לדלג לתוכן

סון גוהאן

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
יש לערוך ערך זה. הסיבה היא: פסקאות ארוכות מדי.
אתם מוזמנים לסייע ולערוך את הערך. אם לדעתכם אין צורך בעריכת הערך, ניתן להסיר את התבנית. ייתכן שתמצאו פירוט בדף השיחה.
יש לערוך ערך זה. הסיבה היא: פסקאות ארוכות מדי.
אתם מוזמנים לסייע ולערוך את הערך. אם לדעתכם אין צורך בעריכת הערך, ניתן להסיר את התבנית. ייתכן שתמצאו פירוט בדף השיחה.
סון גוהאן
סון גוהאן
סון גוהאן
סוג גיבור-על
תוכנית טלוויזיה דרגון בול זי, דרגון בול GT, דרגון בול סופר
הופעה ראשונה Dragon Ball #196: Kakarrot‏ (1988)
יוצרים אקירה טוריאמה
דיבוב מאסאקו נוזאווה (במקור)
סטפני נדלוני (באנגלית - גוהאן הילד), קייל הרברט (גוהאן המבוגר)
דיבוב בשפה העברית מתן בלו, אורי הר-לב (גוהאן הילד, הנער והמבוגר - בסופר)
עידו מוסרי, תומר גלר (גוהאן המבוגר)
תובל שפיר (כילד בחלק מהסרטים)
מידע
שם אמיתי סון גוהאן (ביפנית- 孫悟飯)
כינויים לוחם הזהב, הסאיאמן הגדול, גוהאן האולטימטיבי, גוהאן המיסטי
סטטוס פעיל
שמות נוספים גוהאן צ'אן
גיל 28
תאריך לידה זמן 757
מקום לידה כדור הארץ עריכת הנתון בוויקינתונים
גזע חצי סאייני, חצי אנושי
מין זכר
מקצוע מדען (כמבוגר)
נטייה סטרייט
כוחות

כוח מהירות וסיבולת על, תעופה, שליטה באנרגיה, יכולת לשינוי צורה, יכולת התחזקות לאחר חויית סף-מוות. גוהאן מחזיק בפוטנציאל של כוח אדיר שמתפרץ כשהוא נתון תחת לחץ.

כוח זה שוחרר על ידי קאיושין הזקן בטקס ארוך שנתן לכוח כוחות מיסטיים אדירים ובכך הפך לחזק ביותר מכל לוחמי ה-Z (ללא מיזוגים)
חברה בקבוצה לוחמי ה-Z
תאריך פטירה זמן 774 (חזר לחיים)
סיבת המוות נהרג ביחד עם פיקורו, גוטן, טראנקס, טיאן ושיאצו כאשר קיד בו פוצץ את כדור הארץ.
דמויות קשורות
משפחה גוקו (אב)
צ'י-צ'י (אם)
גוטן (אח)
וידל (אישה)
פאן (בת)
גוקו ג'וניור (נין)
בארדוק (סב מצד האב)
ג'יין (סבתא מצד האב)
אוקס-קינג (סבא מצד האם)
ראדיץ (דוד)
מר שטן (חם)
חברים אוקס-קינג, קרירין, בולמה, מקיטה, טראנקס, טראנקס העתידי, נייל, פיקורו, דנדה, גורו, טיאן שינאן, שיאצו, יאמצ'ה, אנדרואיד 16, אנדרואיד 18, מארון, מאסטר רושי, מורי, אולונג, פואר, מר פופו, קורין, יאג'ירובי, קאיו-שין, קיביטו, קאיו-שין הזקן, קיביטו-שין, צב הים, שרפנר, אירסה, אביה של בולמה, אמה של בולמה.
אויבים ראדיץ, דודוריו, גולדו, פריזה, גארליק ג'וניור, האנדרואידים, סל, מאג'ין בו/סופר בו, בירוס, לבנדר,בוטאמו, אובוני, פראן, הרמילה, בוררטה, ג'ימיז, פרוסט, סאונל, פירינה, גאמיסאראס, שנטסה, דאמון, פאנצ'יה, קויצוקאי, קויצ'יראטור, פפרוני, אנילזה, טופו, דיספו, 7-3, שימורקה, יונבה, סגאנבו, מורו, בייבי, אומגה שנרון.
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

סון גוהאןיפנית: 孫 悟飯), הידוע גם כגוהאן, דמות בדיונית של גיבור-על. מופיעה בחוברות המאנגה דרגון בול. דמותו של סון גוהאן הופיעה לראשונה בחוברת Dragon Ball chapter #196: Kakarrot מ-1988, ונוצרה על ידי הכותב והמאייר אקירה טורייאמה.

סון גוהאן הוא בנם של סון גוקו וצ'י-צ'י. כאשר היה נער, חפץ גוהאן ללמוד את אמנויות הלחימה ולפתח את כוחותיו כדי להציל את כדור הארץ בשעת סכנה, אך אימו כפתה עליו להמשיך בלימודיו ולא להתעסק באמנויות הלחימה ובפיתוח יכולותיו. עם זאת, לאחר איומים חוזרים ונשנים על כדור הארץ, מוותרת צ'י-צ'י לגוהאן ונותנת לו ללמוד את אמנויות הלחימה ולפתח את כוחותיו, ובמהרה הופך לגוהאן לאחד היצורים החזקים ביותר עלי אדמות. כאשר גוקו מת, אימן אותו פיקולו למחליפו, גוהאן השיג את התפתחות הסופר סאיין בגיל קטן והראה את הפוטנציאל הגדול שלו.

גוהאן היה הראשון שהשיג את התפתחות הסופר סאיין 2 בדרגון בול זי בקרב נגד סל. לגוהאן יש צורה יחודית הנקראת אולטימייט גוהאן. צורה זו חזקה בכוחה מסופר סאיין 3.

בדרגון בול סופר, גוהאן נהיה תלמיד מחונן, הפסיק להילחם ולהתאמן ונהיה חלש. כתוצאה מכך, בסאגת פריזה המוזהב הוא הצליח להחזיק את הסופר סאיין רק למשך 5 דקות, מפני שהגוף שלו היה חלש ולא היה מסוגל להחזיק אנרגיה כזאת. אך בטורניר הראווה נגד יקום 9, נלחם נגד לבנדר והשתמש בסופר סאיין לזמן רב יותר. בין טורניר הראווה לטורניר העוצמה גוהאן חזר להתאמן, התחזק משמעותית, הצליח להדיח כמה לוחמים ואפילו היה בין האחרונים שנשארו בזירה. לאחר עלילת טורניר העוצמה בסרט: "דרגון בול סופר: סופר הירו" גוהאן נאלץ להילחם נגד צבא הסרט האדום והנשק החזק ביותר שלו הנקרא "סל מקס". כאשר הבחין כי חברו הטוב פיקולו נראה ללא רוח חיים פרץ גוהאן בהתקף זעם, שינה את צורתו לצורה חדשנית הנקראת "ביסט (beast)", כוחותיו הוכפלו עשרות מונים והוא הביס את סל מקס.

ביוגרפיה בדיונית[עריכת קוד מקור | עריכה]

דרגון בול זי[עריכת קוד מקור | עריכה]

ילדות: פלישת הסאיינים וכוכב נאמק[עריכת קוד מקור | עריכה]

מרגע לידתו של גוהאן היה ניכר כי יש בו כוח רדום עם פוטנציאל אדיר שהציל אותו מסכנות בילדותו. במאנגה, סיפורו של גוהאן מתחיל בעקבות חטיפתו על ידי ראדיץ, דודו, לגזע הסאייני. בעוד גוקו מנצח ובולם את פלישת הגזע הסאייני בכדור הארץ, מצוקתו הקיצונית של גוהאן מתפוצצת כאשר כוחו הרדום משתחרר ומאפשר לו לפגוע בראדיץ. לאחר שפיקולו מתוודע לכך שכוחותיו הרדומים של גוהאן השתחררו, הוא ממהר לקחת אותו מידי ראדיץ.

לאחר שגוקו מת, מאמן פיקולו את גוהאן באמנויות לחימה מתקדמות ולשלוט באנרגיית הקי, על מנת שיוכל להביס את וג'יטה ונאפה, לוחמים סאיינים המנהיגים את הפלישה לכדור הארץ. למרות הרצון הטוב שבאימון גוהאן, פיקולו מודע לכך שאימונו של גוהאן, הבן של אויבו הגדול ביותר, מהווה סיכון.[1] במהלך האימונים, נוצר בין פיקולו לגוהאן קשר עמוק, והשניים הופכים לחברים קרובים במיוחד, ולבסוף פיקולו אף מקריב את עצמו למען חיי גוהאן.[2]

לאחר שגוהאן הופך לקוף ענק ("אוזארו") ומביס את וג'יטה (שהוחלש משמעותית במהלך הקרב בינו לבין גוקו), גוהאן נוסע יחד עם בולמה וקרילין לכוכב נאמק כדי להשתמש שם בכדורי הדרגון בול הנאמקיים מכיוון שבכדור הארץ הכדורים נהפכו לאבן, בעקבות מותו של קאמי, השומר של כדור הארץ והיוצר של כדורי הדרקון.[3]

בנאמק החבורה פוגשת את וג'יטה, שמטרתו ומשאלתו היא לזכות בחיי נצח, ומשתפת איתו פעולה לאחר שגילו שאויבים חזקים, בשם כוח גיניו זומנו על ידי פריזה, הקיסר הרשע ושליט היקום והם בדרכם לכדור נאמק. לאחר קרב קשה שבו כוח גיניו מביסים את החבורה, מגיע גוקו ומציל אותם, על ידי הבסת כל חברי כוח גיניו, פרט לקפטן גיניו שנמצא בדרכו לפריזה עם כדורי הדרגון בול.

לאחר שהביא את הכדורים לידי פריזה חוזר קפטן גיניו לזירה, מביס את גוקו ומנסה לגנוב מוג'יטה החזק את גופו, אך גוקו מונע זאת וגורם לקפטן לשנות את גופו ונשמתו עם צפרדע. לאחר שגנבו את הכדורים, החבורה הכניסה את גוקו למכונת ריפוי, ובזמן שוג'יטה ישן החליטו גוהאן וקרילין להשתמש בכדורים הקסומים כדי להחזיר את חבריהם לחיים. וג'יטה התעורר מאוחר מידי וברגע האחרון פריזה האיום הופיע, לאחר שהבין שפספס את ההזדמנות לזכות בחיי נצח, החליט לנקום בחבורה ולהרוג אותם. תחילה הוא נלחם בוג'יטה החזק והקרב שקול, אך לאחר שהוא משנה צורה לצורתו האחרונה הוא מביס את וג'יטה בקלילות, ושנייה לפני שהוא הורג אותו מגיע גוקו שנרפא מפצעיו והתחזק.

וג'יטה מבקש מגוקו לפני מותו להרוג את פריזה בשל היותם בני שבט הסאיינים, שהושמדו ע''י פריזה בעבר. גוקו מסכים ונשבע להרוג את פריזה בשם שבט הסאיינים שרצח ובשם תושבי כוכב נאמק שהביס בקרב. וג'יטה מת ומיד לאחר מכן מתחיל הקרב על גורל היקום, תחילה פריזה חזק יותר ומצליח לשלוט בקרב אך ברגע שפריזה פוצע אנושות את פיקולו ומפוצץ את קרילין, חברו הטוב ביותר של גוקו לרסיסים, הופך גוקו לסופר-סאיין בפעם הראשונה ומביס את פריזה אך לא הורג אותו.

החבורה ביקשה משנרון להחזיר לחיים ולשגר לכדור הארץ את כל מי שנהרג על ידי פריזה ואת כל מי שנמצא בנאמק פרט לגוקו שביקש להישאר על מנת לסיים את מלאכתו ולחסל את פריזה. גוהאן, וג'יטה, קרילין ופיקולו חוזרים לחיים ומשתגרים ישירות אל כדור הארץ. וגוקו, שמרחם על פריזה, מצליח לברוח שניות ספורות לפני פיצוץ הכוכב, אך פריזה לא מת.

סאגת האנדרואידים והקרב נגד סל[עריכת קוד מקור | עריכה]

מאוחר יותר, לוחמי ה-Z מתוודעים לקיומם של האנדרואידים של צבא הסרט האדום מפי לוחם שחזר מהעתיד בשם טראנקס, כאשר בעתיד ממנו הוא הגיע האנדרואידים זרעו הרס וחורבן. גוהאן מתאמן ביחד עם אביו ופיקולו, וכאשר האנדרואידים מגיעים מחלת לב מסתורית מכריעה את גוקו וגורמת לו להישאר מרותק למיטה במשך ימים ארוכים.

לאחר שהוא מתעורר גוקו מתוודע למקום במצפה של קאמי שנקרא " אולם הזמן ההיפרבולי" אליו הוא לוקח את גוהאן כדי שיתאמנו ביחד לקראת בואו של סל, ביו-אנדרואיד מרושע שמדען בשם ד''ר ג'ירו בנה להשמיד את גוקו. לאחר ימים ארוכים בחדר (בו יום על כדור הארץ שווה לשנה של אימונים בחדר) גוהאן הופך לראשונה לסופר סאיין ושם הם לומדים על השליטה בצורת הסופר סאיין.

במהלך האימונים גוקו לומד כי ייתכן וגוהאן יעבור אותו בכוחותיו. לאחר שהם יוצאים מהחדר גוקו מתמודד נגד סל אך מוותר כדי להביא את גוהאן לזירה. גוהאן מתמודד נגד סל אך חסרה לו את רוח הלחימה שיש לאביו וסל כמעט מכריע אותו. גוהאן מספר לסל על הכוחות הנסתרים שעזרו לו להתמודד נגד ראדיץ ופריזה, וזה מחליט לנסות להוציא ממנו את הכוח בעזרת פגיעה בחברים הקרובים שלו. לאחר שאנדרואיד 16 מקריב את חייו כדי לנסות להביס את סל, הזעם של גוהאן מתפרץ והוא הופך לסופר סאיין 2, איתו הוא בסופו של דבר מנצח את סל סופית באמצעות שיגור קאמהאמהא (אבא-בן). לאחר שגוקו הקריב את חייו כדי למנוע מסל להרוס את כדור הארץ, גוהאן התמנה למחליפו של גוקו שיגן על כדור הארץ בזמן שאביו איננו.

בגרות והמאבק במאג'ין בו[עריכת קוד מקור | עריכה]

7 שנים לאחר מכן, מסתבר שגוהאן הזניח את האימונים כדי לבחור לעצמו קריירה של אדם משכיל. גוהאן הולך בפעם הראשונה לתיכון אורנג' באורנג' סיטי, שם הוא נתקל בפושעים והוא מביס אותם בעזרת הפיכה לסופר סאיין. גוהאן, שלא רוצה שיגלו את זהותו, נעזר בתחפושת שהכינה עבורו בולמה ויוצא להילחם בפשע ולהציל את העיר תחת האלטר אגו "הסאייאמן הגדול", אך תלמידת תיכון עקשנית בשם ווידל, בתו של הרקול "מר שטן" עולה עליו ומאיימת לחשוף את זהותו אם הוא לא יירשם לתחרות אמנות הלחימה וילמד אותה לעוף.

גוהאן מלמד אותה לשלוט באנרגיה כמוהו ותוך כדי זה נרקם ביניהם קשר רומנטי. התחרות מגיעה וגוהאן מתמודד מול אדם מסתורי בשם קיביטו שדורש ממנו להראות את כוחותיו. גוהאן הופך לסופר סאיין 2 אך שם אורבים לו 2 אנשים, ספופוביץ' ויאמו, משרתים של הקוסם באבידי, ושואבים לו את האנרגיה כדי לתרום אותה להחייאת מאג'ין בו - מפלצת שמטרתה לגרום הרס וחורבן תחת שליטתו של באבידי. מאג'ין בו בסופו של דבר מתעורר ומביס את גוהאן וכמעט גורם למותו אך הוא ניצל בזכות התערבותם של הקאי העליון וקיביטו שלקחו אותו לכוכב שלהם כדי לאמן אותו.

שם גוהאן מתאמן על ידי חילוץ חרב ה-Z ממקומה, חרב שאף אחד לא היה יכול לחלץ מקודם, ואימונים איתה. גוהאן למד לשלוט בחרב היטב אך היא נשברה ומתוכה יוצא הקאי הזקן שמעורר את כוחותיו הרדומים של גוהאן באופן מלא ובכך הופכים אותו לחזק בעולם. גוהאן חוזר לכדור הארץ להתמודד עם סופר בו, גרסה מרושעת גבוהה ושרירית של מאג'ין בו, שהכחיד את כל האנושות והרג את רוב חבריו ומשפחתו. גוהאן מצליח לגבור על סופר בו אך בו מערים עליו, בולע לתוכו את פיקולו וגוטנקס (גוטן+טראנקס) וגובר על גוהאן. בסופו של דבר הוא בעצמו נבלע על ידי סופר בו משם הוא חולץ חסר הכרה (ביחד עם פיקולו, גוטן, טראנקס ומאג'ין בו) על ידי גוקו ווג'יטה, מה שמחזיר את מאג'ין בו לצורתו המקורית: קיד בו. קיד בו מפוצץ את כדור הארץ ביחד עם גוהאן, פיקולו, גוטן וטראנקס, וכאשר הם חוזרים לחיים הוא תורם את האנרגיה שלו לגנקי דאמה של גוקו שבעזרתו גוקו מביס את קיד בו ומעלים אותו אחת ולתמיד.

דרגון בול סופר[עריכת קוד מקור | עריכה]

המפגש עם לורד בירוס ותחייתו של פריזה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ארבע וחצי שנים לאחר השמדתו של קיד בו, גוהאן התחתן עם וידל וחי חיים של אקדמאי. הוא ווידל הוזמנו למסיבת יום ההולדת של בולמה שתהיה בספינה שלה, אך זה משתבש כאשר אל ההרס הלורד בירוס מגיע לכדור הארץ בכוונה להיאבק בסופר סאיין גוד (SSG). לאחר מאבק קצר נגד גוקו בכוכב של המלך קאי, בירוס מגיע לספינה של בולמה ושם הוא נלחם מול גוהאן ושאר לוחמי ה-Z, שהובסו בקלות על ידי אל ההרס. בהמשך גוהאן ביחד עם גוקו, גוטן, טראנקס, וג'יטה ואשתו וידל (כשהיא עוד הייתה בהריון עם בתם פאן) ביצעו טקס שבאמצעותו גוקו יוכל להפוך לסופר סאיין גוד בשביל שיוכל להילחם מול בירוס ואף על פי שגוקו הפסיד, בירוס החליט שלא להשמיד את כדור הארץ בגלל האוכל הטעים שיש בו. מספר חודשים אחרי שפאן נולדה, פריזה בעזרת הדרגון בול חזר לחיים בצורה מוזהבת ופלש לכדור הארץ כנקמה על מותו. גוהאן ביחד עם לוחמי ה-Z נאלצו להעסיק את פריזה וצבאו עד שגוקו ווג'יטה יחזרו לכדור הארץ. מפני שגוהאן הזניח את אימוניו, הוא הובס בקלות על ידי פריזה שעינה אותו עד שגוקו הגיע בזמן כדי להילחם בפריזה. אחרי מותו בפעם השנייה של פריזה, גוהאן ביקש מפיקולו לאמן אותו בשביל שיוכל להגן על המשפחה שלו מפני איומים שעתידים לבוא לכדור הארץ ופיקולו הסכים.

הטורניר נגד יקום 6 ושובו של טראנקס העתידי[עריכת קוד מקור | עריכה]

מספר חודשים לאחר תבוסתו של פריזה, גוהאן התאמן עם פיקולו בשביל שייכנס לכושר, וגוקו ווג'יטה הציעו לגוהאן ולפיקולו להצטרף אליהם לטורניר נגד יקום 6, פיקולו הסכים אך גוהאן לא היה יכול לבוא בגלל התנגשות בלוח הזמנים שלו, כי ביום שבו הטורניר התרחש, יש לו כנס חשוב שהוא צריך להיות בו ולכן ויתר על ההצעה. אחרי שהטורניר הסתיים, טראנקס מהעתיד חזר עקב פלישתו של גוקו בלאק לעתיד. טראנקס חיפש אחר גוהאן כי חשב שלא הפסיק להתאמן אחרי הקרב שלו נגד סל, אך הבין כי גוהאן החליט לחיות כאקדמאי ולא כלוחם. השניים נפגשו וגוהאן הציג לטראנקס את המשפחה שלו, אך שכח לשאול אותו מדוע טראנקס חזר עד שבולמה הסבירה לשאר החבורה שטראנקס חזר עקב פלישתם של זאמאסו העתידי וגוקו בלאק לעתיד של טראנקס ששם הם משמידים את האנושות. ידיעה זו זעזעה את גוהאן והוא שאל את גוקו איך אפשר לעצור אותם אך גוקו אמר שהוא לא יודע כי הוא ווג'יטה הובסו פעמיים על ידי הצמד, מה שהשאיר את החבורה בהלם. אחרי שגוקו, וג'יטה וטראנקס הביסו את גוקו בלאק וזאמאסו העתידי, טראנקס ומאי (שותפתו של הקיסר פילאף) מהעתיד נפרדים מגוקו וחבריו ולפני שהם חוזרים לעתיד, גוהאן, שנראה שהתאמן עם פיקולו בזמן האיום של זאמאסו, נפרד מטראנקס העתידי שנזכר בבכי בגוהאן מהעתיד שהיה עבורו המורה והחבר הטוב ביותר שלו ובזה שהוא נכשל בלהציל את העולם שלו מזאמאסו. גוהאן איחל לו ולמאי בהצלחה בעתיד החדש שאליו הם מגיעים.

טורניר העוצמה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בעקבות ההכרזה של זנו מההווה וזנו מהעתיד על טורניר שבו 8 יקומים ילחמו ביניהם על מי יהיה היקום שישרוד, גוקו מציע לגוהאן ולמאג'ין בו להצטרף לקרב ראווה עבור זנו העתידי שיהיה בין יקום 7 ליקום 9, גוהאן בהתחלה סירב אך גוקו הסביר לו שאם היקום שלהם מפסיד, הם ימחקו על ידי זנו. גוהאן הסכים אך התעקש שהוא וגוקו ישמרו את הסוד ביניהם מחשש שתהיה קטסטרופה ביקום שלהם. במהלך קרב הראווה גוהאן נלחם נגד לבנדר מיקום 9. לבנדר עיוור את גוהאן זמנית בשביל שישיג עליו יתרון, קאי הציע לגוהאן שעועית סנזו, אך גוהאן סירב כי הוא התעקש שהוא לא רוצה עזרה מאף אחד. למרות עיוורונו של גוהאן, הוא השתמש בשאר החושים בשביל להילחם בלבנדר והתמודד מולו בהצלחה. לבנדר החליט להילחם מולו בזמן שהוא עף כדי שגוהאן לא יחוש בו, אך גוהאן הפך לסופר סאיין בשביל שיחוש באנרגיה שלו. גוהאן היה ביתרון בקרב מול לבנדר אך מפני שהוא הפך לסופר סאיין, הרעל של לבנדר התפשט יותר מהר בגוף שלו ולכן הוא תפס את לבנדר וגרם לשניהם להתרסק בחוזקה בתוך הזירה. לבנדר לא קם מהזירה אך גוהאן עדיין עמד ובכך ניצח אותו אבל הוא התמוטט כתוצאה מהרעל ובכך דאישנקן שבא מאוחר מדי הכריז על הקרב כתיקו.

גוקו האכיל את גוהאן בשעועית סנזו וגוהאן אמר לאביו שהוא מצטער שהוא איכזב אותו בקרב מול לבנדר ואילו גוקו אומר לבנו שהוא גרם לו להתגאות בו והוא מאוד שמח מהקרב שגוהאן נלחם בו ואמר לו שהוא מאוד חזק, אך גוהאן אמר לו שהוא לא מספיק חזק. אחרי הקרב של גוקו מול ברגאמו שהסתכם בניצחון עבור גוקו, דאישינקן (אביו של וויס) אמר שיש ליקומים 2, 3, 4, 6, 7, 9, 10 ו-11 40 שעות להתכונן לטורניר העוצמה. שעה לאחר שמופע הראווה של זנו הסתיים, גוהאן וגוקו גייסו את קרילין ואנדרואיד 18 עבור הטורניר. שעה נוספת לאחר מכן, גוהאן מחליט לגייס את פיקולו לטורניר כאשר האחרון מציע לגוהאן להתאמן איתו לקראת הטורניר, גוהאן מסכים ואילו גוקו מחליט לגייס את אנדרואיד 17 לטורניר.

כאשר גוהאן הגיע לפיקולו, הוא אמר לגוהאן שגוקו כבר סיפר לו על הטורניר ושהוא ביקש ממנו אישית שיאמן את גוהאן. במהלך האימונים שלהם, גוהאן נלחם מול פיקולו כסופר סאיין 1 ו-2 אך פיקולו הסביר שכוח זה לא מה שיעזור לגוהאן, בנוסף הוא גם אומר לו שבקרב שלו מול בו גוהאן זלזל בבו ולכן לא חיסל אותו כשיכל לעשות זאת. בעזרתו של פיקולו, גוהאן חזר למצבו האולטימטיבי ונלחם מול פיקולו, וניצח אך עדיין, גוהאן חשב שהקרב הסתיים ופיקולו תפס את גוהאן לא מוכן ותקף אותו. פיקולו אמר לגוהאן שהוא ירש את ההרגל הזה מאביו ואמר לגוהאן לוותר על היהירות שלו ותמיד להיות מוכן עד שהקרב הסתיים. לאחר מכן, פיקולו אמר לגוהאן שהוא מאמין כי גוהאן עדיין לא הגיע לקצה היכולת, ואומר כי יש לו עוד לאן להתקדם בכוחו ולכן הוא שואל את גוהאן אם הוא מעוניין להתאמן איתו עוד עד הטורניר בשביל שיוכל להתחזק וגוהאן הסכים וחשב שבטורניר יהיה אפשר לעשות קבוצות של שני אנשים או יותר, והציע שגם הוא ופיקולו ילחמו כצוות. פיקולו הסכים וגוהאן השיב שהם יהיו צוות מצוין. אחרי שהתאמנו, גוהאן ופיקולו הגיעו לעיירה של טנשינהאן, שגם הוא גויס לקבוצה על ידי גוקו וביקשו מגוקו וטנשינהאן להילחם מול גוהאן ופיקולו לקראת הטורניר. שני הזוגות נלחמים, אך לבסוף מי שניצח הם גוהאן ופיקולו שהכינו מראש אסטרטגיה לקרב. גוהאן ביקש מגוקו שרק שניהם ילחמו וגוקו הסכים. גוקו הפך לסופר סאיין 2 וגוהאן השתנה למצב האולטימטיבי והשניים היו שווים בכוחותיהם ולכן, גוקו החליט להפוך לסופר סאיין בלו, אך עדיין גוהאן היה יכול להתמודד מולו.

במהלך הקרב ביניהם, גוהאן ציין כי צורתו האולטימטיבית היא אינה הסופית, אלא כי הוא שואף להשיג צורה עוד יותר חזקה שאף אחד לא ראה קודם לכן. גוקו השתנה לסופר סאיין בלו עם קאיוקן ונלחם מול גוהאן, ושניהם הסתערו אחד על השני כך ששניהם קפאו לכמה שניות וגוהאן נפל, אך גוקו תפס אותו. אחרי הקרב, גוקו החליט מי יהיה המנהיג של הקבוצה של יקום 7, והודיע כי גוהאן יהיה המנהיג, וגוהאן הבטיח שלא יאכזב אותו.

כעבור כמה שעות, גוקו ניסה להעיר את מאג'ין בו שנרדם לפני הטורניר בעוד שחברי הקבוצה חשבו שהפרס לניצחון בטורניר הוא 10 מיליון זני, אך גוהאן סיפר להם את האמת שהיקום בסכנה וכי אין באמת פרס, ושהיקומים המפסידים ימחקו מיידית. קרילין ואנדרואיד 18 החליטו לפרוש כי אין פרס כספי, אך בולמה הציעה לתת לקבוצה את הכסף הנדרש כך שהקבוצה לא תתפרק. מכיוון שבו לא יתעורר עד הטורניר, גוקו החליט להציע את פריזה כלוחם העשירי, מה שהשאיר את כל חברי הקבוצה, כולל גוהאן בהלם מההחלטה. גוקו הסביר לחבורה שיבקש מהמכשפה באבא להחזיר את פריזה ל-24 שעות בלבד ולאחר מכן יחזור לגיהנום.

אחרי שגוקו, בירוס וויס חזרו עם פריזה לבית של בולמה, פריזה ווג'יטה החלו להתגרות אחד בשני, מה שכמעט הוביל לקרב ביניהם וגוהאן הרגיע את וג'יטה ואמר לו שצריך לשים את העבר בצד לקראת הטורניר. גוהאן ופיקולו החליטו לקחת פיקוד מפני שוג'יטה וגוקו לא מסתמכים על עבודת צוות. כאשר הקבוצה הושלמה, וויס לקח את הקבוצה אל עולם הריק ושם הם פוגשים בלוחמים מהיקומים האחרים.

כשהטורניר התחיל, גוהאן אמר שעל הקבוצה להישאר ביחד במרכז הזירה על מנת שהם יהיו היקום המנצח, אך גוקו יצא ראשון עבור ג'ירן, לאחר מכן גם וג'יטה, אנדרואיד 17 ו-18 ופריזה יצאו מהקבוצה עבור יריבים אחרים, כך שרק גוהאן, פיקולו, [מאסטר רושי], טנשינהאן וקרילין נשארו בקבוצה. במהלך הטורניר, אחד מהלוחמים של יקום 10, ג'יום יורה על קרילין כדור אש וגוהאן מציל אותו ומחזיר את כדור האש בחזרה אליו, גוהאן ציין שמה שחשוב הוא שאחד מהלוחמים של יקום 7 ישרוד כדי שהיקום ישרוד וכי אין צורך להילחם בקרבות שאינם נחוצים להישרדותם, אבל קרילין החליט להילחם מולו והוא ורושי העיפו את ג'יום. אחרי שקרליין נפל מהזירה בגלל פרוסט, פיקולו בהתחלה היה מופתע שקרילין נפל, אך רושי אמר שעדיף שהם יחשבו שנשארו עוד תשעה אנשים ולא שנפל לוחם מהקבוצה וגוהאן אמר שעל הקבוצה להישאר מאוחדת ככל האפשר.

אך התוכניות השתנו אחרי שקייל, סאיינית מיקום 6, הרסה את הזירה עם צורתה הפראית של הסופר סאיין האגדי(חסר כל שליטה) מה שהשאיר את הקבוצה מפוצלת. אחרי כמה דקות חברי הקבוצה מצאו אחד את השני, כשבנוסף גם פריזה ווג'יטה חזרו, אך בגלל הלוחמות של יקום 2, גוהאן אמר שהקבוצה תתפצל. גוהאן ופיקולו נתקלו בבוטאמו מיקום 6 וגוהאן החליט להילחם מולו, אף על פי שבוטאמו לא פגיע. גוקו מגיע ושואל את פיקולו איך גוהאן מול בוטאמו וגוקו אמר שהוא סיפר לגוהאן על בוטאמו והוא בטוח כי גוהאן כבר חשב על תוכנית. בוטאמו החליט להחזיר אך הוא לא היה יכול כי גוהאן הצליח להרים אותו דרך המכות עד שהוא העיף אותו מהזירה, בוטאמו ניסה להעיף את גוהאן אך גוהאן התחמק מזה. אובוני, לוחם מיקום 10 צפה בקרב ואמר שזה היה מרשים ומבקש מגוהאן להילחם מולו כי הוא רואה בו כיריב ראוי וחברו רובאלט נלחם מול פיקולו. גוהאן ופיקולו נלחמו מול שני הלוחמים כאשר פיקולו הביס את רובאלט בקלות וגוהאן המשיך להילחם מול אובוני. במהלך הקרב אובוני רואה כי גוהאן עומד בקצב שלו ושהוא חיכה ללוחם כמוהו, לאחר מכן הוא משתמש בטכניקה שמפצלת אותו, גוהאן הרגיש באנרגיה אבל לא היה יכול למצוא אותו ובהתחלה הקרב היה קשה עבור גוהאן. וויס אמר שהקרב יהיה קשה כי גוהאן מרגיש באנרגיה של אובוני, אבל האחרון שולח את האנרגיה מחוץ לתנועות של הגוף שלו כדי למנוע מגוהאן לקרוא את התנועות שלו.

גוהאן החליט להשתנות לצורה האולטימטיבית כדי להתמודד מולו ואובוני ציין כי גוהאן נלחם במלוא העוצמה עד הסוף כמו לוחם אמיתי. כאשר אובוני הכה את גוהאן, הוא שם לב שברגע שהוא מכה אותו, אובוני חוזר לעצמו וניצל את החולשה הזאת והצליח להתמודד מולו. וויס הסביר שהשיטה של גוהאן לא טובה עבורו כי כל פעם שגוהאן ילחם מול אובוני, הוא חייב להיפגע. בירוס אמר כי שניהם לא מתכוונים להישבר ומקווה שגוהאן לא יפסיד. השניים לקחו הפסקה ואובוני אומר שגוהאן נלחם היטב מולו, ושואל מתוך כבוד מהו שמו. הוא אמר לגוהאן שהוא שמח לפגוש אותו, אך הוא נושא את גורל יקום 10 וכי יש לו משהו חשוב להגן עליו והשניים חוזרים להילחם כאשר אחד מנחית מכה על השני עד שגוהאן עיוור את אובוני זמנית וניצל את הרגע כדי להעיף אותו עם קאמההאמהא מהזירה. גוהאן ראה על הרצפה תליון שנפל מהשרשרת של אובוני וראה כי יש תמונה של אובוני עם אשתו וילדיהם והבין כי שניהם היו באותו המצב. מכיוון שאובוני היה הלוחם האחרון מיקום 10, היקום נמחק יחד עם התמונה. גוהאן הרגיש רע עם הניצחון על אובוני וכי יקום שלם נמחק בגללו אך פיקולו אמר לגוהאן לבוא איתו אל הלוחמים הבאים בטורניר. מספר דקות לאחר מכן, גוהאן נלחם לכמה שניות מול בוררטה, לוחם רובוטי מיקום 3, אך נמלט ממנו כדי לחזור לפיקולו והאחרים אך נתקל בג'ימיז, יאדראט מיקום 2. גוהאן הבין שהקרב יהיה קשה עבורו בגלל ההשתנות המהירה של ג'ימיז. לאחר כמה שניות שהשניים בוחנים אחד את השני, ג'ימיז מתקיף את גוהאן ומשתמש בהשתנות המהירה כדי שגוהאן לא יספיק להגן על עצמו וכך הוא ממשיך עד שפריזה מתערב. פריזה אמר לג'ימיז שהוא יצפה בו מנצח את גוהאן אלא אם כן ישנה את דעתו. לאחר כמה שניות, פריזה החליט להתערב וג'ימיז נלחם מול פריזה, והאחרון פצע את ג'ימיז אנושות. גוהאן התעצבן מזה שפריזה התנהג בצורה חסרת רחמים כלפי ג'ימיז ולאחר מכן פרוסט, המקביל של פריזה מיקום 6 הצטרף. יקומים 6 ו-7 מבולבלים מהמצב ולאחר מכן פריזה ופרוסט הכריזו כי עקב שנאתם המשותפת לגזע הסאייני, הם מאחדים כעת כוחות וכי המטרה הראשונה שלהם יהיה גוהאן.

פרוסט דרש שפריזה יעשה זאת כדי שהוא יוכל לדעת עם כדאי לו לבטוח בו. פריזה נלחם מול גוהאן אך הוא שם לב למשהו מוזר אצל פריזה אבל ממשיך להילחם מולו, גוהאן השתנה לצורתו האולטימטיבית והצליח להחזיק מעמד מול גולדן פריזה, אך פריזה בסופו של דבר הביס אותו. אחרי שהוא הובס, פריזה בגד בפרוסט והעיף אותו מהזירה. שני היקומים היו מבולבלים אך גוהאן הסביר שכשפריזה הכה אותו, הוא חש שפריזה לא נלחם בו במלוא העוצמה או למעשה זייף את הקרב מול גוהאן כדי לרכוש את אמונו של פרוסט ולכן גוהאן שיתף איתו פעולה וזייף את התבוסה של כדי להפיל את פרוסט. לאחר מכן פריזה אמר לגוהאן שהוא ישמח להמשיך לעבוד איתו יחד עבור הניצחון של יקום 7, ולתת את הטוב ביותר שלהם ולאחר מכן נפרד מגוהאן. במהלך הקרב של גוקו נגד ג'ירן, גוהאן ביחד עם שאר חברי הקבוצה (חוץ מוג'יטה) תרמו לגוקו אנרגיה לגנקידמה נגד ג'ירן, אך זה לא עזר וג'ירן יצר דרך הגנקידמה חור שחור שלתוכו גוקו נשאב.

גוהאן היה בהלם כשראה שגוקו לא נשאר בזירה וחשב שהוא מת, אך כשגוקו התעורר כאולטרה אינסטינקט הוא ראה שגוקו לא נלחם כרגיל והתנועות שלו הרבה יותר מדויקות וחלקות. כמה דקות לאחר התבוסה של גוקו נגד ג'ירן, גוהאן ופיקולו הגנו על גוקו המותש מפני הנאמקים של יקום 6, סאונל ופירינה אך בהמשך הקרב הופסק. אחרי הקרב של גוקו נגד המיזוג קפולה שהתיש אותו עוד פעם, גוהאן ופיקולו מיהרו אל גוקו, אבל סאונל ופירינה חזרו אליהם והמשיכו איתם את הקרב. במהלך הקרב, הנאמקים מיקום 6 סיפרו כי שניהם התמזגו עם הרוב המוחלט של הנאמקים מהיקום שלהם בעקבות הטורניר והסכנה של מחיקת היקום כולל הגזע הנאמקי. פיקולו נותר המום ממה שהם אמרו ונתפס לא מוכן אך גוהאן הגן עליו באותה צורה שפיקולו הגן על גוהאן מנאפה כשני עשורים לפני הטורניר. גוהאן אומר לפיקולו להכין את קרן השטן המשפדת בעוד שהוא יסיח את דעת הנאמקים וישתנה לצורתו האולטימטיבית.

במהלך הקרב של יקום 7 נגד יקומים 2 ו-6, גוקו וגוהאן יורים קאמאהאמהא בו זמנית נגד הלוחמים האחרונים של היקומים ובמהלך הקאמאהאמהא של גוהאן, סאונל תפס בגוהאן אך פיקולו ירה בקרן השטן המשפדת בסאונל ולאחר מכן גם הקרן הגיע לפירינה וכתוצאה מכך גוהאן וגוקו מעיפים את הלוחמים האחרונים משני היקומים וכתוצאה מכך, יקומים 2 ו-6 נמחקים זה אחר זה. לאחר מכן גוהאן כמעט נופל מהזירה, אך פיקולו תופס אותו. השניים מבינים שיש לוחם בלתי נראה בזירה והם מתקשים למצוא את האנרגיה שלו ולכן גוהאן יוצר מסך עשן בזירה על מנת שהעשן יצטבר בגוף של הלוחם הבלתי נראה ופיקולו מעיף אותו.

אחרי הקרב שנטסה מיקום 4 מטעה את הלוחמים מיקום 7 עם אשליות בזמן שדאמון, לוחם אחר מיקום 4 אחראי לכך שהאשליות יהיו "מוחשיות". גוהאן ופיקולו שמים לב לזה ופיקולו מעיף את שנטסה אך הוא נופל בהמשך על ידי דאמון וכתוצאה מכך גוהאן נותר לבד מהקבוצה שהייתה לו בתחילת הטורניר. לאחר מכן, גוהאן נלחם מול 3 רובוטים מיקום 3 : פאנצ'יה, בוררטה וקויצוקאי, על מנת לוודא שגוקו ווג'יטה יתאוששו מהקרבות שלהם, אך בהמשך השלישייה התמזגה לקויצ'יראטור וגוהאן עדיין המשיך להילחם מולם עד שגוקו ווג'יטה התערבו, הם הסיחו את דעתם של הרובוט על מנת שגוהאן ירה בהם קאמהאמהא אך זה לא העיף אותם ופפרוני, המנהיג של הקבוצה התמזג עם הקויצ'יראטור ונוצר אנילאזה אבל גוהאן, ביחד עם שאר הלוחמים שנותרו מיקום 7 בסוף העיפו אותו מהזירה וכתוצאה מכך יקום 3 נמחק וכעת נותרו רק 2 יקומים : יקום 7 ויקום 11.

גוהאן ואנדרואיד 17 נלחמים בטופו, כאשר 17 ניסה להסיח את דעתו וגוהאן ירה עליו קאמהאמהא אבל זה לא פגע בטופו. 17 מסביר לגוהאן שמכיוון שהם מעולם לא נלחמו ביחד, לא יהיה להם יותר מדי סיכוי לנצח את טופו ולכן 17 הציע לגוהאן תוכנית שבה 17 יסיח את דעתו של טופו וגוהאן ינצל את זה על מנת להעיף את שניהם מהזירה ביחד, וכשהם ממששים את התוכנית 17 מכניס את טופו לתוך המגן שלו וגוהאן יורה בהם אבל במהלך המתקפה טופו הצליח לצאת מהמגן וגוהאן הפסיק את המתקפה באמצע כשטופו נדחק לקצה של הזירה. בהמשך, גוהאן משאיר את 17 עם טופו כדי לעזור לפריזה מול דיספו, גוהאן מציע לפריזה לצמצם את מרחב התזוזה שלו על מנת שלא ישתמש במהירות שלו, גוהאן משך את דיספו אליו ופריזה יצר כלוב של לייזרים מסביב לגוהאן ודיספו, אבל לאחר זמן מה גוהאן הצליח להביס את דיספו אבל לפני שהוא הנחית עליו את המכה הסופית, פריזה התעייף כתוצאה משהשימוש בכלוב ודיספו חמק מהמכה של גוהאן אבל גוהאן הספיק לתפוס את דיספו ואמר לפריזה להעיף את שניהם ופריזה נענה לדרישה בשמחה והעיף את שניהם מהזירה.

הפלישה של מורו[עריכת קוד מקור | עריכה]

זמן מה לאחר הקרב מול ברולי, גוקו ווג'יטה נלחמו מול האסיר הגלקטי מורו והובסו פעמיים וכעת כל אחד מהם הלך להתחזק בדרך אחרת ובינתיים מורו שולח את אנשיו לכוכבי לכת שונים כדי לסרוק את אנרגיות החיים שלהם. בעקבות ניצחון של פיקולו על אנשים מהצבא שלו, נשלחו שימורקה, יונבה והאנדרואיד 3–7 (שנראה כמו היט) לכדור הארץ ובזכות היכולת של 3–7 להעתיק יכולות, הוא העתיק את היכולת להשתגר ובלי התראה מוקדמת השלישייה הגיעה לכדור הארץ. 7-3 תפס את פיקולו בצווארו וכעת העתיק את כוחותיו ויכולותיו של פיקולו לחצי שעה. תחילה הקרב ביניהם היה שווה אך פיקולו לאט לאט התעייף ולפני ש-3–7 הספיק להרוג אותו גוהאן הציל אותו ברגע האחרון. פיקולו וג'אקו הזהירו את גוהאן מ-3–7 והסבירו לו שכרגע גוקו ווג'יטה לא באים והוא הלוחם החזק ביותר כרגע על כדור הארץ וגוהאן ממשיך להילחם מול ולהיות עם ידו על העליונה מול 3–7 כי הוא מכיר את כל היכולות של פיקולו. 7-3 הופך את עצמו לענקי כדי לתפוס את גוהאן אך האחרון חומק ממנו ומכין קאמהאמהא אך לפני שהוא הספיק לירות עליו 3–7 החליף לכוחות של מורו ואכל את הקאמהאמהא של גוהאן ולאחר מכן התחיל לשאוב את אנרגיית החיים שלהם והביס אותו, את פיקולו וקרילין. לפני שהרג אותם, מורו קרא לו ולשאר לחזור לחללית שלו והשלישייה עזבה את הכוכב ובזכות ג'אקו, ללוחמי הזי כעת יש חודשיים להתכונן לפלישה של מורו לכדור הארץ.

כאשר הזמן הגיע, גוהאן ביחד עם כל לוחמי הזי המיתולוגיים (כולל יאמצ'ה ושיאצו) וכל הצבא של הפטרול הגלקטי מחכים לצבא של מורו להגיע וכאשר הוא הגיע כל לוחמי הזי מתפצלים לאזורים שונים ברחבי העולם. גוהאן, פיקולו וג'אקו נלחמים מול שימורקה ו-3–7 פעם נוספת אך הפעם בזכות העתקה של היכולת להיות בלתי נראה, 7-3 הצליח לתפוס את גוהאן ופיקולו בצווארם וכעת יכול להשתמש בכוחותיהם אך הם היו מוכנים לתרחיש כזה והם מתגברים על 3–7 באמצעות עבודת צוות של השניים ומתקפות משולבות, בין היתר מתקפה משולבת של מסאנקו ומקנקוסאנפו שפוצעים את 3–7 אנושות. באמצעות הכוחות של פיקולו 3–7 מחלים מהמתקפה ומשתמש ביכולות של מורו לשאוב פעם נוספת את כוחותיהם אך הוא מותקף על ידי האנדרואידים 17 ו-18 שהאנרגיה שלהם לא יכולה להישאב ולאחר זמן מה 17 מצליח להביס את 3–7 אך מורו תופס את האנדרואיד ומופיע מול לוחמי הזי שנרתעים ממנו. מורו שם לב כי גוקו ווג'יטה עדיין לא נוכחים בכדור הארץ וגוהאן משיב לו שהם מתחזקים מספיק כדי להביס אותו ושכעת הגנת כדור הארץ עברה לידיים שלו ושל לוחמי הזי. מורו אומר לגוהאן כי עדיין לא יאכל את הכוכב ושהוא יחכה לגוקו ווג'יטה אבל הסגן של סגאנבו מבקש ממורו להילחם מולם ומורו מסכים אך אוסר עליו להרוג אותם כדי לשאוב מהם את אנרגיית החיים שלהם ונותן לסגאנבו חלק מהאנרגיה שלו. סאגנבו כעת מספיק חזק כדי להילחם מול גוהאן, פיקולו, האנדרואידים וג'אקו במקביל וכעת זה נראה שהוא הביס אותם. לאחר מכן גוקו מופיע בכדור הארץ כשאר לוחמי הזי נדחקו לפינה מול סגאנבו ומציל אותם ממנו ולאחר מכן נלחם מול מורו. לאחר שגם וג'יטה הופיע וכמעט והביס את מורו, המכשף שאב לתוכו את 7-3 והשיג צורה חדשה וחזקה הרבה יותר. הוא מביס את וג'יטה ולאחר מכן גוהאן, פיקולו וגוקו עובדים יחד כדי ללכוד את מורו כדי שגוקו יפגע בו עם קמהאמהא מטווח אפס אך זה רק קטע למורו את אחת מהידיים שלו והצמיח אותה בחזרה כאשר היא חודרת את גוקו דרך החזה שלו ופוצע אותו אנושות. גוהאן, פיקולו ג'אקו המומים מכך אבל גוהאן תוקף את מורו מזעם אך הוא מביס אותו באגרוף אחד ולאחר מכן פוצע גם את פיקולו אנושות. דנדה בזכות מרוס מצליח לחדור את השדה מגן שמורו יצר ומרפא את לוחמי הזי שנפצעו על ידי מורו. בשלב הסופי של הקרב של גוקו מול מורו, גוהאן ביחד עם שאר לוחמי הזי תורמים את האנרגיה שלהם עבור גוקו שיביס את מורו אך זה לא הספיק ולאחר מכן גם אוב תרם אנרגיה רבה שהספיקה עבור גוקו להביס את מורו סופית.

גוהאן נחשב לאחד מהיצורים החזקים ביותר עלי אדמות, וזאת בשל כוחותיו ויכולותיו החזקים במיוחד. לגוהאן כוחות על אנושיים, אלו כדוגמת מהירות-על אנושית וכן רפלקסים מוגברים.

כילד, גוהאן תואר כבעל פוטנציאל לכוחות עצומים וחזקים במיוחד אשר נגלו תחילה רק כאשר הוא חווה זעם או מצוקה, אך לאט לאט גוהאן התחיל בדרך שבה בסופו של דבר הוא ישלוט בכוחותיו, ובסופו של דבר הוא הופך ללוחם החזק ביקום כשהיה הראשון שהפך לסופר סאיין 2 ועבר את אביו בכוחותיו, והוא רק בן 11. מאוחר יותר בהיותו מבוגר הפוטנציאל שוחרר במלואו על ידי קאיושין הזקן בטקס מורכב, וכך הפך גוהאן (ללא שום הפיכה לסופר סאיין) ללוחם חזק יותר מכל לוחם אחר ואף מאביו.[4][5] בנוסף, לגוהאן היכולת לתמרן באופן חופשי אנרגיית צ'י לטיסה באמצעות בוקו-ג'וסטו.[6] עם אלו, לגוהאן האפשרות לעשות קמהאמהא באופן חופשי.[7]

עד אשר זנבו של גוהאן נחתך, הייתה לו היכולת להפוך לאוזרו, יצור ענק דמוי קוף, על ידי קליטת "גלי בלאטץ" מירח מלא.

גוהאן יוצא דופן מכל הדמויות בכך שאין לו את רוח הלחימה שיש לאביו, ובכך שבחר לעצמו דרך של אדם משכיל במקום להמשיך להתאמן ולהתחזק.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא סון גוהאן בוויקישיתוף

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ Dragon Ball Vol. 2 #11
  2. ^ Dragon Ball Z Vol. 3 #29
  3. ^ Dragon Ball Z Vol. 5 #?‎
  4. ^ Dragon Ball Z Vol. 1 #9
  5. ^ Dragon Ball Z Vol. 2 #12
  6. ^ Dragon Ball Z Vol. 6 #61-62
  7. ^ Dragon Ball Z Vol. 20 #233