שיחת משתמשת:בילי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
العربية | English | español | italiano | עברית | русский
Movicon-regards.gif
שלום, בילי, וברוך בואך לוויקיפדיה!
כדי לסייע לך להצטרף לעורכים ולעורכות באפשרותך:

If you can't read Hebrew, click here.בברכה,
Ophir63 17:43, 21 יוני 2006 (IDT)

תודה[עריכת קוד מקור]

על הערך סמגמה. האם תוכל להוסיף לו את הקטגוריות המתאימות ביותר? odedee שיחה‏ 03:28, 24 יוני 2006 (IDT)

שמות[עריכת קוד מקור]

שלום,
אל תשנה בבקשה את שמות הערכים ללא דיון. גילגמש שיחה 12:35, 24 יוני 2006 (IDT)

הצבעות[עריכת קוד מקור]

בילי שלום. נאלצתי למחוק את הצבעתך בהצבעת המחיקה. הזכות להצביע בדיונים והצבעות ניתנת רק לויקיפדים רשומים עם חודש ותק ו-100 עריכות במרחב הערכים הראשי. לא נורא, פעם הבאה (-: --> צ'כלברה שיחה ישיבה 15:12, 24 יוני 2006 (IDT)

וטרינריה[עריכת קוד מקור]

חתלתלת, FIV? אדום ועצוב. Harel - שיחה 19:08, 25 יוני 2006 (IDT)

אתה צודק. לא שזה תירוץ, הצטרפתי לוויקי לפני שבוע. מבטיחה שרק התחלתם לשמוע ממני. בילי 19:11, 25 יוני 2006 (IDT)
מעולה. יש ויקיפדים כאלה, נדירים למדי, שמייד עם הצטרפותם ברור שנכונו להם פה עלילות. נראה שאת אחת כזו, וטוב שכך. תודה מהחתול שלי. Harel - שיחה 19:12, 25 יוני 2006 (IDT)

קצרמרים[עריכת קוד מקור]

שלום בילי, טוב לראות שהחלטת לטפל גם בצד הטכני של ויקיפדיה, רק שתי הערות:

  1. אנא הימנעי ככל האפשר מהסיווג הסתמי {{קצרמר}} - ישנה קטגוריה שלמה לבחור ממנה, ורוב הערכים נכנסים תחת אחת מהתבניות הספיציפיות.
  2. מקומם של הבינויקים (לינקים לויקפידיות זרות) בסוף הערך, אנא הוסיפו את התבניות לפניהן - למרות שזה לא משפיע על התצוגה, זה מאוד מבלבל בשעת העריכה (ואני לא בטוח, אבל יכול להיות שזה גם יבלבל את הבוטים).

חוץ מזה, ברוכה הבאה, ועבודה מהנה! בברכה, דניאל צבי 11:44, 27 יוני 2006 (IDT)

תודה דניאל, אקח לתשומת לבי. בילי 11:46, 27 יוני 2006 (IDT)

הערה קטנה[עריכת קוד מקור]

היי בילי וברוכה הבאה; רק רציתי להעיר הערה קטנה: עדיף לא לחלק טקסט לכותרות רבות אם מתחת לכל כותרת אין מעל משהו כמו 3 שורות, זה םשוט לא נראה טוב לעין. בברכה, pacmanשיחה 13:04, 27 יוני 2006 (IDT)

התלבטתי בעניין הזה. מאחר שאני כותבת בעיקר על תחלואים למיניהם ניסיתי לשמור על פורמט אחיד במחשבה שתחת הכותרות השונות יופיע עוד תוכן בבוא העת. האם עדיף להשתמש בצורת הכותרת המשנית או פשוט לאחד תוכן תחת אותה כותרת, למשל "גורם מחלה ופתופיזיולוגיה"? בילי 13:11, 27 יוני 2006 (IDT)
זה תלוי כמובן במקרה ויש להפעיל שיקול דעת, אבל נראה לי שעדיף להשתמש באחד משני הפתרונות שהצעת. pacmanשיחה 13:15, 27 יוני 2006 (IDT)
מצד שני, אם ברור שיש מקום לחלק נוסף, למרות שאינו קיים עדיין, או שהוא מצומצם, יש טעם להציב כותרת שתעודד את השלמת החלק, ואפשר גם להכניס תבנית {{להשלים}}. בברכה, אסתר 14:50, 27 יוני 2006 (IDT)

יחס לחברים[עריכת קוד מקור]

שמתי לב לתגובתך האחרונה כאן. אינני רואה כל הצדקה להסלמה שכזו בשיחה. קראי בבקשה את ויקיפדיה:כללי התנהגות בין חברי הקהילה. אנא שמרי על רוח טובה בדיונים, אין שום סיבה ליצור חיכוכים לריק. odedee שיחה‏ 22:32, 27 יוני 2006 (IDT)

לקחתי לתשומת לבי. בילי 22:34, 27 יוני 2006 (IDT)


לכל ביולוגים / רפואנים שלום[עריכת קוד מקור]

אנא ראו את הערכים תאי T צטוטוקסיים , CTLA-4 ו תאי T רגולטוריים והעירו את הערתכם

בהערכה --Itayba 12:51, 16 יולי 2006 (IDT)

גושפנקא רפואית[עריכת קוד מקור]

אנא בדקי אותי במקרא הצבעים של חלקי הגוף באיור הסכמטי אשר בטמפון. תודה לך! Harel - שיחה 19:07, 17 יולי 2006 (IDT)

הכה את הווטרינרית[עריכת קוד מקור]

שלום וטרינרית. לקחת קורס על ציפורים? אני אניח שכן. ובכן, מהו בעברית ה-Syrinx שלהם? (זה אמור להיות משהו כמו מיתרי הקול). ברגשי תודה עמוקים, Harel - שיחה 18:44, 21 יולי 2006 (IDT)

הראל, שלום. הסירינקס מכונה בעברית לרוב סירינקס או "תבת תהודה" (לפחות ככה אנחנו למדנו עליו). זהו אבר קול ולא תבת קול (כמו שלנו) הנמצא בבסיס הקנה ומושפע ממבנה סחוס ושריר ייחודי. האקדמיה ללשון העברית הציעה בזמנו את השם אַבּוּבִית שהוא שם מזעזע בעיניי ואף אחד לא מכיר אותו. (כמו כן, אבובית כבר יש בכליה ולכן חבל לערבב). ניסיתי למצוא לך שמות נוספים והעלתי דף נחמד העוסק בקולות ציפורים, הרי הלינק [1]. בברכה, בילי 19:59, 21 יולי 2006 (IDT)
תודה, ראיתי כבר אתמול. התשובות שלך נהדרות, וטוב שיש לנו עכשיו וטרינר(ית) בין שורותינו. אז מה בעצם ההבדל בין הסירינקס ללארינקס? Harel - שיחה 21:51, 22 יולי 2006 (IDT)
הלארינקס הוא בית הקול הנמצא בחלקן העליון של דרכי הנשימה וקשור ללוע (כלומר למערכת העיכול), הסירינקס התפתח בתחתית דרכי הנשימה העליונות באזור פיצול הקנה. אלה שני מבנים סחוסיים ושריריים המפיקים קול, אך מיקומם האנטומי שונה, המבנה שלהם שונה והקול שהם מפיקים שונה עד מאוד. למעשה חלה התפתחות אבולוציונית בלתי תלויה של שני אברי קול והדמיון הוא בתפקידם. תמיד שמחה לענות בילי 14:04, 23 יולי 2006 (IDT)

HIT THE VET[עריכת קוד מקור]

אולי את יודעת במקרה את השם העברי של Nictitating membrane ("העפעף השלישי")? תודה מראש --> צ'כלברה . דבר . שב . צחק 05:34, 26 יולי 2006 (IDT)

היי צ'ה. התשובה בגוף השאלה, כל וטרינר ואיש טבע יאמרו פשוט "עפעף שלישי". באקדמיה הציעו מונח שטרם אושר ואינו מוכר: "עפעפית" ולכן איני ממליצה להשתמש בו. במילון החזותי של כרטא מופיע המונח "עפעף פנימי" אשר מעביר את העיקרון אך בכל זאת הוא פחות בשימוש. בבקשה, בילי 11:20, 26 יולי 2006 (IDT)
רוף תודות. --> צ'כלברה . דבר . שב . צחק 02:51, 27 יולי 2006 (IDT)

תוחזר הווטרינרית לאלתר[עריכת קוד מקור]

זהו, פרשת? אנא שובי! Harel - שיחה 22:48, 20 באוגוסט 2006 (IDT)

היי הראל. לא פרשתי סתם הייתה תקופת בחינות ארוכה, מחלה, מעבר דירה וקצת הופתעתי מהיחסים הסמי-אלימים בין הוויקיפדים. תודה על הדאגה. אשוב לכתוב בקרוב רב. בילי 17:20, 21 באוגוסט 2006 (IDT)
הבטחות כמו חול ואין מה לאכול! Harel - שיחה 21:19, 6 בנובמבר 2006 (IST)

שיחה:כלבת נערים[עריכת קוד מקור]

אנא עייני שם וחווי דעתך. תודה. חגי אדלר 19:49, 11 ביולי 2007 (IDT)


סחר בנשים בישראל[עריכת קוד מקור]

שלום רב, בעדכון שערכת בערך הנ"ל הצבתי תבנית מקור. העדכון שהוספת חשוב מאד. אשמח אם תצרפי מקור. בברכת יום מבורך.--היידן 07:31, 10 בפברואר 2016 (IST)

עריכותיך האחרונות[עריכת קוד מקור]

ברוך שובך.

אולי תוכלי להעזר בעזרה:הערת שוליים - מדריך מקוצר.

שימי לה לשינויים שביצעתי בעריכות, ובמיוחד לבקשות המקור. בברכה, גנדלף - 03:04, 14/01/18

גנדלף שלום. תודה על הקישור לעזרה בהערת שוליים. אני שמחה להוסיף עוד מראי מקום לשינויים שערכתי. חלק מהסיבה היא שרציתי להוסיף את מראי המקום באופן מסודר ופשוט שכחתי איך לעשות זאת. האם הקישור הבא מספק אותך בנושא היצרות שופכה https://emedicine.medscape.com/article/1016016-overview? בכוונתי לכתוב את הערך שאינו קיים כעת ובכך לבאר את העניין. לגבי המחקרים בארה"ב לעומת אפריקה- נכון, לא בוצעו אותם מחקרים ואין מקוום להשוואה שכן נגיף הכשל החיסוני אנדמי באפריקה ולא בארה"ב/דנמרק. על מנת למנוע הטייה אני שמחה להוסיף פירוט על כך שזה הוכח באפריקה. אשמח להמציא מראות מקום מ-פאבמד למחקרים שבוצעו במערב, אולם הם מעטים ואכן שונים. אין לי רצון להיכנס למלחמת שכתוב/שחזור אלא פשוט להוסיף לשלמות ולניטרליות הרפואית של ערכים מסוימים. בילי - שיחה 04:26, 14 בינואר 2018 (IST)
שלום וברכה. בעניין היצרות שופכה, המאמר אליו הפנית אותי מסתמך בסטטיסטיקה על המחקר האיראני הזה.[2] אלא ששם אין מדובר על 20% מהילדים שנימולו, אלא על 20% מהילדים שנימולו וגם הגיעו למרפאה הכירורגית של החוקרים בתלונה על בעיה אחרת. אני מעדיף את טווח הנתונים מוויקיפדיה האנגלית[3] על פני סטטיסטיקה ממחקר יחיד, ובהצלחה עם כתיבת הערך בעברית. בעניין אפריקה, כבר כתוב גם בערך על הניתוח וגם בערך על המצווה שהמחקרים התבצעו באפריקה. מה חסר? בברכה, גנדלף - 10:40, 14/01/18
תודה על תשובתך גנדלף. את הפסקה שמחקת, מחקת בשלמותה בטענה שהשכיחות ממאמר המקור לא סיפקה אותך (הוא אגב מצוטט גם בויקי האנגלית) ושאינך רואה קשר לעורלה. אני מניחה שלאחר קריאה נוספת אתה רואה שכמעט כל ספרות מקצועית בנושא גורסת שזו תופעה של נימולים ולא אחרת. משיחה עם אורולוג בכיר בארץ ואורולוג בסטנפורד עולה שהשכיחות באוכלוסיות אלה היא כ-5 אחוזים מהנימולים, וכשליש מהם יעברו תיקון בהליך פשוט- את זה אני לא יכולה לצוטט מסיבות ברורות ולכן אין אלא לצוטט את המאמרים העומדים לרשותנו. בויקי האנגלית הטווח הוא 0-20 אחוזים- ובעיות יש במאמרים מכל הקצוות. אני חושבת שהמאמר שמראה 7.29 אחוזים בנימולים הוא אולי הסביר יותר ונאמן יותר לשכיחות במציאות. אם המטרה היא לשפר ערכים מוטב היה להשקיע את האנרגיה בשיפור ולא בביטול. אני חושבת שהיצרות שופכה צריכה להופיע תחת עורלה. אם אשחזר את התיקון ואכתוב שכיחות 0-20 אחוזים זה באמת עדיף לך? ולפני שאתקן, האם הייתה לך בעיה נוספת עם הפסקה? הרי מחקת את כולה. בכל מקרה, מוטב היה אילו הדיון הזה היה מתקיים בשיחת הערך. לגבי אפריקה- לעניות דעתי בכל מקום שבו מופיע המשפט על הפחתחת הסיכון לאיידס הוא צריך להופיע בהקשר- אפריקה היא מילה אחת ומשמעותית שכן התוצאות רלוונטיות רק ליבשת אנדמית זו, ככל הידוע לנו כיום. באותה הזדמנות אתקן גם את הטעות איידס שכן התוצאות מתייחסות לHIV. יש גם תוצאות המראות תוצאות הפוכות אבל לא ראוי לדון בהם [4]. אני לא מתווכחת לגבי המציאות- מילה היא דבר סופר יעיל להפחתת HIV במדינות אנדמיות באפריקה. המשפט כשם שהוא מופיע לרוב מטעה הדיוטות.בילי (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמה
ערב טוב. בעניין היצרות שופכה, מצטער, אבל עדיין לא ראיתי מקור שקושר אותה לתפקוד הפיזיולוגי של העורלה או להעדרו. ההשערה האישית שלי (שבשום צורה לא אכניס אותה ככזו למרחב הערכים) היא שהמילה כוללת מתיחה של העור ומשפיעה על התפתחות הפין באופן שמגביר את הסיכון למלפורמציות שהיצרות שופכה היא רק אחת מהן. כל עוד אין מקור ברור המקשר את היצרות השופכה לעורלה עצמה, יש להזכיר את התופעה בערך על הניתוח, לא בערך עורלה. איני חולק על כך שהיצרות השופכה נפוצה יותר אצל נימולים, כפי שמובהר בערך האנגלי שעליו הצעתי לך להתבסס. וכן, עדיף לכתוב טווח של 0-20% לפי מחקרים שונים, מאשר לבחור ממצא אחד שמוצא חן בעינינו ולצטט רק אותו.
לגבי סיוג הממצאים לאפריקה, לא כך עובד מדע הרפואה. כמעט כל התרופות שמאושרות לשימוש בישראל ואף מוכנסות לסל הבריאות, מאושרות על בסיס מבחנים קליניים שהתבצעו בחו"ל, לרוב ביבשת אחרת. גם ארגון הבריאות העולמי לא סייג את המלצותיו לאזור גאוגרפי מסויים, אלא לכל מקום בו סיכון החשיפה לנגיף גבוה דיו כדי להצדיק אותם.
לגבי התוספת שלך לערך "עורלה" (אם אליה התכוונת), היא עסקה אך ורק בשני הנושאים האלו. חלקתי על כולה ולכן הסרתי את כולה בלוויית הסבר קצר.
פתחתי את הדיון כאן כי את העריכות ביצעת כמדומני ב-4 ערכים שונים. מצידי אפשר להעביר אותו לדף השיחה של אחד מהם. בברכה, גנדלף - 22:56, 14/01/18

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור]

שלום בילי. לגבי עריכותיך בערך מילה (ניתוח) (וייתכן גם בערכים אחרים) - כשאתה מוסיף קישור חיצוני בהערה, רצוי מאוד שבנוסף לקישור תוסיף גם כיתוב לקישור. לדוגמה, במקום לכתוב בתוך ההערה:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7607284

עדיף שתכתוב:

Serious complications of routine ritual circumcision in a neonate: hydro-ureteronephrosis, amputation of glans penis, and hyponatraemia

או אפילו יותר טוב (כמו שכותבים ביבליוגרפיה. ראה גם: ויקיפדיה:ביבליוגרפיה):

Hanukoglu A, Danielli L, Katzir Z, Gorenstein A, Fried D, "Serious complications of routine ritual circumcision in a neonate: hydro-ureteronephrosis, amputation of glans penis, and hyponatraemia", European Journal of Pediatrics (1995) 154(4) : 314–315

זה חשוב לא רק כי זה יותר יפה, אלא גם כי אם הקישור יהפוך לשבור בעתיד ולא היה לו כיתוב, יהיה בלתי אפשרי לתקן אותו, כי לא יידעו לאן הוא היה מקושר.

בהצלחה, אוריאל, Orielno - שיחה 08:53, 15 בינואר 2018 (IST)

תודה אוריאל שיחה! מבטיחה לשפר. --בילי - שיחה 17:34, 15 בינואר 2018 (IST)

שפת ממשק[עריכת קוד מקור]

שלום בילי, מבינה שמגיע לך ברוכה השבה.

שני דברים שרציתי להעלות: הראשון הוא להציע שינוי בפניית הממשק - מ"משתמש" ל"משתמשת". אפשר לעשות זאת בנקל דרך ההעדפות: בקטע השני בדף, שפת ממשק, פשוט לבחור "היא עורכת בוויקיפדיה" במקום התיאורים האחרים. ולשמור.

הדבר השני הוא שאני רוצה להזמין אותך להצטרף למיזם ויקי נשים. בנוסף לפעילות עצמאית ולפעמים במיזמים משותפים כאן בוויקיפדיה (כמו למשל מיזם נשים באדום) יש לנו קבוצת פייסבוק חביבה, שם יש הרבה פירגון ושיתוף, וגם אפשר לדון או לשאול או לייעץ או מה שמתאים. נשמח לראותך! בברכה, ‏TMagen‏ • שיחהמיזם ויקי נשים 20:19, 15 בינואר 2018 (IST)

תודה, הצטרפתי :) בילי - שיחה 03:04, 16 בינואר 2018 (IST)

בדוקת עריכות אוטומטית[עריכת קוד מקור]

Nuvola apps korganizer.svg שלום בילי.

כפי שניתן לראות ביומן ההרשאות, סומנת כ"בדוקת עריכות אוטומטית". על משמעות ההגדרה החדשה שלך ניתן לקרוא בדף "ויקיפדיה:מערכת בקרת שינויים".

בתמצית, אין לסימון זה השפעה מהותית על פעילותך בוויקיפדיה – כל מה שיכולת לעשות עד היום עדיין אפשרי, ומלבד היכולת לערוך דפים שברמת "הגנה מוגברת", לא התווספו לך הרשאות או כלים חדשים. עיקר ייעודו של הסימון הוא להקל על מלאכתם של המנטרים.

בברכה, אלדדשיחה 09:43, 9 בפברואר 2018 (IST)

תודה רבה על כל תרומותייך וההעשרה שלך לוויקיפדיה. אלדדשיחה 09:44, 9 בפברואר 2018 (IST)
רוב תודות!--בילי - שיחה 03:19, 10 בפברואר 2018 (IST)
שאפו:) כיף להתקל ואף במקרה. נשמח לראותך מככבת כאן יותרFace-smile.svg eli - שיחה 06:19, 13 בפברואר 2018 (IST)

תמונה שהועלתה מדף פייסבוק[עריכת קוד מקור]

היי בילי.

ראיתי שהעלית לוויקישיתוף[5] תמונה שכתבת שמקורה בדף הפייסבוק של מישהו.[6] מאחר שזה נראה לי משונה, ושזו ההעלאה הראשונה שלך לוויקישיתוף, רציתי לוודא שאת יודעת שמותר להעלות תמונות לוויקישיתוף רק אם הן ברישיון שימוש חופשי, וסתם תמונות בפייסבוק אינן כאלו. אם התמונה אינה בבעלותך, נדרש אישור OTRS לטובת העניין. אם אכן יש בעיה עם זכויות היוצרים בתמונה, תוכלי לבקש את מחיקתה באמצעות הקלקה על "nominate for deletion" בסרגל הצד בוויקישיתוף. בברכה, גנדלף - 00:55, 02/03/18

יש להזהר מאוד עם העלאת תמונות. אם את לא בטוחה במצב זכויות היוצרים של התמונה - אל תעלי אותה אף פעם. את יכולה להתבע על כך והיו מקרים שוויקיפדים נתבעו בבית משפט. אני מכיר מקרה שבו ויקיפד תבע חברת תקשורת על הפרת זכויות יוצרים (העניין עדיין בבירור משפטי אבל נראה שיקבל פיצוי על כך שלא קיבל קרדיט לפי תנאי הרישיון). בשום פנים ואופן אין לעשות שימוש פסול בתמונות - זה יכול לעלות לך אלפי שקלים במקרה הטוב. במקרה הרע השופט יכול לפסוק עד 50 או 100 אלף שקל להפרה בודדת ללא הוכחת נזק. גילגמש שיחה 00:58, 2 במרץ 2018 (IST)
בעבר העליתי רק תמונות שאני צילמתי בעצמי ולוויקיפדיה האנגלית העליתי תמונות באישור צלם, אך לא זכור לי שהייתי זקוק לשלוח אישורים. ניסיתי להוסיף תבנית OTRS לתמונה אבל אני משבשת בכך את כל הערך. אני מתקשה בעניין ואודה לעזרתכם. העליתי תמונה מדף פייסבוק של מישהו שנתן לכך אישור מפורש. תודה בילי - שיחה 01:10, 2 במרץ 2018 (IST)
בינתיים שלחתי בקשת OTRS לבעל התמונה. תודה בילי - שיחה 02:27, 2 במרץ 2018 (IST)
האישור מבעלי התמונה נשלח ל- permissions-he at wikimedia.org. תודה על שהארתם את תשומת לבי לדבר. בילי - שיחה 07:03, 2 במרץ 2018 (IST)

לידיעתך[עריכת קוד מקור]

משתמש גנדלף הוא משתמש Fades שנודע בעבר כ משתמש כבד שהחליף שמות אך לא התנהלות. רבים וטובים דנו בעיניינו בדף הבירורים לפנייך. ראי ארכיונים. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

אני נוטה להסכים עם האלמוני. עכשיו נראה שהאחרון שיכול לכאורה לטעון ל"מסע צלב בערכי מילה" זה גנדלף. eli - שיחה 02:47, 12 במרץ 2018 (IST)
נודעתי בעבר כמשתמש כבד, לא כFades. זה מחזור של האשמה מלפני חמש שנים שכבר אז סוכם שגם אם היא נכונה היא אינה רלוונטית, כמו שמה שבילי עשתה ב-2006 אינו רלוונטי, כי דף הבירורים נועד "לטיפול בתלונות ממוקדות העוסקות באירוע אחד או יותר מן העבר הקרוב." לא בכדי מי שכתב כאן עשה זאת מחוץ לחשבון. המשך כתיבה פוריה ומהנה לכולם. בברכה, גנדלף - 03:10, 12/03/18

אלמוני תומך[עריכת קוד מקור]

חיפוש קצר באינטרנט מביא עוד ערימות של מעשים מהסוג הרגיל. דרישות סלקטיביות למקורות - כשהצד שלו לא נדרש לדבר ועל הצד השני נערמים קשיים ודרישות. שחזורים לגרסאות יציבות באופן סלקטיבי, גסות רוח בלתי נדלית, חונטה תומכת המתייצבת באורח פלא במקום הנכון, טרחנות מעייפת במתכוון, ובעצם כל מה שציינת.

אני אישית לא מבין איך זה מחזיק כלכך הרבה זמן. זה עולה לויקי בהרבה תוכן אייכותי של עורכים שפשוט ברחו.

חבל שבבירור את נסחפת לעיסוק ספציפי בערכים ובתוכנם, שלא לדבר על התיחסויות אלייך. הנושא עקרוני הרבה יותר ועוסק במשתמש עצמו. בהצלחה!77.138.7.235 (שיחה | תרומות | מונה) לא חתמ/ה

אמון[עריכת קוד מקור]

הי, בילי. בוקר טוב. עריכה מהסוג הזה שבה ביטלת למעשה את התוספת שלו קומפלט (אולי בשוגג?) מקטינה מן הסתם את האמון השברירי שאנחנו מנסים לקדם עכשיו. אנא היי רגישה כלפיו. ביקורת - שיחה 09:48, 15 במרץ 2018 (IST)

בוקר אור, ביקורת. עדירל שינה את הסדר והכותרות בערך באופן שגוי (כזה שלא משקף מתנגדים) ובלא דיון- שיניתי אותם לקדמותם (פחות או יותר) וביקשתי שנגבש החלטות כאלה יחד. העריכה הייתה חזותית ואם נמחק תוכן של ממש זה היה בשוגג. המילים היחידות שמחקתי היו לגבי התנגדות מילה בכלל. אני ישנתי כמה שעות אבל אשוב לדיון שם. תודה בילי - שיחה 16:36, 15 במרץ 2018 (IST)
תודה על ההבהרה. אני מקווה שגנדלף עוקב כאן, וזה די מטריד שהעורך החזותי עושה מה-בא-לו. ביקורת - שיחה 20:33, 15 במרץ 2018 (IST)
טעות שלי. העריכה שבוטלה לא הייתה תוספת שלי אלא כנראה של עדירל (שכבר הגיב על כך). אני מתנצל. אז להיכן נעלמו 5,918 בתים, אם לא הוסר תוכן ממשי? אולי טריק של העורך החזותי שקשור להחלפת תווי יוניקוד. בברכה, גנדלף - 22:06, 15/03/18
אני חושב שנתקלתי כבר בתקלות כאלה בעריכה בעורך החזותי. גילגמש שיחה 22:11, 15 במרץ 2018 (IST)
התסכלתי על ההבדל אחרי ההודעה של ביקורת וכשלתי במציאת גוש של בתים חסרים. אין לי מושג מה קרה. בילי - שיחה 03:07, 16 במרץ 2018 (IST)
למעשה נראה לי שכל הסיבוכים פרט לכאב נעלמו מהערך :( בילי - שיחה 03:38, 16 במרץ 2018 (IST)

הערות שוליים[עריכת קוד מקור]

הי בילי,

שימי לב שאנחנו לא משתמשים בתג REF להערות שוליים אלא בתבנית הערה (ראי עזרה:הערת שוליים). היתרון בתבנית הוא תצוגה ברורה יותר במצב עריכה. קיוויתי שאחרי שהחלפתי את כל ההערות בערך לתבנית הערה שתראי מה עשיתי (כולל הטכניקה איך מצמידים הערות שוליים בעברית לימין), אבל עכשיו ראיתי שהוספת הערות שוליים רבות בשיטה שאת מכירה וחבל. אביהו - שיחה 08:27, 16 במרץ 2018 (IST)

היי אביהו, אין כאן התעלמות מכוונת. הופניתי בעבר לדף זה ולפי ההוראות שבו אני מכניסה הערות שוליים באמצעות העורך החזותי והוספת הערת שוליים אוטומטית. "כך כתוב בדף: הערה המוכנסת בסוף משפט בטקסט שההערה מתייחסת אליו. בעורך החזותי יש להשתמש לשם כך בכפתור "הערת שוליים"." אני לא כל כך מבינה מה אני עושה לא בסדר, שכן גם בדף העזרה כתובה שיטת ה-REF. אם שתי השיטות מקובלות אך אתה מציע שאשתמש בתבנית לצורך טעמים אסתטיים אני שמחה לנסות זאת ומקווה שלא אסתבך. לגבי ההזחה לימין נראה פשוט למדי ואקח לתשומת לבי. אם ניכר שאני עדיין לא מבינה אודה לך אם תבהיר את העניין. אני באמצע יום עמוס אבל אנסה לתקן את ההערות האחרונות שהוספתי למען הסדר הטוב. תודה על תיקון ההערות הקודמות- מרוב המבול של העריכות פשוט לא שמתי לב למה בדיוק עשית (וחבל). תודה על כל פנים. בברכה בילי - שיחה 17:12, 16 במרץ 2018 (IST)
הבנתי. את משתמשת בעורך החזותי, בעוד שאני משתמש בעורך קוד המקור. עורך קוד המקור מאפשר גמישות גדולה יותר, אבל דורש ידע טכני, וככל הנראה גם יותר עבודה. בואי נסכם שלעת עתה תעבדי כפי שאת רגילה (למעט הצמדת הטקסטים בעברית לימין שזה פשוט לתת שם להערה המתחיל ב-hebrewRTL-xxxx, כש-xxxx זה ערך כרצונך, העיקר שלא יתנגש עם הערות אחרות). כשהערך יתייצב (ואם עדירל יממש את איומו להעלאת את הערך להצבעת מחיקה, אז אחרי שההצבעה תיכשל) אני אטפל בהערות השוליים. שבת שלום, אביהו - שיחה 18:10, 16 במרץ 2018 (IST)
תודה אביהו!!! אני נוהגת לכתוב ערכים חדשים בקוד המקור ואכן מכניסה הערות שוליים בחזותי. קיצור דרך שהוא אולי פועל יוצא מכך שנדרשתי להביא בחטף עשרות מקורות תחת איומי מחיקה :) אני אנסה ללמוד גם את השיטה המורכבת יותר בתקווה שלא אגרום לנזק! בילי - שיחה 22:02, 16 במרץ 2018 (IST)

שלום רב בילי[עריכת קוד מקור]

האם אוכל ליצור עימך קשר במייל מחוץ לויקיפדיה? אם זה בסדר (מדגיש שלא יהיו ספקות - רק אם זה בסדר), אין לי בעיה שתרשמי כאן את כתובת המייל שלך אפילו בצורה מתוחכמת שתמנע ספאם ואחר כך תמחקי ההודעה הזאת עם תגובתך אליה. תוכלי גם כמובן לפתוח מייל שניוני בעיקר לצורך התקשרות עם משתמשים בויקיפדיה. אשמח לתת לך משוב על ערך שכתבת, בעיקר פירגון אבל גם טיפ או 2. -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת

בויקיפדיה אפשר לכתוב דוא"ל לכל משתמש- בצד שמאל של סרגל הכלים כתוב "שליחת דוא"ל למשתמשת". אני לא יודעת אם צריך להיות מחוברים לחשבון בשביל זאת. האם יש סיבה לכך שדרושה כתובת? תודה על יצירת הקשר, בברכה, בילי - שיחה 22:04, 16 במרץ 2018 (IST)
שלום שוב, לא מופיע לי קישור כזה לצערי ואין לי חשבון ויקיפדי... -- הודעה זו הושארה על ידי אנונימי/ת
אלמוני שלום, נראה לי אם כך פשוט והיגיוני יותר שתפתח חשבון פה בויקיפדיה מאשר שאפתח עוד כתובת דוא"ל. לצערי לא ניתן באמת למחוק הודעות בוויקיפדיה- כל מה שנמחק פשוט מופיע בגרסה קודמת ולא נהוג להשאיר כאן כתובות- צורות מתוחכמות פועלות לתוכנת ספאם, אבל לא נגד אנשים מעצבנים. פתיחת חשבון כאן קלה ותאפשר לך, דרך שם המתשמש האנונימי ליישם שינויים שאתה רוצה להמליץ עליהם- די בקלות, ולכתוב הודעות פרטיות לכל משתמש. בברכה בילי - שיחה 21:11, 17 במרץ 2018 (IST)

──────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────── אני לא יודע מי כותב כאן בשבוע האחרון באנונימיות. לדעתי לא מסתבר שאין לו חשבון וגם לא היה לו בעבר. אלא שהוא אינו רוצה שהודעותיו יזוהו עם החשבון שלו. את זה אני עוד יכול להבין, אבל מאחר שחשוב לו גם להעביר את מסריו באימייל, באופן שמונע מאחרים להגיב להם ואולי להפריך טענות שיובאו בהם, אני מציע שמי שהוא פונה אליו ישאל את עצמו מדוע הכותב כה חושש מאור השמש. אני חושש שמדובר במישהו שמתנגד לעריכותי, נהנה מאוד לקרוא את הדיון בבירורים בשבוע שעבר, ומעוניין שבילי תמשיך לשפוך עבורו דם יזע ודמעות. במקרה של התלבטות, אני ממליץ לה ולכל ויקיפד אחר שמקבל ממנו טיפים, להתייעץ עם המגשר או עם ויקיפד/ית עליו הוא סומך. בברכה, גנדלף - 22:28, 17/03/18