יצחק גלנטי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
יצחק גלנטי
Yitzhak Galanti.JPG
תאריך לידה 12 בפברואר 1937
תאריך עלייה 5 במאי 1945
תאריך פטירה 24 ביוני 2012 (בגיל 75)
כנסות 17
סיעה גיל
תפקידים בולטים
יו"ר ועדת העבודה, הרווחה והבריאות

יצחק גלנטי (12 בפברואר 1937 - 24 ביוני 2012) היה חבר הכנסת מטעם מפלגת גיל בכנסת ה-17.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

גלנטי נולד בדמשק, ובשנת 1945 עלה לארץ ישראל במסגרת מבצע האלף. בעל תואר ראשון בגאוגרפיה ובמדע המדינה ותואר שני בגאולוגיה וארכאולוגיה מאוניברסיטת חיפה.

היה ממייסדי התנועה הדמוקרטית בחיפה, שלימים התאחדה עם שינוי והצטרפה לתנועת ד"ש. בשנות ה-70 היה חבר מזכירות תנועת ד"ש בחיפה ומחוז הצפון, וכיהן מטעמה כחבר במועצת הפועלים של חיפה. היה יו"ר חטיבת ההנדסאים והטכנאים וחבר המזכירות הארצית של ועד עובדי חברת החשמל. היה חבר בוועידת ההסתדרות ה-13, וחבר בוועד הארצי של טייסי הממ"גים.

עבד כ-40 שנה בחברת החשמל במגוון תפקידים, ובמקביל עסק בארכאולוגיה ימית ויבשתית.

היה טייס חובב, במסגרת זו זכה במקום השביעי באליפות העולם לטייס בכלי טיס זעירים (אנגליה 2003). בנוסף לכך היה חובב צלילה, שיט וסיורי שטח.

גלנטי היה גרוש ואב לשלושה ילדים. התגורר בנשר.

כהונתו בכנסת[עריכת קוד מקור | עריכה]

גלנטי כיהן בכנסת ה-17 כראש סיעת "גיל" (גמלאים), וכיו"ר ועדת העבודה הרווחה והבריאות.

בתחילת דרכו כחבר כנסת היה גלנטי חבר בשלוש מוועדות כנסת – ועדת הכנסת, ועדת חוקה, חוק ומשפט (עד ל-19 בנובמבר 2007), וועדת החינוך, התרבות והספורט, מיום 15 באוקטובר 2007 כיהן גם כיו"ר סיעת גיל בכנסת, ומיום 29 באוקטובר 2007 גם כיו"ר ועדת העבודה, הרווחה והבריאות של הכנסת. בנוסף, היה חבר פעיל בשדולה הסביבתית חברתית של הכנסת, בשדולת ירושלים, בשדולה למען חיפה והגליל, בשדולה למאבק בתאונות הדרכים, בשדולה למען דרוזים וצ'רקסים ובשדולה לקידום החברה האזרחית בישראל.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]