שיחת משתמשת:Mimini

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשיתבשל תרגום מכונה[עריכת קוד מקור]

Oxygen15.04.1-scribus.svg

שלום Mimini,
תודה על תרומתך לוויקיפדיה. הערך-לעתיד "כלוב מוגן-כרישים" שכתבת עדיין אינו עומד בסטנדרטים של כתיבת ערכים באנציקלופדיה, והועבר ממרחב הערכים אל הדף "משתמש:Mimini/‏כלוב מוגן-כרישים". הוא יימצא בטיוטה עד לתיקונו, בה ניתן להמשיך להרחיב ולערוך את תוכנו. בפרט חשוב לבדוק את הנושאים הבאים:

 • חשיבות אנציקלופדית וסימוכין – האם ברור מה חשיבות הנושא ומה מייחד אותו? האם יש סימוכין ומקורות?
 • סגנון ועיצוב – האם יש קישורים וחלוקה לכותרות בערך?
 • תוכן – ויקיפדיה היא אנציקלופדיה, וערכים צריכים לספק לקורא מידע מעבר להגדרה מילונית (לצורך זה קיים ויקימילון). ניתן לכתוב ערך קצר עם מעט מידע בסיסי (קצרמר).
 • לשון – האם הערך מנוסח היטב בהתאם לנהוג בוויקיפדיה?

אפשר להסתייע במדריך לכתיבת ערכים, או, אם ברצונך לקבל סיוע אישי מצוות החונכים, ניתן לפנות לחממה. לאחר שהערך יורחב ויתוקן, וכאשר יעמוד בסטנדרטים של ערך בוויקיפדיה – רק אז אפשר יהיה להחזירו למרחב הערכים. בהצלחה! ביקורת - שיחה 08:00, 19 במאי 2017 (IDT)

הערת אגב

גם בשני הערכים האחרונים שהעלית לאחרונה ישנן טעויות כתיב ושאריות תרגום, ראוי שיתוקנו במהרה. ביקורת - שיחה 08:03, 19 במאי 2017 (IDT)

מלבד כל האמור לעיל (שלא הייתי מודע לו עד כה), אנא ממך, ממש בבקשה, עבור על הערכים שכתבת ולמד מהתיקונים שהכניסו בהם העורכים השונים. כך למשל, נתקלתי בזה שלמרות שיש סדר מקובל של פרקים בוויקיפדיה העברית, אתה נוהג לקרוא לפרק הערות השוליים "הפניות", לפרק ה"לקריאה נוספת" אתה קורא "המלצות" ואז, עוד מוסיף הפניות תחת הכותרת "מאמרים".
אנא עיין בערכים אחרים בוויקיפדיה, במיוחד באלה שהוגדרו כ"ערכים מומלצים", ולמד מהם, כך שתוכל להמשיך במלאכתך המבורכת במיזם. בתודה, Ldorfmanשיחה 01:47, 30 במאי 2017 (IDT)

עוד הערה[עריכת קוד מקור]

ראשית, אנא שים לב להערות שקיבלת. שנית, בערך החדש שכתבת, מרק שבעת הימים כל הערכים שהופיעו ב"לקריאה נוספת" היו קישורים אדומים. בשונה מהערך, בו ניתן להוסיף גם קישורים אדומים, ב"לקריאה נוספת" יש להוסיף רק ערכים שכבר קיימים בויקיפדיה. כמו כן, בערך כתוב שהמרק מבושל כ"ציר דק". האם זה מושג קולינרי? כי המשפט הזה לא מובן לי בעברית. • צִבְיָהשיחה • ה' בסיוון ה'תשע"ז 01:56, 30 במאי 2017 (IDT)

דק פירושו מימי. אפשר להחליף את המונח אם בעיניך הוא יותר ברור. --Mimini - שיחה 02:08, 30 במאי 2017 (IDT)

הערך-לעתיד הועבר לדף טיוטה[עריכת קוד מקור]

Oxygen15.04.1-scribus.svg

שלום Mimini,
תודה על תרומתך לוויקיפדיה. הערך-לעתיד "יום האלמנות הבינלאומי" שכתבת עדיין אינו עומד בסטנדרטים של כתיבת ערכים באנציקלופדיה, והועבר לבינתיים ממרחב הערכים אל הדף "משתמש:Mimini/‏יום האלמנות הבינלאומי". הוא יימצא בטיוטה עד לתיקונו, בה ניתן להמשיך להרחיב ולערוך את תוכנו. נושאים שבדרך כלל זקוקים לשיפור הם:

 • חשיבות אנציקלופדית וסימוכין – האם ברור מה חשיבות הנושא ומה מייחד אותו? האם יש סימוכין ומקורות?
 • סגנון ועיצוב – האם יש קישורים וחלוקה לכותרות בערך?
 • תוכן – ויקיפדיה היא אנציקלופדיה, וערכים צריכים לספק לקורא מידע מעבר להגדרה מילונית (לצורך זה קיים ויקימילון). ניתן לכתוב ערך קצר עם מעט מידע בסיסי (קצרמר), אך לא ערך קצר ביותר (אולטרה-קצרמר).
 • לשון – האם הערך מנוסח היטב בהתאם לנהוג בוויקיפדיה?

ניתן לפנות לחממה כדי לבקש משוב ספציפי יותר על הערך. בנוסף, ניתן להסתייע במדריך לכתיבת ערכים. לאחר שהערך יורחב ויתוקן, וכאשר יעמוד בסטנדרטים של ערך בוויקיפדיה – רק אז אפשר יהיה להחזירו למרחב הערכים. בהצלחה! Ldorfmanשיחה 02:04, 30 במאי 2017 (IDT)

הדף תוקן מספר רגעים לפני שנמחק. השמטתי את שם אמו של מייסד הקרן- נראה שהקשה על ההבנה, וסיגננתי מעט. אם גם בעיניך כל שהיה דרוש תיקון נעשה, אשמח שהערך יוחזר. --Mimini - שיחה 02:17, 30 במאי 2017 (IDT)
נדרשת עוד עבודה לא מעטה כדי להפוך את הדף לערך אנציקלופדי. Ldorfmanשיחה 02:57, 30 במאי 2017 (IDT)
Ldorfman, המשכתי לעבוד על הערך יום האלמנות הבינלאומי. נראה לי שעכשיו הוא מתאים לעבור למרחב הערכים. הערך מחכה להכחלה זמן רב ברשימת המועדים בינלאומיים מאז שBDaniel הוסיף אותו. מה דעתך? --Mimini - שיחה 21:03, 10 באוקטובר 2017 (IDT)

תודה על תרומתך בנושא ויקיפדיה:המקבץ השבועי/תקריות ואסונות תעופה[עריכת קוד מקור]

Wikiwings2.png כנפי ויקי
מעניק לך כנפי ויקי על תרומתך במקבץ תקריות ואסונות תעופה, בפתיחת הערך טיסה 855 של אייר אינדיה בנישיחה • ח' בסיוון ה'תשע"ז • 23:08, 1 ביוני 2017 (IDT)
תודה רבה! Face-smile.svg --Mimini - שיחה 00:20, 2 ביוני 2017 (IDT)

הערה בנושא ויקיפדיה:המקבץ השבועי[עריכת קוד מקור]

ראיתי כי יצרת ערכים עוד לפני שהתחילו את המקבצים. אני לא נגד זה, אבל אני רוצה להבהיר כי ערך שייכתב לפני או אחרי שבוע המקבץ לפי שהוא מסודר, לא יתקבל לתוך הרשימה. בברכה, BDaniel - שיחה 19:56, 2 ביוני 2017 (IDT)

היום הימי (יפן)[עריכת קוד מקור]

שלום לך,
האם לא היה עדיף לקרוא לערך "יום הים"? אלדדשיחה 20:43, 20 ביולי 2017 (IDT)

אלדד, Umi no Hi תורגם פעמים כיום הימאות או Marine day באנגלית, ולא כsea day, אף שלעתים הוא מכונה כך. כך שזה בעיני השם הקרוב ביותר למקור שניתן לתת לו בעברית. --Mimini - שיחה 20:49, 20 ביולי 2017 (IDT)
השאלה היא מבחינת תוכן הערך, ומבחינת העברית. "יום ימי" נשמע לא הכי מתאים בעברית, כי אין יום "ימי" או יום "יבשתי" (בעברית, אני מתכוון). לא תמיד חייבים להיצמד לשם בשפה זרה, צריך לפעמים להתאים את זה לרוח העברית. ומשהו לא קשור: מבחינת תיוג, שם המשתמש שלי הוא Eldad, לא "אלדד" (לכן לא הייתי מקבל את התיוג שלך). במקרה ראיתי הרגע שענית, ונכנסתי לבדוק מה כתבת. אלדדשיחה 20:52, 20 ביולי 2017 (IDT)
Eldad קיבלתי את הטיעון. בוצע.
תודה רבה. אני מעריך, אם כן, שאין צורך בסוגריים, ודי בשם הערך "יום הים". לבדיקתך. אלדדשיחה 21:10, 20 ביולי 2017 (IDT)
טעות שלי. קיים כבר ערך בשם זה. אם כך, השם הנוכחי בסדר גמור. תודה לך. אלדדשיחה 21:11, 20 ביולי 2017 (IDT)

העברתי את הערך לעתיד אל דף המשמש שלך להמשך עבודה. בהצלחה.[עריכת קוד מקור]

Oxygen15.04.1-scribus.svg

שלום Mimini,
תודה על תרומתך לוויקיפדיה. הערך-לעתיד "אנדרואיד פרויו" שכתבת עדיין אינו עומד בסטנדרטים של כתיבת ערכים באנציקלופדיה, והועבר לבינתיים ממרחב הערכים אל הדף "משתמש:Mimini/‏אנדרואיד פרויו". הוא יימצא בטיוטה עד לתיקונו, בה ניתן להמשיך להרחיב ולערוך את תוכנו. נושאים שבדרך כלל זקוקים לשיפור הם:

 • חשיבות אנציקלופדית וסימוכין – האם ברור מה חשיבות הנושא ומה מייחד אותו? האם יש סימוכין ומקורות?
 • סגנון ועיצוב – האם יש קישורים וחלוקה לכותרות בערך?
 • תוכן – ויקיפדיה היא אנציקלופדיה, וערכים צריכים לספק לקורא מידע מעבר להגדרה מילונית (לצורך זה קיים ויקימילון). ניתן לכתוב ערך קצר עם מעט מידע בסיסי (קצרמר), אך לא ערך קצר ביותר (אולטרה-קצרמר).
 • לשון – האם הערך מנוסח היטב בהתאם לנהוג בוויקיפדיה?

ניתן לפנות לחממה כדי לבקש משוב ספציפי יותר על הערך. בנוסף, ניתן להסתייע במדריך לכתיבת ערכים. לאחר שהערך יורחב ויתוקן, וכאשר יעמוד בסטנדרטים של ערך בוויקיפדיה – רק אז אפשר יהיה להחזירו למרחב הערכים. בהצלחה! eli - שיחה 14:10, 1 באוגוסט 2017 (IDT)

אלי גודין, ציינת שהעברה נעשתה "בשל תרגום מכונה". האם תוכל להצביע היכן? אני מכירה היטב את המונחים, וגם בדקתי בכל מקום את המינוח המקובל בעברית. תודה. --Mimini - שיחה 14:17, 1 באוגוסט 2017 (IDT)
אכן. תיקנתי עצמי. eli - שיחה 14:19, 1 באוגוסט 2017 (IDT)

מקורות שלא קראת[עריכת קוד מקור]

שלום, לפי כללי ויקיפדיה אין לקשר, ודאי לא כמקורות, לכתבות ואתרים שלא קראת בעצמך. אנא הסירי את כל המקורות הללו. ביקורת - שיחה 14:05, 1 בספטמבר 2017 (IDT)

העריכה שלך בערך אשלי בורץ[עריכת קוד מקור]

תוכלי להסביר את פשר עריכתך? קודם כל לא מקובל לערוך ערכים שנמצאים תחת תבנית {{בעבודה}} ודבר שני, את שברת הערת שוליים אחת (בגלל שלא ציינת את שם ההערה, שמופיעה פעמיים בטקסט בשני מקומות שונים) וכמו כן, מדוע לחזור לתבנית של הויקיאינגליש אם כבר יש תבנית מסודרת בעברית של {{קישור כללי}}? ‏Hyuna‏ • שיחה • חציל-צילון • 23:44, 11 בספטמבר 2017 (IDT)

Fxp300, להפך. השיחזור שלך שבר את ההערה. הסיבה שעשיתי זאת, היא שמוטב ההערה בפורמט באנגלית, מההערה שבורה בעברית. תיקנתי רק את ההערה כדי לא להפריע. זה סוג הדברים שנהייה נורא קשה לתקן ככל שעובר זמן. כך שאני משתדלת שקטגוריית הערכים עם הערה שבורה תהיה ריקה על בסיס שבועי. --Mimini - שיחה 23:55, 11 בספטמבר 2017 (IDT)
שמתי לב לשגיאה שצצה עכשיו, רק לציין שוב שהתיקון שלך לא היה תקין. מה שכן היה צריך לעשות זה להוריד את ה-1| שאיכשהו התפספס לי, כך. פשוט רצוי לקרוא טוב טוב מה השגיאה אומרת <: ‏Hyuna‏ • שיחה • חציל-צילון • 07:30, 12 בספטמבר 2017 (IDT)

אנדרואיד אוראו[עריכת קוד מקור]

שלום מימיני, תודה על תרגום הערך! רק מוודא: על פי מדיניות ויקיפדיה העברית, אין להוסיף הערות שוליים שלא נקראו אישית על ידי מעלה הערך בוויקיפדיה העברית. אם ההערות הרבות בערך הועתקו מהערך האנגלי מבלי להיבדק, אודה לך אם בינתיים תסיר אותן. אם תוכל לבדוק כמה מהחשובות ולהניח מחדש, זה בכלל יהיה אחלה. תודה מראש ובהצלחה, נתנאל - שיחה - מומלצים 02:53, 17 באוקטובר 2017 (IDT)

Netanel488, שים לב שהערך בהחלט לא מכיל תעתוק גורף של הערך מאנגלית, ואכן בדקתי את הקישורים אחד לאחד. --Mimini - שיחה 23:52, 17 באוקטובר 2017 (IDT)
מרשים מאוד. אשריך! נתנאל - שיחה - מומלצים 00:09, 18 באוקטובר 2017 (IDT)

משתמש-->משתמשת[עריכת קוד מקור]

Another hermaphrodite symbol transparent.svg

ויקיפדיה מאפשרת לך לבחור אם המערכת תתייחס אליך כ"משתמש" או כ"משתמשת". ברירת המחדל של המערכת הוא פנייה בלשון זכר, אך באפשרותך לבחור האם להשאיר ברירת מחדל זו על כנה, או לשנותה. אם ברצונך לשנות את העדפות המגדר, יש להיכנס לדף ההעדפות שלך (קיים קישור נוסף בראש הדף) ולבחור את המגדר הרצוי לך על ידי סימון "היא עורכת דפים בוויקי". אז, יש לשמור את השינוי. שינוי זה ישפיע גם על האופן בו ייקרא הדף האישי שלך, קרי, האם יתחיל ב"משתמש" או "משתמשת", לפי בחירתך.

בברכה, אמא של גולן - שיחה 09:35, 2 בנובמבר 2017 (IST)
אמא של גולן, תודה. חובת גילוי נאות: אני עורכת מ-2 חשבונות פעילים (תקופה מסוימת לא הצלחתי להזכר איך להכנס לחשבון הראשון שיצרתי). בשני אני אכן מופיעה כמשתמשת, אבל תקופה מסוימת העדפתי להשאיר את החשבון הזה כמות שהוא, למרות שהייתי מודעת לאפשרות הזאת כי סיקרן אותי האם תהיה לכך משמעות. המסקנות שלי לא מובהקות, כי אפשר להבין בקלות מדף המשתמש שאני בעצם משתמשת, אבל נראה לי שמקצוענות זה שם המשחק בויקיפדיה (+ אולי אפילו יחס סלחני יותר כלפי משתמשות תמיהה)

משתמש:Mimini/אנדרואיד פרויו[עריכת קוד מקור]

היי. מה יצא בסוף עם זה? צריכה עזרה? eli - שיחה 10:32, 2 בנובמבר 2017 (IST)

אלי גודין: הכוונה תמיד תתקבל בברכה. אשמח אם תוכל להציץ בטיוטה הנוכחית ולחוות את דעתך. --Mimini - שיחה 00:50, 3 בנובמבר 2017 (IST)
בכיףFace-smile.svg ראיתי שם קשיי תרגום שהיות ואני בשונה ממך בור ועם הארץ במדעי המחשב אז פשוט אין לי איך לעזור. תראי את בעצמך. eli - שיחה 01:27, 3 בנובמבר 2017 (IST)
אלי גודין LOL, קראתי את זה שוב כדי לודא שאני לא מפספסת משהו. התרגום נראה לי טוב (+ מעט שיפורים שביצעתי מאז), אבל זאת עברית-מחשבית קלאסית Smiley lol.gif. כמובן כשכתבתי את הערך בדקתי את המקבילה המקובלת למונחים בעברית והשתמשתי בה, אלא אם כן היא אינה ידועה ושמישה בעליל. --Mimini - שיחה 01:34, 3 בנובמבר 2017 (IST)
מעולה. נשאר רק להוסיף קטגוריות. בהצלחה בהמשך. eli - שיחה 01:43, 3 בנובמבר 2017 (IST)

קואורדינטות מוויקינתונים[עריכת קוד מקור]

שלום לך. את מודעת לכך שלשינויים כמו זה אין שום משמעות? התבנית של אתר מורשת עולמית (כמו לא מעט תבניות) שואבת קואורדינטות מוויקינתונים בצורה אוטומטית, כפי שתוכלי לראות בגרסאות קודמות של הדף. Mbkv717שיחה • כ"ה בחשוון ה'תשע"ח • 08:46, 14 בנובמבר 2017 (IST)

akuo Mbkv717, ראשית, אני הוספתי את הקאורדינטות לוייקינתונים, שנית, בדרך כלל הן אכן נוספות אוטומטית בשלב זה, אולם במקרה זה ראיתי שגם אחרי רענון הדף הן לא נוספו, אלא רק לאחר הוספת התבנית. לא ברור למה. גם אם לא מועיל, לא מזיק. --Mimini - שיחה 11:33, 14 בנובמבר 2017 (IST)
אוקיי, תנסי להבא לעשות עריכה ריקה, לפעמים זה עוזר, או שפשוט מחכים כמה שעות. זה בדרך כלל מה שקורה גם כשמוסיפים ערך בשפה מסוימת עד ששאר השפות מתעדכנות. Mbkv717שיחה • כ"ה בחשוון ה'תשע"ח • 12:39, 14 בנובמבר 2017 (IST)

בובת קש / משתמש נוסף[עריכת קוד מקור]

הי, האם את גם משתמש:Mimi.k ? אם כן נא לקרוא את ויקיפדיה:בובת קש. שימי לב למגבלות שיש בהפעלת שני משתמשים. בברכה אמא של גולן - שיחה 10:25, 1 בדצמבר 2017 (IST)

הי אמא של גולן, לא, אבל יש לי משתמש פעיל אחר שהשתמשתי בו כשלא הצלחתי להכנס לחשבון הנוכחי, ועדיין משמש אותי לסיים עבודות שהתחלתי בחשבון ההוא. אני לא מצביעה כלל בויקיפדיה מחוסר עניין. האם אפשר פשוט לאחד את החשבונות, מבלי לסמן את ההוא כבובת קש? --Mimini - שיחה 13:18, 1 בדצמבר 2017 (IST)
הי, לא שידוע לי. נראה לי אפשר לשאול בדלפק הייעוץ. בברכה אמא של גולן - שיחה 09:57, 5 בדצמבר 2017 (IST)
אין כל אפשרות לאחד חשבונות, אבל עליך לציין בדף המשתמש שלך שמשתמשת:Comp scientist הוא חשבון שלך וכנ"ל הפוך בחשבון השני. מה שעושים הוא ציון שני השמות שלך בדף הסטטיסטיקה של העורכים. DMY לידיעתך. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - הפקולטה למדעי הרוח 18:36, 15 בינואר 2018 (IST)

בדוקת עריכות אוטומטית[עריכת קוד מקור]

Nuvola apps korganizer.svg שלום Mimini,

כפי שניתן לראות ביומן ההרשאות, סומנת כ"בדוקת עריכות אוטומטית". על משמעות ההגדרה החדשה שלך ניתן לקרוא בדף "ויקיפדיה:מערכת בקרת שינויים".

בתמצית, אין לסימון זה השפעה מהותית על פעילותך בוויקיפדיה – כל מה שיכולת לעשות עד היום עדיין אפשרי, ומלבד היכולת לערוך דפים שברמת "הגנה מוגברת", לא התווספו לך הרשאות או כלים חדשים. עיקר ייעודו של הסימון הוא להקל על מלאכתם של המנטרים.

בברכה,

תודה על כל תרומתך למיזם אמא של גולן - שיחה 08:53, 16 בינואר 2018 (IST)

ויקיפדיה:המקבץ השבועי/יום הולדת 7 למקבץ השבועי[עריכת קוד מקור]

שלום. בדף הנ"ל סימנת שלושה ערכים כמצויים בעבודה אצלך. הסימון היה לפני חצי שנה ויותר. האם זה עדכני? אם לא, אני מבקש לדעת כדי שאסיר את הסימונים מן הערכים. יואב ר. - שיחה 12:00, 18 במרץ 2018 (IST)

שאלה[עריכת קוד מקור]

היי. אפשר לשאול אותך משהו? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 17:39, 28 במרץ 2018 (IDT)

יגאל, אחרי ששאלת את הראשונה, אינך צריך לחשוש לשאול את השניה Face-smile.svg. --Mimini - שיחה 00:50, 3 באפריל 2018 (IDT)
אני לא חושש, זה עניין של נימוס. אפשר במייל? יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 18:26, 3 באפריל 2018 (IDT)

חור הגדגד[עריכת קוד מקור]

היי. שמעתי שהתחלת לתרגם את הערך. האם את מקדמת אותו לידי גמר? קובץ על ידשיחה ♦ 13:12, 2 באפריל 2018 (IDT)

אליעד, מדובר במשתמשת. יגאל (בקשת עזרה, IKhitron ושיחה) 17:43, 2 באפריל 2018 (IDT)
תיקנתי, תודה יגאל. קובץ על ידשיחה ♦ 17:50, 2 באפריל 2018 (IDT)
אליעד, לא הצלחתי למצוא מקורות מוכרים לטיעונים שמופיעים בגרסה האנגלית לגבי מיקום משוער. לבסוף פרסמתי את הערך תוך השמטת החלק הנ"ל. --Mimini - שיחה 00:46, 3 באפריל 2018 (IDT)
אעבור על כך במהלך היום ואנסה למצוא מקורות (אולי גם עבריים). קובץ על ידשיחה ♦ 10:23, 3 באפריל 2018 (IDT)