דרגון בול GT

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
דרגון בול GT
ドラゴンボールGT

לוגו סדרת האנימה "דרגון בול ג'י טי"
Doragon Bōru Jī Tī
סוגה הרפתקאות, קומדיה, פנטזיה, שונן.
אנימה
אורך פרק 24 דקות
במאי אוסאמו קאסאי
אולפני אנימציה טואי אנימציה
רשת שידור יפןיפן פוג'י טי וי
ישראלישראל ערוץ הילדים
ארצות הבריתארצות הברית Toonami
מדבבים בשפה העברית איטן גרינברג
אבי מאיר וענונו
לירון לב
שירה נאור
עידו מוסרי
דני גבע
ינון כהן
עמי מנדלמן
צביקה שוורצברג
דורון בן-עמי
עפרון אטקין
גיורא קנת
אורלי קטן
אורלי טרי
יהויכין פרידלנדר
דור צויגנבום
ערן בוהם
מיכה אוזין סליאן
ניר רון
יפעת זנדני צפריר
אלי לולאי
דב רייזר
שמחה ברבירו
יואב בר לב
איתן לונדנר
שרון שחל
יורם יוספסברג
זהר סדן
לירון ברנס
דור סרוגו
יובל סגל
טליה ברקאי
אורנה כץ
איתמר קטן
אור אזולאי
בניהו שיר
אסף אבידן
תקופת שידור מקורית 7 בפברואר 199619 בנובמבר 1997
מספר הפרקים 64

דרגון בול GTיפנית: ドラゴンボールGT, באנגלית: Dragon Ball GT) היא סדרת אנימה יפנית, שנוצרה על ידי אולפני טואי אנימציה ושודרה בערוץ Fuji TV בין השנים 19961997. בניגוד לשתי הסדרות הקודמות מזיכיון דרגון בול, הסדרה "דרגון בול GT" אינה עיבוד של המאנגה שיצר אקירה טוריאמה, אלא סדרת-המשך ל"דרגון בול Z" עם עלילה מקורית משלה תוך כדי שימוש בדמויות מאותו היקום, ועל כן היא לא נחשבת כחלק מהקאנון העלילתי של יקום דרגון בול. העלילה בה מתרחשת מספר שנים (5 בדיבוב היפני ועשור בגרסה האנגלית) לאחר שגוקו סיים לאמן את אוב, והיא הסתיימה לאחר 64 פרקים בלבד. כעשרים שנה לאחר צאת הסדרה, יצאה סדרת המשך נוספת בשם "דרגון בול סופר", שכן מבוססת על המאנגה המקורית של טוריאמה, שלמעשה אתחלה (עשתה "ריבוט") לכל מה שהתרחש בסדרה של GT.

בישראל, הסדרה המדובבת לעברית שודרה בערוץ הילדים, כהמשך ישיר ל"דרגון בול Z".

סאגת כדורי הדרקון השחורים[עריכת קוד מקור | עריכה]

העלילה, שאיננה מבוססת על עלילת סדרת המאנגה, נפתחת עם הקיסר פילאף וחבורתו (שכלל חבריה כבר הזקינו) המתגנבים למצפה השמיימי ומצליחים להשיג את שבעת כדורי הדרקון השחורים (סוג ייחודי לסדרה שלא אוזכר מעולם בסדרות הקודמות) אשר נותנים לו את היכולת להגשים כל משאלה בה יחפוץ. גוקו, שסיים לאמן את אוב, נאלץ להילחם כנגד פילאף ועוזריו במטרה לעצור אותם. הקיסר פילאף מאיים על גוקו שכעונש על חטטנותו ועל החיבול בתוכניותיו, הוא יבקש שגוקו יהפוך שוב לילד כדי שיוכל להכות אותו. הדרקון שזומן חושב שזוהי משאלתו של פילאף (אשר רצה לבקש שליטה עולמית), והופך את גוקו לילד קטן, מה שגורם לכדורי הדרקון השחורים להתפזר בכל רחבי היקום ועל גוקו לאתר את כל שבעת הכדורים - אם הם לא יימצאו בתוך שנה, כדור הארץ יתפוצץ. על מנת להציל את כדור הארץ ולהחזירו לגילו המקורי, גוקו יוצא למסע ברחבי היקום יחד עם טראנקס ופאן, בתו של בנו גוהאן (גם גוטן היה אמור להצטרף אבל מאחר שפאן הטיסה את החללית לפני זמן השיגור, הוא לא הספיק) במטרה למצוא את כל שבעת כדורי הדרקון. לאורך המסע החבורה מגלה שנבלים שונים מחפשים גם הם את הכדורים במטרה לחסל את היקום. הם נלחמים ובדרך פוגשים חבר חדש, רובוט קטן ששמו ג'ירו ( בעברית ג'יל). מכיוון שג'ירו אכל את גלאי כדורי הדרקון, הפך הגלאי לחלק ממנו ושימש להם כעת גם כחבר וגם כגלאי.

סאגת בייבי[עריכת קוד מקור | עריכה]

בינתיים, יצור פרזיטי ומרושע בשם בייבי חוזר לחיים כרובוט על ידי דוקטור מיוו המרושע במטרה להתנקם בבני שבט הסאיין שהחריבו את כוכב הבית שלו לפני שנים. לאחר שבייבי שיצא מכלל שליטה הורג את דוקטור מיוו, בייבי משתלט על ילד בבית החולים כדי לחסל את גוקו, וכאשר הוא נכשל, הוא מגיע לכדור הארץ וזורע בו הרס. גוטן נלחם בו ובייבי שורט את גוטן. גוטן חשב שחיסל את בייבי אבל בייבי שרד והשתלט על גוטן. גוהאן חש שמשהו לא בסדר בגוטן, נלחם בו והפסיד לו. בייבי גוהאן נלחם בווג'יטה, שוכב על הספה ומנסה לנצח את השליטה של בייבי, הוא מצליח לזמן קצר ועף לקרב של ווג'יטה ובייבי גוהאן ובסוף בייבי מצליח להשתלט על מקיטה ועל כל שאר התושבים קודם, טרם השתלטות בייבי על גוטן. בינתיים גוקו מוצא את הכדור האחרון והם חוזרים לכדור הארץ ומגלים שרוב חבריהם נתונים לשליטת בייבי ושהוא זורע בכדור הארץ הרס וחורבן.

גוקו נלחם בבייבי וג'יטה, אך בייבי וג'יטה מתחזק עוד יותר מצליח להכריע אותו אפילו במצב סופר סאיין 3. גוקו נאלץ להצמיח מחדש את זנבו, הופך לגורילה מוזהבת (אוזארו מוזהב) אך בזכות שליטה בזעמו, מצליח להשתלט על השתנות זו ולהפוך לסופר סאיין 4. גוקו כמעט מביס את בייבי וג'יטה אך המצב משתנה כשבייבי וג'יטה הופך אף הוא לגורילה מוזהבת. בסופו של דבר בייבי וג'יטה מוחלש כאשר זנבו נחתך - מה שמאפשר לגוקו להביס את בייבי וג'יטה. בייבי המובס יוצא מגופו של וג'יטה ומנסה לברוח לכוכב הבית שלו אך אז מחוסל על ידי גוקו אחת ולתמיד.

סאגת סופר 17[עריכת קוד מקור | עריכה]

דוקטור מיוו פוגש את דוקטור ג'ירו בגיהנום ויחד הם רוקמים מזימה לחסל את יריבם המושבע גוקו אחת ולתמיד. דוקטור מיוו יוצר בגיהנום גרסה משלו לאנדרואיד 17 תוך כדי זה שהוא ודוקטור ג'ירו מבצעים שטיפת מוח על אנדרואיד 17 בכדור הארץ. האינטראקציה בין אנדרואיד 17 מכדור הארץ לתאומו מהגיהנום יוצרת קרע בין-ממדי שמעביר את גוקו לגיהנום וגורם לכל האויבים שחוסלו על ידי לוחמי ה-Z להשתחרר בחזרה לכדור הארץ. גוקו מתעמת בגיהנום נגד יריביו הוותיקים סל ופריזה, מנצח אותם ובורח מהגיהנום תוך כדי זה שהנבלים זורעים הרס וחורבן בקנה מידה עצום, אך בסופו של דבר מובסים בקלות על ידי לוחמי ה-Z.

בינתיים שני האנדרואידים 17 נפגשים ומתאחדים ביניהם, מה שיוצר את מכונת ההריגה האולטימטיבית - סופר 17. סופר 17, שקם על יוצריו וחיסל גם את ג'ירו וגם את מיוו, ממרר לסופר סאיין 4 גוקו את החיים כשהוא שואב לתוכו כל מתקפה ומתקפה שגוקו מפעיל נגדו ומתחזק יותר. עם זאת קטילתו של קרילין על ידי סופר 17 מעוררת את זעמה של אנדרואיד 18, אשתו, שנלחמת נגדו ומסיחה את דעתו מגוקו. גוקו חוזר לצורה הרגילה שלו ומפעיל נגד סופר 17 את מתקפת המחץ שלו, אגרוף הדרקון (שנראתה לראשונה בסרט "דרגון בול Z: זעם הדרקון") שלא מחסלת את סופר 17 לגמרי אך פוגעת בו מספיק קשה כדי שגוקו יחסל אותו סופית בעזרת קאמאהמאה.

סאגת הדרקונים האפלים[עריכת קוד מקור | עריכה]

בסיום הקרב מול סופר 17, מתבשר גוקו כי בשל ניצול ושימוש יתר בכדורי הדרקון בשנים האחרונות, נוצרו 7 דרקונים אפלים - דרקונים חדשים ומרושעים מכל כדורי הדרקון, ושהדרך היחידה לשקם את כדור הארץ היא על ידי הבסתם. גוקו ביחד עם פאן מביסים בקלות את ששת הדרקונים הראשונים וכמעט מביסים את הדרקון האחרון, סין שנרון, לפני שזה האחרון שואב לתוכו את כל כדורי הדרקון והופך לדרקון עוצמתי ביותר בשם אומגה שנרון. אומגה שנרון כל כך חזק שאפילו גוקו ווג'יטה סופר סאיין 4 לא מצליחים להביסו, לכן אין להם ברירה אלא להתמזג באמצעות ריקוד המיזוג ולהפוך לגוג'טה (בדומה למאורעות הסרט "דרגון בול Z: מיזוג נולד מחדש"). גוג'טה סופר סאיין 4 מצליח לגרום לאומגה שנרון מספיק נזק כדי לגרום לו לפלוט את כדורי הדרקון שהוא שאב ולחזור בחזרה לצורתו המקורית - סין שנרון. אך לפני שהם מחסלים אותו סופית המיזוג נגמר. אומגה שנרון חוזר לעצמו, ומצליח להחריב כמעט את כל היקום, אך סופו של דבר גוקו מצליח לחסל אותו על ידי שימוש בגנקי דמה (ספיריט בומב) שנוצרה מהאנרגיה של היקום.

הדרקונים חוסלו אך מצפה ללוחמי ה-Z הפתעה נוספת. הדרקון שנרון האמיתי אומר שלאחר שגוקו יבקש את משאלתו, כדורי הדרקון לא יתפזרו ברחבי היקום, אלא ייעלמו למשך 100 שנים. גוקו מבקש לשקם את כדור הארץ ולהחזיר לחיים את כל מי שנפגע במהלך תקופת הקרב מול סופר 17, ועולה על גבו של הדרקון. כשעוזב גוקו, כל שבעת כדורי הדרקון נכנסים לגופו.

בסוף הסדרה יש קטע הצצה למה שקרה 100 שנים לאחר שגוקו עזב, בו רואים את פאן בת ה-115 ונכדה, גוקו ג'וניור, נכד נכדתו של גוקו וגם את נכד צאצאיו של ווג'יטה, נלחמים. זוהי גם קריצה לספיישל הטלוויזיוני "מורשתו של גיבור".

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]