הפיג'מות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
הפיג'מות
הפיג'מות.png
סוגה קומדיית מצבים
יוצרים טמירה ירדני
דודו ירדני
יואב צפיר
אילן רוזנפלד
עודד פז
קובי פרג'
יובל סגל
רובי דואניאס
כותבים רובי דואניאס
אריק זילברמן
אלי דראי
חן קלימן
אילן רוזנפלד
יובל סגל
אלעד קוריש
עודד פז
קובי פרג'
איציק קריחלי
אורי הלוי
יניב פולישוק
ימית סול
דנה פרידר
בימוי רובי דואניאס
יואב צפיר
שחקנים אילן רוזנפלד
עודד פז
קובי פרג'
אלונה טל
יניב פולישוק
אלי קרן-אסף
ימית סול
יובל סגל
דנה פרידר
פרסים טקס נבחרי הילדים:
סדרת הטלוויזיה הטובה ביותר (2003, 2010) מצחיקי השנה (2008, 2009, 2010)
ארץ מקור ישראלישראל  ישראל
שפות עברית
מספר עונות 9
מספר פרקים 223
סדרת המשך הפיג'מות בקפה קר סול
מנדלבאום בלש פרטי
הפיג'מות במופע של דובל'ה
הפקה
חברת הפקה טדי הפקות
עורכים ליבי בן עמוס
אורך פרק כ-25 דקות
שידור
רשת שידור ערוץ הילדים
ערוץ 2 (קשת)
תקופת שידור מקורית 1 ביולי 200315 בפברואר 2015
קישורים חיצוניים
האתר הרשמי
דף הסדרה ב-IMDb

הפיג'מות היא סדרה קומית ישראלית לילדים ונוער בהפקת טדי הפקות, ששודרה בערוץ הילדים החל מ-1 ביולי 2003 עד 15 בפברואר 2015. הסדרה נוצרה על ידי טמירה ודודו ירדני, יואב צפיר, יובל סגל, אילן רוזנפלד, קובי פרג', עודד פז, רובי דואניאס. כותבי הסדרה היו תחילה רובי דואניאס, אריק זילברמן ואחרים אך בעונות המאוחרות גם השחקנים הראשיים כתבו פרקים.

שלוש העונות הראשונות שודרו עד 27 ביולי 2004, ולאחר מכן הסתיימה הפקת הסדרה עקב עזיבתה של אלונה טל. בעקבות הצלחת הסדרה בשירות ה-VOD של HOT אושרה הפקת עונה רביעית שהחלה את שידורה ב-13 באוגוסט 2006 בערוץ הילדים. העונה החמישית עלתה ב-1 בספטמבר 2008. העונה השישית והשביעית צולמו אחת אחרי השנייה ושודרו בשנים 2010 ו-2011. ב-19 במאי 2013 עלתה העונה השמינית. ב-4 בינואר 2015 עלתה העונה התשיעית. נכון ל-2015, לפי טדי הפקות, בינתיים לא צפויה לסדרה עונה עשירית[דרוש מקור].

רקע כללי

במוקד הסדרה להקה אנונימית בשם "הפיג'מות", שזכתה בשמה משום שחבריה עולים על הבמה לבושים בפיג'מות. ארבעה נגניה נושאים את שמם האמיתי ומונים את מקים הלהקה אילן רוזנפלד, את עודד פז, את קובי פרג', את אלונה טל (עד לעונה השלישית, ואחר כך ימית סול ונתן קופרמן (יובל סגל) ואת דנה פרידר)

ארבעה חברי הלהקה עוברים מביתם בנתניה לבית דודתו של רוזנפלד, מלכה קופרמן (אפי בן-ישראל) שבתל אביב, ושם פוגשים את אלונה ומצרפים אותה ללהקתם. אלונה טל עוזבת בעונה הרביעית (במציאות ובסדרה) ללימודי משחק בארצות הברית ומוחלפת בימית סול, המצורפת ללהקה תמורת סיבסוד החלפת כלי הנגינה של הלהקה, שנשרפו בגלל שריפה.

חברי הלהקה מתגוררים במבנה שבקומתו הראשונה מסעדת המבורגרים בהנהלת גרי מנדלבאום (יניב פולישוק), דודו של קובי פרג', ובקומת המרתף של המבנה הם מקיימים חזרות. עודד עובד במסעדה כמלצר וכטבח, וחברי הלהקה מרבים לשהות במקום, כשלעתים מבקרת שם גם בתו של גרי, רוני (אלי קרן-אסף). בעונה הרביעית הצטרף יובל סגל המשחק את בן דודו של אילן רוזנפלד, נתן קופרמן (יובל סגל) ובעונה החמישית הצטרפה הבסיסטית דנה (דנה פרידר), אחייניתה של שפרה אשתו של גרי.

שיר הפתיחה

את מילות שיר הפתיחה כתבו אילן רוזנפלד וברק פלדמן והלחין יוני בלוך. בלוך גם ביצע את השיר בשלוש העונות הראשונות, שעובד בסגנון רוק. ביתר העונות התחלף המבצע והסגנון המוזיקלי ומילות הפתיחה, "הם לא כל כך יפים אני יודע/ואין שום טעם לרוק אם אף אחד לא שומע", שונו בהתאם ל"הם לא כל כך יפים אני יודע/ואין שום טעם לבוגי אם אף אחד לא שומע".

שבירת הקיר הרביעי

הדמויות בסדרה מרבות לשבור את הקיר הרביעי ולהתייחס למציאות שמחוץ להיותן דמויות בדיוניות בסדרה טלוויזיונית. הדמויות מודעות תמיד להיותן דמויות, ומרבות להתייחס למציאות שמחוצה לה – לקהל, לבמאי, להפקת הסדרה ואף לפער הבוטה בין כשלונה של להקת "הפיג'מות" הבדיונית, בהשוואה להצלחתה של הסדרה הטלוויזיונית "הפיג'מות". בעונה הרביעית, בפרק "פרדי על הבוקר", הדמויות אף פותחות בשביתה כדי להניע את מפיקת הסדרה הטלוויזיונית (נאוה קולטון) להפיק את הלהקה. באופן דומה, דמויות מתקנות זו את זו כאשר הן מתבלבלות בתסריט, פונות אל אנשי ההפקה ישירות ואף פונות לקהל בידיעה שהוא קיים.

אבזר מיוחד בהקשר זה הוא "המסך הלבן" (שכונה בפרקים הראשונים "משמר המוסר") – מקום בו יכולות הדמויות לדבר ישירות אל הצופה, כמו בתוכניות מציאות. במסך הלבן לבושות הדמויות שחור, והן עושות בו שימוש כדי להבהיר נקודות בעלילה, להתנצל על שימוש בשפה גסה, או פשוט להסתודד במקום שבו הדמויות האחרות אינן יודעות על מעשיהן.

ולבעל ההמבורגריה: "המבורגרי" שמנוהלת על ידי "גרי מנדלבאום" (יניב פולישוק) יש "מסך לבן" בצבע שחור שבו הוא לא מרשה לאף אחד להיכנס מלבדו מכיוון ששם הוא מוציא את כאביו בפני הצופים ושובר את הקיר הרביעי. בפרק השישי של העונה הרביעית, באותו הפרק בו קיבל גרי את המסך השחור שלו, דמויות נוספות קיבלו מסכים משלהן - מסך ורוד לרוני, מסך כחול לאלונה ומסך ירוק לרובי, ומסכים אלו הופיעו רק בפרק זה.

הפקה

שלוש עונותיה הראשונות של הסדרה צולמו ושודרו בשנים 20032004. הפופולריות של הסדרה בשירות HOT V.O.D הובילה להחלטה לצלם עונה רביעית ב-2006 ובשנת 2008 נוספה עונה חמישית (שמנתה 36 פרקים, הארוכה ביותר עד כה). העונה השישית, המונה 25 פרקים, שודרה בחודשים ספטמבר-אוקטובר בשנת 2010 ושידור העונה השביעית החל ב-1 בספטמבר 2011.

עונתה הראשונה של הסדרה שודרה במסגרת רצועת "כדור פורח" ועוררה עניין רב. בפרקי הסדרה השתתפו מנחי ערוץ הילדים, שאף סיקרו את הפרק בו השתתפו. הצלחת העונה הראשונה, שמנתה 23 פרקים, הובילה לצילומם ושידורם של עוד 39 פרקים, שחולקו לשתי עונות. עזיבתה של אלונה טל, כמו גם נוהג רווח בערוץ הילדים, הובילו להחלטה לסיים את צילומי הסדרה לאחר 3 עונות.

בעקבות הפופולריות המתמשכת של הסדרה גם לאחר סיומה הוחלט להפיק עונה רביעית ב-2006. בעלילה נדרש הסבר לאובדן בימות הצילום הישנות וחלוף הזמן, ואלו הוסברו ב"שריפה". התפאורות בעונה זו היו שונות ולסדרה הצטרפו דמויות חדשות. עונה זו הייתה הראשונה והיחידה עד כה ששודרה במסגרת שידורי קשת בערוץ 2 (להם עונה זו יועדה מלכתחילה).

בעונה החמישית הצטרפה לצוות השחקנים דנה פרידר, שנוכחותה פיצתה על היעדרו של יובל סגל וגם החליפה ברובה את ימית סול וכללה פרק שנכתב על ידי צופי הסדרה בתחרות תסריטים. בעונה השישית שב סגל לגלם את דמותו של נתן, וסול חזרה לתפקיד ראשי.

הדמויות בסדרה והעונות בהן לקחו חלק

שחקן/ית דמות עונות
‏1 ‏2 ‏3 ‏4 ‏5 ‏6 ‏7 ‏8 ‏9
עודד פז עודד פז ראשי
קובי פרג' קובי פרג' ראשי
אילן רוזנפלד אילן רוזנפלד ראשי
אלונה טל אלונה טל ראשי אורח
ימית סול ימית סול ראשי משנה ראשי
יובל סגל נתן קופרמן אורח ראשי משנה ראשי
דנה פרידר דנה פרידר ראשי
יניב פולישוק גרשון "גרי" מנדלבאום ראשי
אלי קרן-אסף רוני מנדלבאום ראשי משנה

הפיג'מות

 • אילן רוזנפלד: קלידן וסולן הלהקה. נוהג להתייאש מכישלונה של הלהקה, ולהיות מריר וביקורתי מאוד. בסוף העונה התשיעית הציע נישואים לימית לאחר שיצא איתה בין עונות 5 ל-6 ובעונה 6. (1 - 9)
 • קובי פרג': הגיטריסט של הלהקה. מגלם גם דמויות נוספות שהן השלכה מאישיותו (מוצג כבעל הפרעת זהות דיסוציאטיבית מאוד חמורה, אך הוא נוהג "לנצל אותה" למטרותיו האישיות.) ,כמו האמרגן פרדי נייס-טו-מיט, הקשיש העיראקי נג'י קומרדין ג'קסון ועוד. אוהב לאכול ותמיד רעב. כריזמטי עד לרמה שלפעמים מעצבנת את סובביו. (1 - 9)
 • עודד פז: מתופף הלהקה. מוצג בתור אדם טיפש מאוד, אשר דמויות רבות (במיוחד גרי, הקורא לו בכל הזדמנות אפשרית "דיביל") נוהגים לצחוק עליו בגלל זה. עובד בהמבורגרי. (1 - 9)
 • אלונה טל: זמרת ליווי בלהקה. בחלק מהפרקים ידוע בתור זמרת גרועה. הייתה אהובה מאוד על ידי הדמויות (אילן, עודד, קובי וגרי) למרות שלפעמים תיעבה אותם. אחרי עונה 5, ישנה בכל עונה שאלה האם היא אי פעם תחזור, אפילו שזה אף פעם לא קרה. (1-3, 4 בתפקיד אורח)
 • ימית סול: נגנית כלי הקשה. בעלת תואר שני בפסיכולוגיה קלינית, אשר היא אוהבת הרבה פעמים להזכיר את זה, ומדובר החל מעונה 5 על זה שהיא צריכה לעשות את התזה שלה, והחל מעונה 7, שהיא לומדת לדוקטורט. מוצגת הרבה פעמים (החל מעונה 5) במהלך טיפול שלה בכל מני אנשים, חלקם חוזרים על עצמם כמה פעמים. (למשל 'האיש שלא שמים לב אליו'). ידוע שהיא גובה הרבה כסף לטיפולים קצרים. בעונות 5-7 גרה יחד עם דנה בדירתה, אולם דנה עזבה את הדירה כאשר התחילה לצאת עם נתן בעונה 8. בסוף העונה התשיעית אילן הציע לה נישואים. (4, 6-9, 5 בתפקיד משני)
 • דנה פרידר: האחיינית של שפרה. בסיסטית בלהקה ועובדת אצל גרי בהמבורגרי בתור מנהלת חשבונות. גרי שונא אותה ומתנגד רבות לרעיונותיה לשפר את ההמבורגרי. מאוד אנרגטית, ולפעמים צורחת, מה שמעצבן את הסובבים אותה. לוקחת מאוד ברצינות את העבודה שלה. הדגישה כמה פעמים שהיא "בלתי מושגת" (דרגה מעל 'קשה להשגה'), למרות שיצאה עם נתן החל מעונה 8. בסוף העונה התשיעית התחתנה עם נתן. (5 - 9)
 • נתן קופרמן (יובל סגל): בן דודו של אילן שמשמש כ-DJ בלהקה. נחשב בתור אדם חכם ומוכשר מאוד, אפילו שמדי פעם מתנהג באופן ילדותי ובוכה הרבה. לאורך כל הסדרה מוצג שלנתן יש הרבה מאוד כסף, בעונה השביעית נתן חושף שהוא קיבל את כל הכסף מפרסום פספוסים של הסדרה. בסוף העונה התשיעית התחתן עם דנה. (2 ו-5 בתפקיד אורח, 4, 6 - 9)

דמויות נוספות

 • גרשון (גרי) מנדלבאום (יניב פולישוק): הדוד של קובי. בעל מסעדת המבורגרים כושלת. נוהג לומר כמה חייו ממורמרים. מתואר בתור אדם קמצן, קשוח, ולפעמים ילדותי. שונא את עבודתו ואת הסדרה עצמה, והרבה פעמים רוצה שהיא תיגמר (הוא אפילו ניסה פעם וכמעט הצליח בפרק הראשון של העונה השישית), נוהג לצעוק "למה?!" בקול גבוה וצפצפני כאשר צצות בעיות. בעונות הראשונות היה בעיקר קשוח ומעצבן, והיה נגד הלהקה. במשך העונות (החל מעונות 5-6) השנאה כלפי הלהקה נהייתה פחות מודגשת, והוחלפה באומללות רבה ודיכאון קיומי- באחד הפרקים ימית מקשיבה לסיפור חייו ומזועזעת עושה לו דמיון מודרך עמוק, מה שגורם לו סוף סוף להיות מאושר אך לא לזמן רב. טוען שכל אומללותו באה בגלל אשתו שפרה וילדיו. (1 - 9)
 • רוני מנדלבאום (אלי קרן-אסף): בתו של גרי. הייתה ידועה בתור ילדה קטנה ומעצבנת (ומפחידה אפילו) בעונות הראשונות, תדמית ששמרה גם בעונות המאוחרות יותר. 'מנצלת הזדמנויות' וגורמת לאנשים לעשות מה שהיא רוצה (בייחוד בעונות הראשונות). טוענת לפעמים שהייתה לה ילדות קשה עם הורים כאלו, וזוכה לפעמים לרחמים מצד חברי הלהקה.(1 - 9)
 • ברכה קירשנברג (רבקה גור): שכנה אלמנה בבניין. נוהגת לארח את נג'י, אחד מפיצולי האישיות של קובי, בדירתה ולהזמין אותו לארוחה, בלי לדעת שהוא אחד מחברי הפיג'מות. שונאת את הפיג'מות, ואף רוצה שהם יתפרקו. (1 - 9)
 • מר לטין (סימון רוזנפלד): שכן חירש בבניין. בכל הסדרה אמר רק את המילה "מה".
 • שפרה מנדלבאום - קול בלבד (נאוה קולטון): אשתו השנואה של גרי, מרבה לכנותה "מפלצת". הופיעה רק פעמיים בסדרה: בעונה השנייה נראתה ישנה לצידו של גרי (גולמה על ידי נאוה קולטון) ובעונה השלישית הופיעה בפלאשבק של גרי כאשר הוא פגש אותה (גולמה על ידי ליאת אחירון). חוץ משתי הופעות אלו שפרה מוזכרת כמעט בכל פרק.
 • בדש (נדב אסולין): אמרגן, השטן. מופיע לעתים בתור הנבל. היה האמרגן של גרי וחברו עודד כשהיו צעירים, והוא שומר על "הגיהנום של סדרות הטלוויזיה".
 • שמעון צמחוני (ניר רון): יריבו של גרי מהתיכון. הופיע לראשונה בשני פרקי המשך בעונה השלישית, ומאז בכל עונה מוקדש פרק לדמותו, כחלק מסדרת פרקים בשם "צמחוני נגד מנדלבאום". בסדרת פרקים זאת, הוא חוזר כדי לנסות לנצח את גרי, ולפעמים לפרק את ההמבורגרי, אך הוא אף פעם לא מצליח בגלל שהפיג'מות עוצרים אותו. היה אפילו פרק בסדרת הבת מנדלבאום בלש פרטי שהיה חלק מסדרת הפרקים שנקרא "צמחוני נגד מנדלבאום שוב", שבו צמחוני מנסה להרוג את גרי בכך שהוא מרעיל אותו.
 • רובי דואניאס - הבמאי של הסדרה. מופיע מדי פעם כשאחורי הקלעים מוצגים, או כאשר השחקנים טועים בסצנה. מדי פעם, כאשר הם טועים בטקסט שלהם, הוא מתקן אותם. הפך לדמות ראשית בעונה השמינית (כאשר הוא הצטרף לפתיח). מגלם כמה דמויות אורחות בעונות האחרונות.
 • שייקה, פולי (פוליאל) וגברי (גבריאל) מנדלבאום (שון גיטלמן): הילדים של גרי ושפרה והאחים של רוני. הצטרפו לסדרה בעונה השמינית, על אף שהוזכרו פעמים רבות לפני כן. פולי ידוע כשקט וחמוד, שייקה ידוע כבלאגניסט, מופרע (וגם צרחן כשהיה תינוק). גברי ידוע כבעל כישרון לשיר, ופעם אחת פרדי ניצל אותו בשל כך.

שחקנים אורחים

לאורך שנותיה, הופיעו בסדרה עשרות שחקנים אורחים רבים ובעיקר מנחים מערוץ הילדים, לרוב בשילוב בדיחות פנימיות על חייהם, עלילותיהם או חייהם בעבר של האורחים. בין האורחים ניתן למנות את חמי רודנר, רן דנקר, דובי גל, מתי סרי, צביקה הדר, נינט טייב, יוני בלוך, טוביה צפיר, יובל סמו, גילה אלמגור, טל מוסרי, עודד מנשה, יואב צפיר, מירב פלדמן, תום אבני, ואודי גוטשלק אביעד בנטוב.

הדמויות של קובי

 • נג'י קומרדין ג'קסון - "יושב ראש האגודה לתרבות הדיור", הוא המפתח של הלהקה כדי לדבר עם השכנה ברכה. מבוגר ממוצא עיראקי בעל מבטא כבד. קובי משתמש בנג'י כדי להרגיע את תיאבונו עם מאכליה של הגברת ברכה. נג'י מאופיין במשפט המפתח שלו בכל פעם שהוא בא לבקר את ברכה: "זה נג'י, מהאגודה לתרבות הדיור" ובביטוי "חראב שטעל" (מעיראקית: "חרא, תישרף"). מתחמק ונלחץ מרומן עם השכנה, הגברת ברכה. זוהי הדמות הראשונה של קובי שמופיעה בסדרה, כשפרקים הראשונים היה סרטון שבו קובי הופך לנג'י.
 • פרדי נייס-טו-מיט (נעים להכיר): הלפרון - האמרגן של להקת הפיג׳מות. תפקידו לקבוע הופעות ולטפל בבעיות שונות של הלהקרה. לרוב כשצץ התוצאה היא כישלון. פרדי הוא האח של אדי נייס טו סי. פרדי נוהג להציג את עצמו באחת מהווריאציות השונות של המשפט: "אני האמרגן מספר אחד בארץ, של הלהקה מספר אחד בארץ, שאם במקרה היא קפצה לחו"ל, אז היא מספר אחד בחו"ל" בפני זרים ומכרים. טקסט נוסף החוזר בדמותו של פרדי הוא: "איזה רוח, טירוף". פרדי מעורר פחד וכבוד בשל טון דיבורו המאיים והסמכותיות שהוא מפגין. כחלק מניסיון ההפחדה, מוסיף לעצמו את השם ״הלפרון״, כפארודיה ליוסף אלפרון.
 • אדי גוד טו סי יו/פוס - האח הגאה של פרדי. כואורוגרף, ועוסק במקצועות המזוהים עם המין הנשי. מזוהה עם צירוף המילים "נעים לי״. אדי הופיע פעם אחת לפני שהפך דמות קבועה החל מהעונה הרביעית, וזאת בפרק 41 בעונה השנייה.
 • מרסל פוארו - שוטר בדרגת רב פקד מתקדם מאוד שהמלווה את הלהקה, ולא פעם מחלץ את חברי הלהקה מצרות. מזוהה עם המילה "מנוולת״ הנהגת עם טון דיבור מסוים. דמותו הופיעה לראשונה בפרק "אילן הכוכב חלק א'" והפכה להיות קבועה מהפרק הראשון של העונה השנייה.
 • הרב סבבה סאלי - רב. שמו והכבוד אליו הם פארודיה לרב הידוע הבאבא סאלי. הרב לא נוהג לדבר, אלא לשיר באנגלית, לברך או לקלל באופן לא מובן כשבין לבין נשמעים צלילים הומוריסטיים והמילה החוזרת "סבבה".
 • יהורם צוברבולר - שדר של הערוץ היחיד המופיע בסדרה בצבעי שחור לבן. פארודיה לערוץ הראשון וליכולת שידורם הידועה לשמצה. מופיע לראשונה בעונה השישית בפרק השלישי.
 • מאיר איינשטיין - שדר ספורט. נוהג להעביר חסויות ולסרק תוך כדי את שיערו, כאשר המסרק הוא גם המיקרופון שלו. הדמות הינה פארודיה לשדר הספורט מאיר איינשטיין.
 • מני פירה - מאי הוא שף מומחה המזוהה עם הביטוי "לילקק אותה", כאשר מחליף את הפועל ״ללקק״ בפועל שונה באותו משקל. הדמות מופיעה לראשונה בעונה השמינית, ושמה נגזר משמו של איש הטלוויזיה מני פאר.
 • ג'ורה - פארודיה בסגנון עיראקי לדמות המצוירת ולסדרה מגלים עם דורה. מסתובבת עם הקוף בוצ'אק (פארודיה לבוץ', מסדרת הילדים דורה) מגולם ע״י יובל סגל. מופיעה בשלושה פרקים, בעונה השישית, בעונה השמינית ובעונה התשיעית.
 • ג'ף - מנחה הישרדות הפיג'מות (פארודיה לתוכנית הריאליטי הישרדות). נוהג להגיב לסיטואציות בביטויים ״מטורף״ ו״שה״. הופיע בפרק אחד בלבד במהלך העונה הרביעית.

שידור הסדרה

העונה הראשונה שודרה בשעה 11:00 (חלק מרצועת "כדור פורח" בחופש הגדול) ובשידור חוזר ב-17:00. העונה השנייה והשלישית שודרו בשעה 17:30 והעונה הרביעית ב-16:00. החל מהעונה החמישית הסדרה קיבלה את משבצת השידור המפורסמת של שעה 14:30 שהייתה מזוהה עד אז עם טלנובלות מצליחות כמו "קטנטנות" ו"פינת אור".

שלוש העונות הראשונות שודרו לזמן קצר גם בערוץ 2, והעונה הרביעית שודרה בשנת 2007 בשידורי קשת. העונות השמינית והתשיעית שודרו בערוץ הילדים בחברת HOT בלבד.

עונה מספר הפרקים תאריך השידור הראשוניישראל ישראל
הפרק הראשון הפרק האחרון
1
23
1 ביולי 2003 31 ביולי 2003
2
19
1 בספטמבר 2004 אוקטובר 2004
3
20
1 ביולי 2004 27 ביולי 2004
4
25
13 באוגוסט 2006 14 בספטמבר 2006
5
36
1 בספטמבר 2008 8 באוקטובר 2008
6
25
ספטמבר 2010 אוקטובר 2010
7
25
1 בספטמבר 2011 9 באוקטובר 2011
8
25
19 במאי 2013 30 ביוני 2013
9
25
4 בינואר 2015 15 בפברואר 2015

בעקבות הסדרה

הצלחת הסדרה סייעה בקידומם של כמה משחקניה, ובמיוחד אילן רוזנפלד, עודד פז וקובי פרג', שזכו לכתוב ולהשתתף בסדרות טלוויזיוניות נוספות, ואף העלו מופע (הסתיים בנובמבר 2010) המסתמך על דמויותיהם בתוכנית. בסיום העונה השלישית של הסדרה, הנחו השלושה תוכנית בידור קומית בערוץ 24 שנקראה "צרבת". עד ל-2011 נחשבה התוכנית לנצפית ביותר בערוץ אי פעם עם שיא של 5.1% [דרוש מקור]. מערכונים מקוריים של חברי הפיג'מות בהשתתפות ימית סול ודנה פרידר שודרו בערוץ HOT Games, כחלק מרצף הקדימונים למשחקים האינטראקטיבים.

סדרות בת

 • הפיג'מות בקפה קר סול, שהיא מיני-סדרה בהפקת טדי הפקות, ששתי עונותיה (2007-2008) מנו 49 פרקים באורך 5 דקות ושודרו בערוץ HOT Games .סדרה זו מתארת את חייהם של הפיג'מות כמלצרים בבית קפה שבבעלותו של דובל'ה (שמגולם על ידי קובי).
 • הפיג'מות במופע של דובל'ה (2009) שבמרכזו דמותו של דובל'ה (קובי פרג') שהופיעה לראשונה ב"קפה קר-סול" ומתרחשת מאחורי הקלעים של תוכנית האירוח של דובלה. שודר בערוץ HOT Games.
 • מנדלבאום בלש פרטי (2009-2010), שבה משתתף יניב פולישוק (המגלם את גרי מנדלבאום), כמי שנאלץ לגלם בלש פרטי, אף שאינו כזה. הסדרה מתמקדת בגרי בלי שאר חברי הסדרה. שתי עונותיה של הסדרה מונות 41 פרקים ושודרו בערוץ הילדים (בעונה הראשונה) ובלוגי (בעונה השנייה).
 • הנה אני בא (2016), תוכנית בת 8 דקות ששודרה מדי יום בערוץ הילדים (14 פרקים). עודד פז ואילן רוזנפלד מטיילים מדי פרק במקום אחר בירושלים במטרה למצוא מקום בעיר שעליו יוכלו להכין תוכנית טיולים. באפריל 2017 פורסם באתר "העין השביעית" כי הסדרה למעשה נקנתה לכאורה על ידי משרד התפוצות[1].

קישורים חיצוניים

הערות שוליים