משחק אינדי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

משחק אינדי או משחק עצמאיאנגלית: indie game) הוא משחק וידאו המפותח על ידי יוצרים עצמאיים ולא בתמיכה כספית של מוציא לאור. המונח "אינדי" מהווה קיצור ל-"independent" (עצמאי). משחקי אינדי מתמקדים לרוב בחדשנות ובהפצה דיגיטלית, ולמרות היותם עצמאיים, חלקם רווחיים מאוד, דוגמת המשחקים אנדרטייל, Braid ומיינקראפט. מוצרים של Supergiant Games זכו בנוסף להצלחה מסחרית גם למספר פרסים בתחום משחקי מחשב.

אין הגדרה חד משמעית המקובלת על כולם מה נחשב ל"משחק אינדי", אולם רוב משחקי האינדי חולקים כמה מאפיינים דומים. משחקי אינדי מפותחים על ידי יחידים, קבוצות קטנות או חברות עצמאיות קטנות (חברות שהוקמו עבור משחק ספציפי). לרוב, משחקים אלו לא נתמכים כלכלית על ידי מוציא לאור בגלל הסיכון הרב הקיים בהצלחתם הכלכלית, ולכן לרוב תקציבם דל מאוד או כלל לא קיים. המשחקים מתאפיינים ביצירתיות רבה, מאחר שהמפתחים לא נדרשים לאישור המוציא לאור או לאישור בעלי השליטה, והם אינם מוגבלים לתקציב מסוים.

משחקי אינדי ידועים ביצירתיות, חדשנות ובניסויים אומנותיים, מאחר שהמפתחים מוגבלים מאוד בתקציב הגרפי, הם נאלצים להשקיע בחדשנות. למרות זאת, התווית "משחק אינדי" אינה מצביעה על חדשנות, להפך, רוב משחקי האינדי הם באיכות גרועה ונוצרים לא לשם רווח.

צריך להבדיל בין משחקי "חובבים" המפותחים לרוב על גבי משחקים קיימים בשינויים קלים או בטכנולוגיות מסוימות המיועדות לכך, לבין משחקי אינדי שלרוב ממוקדות-מוצר, ולא נוצרו לשם תחביב הפיתוח.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא משחק אינדי בוויקישיתוף