השמיניה (סדרת טלוויזיה)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
השמיניה
השמיניה.png
סוגה סדרת נעורים, מדע בדיוני
יוצרים גיורא חמיצר
כותבים גיורא חמיצר, חן קלימן, יובל ברגר, חי נחום, אבירם שקד, אלונה וינר
שחקנים ידידיה ויטל
הילי ילון
מיכאל אלוני
עדי הימלבלוי
דון לני-גבאי
דני לשמן
לימור אטיאס-בשן
אבי קורניק
שירה וילנסקי
ארץ מקור ישראל
מספר עונות 5
מספר פרקים 212
הפקה
אורך פרק 25-30 דקות
שידור
רשת שידור ערוץ הילדים HOT
תקופת שידור מקורית 5 ביוני 201022 ביולי 2014

השמיניה הייתה סדרת טלוויזיה מסוגת דרמת נעורים ומדע בדיוני ששודרה בשנים 20052014 בערוץ הילדים ללקוחות HOT, והיא הופקה על ידי נגה תקשורת וטדי הפקות. לסדרה שאותה יצר גיורא חמיצר וביים רובי דואניאס 5 עונות ו-212 פרקים, והיא נהנתה מפופולריות רבה בקרב בני־נוער. בעקבות הצלחתה הרבה הסדרה נמכרה למדינות רבות ואף זכתה בפרס סדרת הדרמה הטובה ביותר בצרפת ובאיטליה.

עונותיה השנייה והשלישית זכו בפרס האקדמיה לטלוויזיה לשנת 2006 ולשנת 2007.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה הראשונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 1-60 (59 פרקים + פרק מאחורי הקלעים)

אבנר הלוי, הוא מדען מוכשר אשר מכנס שמונה ילדים לפרויקט סודי בשם "השמיניה". בפרויקט, מגלים כי לחבורה יש "למדא", אנרגיה מוחית מיוחדת. בעברו היה אבנר חלק מקבוצת מדענים, כשאיתו מדען בשם רוברטו, ועמוס, חברו הטוב.

בפרק הראשון עמוס מת לכאורה, ימים ספורים אחרי שהוא מכניס את שני ילדיו, מאיה ויונתן, למכונה שבנה בשם "טורבו טיים", אשר מבגרת את שני הילדים והופכת אותם, בן לילה, לבני 15. מאיה ויונתן מצטרפים לפרויקט "השמיניה" בשמותיהם הבדויים איה וניני. בהמשך מתגלה כי עמוס לא באמת מת, אלא הכניס את עצמו לטורבו טיים בפעולה הפוכה - והצעיר את עצמו, כשהוא נושא את השם הבדוי דדי. דדי הופך למורה להיסטוריה של הפרויקט ונאלץ להסתיר את זהותו מילדיו.

בהמשך העונה מגיעה לארץ לילי, אמם של איה וניני, ועוברת לגור איתם אחרי 7 שנים בהם לא התראו. לילי מתגלה כפושעת העובדת עם רוברטו במטרה לגנוב את האנרגיה הגלומה במוחות ילדי הפרויקט. לקראת סיום העונה לילי נכשלת במשימתה ונשלחת לכלא, ורוברטו נאלץ לברוח מהארץ. בפרק הסיום, דדי מחליט להחזיר את איה וניני לגילם וזהותם המקורית. ניני נכנס למכונה וחוזר לגיל 10, בעוד איה מסרבת ובוחרת להישאר בגיל 15 ולהיות בת הזוג של אדם.

העונה השנייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 61-115 (55 פרקים)

כחצי שנה לאחר אירועי העונה הראשונה, אבנר ודדי עומדים למשפט על הפעלת הפרויקט. לאחר שהפרויקט נסגר, נאלצים שמונת הילדים לחזור לכיתות הרגילות שלהם. יאיר נבחר לראשות הממשלה, ורגע לפני גזר הדין מחליט להעיד במשפט בעד אבנר ודדי וכך, מציל אותם מעונש מאסר. דדי נאלץ לפרק את מכונת ה"טורבו טיים", ובפעם האחרונה מכניס אליה את בנו ניני ומחזיר אותו לגיל 15. פרויקט השמיניה מופעל מחדש, כשאליו מצטרפת ניצן רומנו, חסרת בית שדגנית אימצה. איה מתרחקת מאביה ומתקרבת לאמה לילי, בפגישות בבית הכלא. לילי מציעה לאיה לברוח איתה לחו"ל, ואיה מסכימה - אך במהלך הטיסה שלה המטוס מתרסק ואיה מוכרזת נעדרת, ומאוחר יותר כמתה. איה נחטפת על ידי כת "סקורפיו", המתכננת להשתמש בלמדא כדי לחיות חיי נצח. בסיום העונה איה ניצלת ואיתה חברי השמיניה, חברי הכת נאסרים ומנהיג הכת נרצח.

העונה השלישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 116-165 (50 פרקים)

אחרי אירועי העונה הקודמת, מחליטים חברי השמיניה לא להסתבך שוב בצרות ומתחילים לבלות באופן נורמלי את חופשת הקיץ אלא שאז מגיעה ממקום בלתי צפוי הזמנה להצטרפות להיות סוכנים חשאיים בסוכנות שנקראת "המועצה" אשר בראשותה עומדת אלכס, אחותה של לילי, אמם של איה וניני. איה לא מוכנה להצטרף כיוון שרוצה לנוח ולהתאושש ממה שעברה ובמקומה מצטרפת ניצן. במקביל דגנית אשר נמצאת בהריון מתקדם עם תאומים ותחת השגחה של רופא בשם יוליוס קלדרון, שבו איה לא מפסיקה לחשוד ובצדק כיוון שלבסוף מתברר כי יוליוס הוא זה שהשתיל את הלמדא אצל חברי השמיניה (מלבד איה, ניני וניצן שאצלם זה גנטי), הוא השתיל בגופה של דגנית וירוס מסוכן שלולא ניצן הוא היה הורג אותה ואת התינוקות ונוסף לכל הוא גם אביה של ניצן. במהלך העונה מתברר כי אלכס גייסה את השמיניה על מנת שתוכל להשתיל בתוכם גן שנקרא קריפטון אשר יכול להפוך מישהו לאדם המושלם (חסין מפני פגיעות, חזק מאוד, בעל חיים ארוכים ועוד...) כיוון שרק מישהו עם גלי למדא יכול לקלוט את הגן הזה. קורים במהלך האירוע אירועים רבים אחרים: דניאל חוזר ומתברר שהוא משתף פעולה עם יוליוס, הם חוטפים את ניני ויוליוס עושה לדניאל ניתוח שינוי פנים על מנת שייראה כמוהו ומנצל זאת כדי להשיג את הקוד של הקריפטוגרפיה ולהפליל את רוני ונטשה ברציחתו של יואל, שוטר וסוכן במועצה. מהבחינה הרומנטית, אדם וניצן ביחד במהלך העונה עד שאדם מבין כי איה חשובה לו והם נפרדים, ניצן ודורי חוזרים להיות ביחד, נטשה מתאהבת באחד מסוכני המועצה בשם עומרי, רוני וניני נפרדים לאחר שמתברר כי דניאל התחזה לניני חלק מהעונה אך חוזרים בסוף, אבי מתאהב באחת מסוכנות המועצה בשם דפי אך לבסוף חוזר למיקה. לבסוף, דניאל רוצח את אלכס, את יוליוס ולבסוף נרצח על ידי התשיעיה כאשר הם משדרים עליו כמות יותר מדי גדולה של אנרגיית למדא. כאשר התשיעיה מבינים שהלמדא מסוכנת בעבורם ובעבור התינוקות של דגנית הם מחליטים שעליהם למחוק את הלמדא ויחד עם זה ימחקו גם הזיכרונות שלהם אחד מהשני אולם למרות זאת, הם מסכימים וזיכרונותיהם נמחקים.

===העונה הרביעית עד פרק 190 ה

והחמישית עד 212===

פרקים 166-212 (47 פרקים)

שבע שנים לאחר מחיקת הזיכרון והלמדא אבנר מגייס את חברי השמיניה למשימה חדשה, לסכל את תוכניתו של אבשלום להשתלט על מוחם של אנשים ולהשתלט על העולם. חברי השמיניה לא יכולים לבצע את המשימה הזאת לבד ולכן הם זקוקים לשמיניה חדשה. חברי השמיניה הוותיקה ידריכו את חברי השמיניה החדשה וביחד ינסו להשלים את המשימה - להציל את העולם. בעזרת כוחות העל של השמיניה החדשה שמתגלים אט אט, הם פועלים יחד במשימתם ובמקביל חברי השמיניה הוותיקה מנסים להכיר את עברם ולחדש את הקשרים שהתפרקו. בסוף העונה החמישית, דורי (שעבד עם אבשלום בעונה החמישית) נכנס לתרדמת אחרי שניסה להשתלט על העולם. השמיניה הוותיקה מביאה את השמיניה החדשה להאנגר, ועובדים עליהם שהם הולכים למחוק להם את הלמדא. כשהגיעו בספירה לאחור לאחת מהתקרה עפו בלונים השמיניה החדשה הבינה שעבדו עליהם. בסוף הפרק הדלת של ההאנגר נפתחת ורואים אור בוהק (ולא יודעים מי נכנס.כנראה ירון ותמר אחרי שדדי הכניס אותם לטורבו טיים).

הדמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

השמיניה הוותיקה[עריכת קוד מקור | עריכה]

כוכבי השמיניה הוותיקה
 • איה (מאיה) דביר (הילי ילון) (עונות 1-5): איה היא בחורה חכמה שזוכרת דברים בצורה פנומנלית, היא אחותו התאומה של ניני, היא נולדה שתי דקות לפניו, בתחילת הסדרה היא הייתה בת 10 ושמה היה מאיה, אך בזכות מכשיר שאבא שלה עמוס (דדי) דביר יצר היא ואחיה גדלו והפכו לנערים בני 15.

איה בהמלך העונות חוותה חוויות רבות, היא יצאה עם אדם בעונה הראשונה ובגלל שהיא סיפרה לו על גילה האמיתי הוא נפרד ממנה, אך בסוף העונה הראשונה הוא רץ אלייה שנייה לפניי שהיא נכנסה לטורבו טיים בשביל לחזור להיות ילדה בת 10 שוב, בעונה השנייה היא נחטפה, בעונה השלישית היא יותר בבית ועוזרת לדגנית, ובעונה הרביעית/חמישית היא זאת שמגבשת את השמינייה למרות שהיא וכולם לא זוכרים כלום.

 • ניני (יונתן) דביר (ידידיה ויטל) (עונות 1-5): ניני הוא בחור רגיש ילדותי אך חמוד ועם יכולת אסטרטגית גבוהה, הוא נולד שתי דקות אחריי אחותו התאומה מאיה (איה), גם הוא כמו אחותו נכנס לטורבו טיים שיצר אבא שלהם וגדל להיות בן 15, בהתחלה הוא לא יצר חברויות ולקח לו זמן להתבלט, בעונה הראשונה הוא ורוני יוצאים אבל זה לא מחזיק מעמד ובסוף העונה הוא נפרד ממנה וחוזר אלייה רק בסוף העונה השנייה, בעונה השלישית הוא מצטרף יחד עם כל השמיניה למועצה, ובעונה הרביעית/חמישית הוא עובר כמלצר ובתחילה הוא מסרב בהתחלה להשתתף בכל העניין ולא מאמין לאף מילה שאבנר סיפר להם באוזניה, אבל לאט לאט הוא מצטרף אליהם ועוזר להם ומתאהב מחדש ברוני.
 • אדם הלוי (מיכאל אלוני) (עונות 1-3): אדם הוא בחור חתיך וספורטאי מחונן, כמו כן הוא מומחה בשפות, היה חבר של נטשה, איה, וניצן, כמו כן הוא התנשק עם מיקה, אדם הוא בנם של אבנר הלוי, ממייסדי פרויקט " השמיניה " , ושל ירדנה, והוא אחיה הגדול של רותם, לאחר מחיקת הזיכרון, מגלים כי אדם היחיד שלא מחקו ממנו את הזיכרון, הוא נרצח סמוך לעונה הרביעית.
 • נטשה סגוביה (עדי הימלבלוי) (עונות 1-5):נטשה היא מומחית באומנות וציירת מחוננת, הייתה בת זוגם של עומרי, אדם ודניאל, ואפילו תקופה קצרה של ניני, לאחר מחיקת הזיכרון נטשה היא מורה לאומנות בבית הספר התיכון.
 • רוני מלכי (דון לני גבאי) (עונות 1-5) : מתמטיקאית מחוננת. אחותה של אלינור מושא אהבתו של ניני יצאה במהלך העונות עם אילן, ניני ודניאל, היא נכנסה לכלא בעונה השלישית לאחר שנחשדה ברצח יואל, בעלת הלמדא הגדולה מחברי השמיניה . לאחר מחיקת הזיכרון הפכה לעורכת דין ומתאהבת בניני .
 • דורי פיינגולד (דני לשמן) (עונות 1-5): מומחה באלקטרוניקה, מאוהב בנטשה, אך הם לא היו ביחד אף פעם. באמצע העונה השנייה ובסוף העונה השלישית היה בן זוגה של ניצן, דורי חולה בסכרת. לאחר מחיקת הזיכרון הוא עבד כרופא אך לבסוף במהלך העונה הוא מתפטר מתפקידו. בעונה החמישית הוא עוזר לאבשלום כדי לקבל בחזרה את הלמדא שלו ובכך הופך ל"מפלצת למדא" כמו דניאל, נכנס לתרדמת בסוף הסדרה לאחר שנטשה יורה בו והוא נכנס לקומה.
 • ניצן רומנו ברגר (לימור אטיאס) (עונות 2-5): בעלת כוח פיזי. בתו של יוליוס. הצטרפה לשמיניה בעונה השנייה, לאחר שנלקחה תחת חסותה של דגנית. לאחר מחיקת הזיכרון נלקחה תחת חסותו של אבשלום אבל חוזרת בסוף לשמינייה. הייתה חברה של דורי ושל אדם, היא מצילה את דגנית והתינוקות שלה בעונה השלישית מהוירוס של יוליוס.
 • אבי מוסקוביץ' (אבי קורניק) (עונות 1-5): מומחה במחשבים. עובר לגור אצל מיקה בעונה הראשונה, ובעונה השלישית גר אצל צ'כוב (המורה שלו למחשבים). בא מהדרום. בן זוגה של מיקה בעונות 1-2, ולאחר מכן בן זוגה של דפי. מפקד השמיניה במועצה. לאחר מחיקת הזיכרון נהפך למיליונר.
 • מיקה שקד (שירה וילנסקי) (עונות 1-5): מוזיקאית מחוננת. בת זוגו של אבי בעונות 1-2. עשירה מאוד, צינית מאוד, לאחר מחיקת הזיכרון פתחה מועדון באולינג מהנה.

בסוף עונה 5 שבה להיות בת זוגו של אבי.

השמיניה החדשה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הגר, גילי, רפאל, יותם, דניס-השמיניה החדשה

השמיניה החדשה מצטרפת בעונות הרביעית והחמישית, ובניגוד לזו הוותיקה יש להם כוחות על .

 • רפאל אשורי (אור טרגן) (עונות 4-5): נער רגיש וספורטאי מצטיין, בעל חושים מוגברים. מאוהב בגילי.
 • גילי פורת (נועם לוגסי) (עונות 4-5): נערה טובת לב. בעלת יכולת להפוך לבלתי נראית. מאוהבת ברפאל.
 • יותם וייץ (בן רביאן) (עונות 4-5): חנון בעל חוש הומור. בעל יכולת ריפוי עצמי. מכנה את עצמו "המגן האנושי". מאוהב בליאה.
 • הגר ששון (עמית יגור) (עונות 4-5): נערה חכמה, צינית וערמומית. בעלת יכולת ראיית העתיד. מאוהבת בדניס.
 • דניס גלר (דין מירושניקוב) (עונות 4-5): האקר, מומחה במחשבים. בעל יכולת זיהוי שקרים. ברח מאומיקרון לאחר שעקב אחריהם. מאוהב בהגר.
 • ליאה קידרון (דריה שיזף) (עונה 4-5): מצחיקה ומרגשת. בעלת יכולת שינוי צורה. מאוהבת ביותם.
 • ירון (רונצ'ו)דביר (איתמר כרמלי) (עונות 4-5): בנם של דדי ודגנית. אחיה התאום של תמר. חכם ורגיש. בעל יכולת טלפתיה.
 • תמר (מארי) דביר (אביב בוכלר) (עונות 4-5): בתם של דדי ודגנית. אחותו התאומה של ירון. חכמה ופיקחית. בעלת יכולת טלפתיה.

דמויות משנה[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • דדי (עמוס) דביר (שמעון מימרן/טל מוסרי) (עונות 1-5): מדען לחקר הלמדא. עבד עם אבנר ורוברטו. סקורפיו 'הצעירו' אותו במכונת בטורבו-טיים ונתנו לו זהות חדשה. אביהם של ניני, איה, ירון ותמר. בן-זוגה של דגנית. בעלה לשעבר של לילי. היה בן-זוגה של אלכס. בעונה הרביעית נשלט בידי אבשלום.
 • אבנר הלוי (דור צויגנבום) (עונות 1-4): מדען לחקר הלמדא. עבד עם עמוס ורוברטו. מנהל את הפרויקט (כיתה ט'8) בעונה הראשונה. אביהם של אדם ורותם. ממציא ה - LSR. נרצח בעונה הרביעית על ידי עומרי, שהיה נתון בשליטתו של אבשלום.
 • דגנית דרור (אדית חצור) (עונות 1-3): אימם של בן-בן, ירון ותמר. בת-זוגו של דדי. הייתה מורתם של השמיניה בעונה הראשונה. בעונה השלישית היא בהריון. בעונה הרביעית נודע שנפטרה.
 • לילי דביר (ליאת ביין) (עונות 1-3): אימם של ניני ואיה. אשתו של עמוס לשעבר. "הבוס הגדול" שעבד עם רוברטו. בעונה השנייה נודע שהיא חברת הכת סקורפיו. בעונה השלישית היא בכלא, ובסיומה מקבלת חנינה על ידי יאיר נועם נרצחה על ידי אבשלום
 • בן-בן דרור (תובל שפיר) (עונות 1-3): בנה של דגנית. אחיהם למחצה של ירון ותמר ואחיהם החורג של ניני ואיה. חברה הטוב של רותם.
 • רותם הלוי (מאיה קורן) (עונות 1-3): בתו של אבנר. אחותו הקטנה של אדם. חברתו הטובה של בן בן.
 • אלינור "אלי" מלכי (אביטל אברג'יל) (עונות 1-3): אחותה של רוני. בת-זוגו של אילן. בעונה הראשונה עובדת אצל דורון שקד, ובעונה השנייה והשלישית מנחה תוכניות טלוויזיה, כולל MTV בלונדון.
 • רוחל'ה קשתי-נועם (מיקי קם) (עונות 1-2): אשתו של יאיר. הייתה מנהלת בית-הספר בו למדו השמיניה. חטטנית מאוד.
 • אילן הרמן (לירון לב) (עונות 1-2): בן-זוגה של אלי. היה בן-זוגה של רוני. חייל.
 • ליאורה שקד (דליה שימקו) (עונה 1): אמה של מיקה. אשתו של דורון. מיליונרית. רוצה להרוס מפעל בדרום כדי להקים שם לונה פארק.
 • דורון שקד (דן תורג'מן) (עונה 1): אביה של מיקה. בעלה של ליאורה. מנחה את התוכנית "ערב ספורט".
 • גילה מוסקוביץ' (שירי גולן) (עונה 1): אמו של אבי. עובדת במפעל בדרום שליאורה רוצה להרוס.

המועצה[עריכת קוד מקור | עריכה]

"המועצה" הם ארגון חשאי אשר הצטרף לסדרה מהעונה השלישית.

 • יאיר נועם (אריה צ'רנר) - (עונות 1-5): דודו של מולי ובעלה של רוח'לה. היה שר החינוך בעונה הראשונה ולאחר מכן בעונה השנייה היה ראש הממשלה. בעונה השלישית שר בממשלה והתמנה למפקד המועצה בעונות 4-5, עד שהחליט על התפטרותו ועל סגירת המועצה עקב מה שאירע עם אבשלום ודורי.
 • עמרי אלפסי (זוהר ליבה) (עונות 3-5): סוכן במועצה. בן זוגה של נטשה. בעונה הרביעית נשלט על ידי אבשלום, ובעונה החמישית נרצח בידי נטשה כשזאת חשבה שהוא דורי .
 • יואל שוורץ (קובי מחט) (עונות 1-3): שוטר בעונות 1-2, מתגלה כסוכן במועצה בעונה השלישית. נרצח על ידי דניאל .
 • דפנה "דפי" (מירב פלדמן) (עונה 3): סוכנת במועצה. היה לה ולאבי רומן. מתמנה למפקדת המועצה בסיום העונה השלישית.
 • חמוטל "טינקרבל" (נועה קולר) (עונות 4-5): סוכנת במועצה. האקרית. פגשה את דניס באינטרנט ועזרה לו לברוח מאומיקרון. מכורה לממתקים.
 • נעמה (ימית סול) (עונה 4): סוכנת במועצה. הייתה בת זוגו של עמרי. נרצחה על ידו כאשר היה נתון לשליטתו של אבשלום.
 • גידי "צ'כוב/המלך" פז (יובל אברמוביץ') (עונות 2-4): האקר קצת פסיכי שלימד את אבי. נהפך לסוכן במועצה בעונה השלישית. עזר לשמיניה הוותיקה לאחר מחיקת הזיכרון.
 • אלכס (דפנה שפיגלמן) (עונה 3): ראש המועצה בעונה השלישית. אחותה של לילי. הייתה נחושה לפתח את גן הקריפטון ופעלה בדרכים קיצוניות שהובילו לפיטורה. שיתפה פעולה עם יוליוס ודניאל ולבסוף נרצחה על ידי דניאל.
 • תמר זהבי (מיכל ינאי) (עונה 1-3): פסיכולוגית המועצה. אחותה של יעל.
 • יעל "אסיה" זהבי (הילה סורג'ון פישר) (עונה 1): אחותה של תמר הפסיכולוגית. סוכנת מועצה לשעבר שמטרתה הייתה לשמור על איה וניני. נרצחה על ידי לילי.

הרעים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • רוברטו (רוברטו פולק) (עונה 1): מדען בחקר הלמדא, שפעל ביחד עם עמוס ואבנר בעברו. הפך למדען מרושע הרוצה נקמה באבנר ועמוס. מאוהב בלילי. בסוף העונה הוא עזב את המחבוא כדי להציל את עמוס (דדי) ממחלה קטלנית בעזרת שאיבת למדא מאיה וניני בסוף העונה ברח והשאיר מכתב לעוזרו שהוא אבא שלו.
 • הזקן (מיקי גבע) (עונה 2): מנהיגה המבוגר של הכת "סקורפיו". נוכל ותחמן הרוצה חיי נצח לעצמו ומנצל את חברי הכת. חוסל על ידי דדי/עמוס.
 • מולי נועם (גולן אזולאי) (עונה 2): אחיינו של יאיר. ראש לשכת ראש הממשלה ובחשאי חבר בכיר בכת "סקורפיו". מנהל פרויקט "המצפה" מטעם הממשלה. חטף את איה נורה על ידי רוח׳לה ועל ידי דדי אך לא נהרג בסוף העונה חוסל על ידי ניצן שזרקה עליו סכין.
 • דניאל האריס (תום אבני) (עונות 2-3): מיליונר רב מזימות. חבר בכת "סקורפיו". רוצה לחיות לנצח. לאחר פירוק "סקורפיו" שיתף פעולה עם יוליוס בנוגע לגן הקריפטון. התחזה לניני, ורצח את יואל, שוטר וסוכן במועצה, והפליל בכך את רוני . חוסל על ידי קרינת הלמדא שהשמיניה ריכזה אליו בסוף העונה השלישית. אחיו הקטן של אבשלום .
 • יוליוס ברגר/ד"ר קלדרון (עמי ויינברג) (עונה 3): אביה של ניצן. היה הרופא של כל אימהות השמיניה (פרט לאיה וניני) והזריק להן את הלמדא. שיתף פעולה עם דניאל כדי להמציא את הקריפטון, אך לבסוף נרצח על ידיו כי בגד בו.
 • אבשלום האריס (יובל ינאי) (עונות 4-5): אחיו הגדול של דניאל, בעל ארגון אומיקרון. תחמן, שקרן ונצלן. רוצה לשנות את העולם ולהשתלט על מוחם של בני האדם לאחר שהמועצה מחקה את קיומו של אחיו. חוסל על ידי דורי שחנק אותו.
 • דורי פיינגולד (דני לשמן) ( עונות 1-5 ) חבר בשמינייה הוותיקה בתחילת עונה 5 מסתבר שעבד עם אבשלום. כדי להחזיר לו את הלמדא, הפך למפלצת כמו דניאל האריס

בסוף העונה השמיניה החדשה ריכזה אליו את הלמדא בדיוק שדורי רצה לירות בהם נטשה ירתה בו והוא נכנס לקומה.

ספרי השמיניה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בעקבות הצלחת הסדרה החליטו גיורא חמיצר ועטרה אופק להוציא ספרים שמספרים על משימות של השמיניה ללא קשר לעלילת סדרה. יצאו חמישה ספרים, הראשון באוקטובר 2005, שניים נוספים במהלך 2006 הרביעי ב-2013 והחמישי ב-2014.

 • השמיניה ותעלומת המסכה הבורמזית (2005) - מסעם של השמיניה להצלת מסכה בורמזית עם כוחות מכושפים, ומניעת נפילתה בידי כוחות האופל.
 • השמיניה בעקבות הקרדינל המוזהב (2006) - השמיניה נחטפת לאיטליה על ידי מכר שלהם (דניאל, שהתחזה לידיד של משפחת דביר) שמטרתו היא לחטוף את הקרדינל המוזהב בוונציה ולהפוך לאדם העשיר בעולם.
 • השמיניה ומזימת ליל הסמוראים (2006) - השמיניה מסכלת את מזימתו של טרוריסט יפני בעל צבא "סמוראים" עולמי לפוצץ את ירושלים בנשק גרעיני ברגע חתימת הסכם שלום עם סוריה, ובכך למוטט את הסדר העולמי.
 • השמיניה - לא נפגשנו מעולם (2013) - אבנר מחק לכולם את הזיכרון, חוץ מלאדם, בנו. אדם מגלה לאיה את כל הפרטים על העבר שלה ושל כל השמיניה וביחד מנסים לאחד את כל השמיניה כדי לעזור לאדם ממי שמרגל אחריו. בסוף הספר אדם נרצח ושנה אחרי זה מתחילה עלילת העונה הרביעית.
 • השמיניה - חידת הניצוץ (2014) - אבי ומיקה מגיעים לצימר בגליל של דודתה של מיקה, מבחין אוריה, בן דודה של מיקה, במשהו מוזר שמתרחש ביער. בספר מופיעות רק חלק מהדמויות, ביניהם השמיניה החדשה: גילי, רפאל, ליאה, יותם, דניס והגר, ובשמיניה הוותיקה, רק חלק מופיעים: אבי, מיקה, איה וניני.

שידור מקורי[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונה מספר פרקים שידור מקורי
עונה 1 60 5 ביוני 2005 - 24 באוקטובר 2005
עונה 2 55 1 בינואר 2006 - 16 במרץ 2006
עונה 3 50 16 באוקטובר 2006 - 2 בפברואר 2007
עונה 4 24 29 בספטמבר 2013 - 5 בנובמבר 2013
עונה 5 23 16 ביוני 2014 - 22 ביולי 2014

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הקודם:
2005 - אדומות
פרס האקדמיה לטלוויזיה - תוכנית ילדים ונוער
2006, 2007 - השמיניה
הבא:
2008 - האי