משחק אינדי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

משחק אינדיאנגלית: indie game) הוא משחק וידאו, שנוצר על ידי יוצרים עצמאיים ולא בתמיכה כספית של מוציא לאור. "אינדי" זה קיצור של המילה "independent" (עצמאי). משחקי אינדי לרוב מתמקדים בחדשנות ובהפצה דיגיטלית, ולמרות היותם עצמאיים, חלקם רווחיים מאוד, דוגמת המשחקים אנדרטייל, Braid ומיינקראפט.

אין הגדרה חד משמעית המקובלת על כולם מה נחשב ל"משחק אינדי", אולם רוב משחקי האינדי חולקים כמה מאפיינים דומים. משחקי אינדי מפותחים על ידי יחידים, קבוצות קטנות, או חברות עצמאיות קטנות (חברות שנפתחו עבור משחק ספציפי). לרוב, משחקים אלו לא נתמכים כלכלית על ידי מוציא לאור בגלל הסיכון הרב הקיים בהצלחתם הכלכלי, ולכן לרוב תקציבם דל מאוד או כלל לא קיים. המשחקים מתאפיינים ביצירתיות רבה, מאחר שהמפתחים לא נדרשים לאישור המוציא לאור או לאישור בעלי השליטה, והם אינם מוגבלים לתקציב מסוים.

משחקי אינדי ידועים ביצירתיות, חדשנות ובניסויים אומנותיים, מאחר שהמפתחים מוגבלים מאוד בתקציב הגרפי, הם נאלצים להשקיע בחדשנות. למרות זאת, התווית "משחק אינדי" אינה מצביעה על חדשנות, להפך, רוב משחקי האינדי הם באיכות גרועה ונוצרים לא לשם רווח.

צריך להבדיל בין משחקי "חובבים" המפותחים לרוב על גבי משחקים קיימים בשינויים קלים או בטכנולוגיות מסוימות המיועדות לכך, לבין משחקי אינדי שלרוב ממוקדות-מוצר, ולא נוצרו לשם תחביב הפיתוח.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא משחק אינדי בוויקישיתוף