רו לארן

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
זהו שם באג'ורי; שם המשפחה הוא רו.
רו לארן
סג"ם רו לארן, מתוך הפרק "Ensign Ro".
סג"ם רו לארן, מתוך הפרק "Ensign Ro".
סג"ם רו לארן, מתוך הפרק "Ensign Ro".
תוכנית טלוויזיה "מסע בין כוכבים: הדור הבא"
הופעה ראשונה הפרק "Ensign Ro" - עונה 5 של "מסע בין כוכבים: הדור הבא", 1991.
הופעה אחרונה הפרק "Imposters" - עונה 3 של "מסע בין כוכבים: פיקארד", 2023.
מספר הופעות 9 פרקים
יוצרים ג'ין רודנברי עריכת הנתון בוויקינתונים
גילום הדמות מישל פורבס
מידע
סטטוס נהרגה
מקום לידה Bajor עריכת הנתון בוויקינתונים
גזע באג'ורנית
מין נקבה
מקצוע קצינה בצי הכוכבים
חברה בקבוצה צי הכוכבים
חברה לשעבר בקבוצה מאקי
אזרחות פדרציית הכוכבים המאוחדת
דמויות קשורות
משפחה רו טליה - אמא
רו גייל - אבא
חברים ז'אן לוק פיקארד
גאינן
ג'ורדי לה פורג'
ויליאם רייקר
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית

רו לארןאנגלית: Ro Laren) היא דמות בדיונית ביקום הבדיוני של זיכיון "מסע בין כוכבים", המופיעה כדמות חוזרת ב"מסע בין כוכבים: הדור הבא", בגילומה של השחקנית האמריקאית מישל פורבס.

מפיקי הסדרה תכננו כי רו לארן תהיה דמות ראשית וקבועה בסדרת "מסע בין כוכבים" הבאה, "מסע בין כוכבים: חלל עמוק 9". יוצרי סדרה זו רצו דמות באג'ורנית בעלת רצון חזק, אשר תעורר עימותים אישיים עם מפקד התחנה, בנג'מין סיסקו. עם זאת, מישל פורבס דחתה את ההצעה, ולפיכך במקום זאת נוצרה עוד דמות באג'ורנית, בשם קירה נריס.[1]

הופעות[עריכת קוד מקור | עריכה]

רו לארן מופיעה כדמות חוזרת בשמונה מפרקי "הדור הבא". שישה פרקים בעונה 5, פרק אחד של עונה 6 ופרק אחד של עונה 7:

  • "Ensign Ro" (עונה 5)
  • "Disaster"
  • "Conundrum"
  • "Power Play"
  • "Cause and Effect"
  • "The Next Phase"
  • "Rascals" (עונה 6)
  • "Preemptive Strike" (עונה 7)

כמו כן מופיעה רו לארן בפרק "Imposters", הפרק החמישי בעונתה השלישית של "מסע בין כוכבים: פיקארד".

ביוגרפיה של הדמות[עריכת קוד מקור | עריכה]

על פי התיק האישי שלה, הנראה בפרק "Conundrum", רו לארן נולדה בתאריך 17 בינואר, שנת 2340, על כוכב הלכת "באג'ור", לרו טליה וגייל. בשנים 2358–2362 היא למדה באקדמיה של צי הכוכבים.[2]

על פי המסורת הבאג'ורנית, שם משפחתה קודם לשמם האישי שלה. לפיכך, כאשר היא מצטרפת לצוות של ה-Enterprise-D, פיקארד, בתחילה, פונה אליה כאל "סג"ם לארן". היא מתקנת אותו, ואומרת כי "לארן" הוא שמה הפרטי, ו-"רו" הוא שם המשפחה שלה. מאותו רגע - היא מכונה "סג"ם רו".

רו מצטרפת אל הצוות כקצינה באג'ורנית צעירה ובעייתית, אשר הורשעה בבית דין צבאי במהלך שירותה על ספינת החלל וולינגטון (Wellington) בגין סירוב פקודה במהלך משימה, שתוצאתה הייתה 8 מקרי מוות. היא הוחזקה בבית כלא צבאי על ג'ארוס 2 (Jaros II), אולם אדמירל קנלי העניק לה הזדמנות שנייה, בכך שצירף אותה למשימה לצד פיקארד וצוות האנטרפרייז.

למרות קבלת הפנים העוינת שלה זכתה רו כאשר רק הגיעה לספינה, היא הצליחה עם הזמן ליצור חברויות עם מספר מאנשי הצוות של האנטרפרייז, לרבות גאינן, ג'ורדי לה פורג' וויליאם רייקר. כבאג'ורנית, יש לה סלידה רבה לקרדאסים, מאחר שהם אילצו אותה כילדה לצפות בם מענים את אביה למוות. בפרק הראשון בהשתתפותה, ששמו "Ensign Ro", היא מקבלת חנינה מלאה בתמורה ליציאתה למשימה סודית להגן על הסכם השלום בין הפדרציה לבין קרדאסיה באמצעות סיוע לעצור פשיטות, מצד אזרחי הפדרציה החיים בסמוך לגבול עם קרדאסיה אשר מתנגדים למדיניות השלטון.

בפרק "The Next Phase", רו וג'ורדי נחשבים למתים, לאחר תקלת משגר טלפורטציה, בשובם ממשימת חילוץ והצלה על ספינת חלל רומולאנית אשר ניזוקה. עם שובם להכרה, הם מגלים כי הפכו לבלתי נראים ובלתי מוחשיים לכולם, למעט אחד את השני. בתחילה, רו סבורה כי הם מתים, שמתקיימים כרוחות רפאים - מחשבה אשר מעוררת בה מספר אמונות רוחניות באג'ורנית שהיא חשבה שנטשה עשרות שנים קודם לכן. בעודם רואים-ואינם-נראים, השניים בוחנים את ספינת החלל הרומולאנית, ומגיעים למסקנה כי הספינה לא ניזוקה בתאונה, כפי שטענו הרומולאנים, אלא כתוצאה מניסויים בכלי נשק חדשים, וכי כעת הרומולאנים מבצעים מעשה חבלה, אשר יגרום לאנטרפרייז להיהרס על כל צוותה, ברגע שתאיץ את מנוע העיוות. השניים אף חושפים ומביסים סוכן רומולאני, שהפך לרואה-ואינו-נראה כמוהם, ומוצאים דרך להזהיר את הצוות, להחזיר את מצבם לקדמותו ולהזהיר את קפטן פיקארד בזמן על מנת למנוע את האסון.

בפרק "Rascals", רו, פיקארד, גאינן וקייקו משנים את המראה החיצוני שלהם, כתוצאה מתאונה, לגרסאות גיל-ההתבגרות של עצמם (תוך שמירה על האינטליגנציה הבוגרת שלהם, זיכרונותיהם וכדומה). בהעמידם פנים כי הם ילדים, הם מצליחים, ביחד עם אלכסנדר רוז'נקו, לסכל מזימה של הפרנגי לגנוב את האנטרפרייז ולמכור את אנשי הצוות הבוגרים שעליה כעבדי פרך. במהלך פרק זה, נחשף חלק מסיפור הרקע הלא נעים אודות הילדות המקורית של רו.

כקצין בכיר בתפקיד פיקודי, קומנדר רייקר מתייחס בקפדנות יתרה כלפי האסירה לשעבר סג"ם רו, בעוד היא מתקשה לזכות באמון ובכבוד מצידו. העוינות ההדדית שביניהם נשכחת, עם זאת, כאשר הם וכל יתר צוות האנטרפרייז, לוקים בפתאומיות באמנזיה, בפרק "Conundrum". רו חשה לפתע בתשוקה מינית כלפי רייקר ומזמינה עצמה אל חדר מגוריו. "יש לי תחושה מוזרה שאני מבלה את רוב שעות הפנאי שלי כאן", מסבירה רו לרייקר, לפני שהיא מפתה אותו. כאשר חוזרים אליהם זכרונותיהם, היועצת דיאנה טרוי מסבירה כי לזוג כי סביר להניח כי תמיד הייתה משיכה מינית ביניהם.

בפרק "Preemptive Strike", לוטננט רו (אשר קודמה לאחרונה), מתבקשת מצד צי הכוכבים כי תסתנן אל ארגון המורדים "מאקי", אשר מסכל את יישום הסכם השלום בין הפדרציה לבין קרדאסיה. במהלך המשימה היא מגלה כי נאמנותה וחובותיה מתנגשים זה עם זה, ככל שהיא מגלה עוד ועוד אהדה למצוקתם ולמטרתם של המאקי. למרות מאמצו של פיקארד לאלץ אותה לבצע את המוטל עליה, בסופו של דבר היא בוגדת בצי הכוכבים, עורקת מן השירות ומצטרפת אל קבוצת המורדים. רייקר אומר שהיא נראית די בטוחה בעצמה שהיא עושה את הדבר הנכון, אף כי יש לה חרטה אחת - והיא שאכזבה את פיקארד. לאחר פרק זה, רו לא מופיע עוד באף פרק מסדרות הטלוויזיה או מסרטי הקולנוע שבאו אחר כך. בסדרה "מסע בין כוכבים: חלל עמוק 9" מתגלה כי הדומיניון סייעו לקרדאסיה להשמיד את רוב אנשי המאקי, ולמעשה הארגון חדל מלהתקיים.

לאחר שריצתה את עונשה ועברה שיקום, חזרה לצי הכוכבים והתקדמה בדרגות עד לדרגת קומנדר. היא שירתה בחטיבת המודיעין של צי הכוכבים, והייתה, בין השאר, מפעילתם של וורף ושל ראפי מוזיקר. בשנת 2401, בעודה חוקרת הסתננות של משתנים לשורות צי הכוכבים, היא נופלת למארב כשמתברר ששני מלוויה היו משתנים בעצמם, ומקריבה את חייה בניסיון להציל את פיקארד וצוותו ולאפשר להם להתחמק מהמשתנים שמנסים לשבות אותם.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ Reeves-Stevens, Judith & Garfield (1994). The Making of Star Trek: Deep Space Nine. Pocket Books. pp. 70, 105. ISBN 0-671-87430-6.
  2. ^ Ro Laren at Memory Alpha