ערוץ אנימה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

"ערוץ אנימה" או "AGN Anime Channel" (ידוע גם כ-"yes Anime" או "HOT Anime") היה שמו של ערוץ טלוויזיה ישראלי ששידר סדרות וסרטי אנימה.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ערוץ אנימה היה בבעלות משותפת של חברת הטלוויזיה הבינלאומית SPI International (אנ') וחברת AGN ‏(Assis Global Networks) והיזם דרור לביא שפעל גם כמנהל הערוץ.

הערוץ החל את שידוריו מה-7 בדצמבר 2004 בחברת הלוויין yes (אפיק 28) וכשנה לאחר מכן גם בחברת הכבלים HOT (אפיק 85), וסיים את שידוריו ב-1 בינואר 2008 ב-HOT וב־15 בינואר 2008 ב-yes.

מספר ימים לפני סיום השידורים של הערוץ ב-yes נפתחה עצומה במטרה למנוע את סגירתו. לאחר שנמסרה לערוץ תגובתו הייתה שניהול התוכן הוא באחראיות yes, ב-yes התגובה הייתה נגדית – שסיום השידורים הם בהחלטת הנהלת הערוץ.[1]

סמליל הערוץ ב-HOT וב-yes הושפע מדגל יפן, שבו מעגל אדום על רקע לבן. ב-yes מופיע עיגול אדום בצד שמאל וב-HOT ריבוע מעוגל אדום במרכז.

הערוץ שידר אוסף של סדרות אנימה בדיבוב היפני המקורי, בליווי כתוביות בעברית וברוסית. הסדרות היו בנות כמה שנים או אף יותר מעשור, רובן הגדול לא היו פופולריות בעולם והיו כמעט אנונימיות בקהילה הישראלית לפני שידורן, מה שגרע מהרלוונטיות של הערוץ.

לאחר פתיחת הערוץ הוא החל לפעול עם קהילת האנימה "נארוטו פאן", ובהמשך עבר לקהילה "אנימה ישראל" (קהילות הקשורות אחת לשנייה) ופורום הערוץ הופעל שם.

ראו גם[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורי חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]


LCD generic tv.jpg ערך זה הוא קצרמר בנושא טלוויזיה. אתם מוזמנים לתרום לוויקיפדיה ולהרחיב אותו.