ערוץ ONE

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
ערוץ ONE
פרטי הערוץ
מדינה ישראלישראל ישראל
קטגוריה ספורט
תאריך השקה ינואר 2011
בעלות סיטינט בע"מ
קבוצת ידיעות אחרונות
שפה עברית
אזור קליטה ישראל
פורמט תמונה 1080i (HDTV)
זמינות
חבילה HOT • ‏yesסלקום tvפרטנר tvSTINGTVFreeTVNEXT TV
HOT ONE HD: אפיק 50
ONE 2 HD: אפיק 49
ONE DOCO HD: אפיק 48
ONE EDGE HD: אפיק 60
yes ONE HD: אפיק 50
ONE 2 HD: אפיק 49
סלקום TV ONE HD: אפיק 50
ONE 2 HD: אפיק 49
ONE EDGE HD: אפיק 65
ONE DOCO HD: אפיק 64
פרטנר tv ONE HD: אפיק 50
ONE 2 HD: אפיק 49
ONE DOCO HD: אפיק 62
http://www.one.co.il
הסמליל הקודם של הערוץ

ערוץ ONE הוא גוף שידור מסחרי אשר מפעיל ארבעה ערוצי טלוויזיה: ONE EDGE ,ONE2 HD ,ONE HD ו-ONE DOCO המשדרים תוכני ספורט. הערוץ בבעלות מפעילי אתר הספורט ONE.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

חרף התנגדותם של גורמים שונים בתקשורת הספורט בישראל ובראשם נציגי ערוץ הספורט אישרה המועצה לשידורי כבלים ולשידורי לווין את הקמת הערוץ בנובמבר 2010 והערוץ החל לשדר בינואר 2011 באפיק 50 ב-HOT וב-yes. בנוסף, הועלה גם ערוץ "ONE HD" המשדר ב-HD ב-HOT, באוגוסט 2015 הועלה ערוץ ה-HD גם ב-yes.

תחילה, שידר הערוץ בעיקר תוכניות מגזין העוסקות בספורט ובעולמות תוכן משיקים כמו כלכלה בספורט ותוכנית העוסקת בסיקור אינטרנטי של הספורט, לצד שידור תחרויות ספורט מענפים שונים שחלקם אינם פופולריים בישראל. כמו כן, הערוץ החזיק בזכויות שידור של ליגות כדורגל שאינן זוכות לעניין רב בקרב אוהדי הכדורגל בישראל, בעוד הליגות שכן מעוררות עניין, ליגת העל בכדורגל, לה ליגה והפרמייר ליג שודרו בערוצים בבעלות "צ'רלטון" וערוץ הספורט.

במקביל לפתיחתו, הפסיק "קול ישראל" לשדר את תוכנית הרדיו "שירים ושערים" והערוץ החל לשדר תוכנית בפורמט דומה המשדרת ממגרשי ליגת העל ללא שידור תמונה בשם "שבת של כדורגל" בהגשת שרון פרי. התוכנית שידרה דיווחים ממגרשי הכדורגל ללא תמונה כשלוח תוצאות מוצג בצד המסך.

חרף מאבקו של אתר ONE בזליגת התכנים המשמעותיים לערוצים בתשלום, הגיש הערוץ בשנת 2013 בקשה לפתיחת ערוץ נוסף בתשלום שייקרא ONE LIVE שאמור היה לשדר תחרויות ספורט בשידורים ישירים.[1]

צעד משמעותי במאבק על זכויות השידור המשפיעות על מעמדו של הערוץ נרשם לקראת עונת 2015/2016 כשהערוץ רכש את זכויות השידור של הליגה הספרדית בכדורגל, לאחר שמשחקיה שודרו למעלה משני עשורים בערוץ הספורט המתחרה.[2]

בערוץ משודרות תוכניות ספורט ואקטואליה, ותוכניות מגזין מהעולם. הערוץ משדר משחקים ממגוון ליגות בשידורים ישירים, אירועי ספורט ומסיבות עיתונאים שונות.

בינואר 2016 הועלה ערוץ ONE HD ב-סלקום tv.

באוגוסט 2017 הועלה ערוץ ONE 4K ב-yes.

בדצמבר 2017 הועלו ערוץ ONE HD וערוץ ONE CLASSIC ב-STINGTV.

באפריל 2018 הועלה ערוץ ONE HD ו-ONE 4K ב-פרטנר tv.

ב-6 בינואר 2019 עלה ערוץ ONE 4K ב-סלקום tv.

ב-2021 ערוץ ONE CLASSIC שינה את שמו ל-ONE DOCO, וכיום משדר סרטים תיעודיים הקשורים לספורט, בין היתר גם סרטי "30 על 30" של רשת ESPN.

ב-30 בספטמבר 2021 ירד ערוץ ONE 4K מסלקום tv.

ערוץ ONE2 HD[עריכת קוד מקור | עריכה]

במאי 2018 רכש הערוץ את הזכויות לשידור הליגה האיטלקית בכדורגל, אותה משדר בערוץ ONE2 HD; ב-HOT ,yes, סלקום tv, פרטנר tv ו-STINGTV.

ביולי 2021 נסגר הערוץ ב-HOT וב-yes, לאחר ניסיון ב-ONE להפוך אותו לערוץ בתשלום באישור מועצת הכבלים והלוויין, אך באוגוסט נפתח ONE2 מחדש ב-HOT, הפעם כערוץ בתשלום, בעוד ב-yes הוחלט לא לממן את הערוץ ולסגור אותו לצופי החברה, זאת באישור המועצה.[3]

בדצמבר 2021 עלה הערוץ בשנית ב-yes כערוץ בתשלום.

החל מאוגוסט 2022 ערוץ זה משודר בסלקום tv כחלק מחבילת ערוצי ONE פרימיום בתשלום נוסף, כחלק מהחבילה נוספו הערוצים ONE DOCO ו-ONE EDGE.

זכויות שידור[עריכת קוד מקור | עריכה]

תוכניות בולטות[עריכת קוד מקור | עריכה]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]