חטיבת החדשות של ערוץ 20

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
חטיבת החדשות של ערוץ 20
נתונים כלליים
סוג חדשות, אקטואליה
מייסדים שכי פרנץ
תאריך הקמה 2018
חברת אם ערוץ 20
בעלות ערוץ 20
מוצרים עיקריים מפיקת החדשות והאקטואליה של ערוץ 20
מנכ"ל אבי שמידט[דרוש מקור]
אנשי מפתח אמיר איבגי/ליטל שמש
אראל סג"ל
בועז גולן
אמיר איבגי
שמעון ריקלין
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg

חטיבת החדשות של ערוץ 20 (או בשמה המקוצר: "חדשות 20") היא החטיבה של ערוץ 20 המפיקה את החדשות והאקטואליה של הערוץ.

בשלושת הימים הראשונים בהם שודרה מהדורת החדשות של ערוץ 20 נרשמו נתוני רייטינג גבוהים, ובהזדמנות אחת גברה "חדשות 20" על נתוני הרייטינג של כאן, אך מאז נתוני הצפייה הידרדרו במהירות, וכיום זוכים שידורי החטיבה לנתוני הרייטינג הנמוכים ביותר ביחס לערוצים האחרים.[1] בימים אלו השיק הערוץ תוכניות חדשות ומגוונות שבהם מציגים את הצד הימני שעל המפה "הקול שמסתירים מכם".

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

שידורי החדשות ללא רישיון מתאים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בתחילת דרכו, הוגדר ערוץ 20 כערוץ המיועד לתכני מורשת ישראל בלבד, ומשכך - לא הותר לו לשדר תכנים חדשותיים. חרף האיסור, שידר הערוץ מבזקי חדשות אשר נקנס בגינן בסכום של כ-150 אלף ש"ח[דרוש מקור]. על אף הקנס, שידר הערוץ גם את עצרת ארגוני הימין שקדמה לבחירות שהתקיימו בשנת 2015, ונקנס גם על שידור העצרת בכ-100 אלף שקלים נוספים[דרוש מקור]. בדצמבר 2016, אישרה המועצה לשידורי כבלים ולוויין לערוץ 20 שידורי חדשות בהיקף קטן[2]. ב-16 ביולי 2017 פתחה מועצת הכבלים והלוויין בהליך הפרה נגד ערוץ 20, בעקבות שידור ריאיון עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, כאשר לערוץ עוד טרם היה אישור מלא לשדר חדשות.

ב-19 בדצמבר 2017 כתב מנכ"ל ערוץ 20 שכי פרנץ ליו"ר מועצת הכבלים והלוויין שאנשי הערוץ נערכים להחזרת רישיון השידור והפסקת השידורים שלו, בטענה שמועצת הכבלים מצרה את רגלי הערוץ ופוגעת ביכולתו לשדר. בהמשך ישיר לאיומי הסגירה, קיימו העובדים מחאה על מנת למנוע את סגירת הערוץ. ב-26 בדצמבר החלה הנהלת הערוץ לחלק לעובדים מכתבי שימוע לפני פיטורים. במהלך ינואר 2018 החלו דיוני חקיקה במטרה להציל את הערוץ, ובפברואר 2018 עבר תיקון חקיקה, המכונה גם "חוק ערוץ 20", שהביא להקמת חטיבת החדשות של ערוץ 20, וגרם לשינוי הגדרת הערוץ מ"ערוץ המורשת" ל"ערוץ מסחרי זעיר".

ההקמה ותחילת שידורי החדשות[עריכת קוד מקור | עריכה]

ב-11 במרץ 2018, בוצעה שורה של מינויים בערוץ 20, שכללו את מינויו של בועז גולן לתפקיד עורך חדשות ראשי, ואת מינויו של יוני שגיא לתפקיד ניהול המחלקה המסחרית ומחלקת הדיגיטל. ב-3 ביוני 2018 פורסם כי יורם כהן, בעברו מנהל חטיבת החדשות של הערוץ הראשון יחליף את בועז גולן בתפקיד עורך החדשות הראשי של ערוץ 20.[3]

ב-25 במרץ 2018 שודרה מהדורת החדשות הראשונה של חטיבת החדשות שזכתה לרייטינג של 3.2% ועקפה באותו היום את מהדורת החדשות של תאגיד השידור[4].

ב-14 במאי 2018, ביום העברת שגרירות ארצות הברית לירושלים, שודר המשדר המיוחד הראשון בערוץ.

ב-26 באפריל 2020, הצטרף לפאנל "האולפן הפתוח" בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו. על אף הפרסום הרב שהושקע למשוך צופים, נתוני המדרוג של התכנית עמדו על אחוז בודד[5].

בעלי תפקידים ב"חדשות 20"[עריכת קוד מקור | עריכה]

הנהלה[עריכת קוד מקור | עריכה]

מגישים[עריכת קוד מקור | עריכה]

כתבים ופרשנים[עריכת קוד מקור | עריכה]

תוכניות בהפקת "חדשות 20"[עריכת קוד מקור | עריכה]

תוכניות עבר בהפקת "חדשות 20"[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]