ויקיפדיה:מפעיל נולד

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
מפעיל נולד.jpg
מפעיל מערכת

קיצור דרך: וק:מנ

נהלים

דף זה נועד לרכז את הדיונים בנושא קבלת ואישרור הרשאות מפעיל:

קבלת הרשאות מפעיל: ויקיפדים המעוניינים להמליץ על מינוי ויקיפד או ויקיפדית לתפקיד מפעילי מערכת יכולים לעשות זאת בדף זה לאחר שקיבלו את אישורם בדף שיחתם.

רצוי שהמועמדים לתפקיד זה יפגינו פעילות בתחום התחזוקה השוטפת, כגון ניטור דף השינויים האחרונים. כמו-כן, רצוי מאוד לקיים התייעצות לא-רשמית בין חברים טרם הצעת המועמדים, ולהגיע לקונצנזוס בין משתמשים אחדים לגבי התאמת הוויקיפד או הוויקיפדית לתפקיד, בנוסף לכך שהם בעלי סיכוי טוב לחצות את משוכת הצבעת האמון הקהילתית.

שלא כמו תפקיד בודק, אין מגבלת גיל לתפקיד מפעיל.

אישרור הרשאות מפעיל: מפעילי מערכת שהשלימו שלוש שנות שירות ומעוניינים להמשיך בתפקידם, רשאים לפתוח דיון בדף זה. אחרת, הרשאתם תוסר.

לאחר הצגת המועמד/ת יתנהל דיון, שבו יוכלו חברי הקהילה להביע את דעתם על המינוי המוצע. לדיון אין תוקף מחייב והוא מהווה המלצה לבירוקרטים בלבד. ההחלטה הסופית למינוי/אשרור המפעילים מצויה בידי הביורוקרטים.

זו אינה הצבעה אלא במה בה הקהילה מביעה דעתה על המינוי או האישרור המוצע. ההחלטה היא של הביורוקרטים, אם כי אלו כמובן לא ימנו מפעילים כנגד דעת הקהילה. משכך, אין צורך בזכות הצבעה כדי לבטא עמדה Symbol support vote.svg בעד או Symbol oppose vote.svg נגד. כל הוויקיפדים הרשומים יכולים להביע עמדה בדף זה.

משך הדיון הוא כשבוע, ויש לארכבו פרק זמן סביר לאחר החלטת הבירוקרטים.

צורת ההמלצה/אשרור

על מנת להמליץ/לאשרר יש להוסיף בפסקת הדיונים את הפרטים הבאים בצורה הבאה:

== קישור לשם המשתמש ==
{{משתמש|שם המשתמש}}
* תגובה 1
* תגובה 2

ניתן פשוט להוסיף לתחתית הדף את התבנית: {{ס:הצעה במפעיל נולד|שם המשתמש|סיבה=הסיבה להמלצה|הצבעה=כן}}.

צורת הדיון

את דעתכם הביעו בצורה "{{בעד}}" או "{{נגד}}". ניתן ורצוי להוסיף מילים אחדות של הנמקה, אך זכרו כי הדיון עוסק בחברים לקהילה הנוכחים במקום; לכן - שיקלו היטב את תגובותיכם (בעיקר כשמדובר בהתנגדויות), נסחו אותן בזהירות ובכבוד הראויים, והימנעו מהשמצות והכפשות. בשום מקרה אין לפגוע בכבודם של ויקיפדים, גם אם אתם מתנגדים למינויים כמפעיל.

דיונים

משתמש:איתן

איתן (שיחה | תרומות | מונה)

איתן נמצא איתנו מ-2006(!) ולזכותו למעלה מ-31,000 עריכות. אני חושב שהוא מתאים להיות מפעיל וספקותיו אינן קיימות שיעשה עבודה מצויינת. הסכמתו נתנה בדף השיחה. מבקש מהאנשים להביע בו אימון. בהצלחה • חבר לחיים - אמצו כלב!Ori‏ • PTT‏ 07:14, 17 בספטמבר 2014 (IDT)

אורי פנה אלי בבקשה להיות מפעיל ונעניתי, המשנה שלי - להתעלם מהטפל ולהתמקד בעיקר, למנוע השחתות ערכים והשחתות זמן של משתמשים. אני לא מתכוון לנצל סמכויות מפעיל כאשר אני צד למחלוקת. זהו. איתן - שיחה 12:02, 17 בספטמבר 2014 (IDT)
הערה לגבי רמת הפעילות: חלק מהנוכחים (אלה שהצטרפו בשנתיים האחרונות) פחות מכירים אותי, אבל במשך שש שנים הייתי בין היותר פעילים כאן. איתן - שיחה 15:10, 17 בספטמבר 2014 (IDT)
 • Symbol oppose vote.svg נגד לצערי אני סבור שאיתן איננו מתאים לשמש מפעיל, בעקבות פעולתו המתוארת בדף הבירורים, כאן, שהיוותה התנהגות עקשנית ובלתי מרוסנת. יואב ר. - שיחה 07:44, 17 בספטמבר 2014 (IDT)
ראו תגובתי למטה איתן - שיחה 16:33, 17 בספטמבר 2014 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד כל המרבה הרי זה משובח, במקרה של שימוש לרעה בסמכויות, ישנו פתרון גם לזה. שימנשמע?1.. 2.. צא! 08:58, 17 בספטמבר 2014 (IDT)
 • Symbol oppose vote.svg נגד קראתי בעיון רב את הדיון הארוך לגבי קמהדע. חבל שיואב ר. ממשיך להשתמש בדוגמא זו מסוף 2012 בה הוא שגה בבירור בהנחת תבנית חשיבות על הערך. אין לי ספק שאיתן צדק. אם זו הדוגמא לפעולתו הכושלת ביותר כויקיפד אז המצב מצוין. עם זאת לאור ההתנסחות בדף זה ומיעוט הפעילות בתקופה האחרונה אני מצביע נגד --Yoavd - שיחה 09:15, 17 בספטמבר 2014 (IDT)
איתן לא צדק וחבל שאתה מעדיף להתעלם מפעילותו הלא מרוסנת והלא קוליגיאלית, ואף לשבח אותה. היה עליו לפנות אלי ולהסביר מדוע תבנית החשיבות שגויה ומן הסתם הייתי מסיר אותה. אני צופה שאיתן יתנהג בצורה לא מרוסנת גם בכהונתו כמפעיל, ומה שיותר גרוע - ניכר על בסיס נסיון העבר שהוא איננו מוכן להכיר בטעויות מצדו. יואב ר. - שיחה 11:38, 17 בספטמבר 2014 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד, לגמרי בעד. --אמיר א׳ אהרוני - שיחה 09:29, 17 בספטמבר 2014 (IDT)
 • Symbol oppose vote.svg נגד. באשר לאירוע שהזכיר יואב, אני מסכים שמדובר בהתנהגות דורסנית כלפי ויקיפדים עמיתים וחוקי הקהילה ומציע למתלבטים לעיין בדיון הקצר בשיחה:קמהדע#דיון חשיבות אנציקלופדית ולהחליט בעצמם. לי עצמי זכורה דווקא מלחמת עריכה בערך נפתלי בנט במטרה להעביר תחקיר של "הארץ" לראש רשימת הקישורים החיצוניים.[1][2][3] (בעקבותיה התקיים דיון כאן.) בתקופה האחרונה לא זכורים לי ארועים כאלו, אבל גם רמת הפעילות בשנה וחצי האחרונה נמוכה[4] וכוללת רק שתי בקשות בוק:במ[5] כך שאני סבור שפוטנציאל הנזק מההרשאות עולה על תועלתן. אם איתן יתחיל לעסוק יותר בניטור, אשקול מחדש בהתאם לאופי פעילותו העדכנית. בברכה, גנדלף - 10:53, 17/09/14
 • Symbol oppose vote.svg נגדnevuer‏ • שיחה 11:59, 17 בספטמבר 2014 (IDT)

שלום איתן, אני מתנצל על שאלתי, אבל בדקתי, והיקף פעולותיך בוויקיפדיה נמוך מאוד. היקף פעולותיך בוויקי מזה כשנה וחצי, מאז יוני 2013 (להלן כאן, לבקש את האופציה "monthly status") נמוך, לא היית פעיל בוויקיפדיה, ערכת לעתים 4 עריכות בחודש, ולעתים 20. רק בחודש אחד (6/2014) עברת את מאה העריכות. במסגרת התרומות - לא הבחנתי כמעט לחלוטין בעיסוק בניטור. (פעם או פעמיים בשנה וחצי, בהן פנית ל"בקשות למפעילים").
לאור זאת אבקש לשאול, (א) האם בכוונתך להגביר את פעילותך בוויקיפדיה באופן דראסטי בעקבות הבקשה להתמנות כמפעיל; (ב) במידה שתתמנה - מה ה"אני מאמין" שלך. במה בכוונתך להתמקד, מה החזון המפעילי אם יש כזה. אני מתנצל על השאלה, הייתי שואל זאת כל מועמד לתפקיד בעל רמת פעילות כזאת. בברכה, דני. Danny-wשיחה 10:54, 17 בספטמבר 2014 (IDT)

דני, תשובתי במורד הדף. איתן - שיחה 11:38, 19 בספטמבר 2014 (IDT)

שאלה למשתמש:איתן לגבי פעילותו בוויקיפדיה. אני מעריך מאוד את העשייה שלך. כתבת ערכים נפלאים בעבר ואני יותר מאשמח אם תהיה מפעיל מערכת. אני לא חושב שנכון להתמקד באירוע בודד או במספר אירועים בודדים מהעבר כדי לשפוך אור על הוויקיפד. לכן, אני לא מתכוון אפילו לבדוק את האירוע שציין יואב ר. עם זאת... לא ראיתי שאתה מבצע פעילות ניטור משמעותית. בשביל מה אתה זקוק להרשאות אלה? מה תעשה איתן שאתה לא עושה כבר עתה בלי ההרשאות? גילגמש שיחה 11:01, 17 בספטמבר 2014 (IDT)

חן, et tu brute?. לא יכולת למצוא איזושהיא התכתשות בינינו מ-2007 ולהעלות אותה כאןקריצה? איתן - שיחה 12:20, 17 בספטמבר 2014 (IDT)
אני דווקא חושב שאלה שאלות רלוונטיות. אני אשמח לתמוך, באמת אשמח, אבל אני כן חושב שאלה שאלות רלוונטיות. כפי שאפשר לראות, רבים אחרים גם כן מודאגים מהעניין הזה. אני לא חושב שזה נובע בגלל מחלוקת כלשהי. כמו שכתבתי - סכסוך נקודתי והחלטה שגויה אחת או אפילו עשר בעניין פעוט שאיננו עקרוני לא מהווה בעיני סיבה להתנגדות. לדעתי, השאלות העקרוניות הן החשובות יותר. גילגמש שיחה 13:49, 17 בספטמבר 2014 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד לאור התשובות של איתן, בכפוף לכך שאכן יהיה פעיל. גילגמש שיחה 17:52, 17 בספטמבר 2014 (IDT)

הוספתי לאחר התנגשות עריכה -

 • Symbol question.svg מתלבט Symbol support vote.svg בעד - מחכה לתשובות של איתן לשאלות של דני בהן ביקש דני שיפרוס את משנתו המפעילית ואת הצהרת כוונותיו.
  באשר לטענות של הפעילות הנמוכה שגנדלף העלה - השאלה היא מה מתכוון איתן להמשך דרכו, ולא מה עשה בימים האחרונים.
  לגבי המחלוקת בין איתן ליואב, אני מבקש מכולם (עבר הווה עתיד) לא להפוך את זה לזירת התכתשויות. מספיקים הקישורים. מבחינתי, כמי שנחשף לראשונה לאירוע הזה, אני רק יכול להצר שלא טיפלנו בנושא באופן חד משמעי כלפי שני המשתמשים בזמן אמת. זה עצוב לומר, אבל שניהם לא נהגו כשורה ועם שניהם היה הצדק. גארפילד - שיחה 11:15, 17 בספטמבר 2014 (IDT)
"לא טיפלנו בנושא באופן חד משמעי כלפי שני המשתמשים בזמן אמת". שפה תקיפה בהחלט. מה היית עושה, חוסם את שנינו? יואב ר. - שיחה 11:28, 17 בספטמבר 2014 (IDT)
דווקא החלק הזה היה פחות תקיף - לפחות בראשי. יותר תקיף היה ה"אני מבקש מכולם (עבר הווה עתיד) לא להפוך את זה לזירת התכתשויות" קריצה. אני מאמין שאם אני הייתי מעורב שהייתי דורש הכרעה חד משמעית של הקהילה, ולא לתת לדיון לגווע כפי שאכן קרה.
לגבי שאלתך מה אני הייתי עושה - זה תלוי באופן שבו היה מגיע סיום הדיון. בחלופה אחת - כנראה שזה היה נגמר בחסימה סמלית של שניכם (הפתרון הרע), או בחלופה שניה - הייתה בקשה לפתוח הליך בוררות בין שניכם עם בורר מוסכם - כשבסופו של תהליך שניכם מצליחים להבין אחד את השני, ממקום של כבוד הדדי וליישר את ההדורים.
חבל שזה לא קרה, כי לדעתי שניכם עורכים תורמים וחיוביים מאד למיזם זה - ואין צורך שנתקוטט בינינו. יש מספיק טרולים להיאבק אתם גם בלי סכסוכים מסוג זה. גארפילד - שיחה 11:42, 17 בספטמבר 2014 (IDT)
אגב, גם גארפילד כבר מונה, והדיון, ממש כמו בעניינו של גנדלף, אינו עוסק בו. • חבר לחיים - אמצו כלב!Ori‏ • PTT‏ 14:25, 17 בספטמבר 2014 (IDT)
מי דיבר על מינויו של גארפילד? על מה אתה מדבר? יואב ר. - שיחה 14:32, 17 בספטמבר 2014 (IDT)
כפי שכבר קרה לפני מספר ימים - זה תלוי הקשר, וכנראה שפספסת. אם תקרא את הדיון שוב, ובייחוד את התגובות שלך זו לצד זו, יש מצב שתבין. לא חשוב. שנ"צ. • חבר לחיים - אמצו כלב!Ori‏ • PTT‏ 14:46, 17 בספטמבר 2014 (IDT)
 • GAflag.gif בעד חזק איחלתי למפעיל בהצלחה בהמשך תפקידו • עודד (Damzow)שיחהלימין שור! • 12:31, 17 בספטמבר 2014 (IDT)
 • Symbol oppose vote.svg נגד כמו דני ומאותה סיבה שהתנגדתי למינויו של עודד. קודם שיחזור לפעילות. יואב נכטיילרשיחה 14:47, 17 בספטמבר 2014 (IDT)
תשובתי ליואב למטה. איתן - שיחה 16:46, 18 בספטמבר 2014 (IDT)
שלום סקרלט. חודש שלם כמעט לא היית כאן ופתאום כן. מישהו אולי שלח לך מייל לבוא? יואב ר. - שיחה 15:37, 17 בספטמבר 2014 (IDT)
שלום יואב, אני מאושרת שיש כאן מי שזוכר אותי ואפילו לטובה כמוך וסופר לי עריכות ויודע מתי אני כאן ומתי לא. ממש פפארצי :) סקרלט - שיחה 15:57, 17 בספטמבר 2014 (IDT)
ממ... טוב מ... יאללה ו.. מממ... ביי‏. יורי - שיחה 17:03, 17 בספטמבר 2014 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד למה לא? חיוך שמזןשיחההביכורים שלי • כ"ב באלול ה'תשע"ד • 15:48, 17 בספטמבר 2014 (IDT)
 • Symbol question.svg מתלבטת Symbol support vote.svg בעד. אני מכירה את איתן ומעריכה מאוד את פעילותי כוויקיפד וכאדם. קראתי את מה שדני כתב, ובשפע התגובות פה קשה לי למצוא האם יש התייחסות ברורה לשאלות. אני מבקשת מאיתן שכמו שעשה גארפילד בדיון שלו, יפתח פסקה נפרדת ויתייחס שם לשתי הנקודות:
 1. האם בכוונתו לחזור באופן מיידי לפעילות מלאה בוויקיפדיה. כי אם כן, זה רווח נקי של כולנו ממפעיל נולד. ואם תצהיר שתחזור מיידית אני אקבל זאת.
 2. אני מבקשת לדעת עד כמה בכוונתך להיות מפעיל פעיל גם בטיפול בהשחתות, ערכי הבל, וגם בטיפול בבעיות בין ויקיפדים כמו שגארפילד כתב. זאת נקודה שחשובה לי מאד לגבי כל מפעיל שבא להציג את מועמדותו לתפקיד, ללא קשר עד כמה אני מחבבת ומעריכה את פעילותו בתקופה בה היה פעיל. תודה חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 15:57, 17 בספטמבר 2014 (IDT)
  בעקבות התשובות שקיבלתי מאיתן, שיניתי את הצבעתי לבעד. התשובות האלה מספקות אותי. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 17:35, 17 בספטמבר 2014 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד, לאור ההבטחות להיות פעיל, כולל בעניינים "קשים". נרו יאירשיחה • כ"ב באלול ה'תשע"ד • 17:43, 17 בספטמבר 2014 (IDT)

Symbol question.svg מתלבט מעדיף שקודם יגביר את רמת הפעילות ובעוד 3 חודשים נחזור להצבעה דוד א. - שיחה 18:17, 17 בספטמבר 2014 (IDT)

תשובתי לך למטה. איתן - שיחה 16:46, 18 בספטמבר 2014 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד. לחלוטין. תורם ותיק שראוי לאמון. יהיה מפעיל מצוין. Noon - שיחה 18:32, 17 בספטמבר 2014 (IDT)
 • GAflag.gif בעד חזק בתור מי שבעבר התכתש עם איתן בצורה מאוד נוקבת, אני יכול להעיד שמדובר באדם שגם כשהוא מתווכח הוא עושה את זה מתוך רדיפת האמת בלבד. במבט לאחור על השנים האחרונות אני יכול לציין שמדובר בוויקיפד משכמו ומעלה, וסגנון פעילותו סביר ביותר וגם למעלה מזה. כנראה שהוא לא מושלם. ביג דיל. יקום נא ויגיד מי שמעולם לא טעה. איתן בסדר גמור, כוונותיו טובות, אני מאמין להצהרות שלו, ולדעתי די בכך כדי להעניק לו את ההרשאות. בהצלחה. תחי מדינת ישראל!(שיחה)אהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 18:36, 17 בספטמבר 2014 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד דוד שי - שיחה 19:29, 17 בספטמבר 2014 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד. ובהצלחה.--Drorallon - שיחה 19:39, 17 בספטמבר 2014 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד. בהצלחה, וכל הכבוד על הנכונות. ביקורת - שיחה 20:13, 17 בספטמבר 2014 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד, בהצלחה! אלדדשיחה 20:29, 17 בספטמבר 2014 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד Mr. W ~‏ T ~ בית המשפטים העליון 20:47, 17 בספטמבר 2014 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעדGuycn2 - שיחה 22:38, 17 בספטמבר 2014 (IDT)
 • אני מעריך את איתן, אך חושש שיש לו נטייה "להתחמם" מהר בצורה שלא הולמת את המזג המצופה ממפעיל. דניאל תרמו ערך 00:04, 18 בספטמבר 2014 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד. קיבלתי תשובות לשאלותיי. דני. Danny-wשיחה 01:10, 18 בספטמבר 2014 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד בתקווה שיגביר את נוכחותו כאן. בברכה. ליש - שיחה 02:16, 18 בספטמבר 2014 (IDT)
 • Symbol oppose vote.svg נגד קודם שיחזור לפעילות ורק אחרי זה לשקול מינוי למפעיל. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 08:36, 18 בספטמבר 2014 (IDT)
תשובתי ליונה למטה. איתן - שיחה 16:46, 18 בספטמבר 2014 (IDT)
 • אני Symbol oppose vote.svg נגד מאותה סיבה שיונה נגד, צודק לחלוטין. נהוראיי מבורך כחלוןשיחה • 15:13, 18 בספטמבר 2014 (IDT)
 • Symbol neutral vote.svg נמנע ללא קשר לנפח הפעילות. אני פשוט בקושי זוכר את איתן, והייתי מעדיף לחוות דעה רק לאחר שאראה אותו כאן במשך תקופה רצופה כלשהי. ‏אופקאלףשיחה‏ • כ"ד באלול ה'תשע"ד • 22:07, 18 בספטמבר 2014 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד לאחר קריאת התגובות ותשובותיו של איתן.שלומית קדם - שיחה 23:25, 18 בספטמבר 2014 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד דרור - שיחה 10:40, 19 בספטמבר 2014 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד משתמש שקול, מנוסה, חרוץ ורציני שנכנס בעובי הקורה בעניינים בהם הוא עוסק. אני חושב שאופיו ומזגו יעשו אותו מפעיל משמעותי, ויפה שעה אחת קודם. תומר - שיחה 10:43, 19 בספטמבר 2014 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד Lostam - שיחה 17:56, 19 בספטמבר 2014 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד אילי - שיחה 07:55, 20 בספטמבר 2014 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעדOvedcשיחהאמצו ערך יתום! 13:29, 20 בספטמבר 2014 (IDT)

תגובותי

לבקשת חלק מהמשתתפים בדיון, אני מרכז את תגובותי כאן.

ליואב ר.

ליואב ר., אצטט רק את תגובתו של אביהו, אחד המשתמשים המוערכים ביותר כאן, לגבי מה שעשית בערך קמהדע:
יש רע בכך, כי זה מציג אותנו באור מגוחך. כשאני ראיתי לראשונה את הערך לא הייתה עליו תבנית חשיבות, אבל לו הייתי רואה אותה, הייתי מסיר אותה בעצמי. לשים תבנית חשיבות על חברה כמו קמהדע מעיד על חוסר ידע בסיסי בתחום, ולכן במקום לומר, אני לא מכיר את החברה, והערך נראה לי כמו פרסומת, ולכן אשים תבנית חשיבות, עדיף לפנות למישהו אחר שכן מבין. אבל גם אם שמת, ובא ויקיפד מוכר ומוערך והסיר בטענה שהוא מכיר והוא יטפל, הנח שהוא יודע מה הוא עושה ורד מהעניין. להגיע עד לבירורים ואחר כך לומר "ידעתי שזה מה שיהיה, כל דאלים גבר". ממש לא תורם לאווירה כאן. אם ידעת שזה מה שיקרה (וזה לא קרה, פשוט אתה לא מוכן להודות שטעית) למה לעורר מדנים. אביהו • שיחת משתמש:אביהו|שיחה 07:18, 1 בינואר 2013 (IST)
איתן - שיחה 08:47, 17 בספטמבר 2014 (IDT)
"יהללך זר ולא פיך". הייתי מצפה שתתן לויקיפד אחר לסנגר עליך באותה פרשה. המהירות שבה רצת להגיב מעידה גם על חוסר המעצורים שלך וגם על שאיפתך להתהדר בתואר המפעיל. לגבי דעתו של אביהו אינני מתפלא, כיוון שהוא עויין אותי כבר זמן רב. הולך להיות כאן מינוי מפעיל שגוי בריבוע. חבל. יואב ר. - שיחה 10:31, 17 בספטמבר 2014 (IDT)
התגובה שלך כאן לא סבירה. אתה לא יכול לשמור על זכותך לבקר את איתן ולמנוע ממנו את הזכות להתגונן. בהקשר זה, הדיבורים על "חוסר מעצורים" ו"שאיפה להתהדר בתואר המפעיל" הם חסרי בסיס ומהווים התקפה אישית מיותרת. ‏nevuer‏ • שיחה 10:36, 17 בספטמבר 2014 (IDT)
משתמש:יואב ר., אני מציע שתפרט כאן מי עוד עוין אותך, כדי שלא אשתמש בדבריו נגדך. לא באת כאן להכפיש, אבל נראה לי שזה מה שאתה עושה בפועל. שאלו אותי אם אני רוצה להיות מפעיל, הסכמתי. לא מוכן להיות צד להתקפות מצדך, ואת מה שעשיתי הייתי עושה בין כמפעיל ובין לא, בתוספת אחת - לא הייתי משתמש בסמכותי כמפעיל נגדך. איתן - שיחה 11:49, 17 בספטמבר 2014 (IDT)
ליואב, אתה טוען כי התגובה שלי נבעה מכך שאני עוין אותך כבר זמן רב, ולא, חס וחלילה, מכך שאני סבור שטעית בדרך פעולתך. אם אתה משוכנע שאני עוין אותך כבר זמן רב מדוע פנית אלי בבקשה לכתוב ערך?, ואם אני עוין אותך, מדוע הסכמתי? ויותר מכך מדוע ביצעתי? אביהושיחה 16:58, 17 בספטמבר 2014 (IDT)
לא אמרתי שחשבת שאני צודק - אני בטוח שחשבת שאני טועה. פעמים רבות אתה סבור שאתה צודק ואחרים טועים. העוינות נובעת מהתנגשויות בינינו בעבר, כמו למשל בדף שיחתו של עידו. אני החלטתי לנסות לבקש שתכתוב את אותו ערך כיוון שהתמחותך היא גיאולוגיה והיה חבל לוותר עליו. אינני יודע מדוע כתבת אותו - אפשר שמצאת בו עניין, למרות שאני הוא שהציע אותו. יואב ר. - שיחה 17:22, 17 בספטמבר 2014 (IDT)
יפה, אז סיכמנו שאין קשר בין מה שכתבתי, לטענה שהעלית בתחילת הפתיל כאילו הסיבה היא העוינות כלפיך. אביהושיחה 20:26, 17 בספטמבר 2014 (IDT)
לא סיכמנו שום דבר. יואב ר. - שיחה 21:24, 17 בספטמבר 2014 (IDT)

לגנדלף:

לגנדלף, הידוע יותר כ"משתמש כבד": אתה באת למנוע כתבה מקיפה שפורסמה על בנט, ואחר כך למקם אותה במקום נידח, רק משום שהיא פורסמה ב"הארץ". אני ודאי לא מזוהה עם ה"ארץ", אבל הכנסת מניעים פוליטיים לעריכות היא בעיני רעה לויקיפדיה, ואלחם בה בלי קשר להיותי מפעיל. בסופו של דבר עמדתך לא התקבלה ואת זה שכחת לציין. תזכיר לנו בכמה מלחמות עריכה אתה היית מעורב?איתן - שיחה 11:55, 17 בספטמבר 2014 (IDT)
אולי גנדלף היה מעורב במלחמות עריכה (אינני יודע אם כן או לא), אבל הוא לא מועמד למינוי כמפעיל. אתה כן והדיון כאן עוסק בך. יואב ר. - שיחה 12:07, 17 בספטמבר 2014 (IDT)
איתן, להד"מ. הכתבה הוספה לרשימת הקישורים החיצוניים ללא כל התנגדות מצידי. התנגדתי רק כשהעלית אותה לראש הרשימה, עוד לפני חלק מהקישורים האישיים של נושא הערך. כל עוד אחד יכול לבדוק בקלות בקישורים שסיפקתי להבדלי הגרסאות ולראות מי מאיתנו דובר אמת. אני הוא שהצעתי, מייד בתחילת הדיון, לפצל את הפרק לסעיפים כך שתחקיר הארץ יהיה בסעיף התחקירים וכל קורא יוכל למצוא את מה שהוא מחפש. אם כבר נכנסת לשאלת המניעים הפוליטיים האפשריים, עיקר ההתקפות על בנט באותה תקופה לא הגיעו מקוראי "הארץ", אלא מאנשי ליכוד. אילו מלחמות עריכה??? בברכה, גנדלף - 12:26, 17/09/14
תשובה אחרונה בהחלט לגנדלף: לקחת מלחמת עריכה אחת שהייתה לנו וניפחת אותה מעל ומעבר. נהגתי לפי כל הכללים, אתה שמת "גרסה יציבה" (תוך כדי מחיקה של התחקיר מהערך) ואני פתחתי דיון בדף השיחה לפי הכללים. (אני ממליץ, למי שבאמת מעוניין, לקרוא הן את התחקיר על בנט ואת הדיון שיזמתי בדף השיחה בעניין).
לגופו של עניין, אתה רצית להצניע אותו ולכן העברת את התחקיר המקיף ביותר על בנט לסוף הרשימה, כשברור לכל בר דעת שתחקיר כזה (על ידי שישה תחקירנים) הוא המקיף ביותר, והמעניין ביותר לקורא. אני בסך הכל קידמתי אותו למקום לאחר דף הפייסבוק של בנט, והסכמתי למקם אותו גם לאחר רשימת הדפים האישיים, אבל בראש הרשימה. נראה לי ברור מי פעל לטובת הקוראים ומי לא. ישפטו קוראי דף זה. (איתן - שיחה 12:41, 17 בספטמבר 2014 (IDT)
בשום שלב לא מחקתי את התחקיר מהערך, כי כבר דאגת לשלבו גם בגוף הערך כרפרנס (ללא התנגדות מצידי). את פרק הקישורים החיצוניים שיחזרתי לגרסה יציבה רק אחרי שחזרת על אותה עריכה 3 פעמים, לרבות לאחר פתיחת הדיון. לא אכנס כאן לשיקולים להעדפת מקום זה או אחר למאמר, שאולי רלוונטיים להערכת פעילותך כעורך אך לא לשאלת מינוייך כמפעיל. טענתי היא שמי שאינו מכבד את הכללים בעצמו לא אמור לאכוף אותם על אחרים. בברכה, גנדלף - 13:30, 17/09/14


לדני,

דני שלום, בשנה וחצי האחרונה הייתי עסוק בפעילות שבשלב זה לא אחשוף (חלק מהחברים יודעים - לא מדובר בפעילות במוסד או משהו כזה). זמני היה מצומצם. פנו אלי בגלל מחסור במפעילים והסכמתי. מעולם לא ביקשתי להיות מפעיל. לגבי משנה מפעילית - אין לי דבר כזה, כל עניין לגופו, המשנה היחידה היא אנציקלופדיה טובה יותר. אם ארגיש שאני לא תורם בקטע המפעילי, אתלה את הנעליים. איתן - שיחה 11:59, 17 בספטמבר 2014 (IDT)

לגילגמש:

חן, כפי שציינתי לעיל, ככל שאוכל, אשתתף בפעילות ניטור. בעבר הרחוק עשיתי זאת יותר. בשנים האחרונות (לא כולל האחרונה שבה כמעט ולא הייתי פעיל) התמקדתי בתוספת ובשיפור של ערכים ובהעלאת ערכים מומלצים. מספר מלחמות העריכה שהייתי מעורב בהן הוא אפסי, וכאשר היו - העמדה שלי התקבלה כמעט תמיד. אין לי מה להתנצל כי לא פגעתי באף אחד. במקרה של גנדלף - מדובר כנראה בנטירת טינה שדעתו לא התקבלה. אני פעלתי שם לפי כל הכללים. איתן - שיחה 15:01, 17 בספטמבר 2014 (IDT)

לחנה:

חנה, יש בכוונתי לחזור לפעילות כפי שקרה בחודשים האחרונים, לא בטוח שזה יהיה בקצב של 2007-2012 אבל יותר מ-2014. במידה ואתמנה למפעיל מן הסתם אתייחס גם להשחתות ואטפל בהן. עם האוכל בא התיאבון. איתן - שיחה 16:13, 17 בספטמבר 2014 (IDT)
לאיתן. אני מבקשת שתתייחס גם ספציפית לנושא , האם בכוונתך לעסוק גם בטיפול בבעיות בין ויקיפדים כפי שהן מגיעות תדיר לבקשות מפעילים. זה החלק הקשה ביותר בפעילותו של מפעיל וצרכן הזמן הגדול ביותר. לי הנושא חשוב מאד. תודה חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 17:08, 17 בספטמבר 2014 (IDT)
חנה, לאט לאט. אני מתכוון ללמוד את הנושא, ולא לרוץ מיד עם המינוי ולהשכין שלום או לחסום את שניהם לצמיתות. בסופו של דבר אטפל גם בזה איתן - שיחה 17:24, 17 בספטמבר 2014 (IDT)
איתן, תודה רבה על התשובה. ברור שצריך ללמוד את הנושא, גם לי לקח זמן ללמוד. זה נושא קשה ומורכב לכן יש מפעילים שנרתעים מלעסוק בו. אבל חשוב לי לדעת מה בכוונתך לעשות. תודה רבה לך. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 17:33, 17 בספטמבר 2014 (IDT)
תני לי מקרה ספציפי ואשיב. איתן - שיחה 17:39, 17 בספטמבר 2014 (IDT)
חנה, נזכרתי במקרה בו ניסיתי להשכין שלום בין שניים. לא הצלחתי, אחד מהם עזב את ויקיפדיה. זה לא היה קשור להיותי מפעיל, ואם הייתי מפעיל התוצאה לא הייתה משתנה. איתן - שיחה 17:46, 17 בספטמבר 2014 (IDT)
איתן, תשובתי לא הייתה ברורה. לא ביקשתי דוגמה, אלא התייחסתי באופן כללי לנושא איך כוונתך לפעול כמפעיל. בוודאי שגם אחרים יכולים לפשר. אבל משום מה כשמפעיל עושה זאת, זה מצליח יותר. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 17:52, 17 בספטמבר 2014 (IDT)
לחנה - כדי לשים דברים על דיוקם - אין צורך בהרשאות הטכניות של מפעיל כדי לפשר בין עורכים ניצים. אנשים נבחרים לתפקיד מפעיל (כלומר בעל הרשאות טכניות למחיקה וחסימה) מסיבות שונות. לא כולם בהתאם יודעים לדבר, להתנסח, להקשיב, לגשר בין אחרים. התכונות לפתרון סכסוכים (שאת ניחנת בהן מן הסתם) אינן קיימות אוטומטית לכל מפעיל, ואינן חלק מהדרישה המוצהרת (!). לצורך גישור - נדרשת אישיות מסויימת, ונדרש אמון משני הצדדים בגישור. אנשים לומדים גישור בקורסים שנתיים, כידוע. וכידוע, חלק מהמפעילים הקיימים כיום (בלי לפגוע) אינם מתאימים לגישור: חלקם לא יהיו מקובלים על שני הצדדים בגישור כזה (דבר חיוני), ולחלק אחר אין את האישיות המתאימה. הם עדיין מפעילים, חלקם טובים יותר וחלקם פחות. הציבור בחר בהם ונתן להם הרשאה טכנית כמפעילים. הציבור לא מינה אותם לשופטים ולמגשרים. התכונות הנדרשות ממגשר אינן זהות (ואף אינן קרובות) לתכונות הנדרשות ממפעיל. אני חושש שכריכת הדברים ביחד מוטעית. בברכה, דני. Danny-wשיחה 08:38, 18 בספטמבר 2014 (IDT)
Danny-w, תאמין לי שגם לי זה קשה מאוד. אני מסכימה שיש כאלה שלא יודעים איך לעשות זאת. אבל לא כל הכנסת ראש לוויכוח בין שני צדדים דורש גישור. יש כאלה שכן יכולים לעשות זאת ובכל זאת לא עושים, כי זה צרכן זמן בלתי רגיל, ובנוסף פעמים יש כאלה שנוטרים למפעיל על כך שלא הסכים לדעתם. הרבה יותר כיף להיות סחבק עם כולם. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה ממשיך 08:56, 18 בספטמבר 2014 (IDT)


תשובה מרוכזת ליואב נ., לדוד א. וליונה:

מינוי למפעיל הוא מטלה. נעניתי לבקשה בשל החוסר במפעילים, ולא בשביל כבוד.
דוד א. - אתה מכיר אותי היטב מפעילות משותפת על מחוזות אירלנד וסודאן. יונה - נראה לי שגם אתה מכיר. הפעילות שלי לאורך שנים, כולל 300 ערכים ו-4 מומלצים, מדברת בעד עצמה. תרמתי פה בעבר תרומה נכבדת, שכולה בכתיבת ושיפור ערכים, ומעולם לא עשיתי זאת בגלל הבטחה לתפקידים, ואינני מתכוון לעשות זאת בעתיד. אם אבחר, ואראה שאיני תורם לתפקיד - אסיר את ההרשאות.
ויודגש - אינני מתכוון להעמיד את מועמדותי פעם נוספת אם לא אבחר. איתן - שיחה 16:55, 18 בספטמבר 2014 (IDT)
איתן, איני מתכחש לפעולות העבר שלך אבל אני חושב שצריך להיות בעל נפח פעילות מסוים בשביל ההרשאות השונות. לפי גישתי, וכך הצבעתי גם על לאחרים, פעולות מפעיל דורשות זמן שיש להשקיע על חשבון דברים אחרים לכן לדעתי רק מי שנמצא מספיק זמן בוויקיפדיה ויכול ורוצה להקדיש חלק ממנו לטובת הפעולות הטכניות של מפעיל או ניטור צריך לקבל את ההרשאות. זו הסיבה שאין נגד המינוי שלך עכשיו. אני כן חושב שאפשר למצוא פשרה שבה אם יוחלט שתמונה למפעיל זה לא יהיה עכשיו אלא יהיה על תנאי במשך שלושה חודשים. אם בהם הפעילות שלך תעלה, תקבל את ההרשאת המפעיל. אך כאומר זה לא יהיה עכשיו אלא רק כאשר נפח הפעילות תעלה. וכמובן שלביורוקרטים הסמכות להחליט מתי הגעת לרף הפעילות הנדרש והם יתנו לך את ההשראות. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 17:51, 18 בספטמבר 2014 (IDT)

יונה, אני מבין את הכיוון שלך, אבל מה שאתה אומר זה שאעלה את רף הפעילות בכדי "לזכות" במינוי. אני לא רואה כך את הדברים. אם אהיה מפעיל, רף הפעילות שלי יעלה מכורח הנסיבות. אם לא, הוא ייקבע לפי רמת העניין שיהיה לי לכתוב. אין קשר בין הדברים ולא אהיה פעיל יותר רק כדי להיות מפעיל. אם לא אבחר - גם טוב. איתן - שיחה 19:39, 18 בספטמבר 2014 (IDT)


לאיתן - על ידי עריכת התגובות שלך בפסקה נפרדת הוצאת אותן מהקשרן והוצאת מהקשרן גם את התגובות לתגובותיך. אבקשך לבטל את העריכה שלך ולהחזיר את הדברים למקומם הקודם. יואב ר. - שיחה 16:33, 17 בספטמבר 2014 (IDT)

אתה מוזמן להוריד את התגובה שלך לאותו מקום. משתמשים ביקשו ממני לרכז את התגובות למטה, כפי שהיה בדיונים הקודמים. איתן - שיחה 16:39, 17 בספטמבר 2014 (IDT)
העברתי את כל התגובות והתגובות לתגובות למטה. איתן - שיחה 16:43, 17 בספטמבר 2014 (IDT)