דוד ברודט

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
אין תמונה חופשית

דוד בּרוֹדֶט (נולד ב-30 באוקטובר 1944) הוא כלכלן ישראלי, כיהן במספר תפקידי מפתח במערכת הכלכלית, העסקית ובשוק ההון, בהם הממונה על התקציבים ומנכ"ל משרד האוצר, יו"ר בנק מזרחי וחברת yes עמד בראש הוועדה לבחינת תקציב הביטחון[1]. ביולי 2010 נבחר ליו"ר דירקטוריון בנק לאומי.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

נולד בירושלים להינדה ויחזקאל ברודט אשר נהרג מפגיעת פגז בירושלים במלחמת העצמאות, בעת שברודט היה בן 4. ברודט בעל תואר ראשון בכלכלה ומדע המדינה ותואר שני בכלכלה, שניהם מהאוניברסיטה העברית בירושלים. הוא החל את הקריירה שלו ככלכלן ברשות לתכנון כלכלי, בה התקדם מתפקיד רפרנט למנהל מחלקה, מנהל חטיבה וסגן ראש הרשות. בשנים 1982 עד 1987 הועסק במשרד התעשייה והמסחר בו שימש כראש המטה ליציבות המחירים, ראש מינהל תכנון כלכלה ומימון וסמנכ"ל בכיר. ב-1987 מונה לסמנכ"ל כספים בתעשייה האווירית. ב-1991 עבר למשרד האוצר, כיהן כממונה על התקציבים ובין 1995 לאפריל 1997 כמנכ"ל המשרד.

בספטמבר 1997 התמנה ליו"ר דירקטוריון בנק מזרחי, אך פרש לאחר חצי שנה בעקבות אי הסכמות עם מנכ"ל הבנק ויקטור מדינה. הוא התמנה ב-1998 ליו"ר yes הטלוויזיה בלוויין עד לפרישתו בסוף 2003.

ברודט היה מבין מנסחי אמנת כנרת השואפת ליצור מכנה משותף לזרמים והמחנות השונים בציבור היהודי (ימין-שמאל, דתיים-חילוניים וכו') הוא חתם עליה ביחד עם שורה של אנשי ציבור מהימין והשמאל.

ביולי 2010 נבחר על ידי מועצת המנהלים של בנק לאומי ליו"ר הדירקטוריון.

פעילויות ציבוריות נוספות[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]