בית סוהר חרמון

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
מראה בית הסוהר מכביש 65. צלמון במרכז, חרמון משמאל

בית סוהר חרמון הוא בית סוהר של שירות בתי הסוהר שהוקם בשנת 1998 על גדות נחל צלמון בסמוך ליישוב מע'ר שבגליל התחתון המזרחי.

בית סוהר חרמון הוא אחד מבין שני בתי הסוהר המרכיבים את אשכול בתי הסוהר באתר כלנית. הראשון הוא בית סוהר צלמון שנחנך בשנת 1996.

בית הסוהר ברמת אבטחה בינונית ומאוכלס באסירים שנותרו להם עד 5 שנות מאסר או אסירים בתהליך גמילה מסמים או אלכוהול או שאינם משתמשים כלל בסמים.

בית הסוהר קרוי על שמו של נציב בתי הסוהר ד"ר צבי חרמון (ובמקור נקרא "בית סוהר רקפת"). בית הסוהר שנחשב לפורץ דרך בתחום בתי הסוהר בעולם בכלל ובישראל בפרט, תוכנן על ידי האדריכל שמואל שילה.

מרבית בתי הסוהר בישראל ממוקמים במבנים ישנים מתקופת המנדט הבריטי, בית סוהר חרמון - כחלק ממגמה של שירות בתי הסוהר בישראל, הוקם כמכלול בניינים חדשים בצורת קמפוס ובעלי אופי מודרני ועכשווי. ייחודו של בית סוהר חרמון הוא בכך שהוא מתפקד כבית סוהר המאכלס אסירים בתהליך שיקום ובדרכם אל החופש, והדבר בא לידי ביטוי הן בעיצוב בעל האופי האזרחי שבו והן במערך ההתנהלות הכללי בתוך המתחם.

בית סוהר חרמון היווה ניסיון חדשני בשירות בתי הסוהר הישראלי לשיפור תנאי המאסר של האסירים, ולהשבת הכבוד והערך העצמי של האסיר על ידי מתן תנאי דיור הולמים וסביבה אסתטית. בבית סוהר חרמון, ישבו אנשי ציבור מפורסמים, בהם, שר האוצר לשעבר מטעם הליכוד אברהם הירשיזון שנידון ל5 שנות מאסר. וכן ראש עייריית בת ים לשעבר שלומי לחיאני . וכן מרצה את עונשו כעת ,שר התיירות לשעבר סטס מז'יניקוב.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

קואורדינטות: 32°52′17.36″N 35°26′43.8″E / 32.8714889°N 35.445500°E / 32.8714889; 35.445500