גיל סמסונוב

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
אין תמונה חופשית

גיל סמסונוב (נולד ב-17 בדצמבר 1957) הוא פרסומאי ישראלי, שותף במשרד הפרסום גליקמן נטלר סמסונוב.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

סמסונוב נולד בזכרון יעקב למשפחה ממייסדי המושבות הראשונות של העלייה הראשונה. הוא נולד למשפחה חקלאית. בשנת 1975 התגייס לשירות של חמש שנים בחיל הים. תחילתו בקורס חובלים, המשכו בפיקוד בסטי״לים, שירות כקצין מבצעים של בסיס אשדוד וכעוזר רל״ש ורל״ש מפקדי חיל הים מיכאל ברקאי וזאב אלמוג. במילואים היה קצין סיור אויר ובהמשך יועץ אסטרטגי-תקשורתי של מפקדי חיל הים בדרגת רס"ן.

סמסונוב למד באוניברסיטת תל אביב תואר ראשון ותואר שני אותו סיים ב-1987 בהדרכתו של פרופסור יונתן שפירא. בהמשך לעבודת המ.א שעסקה בדור המרד של אצ"ל ולח"י, המשיך מחקר שהסתיים בלימודי דוקטורט אחרי עשרים שנה בקינגס קולג׳ באוניברסיטת לונדון, בהנחיית ההיסטוריון פרופסור אפרים קארש.

באוניברסיטה נבחר כיו״ר אגודת הסטודנטים מדעי החברה באוניברסיטת תל אביב, יו״ר תאי הסטודנטים של הליכוד (1983). בעשור הבא היה יו״ר מטה הדור הצעיר של הליכוד. בשנים 1992-1988 כיהן כדובר הליכוד תחת ראש הממשלה יצחק שמיר והשר משה ארנס. ארנס מינה אותו כיועצו בשנים 1992-1982. כשהיה שר ביטחון, שר לעליית יהודי ברית המועצות וכשר חוץ. בבחירות 1992 התמודד גיל סמסונוב ברשימת הליכוד לכנסת ונבחר למקום ה-35, אך לא נבחר לכנסת והחליט לפרוש מהחיים הפוליטיים.

חברו מהאוניברסיטה, חנן גליקמן, גייס את סמסונוב כשותף למשרד הפרסום ששינה את שמו לגליקמן נטלר סמסונוב בשנת 1994 ומאז הוא שותף אחראי למחלקת המחקר והאסטרטגיה. המשרד גדל והגיע בשנת 2013 לחמישייה הראשונה של משרדי הפרסום בישראל.

מחקריו וספרו[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • עבודת מ.א. אוניברסיטת תל אביב, החוג למדעי המדינה (1989)
  • The Princes – The Second Generation of Israel's Revisionist Underground Movements, PHD in King's College London, University of London (2012)

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]