דגל המלכה אליזבת השנייה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
דגלה האישי של המלכה אליזבת השנייה
Personal Flag of Queen Elizabeth II
יחס אורך/גובה 1:1
הונף לראשונה 1961
הונף לאחרונה 2022
מוטיבים עיצוביים דגל כחול, במרכזו האות E ומעליה כתר אדוארד הקדוש מוקפים בזר שושנים, כולם בצבע זהב.

דגלה האישי של המלכה אליזבת השנייהאנגלית: Personal Flag of Queen Elizabeth II) הוא דגל ששימש את המלכה אליזבת השנייה בתפקידה כראש חבר העמים, ונעשה בו שימוש במדינות חבר העמים הבריטי שאינן ממלכות חבר העמים הבריטי.

תיאור[עריכת קוד מקור | עריכה]

במרכז הדגל מצויה האות "E" בצבע זהב שמעליה כתר מוזהב וסביבה זר של שושנים על רקע כחול. הכתר מסמל את מעמדה של המלכה ואת סמכותה, והשושנים את מדינות חבר העמים הבריטי.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הדגל עוצב בדצמבר 1960, לבקשת המלכה אליזבת השנייה ונעשה בו שימוש לראשונה בשנת 1961 לרגל ביקורה של המלכה בהודו. אליזבת השנייה ביקשה שיעוצב דגל המסמל אותה כראש חבר העמים, תפקיד נפרד מהיותה מלכה. במהלך השנים נעשה שימוש בדגל במקום הנס המלכותי בעת שהמלכה מבקרת במדינות חבר העמים, וכן כאשר היא ביקרה בבית מארלבורו שבלונדון.

השימוש במוטיב בניסים המלכותיים של מדינות חבר העמים[עריכת קוד מקור | עריכה]

דגל זה מהווה חלק מהנס המלכותי של אוסטרליה, קנדה וניו זילנד. וכן שימש כבסיס לניסים המלכותיים של ברבדוס, מלטה, טרינידד וטובגו, מאוריציוס, וסיירה לאון.

הנס המלכותי של אוסטרליה הנס המלכותי של קנדה הנס המלכותי של ג'מייקה הנס המלכותי של ניו זילנד
עיצוב שהיה בשימוש בעבר, אך כיום לא בשימוש הנס המלכותי של סיירה לאון עיצוב שהיה בשימוש בעבר, אך כיום לא בשימוש הנס המלכותי של מלטה עיצוב שהיה בשימוש בעבר, אך כיום לא בשימוש הנס המלכותי של מאוריציוס עיצוב שהיה בשימוש בעבר, אך כיום לא בשימוש הנס המלכותי של טרינידד וטובגו עיצוב שהיה בשימוש בעבר, אך כיום לא בשימוש הנס המלכותי של ברבדוס


קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]