All Good Things...‎

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
All Good Things...‎
All Good Things…
פרק מ"מסע בין כוכבים: הדור הבא"
TNG-AllGoodThings.jpg
לה פורג', השגריר פיקארד, דאטה וקפטן קראשר, על סיפון ספינת החלל "פסטר"
תאריך שידור מקורי 23 במאי 1994
אורך 92 דקה עריכת הנתון בוויקינתונים
שפה אנגלית עריכת הנתון בוויקינתונים
תסריט בראנון בראגה
רונלד ד. מור
בימוי ווינריץ' קולבי
כוכבים אורחים דניס קרוסבי - טאשה יאר
קולם מיני - מיילס או'בריאן
ג'ון דה לאנסי - קיו
אנדריאס קטסולאס - טומאלאק
קלייד קוסאטסו - אדמירל נאקאמורה
פטי יאסוטאקיי - אליסה אוגאווה
פמלה קוש - ג'זל
טים קלהר - גיינס
אליסון ברוקס - צ'ילטון
סטיבן מתיו גארווין - סג"ם
מייג'ל בארט - קול המחשב
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg

"All Good Things...‎" הוא פרק כפול - פרקים 25 ו-26 של עונה 7 - המהווים סיום לסדרת הטלוויזיה המדע בדיונית "מסע בין כוכבים: הדור הבא". שני פרקים אלו הם פרקים 177 ו-178 מתוך סך 178 פרקי הסדרה. שם הפרק נגזר מתוך הביטוי "All good things must come to an end" (בעברית: "לכל דבר [טוב] יש סוף").

הפרק זכה בפרס הוגו לשנת 1995 בגין ההצגה הדרמטית הטובה ביותר.[1]

תקציר[עריכת קוד מקור | עריכה]

קפטן ז'אן-לוק פיקארד מוצא את עצמו מועבר בין שלוש תקופות זמן שונות (עבר, הווה, עתיד) הודות לקיו, כאשר עיוות של מרחב-זמן מסתורי, ההולך וגדל בעבר אך קטן יותר בעתיד, מאיים להשמיד את כל המציאות.

תיאור העלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

All Good Things..., Part I
All Good Things…
פרק מ"מסע בין כוכבים: הדור הבא"
מספר פרק 25
מספר עונה 7
קוד הפקה 277
אורך 92 דקה עריכת הנתון בוויקינתונים
שפה אנגלית עריכת הנתון בוויקינתונים
תסריט בראנון בראגה, רונלד ד. מור עריכת הנתון בוויקינתונים
בימוי וינריץ' קולבי עריכת הנתון בוויקינתונים
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg
All Good Things..., Part II
All Good Things…
פרק מ"מסע בין כוכבים: הדור הבא"
מספר פרק 26
מספר עונה 7
קוד הפקה 278
אורך 92 דקה עריכת הנתון בוויקינתונים
שפה אנגלית עריכת הנתון בוויקינתונים
תסריט בראנון בראגה, רונלד ד. מור עריכת הנתון בוויקינתונים
בימוי וינריץ' קולבי עריכת הנתון בוויקינתונים
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg

קפטן ז'אן-לוק פיקארד, באופן בלתי מוסבר, מוצא את עצמו קופץ בין שלוש תקופות זמן שונות:

  • ההווה - שנת 2370 - תאריך כוכבים 47988, בו פיקארד לוקח את האנטרפרייז-D אל מערכת הכוכבים "דבורן", שבקצה הגבול בין הפדרציה לבין הרומולאנים, על מנת לחקור אנומליה מרחבית.
  • העתיד - שנת 2395 - 25 שנים אל העתיד, בו השגריר פיקארד פרש לכרם המשפחתי, בלה-באר, צרפת. הוא עולה על סיפון ספינת החלל "פסטר", הנמצאת תחת פיקודה של אשתו לשעבר, קפטן בוורלי פיקארד, אותה הוא משכנע לקחת אותו אל "דבורן", על מנת למצוא את האנומליה.
  • העבר - שנת 2363 - כשבע שנים קודם לכן, זמן קצר לפני משימתה הראשונה של האנטרפרייז-D אל תחנת החלל "פארפוינט". צי הכוכבים מבטל את משימתה של האנטרפרייז ל"פארפוינט", ושולח אותה לחקור את האנומליה ב"דבורן", אולם פיקארד מתעקש להמשיך ל"פארפוינט" - מאמין כי פגישתו הראשונה עם קיו חשובה יותר. אולם, כאשר האנטרפרייז מגיעה למקום המפגש, בו פיקארד נתקל לראשונה בקיו, לא רחוק מ"פארפוינט" - הם לא מוצאים שם דבר.

קפיצות אלו בזמן מתרחשות ללא כל אזהרה, וכתוצאה מכך נוצר חוסר-המשכיות בהתנהגותו של פיקארד, אשר לעיתים קרובות נשאר מבובלבל, או משאיר את הסובבים אותו מבולבלים.

בסופו של דבר, להפתעתו, פיקארד מוצא את עצמו שוב באולמו של השופט קיו, שמתוודה בפניו כי הוא הגורם לקפיצות בזמן של פיקארד, ומתאגר את פיקארד לפתור את התעלומה של האנומליה המסתורית, שאם לא כן - פיקארד יהיה אחראי על השמדתה של כל האנושות.

כאשר ז'אן-לוק פיקארד מגיע לאנומליה בכל שלוש תקופות הזמן, הוא מגלה שהאנומליה הרבה יותר גדולה בעבר, אבל לא קיימת כלל בעתיד. בעוד שספינות האנטרפרייז של העבר וההווה סורקות את האנומליה באמצעות קרני טכיון, ספינת ה"פסטר" מותקפת על ידי ספינות קלינגוניות, אולם הצוות ניצל הודות להופעתה ברגע האחרון של האנטרפרייז-D מהעתיד, תחת פיקודו של אדמירל ויליאם רייקר. הוא יורה אל עבר כמה מספינות המלחמה הקלינגוניות התוקפות, מה שגורם להן לברוח אל האזור הניטראלי. כאשר כל הצוות מתאחד מחדש, מתגלה כי וורף ורייקר עדיין מסוכסכים ביניהם, בגין דיאנה טרוי המנוחה, שלשניהם הייתה עימה מערכת יחסים רומנטית רצינית.

קיו שוב מופיע בפני פיקארד, ולוקח אותו מיליארדי שנים אל העבר של כדור הארץ, שבו האנומליה, ההולכת וגדלה ככל שנעים אחורה בזמן, נפרשת על פני כל רביע אלפא, ומונעת את היווצרות החיים לראשונה על כדור הארץ. כאשר פיקארד חוזר לעתיד, הוא מגלה שהאנומליה הופיעה, לאחר שנוצרה כתוצאה מהוראותיו-שלו, שכן שלושת מטחי הטכיון, משלוש תקופות הזמן השונות, הן שמקיימות אותה. דאטה וג'ורדי קובעים כי הם יוכלו לעצור את האנומליה אם שלוש ספינות האנטרפרייז יטוסו אל מרכז האנמוליה, וייצרו מעטפות עיוות סטטי מסביבן. פיקארד מורה על כל שלוש ספינות האנטרפרייז לעשות כן. כל אחת מן הספינות סובלת מבקע בליבת מנוע העיוות שלה, ולאחר ששתיים מהן מתפוצצות, קיו מופיע על גשר הפיקוד של האנטרפרייז הנותרת, ואומר לפיקארד: "לכל דבר טוב חייב להיות סוף", רגע ממש לפני שגם זו מתפוצצת.

ז'אן-לוק פיקארד מוצא את עצמו מול קיו, כשופט של האנושות באותו בית המשפט כפי שהיה שבע שנים קודם לכן. קיו מברך את פיקארד על שהיה מסוגל לחשוב בו-זמנית, בצירי זמן שונים, על מנת לפתור את החידה, ובכך הוכיח כי האנושות עדיין יכולה להתפתח, להפתעת רצף הקיו. קיו מסביר שהאנומליה מעולם לא הייתה קיימת באמת, וכי העבר וההווה שוחזרו. לאחר מכן, הוא עוזב את אולם בית המשפט, כאשר בדרכו החוצה הוא נפרד לשלום מפיקארד באומרו "נתראה... שם בחוץ" (משפט המתכתב עם משפטו האחרון של פיקארד בפרק הפיילוט: "בואו נראה מה יש שם בחוץ"). פיקארד חוזר אל האנטרפרייז-D של ההווה, ומפסיק לקפוץ בזמן.

בפעם הראשונה אי פעם, פיקארד מצטרף למשחק הפוקר השבועי של הצוות שלו, ומביע חרטה שלא עשה זאת קודם לכן. הוא מחלק את הקלפים, ואומר "... והשמים הם הגבול", מרמז כי מצפות לצוות הרפתקאות נוספות.

שחקנים ודמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

שם השחקן שם הדמות תיאור הדמות
עבר הווה עתיד
פטריק סטיוארט ז'אן-לוק פיקארד קפטן האנטרפרייז-D (נכנס לתפקידו) קפטן האנטרפרייז-D (מזה כשבע שנים) שגריר לשעבר; פרש לכרם המשפחתי בצרפת
ג'ונתן פרייקס ויליאם רייקר קומנדר, נשאר מאחור בתחנת החלל "פארפוינט" קומנדר, קצין ראשון על האנטרפרייז-D אדמירל בצי הכוכבים ומפקדה של האנטרפרייז-D
לאוור ברטון ג'ורדי לה פורג' לוטננט, נשאר מאחור בתחנת החלל "פארפוינט" לוטננט-קומנדר, מהנדס ראשי על האנטרפרייז-D גמלאי, נשוי לליאה ברהמס
מייקל דורן וורף לוטננט לוטננט, קצין ביטחון ראשי על האנטרפרייז-D, בתחילת מערכת יחסים רומנטית עם דיאנה טרוי מושל באימפריה הקלינגונית (שבעתיד - כבשה את כל שטחי הרומולאנים)
גייטס מק'פאדן בוורלי קראשר נשארת מאחור בתחנת החלל "פארפוינט" קצינת הרפואה הראשית על האנטרפרייז-D קפטן ספינת החלל "פסטר"; גרושתו של ז'אן-לוק פיקארד
מרינה סירטיס דיאנה טרוי יועצת על האנטרפרייז-D יועצת על האנטרפרייז-D, בתחילת מערכת יחסים רומנטית עם וורף מתה
ברנט ספיינר דאטה לוטננט-קומנדר על האנטרפרייז-D לוטננט-קומנדר על האנטרפרייז-D פרופסור לפיזיקה באוניברסיטת קיימברידג'
דניס קרוסבי טאשה יאר לוטננט, קצינת ביטחון ראשית על האנטרפרייז-D מתה מתה
קולם מיני מיילס או'בריאן הגאי על האנטרפרייז-D מהנדס ראשי על תחנת החלל "חלל עמוק 9" לא ידוע
ג'ון דה לאנסי קיו
אנדריאס קטסולאס טומאלאק
קלייד קוסאטסו אדמירל נאקאמורה
פטי יאסוטאקיי אליסה אוגאווה
פמלה קוש ג'זל
טים קלהר גיינס
אליסון ברוקס צ'ילטון
סטיבן מתיו גארווין סג"ם
מייג'ל בארט קול המחשב

הפקה[עריכת קוד מקור | עריכה]

הפרק "All Good Things...‎" שודר במקור כפרק אחד שאורכו שעתיים; בשידורים חוזרים, בדרך כלל, הפרק מוצג בצורה ערוכה, כשני פרקים, באורך של שעה כל אחד.

רונלד ד. מור ובראנון בראגה ציפו כי מייקל פילר או ג'רי טיילור יכתבו את פרק סיום הסדרה; כתוצאה מכך, הם כתבו את "All Good Things...‎" במקביל עם "מסע בין כוכבים: דורות", לעיתים מתבלבלים בין היבטים שונים של השניים. בערוץ ה-"commentary" של ה-DVD של "מסע בין כוכבים: דורות", הם העירו כי "All Good Things...‎" היה קל יותר, מאחר שלא היה להם תאריך יעד מסוים ונוקשה, שהיו חייבים לעמוד בו.

במהלך הצילומים של "All Good Things...‎", צולם גם כן סרט תיעודי רטרוספקטיבי מאחורי הקלעים, הנקרא "Journey's End: The Saga of Star Trek: The Next Generation", בנחיית ג'ונתן פרייקס.[2]

תגובות[עריכת קוד מקור | עריכה]

הפרק דורג במקום החמישי ברשימה של המגזין "אנטרטיינמנט ויקלי" של "עשרת הפרקים הטובים ביותר של מסע בין כוכבים: הדור הבא".[3] הפרק "All Good Things...‎" זכה בפרס הוגו לשנת 1995 בגין ההצגה הדרמטית הטובה ביותר.[1] הפרק השני היחיד של "מסע בין כוכבים: הדור הבא" שזכה בכבוד שכזה הוא "The Inner Light".

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ 1.0 1.1 The Hugo Awards by Year, World Science Fiction Society website, accessed 29 January 2008
  2. ^ Journey's End: The Saga of Star Trek - The Next Generation (1994) (TV). Available on VHS. See IMDb
  3. ^ "'Star Trek: The Next Generation': The Top 10 Episodes". EW.com. 20 בספטמבר 2007. בדיקה אחרונה ב-10 ביולי 2012. 
מסע בין כוכבים
מסע בין כוכבים: הסדרה המקורית וסדרת האנימציה
יוצר הסדרה ג'ין רודנברי
שחקנים ראשיים ויליאם שאטנרלנרד נימוידפורסט קליג'יימס דוהאןג'ורג' טאקיינישל ניקולסוולטר קניגמייג'ל בארט
דמויות ראשיות ג'יימס טיבריוס קירקספוקליאונרד מק'קוימונטגומרי סקוטהיקארו סולוניוטה אוהורהפאבל צ'כוב
דמויות משנה איליהוילארד דקרולריסג'יליאן טיילורקלארק טרלמספר 1דיוויד מרקוסקרול מרקוססאביקסארקסוראקסייבוקחאן נוניאן סינגכריסטופר פייקצ'אנגכריסטין צ'אפלקאנגקארטרייטקולות'זפרם קוקרןקורקיילאסקרוגג'ניס ראנדשומר הנצח
גזעי חייזרים גורןוולקניםקלינגוניםרומולאנים
מושגים אנטרפרייז"אני רופא, לא..."ג'נסיסחולצה אדומהטכנובאבלטרנספורטרטרקייקום המראהמנוע עיוותמשכפלמתרגם אוניברסליפדרציית הכוכבים המאוחדתהצו העליוןצי הכוכביםקוביאשי מארורביע גלקטי • "שגר אותי למעלה, סקוטי"
סרטי הקולנוע מסע בין כוכביםזעמו של חאןהחיפוש אחר ספוקהשיבה הביתההגבול האחרוןהארץ הלא נודעת
פרקים בולטים The MenagerieThe City on the Edge of Forever
מסע בין כוכבים: הדור הבא
יוצר הסדרה ג'ין רודנברי
שחקנים ראשיים פטריק סטיוארטג'ונתן פרייקסלוואר ברטוןמייקל דורןגייטס מק'פאדןמרינה סירטיסברנט ספיינרויל ויטוןדניס קרוסבידיאנה מולדואר
דמויות ראשיות ז'אן-לוק פיקארדויליאם רייקרג'ורדי לה פורג'וורףבוורלי קראשרדיאנה טרוידאטהוסלי קראשרטאשה יארקת'רין פולאסקי
דמויות משנה מולי או'בריאןמיילס או'בריאןקייקו או'בריאןאליסה אוגאווהרג'ינלד בארקליב'אתורבות'ביליאה ברהמסגאורוןגאינןרייצ'ל גארטאדוארד ג'ליקומתיו דוהארטידוראסג'ון הארימןואשלוקוטוסלוקסנה טרויישות הקריסטללאלרו לארןלורלורסהמלכת הבורגהנוסעסארקג'וליאנה סונגנוניאן סונגסיטו ג'קסהסילהלילי סלואןספוטטוליאן סוראןק'אהליירזפרם קוקרןקורןקיוקיילאסריצ'רד קסטילוג'ק קראשררואפואלכסנדר רוז'נקוהלנה רוז'נקוניקולאי רוז'נקוסרגיי רוז'נקותומאס רייקרשינזוןB-4
גזעי חייזרים אל-אוריאניםאנדרואידבאג'ורניםבטאזואידבורגוולקניםפרנגיקיוקרדאסיםקלינגוניםרומולאנים
מושגים אנטרפרייזהולודקוייזורטכנובאבלטרנספורטרטרקייקום המראהמאקימנוע עיוותמשכפלמתרגם אוניברסליפדרציית הכוכבים המאוחדתהצו העליוןצי הכוכביםהקרב בוולף 359רביע גלקטיסוגיות מוסריות במסע בין כוכבים
סרטי הקולנוע דורותהמפגשהמרדנמסיס
פרקים בולטים The Big GoodbyeQ WhoYesterday's EnterpriseThe Best of Both WorldsThe Inner LightAll Good Things...Pen PalsRedemptionThe Outcast
מסע בין כוכבים: חלל עמוק 9
יוצרי הסדרה ריק ברמןמייקל פילר • על-פי "מסע בין כוכבים" מאת ג'ין רודנברי
שחקנים ראשיים אייברי ברוקסרנה אוברז'ונואהמייקל דורןטרי פארלניקול דה בורסירוק לופטוןקולם מיניארמין שימרמןאלכסנדר סידיקנאנה ויזיטור
דמויות ראשיות בנג'מין סיסקואודווורףדקס (ג'דזיה דקסאזרי דקס) • ג'ייק סיסקומיילס או'בריאןקווארקג'וליאן באשירקירה נריס
דמויות משנה ווין אדאמישקאר אדוןמייקל אדינגטוןמולי או'בריאןקייקו או'בריאןקיראיושי או'בריאןאישקהבראייל אנטוסאקורם לאןבראנטגאורוןג'ארו אסהאילם גארקגרילקהדוקאטדמארקאלוין הדסוןוואיוןטורה זיאלזקאנברן טייןקסידי ייטסלואיס צימרמןלוקוטוסלי נאליסליטהלייטוןמורןמילהמרטוקמִשְתָנָה נקבהנוגנילהאופקה סולאןג'וזף סיסקוג'ניפר סיסקושרה סיסקולות'ר סלואןמורה פולויק פונטייןלנרה קאהןקורקיורוםויליאם רוסתומאס רייקר
גזעי חייזרים באג'ורניםבריןג'מהדארבורגוורטהטרילמשתניםפרנגיקרדאסיםקלינגוניםרומולאנים
מושגים אמפוק נורדיפאיינטהדומיניוןהולודקחור התולעתחלל עמוק 9טכנובאבלטרוק נורטרנספורטרטרקייקום המראהלאטינוםמאקימדור 31מלחמת הפדרציה-דומיניוןמנוע עיוותמשכפלמתרגם אוניברסליפדרציית הכוכבים המאוחדתהצו העליוןצי הכוכביםהקרב בוולף 359רביע גלקטיסוגיות מוסריות במסע בין כוכבים
פרקים בולטים DuetThe VisitorRejoinedTrials and Tribble-ationsFar Beyond the Stars
סרטי קולנוע What We Left Behind: Looking Back at Deep Space Nine
מסע בין כוכבים: וויאג'ר
יוצרי הסדרה ריק ברמןג'רי טיילורמייקל פילר • על-פי "מסע בין כוכבים" מאת ג'ין רודנברי
שחקנים ראשיים קייט מאלגרורוברט בלטרןרוקסן דוסוןרוברט דאנקן מקנילאית'ן פיליפסרוברט פיקארדוטים רוסג'רי ראייןגארט וונגג'ניפר ליאן
דמויות ראשיות קת'רין ג'יינווייצ'קוטיב'לאנה טורסטום פאריסניליקסדוקטורטובוקשבע מתשעהארי קיםקס
דמויות משנה אוון פאריסאיצ'ברג'ינלד בארקליבות'בינעמי וויילדמןסמנתה וויילדמןססקהמיראל פאריסלואיס צימרמן
גזעי חייזרים אוקמפהבורגגזע 8472הולוגרמהוולקניםהירוג'ניםוידיאניםטלקסיאניםפוטוניםקיוקייזוןקלינגונים
מושגים הולוגרמה רפואית לשעת חירוםהולודקוויאג'רטכנובאבלטרנספורטרטרקימאקימנוע עיוותמשכפלמתרגם אוניברסליפדרציית הכוכבים המאוחדתהצו העליוןצי הכוכביםרביע גלקטיסוגיות מוסריות במסע בין כוכבים
פרקים בולטים
מסע בין כוכבים: אנטרפרייז
יוצרי הסדרה בראנון בראגהריק ברמן • על-פי "מסע בין כוכבים" מאת ג'ין רודנברי
שחקנים ראשיים סקוט באקולהג'ון בילינגסליג'ולין בליילוקדומיניק קיטינגאנתוני מונטגומרילינדה פארקקונור טריניר
דמויות ראשיות ג'ונתן ארצ'רפלוקסט'פולמלקולם רידטרוויס מייוות'רהושי סאטוצ'ארלס טאקר
דמויות משנה ג'אנרגראליקדגרהדוליםדניאלססובאלאריק סונגסוראקפורתוסמקסוול פורסטת'יילק שרן
גזעי חייזרים אנאריםאנדוריאניםבוני הספירותדנוביולניםוולקניםטלרייטיםזינדי (בעלי-כנף, זוחלים, חרקים, ימיים, פרימטים, שוכני-עציםמועצת הזינדי) • סוליבאניםקלינגונים
מושגים אנטרפרייזהמרחב הדלפימלחמת הזמן הקרהמנוע עיוותפדרציית הכוכבים המאוחדתצי הכוכבים
מסע בין כוכבים: דיסקברי
יוצרי הסדרה בריאן פולראלכס קורצמן • על-פי "מסע בין כוכבים" מאת ג'ין רודנברי
שחקנים ראשיים סוניקווה מרטין-גריןדאג ג'ונסשזאד לטיףאנתוני ראפמרי וויסמןג'ייסון אייזקס
דמויות ראשיות מייקל ברנהאםסארואש טיילרפול סטמטססילביה טיליגבריאל לורקה
סטארטרק
שחקנים ראשיים כריס פייןזאכרי קווינטוקארל אורבןסיימון פגג'ון צ'וזואי סלדנהאנטון ילצ'ין
דמויות ראשיות ג'יימס טיבריוס קירקספוקליאונרד מק'קוימונטגומרי סקוטהיקארו סולוניוטה אוהורהפאבל צ'כוב
דמויות משנה אמנדה גרייסוןאלכסנדר מרקוסקרול מרקוסכריסטופר פייקנירוסארקחאן נוניאן סינגג'ורג' סמואל קירק
סרטי הקולנוע סטארטרקהאויב בתוכנוסטארטרק: אל האינסוף