לונדון את קירשנבאום

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
לונדון את קירשנבאום
London-at-kir.jpg
סוגה אקטואליה
חברת הפקה חדשות 10
מנחים ירון לונדון
מוטי קירשנבאום (עד מותו ב-2015)
מודי בר-און
פסקול "שימריק" מאת טרקאן
ארץ מקור ישראל
שפות עברית
הפקה
עורכים דרור זרסקי ועמיר רגב
אורך פרק שעה
שידור
רשת שידור ערוץ 10
תקופת שידור מקורית 2002 – היום
קירשנבאום (מימין) עם ירון לונדון, בצילומי התוכנית "לונדון את קירשנבאום", 2008
מגישי התוכנית באולפנם, שנת 2011

לונדון את קירשנבאום היא תוכנית אקטואליה בערוץ 10, אשר מהקמתה (2002) ועד ספטמבר 2015 הונחתה על ידי ירון לונדון ומוטי קירשנבאום. מאוקטובר 2015 מוגשת על ידי ירון לונדון לבדו כאשר בימי חמישי מוגשת התוכנית על ידי מודי בר-און.

התוכנית[עריכת קוד מקור | עריכה]

התוכנית נוצרה בתחילת דרכו של ערוץ 10, לאחר שתוכנית יומית מושקעת בהגשת לונדון ובהפקה חלקית של קירשנבאום שהייתה אמורה לצאת לדרך בוטלה לבסוף מחוסר תקציב. בזמן עבודתם המשותפת על התוכנית נחשף מפיק התוכנית אבי אלקלעי לדינמיקה הייחודית בין השניים, המשלבת אינטלקט וסאטירה, והתגבש הרעיון לתוכנית אקטואליה יומית בהגשתם המשותפת, כפתרון זמני לביטול התוכנית המקורית.

בחודש יוני 2005 נעשה ניסיון להריץ את התוכנית במתכונת זהה גם בימי שישי, אך הניסיון כשל ולאחר ארבעה שבועות הורדה תוכנית יום שישי מלוח המשדרים. התוכנית עברה למתכונת יומית בשעה חמש לפנות ערב בימי חול, בהמשך שובצה לשעה שבע בערב, וממאי 2011 היא משודרת מדי יום בשש בערב.

עם השנים רכשה התוכנית קהל צופים נאמן עקב סגנון ההנחיה הייחודי של לונדון וקירשנבאום. לתוכנית אופי פובליציסטי, שני המגישים מביעים לרוב עמדות שמאלניות וחילוניות, אך יש הקפדה לארח בעלי עמדות המייצגות את הצד השני. בתוכנית מתארחים פוליטיקאים ואנשי ציבור, ומופיעים בה לעתים זמרים ולהקות, זרים וישראלים. גם אמנים ומדענים מוזמנים לעתים לדון על עבודתם ומעשה ידם.

משתתפים שמופיעים בתוכנית באופן תדיר:

בעבר הופיע בה גם בפינה קבועה ניצן הורוביץ.

נעימת הנושא של התוכנית לקוחה מן השיר "שימריק" של הזמר הטורקי טרקאן.

בשנים האחרונות, מדי פעם, הוחלף אחד מהשניים על ידי עיתונאי אחר מחדשות 10, או שהתוכנית הוגשה על ידי מנחה יחיד. מדי לילה, בימי השידור של התוכנית, משודרת התוכנית בשידור שני.

לונדון את קירשנבאום היא זוכת פרס האקדמיה לטלוויזיה כתוכנית האקטואליה הטובה ביותר ברציפות משנת 2005 ועד היום (מלבד בשנים 2009 ו-2011).

ב-25 בספטמבר 2015 נפטר מוטי קירשנבאום מדום לב. בתוכנית הראשונה לאחר מות קירשנבאום, כעבור ארבעה ימים, החל להנחותה לונדון לבדו, ודיווח כי שם התוכנית לא ישונה.[1]

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]


הקודם:
2004 - דין וחשבון עם רינו צרור
פרס האקדמיה לטלוויזיה - תוכנית האקטואליה הטובה ביותר
2005, 2006, 2007, 2008 - לונדון את קירשנבאום
הבא:
2009 - עובדה
הקודם:
2009 - עובדה
פרס האקדמיה לטלוויזיה - תוכנית האקטואליה הטובה ביותר
2010 - לונדון את קירשנבאום
הבא:
2011 - המקור