אליפים (סדרת טלוויזיה)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
אליפים
הלוגו של הסדרה
סוגה סדרת נוער
חברת הפקה טדי הפקות
כותבים

מבוסס על ספרה של אסתר שטרייט וורצל ,אסתר נמדר - עונה 1 ו-3, שני מלמד - עונות 1 ו-. חן קלימן, יובל ברגר (שחקן), יובל סגל, מאיה שעיה, רז יובן, אלונה וינד רז, יריב גוטליב, אבירם שקד, חי נחום, אמיר פבלוביץ, ענבל ברק, גיל אשרי. חן קלימן - יוצרת תסריטאית ראשית עונה 2 יוצרות העונה השלישית ותסריטאיות ראשיות=אסתר נמדר - שני מלמד.

חן קלימן - יוצרת ועריכת תסריט.
בימוי אורן שקדי
שחקנים ראו בגוף הערך
ארץ מקור ישראל
שפות עברית
מספר עונות 3
מספר פרקים 180
הפקה
מפיקים בפועל טדי הפקות
עורכים אורי גרוס
אתר צילומים אולפני "ברודקאסט" בחולון ובכפר הירוק
אורך פרק כ-25 דקות
שידור
רשת שידור ערוץ הילדים
תקופת שידור מקורית

עונה ראשונה: 60 פרקים.

23 בינואר 2011 - 3 במרץ 2011 (חלק ראשון - 30 פרקים)

15 במאי 2011 - 27 ביוני 2011 (חלק שני - 30 פרקים)

עונה שנייה: 60 פרקים.

15 בינואר 2012 - 23 בפברואר 2012 (חלק ראשון - 30 פרקים)

6 במאי 201226 ביוני 2012 (חלק שני – 30 פרקים)

עונה שלישית: 60 פרקים

13 בינואר 2013 - 4 במרץ 2013 (חצי ראשון - 30 פרקים)

16 ביוני 2013 - 5 באוגוסט 2013 (חצי שני - 30 פרקים)
קישורים חיצוניים

http://yes.walla.co.il/alifim

http://yes.walla.co.il/?w=1/10400

אליפים היא סדרת טלוויזיה ישראלית אשר שודרה בערוץ הילדים המקום האמיתי עבור לקוחות yes. הסדרה מבוססת על הספר "אליפים" של אסתר שטרייט-וורצל. הספר עובד לסדרת דרמה יומית, תוך התאמת עלילת הספר לתקופתינו. הסדרה צולמה בפנימיית הכפר הירוק.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונה ראשונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

זו השנה הראשונה של התלמידים (האליפים) בבית הספר. רוני הוא נער מתבגר, שאיבד את אמו, ועובר ללמוד בבית הספר החקלאי גנות. רוני מגיע כבנו הלא מוכר של ראש הממשלה מנישואיו הראשונים. הוא אינו מעוניין שידעו על הרקע ממנו הוא בא, והוא שומר על סודו, אך בהמשך העונה סודו מתגלה... כשרוני מגיע, הוא פוגש בחברים חדשים - אילנה, שאולי (קטנצ'יק), מיכה, גדי, ניצה, הדס ודוידי. הוא מתאהב באילנה ממבט ראשון והיא בו, אך ניצה, שפוגשת אותו, מתאהבת בו גם כן. מתחילת השנה הדלידים עשו לאליפים תעלולים והאליפים החזירו להם – מה שלא היה נהוג בעבר בגנות. דוידי הוא נער עברייני שהגיע לפנימייה על תנאי. פואד ורחמים, חבריו של אביו, ממררים לו את חייו. בסוף העונה, רוני ואילנה נעשים זוג והאליפים מוציאים לפועל תוכנית ללכידת פואד ורחמים. התוכנית מצליחה תוך כדי מסיבת הסיום, שבה הדלידים עוזרים להם.

עונה שנייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה השנייה מתחילה בכך שצלמי פפראצי בגנות, מצלמים את התלמידים לחדשות, מפני שרוני, שהוא בנו של ראש הממשלה, לומד בגנות, מגיעים לגנות גם 3 תלמידים חדשים, האחת מהן שייכת לעברו של דוידי, שירי, קטי וברמן, אלה שמות הנערים החדשים, (נועה פרידמן, אינה בקלמן ויהלי סער). שירי מתנכלת לדוידי, שמנסה להתקרב אלייה, עד כדי כך שבתחילת העונה השנייה, שופכת יוגורט על פניו, באמצע חדר האוכל. רוני ואילנה עומדים בקשיים בחברות שלהם, ואילו רוני מכיר אליפית וגורם לאילנה לקנא. דינר ממשיך בתעלוליו, ובפרק 100, הוא מתנשק עם אילנה, אך בהמשך מתגלה שהוא ניהל מערכת יחסים עם אילנה רק כדי לנצל אותה לצרכיו האישיים. בין דוידי לשירי מתרקמות האהבות הקטנות, קטי וקטנצ'יק (שאולי), נעשים בני זוג, ואילו ברמן, שקוע באהבתו אל שירי. גם מצטרפת לגנות סגנית מנהלת חדשה, סמדר. סמדר היא אישה קפדנית ונוקשה, שבהמשך הורסת את גנות, מגרשת את חנה מניהול גנות, ומשתלטת על משרת המנהלת, היא מעיפה את המדריכים, וממנה את שכבת הדלידים ושכבת הבטיחים להיות מדריכים, ואף עובדת על התלמידים שצריך לסגור את גנות, בעוד היא מתכננת להפוך את גנות לבית ספר פרטי, בו ילדי מפורסמים יילמדו (היא מתכננת שרק שרוני יישאר בגנות מהתלמידים שלומדים בו, מפני שהוא בנו של ראש הממשלה), שכבת הבטיחים מתגייסת לפעולה ועוזרת להחזיר את גנות ואת חנה להיות בית ספר חקלאי, לבסוף, הכל חוזר למקומו בשלום, בזכות דינר ושכבת הבטיחים, שעשתה את הדברים הדרושים בזמן.

עונה שלישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

החבורה הופכת לדלידית ומתרגשת להתחיל את שנת הלימודים האחרונה שלה בגנות. לגנות מצטרפים תלמידים חדשים - האליפים (ספוטניק,,מזי,נועם). בין האליפים הגיעה גם תלמידה בשם נועם, בת לעד מדינה שמאוימת על ידי ״האיגואנה״ שמחפש אחריה כדי לתפוס אותה ולסחוט את אביה על מנת שלא יעיד כנגדו. כדי שהאיגואנה לא יצליח לאתר אותה, נועם נרשמה לגנות בזהות בדויה של בן. הדלידים מנסים להיות הסלבדורים של גנות, אלא שהאליפים החדשים שמעו על ההיסטוריה של מלחמות הדלידים באליפים והם מקדימים תרופה למכה. האליפים מגלים שהסיבה לריב הגדול בין האליפים לדלידים היא שבשנתה הראשונה של חנה כמנהלת, דליד גנב וקרע את דגל גנות, שמקומו מאז לא נודע. האליפים והדלידים מתחרים ביניהם במציאת הדגל כדי להכתיר את השכבה השולטת האמיתית בגנות, אולם הדליד שגנב את הדגל, שבמקרה הוא גם הקבלן שעושה שיפוצים בגנות, רוצה למצוא אותו גם הוא. לאחר שהדלידים מוצאים את הדגל, נועם גונבת אותו מרוני והאליפים מגלים בו מפה המסבירה כיצד להגיע לאוצר עתיק בעל ערך שנמצא באתר הבנייה בגנות. צחי הקבלן מעוניין למצוא את האוצר ולנקום במנהלת בית הספר חנה על כך שסילקה אותו בעבר מהלימודים. האליפים מצאו את המפה ואף החלו לחפש אחר האוצר, אולם צחי הקבלן מתנכל להם במטרה להשיג את מפת האוצר ואף איים עליהם. חנה, מנהלת גנות, ניהלה ויכוח עם צחי על מזימותיו ואיומיו כלפי האליפים, בסיומו נדחפה על ידי צחי מהאתר הבנייה. לאחר שצחי מצא את מפת האוצר, חנה מתעוררת עם בעיית זיכרון לטווח קצר. שאולי הצליח לעורר את זיכרונה של חנה. במרכז הפרק האחרון של העונה עומדות חגיגות 60 שנים להיווסדה של פנימיית גנות בה מצולמת הסדרה. בפרק זה מתברר שהאוצר היה בולים עתיקים מימי קום המדינה שהיו על המכתבים של חנה. האיגואנה מצליח לאתר את נועם ומגיע לגנות, אולם לבסוף נתפס. צחי הקבלן מנסה לפוצץ את הסליק ובכך לחבל באירוע החגיגי, אך אמיר מצליח לנטרל את הפצצה. הסדרה מסתיימת בריקוד משותף של הדלידים והאליפים על במת האירוע.לאחר כתוביות הסיום נראה שחנה מביאה קציצות לצחי, שכעת נמצא במעצר.

הדמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

אליפים/בטיחים/דלידים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בעונה הראשונה הם אליפים, בעונה השנייה הם בטיחים ובעונה השלישית הם דלידים.

 • רוני מצגר (יותם קושניר) – בנו הבכור והלא מוכר של ראש הממשלה. ילד אשר אפשר לזהות בו הרבה תכונות של מנהיג. בא לגנות במטרה להתרחק מהבית. לא מסתדר עם אביו, ושונא את אשתו של אביו ובעונה השלישית מצטער על זה והם משלימים. בתחילת העונה הראשונה היה בן זוגה של ניצה אך הם נפרדים משום שמבין שהוא לא באמת אוהב את ניצה אלא את אילנה. מאוהב באילנה ובהמשך נהפכים לזוג. נחטף באמצע העונה הראשונה על ידי אמוץ וצימבל משום שרצו לנצח בבחירות למועצת התלמידים, ובכך סודו הגדול התגלה. חברם הטוב של גדי, מיכה וקנטצ'יק. בעונה השנייה מיכל האליפית החדשה מתאהבת בו ומנסה להפריד בינו לבין אילנה ומצליחה, ולבסוף האמת מתגלה ורוני ואילנה חוזרים.
 • אילנה (יסמין עיון) – טובת לב, ישרה, חכמה, כריזמטית, מנהיגה באופייה, אוהבת את הטבע כולם מכנים אותה "חננה". בעונה הראשונה בת זוגו של דוידי אך הם נפרדים, מאוהבת ברוני ובמהשך נהפכים לזוג. חברתם הטובה של ניצה והדס. בעונה השנייה נפרדת מרוני לאחר שראתה תמונה מזויפת שבו מראים את רוני ומיכל האליפית מתנשקים, ולבסוף אילנה מגלה את האמת וחוזרת לרוני. בעת הפרידה של רוני ואילנה, אילנה נעשית בת זוגו של דינר אך מגלה שדינר העביר מידע לסמדר ונפרדת ממנו.
 • דוידי כהן (גיא סלניק) (עונה ראשונה ושנייה) – ילד יתום מאם שמגיע מ"השכונה". אדם סגור ואלים אשר במהלך הסדרה עובר שינוי גדול שבו לומד מהי חברות אמיתית מאילנה. מאוהב באילנה ובהמשך נהפך לבן זוגה, אך בעקבות איום של פואד ורחמים נפרד ממנה כי רצה להגן עליה. בעונה השנייה מתאהב בשירי ונהיה בן זוגה.
 • ניצה (שני אביב) (עונה ראשונה, אורחת בעונה השנייה) – חדה, שתלטנית, בחורה שיודעת מה היא רוצה ולא מתביישת להשיג את זה. מאוהבת ברוני ובהמשך נהפכת לבת זוגו אך לבסוף מבינה שרוני לא באמת אוהב אותה ושהוא מאוהב באילנה ונפרדת ממנו, ולבסוף נהיית בת זוגו של גדי. חברתם הטובה של אילנה והדס. בעונה השנייה מתברר כי עברה לגור בפריז אצל דודתה, ויש לה חבר בשם קלוד.
 • שאולי (קטנצ'יק) (אלון סנדלר) – ילד מצחיק ומשעשע, הכינוי "קטנצ'יק" הודבק לו בשל גובהו. חברם הטוב של גדי, מיכה ורוני. בעונה השנייה מתאהב בקטי, והופך להיות בן זוגה. ממציא שיש לו חברה בשם ירדן, וקטי מגלה על כך ונפרדת ממנו אך לבסוף סולחת לו והם חוזרים.
 • הדס (מאיה ורטהיימר) (עונה ראשונה ושנייה) – נערה שקטה ו"שקופה". מרבה לבקר ולעבוד בגן הירק, במיוחד בגלל שמוליק בו היא מאוהבת. חברתם הטובה של ניצה ואילנה.
 • גדי צימבל (אסף הרץ) – נער מושבניק מהקיבוץ ליד, הוא ומיכה חברים טובים. וחברם הטוב של רוני וקטנצ'יק. לקראת סוף העונה הראשונה מתאהב בניצה והופך להיות בן זוגה. בעונה השנייה מתברר כי הוא וניצה נפרדו, בכך שניצה עברה לגור בפריז. ונהפך להיות בן זוגה של מיכל.
 • מיכה (עומר דרור) – הוא וגדי חברי ילדות והם מושבניקים מהמושב הסמוך. חסון, אינטליגנט וגאון בפיזיקה.הוא וגדי מנסים להתחיל עם בנות והן יותר מתעצבנות עליהם וחברם הטוב של רוני וקטנצ'יק. בעונה הראשונה בן זוגה של דנה הדלידית, ובעונה השנייה נהפך לבן זוגה של סיוון האליפית.
 • שירי (אינה בקלמן) (עונה שנייה, אורחת בעונה השלישית) – המנהיגה הבלתי מעורערת של שלישיית הבטיחים החדשים. נערה יפה ובעייתית. היא ודוידי מכירים מ"השכונה". חברתם הטובה של קטי וברמן. נהפכת להיות בת זוגו של דוידי.
 • רמי "ברמן" (יהלי סער) (עונה שנייה ושלישית) – נער ציני אשר מגיע עם שירי וקטי לגנות. חברם הטוב של קטי ושירי. מאוהב בשירי, אך היא לא מבינה שהוא מאוהב בה. בעונה השלישית נהפך להיות בן זוגה של ספיר הוא העלה שיר שלה ועשה את הלייקים והתגובות בעצמו. ספיר אמרה לו שהיא צריכה ביקורת בונה וברמן עשה טעות ורשם שהשיר שלה דביק וזה עוד אחריי שהם העלו סרטון של גדי ומיכה שהיו להם הרבה כניסות.
 • קטי (נעה פרידמן) (עונה שנייה ושלישית) – בתחילת השנה היא עושה כל מה ששירי אומרת לה, ממש בלי שום דעה משלה, אך במהלך הסדרה לומדת על עצמה רבות והופכת לעצמאית. חברתם הטובה של שירי וברמן. מתאהבת בקטנצ'יק ונהפכת להיות בת זוגו, מגלה כי קטנצ'יק שיקר בנוגע ל"ירדן החברה שלו" ונפרדת ממנו, אך סולחת לו והם חוזרים.
 • ספיר ירושלמי (בתאל משיאן) (עונה שלישית) – נערה חזקה ועצמאית אשר הצטרפה לחבורה כשהיו ג'מילים. ברמן מגלה שהיא עובדת במועדון הקרנף בתור מלצרית מזמרת. ובמשך מתאהבת בברמן ונהפכת לבת זוגו.

חניכים אחרים[עריכת קוד מקור | עריכה]

דלידים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • משה דינר (מקס אולארצ'יק) (עונה ראשונה ושנייה) – דליד. אכזרי, אשר שונא אליפים. בעונה הראשונה עושה כל מה שאמוץ מורה לו לעשות, אך מורד בו מאחורי גבו. שונא את אמוץ ובעיקר מקנא בו. לקראת סוף העונה הראשונה התחזה לפסיכולוג וחנה מגלה זאת ומענישה את כל הדלידים, ולבסוף האמת מתגלה וחנה מענישה רק אותו, ומשאירה אותו שנה. מתאהב בדנה, אך היא לא מעוניינת בקשר עמו. בעונה השנייה נהיה בן זוגה של אילנה, אך בגלל שהעביר מידע לסמדר אילנה נפרדת ממנו.
 • ירון צימבל (צימבל) (ניר אבראשי) (עונת ראשונה, אורח בשנייה ובשלישית) – דליד טיפש. אחיו הגדול של גדי וחבר טוב של דינר. עושה כל מה שדינר מורה לו לעשות.
 • קארין (הדס מורנו) (עונה ראשונה) – דלידית. בעלת ביטחון עצמי רב ודורסנית. מאוהבת באמוץ, אך הוא לא מבין שהיא מאוהבת בו.
 • דנה (יערה פלציג) (עונה ראשונה) – דלידית. חסרת ביטחון, ומצבי הרוח שלה משתנים מהר מאוד. טובה בפיזיקה. דינר מאוהב בה, אך היא לא מעוניינת בקשר עמו. מתאהבת במיכה ונעשית בת זוגו.
 • יגאל (גיא כהן) (עונה שנייה) – דליד וחבר טוב של דינר.

דמויות נוספות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • רמי (אליעד נחום) (עונה ראשונה) – בטיח. נבחר להיות באמצע העונה יושב הראש של גנות, מתאהב בניצה אך היא לא מעוניינת בקשר עמו.

אליפים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • מיכל (שירה נאור) (עונה שנייה) – הייתה מאוהבת ברוני בתחילת העונה השנייה, ועשתה לאילנה חיים קשים וגרמה לה לקנא.
 • סיון (רוני גורנשטיין) (עונה שנייה) – נערה יפה, אליפית, היא ומיכה מאוהבים ונהפכים במהלך העונה השנייה לבני זוג, ובזכות החוכמה שלה עזרה למיכה לעבור את מבחן התאוריה לטרקטורונים.
 • נועם (תותי ניניו) (עונה שלישית) –נערה דורסנית, מפוזרת, ופזיזת מחשבה (לרוב יתר על המידה), נוהגת לחשוב שכולם נגדה, ובך מסבכת את העניינים לא פעם. מגיעה לגנות במטרה לברוח מהאנשים אשר רודפים אחריה, ובעקבות כך מתחזה לבן. גנבה את הדגל מרוני. החלה מלחמת אליפים דלידים רק מפני ששמעה את רוני מלכלך על אבא שלה. (עשתה קרחת בשביל הסדרה)
 • מזי (עופרי קציר) (עונה שלישית) – יפה, דורסנית, וכריזמטית. אחייניתה של ריבה. חלק מהשלישייה של נועם וספוטניק. ספוטניק מאוהב בה, אך היא לא מבינה שהוא מאוהב בה ולבסוף מגלה זאת ומסרבת להיות בת זוגו של ספוטניק.
 • אמיר (ספוטניק) (גלעד מן) (עונה שלישית) – נער טוב ירושלים, חסר ביטחון ופחדן טיפה, חבר טוב של מזי ונועם. מאוהב במזי, אך היא לא מבינה שהוא מאוהב בה ולבסוף מזי מגלה זאת ומסרבת להיות בת זוגו, והוא נפגע מזה.

הנהלה[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • חנה (איילת מרגלית) – מנהלת גנות כבר 40 שנה. בשנות ה-70 לחייה. אין לה משפחה משלה וכל חייה מוקדשים לפנימייה. בעונה השנייה מתפטרת מתפקידה לאחר שהופללה על ידי סמדר, ובפרק האחרון של העונה השנייה מגלה על כך וחוזרת להיות המנהלת של הפנימייה ובנוסף לכך גם מפטרת את סמדר.
 • פיני (קובי מחט) (עונה ראשונה ושנייה) – מדריך האליפים. זוהי שנתו הראשונה בפנימייה. פיני קפדן, בעל משמעת גבוהה והוא יד ימינה של חנה.
 • שמוליק (אורי זלצמן) (עונה ראשונה ושנייה) – בעונה הראשונה הוא מדריך. בן 18 בשנת שירות, ואחראי על גידול הירקות האורגני. הדס התאהבה בו והוא בה למרות שחנה לא מסכימה את הקשר ביניהם וגורמת לו להתפטר. בעונה השנייה, שמוליק נכנס לכלא על כך שהוא לא נעל את הנשק שלו בשני מנעולים (מה שקרה לבסוף הוא שברמן נפצע בזרוע).
 • ריבה (אסתי זקהיים) – הטבחית של גנות. דמות אימהית וחמה. נוהגת לתאר דברים ומצבים בעזרת אוכל לעתים תכופות.
 • אמוץ (עידו ברטל) (עונה ראשונה ושנייה) – בעונה הראשונה הוא מנהיג הדלידים האכזר, ויושב ראש מועצת תלמידים. עושה רושם של בחור טוב, אחראי וישר, אך הוא בעצם המוח שמאחורי ההתעללויות. במהלך הסדרה הוא משתנה והופך לאחראי יותר. בעונה השנייה הוא מדריך בגנות, ומפוטר על ידי סמדר, על כך שהביע את דעתו על התפטרותו של פיני. בעונה השנייה מתאהב בעדן ונהפך להיות בן זוגה.
 • עדן (רוני דואני) (עונה שנייה ושלישית) – בעונה השנייה זו שנתה הראשונה של עדן כמדריכה והיא מצליחה לעשות כמעט את כל הטעויות האפשריות למעט דבר אחד – להתאהב באמוץ, ולהפוך להיות בת זוגו.
 • יצחק ברזילאי (צחי בר) (אבי גרייניק) (עונה שלישית) – קבלן שעורך שיפוצים בגנות. מתחזה לאיש בשם צחי בר, ולמרות זאת חנה מגלה על זהותו. התלמיד היחיד שאי פעם סולק מגנות בגלל שגנב את דגל גנות מידי האליפים כאשר היה דליד.
 • מייק (שון מונגוזה) (עונה שלישית) – הגיע מגאנה, בן 17, בא לעבוד אצל יצחק באתר הבנייה ובמקום זה מעביד אותו (כאשר אומר לו שמחר תגיע משכורתו, אך כמובן שדבר זה אינו קורה) במטרת למצוא את הדגל של גנות. מייק היה לא חוקי, ובזכות החבורה חנה המשטרה הפכה אתו לחוקי וניהל את גן הירק.

דמויות משניות[עריכת קוד מקור | עריכה]

פושעים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • פואד ורחמים (מתי אטלס ויגאל עדיקא) (עונה ראשונה) – פושעים מהשכונה של דוידי, סוחטים את דוידי שעבד אצלם בעבר.
 • אבא של נועם ( ישי גולן) (עונה שלישית) – אבא של נועם, עד מדינה והגורם לבריחתה לגנות.
 • "איגואנה" (שמוליק כהן) (עונה שלישית) – איש מהעולם התחתון שאביה של נועם הסתבך איתו ורוצה לפגוע באביה ובה.
 • שמעון כהן (גרא סנדלר) (עונה ראשונה) – יושב בכלא, אבא של דוידי, נכנס לכלא כי הוא הופלל על ידי פואד ורחמים.
 • סמדר (אורנה פיטוסי) (עונה שנייה) – סגנית המנהלת החדשה, עושה הכל כדי להשלים את מזימתה - להעיף את חנה ולהפוך את גנות לפנימייה לעשירים בלבד. דבר אחד היא לא לקחה בחשבון במזימה שלה, את שכבת הבטיחים. משליטה סדר חדש בגנות ובו מחליטה על חולצות בית ספר תואמות ומשחקת ברוני ובדינר, להם היא מעניקה תפקידים בעלי סמכויות של מדריכים ומנצלת זאת לטובתה. דוידי, ברמן, שירי ואילנה הקימו מחתרת שמטרתה להדיח אותה מההנהלה.

דמויות נוספות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • אברהם מצגר (שמיל בן ארי) (עונה ראשונה) – ראש הממשלה. אבא של רוני. ביחסים גרועים איתו בעקבות מות אמו. מאז התחתן עם מישהי חדשה בשם דבורה.
 • דבורה מצגר (רמה מסינגר) (עונה ראשונה ושלישית ) – אשתו החדשה של ראש הממשלה (אביו של רוני).דבורה מנסה להתקרב לרוני אך לא מצליחה.
 • ברוך צימבל (גיל פרנק) (עונה שנייה) – אביו של גדי וצימבל, מכה אותם כשהם עושים בעיות.
 • יניב (יעקב זדה דניאל) (עונה שלישית) – חבר של אבא של נועם.
 • תמי/ירדן ישראלי (שחר ביטון) (עונה שנייה) – בת דודתו של שאולי, מתחזת לחברה שלו בשביל שהבטיחים לא יצחקו עליו.
 • קלוד (אלדר ברנטמן) (עונה שנייה) – החבר הצרפתי של ניצה שבא איתה לביקור בגנות היישר מצרפת.

אליפים החוויה הדיגיטלית[עריכת קוד מקור | עריכה]

בינואר 2012, עם עליית העונה השנייה של הסדרה, עלתה גם אפליקציה בשם אליפים - החוויה הדיגיטלית, שזכתה במקום שלישי בתחרות העולמית PromaxBDA, בקטגוריית Interactive Promotion. האפליקציה מכילה בין השאר את הספר אליפים במהדורה דיגיטלית, בתוספת סרטוני וידאו מהסדרה.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]הקודם:
2011 - חסמבה דור 3
פרס האקדמיה לטלוויזיה - תוכנית ילדים ונוער
2012 - אליפים
הבא:
2013 - החממה
הקודם:
2010 - הפיג'מות
טקס נבחרי הילדים - סדרת השנה
2011 - אליפים
הבא:
2012 - גאליס