הפיג'מות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
Gnome-colors-edit-find-replace.svg
יש לשכתב ערך זה. הסיבה לכך היא: פרטים מיותרים רבים, עברית, לא אנציקלופדי.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
הפיג'מות
הפיג'מות.png
סוגה קומדיית מצבים
יוצרים טמירה ירדני
דודו ירדני
יואב צפיר
אילן רוזנפלד
עודד פז
קובי פרג'
יובל סגל
רובי דואניאס
כותבים רובי דואניאס
אריק זילברמן
אלי דראי
חן קלימן
אילן רוזנפלד
יובל סגל
אלעד קוריש
עודד פז
קובי פרג'
איציק קריחלי
אורי הלוי
יניב פולישוק
ימית סול
דנה פרידר
בימוי רובי דואניאס
יואב צפיר
שחקנים אילן רוזנפלד
עודד פז
קובי פרג'
אלונה טל
יניב פולישוק
אלי קרן-אסף
ימית סול
יובל סגל
דנה פרידר
פרסים טקס נבחרי הילדים:
סדרת הטלוויזיה הטובה ביותר (2003, 2010) מצחיקי השנה (2008, 2009, 2010)
ארץ מקור ישראלישראל  ישראל
שפות עברית
מספר עונות 9
מספר פרקים 223
תוכנית המשך הפיג'מות בקפה קר סול
מנדלבאום בלש פרטי
הפיג'מות במופע של דובל'ה
הפקה
מפיק טמירה ירדני, דודו ירדני
חברת הפקה טדי הפקות
עורכים ליבי בן עמוס, יואב צפיר
אורך פרק כ-25 דקות
שידור
רשת שידור ערוץ הילדים
שידורי קשת (ערוץ 2)
ערוץ טדי (ש.ח)
תקופת שידור מקורית 1 ביולי 200315 בפברואר 2015
קישורים חיצוניים
האתר הרשמי
דף התוכנית ב-IMDb

"הפיג'מות" היא סדרת טלוויזיה קומית לילדים ונוער בהפקת טדי הפקות, ששודרה בערוץ הילדים. הסדרה מגוללת את סיפורה של חברי להקה כושלת מנתניה בשם "הפיג'מות", העוברת להתגורר בתל אביב. לסדרה 9 עונות ו-223 פרקים.

התסריט לסדרה נכתב על ידי רובי דואניאס, אריק זילברמן וחלק משחקניה. הסדרה משודרת בערוץ הילדים. נכון ל-2018, "הפיג'מות" היא הסיטקום הארוך ביותר ששודר בישראל מבחינת מספר הפרקים ששודרו.

רקע כללי

במוקד הסדרה להקה אנונימית בשם "הפיג'מות", שזכתה בשמה משום שחבריה עולים על הבמה לבושים בפיג'מות. שלושת חברי הלהקה הגיעו מנתניה לתל אביב, נושאים את שמם האמיתי ומונים את: מקים הלהקה והסולן אילן רוזנפלד, את המתופף עודד פז, את הגיטריסט קובי פרג', וחברים נוספים שמתחלפים בין העונות (אלונה טל, ימית סול, נתן קופרמן (יובל סגל) ודנה פרידר).

חברי הלהקה מתגוררים במבנה ברחוב מזא"ה פינת מאפו שבקומתו הראשונה מסעדת המבורגרים בהנהלת גרי מנדלבאום (יניב פולישוק), דודו של קובי פרג' הנשוי לשפרה, ובקומת המרתף של המבנה הם מקיימים חזרות. עודד עובד במסעדה כמלצר וכטבח, וחברי הלהקה מרבים לשהות במקום, כשלעיתים מבקרת שם גם בתו של גרי, רוני (אלי קרן-אסף).

שיר הפתיחה ושירים נוספים

את מילות שיר הפתיחה כתבו אילן רוזנפלד (שמשחק בסדרה) וברק פלדמן והלחין יוני בלוך. בלוך גם ביצע את השיר בשלוש העונות הראשונות, שעובד בסגנון רוק. ביתר העונות התחלף המבצע והסגנון המוזיקלי ומילות הפתיחה שונו מעט. בעונה השמינית נעשה שינוי ברוב מילות השיר וכן נעשה שינוי במקצב השיר לסגנון ראפ.

מכיוון ש"הפיג'מות" היא להקה, לאורך כל עונות הסדרה משולבים שירים שהלהקה כביכול כתבה והלחינה. בין השירים המצליחים שמזוהים עם הסדרה: "שיר המכולת", "קצר במוח" ו"אל תאכלו את החיות" מהעונה הראשונה, "הפיג'מות חוזרים" מהעונה השנייה, "שיר מקורי לא שלנו" מהעונה הרביעית.

שבירת הקיר הרביעי

כבכל סדרה הדמויות חיות בתוך מציאות מסוימת. כאמור, במציאות המתוארת בסדרה, הפיג'מות הם חברים בלהקה ועד לפריצתם הצפויה הם מבלים ועובדים במסעדת ההמבורגרים של גרי. עם זאת, כל הדמויות בסדרה מודעות לקיומה של מציאות חיצונית לעלילה זאת ולכן הם מתייחסים גם לקהל, לבמאי, לתסריטאים ולכלל ההפקה, ואף לפער הבוטה בין כשלונה של להקת "הפיג'מות" הבדיונית, בהשוואה להצלחתה של הסדרה הטלוויזיונית "הפיג'מות". הדמויות מודעות לכך שהן חיות בסדרת טלוויזיה והן מנהלות את הזמן שלהן על פי סצינות, פרקים ועונות.

בעונה הרביעית, בפרק "פרדי על הבוקר", הדמויות אף פותחות בשביתה כדי להניע את מפיקת הסדרה הטלוויזיונית (נאוה קולטון) להפיק את הלהקה. באופן דומה, הדמויות מתקנות זו את זו כאשר הן מתבלבלות בתסריט, פונות אל אנשי ההפקה ישירות (בעיקר לרובי דואניאס, במאי הסדרה שמעונה 8 הפך לדמות רשמית), ואף פונות לקהל בידיעה שהוא קיים.

מקום מיוחד בהקשר זה הוא "המסך הלבן" (שכונה בפרקים הראשונים "משמר המוסר") – מקום בו יכולות הדמויות לדבר ישירות אל הצופה, כמו בתוכנית מציאות. במסך הלבן לבושות הדמויות חליפות שחורות, והן עושות בו שימוש כדי להבהיר נקודות בעלילה, להתנצל על שימוש בשפה גסה, או פשוט להסתודד במקום שבו הדמויות האחרות אינן יודעות על מעשיהן. לגרי יש "מסך שחור" (כמו המסך הלבן רק בצבע שחור) בו הוא משתף על חייו ומספר את כאביו בפני הצופים (במסך השחור גרי אינו מחליף את בגדיו).

הפקה ושידור

עונתה הראשונה של הסדרה שודרה במסגרת רצועת "כדור פורח" ועוררה עניין רב. בפרקי הסדרה השתתפו מנחי ערוץ הילדים, שאף סיקרו את הפרק בו השתתפו. הצלחת העונה הראשונה, שמנתה 23 פרקים, הובילה לצילומם ושידורם של עוד 39 פרקים, שחולקו לשתי עונות. עזיבתה של אלונה טל, כמו גם נוהג רווח בערוץ הילדים, הובילו להחלטה לסיים את צילומי הסדרה לאחר 3 עונות.

הפופולריות של הסדרה בשירות HOT V.O.D הובילה להחלטה לצלם עונה רביעית ב-2006. בעלילה נדרש הסבר לאובדן בימות הצילום הישנות וחלוף הזמן, ואלו הוסברו ב"שריפה". התפאורות בעונה זו היו שונות ולסדרה הצטרפו דמויות חדשות. עונה זו הייתה הראשונה והיחידה עד כה ששודרה במסגרת שידורי קשת בערוץ 2 (להם עונה זו יועדה מלכתחילה).

בשנת 2008 צולמה ושודרה עונה חמישית (שמנתה 36 פרקים, הארוכה ביותר עד כה). העונה השישית, המונה 25 פרקים, שודרה בחודשים ספטמבר-אוקטובר בשנת 2010 ושידור העונה השביעית החל ב-1 בספטמבר 2011. העונות השישית והשביעית צולמו יחדיו. פרק הסיום של העונה השביעית, הוגדר כפרק סיום של כל הסדרה ולא רק של אותה עונה, ובו שולבו שירים מכל העונות. למרות ההחלטה לסיים את הסדרה בעונה השביעית, באפריל 2012 התפרסמה ההחלטה להפיק 2 עונות נוספות לסדרה, שמינית ותשיעית, אשר צולמו בין ספטמבר-נובמבר 2012.

העונה השמינית עלתה לשידור במאי 2013, חודשים מועטים לאחר צילומה, והעונה התשיעית עלתה לשידור ב-4 בינואר 2015, למעלה משנה וחצי לאחר צילומה. העונה התשיעית, לראשונה בתולדות הסדרה, שודרה ללקוחות HOT בלבד.

שלוש עונותיה הראשונות של הסדרה צולמו ושודרו בשנים 20032004 באולפני "קניוכל" שבראשון לציון. מעונה 4 ואילך הסדרה מצולמת באולפני "ברודקאסט" בחולון.

העונה הראשונה שודרה בשעה 11:00 (חלק מרצועת "כדור פורח" בחופש הגדול) ובשידור חוזר ב-17:00. העונה השנייה והשלישית שודרו בשעה 17:30 והעונה הרביעית ב-18:15. בעונה החמישית הסדרה קיבלה את משבצת השידור של השעה 14:00. החל מהעונה השישית קיבלה הסדרה את משבצת השידור של השעה 15:30.

עונה מספר הפרקים תאריך השידור הראשוניישראל ישראל
הפרק הראשון הפרק האחרון
1
23
1 ביולי 2003 31 ביולי 2003
2
19
28 במרץ 2004 2 במאי 2004
3
20
1 ביולי 2004 27 ביולי 2004
4
25
13 באוגוסט 2006 17 בספטמבר 2006
5
36
1 בספטמבר 2008 27 באוקטובר 2008
6
25
1 בספטמבר 2010 10 באוקטובר 2010
7
25
1 בספטמבר 2011 9 באוקטובר 2011
8
25
19 במאי 2013 30 ביוני 2013
9
25
4 בינואר 2015 15 בפברואר 2015

הדמויות בסדרה והעונות בהן לקחו חלק

שחקן/ית דמות עונות
‏1 ‏2 ‏3 ‏4 ‏5 ‏6 ‏7 ‏8 ‏9
אילן רוזנפלד אילן רוזנפלד ראשי
קובי פרג' קובי פרג' ראשי
עודד פז עודד פז ראשי
אלונה טל אלונה טל ראשי אורח
ימית סול ימית סול ראשי משנה ראשי
יובל סגל נתן קופרמן אורח ראשי אורח ראשי
דנה פרידר דנה פרידר ראשי
יניב פולישוק גרשון (גרי)מנדלבאום ראשי
אלי קרן-אסף רוני מנדלבאום ראשי משנה
רבקה גור גברת ברכה קירשנברג משנה
סימון רוזנפלד מר לטין משנה
שון גיטלמן שייקה, פולי וגברי מנדלבאום משנה
נדב אסולין בדש השטן אורח אורח
ניר רון שמעון צמחוני אורח

הפיג'מות

 • אילן רוזנפלד: קלידן וסולן הלהקה. נוהג להתייאש מכישלונה של הלהקה, ולהיות מריר וביקורתי מאוד. בסוף העונה התשיעית הציע נישואים לימית לאחר שיצא איתה בין עונות 5 ל-6 ובעונה 6. (1 - 9)
 • קובי פרג': הגיטריסט של הלהקה. מגלם גם דמויות נוספות שהן השלכה מאישיותו (מוצג כבעל הפרעת זהות דיסוציאטיבית מאוד חמורה, אך הוא נוהג "לנצל אותה" למטרותיו האישיות.) ,כמו האמרגן פרדי נייס-טו-מיט, הקשיש העיראקי נג'י קומרדין ג'קסון ועוד. אוהב לאכול ותמיד רעב. כריזמטי עד לרמה שלפעמים מעצבנת את סובביו. (1 - 9)
 • עודד פז: מתופף הלהקה. מוצג בתור אדם טיפש מאוד, אשר דמויות רבות (במיוחד גרי, הקורא לו בכל הזדמנות אפשרית "דיביל") נוהגים לצחוק עליו בגלל זה. עובד בהמבורגרי. נוהג לומר "קפפה" ו"צ'ינצ'ילה". אוהב פצפצים. (1 - 9)
 • אלונה טל: זמרת ליווי בלהקה. בחלק מהפרקים ידוע בתור זמרת גרועה. הייתה אהובה מאוד על ידי הדמויות (אילן, עודד, קובי וגרי) למרות העובדה שלפעמים תיעבה אותם. אחרי עונה 5, ישנה בכל עונה שאלה האם היא אי פעם תחזור, אפילו שזה אף פעם לא קרה. (1-3, 4 בתפקיד אורח)
 • ימית סול: נגנית כלי הקשה. בעלת תואר שני בפסיכולוגיה קלינית, אשר היא אוהבת הרבה פעמים להזכיר את זה, ומדובר החל מעונה 5 על זה שהיא צריכה לעשות את התזה שלה, והחל מעונה 7, שהיא לומדת לדוקטורט. מוצגת הרבה פעמים (החל מעונה 5) במהלך טיפול שלה בכל מני אנשים, חלקם חוזרים על עצמם כמה פעמים. (למשל 'האיש שלא שמים לב אליו'). ידוע שהיא גובה הרבה כסף לטיפולים קצרים. בעונות 5–7 גרה יחד עם דנה בדירתה, אולם דנה עזבה את הדירה כאשר התחילה לצאת עם נתן בעונה 8. בסוף העונה התשיעית אילן הציע לה נישואים. (4, 6-9, 5 בתפקיד משני)
 • דנה פרידר: האחיינית של שפרה. בסיסטית בלהקה ועובדת אצל גרי בהמבורגרי בתור מנהלת חשבונות. גרי שונא אותה ומתנגד רבות לרעיונותיה לשפר את ההמבורגרי. מאוד אנרגטית, ולפעמים צורחת, מה שמעצבן את הסובבים אותה. לוקחת מאוד ברצינות את העבודה שלה. הדגישה כמה פעמים שהיא "בלתי מושגת" (דרגה מעל 'קשה להשגה'), למרות העובדה שיצאה עם נתן החל מעונה 8. בסוף העונה התשיעית התחתנה עם נתן. (5 - 9)
 • נתן קופרמן (יובל סגל): בן דודו של אילן שמשמש כ-DJ בלהקה. עבד פעם ב-MTV, אך פוטר בעונה 4. נחשב בתור אדם חכם ומוכשר מאוד, אפילו שמדי פעם מתנהג באופן ילדותי ובוכה הרבה. לאורך כל הסדרה מוצג שלנתן יש הרבה מאוד כסף, בעונה השביעית נתן חושף שהוא קיבל את כל הכסף מפרסום פספוסים של הסדרה. בסוף העונה התשיעית התחתן עם דנה. (2 ו-5 בתפקיד אורח, 4, 6 - 9)

דמויות נוספות

 • גרשון (גרי) מנדלבאום (יניב פולישוק): הדוד של קובי. בעל מסעדת המבורגרים כושלת. נוהג לומר כמה חייו ממורמרים. מתואר בתור אדם קמצן, קשוח, ולפעמים ילדותי. שונא את עבודתו ואת הסדרה עצמה, והרבה פעמים רוצה שהיא תיגמר (הוא אפילו ניסה פעם וכמעט הצליח בפרק הראשון של העונה השישית), נוהג לצעוק "למה?!" בקול גבוה וצפצפני כאשר צצות בעיות. בעונות הראשונות היה בעיקר קשוח ומעצבן, והיה נגד הלהקה. במשך העונות (החל מעונות 5–6) השנאה כלפי הלהקה נהייתה פחות מודגשת, והוחלפה באומללות רבה ודיכאון קיומי- באחד הפרקים ימית מקשיבה לסיפור חייו ומזועזעת עושה לו דמיון מודרך עמוק, מה שגורם לו סוף סוף להיות מאושר אך לא לזמן רב. טוען שכל אומללותו באה בגלל אשתו שפרה וילדיו. (1 - 9)
 • רוני מנדלבאום (אלי קרן-אסף): בתו של גרי. קרצייה. הייתה ידועה בתור ילדה קטנה ומעצבנת (ומפחידה אפילו) בעונות הראשונות, תדמית ששמרה גם בעונות המאוחרות יותר. 'מנצלת הזדמנויות' וגורמת לאנשים לעשות מה שהיא רוצה (בייחוד בעונות הראשונות). טוענת לפעמים שהייתה לה ילדות קשה עם הורים כאלו, וזוכה לפעמים לרחמים מצד חברי הלהקה.(1 - 9)
 • ברכה קירשנברג (רבקה גור): שכנה אלמנה בבניין. יש לה נכד בשם עופר. נוהגת לארח את נג'י, אחד מפיצולי האישיות של קובי, בדירתה ולהזמין אותו לארוחה, בלי לדעת שהוא אחד מחברי הפיג'מות. היא גם מאוהבת בנג'י. שונאת את הפיג'מות, ואף רוצה שהם יתפרקו. (1 - 9)
 • מר לטין (סימון רוזנפלד): שכן חירש בבניין. בכל הסדרה אמר רק את המילה "מה".
 • שפרה מנדלבאום - קול בלבד (נאוה קולטון): אשתו השנואה של גרי, מרבה לכנותה "מפלצת". הופיעה רק פעמיים בסדרה: בעונה השנייה נראתה ישנה לצידו של גרי (גולמה על ידי נאוה קולטון) ובעונה השלישית הופיעה בפלאשבק של גרי כאשר הוא פגש אותה (גולמה על ידי ליאת אחירון). חוץ משתי הופעות אלו שפרה מוזכרת כמעט בכל פרק.
 • בדש (נדב אסולין): אמרגן, השטן. מופיע לעיתים בתור הנבל. היה האמרגן של גרי וחברו עודד כשהיו צעירים, והוא שומר על "הגיהנום של סדרות הטלוויזיה".
 • שמעון צמחוני (ניר רון): יריבו של גרי מהתיכון. הופיע לראשונה בשני פרקי המשך בעונה השלישית, ומאז בכל עונה מוקדש פרק לדמותו, כחלק מסדרת פרקים בשם "צמחוני נגד מנדלבאום". בסדרת פרקים זאת, הוא חוזר כדי לנסות לנצח את גרי, ולפעמים לפרק את ההמבורגרי, אך הוא אף פעם לא מצליח מכיוון שהפיג'מות עוצרים אותו. היה אפילו פרק בסדרת הבת מנדלבאום בלש פרטי שהיה חלק מסדרת הפרקים שנקרא "צמחוני נגד מנדלבאום שוב", שבו צמחוני מנסה להרוג את גרי בכך שהוא מרעיל אותו.
 • רובי דואניאס - הבמאי של הסדרה. מופיע מדי פעם כשאחורי הקלעים מוצגים, או כאשר השחקנים טועים בסצנה. מדי פעם, כאשר הם טועים בטקסט שלהם, הוא מתקן אותם. הפך לדמות ראשית בעונה השמינית (כאשר הוא הצטרף לפתיח). מגלם כמה דמויות אורחות בעונות האחרונות.
 • שייקה, פולי (פוליאל) וגברי (גבריאל) מנדלבאום (שון גיטלמן): הילדים של גרי ושפרה והאחים של רוני. הצטרפו לסדרה בעונה השמינית, על אף שהוזכרו פעמים רבות לפני כן. פולי ידוע כשקט וחמוד, שייקה ידוע כבלאגניסט, מופרע (וגם צרחן כשהיה תינוק). גברי ידוע כבעל כישרון לשיר, ופעם אחת פרדי ניצל אותו בשל כך.

שחקנים אורחים

לאורך שנותיה, הופיעו בסדרה עשרות שחקנים אורחים רבים ובעיקר מנחים מערוץ הילדים, לרוב בשילוב בדיחות פנימיות על חייהם, עלילותיהם או חייהם בעבר של האורחים. בין האורחים ניתן למנות את חמי רודנר, רן דנקר, דובי גל, מתי סרי, צביקה הדר, נינט טייב, יוני בלוך, טוביה צפיר, יובל סמו, ערן זרחוביץ', רותם אבוהב, אליענה בקייר, ישראל קטורזה, טל מוסרי, רוני דואני, ידידיה ויטל, גלית גוטמן, גילה אלמגור, אפרת בוימולד, גיא זו-ארץ, רונה לי שמעון, ענת מגן שבו ויובל אברמויבץ' .

הדמויות של קובי

דמותו של קובי מתחלפת לעיתים קרובות בדמויות ססגוניות המגולמות על ידי קובי פרג'. כל הדמויות הן מעין פיצולי אישיות של קובי והן משמשות אותו כדי להתנהל במציאות ביתר קלות. האישיות של האמרגן פרדי משמשת אותו כשיש צורך לקדם את הצלחת הלהקה, ואילו דמותו של נג'י, המבוגר בין פיצולי האישיות, משמשת אותו כדי להשיג אוכל מהשכנה המבוגרת ברכה. קובי עצמו וכן, שאר הדמויות בסדרה מכירות את מגוון פיצולי האישיות ומתייחסות אליהן כרכיבים אישיותיים בדמותו של קובי. להלן כמה מהדמויות המרכזיות באישיותו של קובי:

 • נג'י קומרדין ג'קסון: קשיש ממוצא עיראקי בעל מבטא כבד. יו"ר האגודה לתרבות הדיור, כפי שנוהג להציג את עצמו. שלכאורה בא לעזור לשכנתו ברכה קירשנברג, המאוהבת בו, בבעיות הדיור שלה, אך למעשה מנצל אותה כדי לקבל אוכל. מרבה לקלל בערבית בניב עיראקי.
 • פרדי נייס-טו-מיט (נעים להכיר): אמרגן הלהקה, לבוש בחליפה כחולה (מעונה 5 סגולה) וחסרת אופנתיות, ובמשקפי דיסקו שחורים. נוהג להציג את עצמו באחת מהווריאציות השונות של המשפט: "אני האמרגן מספר אחד בארץ, של הלהקה מספר אחד בארץ, שאם במקרה היא קפצה לחו"ל, אז היא מספר אחד בחו"ל". מרבה לומר "טירוף!". פרדי נוהג לערב נושאים שאינם קשורים לנושא השיחה המקורי, דבר הגורם לבלבול והסכמה של הסובבים אותו, ולעיתים אף מעורר פחד בשלטון דיבורו המאיים וכבוד לגבי הסמכותיות שהוא מפגין. מהפרק "פרדי על הבוקר" החל לעבוד בתחנת מוניות, תחילה כסדרן ובהמשך כנהג מונית. דמותו, בנוסף לסדרה, הופיעה בתוכנית "בית ספר למוסיקה -עולים כיתה". אח של אדי גוד-טו-סי-יו.
 • מרסל פוארו: פרודיה על הבלש הידוע הרקול פוארו. מרסל מחזיק בדרגת רב סמל מתקדם מאוד במשטרת ישראל, והוא מופיע בעיקר בסצנות הקשורות לפשעים. מרבה להגיד את המילה "מנוולת" ולעיתים גם מילים המתחרזות עם מילה זו באופן מוארך ובטונים עולים (כוונתו היא בדרך כלל לנחקר). אח של מני פירה.
 • הרב סבבה סאלי: פרודיה על הבאבא סאלי. סבבה סאלי נוהג לברך את כל מי שנוכח בסביבתו, ואף לקלל במידת הצורך. מרבה למלמל משפטים לא ברורים, מבולבלים וחסרי-משמעות, כשהמילה "סבבה" בולטת בהם במיוחד, גם בתפילותיו ובברכותיו המקוצרות. תפילותיו נאמרות גם כציטוטים משירים (מודרניים יחסית).
 • אדי גוד-טו-סי-יו (טוב לראותך): אחיו ההומוסקסואל של פרדי, רקדן, כוריאוגרף ומפיק הפקות קטנות.
 • מאיר איינשטיין: פרודיה על שדרן הספורט והרדיו מאיר איינשטיין. ההבדל היחיד בינו לבין המקור הוא הפוני המכסה את עיניו. איינשטיין מסתובב עם מסרק הדומה למיקרופונים של שדרני רדיו, דבר המשמש לשני התפקידים (מיקרופון ומסרק). איינשטיין משמש את חברי להקת הפיג'מות כשדרן של אירועי ספורט בעלי חשיבות נמוכה. אחד מהמשפטים המאפיינים אותו הוא: "עוד שבת של כדורגל, יום שלישי".
 • יהורם צוברבולר: שדרן טלוויזיה מראשית ימי הטלוויזיה בישראל, המדבר בשפה עברית תקנית, ישנה וצחה. החל להופיע בעונה השישית. דמותו מוצגת בצבעי שחור-לבן. יהורם מופיע כשדרן חדשות ללא כל צוות חדשות מסביבו כפרודיה על התקלות שאפיינו את הערוץ הראשון. המשפט המאפיין אותו הוא: "כאן יהורם צוברבולר! הערוץ היחיד".
 • ג'ורה: פארודיה בסגנון עיראקי לדמות המצוירת דורה. דמות שמופיעה בקלטות ילדים כדי לקדם את התרבות העיראקית, מסתובבת עם הקוף בוצ'אק (פארודיה לבוץ', מסדרת הילדים דורה) מגולם ע״י יובל סגל. מופיעה בשלושה פרקים, בעונה השישית, בעונה השמינית ובעונה התשיעית.
 • מני פירה: שף מצוין וכישרוני, נוהג להגיד רבות את צמד המילים "לילקק אותה" באחד הפרקים מצוין כי ביטוי זה בא מכלבו של מני. הופיע לראשונה בעונה 8 בפרק 175 "מיסטר שף". אח של מרסל פוארו, שינה/עברת את שם משפחתו מ"פוארו" ל"פירה".
 • דוב'לה שפיץ (סדרות הבת): דוב'לה הוא הדמות היחידה של קובי שהשתתפה בסדרות-בת "הפיג'מות בקפה קר סול" ו"הפיג'מות במופע של דוב'לה", אולם לא בסדרה המקורית. דוב'לה מאופיין בצרידות ונוטה להתעצבן בקלות. הוא לא יודע לקבל ביקורת וכשהוא מקבל ביקורת הוא מתחיל לצעוק: "תגיד לי, אתה יודע מי אני?! אתה יודע עם מי אני עבדתי?! אתה יודע שאני...".

בעקבות הסדרה

הצלחת הסדרה סייעה בקידומם של כמה משחקניה, ובמיוחד אילן רוזנפלד, עודד פז וקובי פרג', שזכו לכתוב ולהשתתף בסדרות טלוויזיוניות נוספות, ואף העלו מופע (הסתיים בנובמבר 2010) המסתמך על דמויותיהם בתוכנית. בסיום העונה השלישית של הסדרה, הנחו השלושה תוכנית בידור קומית בערוץ 24 שנקראה "צרבת". עד ל-2011 נחשבה התוכנית לנצפית ביותר בערוץ אי פעם עם שיא של 5.1% [דרוש מקור]. מערכונים מקוריים של חברי הפיג'מות בהשתתפות ימית סול ודנה פרידר שודרו בערוץ HOT Games, כחלק מרצף הקדימונים למשחקים האינטראקטיבים.

סדרות בת

קישורים חיצוניים

הערות שוליים