השמיניה (סדרת טלוויזיה)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
השמיניה
השמיניה.png
לוגו הסדרה
סוגה סדרת נעורים
מדע בדיוני
מתח
חברת הפקה טדי הפקות
יוצרים גיורא חמיצר
כותבים גיורא חמיצר, חן קלימן - עונה 1-3, עונות 4-5 תסריטאית ראשית, מאיה הפנר - עונה 1-3, דפנה ממן - עונה 1-3, רעות חפץ - עונות 1-3, שירי צוק עונות 2-3, משה פרסטר - עונה 2 יובל ברגר - עונות 4-5, חי נחום - עונות 4-5, אבירם שקד - עונות 4-5, אלונה וינד - עונות 4-5,
בימוי רובי דואניאס
שחקנים ידידיה ויטל
הילי ילון
מיכאל אלוני
עדי הימלבלוי
דון לני-גבאי
דני לשמן
לימור אטיאס-בשן
אבי קורניק
שירה וילנסקי
ארץ מקור ישראל
מספר עונות 5
מספר פרקים 212
הפקה
אורך פרק 20-30 דקות
שידור
רשת שידור ערוץ הילדים HOT
תקופת שידור מקורית 5 ביוני 200522 ביולי 2014

השמיניה הייתה סדרת טלוויזיה מסוגת דרמת נעורים ומדע בדיוני ששודרה בשנים 20052007 ובשנים 2014-2013 בערוץ הילדים ללקוחות HOT, והיא הופקה על ידי נגה תקשורת וטדי הפקות. לסדרה שאותה יצר גיורא חמיצר וביים רובי דואניאס 5 עונות ו - 212 פרקים, והיא נהנתה מפופולריות רבה בקרב בני־נוער. 3 עונותיה הראשונות של הסדרה קיבעו את מעמדה כסדרת הילדים והנוער המצליחה בכל הזמנים. בעקבות הצלחתה הרבה הסדרה נמכרה למדינות רבות ואף זכתה בפרס סדרת הדרמה הטובה ביותר בצרפת ובאיטליה.

עונותיה השנייה והשלישית זכו בפרס האקדמיה לטלוויזיה לשנת 2006 ולשנת 2007.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

העונה הראשונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 1-60 (59 פרקים + פרק מאחורי הקלעים)

אבנר הלוי, הוא מדען מוכשר אשר מכנס שמונה ילדים לפרויקט סודי בשם "השמיניה". בפרויקט, מגלים כי לחבורה יש "למדא", אנרגיה מוחית מיוחדת. אבנר הוא גם אביו של אדם- אחד מילדי הפרויקט, ושל רותם- שהייתה חברתה הטובה ביותר של איה בתקופה שהייתה מאיה בת ה-10. בעברו של אבנר הוא היה אבנר חלק מקבוצת מדענים, כשאיתו מדען בשם רוברטו, ועמוס שהיה חברו הטוב.

בפרק הראשון עמוס מת לכאורה, ימים ספורים אחרי שהוא מכניס את שני ילדיו, מאיה ויונתן, שהיו תאומים בני 10, למכונה שבנה בשם "טורבו טיים", אשר מבגרת את שני הילדים והופכת אותם, בן לילה, לבני 15. מאיה ויונתן מצטרפים לפרויקט "השמיניה" בשמותיהם הבדויים איה וניני, אל: אדם, נטשה, רוני, אבי, מיקה ודורי, שנהפכו להיות חבריהם הטובים והשמונה נהפכו לחבורה. בהמשך מתגלה כי עמוס לא באמת מת, אלא הכניס את עצמו לטורבו טיים בפעולה הפוכה - והצעיר את עצמו, כשהוא נושא את השם הבדוי דדי. דדי הופך למורה להיסטוריה של הפרויקט ונאלץ להסתיר את זהותו מילדיו, ובהמשך הוא נהפך לבן זוגה של דגנית, המחנכת של "השמיניה", ואמא של בן-בן שהיה חברו הטוב ביותר של ניני בתקופה שהיה יונתן בן ה-10.

בהמשך העונה מגיעה לארץ לילי, אמם של איה וניני, ועוברת לגור איתם אחרי 7 שנים בהם לא התראו מאז התגרשה מעמוס. לילי מתגלה כפושעת העובדת עם רוברטו במטרה לגנוב את האנרגיה הגלומה במוחות ילדי הפרויקט. לקראת סיום העונה לילי נכשלת במשימתה ונשלחת לכלא, ורוברטו נאלץ לברוח מהארץ. במהלך העונה חברי השמיניה גילו על כך שאיה וניני הם למעשה מאיה ויונתן בני ה-10. בפרק הסיום, דדי מחליט להחזיר את איה וניני לגילם וזהותם המקורית. ניני נכנס למכונה וחוזר לגיל 10, בעוד איה מסרבת ובוחרת להישאר בגיל 15 ולהיות בת הזוג של אדם.

העונה השנייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 61-115 (55 פרקים)

כחצי שנה לאחר אירועי העונה הראשונה, אבנר ודדי עומדים למשפט על הפעלת הפרויקט. לאחר שהפרויקט נסגר, נאלצים שמונת הילדים לחזור לכיתות הרגילות שלהם. יאיר נבחר לראשות הממשלה, ורגע לפני גזר הדין מחליט להעיד במשפט בעד אבנר ודדי וכך, מציל אותם מעונש מאסר. דדי נאלץ לפרק את מכונת ה"טורבו טיים", ובפעם האחרונה מכניס אליה את בנו ניני ומחזיר אותו לגיל 15. פרויקט השמיניה מופעל מחדש, כשאליו מצטרפת ניצן רומנו, חסרת בית שדגנית אימצה, והיא נהפכת לחלק מהחבורה. איה מתרחקת מאביה ומתקרבת לאמה לילי, בפגישות בבית הכלא. לילי מציעה לאיה לברוח איתה לחו"ל, ואיה מסכימה - אך במהלך הטיסה שלה המטוס מתרסק ואיה מוכרזת נעדרת, ומאוחר יותר כמתה. איה נחטפת על ידי כת "סקורפיו", המתכננת להשתמש בלמדא כדי לחיות חיי נצח. בסיום העונה איה ניצלת ואיתה חברי השמיניה, חברי הכת נאסרים ומנהיג הכת הצליח להצעיר את גופו ולהעלם מפני המשטרה.

העונה השלישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 116-165 (50 פרקים)

אחרי אירועי העונה הקודמת, מחליטים חברי השמיניה לא להסתבך שוב בצרות ומתחילים לבלות באופן נורמלי את חופשת הקיץ אלא שאז מגיעה ממקום בלתי צפוי הזמנה להצטרפות להיות סוכנים חשאיים בסוכנות שנקראת "המועצה" אשר בראשותה עומדת אלכס, אחותה של לילי, אמם של איה וניני. איה לא מוכנה להצטרף כיוון שרוצה לנוח ולהתאושש ממה שעברה, והשמונה האחרים מסכימים להצטרף למועצה. במקביל דגנית אשר נמצאת בהריון מתקדם עם תאומים ותחת השגחה של רופא בשם יוליוס קלדרון, שבו איה לא מפסיקה לחשוד ובצדק כיוון שלבסוף מתברר כי יוליוס הוא זה שהשתיל את הלמדא אצל חברי השמיניה (מלבד איה, ניני וניצן שאצלם זה גנטי), הוא השתיל בגופה של דגנית וירוס מסוכן שלולא ניצן הוא היה הורג אותה ואת התינוקות ונוסף לכל הוא גם אביה של ניצן. במהלך העונה מתברר כי אלכס גייסה את השמיניה על מנת שתוכל להשתיל בתוכם גן שנקרא קריפטון אשר יכול להפוך מישהו לאדם המושלם (חסין מפני פגיעות, חזק מאוד, בעל חיים ארוכים ועוד.) כיוון שרק מישהו עם גלי למדא יכול לקלוט את הגן הזה. דניאל (שהיה חבר בכיר בכת "סקורפיו") חוזר ומתברר שהוא משתף פעולה עם יוליוס, הם חוטפים את ניני ויוליוס עושה לדניאל ניתוח שינוי פנים על מנת שייראה כמו ניני ומנצל זאת כדי להשיג את הקוד של הקריפטוגרפיה ולהפליל את רוני ונטשה ברציחתו של יואל, שוטר וסוכן במועצה. מהבחינה הרומנטית, אדם וניצן ביחד במהלך העונה עד שאדם מבין כי איה חשובה לו, הם נפרדים ואדם חוזר לאיה, ניצן ודורי חוזרים להיות ביחד, נטשה מתאהבת באחד מסוכני המועצה בשם עומרי והם נהפכים לזוג, רוני וניני נפרדים לאחר שמתברר כי דניאל התחזה לניני חלק מהעונה אך חוזרים בסוף, אבי מתאהב באחת מסוכנות המועצה בשם דפי אך לבסוף חוזר למיקה. לבסוף, דניאל רוצח את אלכס, ואת יוליוס ולבסוף נרצח על ידי התשיעיה כאשר הם משדרים עליו כמות יותר מדי גדולה של אנרגיית למדא. כאשר התשיעיה מבינים שהלמדא מסוכנת בעבורם ובעבור התינוקות של דגנית הם מחליטים שעליהם למחוק את הלמדא אך יחד עם זה ימחקו גם הזיכרונות שלהם אחד מהשני אולם למרות זאת, הם מסכימים וזיכרונותיהם נמחקים.

העונה הרביעית והחמישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 166-212 (47 פרקים)

שבע שנים לאחר מחיקת הזיכרון והלמדא אבנר מגייס את חברי השמיניה למשימה חדשה, לסכל את תוכניתו של אבשלום להשתלט על מוחם של אנשים ולהשתלט על העולם. חברי השמיניה לא יכולים לבצע את המשימה הזאת לבד ולכן הם זקוקים לשמיניה חדשה. חברי השמיניה הוותיקה ידריכו את חברי השמיניה החדשה וביחד ינסו להשלים את המשימה - להציל את העולם. בעזרת כוחות העל של השמיניה החדשה שמתגלים אט אט, הם פועלים יחד במשימתם ובמקביל חברי השמיניה הוותיקה מנסים להכיר את עברם ולחדש את הקשרים שהתפרקו. בסוף העונה החמישית, דורי (שעבד עם אבשלום בעונה החמישית) נכנס לתרדמת אחרי שניסה להשתלט על העולם. השמיניה הוותיקה מביאה את השישייה להאנגר, ועובדים עליהם שהם הולכים למחוק להם את הלמדא. כשהגיעו בספירה לאחור לאחת מהתקרה עפו בלונים השמיניה החדשה הבינה שעבדו עליהם. בסוף הפרק הדלת של ההאנגר נפתחת ורואים אור בוהק.

הדמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

התשיעיה הוותיקה[עריכת קוד מקור | עריכה]

כוכבי השמיניה הוותיקה
 • ניני (יונתן) דביר (רן בוקסנבאום) (יונתן) / (ידידיה ויטל) (ניני) (עונות 1-5): ניני הוא בחור רגיש וילדותי אך חמוד ועם יכולת אסטרטגית גבוהה, הוא נולד שתי דקות אחריי אחותו התאומה מאיה (איה), בתחילת הסדרה הוא היה בן 10 ושמו היה יונתן, אך בזכות מכשיר שאבא שלו עמוס (דדי) דביר יצר הוא ואחותו גדלו והפכו לנערים בני 15 בלילה אחד.. בהתחלה לקח לו קצת זמן להתבלט וליצור חברויות, אך שהכירו אותו מבפנים כולם התחברו אליו. בעונה הראשונה הוא ורוני יצאו והם נפרדו במהלך העונה השלישית בגלל מה שקרה עם דניאל והם חזרו בסוף העונה השלישית, בעונה השנייה כאשר איה נחטפה הוא היה היחיד שחשב בוודאות שהיא בחיים בעונה השלישית הוא מצטרף יחד עם כל השמיניה למועצה, ובעונה הרביעית/חמישית הוא עבד כמלצר ובהתחלה הוא סירב להשתתף בכל העניין ולא האמין לאף מילה שאבנר סיפר להם באוזניה, אבל לאט לאט הוא הצטרף אליהם ועזר להם והתאהב מחדש ברוני.
 • איה (מאיה) דביר (נועה מושקוביץ') (מאיה) / (הילי ילון) (איה) (עונות 1-5): איה היא בחורה חכמה שזוכרת דברים בצורה פנומנלית, היא אחותו התאומה של ניני, היא נולדה שתי דקות לפניו, גם היא כמו אחיה נכנסה לטורבו טיים שיצר אבא שלהם וגדלה להיות בת 15. איה במהלך העונות חוותה חוויות רבות, היא יצאה עם אדם בעונה הראשונה ובגלל שהיא סיפרה לו על גילה האמיתי הוא נפרד ממנה, אך בסוף העונה הראשונה הוא רץ אליה שנייה לפניי שהיא נכנסה לטורבו טיים בשביל לחזור להיות ילדה בת 10 שוב ועצר אותה, בעונה השנייה היא נחטפה וכולם חושבים שהיא מתה חוץ מניני היחיד שהיה בטוח שהיא בחיים, בעונה השלישית היא יותר בבית ועוזרת לדגנית, ובעונה הרביעית/חמישית היא זאת שמגבשת את השמיניה שנשארה למרות שהיא וכולם לא זוכרים כלום.
 • אדם הלוי (מיכאל אלוני) (עונות 1-3): אדם הוא בחור חתיך וספורטאי מחונן, בנוסף לכך הוא מומחה בשפות, אדם הוא בנו של אבנר הלוי, ממיסדי פרויקט "השמיניה" והוא אחיה הגדול של רותם, היה חבר של נטשה לפני תחילת הסדרה , מאוהב באיה ובן זוגה בעונה ה-1 , נפרד ממנה כשגילה כשהיא בעצם ילדה בת 10. לקראת סוף העונה ה-1 התחרט וחזר לאיה שנייה לפני שחזרה להיות ילדה. בעונה ה-2 כשאיה נחטפה וכולם חשבו שהיא מתה הכיר את ניצן והם הפכו לזוג .מאוחר יותר כשניצן יצאה עוד עם דורי , התנשק עם מיקה , ובתערוכה של נטשה , הלך מכות עם אבי , חבר של מיקה באותה תקופה. כשאיה חזרה מהמדבר , הוא ניסה לחזור אליה אבל היא דחתה אותו. בעונה ה-3 עדיין חבר של ניצן , למרות שבתוך תוכו עדיין אהב את איה. שלח לאיה מייל שאם היא רוצה אותו שתיתן לו סימן , אבל ניצן ראתה את המייל כשאיה לא הייתה בחדר ומחקה אותו, ושהוא ניסה לדבר איתה לגבי המייל היא חשבה שהוא מדבר איתה על משהו אחר ואמרה לו שזה לא לעניין . לבסוף ניצן מגלה לאדם שהיא מחקה את המייל ואדם ואיה חוזרים. לאחר מחיקת הזיכרון, מגלים כי אדם היחיד שלא מחקו ממנו את הזיכרון, והוא נרצח סמוך לעונה הרביעית.
 • נטשה סגוביה (עדי הימלבלוי) (עונות 1-5): נטשה היא מומחית באומנות וציירת מחוננת, הייתה בת זוגו של אדם לפני תחילת הסדרה , ולאחר מכן התחרטה וניסתה לחזור אליו אך הוא דחה אותה. יצאה עם דורי תקופה קצרה בעונה ה-1 אך הם לא התנשקו . נפרדה ממנו כשהוא מחק את ההודעה ששלחו לה על הדריסה של אדם כשהם היו בסרט .בעונה ה-2 הכירה את דניאל , בחור שפתח לה סטודיו לציור , ואף עשה לה תערוכה שהשתבשה כאשר אדם ואבי רבו מכות , ניני הקיא ורוני העיפה לנטשה עוגה לפרצוף , כשחשבה שהיא מאוהבת בדניאל. מה שהיה נכון , אך נטשה שמרה לעצמה בבטן , דניאל אף התקרב לנשקה אך היא סירבה בטענה שהיא לא יכולה לעשות זאת לרוני. ולאחר שרבה עם רוני, התנשקה עם דניאל והפכה לבת זוגו. אך היא חשבה שלאחר הנשיקה דניאל נפרד מרוני אבל מסתבר שיצא עם שתיהן ביחד. מסתבר שיצא עם נטשה רק בשביל שבת דודתה לינה תהפנט אותה. בעונה ה-3 מתאהבת בעומרי , הסוכן במועצה. והם נהפכים לזוג לקראת סוף העונה. הופללה ע"י דניאל שהיא משתפת איתו פעולה. לאחר מחיקת הזיכרון נטשה היא מורה לאומנות בבית הספר התיכון. הכירה את עמרי מחדש והתאהבה בו . בפרק האחרון הרגה את עמרי כי חשבה שהוא דורי.
 • רוני מלכי (דון לני גבאי) (עונות 1-5) : מתמטיקאית מחוננת. אחותה של אלינור, מאוהבת בניני. בתחילת הסדרה יצאה עם אילן, בחור בן 19 אך הוא נפרד ממנה כשהוא גילה שהיא בת 15. לאחר מכן יצאה עם ניני תקופה אך הוא נפרד ממנה. בעונה השנייה התאהבה בדניאל והם היו ביחד עד שרוני גילתה שהוא יצא איתה תוך כדי שהוא יצא עם נטשה, חשדה בנטשה כל העונה שהיא מאוהבת בדניאל ואף בתערוכה של נטשה העיפה עליה עושה בפנים. חזרה לניני בסוף העונה השנייה. בעונה השלישית הופללה ע"י דניאל שהתחזה לניני ברצח יואל. שותה לדירה של ניצן בעונה השלישית. לאחר מחיקת הזיכרון הפכה לעורכת דין ומתאהבת בניני מחדש.
 • דורי פיינגולד (דני לשמן) (עונות 1-5): מומחה באלקטרוניקה, היה מאוהב בנטשה בעונה הראשונה ואף הם היו זוג לתקופה קצרה אך בעונה השנייה הם נפרדו. באמצע העונה השנייה ובסוף העונה השלישית היה בן זוגה של ניצן, דורי חולה בסכרת. לאחר מחיקת הזיכרון הוא עבד כרופא אך לבסוף במהלך העונה הוא מתפטר מתפקידו. בעונה החמישית הוא עוזר לאבשלום כדי לקבל בחזרה את הלמדא שלו ובכך הופך ל"מפלצת למדא" כמו דניאל, נכנס לתרדמת בסוף הסדרה.
 • ניצן ברגר (לימור אטיאס) (עונות 2-5): בעלת כוח פיזי רגישה. בתו של יוליוס. הצטרפה לשמיניה בעונה השנייה, לאחר שנלקחה תחת חסותה של דגנית. הייתה חברה של דורי ושל אדם, היא מצילה את דגנית והתינוקות שלה בעונה השלישית מהוירוס של יוליוס. לאחר מחיקת הזיכרון נלקחה תחת חסותו של אבשלום אבל חוזרת בסוף לשמינייה. התנשקה עם דורי.
 • אבי מוסקוביץ' (אבי קורניק) (עונות 1-5): מומחה במחשבים. עובר לגור אצל מיקה בעונה הראשונה, ובעונה השלישית גר אצל צ'כוב (המורה שלו למחשבים). בא מהדרום. בן זוגה של מיקה בעונות 1-2, ולאחר מכן בעונה 3 בן זוגה של דפי ובסוף העונה שוב בן זוגה של מיקה. מפקד השמיניה במועצה. לאחר מחיקת הזיכרון נהפך למיליונר והתאהב שוב במיקה.
 • מיקה שקד (שירה וילנסקי) (עונות 1-5): מוזיקאית מחוננת. בת זוגו של אבי בעונות 1-2 ואף בסוף העונה ה-3. עשירה מאוד, ממש צינית. לאחר מחיקת הזיכרון פתחה מועדון באולינג מהנה ששימש כמקום המפגש של חברי השמיניה. בסוף עונה 5 חוזרת להיות בת זוגו של אבי. התנשקה עם אדם בזמן שהייתה חברתו של אבי.

השמיניה החדשה[עריכת קוד מקור | עריכה]

ליאה,הגר,גילי,רפאל,יותם ודניס - השישיה
הגר, גילי, רפאל, יותם, ודניס- השישיה

השמיניה החדשה מצטרפת בעונות הרביעית והחמישית, ובניגוד לזו הוותיקה יש להם כוחות על.

 • רפאל אשורי (אור טרגן) (עונות 4-5): נער רגיש וספורטאי מצטיין, בעל חושים מוגברים. היה בן זוגה של הגר ובסוף בן זוגה של גילי.
 • גילי פורת (נועם לוגסי) (עונות 4-5): נערה טובת לב. בעלת יכולת להפוך לבלתי נראית. נהיית בת זוגו של רפאל.
 • יותם וייץ (בן רביאן) (עונות 4-5): חנון בעל חוש הומור. בעל יכולת ריפוי עצמי. מכנה את עצמו "המגן האנושי". מאוהב בליאה.
 • הגר ששון (עמית יגור) (עונות 4-5): נערה חכמה, צינית וערמומית. בעלת יכולת ראיית העתיד. הייתה בת זוגו של רפאל בסוף בת זוג של דניס.
 • דניס גלר (דין מירושניקוב) (עונות 4-5): האקר, מומחה במחשבים. בעל יכולת זיהוי שקרים. ברח מאומיקרון לאחר שעקב אחריהם. בסוף נהיה בן זוג של הגר.
 • ליאה קידרון (דריה שיזף) (עונה 4-5): מצחיקה ומרגשת. בעלת יכולת שינוי צורה. מאוהבת ביותם.
 • ירון (רונצ'ו) דביר (איתמר כרמלי) (עונות 4-5): בנם של דדי ודגנית. אחיה התאום של תמר. חכם ורגיש. בעל יכולת טלפתיה.
 • תמר (מרי) דביר (אביב בוכלר) (עונות 4-5): בתם של דדי ודגנית. אחותו התאומה של ירון. חכמה ופיקחית. בעלת יכולת טלפתיה.

דמויות משנה[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • דדי (עמוס) דביר (שמעון מימרן (עמוס)/טל מוסרי (דדי)) (עונות 1-5): מדען לחקר הלמדא. עבד עם אבנר ורוברטו. סקורפיו 'הצעירו' אותו במכונת הטורבו-טיים ונתנו לו זהות חדשה. אביהם של ניני, איה, ירון ותמר. בן-זוגה של דגנית. בעלה לשעבר של לילי. היה בן-זוגה של אלכס שהיה צעיר. בעונה הרביעית נשלט בידי אבשלום כדי שאבשלום ישתלט על העולם.
 • אבנר הלוי (דור צויגנבום) (עונות 1-4): מדען לחקר הלמדא. עבד עם עמוס ורוברטו. מנהל את הפרויקט (כיתה ט'8) בעונה הראשונה. אביהם של אדם ורותם. ממציא ה - LSR. נרצח בעונה הרביעית על ידי עומרי, שהיה נתון בשליטתו של אבשלום.
 • דגנית דרור (אדית חצור) (עונות 1-3): אימם של בן-בן, ירון ותמר. בת-זוגו של דדי. הייתה מורתם של השמיניה בעונה הראשונה. בעונה השלישית היא בהריון. בעונה הרביעית נודע שנפטרה. אימצה את ניצן.
 • לילי דביר (ליאת ביין) (עונות 1-3): אימם של ניני ואיה. אשתו של עמוס לשעבר. "הבוס הגדול" שעבד עם רוברטו. בעונה השנייה נודע שהיא חברת הכת סקורפיו. בעונה השלישית היא בכלא, ובסיומה מקבלת חנינה על ידי יאיר נועם.
 • בן-בן דרור (תובל שפיר) (עונות 1-3): בנם של דגנית ושלומיק (אביו של בן-בן) ודדי. אחיהם למחצה של ירון ותמר ואחיהם החורג של ניני ואיה. חברה הטוב של רותם. חבר טוב של ניני.
 • רותם הלוי (מאיה קורן) (עונות 1-3): בתו של אבנר. אחותו הקטנה של אדם. חברתו הטובה של בן בן. חברה טובה של איה. מאוהבת ביונתן.
 • אלינור "אלי" מלכי (אביטל אברג'יל) (עונות 1-3): אחותה של רוני. בת-זוגו של אילן. בעונה הראשונה עובדת אצל דורון שקד, ובעונה השנייה והשלישית מנחה תוכניות טלוויזיה, כולל MTV בלונדון.
 • עורך דין יקותיאל חלבי (יניב פולישוק) (עונות 1-3): העו"ד של ליאורה. ושל דדי. עזר לדדי ואבנר במשפט. ועזר לדדי להשיג כסף (ממאפיה) לאחר שאיה מתה כביכול. בעונה השלישית נסחט ע"י אלכס כשעזר לדדי לשחרר את רוני מהכלא
 • רוחל'ה קשתי-נועם (מיקי קם) (עונות 1-2): אשתו של יאיר. הייתה מנהלת בית-הספר בו למדו השמיניה. חטטנית מאוד. נהפכה למנחת טלוויזיה כביכול במקום אלי.
 • סוזי בן חיים (הדר לוי) (עונה 2): "קלמזי". כתבת מהערוץ הראשון. באה לעשות כתבה על רוחל'ה, בפעם הראשונה שנכנסה עליה הביתה רק שוברת לה דברים. עושה דיל עם רוחל'ה, שהיא תעשה שרוחל'ה תנצח באיזו תחרות והיא תיתן לסוזי רכילויות ודברים סודיים מראש הממשלה על הניסו של דדי ואבנר על השמיניה ועל המצפה. נרצחה על ידי מולי.
 • שלומיק (יצחק צק ברקמן) (עונה 2): אבא של בן-בן ובעלה לשעבר של דגנית. בעברה של דגנית עזב אותה ונסע להודו חודשים לפני הריונה. חוזר מהודו ורוצה לחזור אל דגנית ולא ידע שיש לו בן עד שדגנית סיפרה לשניהם. דגנית סיפרה לו שיש לו מישהו ולא רצתה לחזור אליו.
 • אלכסנדרה (יפה גבאי) (עונה 2, ואורחת ב-3): מגדת עתידות אשר מתארחת מידי יום בתוכניתה של אלי ושם היא מגידה עתידות למזלות רבים. יש לה שיטה מיוחדת היא מגדה עתידות בעזרת עיניים של הלקוחות שלה.
 • הבן של רוברטו (משה פרסטר) (עונה 1, ואורח ב-2): לא חכם במיוחד. העוזר של רוברטו. ולא ידע מה רוברטו באמת התכוון לעשות על השמיניה. בסוף העונה העונה רוברטו ברח לכלא והשאיר מכתב לעוזרו בו כתב שהוא אבא שלו.
 • אילן הרמן (לירון לב) (עונות 1-2): תחילה, בהיותו חייל, היה בן-זוגה של רוני. אחר כך בן-זוגה של אלי. מוזיקאי. ניצח בתוכנית ריאליטי לשירה.
 • ליאורה שקד (דליה שימקו) (עונה 1): אמה של מיקה. אשתו של דורון. מיליונרית. בעונה הראשונה רצתה להרוס מפעל בדרום כדי להקים שם לונה פארק.
 • דורון שקד (דן תורג'מן) (עונה 1): אביה של מיקה. בעלה של ליאורה. מנחה את התוכנית "ערב ספורט".
 • גילה מוסקוביץ' (שירי גולן) (עונה 1): אמו של אבי. עובדת במפעל בדרום שליאורה רצתה להרוס.

המועצה[עריכת קוד מקור | עריכה]

"המועצה" הם ארגון חשאי אשר הצטרף לסדרה מהעונה השלישית.

 • יאיר נועם (אריה צ'רנר) - (עונות 1-5): דודו של מולי ובעלה של רוח'לה. היה שר החינוך בעונה הראשונה ולאחר מכן בעונה השנייה היה ראש הממשלה. בעונה השלישית שר בממשלה והתמנה למפקד המועצה בעונות 4-5, עד שהחליט על התפטרותו ועל סגירת המועצה עקב מה שאירע עם אבשלום ודורי.
 • עומרי אלפסי (זוהר ליבה) (עונות 3-5): סוכן במועצה. בן זוגה של נטשה. בעונה הרביעית בן זוגה של נעמה , נשלט על ידי אבשלום ורוצח את נעמה ואת אבנר .ושוב הופך לבן זוגה של נטשה ובעונה החמישית הוא נהרג בידי נטשה מאחר שהיא חשבה שהוא דורי.
 • יואל שוורץ (קובי מחט) (עונות 1-3): שוטר בעונות 1-2, מתגלה כסוכן במועצה בעונה השלישית. נרצח על ידי דניאל .
 • דפנה "דפי" (מירב פלדמן) (עונה 3): סוכנת במועצה. היה לה ולאבי רומן. מתמנה למפקדת המועצה בסיום העונה השלישית.
 • חמוטל "טינקרבל" (נועה קולר) (עונות 4-5): סוכנת במועצה. האקרית. פגשה את דניס באינטרנט ועזרה לו לברוח מאומיקרון. מכורה לממתקים.
 • נעמה (ימית סול) (עונה 4): סוכנת במועצה. הייתה בת זוגו של עמרי. נרצחה על ידו כאשר היה נתון לשליטתו של אבשלום.
 • גידי "צ'כוב/המלך" פז (יובל אברמוביץ') (עונות 2-4): האקר קצת פסיכי שלימד את אבי. נהפך לסוכן במועצה בעונה השלישית. עזר לשמיניה הוותיקה לאחר מחיקת הזיכרון.
 • אלכס (דפנה שפיגלמן) (עונה 3): ראש המועצה בעונה השלישית. אחותה של לילי. הייתה נחושה לפתח את גן הקריפטון ופעלה בדרכים קיצוניות שהובילו לפיטורה. שיתפה פעולה עם יוליוס ודניאל ולבסוף נרצחה על ידי דניאל.
 • תמר זהבי (מיכל ינאי) (עונה 1-3): פסיכולוגית המועצה. אחותה של יעל. עזרה למשטרה לתפוס את לילי בעונה הראשונה.
 • יעל "אסיה" זהבי (הילה סורג'ון פישר) (עונה 1): אחותה של תמר הפסיכולוגית. סוכנת מועצה לשעבר שמטרתה הייתה לשמור על איה וניני. נרצחה על ידי לילי.

הרעים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • רוברטו (רוברטו פולק) (עונה 1): מדען בחקר הלמדא, שפעל ביחד עם עמוס ואבנר בעברו. הפך למדען מרושע הרוצה נקמה באבנר ועמוס. מאוהב בלילי. בסוף העונה הוא עזב את המחבוא כדי להציל את עמוס (דדי) ממחלה קטלנית בעזרת שאיבת למדא מאיה וניני בסוף העונה ברח והשאיר מכתב לעוזרו שהוא אבא שלו.
 • הזקן (מיקי גבע) (עונה 2): מנהיגה המבוגר של הכת "סקורפיו". נוכל ותחמן הרוצה חיי נצח לעצמו ומנצל את חברי הכת. חוסל על ידי דדי/עמוס.
 • מולי נועם (גולן אזולאי) (עונה 2): אחיינו של יאיר. ראש לשכת ראש הממשלה ובחשאי חבר בכיר בכת "סקורפיו". מנהל פרויקט "המצפה" מטעם הממשלה. חטף את איה. נורה על ידי רוח׳לה ועל ידי דדי אך לא נהרג. לבסוף חוסל על ידי ניצן שזרקה עליו סכין.
 • דניאל האריס (תום אבני) (עונות 2-3): מיליונר לשעבר ואיש רב מזימות. היה עם רוני ונטשה באותו הזמן . חבר בכיר לשעבר בכת "סקורפיו". רוצה לחיות לנצח. לאחר פירוק "סקורפיו" שיתף פעולה עם יוליוס בנוגע לגן הקריפטון, התחזה לניני בחלק מהעונה השלישית. רצח את יואל והפליל את רוני. חוסל על ידי קרינת הלמדא שהשמיניה ריכזה אליו בסוף העונה השלישית. דניאל הוא אחיו הקטן של אבשלום. הוא מתוחכם וחכם.
 • לינה (אוולין קפלון) (עונות 2-3): בת דודה של נטשה עזבה את לימודיה במוסקבה. חברה בחירה בכת "סקורפיו". רצתה לחיות חיי נצח וגילתה שהזקן שיקר את כולם. ובעונה השלישיצ עוזרת לדניאל וליוליוס ולבסוף יוליוס רוצח אותה.
 • יוליוס ברגר/ד"ר קלדרון (עמי ויינברג) (עונה 3): עבד פעם במועצה וכך הכיר את עלמה אמא של ניצן. אביה של ניצן. היה הרופא של כל אימהות השמיניה (פרט לאיה וניני) והזריק להן את הלמדא. שיתף פעולה עם דניאל כדי להמציא את הקריפטון, אך לבסוף נרצח על ידיו כי בגד בו ובסוף הוא טוב.
 • אבשלום האריס (יובל ינאי) (עונות 4-5): אחיו הגדול של דניאל, הבעלים הראשי של ארגון "אומיקרון". תחמן, שקרן ונצלן. רצה לשנות את העולם ולהשתלט על מוחם של בני האדם לאחר שהמועצה מחקה את קיומו של אחיו. חוסל על ידי דורי שחנק אותו. שיקר לניצן בקשר לשמיניה וחכם ערמומי מעצבן .

ספרי השמיניה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בעקבות הצלחת הסדרה החליטו גיורא חמיצר ועטרה אופק להוציא ספרים שמספרים על משימות של השמיניה ללא קשר לעלילת סדרה. יצאו חמישה ספרים, הראשון באוקטובר 2005, שניים נוספים במהלך 2006 הרביעי ב-2013 והחמישי ב-2014.

 • השמיניה ותעלומת המסכה הבורמזית (2005) - מסעם של השמיניה להצלת מסכה בורמזית עם כוחות מכושפים, ומניעת נפילתה בידי כוחות האופל.
 • השמיניה בעקבות הקרדינל המוזהב (2006) - השמיניה נחטפת לאיטליה על ידי מכר שלהם (דניאל, שהתחזה לידיד של משפחת דביר) שמטרתו היא לחטוף את הקרדינל המוזהב בוונציה ולהפוך לאדם העשיר בעולם.
 • השמיניה ומזימת ליל הסמוראים (2006) - השמיניה מסכלת את מזימתו של טרוריסט יפני בעל צבא "סמוראים" עולמי לפוצץ את ירושלים בנשק גרעיני ברגע חתימת הסכם שלום עם סוריה, ובכך למוטט את הסדר העולמי.
 • השמיניה - לא נפגשנו מעולם (2013) - אבנר מחק לכולם את הזיכרון, חוץ מלאדם, בנו. אדם מגלה לאיה את כל הפרטים על העבר שלה ושל כל השמיניה וביחד מנסים לאחד את כל השמיניה כדי לעזור לאדם ממי שמרגל אחריו. בסוף הספר אדם נרצח ושנה אחרי זה מתחילה עלילת העונה הרביעית.
 • השמיניה - חידת הניצוץ (2014) - אבי ומיקה מגיעים לצימר בגליל של דודתה של מיקה, מבחין אוריה, בן דודה של מיקה, במשהו מוזר שמתרחש ביער. בספר מופיעות רק חלק מהדמויות, ביניהם השמיניה החדשה: גילי, רפאל, ליאה, יותם, דניס והגר, ובשמיניה הוותיקה, רק חלק מופיעים: אבי, מיקה, איה וניני.

שידור מקורי[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונה מספר פרקים שידור מקורי
עונה 1 60 5 ביוני 2005 - 24 באוקטובר 2005
עונה 2 55 1 בינואר 2006 - 16 במרץ 2006
עונה 3 50 16 באוקטובר 2006 - 2 בפברואר 2007
עונה 4 24 29 בספטמבר 2013 - 5 בנובמבר 2013
עונה 5 23 16 ביוני 2014 - 22 ביולי 2014

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]


הקודם:
2005 - אדומות
פרס האקדמיה לטלוויזיה - תוכנית ילדים ונוער
2006, 2007 - השמיניה
הבא:
2008 - האי