דוד טל

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
דוד טל
דוד טל.jpg
תאריך לידה 26 בינואר 1950 (בן 66)
תאריך לידה עברי ח' בשבט ה'תש"י
כנסות 14 - 17
סיעה ש"ס, עם אחד, נוי, קדימה
תפקידים בולטים


דוד טל (נולד ב-26 בינואר 1950) הוא פוליטיקאי ישראלי. בתחילת דרכו בכנסת היה ח"כ מטעם מפלגת ש"ס ולאחר מכן מטעם עם אחד, ממנה פרש לסיעת היחיד "נוי" (הקרויה על שם נכדתו) ואז הצטרף לסיעת קדימה.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

דוד טל נולד ברחובות כדוד טויטו, רכש השכלה תיכונית מקצועית בתחומי המכניקה בבית הספר אורט רחובות, ושירת בצה"ל בתחום זה. השתחרר מצה"ל בדרגת רס"ר.

כיהן בעבר כחבר מועצת העיר ראשון לציון והנהלת העיר, סמנכ"ל רשת החינוך של ש"ס "אל המעיין", חבר דירקטוריון החברה הכלכלית של ראשון לציון, יו"ר אגף רווחה בהסתדרות, חבר הנהגת ההסתדרות, וחבר דירקטוריון מ.ת.י.

בשנת 1996 נבחר לראשונה לכנסת מטעם ש"ס, וכיהן כסגן יושב ראש הכנסת. טל רץ גם לכנסת ה-15 במסגרת רשימת ש"ס, וכיהן במהלכה כיו"ר ועדת העבודה והרווחה של הכנסת. גם בכנסת זו כיהן כסגן יושב ראש הכנסת, וניהל את הישיבה המיוחדת ביום הרצחו של השר רחבעם זאבי.

בנובמבר 2002, במהלך כהונת הכנסת ה-15, פרש מש"ס בגלל שהבין שלא ישובץ ברשימת המועמדים לבחירות לכנסת ה-16, וניסה לרוץ מטעם הליכוד. לצורך כך, פרש טל מהכנסת והחזיר את המנדט לש"ס. טל לא הצליח להיכנס לשורות הליכוד, והוא החליט לרוץ יחד עם עמיר פרץ ברשימת "עם אחד". בשנת 2004, לאחר איחודה של מפלגת "עם אחד" עם מפלגת העבודה, החליט טל להישאר ח"כ עצמאי ולהקים סיעה עצמאית בכנסת. במסגרת סיעתו העצמאית תמך במהלכיו של אריאל שרון, כולל תוכנית ההתנתקות. במקביל שוריין לו מקום ברשימת קדימה לכנסת ה-17.

עם הקמת סיעת קדימה הצטרף טל אליה. הוא מוקם במקום ה-23 ברשימת קדימה לכנסת ה-17 ונבחר שוב לכנסת. נבחר פעם נוספת לכהן כסגן יו"ר הכנסת, והחל מה-23 באוקטובר 2007 כיהן כיו"ר ועדת הכנסת.

הגיע למקום ה-37 ברשימת קדימה לכנסת ה-18 ולא נבחר כחבר הכנסת ה-18.

במהלך כהונתו בכנסת, יזם טל מספר חוקים, ובהם:

  • תיקון לחוק עבודת נשים, המתיר לאם לילד מאומץ עד גיל 10 להיעדר מעבודתה לשעה ביום במשך ארבעת החודשים הראשונים לאחר האימוץ, בדומה לנשים לאחר חופשת לידה.
  • תיקון נוסף לחוק עבודת נשים, הקובע כי אין לחייב עובדת לעבוד בלילה בארבעת החודשים שלאחר שובה מחופשת לידה.
  • תיקון לחוק הגנת הצרכן הקובע הוראות בדבר משך ההמתנה לטכנאי שירות ("חוק הטכנאים"; יחד עם גלעד ארדן)
  • חוק המחייב רוקחים ליידע צרכנים בדבר חלופות זהות לתרופות, במקום שבו הרופא לא נקב בשם מסחרי מפורש במרשם התרופה.

טל נשוי, אב ל-6, וגר בראשון לציון.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]