שיחה:אביגיל (יישוב)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

ערך עצמאי[עריכת קוד מקור]

היישוב מתנהל באופן עצמאי כמו כל יישוב אחר. המועצה האזורית מטפלת בו באופו ישיר. הוא יישוב נפרד לכל דבר. ‏Daniel Ventura‏ 15:06, 30 ביוני 2008 (IDT)

הדברים האלו נכונים גם למאחזים רבים אחרים, ובכל זאת הם מרוכזים בערך מאחזים. כל עוד זו המדיניות, אין סיבה שאביגיל יהיה שונה מיתר המאחזים. אמנון שביטשיחה 16:44, 30 ביוני 2008 (IDT)
אין צורך בדיון. המדיניות בנושא זה ברורה. גילגמש שיחה 16:47, 30 ביוני 2008 (IDT)

שבירה- היישוב אושר[עריכת קוד מקור]

לפי מה שכתוב על "אביגיל" בערך מאחזים, המקום כבר אושר. לכן צריך להחזיר את התוכן לערך הזה. --בן נחום - שיחה 21:31, 20 בינואר 2013 (IST)

מידע נוסף על הישוב - נא לכלול בדף הערך[עריכת קוד מקור]

ביום 21 בפברואר 2014 עמירה הס דיווחה בעיתון הארץ, בין השאר: משרד הביטחון מקדם את הכשרת המאחז אביגיל בדרום הר חברון

  • לדברי עורך הדין (פישר) המייצג את המאחז בבג"ץ, עמיר פישר, מתגוררות בו כיום כשלושים משפחות. נכון לספטמבר 2013, היו בו 61 מבנים
  • השטח שמוקצה לאביגיל הועבר למועצה המקומית הר חברון ל"משמורת" כבר ב-1983 וגודלו, לדבריו, כ-1300 דונם. ההכרזה על אדמות המדינה היתה בשנת 1984.
  • עבודות הפיתוח והתשתית בוצעו בתמיכתם ובמימונם של משרד הביטחון ומשרד הבינוי והשיכון.

Daniel Ventura - שיחה 10:25, 21 בפברואר 2014 (IST)

ביטול בוט יישובים למאחז והחזרת הערך לתוך ערך "מאחז"[עריכת קוד מקור]

מציע למחוק את ת.ז ה"ישוב" משני טעמים עיקריים- הראשון שאין מדובר ביישוב או התנחלות אלא במאחז לא חוקי לכל דבר ועניין, והשני שהבוט מפנה בכלל לכרמל, יישוב שנמצא במרחק לא רב אך אין בינו לבין אביגיל כל קשר (מלבד העובדה שנבל, בעלה של אביגיל המקראית היה כרמלי (; ). הסיבה להפניה ליישוב אחר היא מובנת במידה מסוימת, שכן אין אפשרות להזין לבוט במקרה זה נתון "נכון" שכן הלמ"ס לא מנטר אחר הרכב אוכלוסיות מאחזים לא חוקיים.

לפיכך מציע למחוק את תעודת הזהות בשלב ראשון ומעלה לדיון נוסף את האפשרות להחזרת הערך לדף המאחזים, כי כלל לא ברור מה הביסוס שהביא ליצירת דף עצמאי בשבילו.

Nyadv - שיחה 02:48, 14 בינואר 2015 (IST)

עדכון- בהעדר התנגדות ומכיוון שאיני רואה שיכולה להיות פלוגתא בנוגע לבוט השגוי, הסרתי את ת.ז ההתנחלות.מותיר בינתיים את הערך נפרד כדי לאפשר דיון בנוגע למעמדו, הגם שנושא זה גם אינו יכול להיות שנוי במחלוקת להבנתי, אך מסקירת ערכים דומים איני רוצה להתפרש כמי שנוקט צעדים דראסטיים ללא דיון מקדים.