שיחה:ז'וזפ גוארדיולה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

שם[עריכת קוד מקור]

השם של השחקן הוא או גוארדיולה או גרדיולה GUARDIOLA. בכל מקרה, לא גורדיאולה. ואם כבר עוסקים בכך. הסמכות לקבוע את ההגייה היא לא של שדרני הספורט בערוץ הספורט ולא של אלה ביורוספורט, אלא של אנשים דוברי ספרדית ספרדית.אודי 20:00, 12 ינואר 2006 (UTC)

....או ליתר דיוק קטלאנית. זה בטח לא ג'וזף, אלא ז'וזפ. --אמיר א. אהרוניבואו לתקן קישורי בינוויקי! • ד' באדר ב' ה'תשס"ח • 17:41, 11 במרץ 2008 (IST)

בעיה[עריכת קוד מקור]

אם בספרדית אין ז, הרי שהערך צריך להיקרא "ז'וספ גוארדיאולה"? אבל זה די מוזר. אותו הדבר גם לגבי "ז'וז(ס)פ סמיטייר" ו"ז'וז(ס)פ אסקולה" ודומיהם. ‏YHYH ۩ שיחה 20:45, 11/01/2009

שמו לא בספרדית, כי אם בקטלאנית. הגמל התימני (צרו קשר) (11.01.2009 20:47)

מרשימת ההמתנה[עריכת קוד מקור]

לא ארוך במיוחד, אבל מקיף מאוד. הסתמכתי לא מעט על ויקיפדיה ההולנדית, תוך הצלבה עם מספר מקורות ברשת, בעיקר האתר הרשמי. הגמל התימני (צרו קשר) (31.01.2009 21:19)

כמה הערות על הערך (אני מקווה שהפעם לא תהיה בעיית 'ההתנגדות לערכי כדורגל'):
 • "הניצחון על מוליכת הטבלה אתלטיקו מדריד" - פירוט יתר, ניצחון על מוליכת הטבלה זה דבר שגרתי למדי (יחסית), אלא אם כן זה ניצחון גבוה בלתי נשכח.
 • "בהמשך זכה במדליית זהב באולימפיאדת ברצלונה עם הנבחרת האולימפית של ספרד וערך את הופעת בכורתו בנבחרת הבוגרת" - לא רלוונטי לפסקת קריירת המועדונים.
 • "השנה הסתיימה עם הרגשה חמוצה" - ניסוח לא מתאים.
 • "בעונת 1993/94 שיחק גוארדיאולה בקישור הקבוצה עת ניצחה את יריבתה ריאל מדריד 5-0" - מיותר לציין משחק בודד בערך על שחקן גם אם הוא בלתי נשכח באופן כללי, אלא אם כן השחקן כבש/בישל/עשה משהו בלתי נשכח במשחק.
 • "(השם החדש של גביע אירופה)" - מיותר.
 • "ההפסד סימן את סוף תקופת "קבוצת החלומות"" - קצת מוזר שהכינוי קבוצת החלומות של ברצלונה מוזכר בערך רק בסיום התקופה.
 • "שיא של המועדון, יחד עם אנטוני רמלייטס" - משפט סתום. צריך לכתוב איזה שיא, גם אם כתוב לפני המקף שהוא זכה באליפות השישית.
 • "כאשר ואן חאל עזב בסוף עונת 1999/00, גוארדיאולה הביע תמיכה בו, למרות מחלוקות מקצועיות שהיו לעתים בין השניים." - אלו מחלוקות? המשפט הזה גם דורש מקור.
 • "עבר לרומא תחת הנהגתו של פאביו קאפלו" - משפט שעלול להיות לא ברור, צריך לנסח אותו בצורה אחרת.
 • "קיווה גוארדיאולה להמשיך את הקריירה באנגליה" - משפט שדורש מקור.
 • "בגמר ניצחה הנבחרת הספרדית 3-2 את נבחרת פולין וגוארדיאולה זכה במדליית זהב" - המשפט כתוב בצורה מוזרה: בהתחלה כתוב שהנבחרת ניצחה בגמר, ובסוף כתוב שגוארדיולה זכה במדליה כאילו הוא היחיד שזכה בה.
 • "ב-14 באוקטובר 1992 ערך את בכורתו בנבחרת ספרד" - ניסוח לא מוצלח.
 • "בשנותיו הראשונות לא השתלב היטב בנבחרת, כיוון שסגנון משחקו לא תאם את זה של מאמן הנבחרת חבייר קלמנטה" - משפט שדורש מקור.
 • "שבו גוארדיאולה היה היחיד שקלמנטה החליף" - פירוט יתר.
 • "לאחר שעזב את ברצלונה ערך את הופעת הפרידה שלו מהנבחרת" - ניסוח שכדאי לשנות.
 • צריך להרחיב את הפתיח.
 • בפסקת הסטטיסטיקות, התמונה עולה על הטבלה. אני מקווה שזאת בעיה שאפשר לפתור.

YHYH ۩ שיחה 23:59, 31/01/2009

תודה על ההערות. אתה תמיד מוזמן לערוך ולתקן בעצמך. הגמל התימני (צרו קשר) (1.02.2009 00:48)

שלוש הערות[עריכת קוד מקור]

 • "כדורגל מרהיב", "קריאת משחק אנליטית" - סופרלטיבים לא אנציקלופדים.
 • "דוגמת גיירמו אמור" - מיותר.
 • "דאבל: אליפות לה ליגה וגביע אירופה" - לא מקובל. בכדורגל המינוח דאבל מתייחס לזכייה באליפות וגביע מקומיים. Tdunskyדברו אלי • תם ונשלם פרוייקט קבוצות ה-NHL! בואו ל-NHL ובחרו לכם קבוצה. 00:34, 6 במרץ 2011 (IST)
ר' תגובתי במומלצים. ‏YHYH ۩ שיחה 16:05, 06/03/2011

לדעתי[עריכת קוד מקור]

פרק האימון מפורט יתר על המידה ביחס לשנתיים וחצי (!). הפסקה שמתחילה ב"גם מחוץ למגרש יישם גוארדיולה..." מיותרת (לעומת הפסקה שקודמת לה שהיא נפלאה). כמו כן, יש פירוט יתר לגבי עונות 2009/10 ו-2010/11. גוארדיולה יאמן כנראה קריירה ארוכה מאוד, ואם נרד לפרטי-פרטים על כל עונה ועונה יצא פרק מפלצתי. ‏YHYH ۩ שיחה 21:52, 12/03/2011

אני מבין אותך, אבל אני חושב שביחס למפלצתיות שבהצלחת ברצלונה בשנתיים וחצי (!) האחרונות, זה לא מפורט יתר על המידה בצורה מוגזמת. הרבה אנשים בורים ירצו לדעת למה ברצלונה מוגדרת בקונצנזוס מאוד מפחיד על ידי כל כך הרבה אנשים כ"הקבוצה הטובה ביותר בעולם" עם קרבה ל"הקבוצה הטובה ביותר ביקום לאורך ההיסטוריה", לכן אני חושב שצריך לתת את הפרטים הללו, וזה מתחלק למספר תחומים:
 • סגנון המשחק: כמו שמוסבר בפסקה הראשונה, גוארדיולה לקח את החומר הקיים בברצלונה למרחק עצום. בתאוריה, סגנון המשחק של ברצלונה לא השתנה יותר מדי, אבל בפועל - טרבל תוך עונה אחת - זה משהו חסר תקדים.
 • מחוץ למגרש: ברצלונה הייתה בקאנטים, אם לדבר בסלנג. רייקארד היה מאמן מצוין, אבל משהו חרק בשנתיים האחרונות שלו בברצלונה, עם הרבה הפניית אצבעות למה שקרה בתחום הלא-מקצועי לכאורה. גוארדיולה הפך את הנושא הזה לחלוטין, ולכן גם פה אני מאמין שצריך לומר משהו לפחות (פסקה זה מספיק טוב, בהתחשב בכך שהיו לפחות 4-5 כתבות בספורט/MD על הנושא, בייחוד בתחילת דרכו של גוארדיולה).
 • סרגל המאמצים: זה גם משהו מאוד מעניין, שמיושם כבר שתי עונות לפחות. ברצלונה נראית רע יותר בתחילת העונה ולאחר פגרת חג המולד, וזה גם משהו שהעלה המון תהיות. תוכנית סרגל המאמצים היא התשובה לשאלה הזו, תשובה שלא תמצא ביותר מדי קבוצות. כמו כן, בכתבה ששמתי ברפרנס, ניתן לקרוא גם על תוכנית אימונים שמבוססת על מעגלים של שלושה שבועות ועוד כל מיני ירקות מעניינים. לכן אני לא רק מספר על סרגל המאמצים, אלא מפנה לכתבה מצוינת שמפרטת (למי שיודע לקרוא ספרדית, כמובן). YemeniteCamel - שיחה 22:24, 12 במרץ 2011 (IST)
הטענה שהיו תוכניות של ירידה ועלייה בכושר בין תקופות היא מאוד בעייתית. אני לא יודע ספרדית - האם המקור שמצורף לטענות האלו מבוסס על דבריהם של אנשי המועדון עצמם, או שהוא רק הערכות של העיתונאי? ‏YHYH ۩ שיחה 22:42, 12/03/2011
כמו כן, לא כתוב כלום על ההדחה נגד אינטר ההגנתית, דבר שהוא משמעותי מאוד לגבי הסגנון של גוארדיאולה. ‏YHYH ۩ שיחה 22:48, 12/03/2011
כותב הכתבה הוא מרטי פררנאו, אחד העיתונאים הבכירים בעיתון 'ספורט'. אף על פי שאני מודה שלא צוין שם איזשהו ציטוט של גורם במועדון, אני מאמין שהוא לא בדה את התוכנית מלבו, אלא התבסס על עובדות. לגבי בארסה-אינטר, אכן שווה לאזכר. YemeniteCamel - שיחה 23:07, 12 במרץ 2011 (IST)

הערות[עריכת קוד מקור]

 • "בעת הבחירות לנשיאות מועדון הכדורגל ברצלונה, הוא היה חבר בקבוצה של המתמודד לואיס בסט, שייעד למנות את גוארדיולה לתפקיד המנהל הטכני של המועדון, במקרה שייבחר" - הניסוח "חבר בקבוצה של..." לא טוב ולא ברור. למה הכוונה בדיוק ב"קבוצה של לואיס בסט"?
 • "כמו כן, נהגו גוארדיולה ויתר צוות האימון לערוך לפחות אחת לשבוע ניתוח וידאו של האימונים והמשחקים, על מנת להשתפר וללמוד מהטעויות שבוצעו במהלכם" - האם לא כל צוות אימון של קבוצה גדולה עורך ניתוחי וידאו של אימונים ומשחקים? לא נראה שווה אזכור.
 • "בעונה זו לוח המשחקים של הקבוצה היה עמוס במשחקים רבים, שכן הקבוצה השתתפה במספר רב של מפעלים, ולפיכך החל צוות האימון להכין תוכנית עבודה עונתית ייחודית שניתן לכנותה 'סרגל מאמצים'" - האם היא כונתה "סרגל מאמצים"? אם לא, למה בדיוק הכוונה כאן?
 • כמו כן, ביחס ל"סרגל המאמצים" - הניסוח "על פי התוכנית, הכושר הפיזי של שחקני הקבוצה נמוך מאוד עד אוקטובר, אך הוא נבנה בהדרגה לקראת שיא ראשון בנובמבר ודצמבר, בהם נערכים הקלאסיקו ואליפות העולם לקבוצות. לאחר מכן בינואר ובפברואר, תוכננה ירידה בכושר ולבסוף עלייה לשיא במשך השלבים המכריעים בליגת האלופות ובליגה הספרדית" בעייתי. האם השינוי הבא נאות: "על פי התוכנית, עד חודש אוקטובר לא מושם דגש על הכושר הפיזי של השחקנים, והוא נמוך יחסית, אך הוא נבנה בהדרגה לקראת שיא ראשון בנובמבר ובדצמבר, בהם נערכים הקלאסיקו ואליפות העולם לקבוצות. בינואר ובפברואר שוב מופחת הדגש המושם על הכושר הפיזי, ולבסוף הוא עולה לשיא נוסף למשך השלבים המכריעים בליגת האלופות ובליגה הספרדית"?
 • "גוארדיולה הוא מעריץ של להקת הרוק הבריטית קולדפליי, ועל מנת להמריץ את שחקני קבוצתו כמאמן, נהג להשמיע את שיר הלהקה האהוב עליו - 'Viva La Vida'" - נראה פרט מידע טריוויאלי מדי מכדי לאזכרו בערך.

ערך יפה מאוד. תומר - שיחה 17:37, 25 במרץ 2011 (IST)

 1. כאשר מישהו מועמד לנשיאות המועדון, הוא בונה סביבו קבוצה של אנשים, אותם ימנה לתפקידי מפתח בניהול המועדון. הקבוצה פועלת ביחד על מנת להצליח לעבור את הבחירות (כדי שהם יזכו להגיע לתפקיד המיועד להם...). הכיצד לדעתך ניתן לשפר את הניסוח כאן?
 2. גם אני התפלאתי, אבל מסתבר שרייקארד לא עשה את זה.
 3. זו טעות שלי, לא מדובר בתוכנית שנקראת 'סרגל מאמצים', אלא בסך הכול ב'סרגל מאמצים' שברצלונה יישמה. אני אתקן את הניסוח פה.
 4. הניסוח שאתה מציע נראה מתאים, אתן לך לעשות זאת :).
 5. לפני כל משחק בעונת 2008/09 השיר הזה הושמע. כל הקאמפ נואו וכל חדר ההלבשה שמע את השיר. לדעתי זה משהו לא שגרתי שכן ניתן לאזכר, אבל לא אתווכח אם אתה ואולי עוד מישהו אחד יראו אותו כלא-שווה-אזכור.
תודה על הכול! YemeniteCamel - שיחה 20:23, 25 במרץ 2011 (IST)
אני מצטרף לתהייה בעניין תדרוכי הוידאו. גם אם ספציפית רייקארד לא עשה אותם, מדובר בנוהג נפוץ מאד בעולם הכדורגל, בעוד האזכור פה יוצר רושם מוטעה כאילו מדובר בחידוש או בייחוד של גוורדיולה. לדעתי יש למחוק זאת.
לגבי עניין "סרגל המאמצים", המשפט על השיא הראשון בנובמבר-דצמבר לקראת הקלאסיקו - מעורר תהיות. הקלאסיקו, עם כל גודלו, הוא משחק ליגה - חלק מתכנית המשחקים שמוגרלת בתחילת העונה; הקלאסיקו הראשון יכול ליפול בכל זמן בסיבוב הראשון, כולל במחזור הראשון של העונה, הלא כך? מיקומו בנומבר-דצמבר הוא לא דבר נתון וקבוע. Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם 20:31, 25 במרץ 2011 (IST)
מקבל את הטיעון לגבי תדרוכי הווידאו ומשום כך הסרתי את המשפט.
את התוכנית ביסס הצוות לאחר הגרלת משחקי הליגה (וכמובן ליגת האלופות, גם המשחק מול אינטר בבית (ארבעה ימים לפני הקלאסיקו) נלקח בחשבון)). מכיוון שבעונה זו ספציפית נפל הקלאסיקו בנובמבר, השתדל הצוות להכין אותו ספציפית למשחק זה. זה לא רק משחק ליגה, בדיעבד, הניצחונות של ברצלונה על ריאל הם מה שעשו את ההבדל בין אובדן אליפות לזכייה בה - ההפרש בין שתי הקבוצות היה רק 2 נקודות, וברצלונה "הרוויחה" 6 נקודות על חשבון ריאל. חשוב מה היה קורה במצב של תיקו בשני המשחקים, או אפילו מספיק רק במשחק הראשון מבין השניים. YemeniteCamel - שיחה 20:46, 25 במרץ 2011 (IST)
צודק, טעות שלי. לא שמתי לב שמדובר על עונה מסויימת ולא על מקרה כללי. Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם 20:50, 25 במרץ 2011 (IST)
הוספתי הערה לגבי משמעות אותה קבוצה של המתמודד, לפי ההסבר שלך בדף השיחה. תיקנתי את הניסוח בפסקת סרגל המאמצים, ושיניתי גם ללשון עבר בהתאם לנאמר לעיל. תומר - שיחה 13:35, 26 במרץ 2011 (IST)

מרשימת ההמתנה 2[עריכת קוד מקור]

ערך יפה מאוד של הגמל התימני, שסוקר את פועלו של שחקן טוב מאוד ומאמן עוד יותר טוב שעשה דבר אחד או שניים בקריירת האימון שלו. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 21:55, 2 במרץ 2011 (IST)

ערך יפה מאד בסך הכל, אבל מדוע ה-א' באמצע השם? למה לא "גוארדיולה"? אם אין עצירה באמצע השם, ה-א' מיותרת בתכלית.
לגבי העיצוב, גם מאד יפה, חוץ מה-pie chart של חלוקת המשחקים. לדעתי הוא צורם את העין ונותן לאזור הזה בערך הרגשה של מצגת עסקית. Tdunskyדברו אלי • תם ונשלם פרוייקט קבוצות ה-NHL! בואו ל-NHL ובחרו לכם קבוצה. 22:20, 2 במרץ 2011 (IST)
אפשר לדון על התעתיק. זה לא בעיה.
אני דווקא חושב שהעוגה נחמדה. זה נותן המחשה נאה לעין של הנושא (לא הכל חייב להיות בתמונות ובגרפים). קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 22:21, 2 במרץ 2011 (IST)
זה בדיוק העניין, אני מסכים שעבור חלוקת משחקים למסגרות אין צורך בגרף כלשהו, ודאי לא גרף עוגה. כשמדובר על משחקים במסגרות שונות אין לו כל משמעות וטבלת המשחקים לא זקוקה להמחשה גרפית. אין שום משמעות לנתון של "כמה מכלל משחקי השחקן היו משחקי ליגה" (למשל), שזה מה שממחיש גרף עוגה. מעבר לחוסר המשמעות שלו - גם עומס צבעים מיותר שצורם את העין. Tdunskyדברו אלי • תם ונשלם פרוייקט קבוצות ה-NHL! בואו ל-NHL ובחרו לכם קבוצה. 22:52, 2 במרץ 2011 (IST)

בעניין השם, פניתי לויקיפדיה:ייעוץ לשוני. העצה שם היא אכן לשנות את שם הערך. Tdunskyדברו אלי • תם ונשלם פרוייקט קבוצות ה-NHL! בואו ל-NHL ובחרו לכם קבוצה. 17:48, 4 במרץ 2011 (IST)

הדיון פה עוסק בהכל חוץ מבתוכן הערך. דיונים על שם הערך ועניינים עיצוביים למינהם - תקיימו בדף השיחה, כאן המקום לדון מה יש לשפר בתוכן. ‏YHYH ۩ שיחה 21:40, 05/03/2011
קודם כל, תעתיק לא נכון על פניו בשם הערך הוא מהותי לדמות של ערך מומלץ בויקיפדיה.
לגבי התוכן, קודם כל הערה כללית - אהדתו של הכותב לברצלונה היא ברורה, ואולי זו הסיבה שלפעמים הערך גולש למידע מיותר על הקבוצה ושחקניה האחרים, מידע שמקומו בערך על הקבוצה ולא בערך על השחקן. כל המשפטים בנוסח ב"לצד שחקנים כמו... (רשימת שחקנים ששיחק איתם)" צריכים להימחק. כך גם ציון של משחקים ספציפים ששיחק בהם אם לא תרם בהם תרומה מכרעת - למשל ה-5:0 על ריאל מדריד. זה שייך לערך על הקבוצה.
כמה הערות ספציפיות שכתבתי גם בדף השיחה של הערך:
 • "כדורגל מרהיב", "קריאת משחק אנליטית" - סופרלטיבים לא אנציקלופדים.
 • "דוגמת גיירמו אמור" - מיותר (קשור גם להערה הכללית).
 • "דאבל: אליפות לה ליגה וגביע אירופה" - לא מקובל. בכדורגל המינוח דאבל מתייחס לזכייה באליפות וגביע מקומיים. Tdunskyדברו אלי • תם ונשלם פרוייקט קבוצות ה-NHL! בואו ל-NHL ובחרו לכם קבוצה. 12:22, 6 במרץ 2011 (IST)

ועוד משהו:

 • "בתום העונה היה גוארדיאולה קרוב להצטרפות לפארמה שמאיטליה, אך נשיא ברצלונה ז'וזפ לואיס נונייס הציע לו חוזה משופר, שבזכותו נשאר בברצלונה" - לדעתי אין לזה שום חשיבות אנציקלופדית, זו ידיעה ברמת מדור ספורט. אבל אם מחליטים שמידע כגון זה הוא כן חשוב וצריך להיות בויקיפדיה - הוא דורש מקור. Tdunskyדברו אלי • תם ונשלם פרוייקט קבוצות ה-NHL! בואו ל-NHL ובחרו לכם קבוצה. 15:46, 6 במרץ 2011 (IST)
לגבי "כדורגל מרהיב" - זה כן אנציקלופדי, "קריאת משחק אנליטית" - דווקא לא. לגבי השחקנים שהוא שיתף איתם פעולה - זה מקובל מאוד בערכים רבים, כולל בערכים מומלצים. האם בערך על פוליטיקאי לא תכתוב על חבריו הבולטים למפלגה? לגבי ה"דאבל" - זה אכן לא דאבל. לגבי אזכור המשחק מול ריאל מדריד - הוא אכן מיותר במקרה הזה. ‏YHYH ۩ שיחה 16:04, 06/03/2011
מה אנציקלופדי ב"כדורגל מרהיב"? זה בערך כמו לכתוב בערך שגוארדיולה הוא "מאמן גדול". ולגבי משל הפוליטיקאי שלך - אם לא מדובר על חבר למפלגה שהשפיע אישית ומהותית על הפוליטיקאי נשוא הערך, התשובה היא לא. המידע הזה מתאים לערך על המפלגה ולא על האדם הספציפי. Tdunskyדברו אלי • תם ונשלם פרוייקט קבוצות ה-NHL! בואו ל-NHL ובחרו לכם קבוצה. 16:22, 6 במרץ 2011 (IST)
אני חושב שהכניסה לוויקיפדיה גרמה לך להגזים בעניין דרישות הניסוח האנציקלופדי. אלה המילים שבהם צריך לתאר כדורגל, מטבע הנושא, וזה מקובל בערכים אחרים אצלנו וגם באנציקלופדיות אחרות. ‏YHYH ۩ שיחה 17:54, 06/03/2011
עם כל הכבוד לכדורגל (ויש, אני מאד אוהב כדורגל), סופרלטיבים כגון "מרהיב" לתיאור משחק או סגנון כדורגל רחוקים מניסוח אנציקלופדי. הם טובים לאתרי ספורט. אילו עוד סופרלטיבים מקובלים כאן? "שחקן מופלא"? "משחק ענק"? זה נשמע רע, ואין בין המקרים שום הבדל. באנציקלופדיה יש לתאר זאת בצורה יבשה יותר ותיאור עובדתי ולא סופרלטיבי. ואם זה קיים בערכים אחרים (אשמח אם תראה לי), יש לתקן גם בהם. Tdunskyדברו אלי • תם ונשלם פרוייקט קבוצות ה-NHL! בואו ל-NHL ובחרו לכם קבוצה. 18:29, 6 במרץ 2011 (IST)
אם זה לא היה ברור, "מרהיב" זה לא סופרלטיב. זה תיאור ההערכה הציבורית כלפי סגנון המשחק (שזה חלק ממה שאמור לבוא בערכים). זה לא שמפרטים פסקאות שלמות של התפעלות מהסגנון. ‏YHYH ۩ שיחה 20:25, 06/03/2011
אז לא, זה לא ברור. בעיני זה סופרלטיב כמו כל הדוגמאות האחרות שנתתי. ההערכה הציבורית כלפי גוארדיולה היא שהוא מאמן ענק, אז תכתוב "מאמן ענק" באנציקלופדיה? לצורך העניין, גם על מפלי הניאגרה או הקפלה הסיסטינית לא הייתי רוצה לקרוא באנציקלופדיה שהם "מרהיבים" או "מפעימים" או "מרשימים", למרות שכסופרלטיב סביר מאד שמגיע להם וסביר מאד שרוב מי שהיה שם מרגיש כך - כי זו אנציקלופדיה ולא מדריך תיירים. Tdunskyדברו אלי • תם ונשלם פרוייקט קבוצות ה-NHL! בואו ל-NHL ובחרו לכם קבוצה. 20:48, 6 במרץ 2011 (IST)
אני דווקא מסכים עם הערותיו של Tdunsky (שם?) לגבי הניסוחים במשפטים שהציג, ואני מתכוון לערוך בהתאם עוד דקה. אך עם זאת אני לא מסכים לגבי נקודה אחת בלבד - זכייה בליגה וליגת האלופות נחשב 'דאבל', ואפשר למצוא לכך ראיות רבות. YemeniteCamel - שיחה 21:04, 6 במרץ 2011 (IST)
השם זה טל, נעים מאד. למיטב ידיעתי "דאבל" מתייחס למסגרת המקומית בלבד (אליפות + גביע), אם יש מקורות מוסמכים שאומרים אחרת אשמח לראות. בכל אופן תנוח דעתך, זה לא מה שיקבע את דעתי על הערך, אבל תעתיק לא נכון של השם - אולי דווקא כן. Tdunskyדברו אלי • תם ונשלם פרוייקט קבוצות ה-NHL! בואו ל-NHL ובחרו לכם קבוצה. 22:25, 6 במרץ 2011 (IST)
אני לא חושב שיש מקור מוסמך למושג 'דאבל' בהקשר האירופי (חיפוש בגוגל לא מועיל כל כך), אבל כן יש התייחסות נכבדת לכך בעיתונות הספורט (בעיקר הספרדית, שם אני נוהג לקרוא ולטקבק מדי פעם), וגם ויקיפדיה באנגלית 'החליטה' שהמושג קיים. לדעתי כן אפשר להשאיר אותו. לגבי התעתיק, תיקנתי בהתאם להמלצתו של אלדד. בנוסף לכל זה, אני מרחיב קצת על קריירת האימון (עדיין בתהליך), אשמח לשמוע חוות דעת... YemeniteCamel - שיחה 20:56, 11 במרץ 2011 (IST)
אם אין מקור מוסמך עדיף לא להשתמש במונח. בכל אופן, כפי שאמרתי, מדובר בפינה פצפונת שלא תקבע את דעתי על הערך, שאחרי התיקונים האחרים שדיברתי עליהם היא חיובית. במידה ולא יהיו לי עוד הערות מהותיות בקריאה חוזרת, אצביע בעדו כשיעלה לדיון. Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם 13:37, 25 במרץ 2011 (IST)
ערכתי הגהה לערך, וגם לטעמי הוא מעניין וראוי ביותר. תומר - שיחה 14:00, 26 במרץ 2011 (IST)
אמנם לא מצאתי מקום שמגדיר את זה, אבל בהחלט יש מקומות שמתייחסים לזכייה בליגה + צ'מפיונס כדאבל, למשל פה, פה ואפילו פה. YemeniteCamel - שיחה 16:50, 26 במרץ 2011 (IST)
שהם כולם, הפלא ופלא, באתר של הקבוצה הזוכה. לא המקור הכי אובייקטיבי, לא הייתי בונה על זה. Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם 22:34, 26 במרץ 2011 (IST)
באנציקלופדיה לכדורגל ישראלי יש (להבדיל טריליון טריליוני הבדלות) התייחסות לזכייה באליפות ובגביע הטוטו כדאבל משני. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 00:38, 28 במרץ 2011 (IST)
כלומר, שני תארים מקומיים. Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם 00:57, 28 במרץ 2011 (IST)
לא, שני תארים שאינם אך ורק האליפות והגביע הלאומיים. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 01:15, 28 במרץ 2011 (IST)
לא ולא. זה אומר שזוג תארים מקומיים, שאינם הרכב של הראשון והשני בחשיבותם, הוא משני לדאבל "האמיתי" של התארים הראשון והשני בחשיבותם. הגיוני לחלוטין, ואם זה מוכיח משהו זה דווקא את הנקודה שלי. אין פה שום הוכחה שהמונח "דאבל" חורג מהמסגרת המקומית, אלא דווקא להיפך, אם כבר. Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם 01:21, 28 במרץ 2011 (IST)
זו דווקא כן הוכחה לכך שדאבל לא מוגבל אך ורק לאליפות וגביע לאומיים. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 01:36, 28 במרץ 2011 (IST)
זו הוכחה לזה שאם ברצלונה תזכה באליפות וגביע הליגה בספרד, אם יש דבר כזה בספרד, תוכל לכתוב בערך שהיא זכתה בדאבל משני לעומת אליפות וגביע המלך. כדי למצוא שהמונח חורג מהמסגרת המקומית תצטרך למצוא משהו אחר. Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם 06:07, 28 במרץ 2011 (IST)
תגיד, על הטרבל של מנצ'סטר יונייטד בעונת 1998/1999 שמעת? קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 17:12, 28 במרץ 2011 (IST)
שמעתי. תנאי מקדים לו היה דאבל באנגליה... Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם 17:22, 28 במרץ 2011 (IST)
אני מקווה שזה יסיים את הדיון הקטן הזה - ויינט (1 ו-2, שני כתבים שונים) גם משתמשים במושג דאבל בשביל לתאר זכייה בליגה מקומית + צ'מפיונס. YemeniteCamel - שיחה 23:42, 28 במרץ 2011 (IST)
אין זאת כי מול מקורות אוראקליים ככתבי מדור הספורט של ויינט, מיקי שגיא ושימי ששון, שומה עלי ליפול על ברכי ולהיכנע... מאחר וכבר מאוחר, ומאחר וזה בין כה לא ישנה את הצבעתי לגבי הערך, ניפרד כידידים. Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם 00:15, 29 במרץ 2011 (IST)
את האנציקלופדיה לכדורגל ישראלי שהובאה קודם כמקור חיבר בין היתר זוהיר בהלול. קוריצהלול התרנגולותאהמהמורשת העולמית. פשוט עולמית! 01:46, 29 במרץ 2011 (IST)
הוא צבר קצת, טיפה, יותר קילומטרז' מהשניים הנכבדים הקודמים, שהראשון שבהם הוא בכלל כתב הטניס של העיתון למיטב זכרוני. בכל מקרה, עיתונאי ספורט אני מקבל כמקור לדיווחים וחדשות (וגם זה עם גרגר מלח), או לתחקירים ומחקר היסטורי בגלל קשריהם והגישה לארכיונים. כקובעי הגדרות, מונחים ומושגים - ממש לא. בזה הם לא יותר טובים ממך וממני. מקור אמיתי לכגון אלה הוא פיפ"א, אופ"א, או גוף מארגן רשמי אובייקטיבי אחר. Tdunskyדברו אליהמשחק הכי cool בעולם 07:47, 29 במרץ 2011 (IST)

העברה מדיון מומלצים[עריכת קוד מקור]

התחלתי לקרוא, כתוב: "גוארדיולה נחשב לאחד הסמלים הגדולים ביותר של המועדון". צר לי, אבל לא מבין את המשפט הזה. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 20:48, 14 במאי 2011 (IDT)

האם המשפט "נחשב לאחד מסמלי המאבק לזכויות השחורים" גם אינו מובן? ‏YHYH ۩ שיחה 20:56, 14/05/2011
נשמע ברור לחלוטין. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 21:31, 14 במאי 2011 (IDT)
שיניתי את הניסוח, אני חושב בכל אופן שהערה על משפט בודד עדיף לרשום בדף השיחה. ‏YHYH ۩ שיחה 23:10, 14/05/2011
מסכים איתך, אשתדל לקרוא את יתר הערך. ברכות אריאל פ. (slav4)דף שיחה 11:37, 15 במאי 2011 (IDT)

מונדיאל 1994[עריכת קוד מקור]

"...והבקיע שער אחד בשני משחקים בהם שותף, מבין ארבעה של הנבחרת בכל הטורניר." ממה שהבנתי מהמשפט הזה, נבחרת ספרד כבשה בסך הכול ארבעה שערים במונדיאל 1994. על פי הערך מונדיאל 1994, היא כבשה הרבה יותר (שישה בשלב הבתים, שלושה בשמינית הגמר ואחד ברבע הגמר). אז או שלא הבנתי את המשפט, או שהוא שגוי. מור שמש - שיחה 20:07, 18 ביולי 2011 (IDT)


מחוץ לכדורגל[עריכת קוד מקור]

ההערה שלי לגבי ידידותו עם אחינועם ניני נמחקה בטענה שזה לא אנציקלופדי. גם שאר הפרק הזה לא ממש אנציקלופדי, במיוחד: "גוארדיולה הוא מעריץ של להקת הרוק הבריטית קולדפליי, ועל מנת להמריץ את שחקני קבוצתו כמאמן, נהג להשמיע את שיר הלהקה האהוב עליו...". David1776 - שיחה 22:02, 20 ביולי 2011 (IDT)

גם זה לטעמי לא אנציקלופדי, כמו גם הנתון שהוא מיודד עם אחינועם ניני. אני בטוח שיש לו ידידים נוספים. לא ברור לי מה מיוחד באחינועם ניני שדווקא היא, מבין חבריו הרבים, זכתה להתייחסות. עמרישיחה 22:08, 20 ביולי 2011 (IDT)
אהבתי את הציניות. האמת היא שאני לא מבין כלום בכדורגל, נכנסתי לערך הזה רק כי ראיתי את התמונה שלו בעמוד השער של האתר (הוא די חתיך :-) ). הפעם היחידה שזכור לי ששמעתי עליו היתה בהקשר של אחינועם ניני. מבחינתי שלא תהיה לזה התייחסות. David1776 - שיחה 22:24, 20 ביולי 2011 (IDT)

משוב מ-19 באוגוסט 2011[עריכת קוד מקור]

בחלק של "ביקורת על גוארדיולה כמאמן", אני חושב שצריך להוריד את זה כי כתוב שם רק על פרשן אחד ועוד ישראלי שמבקר אותו. מה גם שגוארדיולה הוכיח שהוא מאמן ענק כי הוא לקח קבוצה מפורקת שסיימה במקום השלישי והפך אותה לטובה בתבל. אם היו מוסיפים שם ביקורות של עוד כמה פרשנים מכל העולם היה לקטע זה משמעות אבל במצב זה,זה לא נחוץ כאן.

זאת לא השקפה אישית שלי למרות שאפשר להבין שאני אוהד ברצלונה, פשוט פרשן אחד לא מספיק. מה גם שזאת לא ביקורת אלא הערה. ביקורת זה כאשר נותנים ביקורת שלילית או בונה אך כאן זאת רק הערה אישית של אדון ברקוביץ'. 84.228.250.183 01:15, 19 באוגוסט 2011 (IDT)

חלק זה הוסר מהערך כבר קודם הערתך. ‏YHYH ۩ שיחה 02:58, 19/08/2011

פפ[עריכת קוד מקור]

כפי שידוע פפ פרש לכן צריך להוסיף את כול תקופתו כמאמן עד הפרישה ועל הפרישה 84.228.243.167 21:27, 27 באפריל 2012 (IDT)


קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 07:10, 4 במאי 2013 (IDT)


קישור שבור 2[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 07:10, 4 במאי 2013 (IDT)

כבר טופל. Uziel302 - שיחה 21:44, 15 בנובמבר 2017 (IST)

קישור שבור 3[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 23:30, 14 במאי 2013 (IDT)


קישור שבור 4[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 23:30, 14 במאי 2013 (IDT)


קישור שבור 5[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 23:30, 14 במאי 2013 (IDT)


קישור שבור 6[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 23:31, 14 במאי 2013 (IDT)


קישור שבור 7[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 23:31, 14 במאי 2013 (IDT)


קישור שבור 8[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 23:31, 14 במאי 2013 (IDT)

מבנה ערך מעט בעייתי[עריכת קוד מקור]

הכותרות של הפרק שעוסק בקריירת האימון שלו לא באמת מאפשרות רצף כרונולוגי. הכותרת "הזכייה בתארים" היא במה לרשימות מכולת של זכיות שלו, ולמעשה אין מקום לפרט את הרצף הכרונולוגי של הקריירה שלו, כמצופה מערך ביוגרפי. כך למשל הפסקה מודיעה לפתע כי "ב-30 באוגוסט 2013 זכה עם באיירן מינכן בתואר הסופר קאפ האירופי", בלי שכתוב בשום מקום שהוא בכלל עבר לאמן את באיירן. לא, בעצם זה כן כתוב – בפסקת הפתיחה, שהיא ודאי לא המקום האידאלי למידע הזה בערך. בקיצור, אני חושב שלא תזיק כאן עריכה קלה. מור שמש - שיחה 14:12, 17 באוגוסט 2014 (IDT)

אכן יש בעייתיות מסויימת במבנה הערך. יהיה נחמד אם תנסה לערוך. עמרישיחה 15:14, 23 באוגוסט 2014 (IDT)

שינוי שם[עריכת קוד מקור]

האם כדאי לשנות את שם הערך ל-פפ גוארדיולה? אני חושב כך מכיוון שהקוראים מכירים אותו יותר כ"פפ".

בברכה,

אנונימי מדי - שיחה 20:31, 8 במאי 2016 (IDT)

מתייג את יואל, mbkv717‏, סאבעלוטודו, אלדדבעלי הידע בספרדית, עילי, אריאל ברנר, BAswim, Amirosan, Little Savage, לימון-שחור, Yonifdבעלי הידע בספורט, ברוקולי, סאבעלוטודו, Little Savage, הגמל התימני, Alex 121 Alex, Yosef Hajbi, TheGodfather85, Sebastian27, יואל, בריאן, לימון-שחור, Yonifdבעלי הידע בכדורגל, אלדד, amikamraz, Ewan2, deror_avi, נילס אנדרסןבעלי הידע בתעתוק Euro know - שיחה 17:56, 10 במרץ 2019 (IST)
מסכים עם עמרי, אין שום סיבה להעביר. בריאן - שיחה 18:05, 10 במרץ 2019 (IST)
Symbol oppose vote.svg נגד. אפשר לעשות הפניה מפפ, ולא אתפלא אם כבר יש. סאבעלוטודו - שיחה 18:14, 10 במרץ 2019 (IST)
כבר יש. Euro know, אין פה שאלה של תעתיק, אלא האם להשתמש בכינוי שלו בשם הערך או לא. עמרישיחה 18:22, 10 במרץ 2019 (IST)
אינני מבין מנין ציינת אתר מעריצים. בוויקיפדיה האנגלית ובערבית שם הערך הוא פפ. דוגמות לטענה שלי יש בשפע: צ'יקו אופואדו, גילי ורמוט ועוד רבים וטובים אחרים. peledy - שיחה 21:05, 10 במרץ 2019 (IST) נ.ב. במקרה של ורמוט, אתה הוא זה שהציע לשנות לגילי.
"מעריצים" כי אנחנו שואפים להיות רשמיים ומדויקים יותר כאנציקלופדיה. ורמוט מוכר באופן בלעדי כגילי, בדיוק כמו שבניון מוכר באופן בלעדי כיוסי ולא יוסף. במקרה של גוארדיולה, יש לא מעט שימוש בשם המלא. נכון שהוא פחות נפוץ מהכינוי, אך הוא קיים. אני אישית הכרתי אותו קודם כל בשמו המלא, אי שם בשנות ה-90. אם שתי הצורות נפוצות, אין סיבה להעדיף דווקא את הכינוי. מקרים חריגים תמיד ניתן למצוא - מוצי ליאון, שייע גלזר, שייע פייגנבוים, בוני גינצבורג, מיקו בלו ועוד, שמוכרים כולם באופן כמעט בלעדי בכינוי שלהם. ברגע ששתי הצורות נפוצות, תמיד נעדיף את השם הרשמי - גדעון דמתי ולא "גידי", רפעת טורק ולא "ג'ימי", יוסף לפיד ולא "טומי" וכו'. עמרישיחה 21:48, 10 במרץ 2019 (IST)
Symbol oppose vote.svg נגד כל עוד יש הפניה מ"פפ". מסכים עם עמרי אחד לאחד... TheGodfather85 - שיחה 09:06, 12 במרץ 2019 (IST)
לאור ההתנגדות הגורפת הסרתי את התבנית "שינוי שם". אלדדשיחה 08:41, 15 במרץ 2019 (IST)

דיווח שאורכב ב-08 באוגוסט 2019[עריכת קוד מקור]

דיווח מהדף ויקיפדיה:דיווח על טעויות

מצב טיפול: טופל

כמאמן זוזפ גוארדיולה הוביל את מנצ’סטר סיטי לאליפות גם ב 18-19 ולהוסיף את מגן הקהילה 2019

עודכן, תודה. אלעדב. - שיחה 08:40, 6 באוגוסט 2019 (IDT)