendo Switch
Resident Evil 4 2005 נינטנדו גיימקיוב PC, Wii, פלייסטיישן 2, תקשורת סלולרית (ביפן בלבד), פלייסטיישן 3, פלייסטיישן 4, Xbox 360, Xbox One, Nintendo Switch
Resident Evil 5 2009 פלייסטיישן 3, Xbox 360, PC פלייסטיישן 4, Xbox One, Nintendo Switch
Resident Evil 6 2012 פלייסטיישן 3, Xbox 360, PC, פלייסטיישן 4, Xbox One, Nintendo Switch
Resident Evil 7: Biohazard 2017 פלייסטיישן 4, Xbox One,PC Nintendo Switch
Resident Evil Village 2021 Microsoft Windows, PlayStation 5, Xbox Series X/S PlayStation 4, Xbox One, Stadia

רימייקים[עריכת קוד מקור | עריכה]

שם שנת יציאה יצא לפלטפורמות פלטפורמות נוספות
Resident Evil 2002 נינטנדו גיימקיוב Wii, פלייסטיישן 3, פלייסטיישן 4, Xbox 360, Xbox One, Microsoft Windows, Nintendo Switch
Resident Evil 2 2019 פלייסטיישן 4, Xbox One, Microsoft Windows
Resident Evil 3 2020 פלייסטיישן 4, Xbox One, Microsoft Windows
Resident Evil 4 2023 פלייסטיישן 5, Xbox Series X/S,

Microsoft Windows

משחקי ספין-אוף[עריכת קוד מקור | עריכה]

שם שנת יציאה יצא לפלטפורמות
Resident Evil: Survivor 2000 פלייסטיישן, Microsoft Windows
Resident Evil Gaiden 2001 Game Boy Color
Resident Evil: Survivor 2 Code: Veronica 2001 ארקייד, פלייסטיישן 2
Resident Evil Dead Aim 2003 פלייסטיישן 2
Resident Evil Outbreak 2003 פלייסטיישן 2
Resident Evil Outbreak File #2 2004 פלייסטיישן 2
Resident Evil: Deadly Silence 2006 Nintendo DS
Resident Evil: The Umbrella Chronicles 2007 Wii, פלייסטיישן 3
Resident Evil: The Darkside Chronicles 2009 Wii
Resident Evil: The Mercenaries 3D 2011 Nintendo 3DS
Resident Evil: Revelations 2012 Nintendo 3DS, Wii U, פלייסטיישן 3, פלייסטיישן 4, Xbox 360, Xbox One, Microsoft Windows, Nintendo Switch
Resident Evil: Operation Raccoon City 2012 פלייסטיישן 3, Xbox 360, Microsoft Windows
Resident Evil: Revelations 2 2015 פלייסטיישן 3, פלייסטיישן 4, PlayStation Vita, Xbox 360, Xbox One, Microsoft Windows
Umbrella Corps 2016 פלייסטיישן 4, Microsoft Windows

משחקים לטלפונים ניידים[עריכת קוד מקור | עריכה]

שם שנת יציאה יצא לפלטפורמות
Resident Evil: The Missions 2003 תקשורת סלולרית
Resident Evil Confidential Report 2006 תקשורת סלולרית
Resident Evil: Genesis 2008 תקשורת סלולרית
Resident Evil: Degeneration 2008 iPhone
Resident Evil: Mercenaries Vs. 2011 iOS

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא Resident Evil בוויקישיתוף

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ Capcom Game Series Sales, December 31st 2019
  2. ^ 59. Nemesis
  3. ^ ‘Resident Evil’ TV Series In Works At Netflix, Nellie Andreeva, January 24th 2019