שיחת משתמש:Harel/ארכיון12

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

פרוייקט לחופש הגדול[עריכת קוד מקור]

מדיון לגבי מתקפות האיכות עולה שכנראה אין מתקפת איכות בשלה. ההצעות שעלו היו סופשבוע ללא ערכים ומיזם משכתוב לכיכוב, שהושהה בפעם שעברה (אני תומך בהצעה השנייה, אך נראה שלהצעה הראשונה יש תומכים רבים). מה דעתך בעניין? נוי 09:30, 14 ביולי 2007 (IDT)

שלום נוי, התחלנו כבר לגלגל ויקיפדיה:סופשבוע ללא ערכים נוסף אשר יתרחש אי"ה בסוף השבוע הבא. האחראית אליו בינתיים היא משתמש:אליזבט. ‏Harel‏ • שיחה 09:35, 14 ביולי 2007 (IDT)
שיהיה. עם זאת, כדאי לשים לב שעוד לא היה לנו מיזם משכתוב לכיכוב שהסתיים כמו שצריך, אבל זה ישאר כנראה לחודשים הבאים. אגב, אני יכול להירשם לסופשבוע ללא ערכים ע"י הוספת חתימתי ברשימת המשתתפים? נוי 09:39, 14 ביולי 2007 (IDT)
למה אתה מתכוון "שהסתיים כמו שצריך"? מיזם משכתוב לכיכוב דומה מאוד בעיקרו לסוף שבוע ללא ערכים, והאחד שהיה לנו היה אלתור של הדקה ה-91 כדי לשפר קצת את האווירה בוויקיפדיה, לא הרבה יותר מזה. ובעניין רישום, למה לא? ‏Harel‏ • שיחה 12:02, 14 ביולי 2007 (IDT)
למה לא לעשות תחרות של ממש כמו מקצרמר למובחר (בקנה מידה קצת יותר קט, אבל בכל זאת עם שופטים ותוצאות. אפילו בלי פרסים, העניין שנותן מוטיבציה הוא התחרות). נוי 18:42, 14 ביולי 2007 (IDT)
כי לקהילה יש סבלנות מוגבלת לעניינים האלה. כשמרבים יותר מדי במיזם מסויים, הקהילה לא מתעניינת וההצלחה חלקית מאוד. הייתה לנו תחרות מקצרמר למובחר לפני זמן לא רב, אי אפשר לחזור על מתכונות דומות כל הזמן. ‏Harel‏ • שיחה 18:43, 14 ביולי 2007 (IDT)

גרסה נוכחית[עריכת קוד מקור]

Ja! Simon Rachel und Daniel123 sind identisch! Mit freundlichen Grüssen --Simon Rachel 18:29, 14 ביולי 2007 (IDT)

Weil meine eine Seite mit drei verschiedenen Themenbereichen so voll ist, dass ich den Überblick verloren habe. Dies dient dazu die verschiedenen Themen zu unterteilen. Ist das o.k.? Tanti saluti --Simon Rachel 18:37, 14 ביולי 2007 (IDT)

Ich bin unzufrieden damit. Es waere viel besser, die Seite mit Titeln zu unterteilen. Wenn man drei verschiedene Benutzernamen verwendet, kann das leicht zu Missverstaendnissen mit anderen kommen. ‏Harel‏ • שיחה 18:40, 14 ביולי 2007 (IDT)

Entschuldigung... Die eine Seite ist auch total voll und wollte auch damit ein bisschen Platz gewinnen. Ich bin selbst damit nicht ganz zufrieden damit. Ich bin auch in der Seitenunterteilung und Seitengestaltung noch nicht ganz erfahren. Ich wusste mir nicht anders zu helfen um einen Überblick zu gewinnen... So ein Musterbeispiel für Gute Seitenunterteilung wo man auch noch viel neuen Platz für Neueinträge hat würde ich ganz gerne sehen, vielleich kann ich davon lernen .... Ich bitte um Nachsicht... Übrigens:Tanti saluti ist italienisch und heisst viele Grüsse. --Simon Rachel 19:18, 14 ביולי 2007 (IDT)

Übrigens:Ich möchte Dich um eine Info bitten... was heisst den Entzug der Zulassung zum Anwaltsberuf und Berufsverbot für Anwälte auf hebräisch ? Welcher hebräische Artikel befasst sich denn explizit mit dem Berufsverbot für Anwälte aus der Zeit um 1939, ich bräuchte das für die Überarbeitung eines bereits bestehenden Artikels....Magst mir helfen? Danke !:-) Alles Gute freundliche Grüsse --Simon Rachel 19:18, 14 ביולי 2007 (IDT)

Ob es einen hebraeischen Artikel zu diesem Thema ueberhaupt gibt, benoetigt weiter Forschung auf meiner Seite. So im allgemeinen soll es האיסור על העיסוק בעריכת דין בגרמניה הנאצית heissen, muss aber in einem breitern Kontext vorgestellt sein in einem anderen Artikel. Ich werde Dir etwas auffinden. Schoene Gruesse, ‏Harel‏ • שיחה 01:00, 15 ביולי 2007 (IDT)

Grazie!!!Ti ringrazio moltissimo!Italienisch und heisst Danke .ich danke dir vielmals  :-) !!!! --Simon Rachel 02:37, 16 ביולי 2007 (IDT) Cordiali saluti

Übrigens: ich habe einen Artikel über Pietro Passalaqcua fertiggestellt,einem Architekten der Schüler Filippo Juvarras war und dessen Stil fortgeführt hat, vergleichbar mit Del Duca der den bizarren manieristischen Baustil des Michelangelo fortgeführt hat. In Architektur habe ich mich gut eingelesen, ihr hab ja eine gute Menge über italienische Architekten der Renaissance, aber fast keine über die des Manierismus, der in der Renaissance begann, aber dann die Regeln der Renaissance brach und dies auch in ihrem Architekturstil zur Geltung brachte. Viele Synagogen nahmen neben orientalischen auch manieristische Bauelemente in ihrer Architektur auf, wie z.B. Pilaster etc. Wenn Du erlaubst möchte ich Dir dann einfach mal so einen Link für Passalaqcua auf Deine Seite setzen, und kannst mal wenn Du kannst und magst ein Auge darauf werfen...

אורטוריה[עריכת קוד מקור]

שלום, הראל,

איך נקרא הערך שכתבת בנושא זה? האם יש כפילות בין השניים?--שלומית קדם 18:41, 14 ביולי 2007 (IDT)
הערת העריכה שלי אולי לא הייתה ברורה. הכוונה היא לערך משיח (אורטוריה), לא לערך משלי על אורטוריות. מה שעשיתי שם בערך זה פשוט לקשר אליו. אגב, לצערי, לא השלמתי אותו. ‏Harel‏ • שיחה 18:41, 14 ביולי 2007 (IDT)

ענוותנות צנועה כזו[עריכת קוד מקור]

סיימתי את כתיבת היסטוריה של הרפובליקה הדומיניקנית. עכשיו אני צריך מישהו שיעדכן את התבנית בדף השיחה ואת הטבלה במיזם הראשי. איני רוצה להעריך את העבודה של עצמי (על אף שברור לי ששבועיים של עבודה הניבו כאן תוצאה לא רעה). האם תוכל לגרד את גבי ולעשות זאת בשבילי? קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 20:36, 14 ביולי 2007 (IDT)

אתפנה לכך מחר. אגב, יש לך איזו מדינה צנועה בשבילי? חבל שאין יותר מדינות דוברות גרמנית בעולם. אולי ליכטנשטיין? :) ‏Harel‏ • שיחה 00:07, 15 ביולי 2007 (IDT)
מה דעתך על הפינה דוברת הגרמנית של בלגיה? עוזי ו. 02:02, 15 ביולי 2007 (IDT)
לא מכיר, אבל הרעיון שלך גורם לי לחשוב על דרום טירול, זה דווקא יכול להיות מעניין. ‏Harel‏ • שיחה 02:08, 15 ביולי 2007 (IDT)
אם כבר התנדבת, אז אני חושב שהיסטוריה של נמיביה טרם נכתב, איש לא שם עליו את עינו, ומדובר בפינה של התרבות הגרמנית הדורשת דובר גרמנית וגרמנופיל שיאיר עליה באופן ראוי. קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 06:47, 15 ביולי 2007 (IDT)

איפה שאנה[עריכת קוד מקור]

שחזרת? יפה. עכשיו תוסיף רישיון. ‏Gridge ۩ שיחה 01:54, 15 ביולי 2007 (IDT).

הוספתי, אני מקווה שזה יספיק. ‏Harel‏ • שיחה 01:57, 15 ביולי 2007 (IDT)

שטייף. היום בטח מייצרים אותם רק בסין (יספיק כמובן). ‏Gridge ۩ שיחה 02:01, 15 ביולי 2007 (IDT).

ערך דוד שי[עריכת קוד מקור]

Talsardar 15:49, 15 ביולי 2007 (IDT) אינני מבין מדוע יש צורך בערך על דוד שי. לדעתי זה ערך מיותר לחלוטין שנובע לדעתי מגאווה יתירה של ויקיפד... אם כל ויקיפד יעשה ערך לעצמו נוכל להגיע למאת אלפי ערכים מיותרים לחלוטין מה גם שיש לדוד שי כבר דף משתמש משלו. אני פונה אליך משום שאני יודע שויקיפדיה היא דבר חשוב עבורך וכמו כן עבורי והייתי שמח לדעת אם יש צורך אמיתי בערך שכזה. דעתי שלא צריך להיות ערך שלם על דוד שי ערך שיעניין מס' ויקיפדים בלבד, וערך שלא מחדש כלום משום שהרבה מן הערך נמצא בדף המשתמש.

מה שפקמן השיב אותך יפה בעיניי. אם אתה רוצה, לך לשיחה:דוד שי ונמשיך משם. ‏Harel‏ • שיחה 15:56, 15 ביולי 2007 (IDT)

לו גריג[עריכת קוד מקור]

אשמח אם תמחק את ההפניה, מכיוון שיש מקום לערך על שחקן הבייסבול הבולט בשם זה. ראה en:Lou_gehrig. יונתן שיחה 19:10, 15 ביולי 2007 (IDT)

בקשה שניה להתייחסות[עריכת קוד מקור]

שמי יוחאי. מפעיל כותב ועורך את אתר טיולי - www.tiuli.com שבו למעלה ממאה מסלולי טיול בארץ, מגדיר פרחים מקיף עם מאות אגדות, מידע על בעלי חיים בארץ, דיווחי פריחות, פורום טיולים ועוד. במסגרת הפעילות והתרומה שלי בויקידפיה מצאתי לנכון להפנות גולשים בערכים רלוונטים (לדוגמה נחל כזיב), למסלולי טיול מפורטים ומוסברים המופיעים באתרי.

לאחרונה נראה כי הדבר מפריע למספר מעורכי הוויקיפדיה מתוך חשש שאתר טיולי הוא אתר מסחרי. ראה שיחת תבנית -טיולי-מסלולים

השבתי לדורית (טרם ראיתי תגובה) בשיחת המשתמש שלי (yochaig) - שיחת משתמש במקום זה השבתי כי:

אתר טיולי נועד בראש ובראשונה לספק לגולשים הישראלים מידע רב אמין ואיכותי על טיולים בארץ ישראל. אלפי אנשים ביום עושים באתר שימוש ולומדים להכיר את הארץ כתוצאה מכך (מספיק להסתכל בפורום, או בספר האורחים כדי להתרשם). הפרסום באתר נועד לכסות ולו בקצת את ההשקעה העצומה שאני משקיע באתר. ההחזר המועט מהפרסומות אינו מחזיר כמובן את ההשקעה של אלפי השעות והידע הרב אלא רק את עלות האכסון וכו. לדעתי קישורים למידע הספציפי באתר (וכל קישור נעשה ספציפית למראה מקום הרלוונטי), הוא שימושי ומועיל ובא לעזרת הגולשים בוויקיפדיה. לראיה באים כמות הגלישות בעקבות קישורים אלו, דבר המעיד על אקטולאיות ורלוונטיות ההפניות. אינני מכיר לעמוק כל נהלי ווקיפידיה, ואם את עדיין חושבת שמדובר במטרה, ולו למראית עין, שאינה כשרה, אנא הסירי את הקישורים, אך דעי שאין זו הכוונה. כעורך ראשי, אשמח אם תוכל לחוות את דעתך. אתר טיולי נועד (עוד מתקופת הקמתו ברשת הצבאית), לשרת את ציבור המטיילים בארץ והאוהבים אותה.

את שכרי אני מרוויח ביושר כמהנדס אלקטרוניקה. בתודה מראשYochaig 23:29, 3 ביולי 2007 (IDT)

(מתפרץ) סליחה על ההתפרצות. עוד לפני שהוא נרשם, קישרתי מספר ערכים לאתר שלו, זאת לאחר שהתיעצתי עם מפעילת מערכת (ST∙אסתר) ואף אחד לא רעש... ובאותו נושא, מה ההבדל בין קשור לאתר שלו לקישור לכתבה ב ynet או ב"הארץ", אתרים עמוסי פרסומות?--‏sir kiss שיחה 23:56, 3 ביולי 2007 (IDT)
ויש גם את הדיון שיחת משתמש:חגי אדלר/ארכיון 4 #החלטה בו מחיתי נמרצות על מחיקת הקישורים בידי הידרו ודורית. את נימוקי הבאתי בדיון ואף טרחתי ועיינתי בהרבה מסלולים. אין לזה סוף, ודי למרדף אחרי אתרים בעלי פרסומות שלא מופנים לשם פרסומת. פרסומות לשם פרסומות אני מוחק. רק השבוע מחקתי איזה 10 קישורים, עיינו בתרומות שלי. חגי אדלר 01:40, 5 ביולי 2007 (IDT)
אני מעלה זאת שוב - בבקשה לתגובתך. המון תודה.

מפגש[עריכת קוד מקור]

אם אפשר לא בחגי תשרי(אני בטיול ) אז קולות קולות קולות קולות שטול הירוחמי 19:32, 16 ביולי 2007 (IDT)

שינוי שם[עריכת קוד מקור]

שלום הראל, תוכל אולי לשנות את שמי למשתמש:הדס? למשתמשת הנ"ל תרומה אחת בדף המשתמש שלה. תודה! דרדס 23:38, 16 ביולי 2007 (IDT)

התחדשי! אגב, ברוכה הבאה אלינו! ‏Harel‏ • שיחה 23:41, 16 ביולי 2007 (IDT)
תודה:) הדס 23:50, 16 ביולי 2007 (IDT)

אירוח ובדיקה[עריכת קוד מקור]

1. נראה לי שבארכוב ספר האורחים עדיף להשאיר כמה הודעות אחרונות, לא מאורכבות. אחרת הספר מרתיע את האורחים הבאים בלובנו הבוהק.

2. מה דעתך על ההצעות לכללים בויקיפדיה:בודק/בקשות לבדיקה? הן אמורות להאיץ את התהליך במקרים חד-משמעיים. עוזי ו. 13:39, 18 ביולי 2007 (IDT)

גם אני צריך החלפת שם משתמש ;)[עריכת קוד מקור]

בטענה שהכינוי שלי הוא פרסומת ביקשמו ממני להחליפו ל-iGames. התוכל לעשות זאת בבקשה? Igames.co.il (שיחה | תרומות | מונה) לא חתם/ה

הלו? הראל? דניאל ב. 20:56, 25 ביולי 2007 (IDT)

בקשה להסרת תבנית חונך[עריכת קוד מקור]

אבקשך להסיר את תבנית החונך מדף המשתמש שלי. הצלחתי בכוחות עצמי ליצור את דף המשתמש שלי כולל גלריית תמונות,תבניות משתמש, ביקור בארצות וכו' על ידי עיון בדפי משתמש של משתתפים שונים בויקיפדיה. אם אצטרך עזרה אדע למי לפנות.

בתודה מראש

Avi1111 19:12, 18 ביולי 2007 (IDT)

ארכבו ספר האורחים[עריכת קוד מקור]

היי, עדיף לא לארכב את ספר האוחרים במלואו, אלא להשאיר מספר תגובות מהתגובות האחרונות. ‏Yonidebest Ω Talk 13:14, 19 ביולי 2007 (IDT)

דף הרשמה[עריכת קוד מקור]

מה?!? זו ויקיפדיה בחרטומים?

נרשמתי כמשתמש חדש כדי לבחון את את דף הקבלה לוויקי ונראה שמצבו עגום - ראה תמונה. אני מציע שתבנית ברוך הבא הסטנדרטית תוצג לנרשמים החדשים בדף זה במקום הבלגן הנוכחי. קרני שיחהמשנה 16:23, 19 ביולי 2007 (IDT)

אוי אברוך. זה איזה עניין של include בתבניות. דחוף לרותםליס או ליונידהבסט. קומולוסשיחה בואו לעזור בתערוכה!!! 16:26, 19 ביולי 2007 (IDT)
שים לב גם לשיחת תבנית:ברוך הבא יש שם הרבה הערות שדורשות תיקון או התייחסות. קרני שיחהמשנה 16:27, 19 ביולי 2007 (IDT)
התמונה שהעלית צריכה ללכת לוויקיפדיה:הומור, הרבה זמן לא צחקתי כל כך. ‏Harel‏ • שיחה 16:52, 19 ביולי 2007 (IDT)
תיקנתי. יש לציין שיוני אינו יכול לעזור בנושא זה היות שאינו מפעיל. ‏– rotemlissשיחה 03:26, 20 ביולי 2007 (IDT)

סקר[עריכת קוד מקור]

שלום הראל,

בלחץ של זמן אני מחפש תשובות לשאלה: "מדוע את/ה כותב/ת בויקיפדיה?" (לא שאלה אישית כלפיך, כלומר גם כלפיך, אבל לא רק...) לצורך כתיבת ויקיפדיה:תערוכה/מוטיבציה. מכיוון שהזמן קצר וההענות מועטה חשבתי לפתוח סקר בנושא. מה יהיה המקום הנכון לעשות זאת? אינני רוצה לעשות זאת במרחב המשתמש שלי שכן לאור הזמן הנותר יש צורך במקום מרכזי יותר.

חלופה אחרת היא פניה אישית למספר ויקיפדים, שאני מקווה שלא תוכתר כאן כ"ספאם" בידי שוחרי הפיקוח.

לעצתך אודה, יום טוב, אורי שיחה 16:40, 19 ביולי 2007 (IDT)

מכיוון שמדובר יותר ב"מדגם" מאשר בסקר ממש, והדבר מיועד לתערוכה, וכל מה שצריך זה תיאור המוטיבציה של מספר לא גדול של ויקיפדים רהוטי-ניסוח, אם תפנה את המעוניינים מלוח המודעות לכתוב ישירות בדף העבודה שלך על הפוסטר, או בדף שיחתו, אני חושב שזה גם יעבוד וגם לא ירגיז טהרני ספאם :) Bom dias, ‏Harel‏ • שיחה 16:51, 19 ביולי 2007 (IDT)
תודה. גם אני חשבתי כך וזאת עשיתי אתמול. ההענות עד כה היא, איך לומר, אפסית. לעומת זאת כקהילה יש כאן היענות מרשימה למה שנושא את הכותר "סקר", בפרלמנט למשל. זה אינו חביב עלי, שכן לא לכך הוא מיועד, וחיפשתי תחליף סביר. נראה, אולי עוד כמה ימים תהייה הענות. אם לא, אפתח כמה בובות קש שיפרטו בדף המשתמש הטרי שלהן מדוע הן כותבות בויקי ואז, בזהותי האמיתית, אשמח לצטט מהן בפוסטר... Boa tarde, אורי שיחה 16:57, 19 ביולי 2007 (IDT)

שפירים[עריכת קוד מקור]

זהו הדף שהועלה לקטגוריה..Eden1996 22:48, 19 ביולי 2007 (IDT)

תרגום מגרמנית[עריכת קוד מקור]

שלום הראל. אשמח אם תוכל לתרגם עבורי את המילה Beobachtungsdienst. זה היה משרד בביון הימי הגרמני במלחה"ע השנייה שעסק בנסיון לפצח את הקוד הימי הבריטי, ונקרא גם B-Dienst. אשמח אם תוכל לתרגם עבורי את המובן המילולי של שם זה. תודה! קלונימוס 18:47, 20 ביולי 2007 (IDT)

מעניין, השימוש הזה במילה. בדרך כלל גופי המודיעין הגרמנים נקראו Abwehr או דבריו שנגזרים ממנו. Beobachtung הוא הסתכלות, צפייה, התבוננות ומכאן שגם מעקב, במובן מסויים של המילה. קשה לי למצוא מובן שיניח את הדעת בהקשר שציינת, כי המדובר דווקא בפיצוח קודים. אולי מעקב. ‏Harel‏ • שיחה 18:54, 20 ביולי 2007 (IDT)
מעניין גם לציין שהמונח הזה מתייחס ברגיל לשירות מטרואולוגי, ככה שאולי זה פשוט שם כיסוי. ‏Harel‏ • שיחה 19:01, 20 ביולי 2007 (IDT)
סליחה על הפיגור בתשובה. ב The Oxford Companion to the Second World War, עמ' 116, מתורגם המונח לאנגלית כ"observation service". אני מסכים שזה לא אופייני. קלונימוס 18:23, 24 ביולי 2007 (IDT)

אלף בית של מיזם מוצלח[עריכת קוד מקור]

היום גיליתי איך להרים מיזם מוצלח באמת:

 1. הצע טיוטה ראשונית למתקפת איכות בנושא.
 2. הסתפק במיזם מתמשך באותו נושא ממש.
 3. לך לברבר במזנון כמה חודשים במקום לכתוב ערכים.
 4. בסוף מישהו יבוא ויעשה את העבודה בחופשת השבת שלו.
 5. טפח על כרסך בסיפוק.

זהו, סתם רציתי לשתף (: ליאור ތޮ 20:35, 21 ביולי 2007 (IDT)

צודק! אקח לתשומת לבי. ‏Harel‏ • שיחה 20:41, 21 ביולי 2007 (IDT)
זה אלף בית בניהול... עידן ד 10:18, 23 ביולי 2007 (IDT)

אני מציע[עריכת קוד מקור]

לא לארכב את ספר האורחים לחלוטין, כפי שעשית, אלא להשאיר בו תמיד מספר הודעות מסוים, כדי שחותמים נוספים בו יוכלו לראות את התוכן שהוא מיועד לו - כרגע, מכיוון שרוקנת אותו לגמרי, התחילו להכניס לשם תוכן שאמור להיכנס לערכים כלשהם. ‏odedee שיחה 02:17, 22 ביולי 2007 (IDT)

גרמנית[עריכת קוד מקור]

שלום הראל, בדוק נא את התעתיק מגרמנית בערך סולמית. דוד שי 07:07, 22 ביולי 2007 (IDT)

תורמים לויקיפעדיא???[עריכת קוד מקור]

אם היינו מצליחים לארגן משהו עם [האנשים האלה http://www.spiegel.de/unispiegel/studium/0,1518,495403,00.html] (בתור פרויקט כחלק מן הסדנאות???), נראה לי שהיו נוספים שם סוף סוף כמה תורמים במלוא מובן המילה (מצד שני, יכול להיות שעדיף שחלק מהלא-יהודים שם לא יחשפו לצדדים הפחות מחמיאים של הויקישטטעטל). --Karpada 22:39, 22 ביולי 2007 (IDT)

אכן, מרתק! רק מכיוונים כאלה תוכל לצמוח תקומה לוויקיפעדיע, לדעתי. ‏Harel‏ • שיחה 22:46, 22 ביולי 2007 (IDT)

Wikimania Coverage[עריכת קוד מקור]

Call for Photographers, Writers, and Cameramen”' If you are attending Wikimania, we need you to help cover it. Please post all your Wikimania 2007 articles, videos, and pictures here http://wikimania2007.wikimedia.org/wiki/Event_Coverage, so that other Wikimedians have a way to virtually participate in our annual conference.

To help coordinate coverage, we are asking that individuals sign up to cover a specific event here: http://wikimania2007.wikimedia.org/wiki/Article_Coverage. This will ensure that all events are being covered.

--124.168.86.221 18:09, 23 ביולי 2007 (IDT)

אכן בשוויץ לא מדברים אנגלית[עריכת קוד מקור]

הבאתי ציטוט מחשש שלא יאמינו לי. ‏Daniel Ventura‏ 22:57, 23 ביולי 2007 (IDT)

אל דאגה - אני שמח שכתבת את הערך. אף אני נהניתי מאוד מתוכניתו של הרסגור על שווייץ. לא צריך להתרגש מתקצירי העריכה הפסקניים שלי, אני נשמע יותר כעוס ממה שאני בדרך כלל :-) ‏Harel‏ • שיחה 22:59, 23 ביולי 2007 (IDT)

מנזר איינזידלן[עריכת קוד מקור]

שתי בקשות: ראשית, ראה דף שיחה בערך. נדמה לי כי התיקונים לא בוצעו בצורה המתאימה. שנית, יש בעיה, עליה כתבתי ב"הכה את המומחה" - לא מצאתי מקור כתוב למרד האיכרים. זה סביר אבל אני מחפש עוגן. לתשומת לבך. ‏Daniel Ventura‏ 23:10, 23 ביולי 2007 (IDT)

חשבתי שכבר נסעת[עריכת קוד מקור]

אם אתה עדיין פה - האם תוכל לעזור עם שאר החברה דרור 17:01, 24 ביולי 2007 (IDT)

כן, אני פה עוד שבוע לפחות לעצבן את כולכם :) תעשה לי טובה, תסתכל בהודעה הכללית שיש לי בדף המשתמש, זה שיעור מזורז איך להימנע מחמישים אחוז מטעויות התעתיק בגרמנית. פרידריך!! ‏Harel‏ • שיחה 17:22, 24 ביולי 2007 (IDT)
מתי אתה חוזר? (תענה במזנון השני). ולגבי פרידריך - את זה אני יודע - זה היתה סתם שגיאת כתיב, אבל אם תוכל שתחזור, אתן לך רשימה מסודרת של שאר החברה. דרור 17:35, 24 ביולי 2007 (IDT)

היהודי הנודד[עריכת קוד מקור]

הגעתי לערך הזה במסגרת צמצום דורשי העריכה. אני מניח שגאולת הערך הזה תחכה עוד זמן רב, אך האם יש באפשרותך לתקן את התעתיקים השגויים של שמות היוצרים? נריה 17:03, 24 ביולי 2007 (IDT)

נתן אלתרמן[עריכת קוד מקור]

תוכל לעבור על עריכה זו? תודה, ‏pacman - שיחה 17:04, 24 ביולי 2007 (IDT)

סליחה על התפרצות אבל נראה לי ששינוי כל כך גורף של פרטים קטנים נראה מאוד חשוד. אם בודקים לפחות את ההחלפה של מבצע יואב במבצע חורב רואים בבירור שמדובר בהשחתה (על פי התאריכים). נריה 17:07, 24 ביולי 2007 (IDT)
תודה רבה, הייתי צריך לשים לב. חסמתי אותו. ‏pacman - שיחה 17:09, 24 ביולי 2007 (IDT)
עניין קפה הלל מסגיר אותו - מדובר ברשת צעירה יחסית, שלא הייתה קיימת בימי חייו. ובוסתן ספרדי היא, כמובן, יצירתו של יצחק נבון. מגיסטרשיחה 17:14, 24 ביולי 2007 (IDT)
נשאלת השאלה - האם כשישב עם לאה ואברהם בהלל, אתם חושבים שלאה הייתה מזמינה גרניטה ושלונסקי היה הולך על קרואסון שקדים? אוי ויז מיר... ‏Harel‏ • שיחה 17:16, 24 ביולי 2007 (IDT)
הראל, לתשומת לבך - Piltchik, עושה רושם שצומח פה יידל חדש...‏pacman - שיחה 17:21, 24 ביולי 2007 (IDT)

בקשה[עריכת קוד מקור]

האם תוכל להנהיג את מתקפת האיכות בנושא חינוך? אני לא מספיק מנוסה לשם כך, ואני גם לא בטוח כמה אני אתרום כשהחופש הגדול יגמר. נוי 20:33, 24 ביולי 2007 (IDT)

לא יהיה לי זמן בשבועיים-שלושה הקרובים, זה בטוח. אני טס לכנס ויקימניה. ‏Harel‏ • שיחה 20:35, 25 ביולי 2007 (IDT)
אני מדבר באופן עקרוני, לא סביר שהמתקפה תתקיים בקרוב. נוי 20:03, 29 ביולי 2007 (IDT)

סזריה אבורה[עריכת קוד מקור]

הנה הראל, ביקשת וקיבלת. תתחדש - סזריה אוורה, מרקושיחה 01:21, 25 ביולי 2007 (IDT)

תודה רבה! ‏Harel‏ • שיחה 20:35, 25 ביולי 2007 (IDT)

הי חבר[עריכת קוד מקור]

זה נכון? דרור 10:51, 25 ביולי 2007 (IDT)

כן, זה התעתיק. משמעותו אגב זה משהו כמו גינת-שעשועים. ‏Harel‏ • שיחה 11:39, 25 ביולי 2007 (IDT)
אני חשבתי לתרגם "גן התענוגות". גם נכון? דרור 12:00, 25 ביולי 2007 (IDT)
כן, הכוונה היא לתענוגות במובן ה"מבוגר" של המילה, לא לגן שעשועים כמו שיש בגינה העירונית. ‏Harel‏ • שיחה 14:51, 25 ביולי 2007 (IDT)

אשמח אם תעזור גם באלה (לא בהכרח שמות הערכים - אבל צריך להופיע בערך עצמו):

Kulturforum - קולטורפורום. בסדר
Gemäldegalerie- גמלדֶגאלרי ניקוד
Kaufhaus des Westens - קאופהאוס דס וסטנס - קה דה וה בסדר
Haus der Kulturen der Welt - האוס דר קאלטורן דר ולט בסדר
אס באן בסדר
אוּ באן ניקוד
Schloss Bellevue שלוס בלוו בסדר
Schönhausen Palace - ארמון שנהאוזן בסדר
Spandau Citadel שפנדאו בסדר
St. Hedwig's סנט הדוויג זנקט הדוויג
Stadtschloss- שטאדטשלוס שטאטשלוס
Kaiser-Wilhelm-Gedächtniskirche - קייזר וילהלם גדאכטנישקירכה קייזר וילהלם גדכטניסקירכה (כנסיית הזיכרון על שם הקיסר וילהלם)
Zeughaus - זוגהאוס צויגהאוס
Zoologischer Garten Berlin - זואולוגישר גארטן צואולוגישר גארטן (גן החיות של ברלין)
Fernsehturm -פרנזיטורם או פרנזהטורם
Neue Wache - נויה ואכה בסדר
Siegessäule - זיגסאול זיגסזוילה

תודה מראש. דרור 15:07, 25 ביולי 2007 (IDT)

וכן James Simon-Galerie = ג'יימס סימון? אני חושב שכן. דרור 16:12, 25 ביולי 2007 (IDT)
יש לך בערך חצי נכונים וחצי שדורשים תיקון. אגיע לזה בהמשך הערב. ‏Harel‏ • שיחה 19:21, 25 ביולי 2007 (IDT) ראה לעיל בהדגשות. ‏Harel‏ • שיחה 19:59, 25 ביולי 2007 (IDT)

שאלה[עריכת קוד מקור]

en:Ernst Ising - איזינג או אייזינג? כוונתי לאופן הביטוי במקום בו נולד, לא זה שבו מת. ‏odedee שיחה 20:28, 25 ביולי 2007 (IDT)

איזינג. לו היה זה אייזינג היו כותבים Eising. בברכה, ‏Harel‏ • שיחה 20:32, 25 ביולי 2007 (IDT)
תודה, רציתי לוודא. ‏odedee שיחה 20:43, 25 ביולי 2007 (IDT)
משעורי פיזיקה סטטיסטית זכור לי שהמרצה, וגם כולם דיברו על "מודל איזינג". בברכה, מרקושיחה 20:50, 25 ביולי 2007 (IDT)

תודה[עריכת קוד מקור]

על ה"חיזוק". לא נעים לקבל כזאת התקפה.. הדס 21:52, 25 ביולי 2007 (IDT)

אכן הדס :) פשוט אם הערך יהיה יותר אינפורמטיבי+איכותי= יהיה רק טוב לקוראי ויקי Natan7 22:02, 25 ביולי 2007 (IDT)

נחשיל מצוי[עריכת קוד מקור]

שלום וברכות על הערך. האם הסוג שאליו הם משתייכים נקרא נחשיליים אמיתיים? בברכה, ‏pacman - שיחה 17:57, 27 ביולי 2007 (IDT)

זה הפירוש המילולי של מה שהיה כתוב בגרמנית. מלמד כץ הלכו לפי מה שכתוב באנציקלופדיה לחי ולצומח של ארץ ישראל, וגישתם טובה בעיניי. ‏Harel‏ • שיחה 18:07, 27 ביולי 2007 (IDT)
טוב, תודה. ‏pacman - שיחה 18:09, 27 ביולי 2007 (IDT)

דון קיחוטה[עריכת קוד מקור]

מצאתי את הערך דון קישוט בשמו הארכאי. העברתיו כמצווה עליי לשם דון קיחוטה, שהוא התעתיק הנכון וגם שם התרגום שניתן לספר.

החבר דרור אבי בפעולה שערורייתית ביותר החריב כליל את עשייתי, והשיב לשם הקודם. עתה הערך מוגן בשל מלחמת עריכה. אני מבקש אותך לשחזר את תרומתי החשובה, ולהתריע בפני החבר דרור אבי שלא יעסוק בדברים שאינו בקיא בהם. כמו כן, אשמח אם תופעל כנגדו ענישה כלשהי. היו ימים שפעולה דוגמת זו שנקט היתה מסתיימת בחסימה לכמה חודשים, אם לא לנצח נצחים - כולל בשבעת מדורי גיהינום. בן הטבע 19:11, 30 ביולי 2007 (IDT)

בקשת תרגום[עריכת קוד מקור]

שלום הראל, תוכל בבקשה לתרגם או לתמצת למעני את הפסקה הבאה, מתוך הערך הגרמני Springbock?

הפסקה היא:

Bei diesem „Prunken“ bleiben die Beine steif, der Rücken wird nach außen gewölbt, und aus einer Hautfalte im Rücken treten die langen, weißen Haare hervor, die weithin zu sehen sind. Dieses Verhalten könnte dazu dienen, die Artgenossen zu warnen, wenn ein Raubtier wahrgenommen wurde

תודה מראש, ‏pacman - שיחה 12:51, 31 ביולי 2007 (IDT)

בפעולה הזו (צריך לברר מה שמה - ה"ק) מתקשחות הרגליים, הגב מסומר כלפי חוץ, ושערות לבנות ארוכות מגיחות מתוך קפל עור בגב וניבטות למרחוק. התנהגות זו עשוייה לשמש לשם הזהרת בני-המין כאשר מבחינים בחיות הטרף. ‏Harel‏ • שיחה 12:56, 31 ביולי 2007 (IDT)
תודה רבה! ‏pacman - שיחה 12:58, 31 ביולי 2007 (IDT)
האם לאותו "פרונק" יש משמעות, לפעמים, של "טריק"? אלדדשיחה 12:59, 31 ביולי 2007 (IDT)
כן, זה מונח זואולוגי - pronking או Stotting. כאן. יש לזה שם בשפה"ק? ‏Harel‏ • שיחה 13:00, 31 ביולי 2007 (IDT)
הכוונה להתנהגות האופיינית לכמה מיני אנטילופות - של דילוגים ארוכים בעת מנוסה מטורף. אצל חלק מהמינים בשעת הדילוגים מורם הזנב כאמצעי אזהרה, או במקרה הזה, שערות לבנות סומרות בגב. אני לא חושב שיש לזה שם בעברית. ‏pacman - שיחה 13:04, 31 ביולי 2007 (IDT)
אז איך אתה מעביר את זה לעברית? אתה לא מעביר, אני מניח, אלא פשוט מתאר את התופעה ("דילוגים ארוכים" וכו'). אלדדשיחה 13:06, 31 ביולי 2007 (IDT)

אין למונח תרגום עברי. בלימודיי באוניברסיטה תמיד השתמשו בביטוי זה, אבל בהרצאה של זהבי, הייתי עדיין עלם צעיר ולא התווכחתי על מהותם של שמות כמו בימינו אנו. הפרופסור טען כי מדובר בהכבדה אצל צבי תומסון, ואני קפצתי במלוא ה-Stotting שלי - דבר שגרם להמולה גדולה - והענקתי שלושה הסברים נוספים לתופעה. האמת לא מצויה בפרטים, היא מצויה בנדירות, במוחות מעטים. בן הטבע 13:47, 31 ביולי 2007 (IDT)

תסביך הבסבורגי (או:הטרדה בחסות אלמוג)[עריכת קוד מקור]

טוב, כפי שמצויין בדף הפרוייקט, באתי להציק בשם אלמוג. ההטרדה היא בעניין מספר קושיות לגבי ההבסבורגים:

 • רודולף מהבסבורג היה מלך גרמניה, עוד לפני שירש את אוסטריה. לא הבנתי בדיוק אם הוא הוריש את המשרה הזו, אם כן למי, איך וכמה.
 • כיצד היו הבסבורגים שהחזיקו גם בתואר "מלך הרומאים" (שעוד לא הוכתר בידי האפיפיור) וגם ב"קיסר האימפריה הרומית קדושה" (שכבר אושר בידי האפיפיור)?

זה בינתיים. לעזרתך, בבקשה. יונץ שיחה 16:24, 1 באוגוסט 2007 (IDT)

אופס, אתה לא נמצא פה. אעביר להכה את המומחה. יונץ שיחה 21:26, 1 באוגוסט 2007 (IDT)
זהו שלא. השאלה נשארה אצלך (כבר חזרת, לא?). יונץ שיחה 01:17, 8 באוגוסט 2007 (IDT)
אני לא מומחה להיסטוריה של האימפריה הרומית הקדושה - אשתדל לחפש בשבילך תשובה. אני חושב שהשאלות מנוסחות בצורה מטעה, אין טעם לשאול "כיצד", שכן היו הרבה תארי אצולה ומלוכה סותרים, מבלבלים, בלתי הגיוניים, פיקטיביים, מגוחכים וכן הלאה. לוויקיפדיה יש נטייה מקוללת להדגיש את הפורמאלי על פני הפרקטי והפרגמטי. אליזבת השנייה היא מלכת הממלכה המאוחדת, גם אם באופן רשמי היא גם הרוזנת של האי מאן, מלכת אוסטרליה, קיסרית הודו וכו' וכו'. ‏Harel‏ • שיחה 19:31, 8 באוגוסט 2007 (IDT)
אוקיי, תודה. אני מחכה בכיליון עיניים. יונץ שיחה 10:04, 9 באוגוסט 2007 (IDT)
שכחת אותי? יונץ שיחה 17:54, 22 באוגוסט 2007 (IDT)

drishat shalom[עריכת קוד מקור]

Regards to everyone from sweaty, special and crowded Taipei and the wikimania 2007 which is starting tomorrow morning. It's lovely here - albeit rather far away!! Take care, ‏Harel‏ • שיחה 16:56, 2 באוגוסט 2007 (IDT)

Thanks, enjoy your convention :-) אלדדשיחה 17:02, 2 באוגוסט 2007 (IDT)
וכמובן, כצפוי, יצג אותנו בכבוד! :) אלדדשיחה 17:02, 2 באוגוסט 2007 (IDT)
בהצלחה עם ההרצאה ויצג אותנו בכבוד. מתגעגעים. נעה 17:23, 2 באוגוסט 2007 (IDT)
בהצלחה! בין כנס לכנס תוכל לבדוק את הפאונה הייחודית לגורדי השחקים של טאיפיי (-:. ‏pacman - שיחה 17:32, 2 באוגוסט 2007 (IDT)
גמאני!!!1 יונץ שיחה 01:18, 8 באוגוסט 2007 (IDT)

ברוך השב[עריכת קוד מקור]

איך היה? 歌德是站在奧林帕斯山上的宙斯? מה הבאת לי? קילגור טראוט*הצטרפו למיזם המדינות* 13:08, 8 באוגוסט 2007 (IDT)

היה מאוד מעניין ומאיר עיניים - וגם חווייה ייחודית. דיווחים נרחבים בקרוב, איפשהו כאן. לך אישית - הזמנה לוויקימניה 2008 באלכסנדריה, ככל הנראה. ‏Harel‏ • שיחה 13:18, 8 באוגוסט 2007 (IDT)
אז זה אומר שאתה שוב כותב חלק אישי לטילדה D:... סתם, סתם. נחמד שחזרת נטע - שיחה מפעילים - ראו נא! 13:21, 8 באוגוסט 2007 (IDT)
ברוך השב. ‏pacman - שיחה 13:25, 8 באוגוסט 2007 (IDT)
ברוך שובך (ומתי ויקימניה תהיה ברמת אביב?). דרור 14:24, 8 באוגוסט 2007 (IDT)
2037? צריך לראות את גדוד המתנדבים הנלהבים, החרוצים והממושמעים שהחבר'ה שם גייסו מבין הסטודנטים המקומיים, ואשר ליוו את הכנס מאלף ועד ת"ו בכל עניין אפשרי, כדי להבין כמה כל זה רחוק מהמנטליות שלנו. ‏Harel‏ • שיחה 14:27, 8 באוגוסט 2007 (IDT)

ברוך השב, מקווה שנהנית. בברכה, MathKnight הגותי |Δ| (שיחה) 14:28, 8 באוגוסט 2007 (IDT)

אכן ברוך השב. מקווה שנהניתם! ואם זה באלכסנדריה אז גם אני, גם אני! אביעד המקורישיחהבואו להתפעל 14:34, 8 באוגוסט 2007 (IDT)
תודה כולם, אכתוב דיווח מסודר ומפולטר לצרכינו בקרוב, אולי הוא יתארח בטילדה, ואולי לא. ‏Harel‏ • שיחה 14:35, 8 באוגוסט 2007 (IDT)
וילקומן הר הראל ‏Gridge ۩ שיחה 15:58, 8 באוגוסט 2007 (IDT).
חמדאללה ע-סלאמה, יא הראל! :-) אלדדשיחה 19:31, 8 באוגוסט 2007 (IDT)
Herzlich willkommen! סקרלטשיחה 21:27, 8 באוגוסט 2007 (IDT)
ברוך השב. גילגמש שיחה 21:39, 8 באוגוסט 2007 (IDT)
גממני. יונץ שיחה 10:06, 9 באוגוסט 2007 (IDT)
מה ז"א אולי יתארח בטילדה?! דיווח בלעדי לטילדה, בלבד! רותם 10:29, 9 באוגוסט 2007 (IDT)
ברוך השב גם ממני. ד"א, שלחתי לך מייל לפני הטיסה. קיבלת אותו? דוד 22:28, 11 באוגוסט 2007 (IDT)

In a frenzy[עריכת קוד מקור]

מממ? אביעד המקורישיחהבואו להתפעל 14:28, 8 באוגוסט 2007 (IDT)

בוררות לוחות שנה[עריכת קוד מקור]

הראל, ברוך שובך מהגולה הדווייה !
בהמשך ל-בוררות לוחות שנה, יישמנו פתרון עם כפתורי רדיו - ראה 2012. תודה מיוחדת ל-Yonidebest. נא אישורך וסיכום.
נותר עוד נושא קטן שלא ניפתר: מיקום לוחות השנה. האם תסכים לשמש בורר גם בנושא זה ? דףהשדה המגנטי של כדור הארץשיחה 15:02, 8 באוגוסט 2007 (IDT)

הפתרון שגיבשתם בעזרת יוני נראה לי מעולה, ומבחינתי משיג את הפשרה כרצונה. בעניין המיקום - עוד אתפנה לכך בהמשך, אינכם יכולים לפתור זאת לבד?? ‏Harel‏ • שיחה 19:29, 8 באוגוסט 2007 (IDT)

משתמש:Metaholic[עריכת קוד מקור]

ערב טוב. זוכר את הבחור החדש שנרשם לפני חודש תחת הכינוי המבלבל "Metaholic", שזה בעצם הכינוי שלי למעט l אחת? אובכן, לאחר בקשות חוזרות ונשנות הוא פשוט מתעלם וממשיך לערוך תחת הכינוי הזה. זה לא בסדר וזה מפריע לי. אני מבקש ממך, בתור בעל סמכות, שתדבר איתו פעם אחרונה, לפני שיהיה צורך לבצע מהלך חד צדדי (אם אתה מבין למה אני מתכוון).--Metalholic 19:15, 9 באוגוסט 2007 (IDT)

תודה.--Metalholic 19:27, 9 באוגוסט 2007 (IDT)

ערב טוב. אני מזכיר לך שאמרת שתשנה את כינויו תוך 24 שעות.--Metalholic 22:58, 11 באוגוסט 2007 (IDT)

?--Metalholic 17:50, 14 באוגוסט 2007 (IDT)

Ma nischmah?[עריכת קוד מקור]

Shalom!
Ani mekaweh scheata be seder!
Kariti scheata haita be chutz la aretz!
ata roze likrot schäcatafti bebakascha ?

Drischat schalom :-) Daniel123 09:54, 10 באוגוסט 2007 (IDT)

מסנג'ר[עריכת קוד מקור]

שלום,

הכנס בבקשה למסנג'ר, אני צריך אותך לכמה דקות. גילגמש שיחה 16:58, 10 באוגוסט 2007 (IDT)

ויקימניה - דיווחים וסיכומים[עריכת קוד מקור]

היי, הכנתי את הדף הזה לצורך דיווחים וסיכומים מכנס ויקימניה השלישי. ‏DrorK‏ • ‏שיחה‏ 07:08, 12 באוגוסט 2007 (IDT)

תודה! כפי שאפשר אולי לראות, אני מאוד עסוק בימים אלה, ואשאר עסוק לפחות עד אחרי השבוע הראשון של ספטמבר, אבל אשתדל לתת לזה את העדיפות המקסימלית. ‏Harel‏ • שיחה 23:22, 12 באוגוסט 2007 (IDT)
בעיית קוצר הזמן לא זרה לי כלל ועיקר (וזה למרות שאני במין חופשה חלקית ואוכל את כספי הפיצויים במהירות מסוכנת). בכל מקרה יש "הכנה למזגן" למען הסדר הטוב. ‏DrorK‏ • ‏שיחה‏ 12:47, 13 באוגוסט 2007 (IDT)

שאלות[עריכת קוד מקור]

אשמח לעזרתך:

 • Rathaus Schöneberg - ראטהאוס שנברג או ראתהאוס שנברג
 • Rote Rathaus - רוטה ראטהאוס
 • Neue Wache- נויה ואכה (כדאי שזה יהיה שם הערך, או שמא "בית המשמר החדש" - אני נוטה לגרמנית)
 • Nikolaikirche - ניקולאיקירכה - כנסיית ניקולי הקדוש (זה יהיה שם הערך בעברית)
 • Neue Synagoge - נויה סינאגוג - (שם הערך יהיה "בית הכנסת החדש").
 • Volkshalle - פולקסהאלה?
 • Gendarmenmarkt - ג'נדראמן מארקט (שם הערך בעברית?)
 • Innsbrucker Platz - אינסברוקר פלאץ (בעברית: כיכר אינסברוקר או כיכר אינסברוק? אני נוטה לראשון)
 • Mehringplatz - מהרינגפלאץ (בעברית: כיכר מהרינג?)
 • Nollendorfplatz - נולנדורף פלאץ (כיכר נולנדורף)
 • Pariser Platz - פאריזר פלאץ (זה השם - נראה לי עדיף על "כיכר פאריזר").
 • Akademie der Künste - אקאדמי דר קונסט (או שמא השם יהיה "האקדמיה לאמנות של ברלין")
 • והאם על פי תקדים מגדל הטלוויזיה של ברלין יש לשנות את אונטר דן לינדן ל"תחת עצי התירזה"? (אתה לא חייב לענות על השאלה האחרונה). דרור 11:33, 13 באוגוסט 2007 (IDT)
 1. ראטהאוס (בית עיריית שנברג)
 2. רוטה ראטהאוס (בית העירייה האדום)
 3. נויה זינאגוגה
 4. ז'נדארמנמארקט
 5. אינסברוקר פלאץ (כיכר אינסברוק - ה-er היא מוספית)
 6. אקאדמי דר קינסטה

כל השאר נכונים. אביעד המקורישיחהבואו להתפעל 11:37, 13 באוגוסט 2007 (IDT)

ומה עדיף כשם הערך - פאריזר פלאץ או כיכר פאריז? אני נוטה לראשון. דרור 11:43, 13 באוגוסט 2007 (IDT)
גם אני בעד פאריזר פלאץ - כיכר פאריז זה בכלל בחיפה. אביעד המקורישיחהבואו להתפעל 11:44, 13 באוגוסט 2007 (IDT)
לעומת זאת, בעניין כיכר נולנדורף נראה לי יותר שם הערך בעברית - אולי כדי להימנע ממילים ארוכות מדי, ואולי לזכר "אמיל והבלשים" של ילדותי שבו הופיעה הכיכר בשם זה. עכשיו ראיתי גם ששאלת על שמו של "ז'נדארמנמארקט" בעברית - ובכן, "שוק הז'נדארמים"; הז'נדארמים היו מין כוח משטרתי, אז אני מניח שגם "שוק השוטרים" עובר איכשהו. אביעד המקורישיחהבואו להתפעל 11:46, 13 באוגוסט 2007 (IDT)
מסכים לגבי כיכר פוטסדאם, כיכר נולנדורף אבל פאריזר פלאץ (כיכר פאריז יש גם בירושלים, מול טרה סנטה, אבל אני אכתוב ערך על החיפאית שנראית לי יותר מעניינת). נראה לי שיש להשאיר ז'נדארמנמארקט כמו שהוא. ולגבי בית הכנסת החדש - דווקא חשבתי בעברית. מה דעתכם? דרור 11:50, 13 באוגוסט 2007 (IDT)
בעד כל מה שאמרת. בקשר לבית הכנסת החדש, יהיה צורך לדעתי להוסיף בסוגריים או בשם הערך שמדובר בברלין, כי יש בתי-כנסת רבים בשם זה. אביעד המקורישיחהבואו להתפעל 11:52, 13 באוגוסט 2007 (IDT)
איפה עוד? לא מצאתי? דרור 12:05, 13 באוגוסט 2007 (IDT)
רק באנגליה יש כמה - זהירות, מוזיקה איומה! אביעד המקורישיחהבואו להתפעל 12:09, 13 באוגוסט 2007 (IDT)
תודה על האזהרה (שמתי אטמי אוזניים). נלך על הגרמנית. דרור 12:10, 13 באוגוסט 2007 (IDT)
הראל, אני ממתין לעמדתך בעניין השמות (לא מתחייב שאקבל אותה, אבל אשמח לשמוע את דעתך). דרור 16:03, 13 באוגוסט 2007 (IDT)
הראל, אודה לך אם תבדוק את הערך ז'נדארמנמארקט. תודה. דרור 12:19, 14 באוגוסט 2007 (IDT)
שאלה נוספת: "Französischer Dom" - פרנצוזישר דום? דרור 14:50, 14 באוגוסט 2007 (IDT)
אתפנה לערך בערב אני מקווה, אבל לשאלתך - פרנצזישר דום לפי הכללים שלנו. מאידך, אינני רואה שום טעם לתעתק בקנאות כזו כל שם גרמני. זה שם "בנאלי", כל כולו אומר "קתדרלה צרפתית", די לגירמון המוגזם הזה, איננו נוהגים ככה בשפות אחרות, ובוודאי שלא באנגלית. ‏Harel‏ • שיחה 15:30, 14 באוגוסט 2007 (IDT)
כפי שאתה רואה אני מתרגם בכל מקום שזה לא נשמע בנאלי (כלומר כמעט כל השמות לעיל למעט בית הכנסת החדש, כיכר השוטרים וכיכר פאריז יתורגמו לעברית) - אבל אני צריך את התעתיק המדוייק כדי לעשות הפניות ולרשום בערך כיצד לקרוא את השם בגרמנית (ראה הקתדרלה הצרפתית). דרור 15:57, 14 באוגוסט 2007 (IDT)
ובאותו עניין "Deutscher Dom" - "דוייטשר דום"? דרור 16:01, 14 באוגוסט 2007 (IDT)
ובהזדמנות זו, תציץ בבקשה שוב כאן. אביעד המקורישיחהבואו להתפעל 15:40, 14 באוגוסט 2007 (IDT)
העבודה עוד רבה:
Kaiser-Wilhelm-Gedächtniskirche "קייזר וילהם גדאכטנישטקירכה" - שם הערך בעברית "הכנסייה לזכר הקייזר וילהלם"?
Europa Center - שם הערך בעברית "יורופה סנטר"? דרור 12:50, 15 באוגוסט 2007 (IDT)
נכון יותר "כנסיית הזיכרון ע"ש הקיסא וילהלם", ואפשר גם "כנסיית הזיכרון (ברלין)" בתור שם הערך. לגבי השני - אירופה סנטר, אף שהטהרנים יתעתקו אפילו אוירופה סנטר. אבל אירופה טובה לצרכינו - התעתיק העברי המקובל הוא בעצם גרמני. אגב, מרכז די עלוב שאף פעם לא הבנתי מדוע יצא שמו כ"כ למרחוק. מזכיר לי תמיד את מרכז חורב. ‏Harel‏ • שיחה 13:36, 15 באוגוסט 2007 (IDT)
גם לי הוא הזכיר את מרכז חורב. בדיוק אותם "צבעים". דרור 14:10, 15 באוגוסט 2007 (IDT)
תמיד ידעתי שחיפה היא בכלל תמונת תשליל של ברלין. אבל רגע, מאיפה אתם בכלל מכירים את העיר? חשבתי שאני החיפאי היחיד פה. אביעד המקורישיחהבואו להתפעל 17:03, 15 באוגוסט 2007 (IDT)
מכירים גם מכירים. אל דאגה אביעד, בכל פעם שאתה אוכל בבורקס העגלה ובשווארמה חזן - אנחנו צופים בך ורושמים הכל. ‏Harel‏ • שיחה 17:04, 15 באוגוסט 2007 (IDT)
אני הייתי אוכל רק ב-Falafelkönig שבפאתי Pionierstraße. אביעד המקורישיחהבואו להתפעל 17:09, 15 באוגוסט 2007 (IDT)
האין זה שם נפלא למשתמש, Der Falafelkönig? ‏Harel‏ • שיחה 22:26, 15 באוגוסט 2007 (IDT)
המבינים אוכלים אצל נבילה ברחוב תל אביב. אני אישית מעדיף את הסנדוויצ'ים של ויקטור בבת גלים. דרור 13:12, 19 באוגוסט 2007 (IDT)

באותה הזדמנות, אנא עבור על הערך כנסיית ניקולאי הקדוש וודא שכל התעתיקים בסדר. בברכה, MathKnight הגותי |Δ| (שיחה) 22:25, 15 באוגוסט 2007 (IDT)

"DG Bank building" - איך צריך להיות שם הערך? דרור 12:34, 21 באוגוסט 2007 (IDT)
לא מכיר, ואינני רואה סיבה שזה לא יהיה "בניין בנק DG", כל דבר אחר יהיה גירמון מיותר. ‏Harel‏ • שיחה 23:49, 23 באוגוסט 2007 (IDT)
אבל עדיין צריך לעשות הפניות. דרור 23:55, 23 באוגוסט 2007 (IDT)

דונובן[עריכת קוד מקור]

עודדי חסם את דונובן לצמיתות לפני כחמישה חודשים. פניתי אליו בבקשה שישחרר את החסימה אך הוא סרב. אודה לך מאד אם תוכל לשכנע אותו לקצוב את החסימה. הנדב הנכון 11:39, 18 באוגוסט 2007 (IDT)

פירוש המילה "לצמיתות" הוא לתמיד. אין לשחרר חסימות מהסוג הזה. גילגמש שיחה 11:43, 18 באוגוסט 2007 (IDT)
הסיפור של אורי (דונובן) הוא סיפור מאוד מורכב, וגם קצת מוזר. יחסיות האמת 12:35, 19 באוגוסט 2007 (IDT)
אני מפרש את חוסר תגובתך כהתנגדות לשחרור החסימה. הנדב הנכון 14:04, 20 באוגוסט 2007 (IDT)
הנטל עליך להסביר למה לדעתך יש לשחרר אותו. ‏Harel‏ • שיחה 14:08, 20 באוגוסט 2007 (IDT)
מבחינה חוקית: ב"מחירון" החסימות העונש על הז"י חמור הוא חסימה לשבועיים ובשני התקדימים החמורים שהיו לנו המפר כלל לא נחסם. העבירה של דונובן קשה, אך כך גם עונשו הוא חסום למעלה מחמישה חודשים.
נסיבות מקלות: דונובן הוא משתמש שתרם המון (מעל 8000 עריכות במרחבי החוץ ברברת) וסביר שיתרום בקצב זה אם ישוחרר. הוא הודה בטעותו, התנצל וסייע בתיקון הנזקים (אכן, מעט), שלוש תגובות ראויות שלא הופיעו בשני התקדימים, בהם, כאמור, כלל לא נחסמו המפרים. בנוסף, לדעתי, טעותו נבעה גם מגילו הצעיר ולא היה בה כל זדון. אני משוכנע שכיום הוא מבין אותה לגמרי, ומוכן לפקח על תרומותיו כדי שלא יחזור עליה. הנדב הנכון 11:21, 21 באוגוסט 2007 (IDT)
יש עוד פרטים שאתה מעוניין שאציג? יש זמן אחר או מקום אחר בו (אם בכלל) אתה מעוניין לנהל את הדיון? הנדב הנכון 14:38, 25 באוגוסט 2007 (IDT)
בוויקיפדיה אין מערכת ענישה שנועדה להחזיר לחברה את הנזק שנגרם לה, אלא מערכת חסימה שנועדה למנוע נזק כאן ועכשיו. אם נשמע כאן התחייבות מסודרת וברורה של דונובן לסייע בבדיקת ההז"י שלו + להימנע מכך באורח מוחלט בעתיד, ויימצא גם המנגנון שייפקח על קיומו של ההסדר הזה, אפשר יהיה גם למצוא את הדרך לתת לו צ'אנס שני. ‏Harel‏ • שיחה 14:40, 25 באוגוסט 2007 (IDT)
אין לאפשר זאת ללא דיון מסודר. הנ"ל שקרן ופושע. גילגמש שיחה 15:10, 25 באוגוסט 2007 (IDT)
בנוגע להז"י שנעשו, שם לב שאף אחד כבר לא בודק את ערכיו של דונובן. כלומר, אם נותרו הז"י אין יותר מאמץ להפסיקן. ברור שדונובן אחראי לכל עריכותיו, ואם תתגלה הפרת זכויות יוצרים נוספת (נאמר, 30 יום לאחר שחרורו) שנעשתה טרם חסימתו הוא יחסם לצמיתות, הפעם ללא שום זכות ערעור. כאמור, הסדר מעין זה עדיף על המצב הנוכחי, בו לא נעשית כל בדיקה. אני אפנה לדונובן בנושא ההתחייבות שביקשת, אך ככלל, דרישות חמורות להתנצלויות והתחייבויות כפולות ומשולשות שירתיעו את דונובן לא יסייעו לתקן שום ערך ישן. יש אמרה על להיות צודק ולהיות חכם: אז צדק אין פה, לאור התקדימים, אבל טיפת קומון סנס אפשר להזליף. בנוגע להז"י עתידי, אני מוכן לההתחייב לפרק זמן בו אעבור על כל תרומות דונובן, אחת לאחת. הנדב הנכון 16:39, 25 באוגוסט 2007 (IDT)

אני[עריכת קוד מקור]

גם אוית עודדי חסם לצמיתות, משוה שנראה שהוא עושה לפחות 3 פעמים בשבוע... הוא גם מונע ממני להגיב בכל דרך שהיא, מה אני אמור לעשות עם התקיפה החד צדדית הזו..? meta (שהחליף את השם כבקשתך)

בקשה לשינוי שם משתמש[עריכת קוד מקור]

תשנה בבקשה את הניק שלי ל-Fade to Black. תודה, Freddie Mercury 19:13, 18 באוגוסט 2007 (IDT)

Please change my name[עריכת קוד מקור]

Can you please change my name from Edmundkh to EdmundEzekielMahmudIsa, then leave me a message in English Wikipedia? Thanks a lot! --Edmundkh 14:29, 20 באוגוסט 2007 (IDT)

Are you sure you'd like such a long name?‏Harel‏ • שיחה 23:37, 23 באוגוסט 2007 (IDT)

אנא עקוב אחרי דף זה[עריכת קוד מקור]

שלום, יצרתי את הדף ויקיפדיה:בוט/בקשות לטיפול בבקשות למינוי בוטים חדשים, אנא עקוב אחרי דף זה. תודה, ‏Yonidebest Ω Talk 02:03, 21 באוגוסט 2007 (IDT)

אחלה, תודה! ‏Harel‏ • שיחה 23:38, 23 באוגוסט 2007 (IDT)

ציטוטים[עריכת קוד מקור]

הי הראל. אני זקוק לדעה נוספת. פתחתי בפורטל: אמנות אוסף ציטוטים. השאלה עם להשאיר אותו בפורמט כזה או לקצר את זה לסלוגנים כפי שקיים בפורטל האדריכלות. אני מאוד מתלבט בעניין. talmoryair 09:56, 21 באוגוסט 2007 (IDT)

אני חושב שאפשר לערב ציטוטים ארוכים יותר וקצרים יותר, חבל "להתקבע" על פורמט מסויים - שלב מזה ומזה. ‏Harel‏ • שיחה 23:38, 23 באוגוסט 2007 (IDT)

אימייל[עריכת קוד מקור]

שלחתי אחד. תומאס 10:41, 22 באוגוסט 2007 (IDT)

קיבלתי, הייתי מנותק מהאינטרנט למשך כמה ימים, אשתדל להשיב בקרוב. ‏Harel‏ • שיחה 23:39, 23 באוגוסט 2007 (IDT)

שיחת משתמש:84.229.60.87[עריכת קוד מקור]

שלח גם אותו לים. חגי אדלר 18:54, 24 באוגוסט 2007 (IDT) וגם אותו 79.179.193.30 חגי אדלר 18:55, 24 באוגוסט 2007 (IDT)