שיחת משתמש:שווייצן

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
הפוזה האהובה עליי - וומבט בתנומה

שלום לכולם, אני חדש בעיייסק הזה. אשמח להארות ולהערות.

العربية | English | español | italiano | עברית | русский
Movicon-regards.gif
שלום, שווייצן, וברוך בואך לוויקיפדיה!
כדי לסייע לך להצטרף לעורכים ולעורכות באפשרותך:

If you can't read Hebrew, click here.בברכה,
 ‏Yonidebest Ω Talk 23:30, 2 בינואר 2007 (IST)

תודה לך!שווייצן 23:36, 2 בינואר 2007 (IST)

דלפק היעוץ[עריכת קוד מקור]

שלום; דלפק היעוץ נועד לשאלות מכל הסוגים - כולל הפשוטות ביותר (למרות שלא מזיק לדפדף קצת בין דפי העזרה). מה שמצאת צורך לשאול, עשוי להטריד גם משתמשים אחרים - ולכן אין למחוק שאלות שנענו בדלפק. לשאלתך על הפניות וקישורים (השאלה נמחקה כששחזרתי את המחיקה) - ראה התבניות ברשימת התבניות (צד שמאל למטה במסך העריכה); יש כמה גרסאות, ואתה מוזמן לשאול שוב על הפרטים שמעניינים אותך. עוזי ו. 11:02, 7 בינואר 2007 (IST)

אבל זה לא מפריע כשיש המון פרטים בדיון?שווייצן 11:04, 7 בינואר 2007 (IST)

לא. מצד שני, אתה שואל על דברים בסיסיים ביותר, וזה מצביע על כך שלא טרחת לקרוא את דפי העזרה. בבקשה קרא אותם - כל הקישורים בהודעת "ברוך הבא" במעלה דף זה נכתבו במיוחד כדי לענות על השאלות הבסיסיות, יעזור לכולם אם תשקיע בקריאתם. ‏odedee שיחה 11:21, 7 בינואר 2007 (IST)

לאן נעלמה התמונה?[עריכת קוד מקור]

שלום לך. כל הכבוד על התוספות לערך עין הנצי"ב. יש לי רק שאלה: שמת לרגע אחד תמונה יפה של שער קיבוץ עין הנציב, ואח"כ החלפת אותה בתמונה של המעיין. למה הורדת את התמונה ההיא, אם מותר לשאול? ‏Danny-w‏ 20:41, 8 בינואר 2007 (IST)

זה היה בטעות ואני מייד מתקן את זה. זה היה בגלל ששמתי את התמונה של השער של הקיבוץ ואח"כ שמתי את התמונה של המעיין וקראתי לה באותו שם ומכך נבע הבילבול... תודה על ההתעניינות ואשמח לתגובות בונות.שווייצן 20:44, 8 בינואר 2007 (IST)

נד מים[עריכת קוד מקור]

היי,

מאיפה השגת את התמונה של נד המים שהעלית? H2O 02:14, 10 בינואר 2007 (IST)

מNRG או מYNET, אנ'לא בטוח... למה? שווייצן 10:02, 10 בינואר 2007 (IST)

כי על תמונות ממעריב או מידיעות יש כנראה "זכויות יוצרים" של הצלם ואולי גם של מעריב או של ידיעות. הקפדה שלא לפגוע בזכויות יוצרים היא מעקרונות היסוד של ויקיפדיה, ולכן אנחנו יכולים לפרסם תמונה כאן רק אם אין בעייה של זכויות יוצרים. עיין גם ב- ויקיפדיה:מקורות לתמונות, וב- ויקיפדיה:זכויות יוצרים. דני ‏Danny-w‏ 18:25, 11 בינואר 2007 (IST)

עורך ויקי[עריכת קוד מקור]

האם אתה עורך ויקי? דניאלשיחה 18:31, 11 בינואר 2007 (IST)

מה זה "עורך ויקי"? האם יש לזה הגדרה?? אם אתה מתכוון לזה שאני כותב ערכים - אז כן. אבל אני מתחיל טירון וחסר ניסיון.... למה? - אם אפשר לשאול...שווייצן 16:01, 12 בינואר 2007 (IST)

עורך ויקי הוא טרול מוכר בוויקיפדיה שפתח בובות קש רבות. אבל כנראה שאתה לא הוא. דניאלשיחה 20:37, 13 בינואר 2007 (IST)

"עורך ויקי" זה שם המשתמש שלו או שזה כינוי לכל המזיקים? ולמה חשבת שזה אני? שווייצן 10:57, 14 בינואר 2007 (IST)

עניתי לך כאן. חשבתי שזה אולי אתה בגלל שסגנון הכתיבה שלך דומה לשלו. בברכה, דניאלשיחה 17:59, 14 בינואר 2007 (IST)

יש לי עוד שאלה - אם הייתי הוא, למה שהייתי עונה לך? האם יש לו אינטרס כלשהו? (סליחה אם השאלה נשמעת חצופה. אני באמת מתעניין וסליחה אם פגעתי...). תודה. שווייצן 22:23, 14 בינואר 2007 (IST)

עורך ויקי הוא שקרן גרוע וקל לזהות כשהוא משקר (אפילו בטקסט כתוב). לא נפגעתי :-) בברכה, דניאלשיחה 07:01, 15 בינואר 2007 (IST)

ויקיפדיה:בקשת ערך[עריכת קוד מקור]

שלום, שחזרתי את עריכתך בדף. הוא לא נועד לקיום דיונים. אתה יכול ליזום דיון בנושא בשיחה:חלוקת הפרקים בתנ"ך. ‏odedee שיחה 05:16, 26 בינואר 2007 (IST)

תמונה:Mohammed-Shabir.jpg[עריכת קוד מקור]

אנו מודים לך על השתתפותך בעריכת ויקיפדיה. שים לב: בוויקיפדיה מקפידים לשמור על חוקי זכויות היוצרים. לפיכך, העלאת תמונות לוויקיפדיה כרוכה במילוי מקורן המלא ורישיון מתאים. אנא וודא כי צירפת את מקורן המלא של התמונות (תמונות אלו) ואת הרישיון המתאים להן.

לצורך כך ביכולתך לעיין בדפי העזרה בתפריט עזרה זה, שבו נמצא בין השאר דף העזרה איך להוסיף רישיון לתמונה שכבר העליתי.

אשמח לעזור לך במתן מידע אודות הרישיון המתאים, האופן בו מציינים את מקור התמונה, וזאת כדי למנוע חשש של פגיעה בזכויות יוצרים. אנו מודעים לכך כי חוקי זכויות היוצרים אינם מובנים באופן אינטואטיבי לאדם שלא בקיא בהם, דבר הגורם עתים למחיקת תמונות בשגגה.

מצפה לתשובתך בהקדם.

בברכה,DGtal 11:25, 26 בינואר 2007 (IST)

שלום לך. אני לא ממש הבנתי ואשמח אם תסביר את זה לי. אני צריך לבקש אישור מהאתר שהתמונה לקוחה ממנו? ומה אם כמה מהתמונות אני יודע שלא אכפת לאתר שאני אקח? תודה ויום טוב. שווייצן 16:02, 26 בינואר 2007 (IST)
אחרי קריאה מעמיקה יותר בדף על שימוש הוגן אני חושב שהבנתי אבל יש לי כמה שאלות:
 • היה כתוב ב"הוגנות מהי?" ש"טיפול הוגן - המבחנים העיקריים לכך הם: ... השימוש תורם לערכים החשובים לחברה, לחינוך ולתרבות. ... מטרת השימוש - לשם לימוד עצמי, מחקר, ביקורת, סקירה או תמצית עיתונאית." - זה לא עונה על אופי ויקיפדיה???
 • היה כתוב שהשיקול העיקרי הוא עניין של רווח ומכיוון שלויקיפדיה אין אינטרס של רווח (עד כמה שידוע לי...) - למה זה משנה לויקיפדיה?
תודה. שווייצן 16:16, 26 בינואר 2007 (IST)
ויקיפדיה לא נועדה לרווח, אבל היא עדיין לא פטורה מחובת השמירה על זכויות יוצרים. שימוש הוגן (שהוא סוג של הפרה שאיכשו מותרת) רלוונטי בעיקר אם לקחת את התמונה מאתר שמייצג את שביר. לדוגמה, האתר האישי שלו או אתר אוניברסיטת אל קודס. אם התמונה שייכת לגוף אחר, לדוגמה AP, רויטרס או אתר חדשות אחר, אז אין פה שימוש הוגן אם אינני טועה. כיוון שאני לא מומחה בנושא, אם לא הייתי ברור מומלץ לברר יותר בויקיפדיה:דלפק ייעוץ. בכל מקרה, חובה לציין את מקור התמונה. DGtal 19:04, 27 בינואר 2007 (IST)
אז מה לעשות עכשיו בעשר+ תמונות שהעליתי? שווייצן 03:00, 28 בינואר 2007 (IST)
את התמונות שברשיון חופשי או שעומדות בכללי שימוש הוגן תשאיר, תוך הוספת הרשיון המתאים (עזרה:איך להוסיף רשיון לתמונה שכבר העליתי). לגבי תמונה שלא בסדר אנא סמן ב {{מחק}} . במקרה של ספק או בעיה, מומלץ לשאול בויקיפדיה:דלפק ייעוץ. בהצלחה! DGtal 13:45, 28 בינואר 2007 (IST)
ראיתי שציינת את התמונה כצילום מסך במסגרת טיפול הוגן, אך עדיין לא ציינת מניין התמונה נלקחה. סליחה על הניג'וז. בברכה, DGtal 18:20, 28 בינואר 2007 (IST)
אבקשך לטפל בדחיפות בכל התמונות שהעלית. לא יתכן שימוש הוגן ללא ציון מקור התמונה. תן קדימות לנושא זה על פני כל עריכה אחרת בויקיפדיה. עמית 23:28, 5 בפברואר 2007 (IST)

המירוץ האירופאי למציאת דרך ימית להודו[עריכת קוד מקור]

שלום,

אבקש לדעת אילו מקורות עומדים לנגד עינך בכותבך את הערך הנ"ל. אמנם הוא בעבודה, והוא ערך בעל פוטנציאל להיות מעניין, אולם כבר בשלב זה יש בו אי דיוקים לא מעטים.

אינני רוצה לרפות את ידיך אבל הייתי ממליץ להעביר את הערך לארגז החול שלך ולהמשיך שם בכתיבתו. רק לכשיושלם להעביר אותו למרחב הערכים.

בברכה, --אורי שיחה 05:56, 28 בינואר 2007 (IST)

אשמח לתיקונים ולהערות. "עומדים לרשותי" הספר MODERN WORLD HISTORY (נכתב ע"י Roger B. Beck) ומורי - מיסטר ראסל מנארד (היסטוריון אמריקאי חשוב - רק לידע הכללי...). האם זה הכרחי להעביר זאת לארגז החול? אילו טעויות מצאת?

תודה. שווייצן 16:57, 28 בינואר 2007 (IST)

 • "האירופאים לא חקרו כמעט את העולם מסביבם והתרכזו בעצמם ובטריטוריה שלהם" - מה עם מגע מתמדך עם אפריקה? עם המזרח התיכון ופלסטינה, דרך מסעות צלב ואחרים? מה עם קשרי מסחר כמעט רציפים עם המזרח?
 • "ממניעים של רצון להתעשרות וכן ממניעים מיסיונרים החלו האירופאים לחקור את העולם שמסביבם" - למה הכוונה? איזה עולם מסביבם? לפלסטינה הגיעו ממניעים דתיים, אך לא מיסיונריים.
 • "בין הגילויים האירופאים גילו את הודו שהיתה מלאה באוצרות טבע ובמקומיים הלהוטים לעבודה" - האירופים לא גילו את הודו במאה ה-15, הדרך היבשתית הודו הייתה בשימוש מתמיד מאז ומעולם. ומקומיים להוטים לעבודה? לא התבלבלת קצת עם המאה ה-20? בעת החדשה המוקדמת הודו לא הייתה מקור לקולוניזציה בה אירופאים העסיקו או העבידו מקומיים כמו שהייתה מקור לסחר בתבלינים.
 • "המיסיון הנוצרי התפתח מאד באותן השנים והחל את פעולותיו הנרחבות להנצרת תושבי אסיה ואפריקה" ניצור תושבי אפריקהבמאה ה-15? אני לא ממש בטוח...בטח לא כמניע. הישועים באסיה החלו את פעולתם אחרי גילוי הדרך הימית להודו, ולא לפני כן. מניע נוצרי (ולא קשור למסיון) היה האמונה בקיומה של ממלכה נוצרית מנותקת בלב אפריקה, והרצון לקשור איתה קשר כנגד המוסלמים.
 • "רוב המלכים האירופאים (שרובם היו נוצרים " - היו מלכים אירופים שלא היו נוצרים באותה העת? אני לא ממש בטוח.. אלא אם כן אתה סופר את ממלכת גרנאדה המוסלמית שהתקיימה עד 1492.
 • "בעקבות מסעי הצלב, הובאו לאירופה מאכלים ותבלינים חדשים" - אנ ילא בטוח, אבל אני חושב שתבלינים מהמזרח הגיעו לאירופה עוד קודם לכן. בנוסף, במקום להסביר מהוא ביקוש והצע וכיצד עובדים מחירים בשוק חופשי (ואגב, השוק אז לא היה שוק חופשי, כך שאולי כל ההסבר הזה פשוט לא במקומו) יש להסביר מדוע תבלינים היו חשובים- כי אם היו טכניקות לשימור בשר, להוציא המלחתו, ולעתים קרובות אכלו בשר מקולקל, אפילו בקרב האצולה. תבלינים סייעו בשיפור הטעם של בשר מקולקל זה.
 • "מחירים מופקעים" - למה מופקעים? יקרים ומופקעים זה לא אותו דבר. תבלין שעבר דרך כל כך ארוכה, ברגל, בוודאי שיהיה יקר...
 • שימוש יתר בגוף שלישי ובקול פסיבי שאינו מתאים לכתיבה היסטורית (ובכלל): "במאה ה-15 פתרו את בעייתם המרכזית" מי פתר?
 • שימוש בכינויים לאומיים גורפים שאין להם מקום: מי הם ה"איטלקים" כשאין איטליה? יש ערי מדינה שונות ולהן קשרים כלכליים שונים.
 • ראסל מנארד ממינסוטה? זה לא ממש תחום התמחותו (אם כי עדיין יכול להיות, כמובן, שידיעותיו בתחום נרחבות)
 • אינך חייב להעביר את הערך לארגז החול. מקובל גם לכתוב ערכים במרחב הראשי. המלצתי זו לך נבעה מאי הדיוקים עליהם הצבעתי שמצדיקים, בעיני, שהערך לא יעבור למרחב הערכים הראשי עד שיהיה בשל יותר.
 • כך עובד התהליך המשותף: אחד כותב, אחרים מעירים, משנים, משפרים ומוסיפים, ולבסוף התוצר טוב למדי. אנא קח את הביקורת כביקורת בונה וכאמור, הערך חשוב ויש לו פוטנציאל.

בברכה, --אורי שיחה 19:25, 28 בינואר 2007 (IST) אלו כהתחלה.

 • "האירופאים לא חקרו כמעט את העולם מסביבם והתרכזו בעצמם ובטריטוריה שלהם" - מה עם מגע מתמדך עם אפריקה? עם המזרח התיכון ופלסטינה, דרך מסעות צלב ואחרים? מה עם קשרי מסחר כמעט רציפים עם המזרח?
- המסחר בעל המסה הגדולה עם המזרח החל רק באמצע המאה ה-16! אני עוד אבדוק את זה ואביא מקורות אבל בזה אני כמעט בטוח. המזרח התיכון ופלסטינה לא היו בשליטתם כבר מתחילת האלף השני! ומסעות הצלב הסתיימו כבר ב1270!!! ובנוגע לאפריקה רק בסוף המאה ה15 אוניותיו של הנסיך הפורטוגלי הנרי הנווט (שאני מאד רוצה לכתוב עליו ערך יום אחד...) החלו "לרדת" ולהדרים ו"לסמן" את אפריקה בצלבים. אחרי זה באמת אירופאים הגיעו המון לאפריקה בתחילת המאה ה16 לשם סחר בעבדים.
 • "ממניעים של רצון להתעשרות וכן ממניעים מיסיונרים החלו האירופאים לחקור את העולם שמסביבם" - למה הכוונה? איזה עולם מסביבם? לפלסטינה הגיעו ממניעים דתיים, אך לא מיסיונריים.
- ז"א שעד אז כמעט ולא היו מה שנהוג לקרוא "מגלי ארצות" - גם בגלל שהטכנולוגיה עוד לא התפתחה מספיק ומעוד סיבות. אני לא דיברתי על פלסטינה אלא על המזרח (הרחוק יותר) ועל מניעים מיסיונרים - על רצון לנצר את כל יושבי אפריקה והמזרח (ובהמשך אף היתה "תחרות" בין האיסלם לקתולים על "מאמינים".
 • "בין הגילויים האירופאים גילו את הודו שהיתה מלאה באוצרות טבע ובמקומיים הלהוטים לעבודה" - האירופים לא גילו את הודו במאה ה-15, הדרך היבשתית הודו הייתה בשימוש מתמיד מאז ומעולם. ומקומיים להוטים לעבודה? לא התבלבלת קצת עם המאה ה-20? בעת החדשה המוקדמת הודו לא הייתה מקור לקולוניזציה בה אירופאים העסיקו או העבידו מקומיים כמו שהייתה מקור לסחר בתבלינים.
- בזה אתה צודק - אני אשנה זאת ל"גילו את השוק ההודי. ובנוגע למקומיים הלהוטים לעבודה - לא, לא טעיתי; באותה תקופה הודו התפצלה להרבה פרובינציות ואף סבלה מפגיעה קשה שהותיר תימור (מנהיג המוגלים אם אני לא טועה).
 • "המיסיון הנוצרי התפתח מאד באותן השנים והחל את פעולותיו הנרחבות להנצרת תושבי אסיה ואפריקה" ניצור תושבי אפריקהבמאה ה-15? אני לא ממש בטוח...בטח לא כמניע. הישועים באסיה החלו את פעולתם אחרי גילוי הדרך הימית להודו, ולא לפני כן. מניע נוצרי (ולא קשור למסיון) היה האמונה בקיומה של ממלכה נוצרית מנותקת בלב אפריקה, והרצון לקשור איתה קשר כנגד המוסלמים.
- על ה"ממלכה נוצרית מנותקת בלב אפריקה" - לא שמעתי אף פעם ואשמח אם תיתן לי מקור מידע לקרוא עליו! על המניע של ניצור התושבים כתוב בספר שאני לוקח ממנו מידע, על זה אני באמת הולך לשאול "מה קדם למה"...
 • "רוב המלכים האירופאים (שרובם היו נוצרים " - היו מלכים אירופים שלא היו נוצרים באותה העת? אני לא ממש בטוח.. אלא אם כן אתה סופר את ממלכת גרנאדה המוסלמית שהתקיימה עד 1492.
- אז אתה מציע למחוק את הרוב' ולשנות לכל?
 • "בעקבות מסעי הצלב, הובאו לאירופה מאכלים ותבלינים חדשים" - אנ ילא בטוח, אבל אני חושב שתבלינים מהמזרח הגיעו לאירופה עוד קודם לכן. בנוסף, במקום להסביר מהוא ביקוש והצע וכיצד עובדים מחירים בשוק חופשי (ואגב, השוק אז לא היה שוק חופשי, כך שאולי כל ההסבר הזה פשוט לא במקומו) יש להסביר מדוע תבלינים היו חשובים- כי אם היו טכניקות לשימור בשר, להוציא המלחתו, ולעתים קרובות אכלו בשר מקולקל, אפילו בקרב האצולה. תבלינים סייעו בשיפור הטעם של בשר מקולקל זה.
- אני יודע שמסיום מסעות הצלב גדל הביקוש לתבלינים, אולי היה תעבורה מאסיה עוד לפני זה אבל זה לא סותר, אני מדבר פה על מסות גדולות של מסחר. ובנוגע לתבלינים - תודה, אני אוסיף את זה.
 • "מחירים מופקעים" - למה מופקעים? יקרים ומופקעים זה לא אותו דבר. תבלין שעבר דרך כל כך ארוכה, ברגל, בוודאי שיהיה יקר...
- לפי מה שאני הבנתי האיטלקים ניצלו את המצב שהם היו מקור התבלינים ה(כמעט)יחיד, לפי מה שהבנתי הפורטוגלים מכרו את התבלינים ברווח נקי של 600 אחוז (ז"א שההוצאות היו שישית ממה שהם קיבלו - אני פשוט לא בטוח שכתבתי זאת נכון...) ואיטלקים מכרו בהרבה יותר, אז אני מניח שאפשר לקרוא לזה "מופקע", לא?
 • שימוש יתר בגוף שלישי ובקול פסיבי שאינו מתאים לכתיבה היסטורית (ובכלל): "במאה ה-15 פתרו את בעייתם המרכזית" מי פתר?
- אני לא חושב שזה כ"כ קשור לערך אם אני אכתוב מי המציא כל דבר.
 • שימוש בכינויים לאומיים גורפים שאין להם מקום: מי הם ה"איטלקים" כשאין איטליה? יש ערי מדינה שונות ולהן קשרים כלכליים שונים.
- לא היתה אז איטליה? זה חדש לי. אני אבדוק זאת.
 • ראסל מנארד ממינסוטה? זה לא ממש תחום התמחותו (אם כי עדיין יכול להיות, כמובן, שידיעותיו בתחום נרחבות)
- אין לי מושג מאיפה הוא בארה"ב, אני אשאל אותו. כרגע הוא חי בבואנוס איירס, ארגנטינה - איפה שאני גר כרגע.
איך אני מעביר את זה לארגז החול?

תודה רבה על ההערות, למדתי. אשמח לעוד... ;-) שווייצן 22:48, 28 בינואר 2007 (IST)

הוספתי קישור למאמר בנושא ממנו תוכל להוסיף על המניעים למירוץ. בברכה, --אורי שיחה 04:05, 6 בפברואר 2007 (IST)

שוב שלום. מכיוון שהערות שערתי כן חוזרות כעת הדף השיחה של הערך, יש להעביר את הדיון מכאן לשם. בברכה, --אורי שיחה 20:32, 21 בפברואר 2007 (IST)
בהמשך להערתי לעיל העתקתי הערות אלו לדף שיחת הערך. בברכה, --אורי שיחה 15:50, 14 במרץ 2007 (IST)

בעבודה?[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום שווייצן,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "המירוץ האירופאי למציאת דרך ימית להודו" ולא ערכת אותו מזה זמן מה. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה עליו. אם בכוונתך לסיים את המלאכה – זו תזכורת, ואם החלטת לזנוח את העבודה על הערך – יש להסיר את התבנית, ולהחליפה במידת הצורך בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה,הידרו 19:18, 20 בפברואר 2007 (IST)


 1. אנא פרט מה המקורות שלך לכתיבת הערך הנ"ל? הערך מכיל מידע שגוי.
 2. טפל בדחיפות בבעיית התמונות שמוזכרת למעלה. במידה ותבצע עריכות נוספות מבלי לטפל בבעיה זו, תישקל חסימתך לעריכה. עמית 21:49, 20 בפברואר 2007 (IST)
בעיית התמונות נפתרה. אני מניח שפשוט אני לא אעלה תמונות לויקיפדיה כי זה נראה לי עסק מסובך מדי...
לעניין המירוץ האירופאי... - אני אמשיך את זה השבוע כנראה. אשתדל לפחות... שווייצן 22:07, 20 בפברואר 2007 (IST)
תודה על הטיפול בתמונות. אנא בדוק מקורותיך לערך, שכאמור מכיל מידע לא סביר. עמית 22:07, 20 בפברואר 2007 (IST)
אשמח לפירוט; איזה מידע לא סביר? שווייצן 22:11, 20 בפברואר 2007 (IST)
ציינתי בשיחה:המירוץ האירופאי למציאת דרך ימית להודו. אגב, העברית שלך לא ברמה מספקת, אבל אולי תעזור לנו בתרגומים מספרדית ובתמונות מארגנטינה? עמית 22:16, 20 בפברואר 2007 (IST)
באמת? אני דווקא חושב שהעברית שלי לא "נוראית". בכל מקרה - אני תמיד שמח לתיקונים וללמוד דברים חדשים. סתם לסיפוק סקרנותי - איך הגעת למסקנה שאני גר בארגנטינה? שווייצן 22:21, 20 בפברואר 2007 (IST)
לא סתם בנאדם מגיע להיות מפעיל מערכת, ותסלח לי אם אני לא אסגיר סודות מקצועיים... עמית 22:28, 20 בפברואר 2007 (IST)
"as you wish" שווייצן 22:39, 20 בפברואר 2007 (IST)
אגב, שמת לב שלא כתבתי שהעברית שלך "נוראית" אלא רק "לא מספקת": שומעים את המבטא הארגנטינאי שלך בכתיבה. ואם אתה יודע איך הגעתי למסקנה הזאת, אז למה אתה שואל? עמית 22:35, 20 בפברואר 2007 (IST)
שמת לב שאתה לא ממש נותן לי הרגשה נוחה?. אבל אתה יכול להתנחם בזה שאתה לא הראשון וגם לא האחרון שמרפה את ידי מי שרוצה להשתייך לעם ישראל ולמדינת ישראל. בתור מי שכל חייב מנסה להיות ישראלי ומנסה "להעלות" את משפחתו לארץ - אני יודע זאת! אשמח אם לא תמשיך לכתוב דברים מעין אלו בדף השיחה שלי. תודה. שווייצן 22:39, 20 בפברואר 2007 (IST)
אני מאוד מתנצל אם נפגעת מדברי - בוודאי לא זאת הייתה הכוונה. אולי תתנחם בכך שאני דורש סטנדרטים גבוהים בכתיבה גם מישראלים "מבטן ולידה". האתר הזה אינו "ישראל" ואפילו לא "יהודים" - זוהי אנציקלופדיה, ועליה להיכתב בסטנדרט גבוה, זה הכל. עמית 22:50, 20 בפברואר 2007 (IST)
סלחתי כמובן. כמו שאמרתי כבר - אני תמיד שמח להערות ענייניות על החומר. אבל לא על הערות כאלו שאינן מועילות לאף אחד. שווייצן 22:52, 20 בפברואר 2007 (IST)
עוד ערך שנשכח שימרון - סמוניה. הידרו 22:23, 21 בפברואר 2007 (IST)
ו... מה זה קשור אליי? שווייצן 00:20, 22 בפברואר 2007 (IST)
אתה שמת תבנית בעבודה. ‏סקרלטשיחה 00:21, 22 בפברואר 2007 (IST)
צודקת, מצטער. שכחתי שעשיתי ערך כזה בכלל. שווייצן 00:32, 22 בפברואר 2007 (IST)

נד מים[עריכת קוד מקור]

אהלן שווייצן,

נעלמה התמונה שהוספת לערך נד מים ולא הצלחתי לגלות למה. תוכל בבקשה להסדיר זאת? יום נעים, ליאור 17:07, 10 באפריל 2007 (IDT)

שלום, התמונה נעלמה בעקבות הערותיהם של מספר ויקיפדים אחרים בנוגע לתמונות שהעליתי. הייתי חדש בויקיפדיה ולא ידעתי איך להעלות תמונות ולכן החלטתי שכל ענייני זכויות היוצרים - מסובכים בשבילי והחלטתי למחוק את כל התמונות שהעליתי (לא כ"כ הרבה...) ולהעלות רק תמונות שאני צילמתי כך שלא יהיו לי בעיות בהמשך.
אם אתה מאד רוצה להעלות שוב את התמונה אני יכול לנסות לחפש אותה שוב, זה הופיע בYNET או בNRG, אני לא בטוח.
יומטוב! שווייצן 15:16, 11 באפריל 2007 (IDT)
תודה, הסרתי את הקישור לתמונה. כל טוף, ליאור 15:29, 11 באפריל 2007 (IDT)

Patch Adams[עריכת קוד מקור]

קצת הגזמת עם כמות ההפניות..--שומבלע שיחה 03:28, 18 באפריל 2007 (IDT)

זה פוגע במישהו/משהו? (או שזה סתם לא נהוג?) - אני שואל ברצינות! שווייצן 03:29, 18 באפריל 2007 (IDT)
זה מיותר. ראשית מנוע החיפוש יציג את הערך גם אם לא תהיה הפניה מצורת כתיב מסוימת, ושנית - במטלות שאין להן סוף, עדיף גם לא להתחיל. אם יוחלט משום מה להעביר את הערך לכתיב שונה, יצטרכו לעבור על כל ההפניות שיצרת ולתקן אותן אחת אחת. אין שום סיבה לעשות זאת ואתה מתבקש להימנע מכך. תודה, ‏odedee שיחה 03:33, 18 באפריל 2007 (IDT)
סליחה, אמנע מכך בעתיד. ועוד שאלה אחת - מתי בכל-זאת שמים הפניות? תודה וסליחה על הטרחה. שווייצן 03:41, 18 באפריל 2007 (IDT)
ראה ויקיפדיה:דף הפניה. ‏odedee שיחה 03:58, 18 באפריל 2007 (IDT)
אבל במקרה הזה יש בלבולים רבים בקשר לשם שלו (של פאטצ' אדאמס), ואין דרך "נכונה" ו"לא נכונה" לכתיבתו, בדיוק כמו טורקיה ותורכיה. שווייצן 04:03, 18 באפריל 2007 (IDT)
זה נכון לחלק גדול מאוד של ההפניות. תאמין לי למשל, שאם יחפשו פאטצ', ימצאו את הערך הזה בלי תלות בשם המשפחה שיכניסו... ‏odedee שיחה 06:14, 18 באפריל 2007 (IDT)
אבל זה בדיוק מקור הבעיה - השם הפרטי! זה לא כ"כ ברור מאליו שצריך לכתוב פאטצ'. שווייצן 13:25, 18 באפריל 2007 (IDT)
בסדר. אז אפשר ליצור את פטצ' אדאמס ואת פאץ' אדאמס ואולי אפילו פץ' אדאמס, אבל די בכך. תזכור שהערך עלול מאוד לעבור למשל לפאטצ' אדמס ואז תיקון כל ההפניות הוא מתיש. פשוט צריך לקבוע את הגבול איפשהוא, ועדיף שזה לא יהיה אחרי 20 צורות כתיב אפשריות... ‏odedee שיחה 03:47, 19 באפריל 2007 (IDT)
והנה, מה שחזיתי קורם עור וגידים. ‏odedee שיחה 23:46, 19 באפריל 2007 (IDT)
"מודה ומתוודה" - צדקתם! לילה טוב. שווייצן 03:16, 20 באפריל 2007 (IDT)

שיחה:צילום[עריכת קוד מקור]

יש לך שם תשובה. חגי אדלר 21:27, 18 באפריל 2007 (IDT)

היי[עריכת קוד מקור]

לגבי פרישה מהתחרות אני לא יודע, למרות שאני מניח שאתה יכול, אף אחד לא מחייב אותך, ועדיף שתהיה עבודה טובה מאשר סתם עבודה שעמדה בלוח זמנים. רצוי שתשאל זאת כאן

לגבי המקורות, לרוב מוסיפים מקורות לנתונים מסויימים. אם אתה מעוניין להוסיף הערה למשפט כלשהו, אתה כותב אחריו <ref>פה יבוא מקור</ref>. בסוף הערך אתה מוסיף כותרת "הערות שוליים" ובתוכה אתה כותב: <references /> (וזהו פשוט תעתיק את זה ותדביק). זה יצור מספור ליד המשפט ושיוביל לתחתית הדף למקורות. דוגמה לכך אתה יכול לראות בערך מגלב, תחת הסעיף יישום מסחרי.

אתרי אינטרנט ניתן להוסיף תחת קישורים חיצוניים, וספרים תחת הסעיף לקריאה נוספת.

מידע נוסף תוכל למצוא בויקיפדיה:ביבליוגרפיה. אם אתה מסתבך עם המקורות תשאל ואעזור.

בברכה,
אוהד אסטון • שיחה‏ 10:41, 29 באפריל 2007 (IDT)

עומר[עריכת קוד מקור]

רצוי שתפתח את הדיון הזה בדף השיחה של הערך עומר או של דף הפירושונים.--אוהד אסטון • שיחה‏ 19:04, 1 במאי 2007 (IDT)

כתבתי את זה בדף השיחה של הערך, אני צריך להפנות אנשים לשם או שמספיק לכתוב את זה שם? תודה, שווייצן 19:32, 1 במאי 2007 (IDT)
אתה יכול לכתוב הודעה בלוח המודעות--אוהד אסטון • שיחה‏ 23:12, 1 במאי 2007 (IDT)

תמונה:Child.jpg[עריכת קוד מקור]

מדוע שיחזרת את התמונה לגרסה הקודמת? שיפוץ התמונה נעשה לבקשת המשתמש שהעלה אותה. יות ≈שחייה≈ 17:19, 8 במאי 2007 (IDT)

לא זכור לי ששיניתי משהו שם. רק הסתכלתי על התמונה. כבר אבדוק. • יומטוב!שווייצן שיחה 17:23, 8 במאי 2007 (IDT)
צודק. כנראה זה היה בטעות... אניוואיי - סליחה על התקלה. • יומטוב!שווייצן שיחה 17:25, 8 במאי 2007 (IDT)
תארתי לעצמי שזה היה בטעות, רציתי רק להיות בטוח. :) יות ≈שחייה≈ 17:28, 8 במאי 2007 (IDT)

הלווית עלי מוהר[עריכת קוד מקור]

לא כתבתי תאריך כי לא הייתי בטוח שזה גם התאריך של ההלוויה (4 ימים אחרי מותו) או רק של העלאת התמונות לפליקר. אתה בטוח שזה התאריך הנכון? ‏DGtal‏ 17:26, 17 במאי 2007 (IDT)

i saw this here, sorry about the language - i'm at school now...
have a nice day, שווייצן שיחה 17:30, 17 במאי 2007 (IDT)
התאריך בקישור הוא יום שישי הראשון (לא השלישי) לדצמבר. לטיפולך המסור, ‏DGtal‏ 17:52, 17 במאי 2007 (IDT)
yes, but in the title, there is a note that tells that the funeral 'will be' at sunday, and if friday is the 1st - so sunday is the 3rd! simple math - that all! have a nice day, שווייצן שיחה 19:17, 17 במאי 2007 (IDT)
look in this title. שווייצן שיחה 19:21, 17 במאי 2007 (IDT)
ניצחתני. צודק. ‏DGtal‏ 20:40, 17 במאי 2007 (IDT)

הכל בסדר?[עריכת קוד מקור]

יש סיבה שבגללה רוקנת דף והחלפת אותו ב"בלה בלה בלה"? רותם 18:29, 7 ביוני 2007 (IDT)

אני ממש מצטער! הלכתי לרגע מהמחשב, ושלא כהרגלי - השארתי את ויקיפדיה (עם החשבון שלי פתוח) וכשחזרתי ראיתי את אחות שלי ואת ההודעה הצהובה (של הודעה חדשה). בכל אופן - 'היה לה משעמם' והיא החליטה למחוק דפים פה לשם שעשוע. אני כבר טיפלתי בה. אני ממש מצטער ומקווה שדבר זה לא יחזור שוב. שווייצן 18:35, 7 ביוני 2007 (IDT)
לאחר בדיקה נוספת ראיתי שהיא השחיתה עוד שני ערכים נוספים. שוב - סליחה! שווייצן 18:38, 7 ביוני 2007 (IDT)
היי. יוני שחרר אותך. בברכה סקרלטשיחה הפתיעו אותי 22:15, 7 ביוני 2007 (IDT)

היסטוריה של ארגנטינה[עריכת קוד מקור]

בהצלחה! חסרונו של הערך הזה היה עד כה חור שחור ומכוער בויקי שלנו. אני עוקב אחר ההתקדמות ומודה לך על שלקחת את היוזמה. קילגור טראוט 06:26, 20 ביוני 2007 (IDT)

היי, תודה. זה ייקח לי קצת זמן מפאת הררי חובות שצברתי לי. אשמח לכל עזרה, בעיקר להגהה לשפתי הקלוקלת. שווייצן 06:38, 20 ביוני 2007 (IDT)
במחשבה שניה, אעדיף לעבוד על זה בארגז חול, עדיין לא למדתי איך להעביר את זה מבלי להשאיר הפניה. תוכל לעשות את זה או אפילו יותר טוב - ללמד אותי איך לעשות זאת? תודה, שווייצן 07:00, 20 ביוני 2007 (IDT)
אני לא חושב שזה ניתן לביצוע על ידי מי שאינו מפעיל, שיכול למחוק את ההפנייה. זה מצד אחד. מצד שני, למה? אם אתה עובד על זה בערך הראשי תחת תבנית "בעבודה" כמו שאני עושה יש כאן סוג של מחוייבות לסיים את העבודה ולהביא אותה לרמה טובה. אם אתה מעביר לארגז חול... אני מציע שזה יישאר שם. בכל בעייה ניתן להפנות אלי, ואני מבטיח לך חגיגית שכשתסתיים העבודה שלך אני אעביר על התוצאה הגהה ועריכה לשונית. בהצלחה. קילגור טראוט 07:04, 20 ביוני 2007 (IDT)
טוב, אני מניח שהצדק עמך. אני הולך לישון אז לילה טוב (בעצם אצלכם כבר בוקר... - אז בוקר טוב!) שווייצן 07:32, 20 ביוני 2007 (IDT)

הצבעה[עריכת קוד מקור]

שוויצן? אתה לא יכול להצביע מחוץ לחשבון. דורית 19:55, 20 ביוני 2007 (IDT)

בסדר, אחרי זה עברתי לחשבון, שיחזרתי וחתמתי מחדש. 24.232.44.131 21:48, 20 ביוני 2007 (IDT)

שים לב[עריכת קוד מקור]

ConstructionClock.svg

שלום שווייצן,
הצבת תבנית "בעבודה" על הערך "היסטוריה של ארגנטינה" ולא ערכת אותו מזה זמן מה. אם העבודה על הערך למעשה נשלמה, יש להסיר את התבנית. אחרת, ברצוני להזכירך כי טרם השלמת את העבודה עליו. אם בכוונתך לסיים את המלאכה – זו תזכורת, ואם החלטת לזנוח את העבודה על הערך – יש להסיר את התבנית, ולהחליפה במידת הצורך בתבנית תחזוקת ערכים מתאימה.

בברכה, נוי 14:14, 7 ביולי 2007 (IDT)


כפי שאמר קודם אלמוג בדף שיחתו, הערך ימתין.
נסיעה טובה ואיחולי החלמה מהירה לאביך. דני ‏Danny-w‏ 17:16, 8 ביולי 2007 (IDT)

הערך ארכיאולוגיה מקראית[עריכת קוד מקור]

שלום רב וברוך שובך. הערך הנ"ל מומלץ בויקיפדיה הספרדית, אך אויה, אצלנו הוא לא טוב (וזה בלשון המעטה). האם תרצה לקחת על עצמך עבודת תרגום (ותזכה לעזרה ממספר ויקיפדים, שלא לדבר על הכרת תודה)? עמית 00:00, 13 באוגוסט 2007 (IDT)

שלום, מצטער שלא הגבתי להודעתך.. כששבתי לויקיפדיה ראיתי משום מה רק את הודעתו של אלמוג..
מנסיוני הכושל עם ההיסטוריה של ארגנטינה הבנתי שהספרדית שאני יודע מצויינת בשביל הרחוב ולשיחות בלתי-אינטליגנטיות במיוחד אבל לא בשביל קריאת מאמר...
חוץ מזה, לדעתי זהו באמת ערך חשוב מאד ומשמעותי כך שבשבילו הייתי מחפש בעל מקצוע המבין בתחום ולא סתם מישהו שיודע לתרגם...
אך "במקרה" אני מכיר מישהו כזה, פרופסור מבר אילן לחקר היסוטריית המקרא ש"במקרה" הוא סבא שלי. כך שמתי שאמצא קצת זמן והוא ימצא קצת זמן אולי נשב על זה קצת ונגבש לפחות ראשי פרקים והוא ייתן לי מקורות מידע. אבל אני לא חושב שכדאי לך לבנות על השלושה-ארבעה-חמישה (:-)) שבועות הקרובים...
בברכת "אחרי החגים..." - שווייצן 19:24, 31 באוגוסט 2007 (IDT)
בתור אחד שנמצא בויקיפדיה כבר כמעט שלוש שנים, למדתי להתאזר בסבלנות. בניתי ראשי פרקים בדף משתמש:עמית אבידן/ארכאולוגיה מקראית, ואם זה יעזור לכם - מה טוב. בכל מקרה - אל תהסס לפנות אלי לכל עזרה שהיא. עמית 16:25, 2 בספטמבר 2007 (IDT)

ברוך השב[עריכת קוד מקור]

טוב לראות אותך כאן שוב. העניינים האישיים הסתדרו? קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 06:14, 26 באוגוסט 2007 (IDT)

פחות או יותר, עכשיו הרבה יותר טוב ברוך השם. שווייצן 18:19, 26 באוגוסט 2007 (IDT)

24.232.44.131[עריכת קוד מקור]

ראיתי שהשתמשת בIP הזה, האם אתה עשית את העריכה הזו (ראיתי שהשתמשת בIP באותה תקופה זמן)? אם כן יש סיבה למה תעתקת את שם הערך כ"דחנדוב" (לפי מה שאנני מבין באנגלית ובערבית זה שונה)? חיטטתי עכשיו 5 דקות שלמות ב3 דפי היסטוריה בשביל למצוא את מי הגיע לשם זה בפורטל:אישים/ערכים מבוקשים, אני מקווה שזה אתה (: Nir909‏ - שיחה 20:33, 1 בספטמבר 2007 (IDT)

שלום, אני חושב שבאמת אני עשיתי את העריכה הזו. אני מניח שתרגמתי את השם כדחנחוב משום שאני חי היום בסביבה דוברת ספרדית והאות "J" נקראת כמו "ח", פשוט מתוך הרגל...
וחוץ מזה - אחרי שהסתכלתי קצת על הערך אני לא חושב שזה באמת ערך חשוב, "בסך-הכל עוד איזה רוצח" (לא נשמע טוב, אבל ככה זה...) שכל ייחודו הוא נתון זניח..
בברכה, שווייצן 08:53, 2 בספטמבר 2007 (IDT)

MUN[עריכת קוד מקור]

היי, ראיתי שערכת את הערך, ותהיתי לי אם אתה בעצמך לקחת חלק בפרוייקט זה בארץ, או אחד כמוהו בחו"ל? בברכה, נינצ'ה - שיחה - בואו לקרוא ולערוך! 22:33, 17 בספטמבר 2007 (IST)

כן, השנה התחלתי, בחו"ל... שווייצן 22:34, 17 בספטמבר 2007 (IST)
אז בהצלחה רבה לך! אם תצטרך עזרה באיזשהו משהו אתה מוזמן לדבר איתי (יש לי כמה שנות וותק בנושא). עכשיו שאני "נשיא העצרת הכללית" אין לי יותר מידי דברים מהנים לעשות, יש בעיקר בירוכרטיה, ככה שאני מאד אשמח לקצת מדיניות. בכל אופן בהצלחה! נינצ'ה - שיחה - בואו לקרוא ולערוך! 22:55, 17 בספטמבר 2007 (IST)
נשמע מרשים, אבל מה התפקיד אומר בעצם? שווייצן 03:38, 18 בספטמבר 2007 (IST)
זה בדיוק מה שאני חשבתי כשהסכמתי לו... מסתבר שזה אומר לקבוע מהם הנושאים שידוינו בוועדות, מי ראשי הוועדות, מתי הכל יקרה (לוח זמנים וכו') למצוא אנשים חשובים שידברו בפני כולם, ולשלוט בעצרת הכללית בתחילת הכנס ובסופו. אני מתגעגע מאד לימי הניציגות שלי, תהנה מהם כל עוד אתה יכול... עכשיו שמעתי שאולי אני אסע באיזו משלחת לקטר... איזו מדינה אתה מייצג? נינצ'ה - שיחה - בואו לקרוא ולערוך! 19:17, 18 בספטמבר 2007 (IST)
כרגע אנחנו בעיקר לומדים על MUN אבל כנראה אני אייצג את הרפובליקה של קונגו. MUN חזק בארץ? כמה מוקדים יש? שווייצן 22:02, 18 בספטמבר 2007 (IST)
יפה, מדינה יחסית מעניינת. יש לנו אחד וותיק בכפר שמריהו של הבית ספר האמריקאי, ששם יש גם תלמידים מחוףל וילדי שגרירים. זה מקום די גדול (50 בתי ספר). בנוסף יש בירושלים mun בעברית שעכשיו תהיה השנה השניה שלו. שנה שעברה אני וכמה נציגים אחרים הקמנו בשיתוף אם משרד החוץ (והמון עזרה כמובן מהמורים) מוקד חדש קטן יותר, שישה בתי ספר, אבל השנה זה כנראה יהיה תריסר (השגנו תרומות). בקיצור זה לא ענק עכשיו אבל זה מתחזק... נינצ'ה - שיחה - בואו לקרוא ולערוך! 23:05, 18 בספטמבר 2007 (IST)
וואו, מרשים ביותר! ובכל בית-ספר יש מוקד בפני עצמו? שווייצן 04:35, 19 בספטמבר 2007 (IST)
כן. בפרוייקט הוותיק כל בית ספר עצמאי, אבל בחדש אנחנו עוד נוסעים לבתי ספר אחרים כדי ללמממד אותם את החוקים והכל. אני בהחלט גאה באימפריה שלני :) אני מניח שאתה לא יודע באיזה וועדה אתה? נינצ'ה - שיחה - בואו לקרוא ולערוך! 17:03, 19 בספטמבר 2007 (IST)
אתה מתכוון באיזה conference? אני חושב שאנחנו שייכים לconference בברזיל. שווייצן 18:14, 19 בספטמבר 2007 (IST)
זה כנס די טוב, יפה מאד. התכוונתי לשאול באיז קומיטי... אני מניח שאתה עוד לא יכול לדעת. דרך אגב, האם אתה יודע את משמעות התקציר? שמתי לב שאתה לרוב שם בו סימני פיסוק במקום לכתוב את קיצור דבריך (או להשאיר ריק לפעמים, כמו שאני אעשה עכשיו) נינצ'ה - שיחה - בואו לקרוא ולערוך! 18:29, 19 בספטמבר 2007 (IST)
לא, אני עדיין לא יודע באיזה קומיטי אני. ובקשר לתקציר - אני יודע מה משמעות התקציר, פשוט מוגדר לי שכשאני לא כותב שום דבר בתקציר זה מביא אותי ל"תצוגה מקדימה" ובדר"כ אין לי כוח לכתוב משהו באמת... שווייצן 18:36, 19 בספטמבר 2007 (IST)
יש לך העדפות לאחד הקומיטים? (נשמע משונה בהיבריש). איך זה שזאת ההגדרה שלך? נינצ'ה - שיחה - בואו לקרוא ולערוך! 19:12, 19 בספטמבר 2007 (IST)
אין לי מושג מה זה אומר... שווייצן 22:03, 19 בספטמבר 2007 (IST)
קודם כל אין צורך במבוכה, אני בטח ש99 אחוז מהויקיפדים לא מבינים את התכתבותינו.. כוונתי הייתה לקומיטי ברבים, כלומר וועדה (למשל: מועצת הביטחון, סיכסוכים טריטוריאלים, פירוק מנשק, זכויות אדם, חברתית כלכלית, ואיכות הסביבה (יש עוד)). בקשר להגדרה, אולי אתה צריך לשנות משהו בהעדפות שלך? נינצ'ה - שיחה - בואו לקרוא ולערוך! 22:09, 19 בספטמבר 2007 (IST)
היי, מצטער על הזנחת הדיון הפושעת שלי, הייתי בביקור פתע בארה"ב לחגים...
אין לנו ועדות, זה לפחות מה שה"צ'ר" (כיסא? חח) הזמנית שלנו אמרה לי היום... שווייצן 14:41, 8 באוקטובר 2007 (IST)
זה בהחלט בסדר, גם אני הייתי עסוק לאחרונה. איך היה בארה"ב? אני מניח שכרגע אתם עובדים רק בתוך בית ספריכם, בלי להתערב בבתי ספר אחרים. אני מאחל לך שזה ישתנה, כי למרות שזה מאד כיף לעסוק בפרוייקט בבית הספר, הכנסים זה החלק הכי כיף. יש תחרויות והכל. בכל אופן אתה מוזמן לשאול את היו"רית שלך בנושא :) נינצ'ה - שיחה - בואו לקרוא ולערוך! 20:48, 8 באוקטובר 2007 (IST)
עד כמה שאני יודע יש לנו כנס (? - conference) בברזיל, זה משהו די גדול עם הרבה בתי ספר מכל העולם... שווייצן 22:43, 8 באוקטובר 2007 (IST)
נשמע כיף! אני בתטוח ששם יהיו וועדות... אי אפשר כל כך הרבה אנשים לעבוד בו זמנית... נינצ'ה - שיחה - בואו לקרוא ולערוך! 23:29, 8 באוקטובר 2007 (IST)

שיחה:חוסה דה סן מרטין[עריכת קוד מקור]

שלום. אנא ראה שאלותי והערותי בשיחת הערך על סן מרטין הנוגעות לתוספת שהוספת מוקדם יותר היום. לתשובותיך המנומקות שם אודה. בברכה, אורי שיחה 23:53, 8 באוקטובר 2007 (IST)

דון יצחק אברבנאל[עריכת קוד מקור]

ראיתי שאתה הוא זה שהכנסת את יום פטירתו ללוח העברי.
מה המקור לכך?
מדוע זה לא כתוב בערך?
והאם יש לך מושג איך אירוע חשוב כציון חמש מאות שנה לפטירתו עבר ללא שום התייחסות ציבורית? אמיגֵד - שיחה 21:48, 15 בנובמבר 2008 (IST)

נחמן קטופא[עריכת קוד מקור]

שלום וברכה ראיתי שהוספת בערך א' בתשרי כי ביום זה נולד נחמן קטופא. היות ואני כתבתי ערך עליו רבי נחמן קטופא, אשמח אם תאמר לי מאין המידע כי הוא נולד בא' תשרי. עפ"י סדר הדורות הוא נולד ב-ד'רמ"ה ולא ב- ד'רנ"ה כפי שכתבת. אודה להתייחסותך. אריאל --Slav4 - שיחה 07:56, 11 במאי 2009 (IDT)

ע"פ לוח "דבר בעתו" של השנה. שווייצן 01:03, 4 ביוני 2009 (IDT)
תבדוק שוב, האם כתוב שם ד'רמ"ה או ד'רנ"ה --ברכות, אריאל - שיחה 08:14, 5 ביוני 2009 (IDT)
בדקתי, ד'רנ"ה. שווייצן 11:50, 7 ביוני 2009 (IDT)

שלמה קלוגר[עריכת קוד מקור]

היי שוויצן! תודה על התיקון, הטעות שלי נבעה מכך שא' דר"ח חל ביום ד' באותה שנה.--ברכות, אריאל - שיחה 10:09, 4 ביוני 2009 (IDT)

שיחה:M4[עריכת קוד מקור]

שלום לך, תוכל להתייחס לשאלתי בדף השיחה הנ"ל? תודה, ‏עמיחישיחה 15:04, 23 בנובמבר 2010 (IST)