ויקיפדיה:מפעיל נולד

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
מפעיל נולד.jpg
מפעיל מערכת

קיצור דרך: וק:מנ

נהלים

דף זה נועד לרכז את הדיונים בנושא קבלת ואישרור הרשאות מפעיל:

קבלת הרשאות מפעיל: ויקיפדים המעוניינים להמליץ על מינוי ויקיפד או ויקיפדית לתפקיד מפעילי מערכת יכולים לעשות זאת בדף זה לאחר שקיבלו את אישורם בדף שיחתם.

רצוי שהמועמדים לתפקיד זה יפגינו פעילות בתחום התחזוקה השוטפת, כגון ניטור דף השינויים האחרונים. כמו-כן, רצוי מאוד לקיים התייעצות לא-רשמית בין חברים טרם הצעת המועמדים, ולהגיע לקונצנזוס בין משתמשים אחדים לגבי התאמת הוויקיפד או הוויקיפדית לתפקיד, בנוסף לכך שהם בעלי סיכוי טוב לחצות את משוכת הצבעת האמון הקהילתית.

שלא כמו תפקיד בודק, אין מגבלת גיל לתפקיד מפעיל.

אישרור הרשאות מפעיל: מפעילי מערכת שהשלימו שלוש שנות שירות ומעוניינים להמשיך בתפקידם, רשאים לפתוח דיון בדף זה. אחרת, הרשאתם תוסר.

לאחר הצגת המועמד/ת יתנהל דיון, שבו יוכלו חברי הקהילה להביע את דעתם על המינוי המוצע. לדיון אין תוקף מחייב והוא מהווה המלצה לבירוקרטים בלבד. ההחלטה הסופית למינוי/אשרור המפעילים מצויה בידי הביורוקרטים.

זו אינה הצבעה אלא במה בה הקהילה מביעה דעתה על המינוי או האישרור המוצע. ההחלטה היא של הביורוקרטים, אם כי אלו כמובן לא ימנו מפעילים כנגד דעת הקהילה. משכך, אין צורך בזכות הצבעה כדי לבטא עמדה Symbol support vote.svg בעד או Symbol oppose vote.svg נגד. כל הוויקיפדים הרשומים יכולים להביע עמדה בדף זה.

משך הדיון הוא כשבוע, ויש לארכבו פרק זמן סביר לאחר החלטת הבירוקרטים.

צורת ההמלצה/אשרור

על מנת להמליץ/לאשרר יש להוסיף בפסקת הדיונים את הפרטים הבאים בצורה הבאה:

== קישור לשם המשתמש ==
{{משתמש|שם המשתמש}}
* תגובה 1
* תגובה 2

ניתן פשוט להוסיף לתחתית הדף את התבנית: {{ס:הצעה במפעיל נולד|שם המשתמש|סיבה=הסיבה להמלצה|הצבעה=כן}}.

צורת הדיון

את דעתכם הביעו בצורה "{{בעד}}" או "{{נגד}}". ניתן ורצוי להוסיף מילים אחדות של הנמקה, אך זכרו כי הדיון עוסק בחברים לקהילה הנוכחים במקום; לכן - שיקלו היטב את תגובותיכם (בעיקר כשמדובר בהתנגדויות), נסחו אותן בזהירות ובכבוד הראויים, והימנעו מהשמצות והכפשות. בשום מקרה אין לפגוע בכבודם של ויקיפדים, גם אם אתם מתנגדים למינויים כמפעיל.

דיונים

ביורוקרט נולד

דוד שי

דוד שי (שיחה | תרומות | מונה)

לוותיקים מבינינו אין צורך לספר מיהו דוד, מה פעל, ומה עשה, למען ויקיפדיה העברית. אין בי כל חשש לומר כי ללא דוד, המיזם שלנו לא היה נראה כפי שהוא היום. דוד כיהן שנים רבות כביורוקרט יחיד, ובהמשך גם כביורוקרט הפעיל מבין שלושה. דוד עשה זאת בחכמה, בתבונה, ובמנהיגות. גם כאשר פרש מהתפקיד, לא זנח את האנציקלופדיה ותרומותיו מידי יום הן עצומות. אין זה סוד שדוד לא מחפש כיבודים, בעבר כבר עלו הצעות שיחזור להיות ביורוקרט, אך הוא סירב בנימוס. כיום כאשר נוצר צורך מיוחד, כפי שפרטתי בדף שיחתו, הוא הסכים. כשדוד נקרא אל הדגל, הוא לובש דגמ"ח ובא.

תודה דוד על הסכמתך. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 15:55, 14 בנובמבר 2014 (IST)

הערה

הסף הנדרש לקבלת התפקיד הוא 75%.

הערה מנהלית למתמהמהים מבינינו, מאחר וההצבעה נפתחה בתאריך 14/11 בשעה 15:55, ואורך ההצבעה הוא שבוע, היא תסתיים היום באותה השעה. ‏Lionster‏ • שיחה 12:30, 21 בנובמבר 2014 (IST)

דבר הקהילה

 • Symbol support vote.svg בעד שיהיה בהצלחה. צריכים מישהו שמוכן להתנדב בתפקיד, והניסיון העשיר מכריע כאן נגד הכל. תחי מדינת ישראל!(שיחה)אהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 16:06, 14 בנובמבר 2014 (IST)
 • וַיַּרְא מְנֻחָה כִּי טוֹב וְאֶת הָאָרֶץ כִּי נָעֵמָה, וַיֵּט שִׁכְמוֹ לִסְבֹּל. Symbol support vote.svg בעד. עוזי ו. - שיחה 16:07, 14 בנובמבר 2014 (IST)
 • Symbol support vote.svg בעדSymbol support vote.svg בעדSymbol support vote.svg בעד - מקריאת דיוני עבר אי אפשר שלא לדעת מי הוא דוד. שמזןשיחה • כ"א בחשוון ה'תשע"ה • 16:08, 14 בנובמבר 2014 (IST)
 • GAflag.gif בעד חזק GAflag.gif בעד חזק--Drorallon - שיחה 16:10, 14 בנובמבר 2014 (IST)
 • Symbol support vote.svg בעד וואו תומר - שיחה 16:13, 14 בנובמבר 2014 (IST)
 • Symbol support vote.svg בעד אני שמח מאוד שדוד הסכים. אני מעריך מאוד את הרצון שלו לקבל את העול הלא פשוט הזה. גילגמש שיחה 16:14, 14 בנובמבר 2014 (IST)
 • Symbol support vote.svg בעדnevuer‏ • שיחה 16:15, 14 בנובמבר 2014 (IST)
 • Symbol support vote.svg בעד. ואפרופו "הארץ" שהזכיר עוזי: "דָּוִד הֹלֵךְ וְדָּוִד בָּא וְהָאָרֶץ לְעוֹלָם עֹמָדֶת"... ביקורת - שיחה 16:15, 14 בנובמבר 2014 (IST)
  ויהי רצון שיתקיים בכולנו "סוף דבר הכל נשמע, את האלו-הים ירא, ואת מצותיו שמור, כי זה כל האדם". תחי מדינת ישראל!(שיחה)אהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 16:19, 14 בנובמבר 2014 (IST)
 • Symbol support vote.svg בעד אני מאד שמחה שהסכמת לחזור לתפקיד. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 16:22, 14 בנובמבר 2014 (IST)
 • Symbol support vote.svg בעד - תודה לך דוד, על הנכונות להיות בעין הסערה. מעריך את זה מאד. ומאחל לך שתהנה מהשבת האחרונה הרגועה שלך לתקופה קרובה קריצהגארפילד - שיחה 16:26, 14 בנובמבר 2014 (IST)
 • Symbol support vote.svg בעד דוד א. - שיחה 16:59, 14 בנובמבר 2014 (IST)
 • Symbol support vote.svg בעד עמרישיחה 17:00, 14 בנובמבר 2014 (IST)
 • Symbol support vote.svg בעד תודה רבה! אליסף · שיחה 17:02, 14 בנובמבר 2014 (IST)
 • Symbol support vote.svg בעד אריאל הקדים אותי. חשבתי גם לפנות לדף שיחתו. אילי - שיחה 17:07, 14 בנובמבר 2014 (IST)
 • Symbol support vote.svg בעד יואב נכטיילרשיחה 17:20, 14 בנובמבר 2014 (IST)
 • Symbol support vote.svg בעד Dvh - שיחה 17:27, 14 בנובמבר 2014 (IST)
 • Symbol support vote.svg בעד דניאל 17:30, 14 בנובמבר 2014 (IST)
 • Symbol support vote.svg בעד אביהושיחה 17:44, 14 בנובמבר 2014 (IST)
 • * אין לי כוונה לקלקל את החגיגה. אני מאחל לדוד בהצלחה בתפקיד. אני רק מקווה שלנוכח האמירה הקשה שלו לפני 3 ימים בדף הבירורים, (שאני יורי ואופיר רק מזיקים, והוא מקווה שנסתלק בהקדם מהמיזם), דוד יפעל ברוח כללי פסלות שופט האוניברסליים, ולא "ישפוט" בעניינים הקשורים אלינו. כידוע, אדם שהתמנה לשופט, אסור לו לשפוט בעניינים של שכנו, שעליו הוא אמר מילים קשות. הצדק צריך שייעשה וייראה גם בוויקיפדיה העברית. אגסי - שיחה 17:33, 14 בנובמבר 2014 (IST)
 • Symbol oppose vote.svg נגד - הצבעתי לא הולכת לשנות שום דבר ועדיין אני רואה חשיבות רבה להגיד את הדברים הבאים לפרוטוקול:
 1. לדוד, כמו לרבים וטובים, יש נטייה לחשוב שהוא תמיד צודק, והוא ורק הוא יודע כיצד ויקיפדיה צריכה להתנהל. ברוב המקרים אין חולקים עליו, בין אם בגלל שדעתו תואמת את דעת רוב הקהילה ובין אם עקב מעמדו ויקיפדים רבים מרגישים שלא בנוח לחלוק עליו. אף על פי כן, במקרים נדירים בהם פעילותו הייתה חריגה במיוחד ומנוגדת באופן מובהק לדעת הרוב, תגובתו של דוד לאי-הסכמה איתו לא הייתה אופטימלית בלשון המעטה. דוגמה אחת ניתן למצוא בדיון הבא: שיחת תבנית:תודה לארצות הברית (לא ארבה בהבאת דוגמאות מכיוון שנאמר לי מספר פעמים בעבר ששום דבר טוב לא יוצא מזה).
 2. מי שחבר טוב של דוד הרוויח. כל הבעת ביקורת כלפי דוד או אחד מחבריו הקרובים תזכה את המבקר בתגובה קשה. דוגמה אחת ניתן למצוא במקרה הזכור לשמצה הבא: התחיל כאן - שיחת משתמש:גוונא מחוץ לחשבון המשיך כאן - שיחת משתמש:Nachy/ארכיון 25#נחסם לזמן בלתי מוגבל (ובדיונים שלמטה שכוללים גם את תגובתו של דוד).
 3. מה שאסור לאחרים מותר לדוד שי. בדיון זה - ויקיפדיה:בירורים/ארכיון דיונים שנפתחו על שמות משתמשים 1#התנהגות לא ראויה של בירוקרט, הועברה ביקורת על ניבולי הפה של דוד. דברי הביקורת הגיעו מויקיפדים רבים, אולם במקום לקבל את דברי הביקורת, תקף דוד את המבקרים והודה למעטים שהגנו עליו (במה שנשמע יותר מידי כמו "שמור לי ואשמור לך"). התנהגות זו אופיינית לדוד. כך למשל, לא זכורה לי ולו פעם אחת בה הודה בפומבי בטעות או שהביע התנצלות בפני ויקיפד כלשהו. איני חושב שצורת התנהגות זו מתאימה למפעיל מערכת ועל אחת כמה וכמה לבירוקרט.
 4. רוב של שתיים מול אחד - לא פעם מנסה דוד לנצח בויכוחים הקשורים לתוכנם של ערכים בצורה כוחנית. כך למשל, הוא ידוע כמי שמנסה לא פעם לבצע עריכות שנויות במחלוקת בנימוק של רוב מקרי של 2 מול 1. ראו דוגמה מתקופת היותו בירוקרט כאן: שיחה:פתח תקווה#פג'ה שאף גררה שימוש בהרשאת החסימה שיחת משתמש:Yuri/ארכיון 4#אזהרה בניגוד לנהלים על מנת "לנצח" במחלוקת.
יש אינספור מקרים בהם הפגין דוד שיקול דעת מוטעה, פעל באופן כוחני, התבצר בטעותו, הפגין ביטחון עצמי מופרז ובעצם, הראה תכונות רבות שאינן מתאימות למי שאמון לשמש כבירוקרט. כך למשל איני רוצה שבירוקרט יתבטא כך כנגד שלושה משתמשים ותיקים ותורמים שכל חטאם שאינם רואים איתו עין בעין באופן "ניהולה של ויקיפדיה".
בסה"כ דוד הוא ויקיפד תורם. האדם הבודד שתרם את מספר העריכות הגבוה ביותר בויקיפדיה העברית. הוא כנראה גם ותיק הויקיפדים הפעילים כיום. מכל הסיבות הללו זוכה דוד למעמד יוצא דופן בויקיפדיה וזו אולי סיבה נוספת למה אין זה לטובתו של המיזם למנות אותו לבירוקרט. בתקופה בה שימש כבירוקרט ביחד עם הראל ומגיסטר, היה דוד הבירוקרט הדומיננטי בעוד השניים האחרים החזיקו בהרשאות ליופי בלבד. מרבית הסיכויים שזה יהיה גם המצב כעת ואין בכך שום דבר חיובי.
לסיכום אגיד שהתקופה בה דוד היה ללא הרשאות עשתה לו רק טוב ואני לא רואה שום סיבה טובה לשנות את המצב הזה. אני יכול לחשוב על מועמדים רבים וטובים אחרים שיכולים לשמש כבירוקרט. באופן כללי, לא יזיק לתת לעוד משתמשים הזדמנות לשמש בתפקיד הזה. יורי - שיחה 17:44, 14 בנובמבר 2014 (IST)
תמונת אילוסטרציה
 • Symbol support vote.svg בעד חזק... לא עליך המלאכה לגמור, ולא אתה בן חורין ליבטל ממנה....
קצת מגוחך לדבר על דוד שי כ"מפעיל נולד". אולי "האיש שנולד עם ויקיפדיה ביד". איתן - שיחה 17:48, 14 בנובמבר 2014 (IST)
 • Symbol support vote.svg בעד ברוך שובך לתפקיד! Lostam - שיחה 18:08, 14 בנובמבר 2014 (IST)
 • Symbol support vote.svg בעד דריה - שיחה 18:10, 14 בנובמבר 2014 (IST)
 • Symbol support vote.svg בעד כמובן. תודה רבה לדוד על הסכמתו להרתם שוב למשימה כפוית הטובה הזו. אנצל הזדמנות זו לקרוא לביורוקרט השני (ערן), להשתדל לא להפיל את הנטל על דוד לבדו, וכמו כן לציין שהסיבה (או התירוץ) להמתין עם בחירת תחליף למתניה (שפרש מהתפקיד עקב חוסר תמיכה מספקת מהקהילה), אינה תקפה יותר. לאור פרישתו הצפויה של אריאל מהתפקיד, אין מה לחכות יותר, ויש למצוא ביורוקרט שלישי בהקדם האפשרי. קיפודנחש 18:37, 14 בנובמבר 2014 (IST)
קיפודנחש, איך הבנת שאריאל יפרוש מהתפקיד? אני חושב שהוא ביקש שדוד יעזור מאחר והוא עובר תקופה קשה ויהיה קשה לו לעמוד בעומס. יואב נכטיילרשיחה 19:00, 14 בנובמבר 2014 (IST)
יתכן שמסקנתי הייתה קצת נמהרת, אבל המסקנה הזו אינה חסרת שחר לחלוטין. גם אם אריאל לא מתכוון לפרוש, לדעתי רצוי וחשוב שיהיו לצידו שלושה ביורוקרטים אחרים. לדעתי הייתה זו טעות לא לבחור ביורוקרט שיחליף את מתניה מייד כשהודיע על פרישתו (אפילו לפני הפרישה בפועל), וגם אם אריאל לא יפרוש, לדעתי רצוי לבחור ביורוקרט נוסף מיד אחרי מתן ההרשאות לדוד. קיפודנחש 19:11, 14 בנובמבר 2014 (IST)
קיפודנחש: לא הבנתי למה לצדו של אריאל צריכים להיות שלושה? כבר שנים שיש לנו 3 בירוקרטים ולא 4. גילגמש שיחה 19:41, 14 בנובמבר 2014 (IST)
למען הסר ספק, פרישה איננה חלק מתוכניותיי. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 21:13, 15 בנובמבר 2014 (IST)
 • Symbol support vote.svg בעד שנילי - שיחה 18:43, 14 בנובמבר 2014 (IST)
 • Symbol oppose vote.svg נגד צר לי. דוד שי צבר זכויות רבות בויקיפדיה שאינני מתעלם מהן, אך שיקול דעתו כמפעיל ובירוקרט הוא בעייתי ואף הגיע כדי תוקפנות ונקמנות. מוטב שימשיך לתרום במרחב הערכים בלבד. יואב ר. - שיחה 19:11, 14 בנובמבר 2014 (IST)
 • ברור שSymbol support vote.svg בעדdMy‏ • שיחה • 19:13‏, 14/11/2014 • כ"ב בחשוון ה'תשע"ה
 • Symbol support vote.svg בעד תודה על שהסכמת לחזור! משימה כפוית טובה, אבל זו תהיה שלישייה טובה! אלדדשיחה 19:31, 14 בנובמבר 2014 (IST)
 • Symbol question.svg מתלבט. התחלתי לערוך בויקיפדיה זמן רב לאחר שדוד סיים את כהונתו הקודמת, אני מעריך אותו מאוד כויקיפד, אבל אין לי מושג איזה בירוקרט הוא יהיה (חוץ מאשר לקרוא דפי שיחה ישנים ולנחש). הייתי שמח לקרוא כיצד הוא רואה את התפקיד כיום ומה הם תוכניותיו. אבנר - שיחה 19:38, 14 בנובמבר 2014 (IST)
 • Symbol support vote.svg בעד ללא צל של ספק. אחד ממרכזי הסיפור המפואר של ויקיפדיה העברית, ואין לי ספק שיהיה ביורוקרט מעולה, כמו שהיה בעבר. גם אם הנסיבות לא נעימות, תודה רבה לדוד שנענה לצו השעה, ולקח על עצמו את התפקיד כפוי הטובה. ‏Lionster‏ • שיחה 20:04, 14 בנובמבר 2014 (IST)
 • Symbol support vote.svg בעד כמובן. --‏Yoavd‏ • שיחה 20:47, 14 בנובמבר 2014 (IST)
 • Symbol support vote.svg בעד - בהצלחה, שמח על חזרתך לתפקיד. --‏Guycn2‏ · 21:23, 14 בנובמבר 2014 (IST)
 • Symbol oppose vote oversat.svg נגד חזק. אני מלא הערכה לפעולות הכתיבה והעריכה של דוד ולחלק שמילא בהפיכת ויקיפדיה לאתר מוביל ובעל משמעות. אני חושב שהתקופה בה כיהן כביורוקרט (במיוחד ביורוקרט יחיד, אך לא רק) התאפיינה באווירה עכורה שדוד לא ידע לפתור, ולפעמים אף הוסיף לה. אני חושב שבחירתו לפרוש מהתפקיד היתה אבן דרך חיובית משמעותית בתולדות האתר, ואני מעדיף שימשיך את תרומתו האדירה כמשתמש מן השורה. חצי חציל 21:26, 14 בנובמבר 2014 (IST)
 • GAflag.gif בעד חזק כפי שנאמר, האחד והיחיד, האיש והאגדה. ‏Hyuna‏ • שיחה • חציל-צילון • 21:28, 14 בנובמבר 2014 (IST)
 • Symbol support vote.svg בעד, ומקווה שישוחזר גם הערך דוד שי, כי רבאכ. --אמיר א׳ אהרוני, שנחשב לנודניק · שיחה 23:30, 14 בנובמבר 2014 (IST)
 • Symbol support vote.svg בעד BAswim - שיחה 03:27, 15 בנובמבר 2014 (IST)
 • Symbol oppose vote.svg נגד אני זוכר היטב את תקופתו כבירוקרט והיא הייתה רעה. כוויקיפד מן השורה היא תרומתו אדירה הנדב הנכון - שיחה 09:59, 15 בנובמבר 2014 (IST)
  אני תוהה איך אפשר להגיד שתקופתו כביורוקרט הייתה רעה, כיון שתקופתו כביורוקרט היתה מהקמת ויקיפדיה העברית ועד, נדמה לי, 2011. אם אתה חושב שסיכום ממצה של התקופה הזו הוא המילה "רעה", אני לא מסכים אתך ומעריך שגם לדעתך מגזים. ‏ישרוןשיחה 15:26, 18 בנובמבר 2014 (IST)
  אני זוכר שפע של ריבים שבהם לא היה ניסיון להגעה לפשרה, חסימות ופרישות של משתמשים רבים שאני מעריך לצד יד חופשית לאחרים. המצב השתפר לאחר פרישתו (גם כתוצאה של פרישת ויקיפדים נוספים). דוגמאות שהביאו אחרים נדחו בטענות שהם ישנות מדי, מעטות מדי או לא מדויקות. כמה ואילו דוגמאות ברצונך שאביא כדי שעמדתי תחשב מוצדקת?הנדב הנכון - שיחה 15:37, 18 בנובמבר 2014 (IST)
  אני לא אשכח את שיחת ויקיפדיה:ביטול הרשאה/Odedee, שם שפך דוד שי קיתונות של בוז על מי שתמכו בהסרת ההרשאות, והיו רבים כאלה. יואב ר. - שיחה 16:00, 18 בנובמבר 2014 (IST)
 • Symbol support vote.svg בעד Avi rosenthal ‏ 10:38, 15 בנובמבר 2014 (IST) דוד, תודה שהסכמת לחזור לתפקיד בירוקרט. אני מעריך מאד את תרומתך הרבה לויקיפדיה ואת נועם הליכותיך.
 • GAflag.gif בעד חזק את הנזק שנגרם עקב עזיבתו את התפקיד כנראה שאין להשיב, אבל עדיף מאוחר מלעולם לא. עמית - שיחה 12:47, 15 בנובמבר 2014 (IST)
 • Symbol support vote.svg בעד הגיע הזמן • חבר לחיים - אמצו כלב!Ori‏ • PTT‏ 12:47, 15 בנובמבר 2014 (IST)
 • אני רק שאלה, אולי אפשר להוסיף במבוא לדיון ולהצבעה, מה הסיטואציה שהביאה לפנייה לדוד שי לחזור לכהן כבירוקרט? מי הבירוקרטים שמכהנים עכשיו? האם מישהו מהם ביקש לפרוש? תודה.אודי - שיחה 13:00, 15 בנובמבר 2014 (IST)
  אודי, כיום יש שני בירוקרטים (במקום שלושה, אחד פרש, אפשר לעיין בארכיון). הבירוקרטים הנוכחיים הם ערן ואריאל, שפתח את הדיון. אתה יכול לראות בדף שיחתו פנייה לקהילה. גילגמש שיחה 13:22, 15 בנובמבר 2014 (IST)
 • Symbol support vote.svg בעד חבל שעזב, טוב שיחזור. האדם המתאים ביותר לתפקיד. עידושיחה 14:58, 15 בנובמבר 2014 (IST)
 • Symbol support vote.svg בעד - האם יש יותר ראוי? קדנציה שנייה לדוד. שימנשמע?1.. 2.. צא! 15:02, 15 בנובמבר 2014 (IST)
 • Symbol support vote.svg בעד, כמובן. Noon - שיחה 15:42, 15 בנובמבר 2014 (IST)
 • Symbol support vote.svg בעד - יש להעריך מי שמסכים לכהן בתפקיד כפוי טובה זה, ההיסטוריה של ויקיפדיה מלמדת אותנו שחוץ מדוד שי כל הביורוקרטים הקודמים הפסיקו לערוך או הפחיתו פעילות בצורה משמעותית. בניגוד לטענות מסויימות, אני חושב דווקא שהתקופה אחרי שדוד הפסיק להיות ביורוקרט לא עשתה לו טוב. כאשר החזיק בהרשאות וכיהן בתפקיד שמר יותר על ממלכתיות ולאחר מכן נטה להיכנס יותר לוויכוחים. אני מקווה שעם החזרה לתפקיד תחזור גם הממלכתיות ודוד ידע לשים בצד ויכוחים אישיים ויפעל בצורה שקולה וטובה, בהצלחה ותודה. ♠ גיל כ. (שיחה) ♠ 19:05, 15 בנובמבר 2014 (IST)
 • Symbol support vote.svg בעד, תודה ובהצלחה. --Assayas שיחה 20:59, 15 בנובמבר 2014 (IST)
 • Symbol support vote.svg בעד, כמו גיל כ., שתי תגובות מעלי.אודי - שיחה 21:01, 15 בנובמבר 2014 (IST)
 • Symbol support vote.svg בעדעמיחישיחה 21:03, 15 בנובמבר 2014 (IST)
 • Symbol support vote.svg בעד ליאתשיחה • (מישהי שאיכפת לה) 21:04, 15 בנובמבר 2014 (IST)
 • Symbol support vote.svg בעד חיים לוי - שיחה 21:09, 15 בנובמבר 2014 (IST)
 • Symbol support vote.svg בעד שפם אדום - שיחה 21:09, 15 בנובמבר 2014 (IST)
 • Symbol support vote.svg בעד דוד ר. - שיחה 21:14, 15 בנובמבר 2014 (IST)
 • Symbol support vote.svg בעדEwan2 - שיחה 21:17, 15 בנובמבר 2014 (IST)
 • Symbol support vote.svg בעד Amimqj - שיחה 21:27, 15 בנובמבר 2014 (IST)
 • אם הייתי יודע שזו תהיה אחת ההשלכות של פרישתי הייתי פורש מוקדם יותר. Symbol support vote.svg בעד מתניה שיחה 22:04, 15 בנובמבר 2014 (IST)
 • Symbol support vote.svg בעד. יונה ב. - שיחה - הבה נכחילה 22:16, 15 בנובמבר 2014 (IST)
 • Symbol support vote.svg בעד --‏sir kiss שיחה 22:18, 15 בנובמבר 2014 (IST)
 • אני נמנע מלהצביע כי לא זכיתי להכיר את דוד כבירוקרט או כמפעיל. מבחינתי זו אינה סיבה להתנגדות, כי אני מבין את הנסיבות המיוחדות כשמדובר בלשעבר מוכר מאוד, אז שהאחרים יחליטו, ודעתם ברורה. ובכל זאת אעיר הערה, ואומר שאני מכיר את דוד כוויקיפד שקול בד"כ ובעל תרומה אדירה, אבל ראיתי מספר מקרים (כולל המקרה אליו הפנה יורי וכן החסימה הזאת) בהם כבירוקרט חסם משתמש ותיק ללא הגבלת זמן, באופן שנראה לי לא מידתי או אף שגוי לחלוטין. אני מנצל את המעמד להזכיר גם לדוד וגם לבירוקרטים המכהנים, שלפי מדיניות החסימה, חסימה בת יותר משלושה ימים, או במקרה של משתמש ותיק כל חסימה בת יותר מיממה, מחייבת התייעצות עם מפעיל נוסף, ושהבירוקרטים לא הוחרגו מתנאי זה. ושיהיה בהצלחה.חיוך בברכה, גנדלף - 01:11, 16/11/14
  גנדלף, יורי עצמו הורחק מהוויקיפדיה קרוב לשנתיים בעקבות הצבעת מפעילים ראה משתמש:Yuri/בירורים3 שהתקיימה במרץ 2012. אני ממליצה להיזהר מהסקת מסקנות מתוך הדוגמאות שהוא מביא. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 02:32, 16 בנובמבר 2014 (IST)
  מה הקשר? קראתי את הדיון אליו הפנה את הקהילה, וגיבשתי את דעתי בעצמי. היא אינה מתיימרת להתייחס למכלול פעילותו של דוד שי כבירוקרט, שלגביה לא לא הבעתי עמדה. בברכה, גנדלף - 02:42, 16/11/14
  הערת אגב: הפרשנות שלך לא נכונה. הכלל הזה (שנקבע, אגב, על ידי הביורוקרטים עצמם, וברצותם יבטלו אותו), מעולם לא חל על ביורוקרטים. עידושיחה 07:39, 16 בנובמבר 2014 (IST)
  הפנית אותי לדף שנכתב לראשונה ביוני 2007 ושולב במדיניות החסימה. אבל הכלל אליו התייחסתי קיים במדיניות החסימה מאז שהועלתה גרסתו הראשונה ב-2005. אתה מחליף בין הכלל הקדום המחייב התייעצות עם מפעיל נוסף - לאו דווקא בירוקרט, לפני חסימה מיוחדת, לבין הכלל שנוסף בהמשך הקובע שבמקרה שהמשתמש שנחסם בחסימה מיוחדת הוא משתמש ותיק, נדרשת הסכמה של בירוקרט בדוקא. הכלל הנוסף מחליש את סמכותם של המפעילים שאינם בירוקרטים, אך לא מחריג את הבירוקרטים מהכלל הראשון. ייתכן שמדובר בטעות ניסוחית ומאז 2005 הנוהג הוא שבירוקרט חוסם לפי שיקול דעתו הבלעדי (איני יודע), אבל זה מה שכתוב. ובהערת אגב: איני יודע כיצד נקבעו כללי מדיניות בוויקיפדיה ב-2007, אבל אני די בטוח שהיום הבירוקרטים אינם רשאים לבטלם ללא הסכמת הקהילה, ובפרט לא כללים שנוגעים להם בעצמם. בברכה, גנדלף - 09:29, 16/11/14
  היה שינוי מדיניות גדול לפני שנים רבות. לפניו כל מפעיל יכול היה לחסום לכל תקופה כל משתמש. הבירוקרטים הובילו לשינוי גדול במדיניות החסימה, שהתקבלה לאחר דיון, כמקובל אצלנו. אפשר לאתר את הדיון. נראה לי שהוא נקרא "יציאה לדרך חדשה". גילגמש שיחה 09:36, 16 בנובמבר 2014 (IST)
  בבקשה - ויקיפדיה:יציאה לדרך חדשהעודד (Damzow)שיחהלימין שור! • 10:47, 16 בנובמבר 2014 (IST)
  שימו לב שעידו ואני דנו על דף זה בדיוק. בברכה, גנדלף - 11:16, 16/11/14
 • Symbol support vote.svg בעד איחלתי לבירוקרט הצלחה בהמשך תפקידו • עודד (Damzow)שיחהלימין שור! • 09:56, 16 בנובמבר 2014 (IST)
 • Symbol support vote.svg בעדOvedcשיחהאמצו ערך יתום! 10:26, 16 בנובמבר 2014 (IST)
 • Symbol support vote.svg בעד - איזו שאלה! סקרלט - שיחה 10:42, 16 בנובמבר 2014 (IST)
 • Symbol support vote.svg בעד זו בשורה טובה, בשעה טובה. מי שלא עושה לא טועה ומול כמות עשייה כמו של דוד אי אפשר שלא יימצאו גם מקרים הראויים לביקורת. אני מאמין שבחזרה בתפקיד זה הוא יגלה יותר "ממלכתיות" בנוגע לויכוחים בהם הנושא מפריע לו במיוחד. וכתמיד תחת ידו יוצאת ברכה רבה.מי-נהר - שיחה 10:54, 16 בנובמבר 2014 (IST)
  אכן, ביורוקרט חייב להתעלות ולהתנהג ב"ממלכתיות", ובין השאר, בנימוס, סבלנות והגינות, גם משום שהוא משמש דוגמה אישית לכולם. אגסי - שיחה 11:08, 16 בנובמבר 2014 (IST)
 • לפני שאני מחליט מה דעתי, הייתי רוצה לדעת מה ה"אני מאמין" של דוד כביורוקרט שלעתיד (אם יקבל את התפקיד). אני כאן כבר הרבה שנים, עוד מהתקופה שבה דוד שי כונה בחיבה "דיקטטור נאור". אני מכיר בנכונות הטענות של אחדים מהדוברים לפיהם משהו השתנה שלא לטובה בהתנהלות הקהילתית של דוד בתקופה שבה ויתר על הרשאותיו, וכן אני מבקש מממנו להבהיר איך הוא רואה את תפקידו העתידי כביורוקרט, בעיקר בהקשר של יחסים עם חברי הקהילה. ‏DGtal‏ (דף שיחה) 11:11, 16 בנובמבר 2014 (IST)
 • אם דוד יחזור כבירוקרט קצוץ-כנפיים אצטער שתמכתי בבחירתו. שנילי - שיחה 13:12, 16 בנובמבר 2014 (IST)
גישתי הבסיסית היא שנתכנסנו כאן כדי לכתוב אנציקלופדיה, וחשוב להתמקד בכך. כלל חשוב נוסף שמנחה אותי הוא "דרך ארץ קדמה לתורה".
אני מסכים עם אלה הסבורים שהתנהגותי כוויקיפד מן השורה הייתה שונה מהתנהגותי כביורוקרט. התפקיד מחייב "ממלכתיות" מסוימת, שהרשיתי לעצמי להשתחרר ממנה כשלא הייתי מחויב לה.
בשנים שלא הייתי ביורוקרט התחוור לי שאפשר למלא את התפקיד בצורה פחות אינטנסיבית משמילאתי אותו. אני משער שזה ישפיע על האופן שבו אמלא את התפקיד.
אסתפק בתגובה קצרה זו, ואחזור למרחב הערכים. דוד שי - שיחה 20:48, 16 בנובמבר 2014 (IST)
 • Symbol support vote.svg בעד ערןב - שיחה 13:20, 16 בנובמבר 2014 (IST)
 • Symbol support vote.svg בעד H. sapiens - שיחה 15:18, 16 בנובמבר 2014 (IST)
 • Symbol oppose vote.svg נגד תרומתו של דוד רבה ומוערכת, אך אינו אובייקטיבי ביתר מדי מקרים שראיתי. בכל מקרה עקב תמיכת הקהל הרחב - בהצלחה!
  Tshuva - שיחה 16:03, 16 בנובמבר 2014 (IST)
 • Symbol support vote.svg בעד בעקבות ההבהרות של דוד לפני כמה שורות. ‏DGtal‏ (דף שיחה) 22:33, 16 בנובמבר 2014 (IST)
 • Symbol support vote.svg בעד אברהם אמיר - שיחה 17:01, 17 בנובמבר 2014 (IST)
 • Symbol oppose vote.svg נגד. לדוד שי יש המון לתרום לויקיפדיה העברית, אך הוא אינו מתאים לתפקיד הבירוקרט. הדוגמא הטרייה ביותר המוכרת לי אישית, מסוף אוקטובר 2012, מתועדת בשיחת משתמש:עדירל/ארכיון 4. במקרה זה, המועמד להיות בירוקרט, ומי שהציע אותו לתפקיד, נתקלו בסכסוכון קטן שבו טרול התנקלה לי. במקום להעמיד את הטרול במקום או להתעלם הם האכילו את הטרול ובכך עשו לה ולקהילה עוול נוראי (על כל שנעשה לי אני מוחל מחילה גמורה). מתן רוב לשני אלו בקרב הבירוקרטים, הינו הימור שאני מרגיש מחוייב להזהיר מפניו. עדירל - שיחה 18:55, 17 בנובמבר 2014 (IST)
דברים אלו אינם נכונים ואינם הוגנים. מדובר במשתמש שהוכרז כטרול בספטמבר 2013, שנה אחרי האירועים המדוברים. לומר ש"מועמד להיות בירוקרט, ומי שהציע אותו לתפקיד האכילו את הטרול" כשמדובר בחילוקי דעות לגיטימיים שהתגלעו באוקטובר 2012, לא תואם את העובדות. קל לי להאמין שמשתמש:עדירל שוגה כאן בתום לב, ולמעשה אין לי ציפיות שהוא ישנה את דעתו או הצבעתו, אבל בהחלט כן אפשר לצפות שיתקן את הדברים שכתב למעלה, מהם אפשר להבין שמדובר במשתמש שמתייצב לצידו של טרול כנגד משתמש רציני ותורם. קיפודנחש 03:00, 18 בנובמבר 2014 (IST)
אני מצטרפת לקיפודנחש, בכלל השיטה הזאת שאדם עושה חפירה ארכאולוגית והולך שנים אחורה לעתים 7-5 שנים היא לא במקום. אנשים משתנים ודעות משתנות, ויש להסתכל על המכלול ולא על מקרה אחד נקודתי. במיוחד לא כשהמקרה הוא כל כך אישי. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 06:19, 18 בנובמבר 2014 (IST)
קיפודנחש, לא העליתי על דעתי שמישהו יחשוב שהעליתי האשמה שמשתמשים רשומים התייצבו לצד טרול מוכרז, ולכן לא ניסחתי את דברי באופן השולל פרשנות כזאת. אבל אם נפסיק לשחק במשחקי מילים ונתמקד בעובדות, אני כן מצפה ממי שמכהן, כיהן או יכהן כבירוקרט, בבואו להתערב בסכסוך בין משתמשים, שיוכל לזהות התנהגות טרום-טרולית ולפחות לא להאכיל את ההתנהגות הזאת וללבות אותה. במקרה דנן, למרות שההתנקלות היתה בעלת מאפיינים טרוליים ברורים, השניים הנ"ל לא זיהו אותה, אלא הצטרפו לחגיגה, האדירו את פועלה של הטרול וכך הביאו להתפרצותה. השאר היסטוריה. מדובר כאן על מינוי לבירוקרט של משתמש, שאינו מסוגל לזהות טרולים, שאופי הטיפול שלו בבעיות הוא התייצבות שרירותית לצד אחד בסכסוך, תוך ניצול סמכויותיו כבירוקרט (לא במקרה הנ"ל אלא במקרים קודמים - אבל מי שרוצה לחפש דקויות קטנוניות - שיהנה). מינוי כזה עלול להיות בעייתי.
חנה Hanay, הלוואי והיה מדובר במקרה בודד. לא הייתי אומר מילה. מכיוון שאת הדייסה שהם בישלו עם הטרול הזאת את אוכלת בגבורה רבה, אני מניח שזכותך להזמין עוד מנות כאלו. השאלה היא האם הקהילה צריכה להסתכן בכך? עדירל - שיחה 10:47, 18 בנובמבר 2014 (IST)
 • Symbol support vote.svg בעד ובהצלחה! גרש - שיחה 04:13, 18 בנובמבר 2014 (IST)
 • Symbol support vote.svg בעד כמעט ולא נתקלתי פה באדם כל כך שקול, שאין בו שמץ של רצון לשררה ושכל כך מתאים לתפקיד. חמויישֶה - שיחה 13:18, 18 בנובמבר 2014 (IST)
 • Symbol oppose vote.svg נגד. דוד ויקיפד הכי תורם והכי ותיק, כמו שכבר צינו. השפעת דעתו גדולה מאוד מבלי שהוא מחזיק בתפקיד. לא פעם הוא נהג באגרסיביות. אני חושב שלפני שנמנה אותו לבירוקרט, כדאי לבדוק אותו כמפעיל כמה חודשים. אם הוא לא יתעדן, אני חושב שהוא לא מתאים גם כמפעיל. אודלן - שיחה 22:08, 18 בנובמבר 2014 (IST)
 • Symbol support vote.svg בעד תפקיד הביורוקרט הוא לאו דווקא להיות במאה אחוז אהוב הקהל. דוד הוא דוגמה טובה לכל ויקיפד, מבין לעומק את מהותה ומנגנון הפעולה של ויקיפדיה, יודע מצוין את תפקיד המפעיל (ולכן מתאים למנותם), לא דבק בשררה ומרצונו חלק אותה ומרצונו ויתר עליה. אני לא חושב שעליו להתעדן, גם לביורוקרט חשוב שתהיה דעה, וכל עוד הוא לא מתנהג כאילו דעתו היא היחידה שחשובה, ודוד שי לא נהג כך אלא להפך, עודד ויקיפדים אחרים לקחת יוזמה. התפקיד מתאים לו והוא לתפקיד. בברכה, ‏ישרוןשיחה 02:52, 19 בנובמבר 2014 (IST)

החלטה

הוחלט למנות את דוד לביורוקרט. בהצלחה, ערן - שיחה 16:35, 21 בנובמבר 2014 (IST)

רק היום ראיתי את ההצבעה. ברצוני לאחל בהצלחה לדוד שי ולהזכיר שתפקיד הבירוקרט הוא לא רק לטפל בסכסוכים בין משתמשים אלא גם לקדם מיזמי כתיבה ולשפר את ויקיפדיה (גם במרחב הערכים וגם בצד הבירוקרטי). עוד עצה קטנה: בירוקרט צריך להיות יותר ממלכתי ופחות סרקסטי. אז, ברכותיי ובהצלחה! ‏ MathKnight (שיחה) 17:40, 21 בנובמבר 2014 (IST)
תודה לכל המשתתפים בדיון ותודה רבה על המינוי. דוד שי - שיחה 20:30, 21 בנובמבר 2014 (IST)
בהצלחה ומצטרף למ'תנייט! יואב נכטיילרשיחה 22:05, 21 בנובמבר 2014 (IST)
בהצלחה. --Drorallon - שיחה 22:07, 21 בנובמבר 2014 (IST)
תודה לדוד על הסכמתו להירתם שוב בעול - התפקיד כפוי הטובה הזה לא נוצר כדי לשפר את חיי אלו שמחזיקים בהרשאות - ההפך הוא הנכון. אנצל את ההזדמנות להודות גם לשני הביורוקרטים הוותיקים, אריאל וערן, על נכונותם לשאת את הנטל ולמלא את התפקיד. בטוחני שהכרת התודה הזו משותפת לרוב מוחלט של חברי הקהילה - תודה לכולכם! קיפודנחש 01:32, 22 בנובמבר 2014 (IST)
בהצלחה ותודה לך על הסכמתך לחזור לתפקיד. עכשיו נשאר לך רק לעדכן את המינוי בדף ויקיפדיה:מפעיל מערכת/לפי ותק ולצאת לדרך חיוך חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה כבר שנה רביעית 05:08, 22 בנובמבר 2014 (IST)
"ברוך אתה ה' מחזיר אבדה לבעליה". ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 22:52, 22 בנובמבר 2014 (IST)