השמיניה (סדרת טלוויזיה)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
(הופנה מהדף השמיניה הדור הבא)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
השמיניה
השמיניה.png
סוגה דרמה, מתח, הרפתקאות , מדע בדיוני
יוצרים גיורא חמיצר
שחקנים ידידיה ויטל
הילי ילון
עדי הימלבלוי
דון לני-גבאי
לימור אטיאס-בשן
דני לשמן
שירה וילנסקי
אבי קורניק
מיכאל אלוני (עונות 1-3)
אור טרגן (עונה4-5)
נועם לוגסי (עונה 4-5)
בן רביאן (עונה 4-5)
עמית יגור (עונה -4-5)
דריה שיזף (עונה 4-5)
דין מירושניקוב (עונה 4-5)
איתמר כרמלי (עונה 4-5)
אביב בוכלר (עונה 4-5)
ארץ מקור ישראל
מספר עונות 5
מספר פרקים 212 (כולל שני פרקי מאחורי הקלעים ופרקי ספיישל)
הפקה
אורך פרק 25 - 23 דקות (ישנם פרקים מיוחדים באורך 45 - 40 דקות)
שידור
רשת שידור ערוץ הילדים HOT
תקופת שידור
מקורית
5 ביוני 2005 – עדיין רץ

השמיניה היא סדרת טלוויזיה שמשודרת בשנים 20052014 בערוץ הילדים ללקוחות HOT. הסדרה חובקת 4 עונות ו-212 פרקים ונהנתה מפופולריות רבה בקרב בני־נוער. עונותיה השנייה והשלישית זכו בפרס האקדמיה לטלוויזיה לשנת 2006 ולשנת 2007. הסדרה נוצרה על ידי גיורא חמיצר ובוימה על ידי רובי דואניאס, בהפקת נגה תקשורת וטדי הפקות.

רקע כללי[עריכת קוד מקור | עריכה]

מוקד עלילת הסדרה הוא שמונה ילדים מחוננים, המשתתפים בפרויקט ממשלתי סודי לחקירת אנרגיה המוחית האנושית, מתמודדים מול אתגרים שונים, מתעמתים זה עם זה וחווים אהבות ראשונות. הדמויות הראשיות בסדרה הן התאומים איה וניני דביר בני ה-10, שהופכים לבני 15 על ידי מכונת ה"טורבו טיים". העונה הראשונה החלה את שידוריה ב-5 ביוני 2005 והסתיימה ב-24 באוקטובר 2005. העונה השנייה החלה ב-1 בינואר 2006 והסתיימה ב-16 במרץ 2006. העונה השלישית החלה ב-16 באוקטובר 2006 והסתיימה ב-2 בפברואר 2007. העונה הרביעית והחדשה עלתה ב- 29 בספטמבר 2013, 6 שנים לאחר סיום העונה השלישית, וחזרה לשידור ב-15 ביוני 2014 לאחר כחצי שנה של פגרה.

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עונה ראשונה[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 1-60 (59 פרקים + פרק מאחורי הקלעים)

הסדרה מתחילה כשחוקרי האנרגיה המוחית, עמוס דביר, אבנר הלוי ורוברטו, מתכננים ביצוע ניסוי לבדיקת גלי הלמדא שנמצאים במוחם של ילדים מחוננים, אך הניסוי נדחה. רוברטו, המאוכזב מדחיית הניסוי, משתף פעולה עם לילי דביר כדי לבצעו בילדיהם של עמוס ולילי - מאיה ויונתן. הניסוי השתבש ורוברטו נאסר לשבע שנים, ואילו לילי עוזבת את הארץ. כעבור שבע שנים, גוסס עמוס ממחלה קשה ומחליט להאיץ את התבגרות ילדיו באמצעות המצאתו, הטורבו טיים. אחרי ההתבגרות המואצת הוא משנה את שמם לאיה וניני. אבנר הלוי מקים את הפרויקט לילדים מחוננים ומצרף אליו את איה וניני. הפרויקט, "השמיניה", מתנהל ככיתת לימוד רגילה לחלוטין, וילדי הכיתה חווים אהבות וקשרים ראשוניים. בהמשך העונה שבה לילי מחוץ לארץ ובשיתוף פעולה עם רוברטו מנסה לשבש את מהלך הפרויקט באמצעות שאיבת אנרגיית הלמדא מהנערים הגורמת להתעלפותם של דורי ונטשה. מזימתה נכשלת והיא נאסרת. במקביל, מגלים איה וניני כי המורה המחליף בבית ספרם, דדי, שלו קשר רומנטי עם המחנכת, דגנית, הוא בעצם אביהם שעבר תהליך הצערה מיוחד. הפרויקט בוטל ותלמידי הכיתה מפוזרים בין כיתות הלימוד הרגילות. בסיום העונה אביהם של איה וניני, עמוס/דדי, מודיע להם שהם חוזרים לגילם המקורי. ניני חוזר להיות בן 10. אדם עוצר את איה שנייה לפני שנכנסה לחדר בכך הוא גרם לה לשנות את החלטתה לחזור להיות בת 10.

עונה שנייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 61-115 (55 פרקים)

דדי ואבנר עומדים לדין בגלל פרויקט השמיניה, אך ראש הממשלה יאיר נועם מביא לזיכויים ומקים מצפה משוכלל בו ינוצלו גלי הלמדא שבמוחם. איה טסה ליוון בעקבות אמה, אך מטוסה מתרסק. דגנית מאמצת ילדת רחוב יתומה בשם ניצן, הממלאת את מקומה של איה. בינתיים מתגלה כי איה נחטפה על ידי מולי נועם, לכאורה עוזרו האישי של ראש הממשלה, אך למעשה חבר בכת הרסנית בשם "סקורפיו", המאמינה בחיי נצח ומבקשת להשתלט על העולם באמצעות גלי הלמדא. חברי הכת חודרים אל תוך השמינייה ולבסוף חוטפים וכולאים את כל חבריה במקדש, יחד עם דדי ולילי. דדי יורה במולי וחברי הכת נעצרים, למעט דניאל שמצליח להימלט.

עונה שלישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 116-165 (50 פרקים)

השמינייה, מלבד איה, מצטרפת לארגון משטרתי סודי בשם "המועצה", בפיקודה של אחותה של לילי, אלכס. הרופא של דגנית ההרה, ד"ר קלדרון, מעורר את חשדה של איה, ובינתיים מנסה "המועצה" להגן על גן הקריפטון, המאפשר יצירת אדם מושלם (בתלות באנרגיית הלמדא) מפני דניאל ומזימותיו. רוני מואשמת ברצח ומופללת על ידי דניאל המתחפש לניני, אך איה מצליחה לחשוף את זהותו האמיתית והוא נמלט אל ד"ר קלדרון, שהוא למעשה הרופא הנודע יוליוס ברגר, רופאן של כל אמהות השמיניה. אלכס מפוטרת מראשות "המועצה" וחוברת לדניאל וליוליוס, המאיים בהריגת עובריה של דגנית באמצעות וירוס קטלני, אם לא יוכל לנצל את השמינייה. ניצן מגלה כי היא בתו של יוליוס ובדמה הנוגדן לווירוס ומצילה את התאומים, אך אלכס מצליחה לגנוב אותם. כדי להציל את התאומים נכנעת השמינייה, לבד מניצן ואיה, לדרישות דניאל ויוליוס. דניאל רוצח את אלכס ומגלה כי יוליוס רוצה לשמור את כל הקריפטון לעצמו ויורה ביוליוס. האחרון, על ערש דווי, מגלה לשמינייה ולניצן כיצד ניתן לחסל את דניאל. התאומים מושבים לאמם ולילי מקבלת חנינה. כדי למנוע ניצול לרעה נוסף של גלי הלמדא, נמחקים הגלים ממוחם וכך גם זכרונותיהם, לא הוזכר בפרק הסיום אך אדם עדיין זכר הכל , בגלל זה הוא נרצח על ידי ניצן שנה לפני עלילות העונה הרביעית.

עונה רביעית[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 166-189 (24 פרקים)

אירועי העונה הרביעית מתרחשים שבע שנים לאחר סיום עלילת העונה השלישית. בתחילת העונה המועצה מגלה קרן חזקה של אנרגיית למדא ממקור כלשהו , והם שולחים את עומרי ואת נעמה לבדוק את השמיניה אחרי שאדם נרצח וניצן נעלמה, הם עושים פוליגרף לבדוק אם הם זוכרים מה עבר בשלושת העונות האחרות. הם לא יודעים כי אבנר ביקר את השמיניה ושלח את השמיניה למצוא שישה ילדים בעלי למדא: גילי פורת, רפאל אשורי,הגר ששון, ליאה קדרון, דניס גלר ויותם וייץ .הוא נותן לשמיניה שעה להחליט. בסוף השמיניה מחליטה לאמן את השישייה. באותו הזמן מתגלה שאבשלום שולט בדדי ובעומרי. השישייה מגלה שיש להם כוחות על. נעמה באה לספר לשמינייה הישנה את האמת אך עומרי מקדים אותה והורג אותה בעזרת סכין לבטן , נעמה גססה פרק אחרי כשגמגמה כמה מילים שיעזרו לשמינייה בהמשך . השישייה מחליטה לנסות לעצור שוד בנק והם מצליחים. גילי מואשמת כבוגדת ומחליטה לברוח, את דדי לוקחים למקום לא ידוע לאחר שנתפס כשניסה לברוח. השמינייה הישנה נלכדת בידי אבשלום וניצן. עמרי מחדיר לנטשה עכביש מכני שישלוט בה.

עונה חמישית[עריכת קוד מקור | עריכה]

פרקים 190-212 (23 פרקים)

בעונה החמישית (ההמשך של העונה הרביעית), עומרי שם לנטשה עכביש מכני שישלוט בה, אך מתחרט ומבקש מנטשה להוציא לו את העכביש מהאוזן גם. עומרי מנסה למצוא את השישיה והוא בורח מאבשלום. השמיניה מבינה שאבשלום רוצה למדא ושניצן זוכרת את מה שקרה, ואפילו משחררת אותם מהכלא של אבשלום. אך לבסוף מתגלה שניצן עשתה זאת בגלל שאבשלום תכננן מזימה לשחרר אותם ואז לתפוס אותם שוב. לפני שתפסו אותם ירון ותמר ראו שחוטפים את איה. בינתיים, השמינייה החדשה עובדת במרץ למצוא את השמינייה. נטשה מצליחה להחזיר את ניצן לצד של הטובים וניצן משקרת שנטשה מתה, נטשה שוברת את הטלפון שלה ושולחת לשמינייה החדשה הודעה ובה רשום אומיקרון, כרמז לשחרר את השמינייה הישנה. ירון ותמר מתקשרים עם איה וניני. נטשה מחכה בחדר הסודי בתקווה שהכל יסתדר , למרות שבחוץ היא מתה. דורי חוטף התקף סכרת ובאותו הזמן מתיידד עם ניצן. ירון ותמר עושים מרד כדי להיפגש עם איה וניני ומצליחים. השמינייה החדשה מחליטה לשלוח לאומיקרון פיתיון אחד מהם והוא דניס גלר, התכנית הצליחה אך שגילי ורפאל נכלאו בתוך הרכב. גילי ורפאל הצליחו להימלט ללא ידיעתם של אומיקרון ועלו לדירתם של ניני ואיה לקחת את המזוודה עם הבאג, מהר מאוד הם גילו שמה שמסתתר במזוודה זה פצצה. הגר חוזה שהדירה מתפוצצת. יותם מנטרל את הפצצה. מתגלה שיאיר ואבשלום מכירים מימים עברו. השמינייה מצליחים לקבל את הלמדא בחזרה וכל אחד מהם מקבל יכולות שונות ומנסים לברוח שוב אך נתפסים ע"י ניצן אשר קיבלה גם כוח, אך לקראת סוף הפרק מתגלה כי כל הפנטזיה על הכוחות היא של דורי בתא שלו וכל מה שקרה בחלום שלו הוא לא אמיתי. לבסוף אבשלום מגלה שניצן בגדה בו וחברה לשמינייה וכולא אותה. איה וניני אומרים לירון ותמר לברוח כי סוכני אומיקרון מגיעים לדירה. התאים בכלא של אבשלום נפתחים,השמיניה בורחת ונתפסת שוב. השמיניה נלקחה למועצה וחוזרת הבייתה בשלום. מישהו גילה למועצה על קיומה של חברי השישייה והשיישיה גם נלקחת לחקירה במועצה. לבסוף, השישייה מתגייסים למועצה יחד עם דורי שמפקד עליהם. מתגלה כי אומיקרון חוסל ואבשלום מת. אבל בסוף מסתבר שאבשלום לא מת ויש לו מעבדה נוספת מתחת לאדמה.

צוות שחקנים[עריכת קוד מקור | עריכה]

חברי השמיניה המקורית[עריכת קוד מקור | עריכה]

כוכבי השמיניה
 • ניני (יונתן) דביר (ידידיה ויטל) - מומחה באסטרטגיה. הבן של עמוס ולילי. האח התאום של איה, האח החורג של בן-בן והאח למחצה של ירון ותמר. האחיין של אלכס. לפני שאיבד את הזיכרון היה בן-הזוג של רוני. בתור יונתן היה החבר הכי טוב של בן-בן. לפני שאיבד את הזיכרון היה החבר הכי טוב של דורי. ניני יכול להיות לפעמים ילדותי, אך הוא מצחיק ומרגש. בתחילת העונה הרביעית מסופר כי ניני גר עם איה והוא אחראי לשלומה של איה ולעבודות הבית.
 • איה (מאיה) דביר (הילי ילון) - בעלת זיכרון צילומי. הבת של עמוס ולילי. האחות התאומה של ניני, האחות החורגת של בן-בן והאחות למחצה של ירון ותמר. האחיינית של אלכס. לפני שאיבדה את הזיכרון הייתה בת-הזוג של אדם. בתור מאיה הייתה החברה הכי טובה של רותם. בתחילת העונה הרביעית מסופר כי היא מיואשת ומתגעגעת למישהו שאינה יודעת אפילו מי הוא. לאחר שהיא וניני נפגשים עם חבריהם, ולאחר הסבריו של אבנר בווידאו, הם מאחדים כוחות ויחד הם מדריכים את השישייה החדשה.
 • אדם הלוי (מיכאל אלוני) (עונות 1-3) - מומחה בשפות. הבן של אבנר. האח של רותם. בעבר היה בן-הזוג של איה, נטשה וניצן. היחיד מחברי השמיניה שלא איבד את הזיכרון. בעונה הרביעית מתגלה כי נרצח על-ידי אבשלום וניצן .
 • נטשה סגוביה (עדי הימלבלוי) - ציירת מחוננת. בת-דודה של לינה. בת-הזוג של עמרי. בעבר הייתה בת-הזוג של אדם. לפני שאיבדה את הזיכרון הייתה החברה הכי טובה של רוני. מורה לאומנות בתיכון HIT.
 • רוני מלכי (דון לני-גבאי) - מתמטיקאית מחוננת. האחות של אלינור. בת-הזוג של ניני. לפני שאיבדה את הזיכרון הייתה חברה הכי טובה של נטשה וניצן. עורכת דין.
 • ניצן רומנו ברגר (לימור אטיאס-בשן) - בעלת כוח פיזי. הבת של יוליוס ואלמה. לפני שאיבדה את הזיכרון הייתה בת-הזוג של דורי. בעבר הייתה בת-הזוג של אדם. לפני שאיבדה את הזיכרון הייתה החברה הכי טובה של רוני. בתחילת העונה הרביעית, מסופר כי ניצן ערקה לצד הרעים מפני שאבשלום אסף אותה מהרחוב. לבסוף אבשלום מגלה שהיא בגדה בו וכולא אותה. לאחר שאבשלום כולא אותה, היא מתקרבת אל דורי.
 • דורי פיינגולד (דני לשמן) - מומחה באלקטרוניקה. לפני שאיבד את הזיכרון היה בן-הזוג של ניצן. לפני שאיבד את הזיכרון היה החבר הכי טוב של ניני. סטודנט שנה ב' לרפואה, בהמשך הוא הופך להיות רופא, אך הוא מתפטר מעבודתו עקב הדרכת השישייה החדשה. בהמשך הוא מקבל את הלמדא בחזרה ואת היכולת לייצר חשמל וכמעט נהרג ע"י ניצן, אך מגלה לבסוף שהוא חלם את כל זה.
 • מיקה שקד (שירה וילנסקי) - מוזיקאית מחוננת. הבת של דורון וליאורה. למיקה יש מקום באולינג מגניב וצבעוני, בשם: "המקום של מיקה".
 • אבי מוסקוביץ' (אבי קורניק) - מומחה במחשבים. הבן של גילה. לפני שאיבד את הזיכרון היה בן-הזוג של מיקה, של דפי ואז בסוף עונה שלוש חזר למיקה. כעת הוא מיליונר משועמם שמדריך יחד עם השמינייה הישנה את השישייה החדשה.

חברי השמינייה החדשה ( עונות 4-5)[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • רפאל אשורי (אור טרגן) - בעל חושים מוגברים, מאוהב בגילי ובסוף נהיה חבר שלה.
 • גילי פורת (נועם לוגסי) - בעל יכולת להפוך לבלתי נראית. טובת לב, מאוהבת ברפאל ובסוף הופכת להיות חברה שלו.
 • הגר ששון (עמית יגור) - בעלת יכולת ראיית העתיד. בזמן האחרון נרמז כי היא מתקרבת אל דניס.
 • דניס גלר (דין מירושניקוב) - בעל יכולת זיהוי שקרים . מזהה כל דבר , ולפני שהחמישיה גילתה אותו, הוא היה גר במדבר, כדי להסתתר מאנשים שרדפו אחריו. מאוהב בהגר.
 • יותם וייץ (בן רביאן) - בעל יכולת ריפוי עצמי. מכנה את עצמו "המגן האנושי". מאוהב בליאה.
 • ליאה קדרון (דריה שיזף) - בעלת יכולת שינוי צורה לאנשים שפגשה. מצחיקה ומרגשת. יותם מאוהב בה.
 • ירון דביר (איתמר כרמלי) - בעל יכולת קריאת מחשבות. הבן של דדי ודגנית. האח התאום של תמר, והאח למחצה של איה, ניני ובן-בן.
 • תמר דביר (אביב בוכלר) - בעלת יכולת קריאת מחשבות. הבת של דדי ודגנית. האחות התאומה של ירון, והאחות למחצה של איה, ניני ובן-בן.

דמויות משנה[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • דדי (עמוס) דביר (שמעון מימרן/טל מוסרי)(עונות 1-5) אביהם של ניני, איה, ירון ותמר. בן-זוגה של דגנית. בעלה לשעבר של לילי. היה בן-זוגה של אלכס. בעונה הרביעית עובד בשביל אבשלום.
 • אבנר הלוי (דור צויגנבום) (עונות 1-4): אביהם של אדם ורותם. ממציא ה - LSR. נרצח בעונה הרביעית על-ידי עמרי.
 • דגנית דרור (אדית חצור) (עונות 1-3): אימם של בן-בן, ירון ותמר. בת-זוגו של דדי. הייתה מורתם של השמיניה בעונה הראשונה. משפחתה חושבת שמתה, אך לא ידוע מה עלה בגורלה.
 • לילי דביר (ליאת ביין) (עונות 1-3): אימם של ניני ואיה. אשתו של עמוס לשעבר. לאחר קבלת החנינה מיאיר לא ברור מה עלה בגורלה.
 • בן-בן דרור (תובל שפיר) (עונות 1-3): בנה של דגנית. אחיהם למחצה של ירון ותמר ואחיהם החורג של ניני ואיה. בן-זוגה של דריה. לא ברור מה עלה בגורלו.
 • רותם הלוי (מאיה קורן) (עונות 1-3): בתו של אבנר. אחותו של אדם. לא ברור מה עלה בגורלה.
 • דריה (סמדר חייט) (עונה 3): בת-זוגו של בן-בן וחברה של רותם.
 • אלינור "אלי" מלכי (אביטל אברג'יל) (מעונות1-3): אחותה של רוני. בת-זוגו של אילן.
 • רוחל'ה קשתי-נועם (מיקי קם) (עונות 1-2): אשתו של יאיר. הייתה מנהלת בית-הספר בו למדו השמיניה.
 • אילן הרמן (לירון לב) (עונות 1-2): בן-זוגה של אלי. היה בן-זוגה של רוני.
 • ליאורה שקד (דליה שימקו) (עונה 1): אמה של מיקה. אשתו של דורון.
 • דורון שקד (דן תורג'מן) (עונה 1): אביה של מיקה. בעלה של ליאורה.
 • גילה מוסקוביץ' (שירי גולן) (עונה 1): אמו של אבי.

רעים:[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • רוברטו (רוברטו פולק) (עונה 1): מדען. עבד עם אבנר ועמוס. מאוהב בלילי.
 • הזקן (מיקי גבע) (עונה 2): בעל ארגון סקורפיו. הזדקן במכונת הטורבו טיים על-ידי דדי.
 • מולי נועם (גולן אזולאי) (עונה 2): אחיינו של יאיר. היה ראש לשכת ראש הממשלה. חבר בארגון סקורפיו. נרצח בעונה השנייה על-ידי דדי וניצן.
 • דניאל האריס (תום אבני) (עונות 2-3): היה בן-זוגן של נטשה ורוני עד שהתגלתה האמת לגביו. חבר בארגון סקורפיו. מיליונר רב מזימות. רוצה לחיות לנצח. בעונה השלישית התחזה לניני. מת בעונה השלישית בעקבות קרינת למדא חזקה.
 • ד"ר יוליוס ברגר/קלדרון (עמי ויינברג) (עונה 3): אביה של ניצן. היה הרופא של כל אימהות השמיניה (פרט לאיה וניני). המציא את הקריפטון. נרצח בעונה השלישית על-ידי דניאל.
 • אבשלום (יובל ינאי) (עונה 4-5): עומד מאחורי ארגון אומיקרון. שלט בניצן, בעומרי ובדדי אך נבגד ע"י כולם בהדרגה. רוצה לשנות את העולם. תחמן, שקרן ונצלן .בכלא שלו התאים נפתחים והשמיניה בורחת. ארגון אומיקרון שלו חוסל. מת בעונה החמישית. בסוף הוא לא מת ויש לו מעבדה נוספת מתחת לאדמה.

המועצה:[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • יאיר נועם (אריה צ'רנר) (עונות 1-5): דודו של מולי ובעלה של רוח'לה. בעונה הראשונה היה שר החינוך, בעונה השנייה היה ראש הממשלה, בעונה השלישית היה שר בממשלה, ובעונות הרביעית והחמישית מפקד המועצה. חבר ותיק של אבשלום. מגייס את דורי ואת השישייה למועצה.
 • עמרי אלפסי (זוהר ליבה) (עונות 3-5): סוכן במועצה. בן-זוגה של נטשה. בעונה הרביעית משועבד לאבשלום. בעונה החמישית נתפס על ידי אומיקרון .
 • חמוטל "טינקרבל" (נועה קולר) (עונות 4-5): סוכנת במועצה. האקרית. פגשה את דניס באינטרנט ולימדה אותו את כל מה שהוא יודע. מכורה לממתקים.
 • גידי "צ'כוב/המלך" פז (יובל אברמוביץ') (עונות 2-4): סוכן במועצה. האקר. לימד את אבי את כל מה שהוא יודע.
 • נעמה (ימית סול) (עונה 4): סוכנת במועצה. הייתה בת-זוגו של עמרי. נרצחה בעונה הרביעית על-ידי עמרי, כשבאה לספר לשמינייה הכל .
 • יואל שוורץ (קובי מחט) (עונות 1-3): שוטר וסוכן במועצה. נרצח בעונה השלישית על-ידי דניאל.
 • אלכס (דפנה שפיגלמן) (עונה 3): ראש המועצה. אחותה של לילי. דודתם של ניני, איה, ירון ותמר. הייתה בת-זוגו של עמוס. הייתה נחושה לפתח את גן הקריפטון ופעלה בדרכים קיצוניות שהובילו לפיטורה. שיתפה פעולה עם יוליוס ודניאל. נרצחה בעונה השלישית על-ידי דניאל, לאחר שניסתה לבגוד בו וביוליוס.
 • דפנה "דפי" (מירב פלדמן) (עונה 3): סוכנת במועצה. הייתה בת-זוגו של אבי לפני שאיבד את הזיכרון.
 • תמר זהבי (מיכל ינאי) (עונה 1,3): פסיכולוגית המועצה, אחותה של יעל. בעונה הראשונה דאגה לכליאתה של לילי בבית הסוהר ובעונה השלישית שוחחה עם עמרי על רגשותיו לנועה.
 • יעל "אסיה" זהבי (הילה סורג'ון פישר) (עונה 1): אחותה של תמר הפסיכולוגית. סוכנת לשעבר במועצה שמטרתה הייתה לשמור על איה וניני. לקראת אמצע העונה נרצחת ע"י לילי.

מינוף מסחרי של הצלחת הסדרה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הצלחתה של הסדרה תרמה להצלחתם של כותביה ושחקניה וסייעה בקידום שורת מוצרים נלווים, וביניהם ספרים שכתבו חמיצר ועטרה אופק בעקבות הדמויות בסדרה, שעשועון טריוויה בשם "השמינייה בגביע הכיתה המעופפת", מופעי קיץ בשיתוף עם עיר ערוץ הילדים, קלפים, חוברות, תיקים, ביגוד, משחק מחשב, שיווק מכשרי דור 3 לקהל הסידרה של פלאפון תקשורת באמצעות תחרות ואף גלידה - שכולם נשאו את שמה של השמיניה.

ספרי השמיניה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בעקבות הצלחת השמיניה החליטו גיורא חמיצר ועטרה אופק להוציא ספרים שמספרים על משימות של השמיניה ללא קשר לעלילת סדרה. יצאו ארבעה ספרים, הראשון באוקטובר 2005, שניים נוספים במהלך 2006 ורביעי ב2013.

 • השמיניה ותעלומת המסכה הבורמזית - מסעם של השמיניה להצלת מסכה בורמזית עם כוחות מכושפים, ומניעת נפילתה בידי כוחות האופל.
 • השמיניה בעקבות הקרדינל המוזהב - השמיניה נחטפת לאיטליה על ידי מכר שלהם (דניאל, שהתחזה לידיד של משפחת דביר) שמטרתו היא לחטוף את הקרדינל המוזהב בוונציה ולהפוך לאדם העשיר בעולם.
 • השמיניה ומזימת ליל הסמוראים - השמיניה מסכלת את מזימתו של טרוריסט יפני בעל צבא "סמוראים" עולמי לפוצץ את ירושלים בנשק גרעיני ברגע חתימת הסכם שלום עם סוריה, ובכך למוטט את הסדר העולמי.
 • השמיניה - לא נפגשנו מעולם - אבנר מחק לכולם את הזיכרון, חוץ מלאדם, בנו. אדם מגלה לאיה את כל הפרטים על העבר שלה ושל כל השמיניה וביחד מנסים לאחד את כל השמיניה כדי לעזור לאדם ממי שמרגל אחריו. בסוף הספר אדם נרצח ושנה אחרי זה מתחילה עלילת העונה הרביעית.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הקודם:
2005 - אדומות
פרס האקדמיה לטלוויזיה - תוכנית ילדים ונוער
2006, 2007 - השמיניה
הבא:
2008 - האי