רצף הקיו

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
Incomplete-document-purple.svg
יש להשלים ערך זה: בערך זה חסר תוכן מהותי.
הנכם מוזמנים להשלים את החלקים החסרים ולהסיר הודעה זו. שקלו ליצור כותרות לפרקים הדורשים השלמה, ולהעביר את התבנית אליהם.
רצף הקיו
Q portrait.jpg
קיו, מתוך "מסע בין כוכבים: הדור הבא"
הופעה ראשונה הפיילוט של "מסע בין כוכבים: הדור הבא" - "Encounter at Farpoint"
יוצרים ג'ין רודנברי
נתונים
טריטוריית מגורים רביע דלתא
כוחות כל יכולים

ביקום הבדיוני של זיכיון "מסע בין כוכבים", רצף הקיואנגלית: Q Continuum) הוא מישור חוץ-ממדי של קיום המאוכלס בגזע חייזרי, עוצמתי מאוד, שהאינטליגנציה שלו עולה עשרות מונים על כל יצור אחר, הידוע בשם קיו. יחסם לרוב אדיש כלפי ענייניהן של ישויות שאינן Q החיות בממדים המקבילים לשלהם אך הם כן מתעניינים בהתפתחות והתקדמות החיים.

הקיו הופיעו במספר פרקים של הסדרות: מסע בין כוכבים: הדור הבא, מסע בין כוכבים: וויאג'ר ומסע בין כוכבים: חלל עמוק 9. ישות אחת מן הקיו מוכר לצוות הוויג'ר כקווין.

במסע בין כוכבים: הדור הבא בפרק "Encounter at Farpoint" קפטן פיקארד וצוות האנטרפרייז נשפטים על מסוכנותם של בני האדם על ידי אחד מן הקיו ונטען כי עליהם להישמד, אך בשל הצלת חייהם של גזעים חייזריים שנחטפו הצוות מוכיח את ערך האנושות. בפרק "Hide and Q", קיו מופיע שוב ומציע לקומנדר רייקר להצטרף לרצף הקיו. קיו חושב כי בני האדם עלולים להתפתח אל מעבר לקיו, והוא רוצה להבין כיצד. רייקר מסרב להצעה והקיו מפסיד בהתערבות עם פיקארד. בשל כך, עליו לעזוב את בני האדם במנוחה לנצח. בפרק "Q Who" קיו מציע לעזור לאנושות לחקור מחוזות לא נודעים ולשמור עליהם מפני איומים. כשפיקארד טוען כי הם יכולים להתמודד עם האיומים בעצמם, קיו שולח את האנטרפרייז למערכת J-25, שם נפגשים בני האדם לראשונה עם הבורג. פיקארד מבקש מקיו להציל את הספינה וזה נעתר ואומר כי אנשים אחרים לא היו מוחלים על כבודם והיו מעדיפים למות מאשר לבקש עזרה. בפרק נרמז כי הבורג מודעים לקיום האנושות ועושים את דרכם כדי להטמיע אותם וקיו מספק אזהרה לבני האדם מפני האיום הכביר של הבורג.

באחד הפרקים של מסע בין כוכבים וויאג'ר קיו משאיר את בנו להשגחה אצל קפטן ג'נווי לשבוע על מנת שתחנך אותו.

יכולותיהם של ה Q[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • מספר פעמים קיו מציל את האנושות מפני איומים העלולים למחוק אותם כליל.
  • פעם אחת טוען קיו כי הוא יכול לשנות את המסה של כוכב.
  • הקיו חיים חיי נצח כל עוד הם בוחרים לעשות זאת, למעט במידה שיכולותיהם נשללות מהם על ידי חברי הרצף.