לדלג לתוכן

משחק מלחמה ממוחשב

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
משחק המלחמה הממוחשב החינמי "KsirK"
לכידת מסך מתוך משחק המלחמה "LGeneral"

משחקי מלחמה ממוחשביםאנגלית: Computer wargame) הוא תת-ז'אנר של משחקי אסטרטגיה ממוחשבים. משחקים מהסוג הזה מדמים עימותים צבאיים ברמה הטקטית, המבצעית או האסטרטגית ומתרחשים על גבי מפת משחק.

המשחקים בז'אנר משתנים מאוד במורכבות שלהם, ובהקפדה על רמת הדיוק ההיסטורית,[1] ומאפשרים לשחקנים להתמקד במגוון רחב של תרחישים צבאיים בתקופות שונות לאורך ההיסטוריה. חלק גדול מהמשחקים בז'אנר מתרחשים במהלך מלחמת העולם השנייה או בעימותים צבאיים מודרניים.

מרבית משחקי הווידאו בז'אנר מפותחים בעיקר למחשב האישי בעיקר משום שלרוב הכי נוח לשלוט במשחקים הללו באמצעות עכבר מחשב.

משחקי המלחמה הממוחשבים נוצרו במקור בהשפעת משחקי המלחמה השולחניים.[2]

משחקים בולטים בז'אנר

[עריכת קוד מקור | עריכה]
  • Computer Bismarck(אנ')‏(Strategic Simulations, Inc.,‏ 1980) - משחק מבוסס תורות אשר משחזר את הקרב האחרון של אוניית המערכה הגרמנית ביסמרק באוקיינוס האטלנטי במהלך מלחמת העולם השנייה, ומאפשר לשחקן לפקד על צי ימי. המשחק נחשב לאחד ממשחקי המלחמה ה"רציניים" הראשונים.
  • Warlords(אנ') - (Strategic Studies Group,‏ 1990) - משחק המתרחש בעולם פנטזיה עם טכנולוגיה של תקופת ימי הביניים.
  • Panzer General(אנ') - (Strategic Simulations, Inc.,‏ 1994) - משחק מבוסס תורות המתרחש במהלך מלחמת העולם השנייה. הצלחת המשחק הובילה להפקה של שני משחקי המשך.
  • Steel Panthers(אנ') - (Strategic Simulations, Inc.,‏ 1995) - משחק מבוסס תורות המדמה לוחמה קרקעית במהלך מלחמת העולם השנייה בחזית המערבית, בחזית המזרחית ובמערכה באסיה ובאוקיינוס השקט. הצלחת המשחק הובילה להפקה של שני משחקי המשך.
  • Close Combat(אנ') - (Microsoft, ‏ 1996) - משחק המתרחש במהלך מלחמת העולם השנייה ומדמה את העימות הצבאי בין הדיוויזיה ה-29 של צבא ארצות הברית לבין הדיוויזיה ה-352 של גרמניה לאחר הפלישה לנורמנדי. המשחק פותח במקור כמהדורה ממוחשבת של משחק הלוח "Squad Leader" (אנ'). הצלחת המשחק הובילה להפקה של חמישה משחקי המשך.
  • Combat Mission: Beyond Overlord(אנ') - (Big Time Software,‏ 2000) - משחק המתרחש בחזית המערבית במהלך מלחמת העולם השנייה, בתקופה שבין יוני 1944 למאי 1945, ומאפשר לשחקן לפקד על יחידות חי"ר, שריון ותותחנים. הצלחת המשחק הובילה להפקה של 12 משחקי המשך.
  • Hearts of Iron(אנ') - (Paradox Interactive,‏ 2002) - משחק המתרחש במהלך מלחמת העולם השנייה. במשחק השחקן שולט במדינה בשנים שלפני המלחמה ואחריה. הצלחת המשחק הובילה להפקה של שלושה משחקי המשך.

הערות שוליים

[עריכת קוד מקור | עריכה]
  1. ^ GameSpy.com - Article: Strategy Gaming: Part III -- Strategy Gaming, web.archive.org, ‏2011-05-25
  2. ^ Proctor, Bob (במרץ 1988). "Titans of the Computer Gaming World / SSI". Computer Gaming World: 36. {{cite journal}}: (עזרה)