ארי הרו

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
אין תמונה חופשית

ארי הרו (Ari Harow; נולד ב-1973) היה ראש הסגל במשרד ראש הממשלה. היה מנכ"ל ארגון ידידי הליכוד בארצות הברית ומנהל לשכתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בתקופת כהונתו השנייה.

קורות חיים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הרו נולד בלוס אנג'לס ועלה לישראל עם משפחתו בשנת 1985, כשהיה בן 12. המשפחה גרה בגינות שומרון. שירת בחטיבת גולני ואחר כך חזר לארצות הברית, שם למד וקיבל תואר ראשון בפסיכולוגיה באוניברסיטת העיר ניו יורק. אחר כך למד וקיבל תואר שני (MA) במדע המדינה באוניברסיטת תל אביב.

בשנת 2002 החל לשמש כיועצו של בנימין נתניהו לקשרי חוץ והממונה על גיוס תרומות בחו"ל. חזר לארצות הברית, ובין השנים 2003 ל-2006 שימש כמנכ"ל ארגון ידידי תנועת הליכוד שם. ביולי 2007 חזר לישראל ומונה ליועצו של נתניהו לענייני חוץ. בפברואר 2008 מונה כמנהל לשכתו של נתניהו, בעקבות פרישת המנהלת הקודמת איילת שקד. שימש בתפקיד עם כניסתו של נתניהו למשרד ראש הממשלה ופרש ממנו בתחילת 2010, מסיבות בריאותיות (מחלת לב). בתקופת עבודתו כמנהל לשכת נתניהו נחשב כרב השפעה וכמי שהצליח לרכך במידה רבה את החיכוכים האישיים ששררו בלשכת נתניהו עד הגיעו.

במרץ 2010, הקים חברה פרטית לייעוץ ולפיתוח עסקי בשם "H3 גלובל". בספטמבר 2013, לקראת מינויו לתפקיד ראש הסגל במשרד ראש הממשלה, חתם הרו על הסכם ניגוד עניינים שבו התחייב להתנתק מהחברה.[1]

במרץ 2014 מונה לראש הסגל במשרד ראש הממשלה, במקומו של גיל שפר שפרש[2] והחל מספטמבר 2014, עת הודיע אייל חיימובסקי על פרישה, שימש גם כממלא מקומו של מנהל לשכת נתניהו.

בינואר 2015 עזב את לשכת ראש הממשלה, ועבר לעבוד במטה הבחירות של הליכוד.

בדצמבר 2015 נחקר בחשד שפעל בניגוד עניינים בזמן שהועסק בלשכת נתניהו[3].

ביולי 2016 נחקר שוב בקשר לחשדות הקשורות לנתניהו,

הרו הוא תושב העיר מודיעין ואב לארבעה.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]