Call of Duty: Modern Warfare 3

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Call of Duty: Modern Warfare 3
Call of Duty Modern Warfare 3 box art.png
עטיפת המשחק
שם בעברית קריאת החובה: לוחמה מודרנית 3
סוגה פעולה, גוף ראשון
פיתוח Infinity Ward
הוצאה לאור Activision
הפצה Activision
Sledgehammer Games
סדרה Call of Duty
מנוע משחק IW engine 5.0
מצבי משחק שחקן יחיד, מרובה משתתפים
דירוג

BBFC: 18
ESRB: M

PEGI: 18
פלטפורמות Windows, Mac, Wii, Playstation 3 ו-Xbox 360
מדיה דיסק אופטי
המשחק הקודם בסדרה Call of Duty: Black Ops
המשחק הבא בסדרה Call of Duty: Black Ops 2
דרישות מערכת
בקרים מקלדת ועכבר/ג'ויסטיק

Call of Duty: Modern Warfare 3 הוא משחק וידאו מסוגת פעולה מגוף ראשון שפותח על ידי החברות Infinity Ward ו-Sledgehammer Games והופץ על ידי חברת המשחקים Activision לפלייסטיישן 3, ל-Xbox 360, ל-Wii ולמחשב. המשחק מהווה המשך למשחק Call of Duty: Modern Warfare 2 והוא השמיני בסדרת משחקי Call of Duty.

המשחק יצא לחנויות בתאריך ה-8 בנובמבר 2011. במהלך 24 שעות נמכרו 6.5 מיליון עותקים בארצות הברית ובבריטניה בלבד, בסכום כולל של 400 מיליון דולרים, עובדה שזיכתה את המשחק בהשקה הגדולה ביותר בכל הזמנים.[1][2]

הסבר על המשחק[עריכת קוד מקור | עריכה]

כמו קודמיו, MW3 הוא משחק יריות מגוף ראשון. כמו בשאר המשחקים בסדרה, קיים מצב משחק ליחיד (Campaign) ומשחק מרובה משתתפים (Multiplayer). בנוסף לכך ובדומה ל-Call of Duty: Modern Warfare 2 יש משימות מיוחדות שנקראות "Spec Ops" ובו משימות מיוחדות שקשורות בדרך כלל לעלילת המשחק או לקודמיו. במשחק הזה קיימות 16 משימות מיוחדות, כשבכל משימה ניתן לשחק בשלוש דרגות קושי, וחלק מכלי הנשק בהם בלעדיים ולא זמינים במשחק מרובה המשתתפים.

משימות מיוחדות[עריכת קוד מקור | עריכה]

במצב משימות מיוחדות (כמו ב-MW2), נלחם השחקן לבד או עם שחקן אחר דרך האינטרנט או דרך פיצול מסך (קיים רק ב-PS3 וב-XBOX). יש במשימות אפשרות שרובוט (מחשב) מצטרף לשחקן ועוזר לו בקרב, חוץ מב-2 משימות שבהן נדרש שחקן אמיתי שילחם לצדו. רוב המשימות קשורות בעקיפין לעלילה.

מצב השרדות - Survival[עריכת קוד מקור | עריכה]

במצב זה מתוארת עלילה ייחודית, בה נשאר השחקן לבדו בשדה הקרב ומגיעים אליו אויבים בזה אחר זה. בניגוד ל-Call of Duty: World at War ול-Call of Duty: Black Ops ההישרדות כאן אינה כנגד זומבים נאצים אלא לוחמים הכוללים אנשים, כלבים, מסוקי קרב ועוד, כאשר כל התקפה ברמת קושי גבוהה יותר מקודמתה. במצב זה 16 מפות, 4 לכל רמת קושי. במצב זה זמינות כל המפות הקיימות במצב מרובה המשתתפים וניתן להרוויח בו כסף על הריגות ובונוסים, איתו ניתן לרכוש ציוד, שדרוגים, תחמושת, תמיכה אווירית, תמיכת קרקע ועוד. במהלך הקרב נפתחות חבילות במקומות שונים בזירה וכל אחת מהן מכילה דברים שונים אשר יכולים לעזור לשרוד בקרב, כגון כלי נשק, תחמושת, ושדרוגים.

משחק מרובה משתתפים[עריכת קוד מקור | עריכה]

במצב מרובה משתתפים ניתן לשחק נגד שחקנים ברחבי העולם, עם מאות סוגי כלי נשק ובעשרות מצבים שונים. לעומת המשחקים הקודמים בסדרה, בהם היה ניתן לקבל בונוסים רק על ידי הריגות רצופות, ב-Modern Warfare 3 ניתן להשיג בונוסים במהלך המשחק במגוון דרכים. ביניהם ניתן למנות את Assault (תקיפה), Support (תמיכה), ו-Specialist, בונוס מיוחד המבוסס על נקודות, אשר ניתן להשיג בעת פיצוץ מטען, כיבוש דגלים, וכדומה. לאחר הקרב השחקן מקבל ניקוד לפי תפקודו בקרב ועל ידי כך הוא יכול לפתוח בונוסים אחרים לכל קטגוריה. ניתן לבחור 3 בונוסים בלבד בהם יהיה ניתן להשתמש בקרב.

בשונה מן המשחק הקודם בסדרה, Call of Duty: Black Ops, מערכת השדרוגים של הנשק שונתה לחלוטין. לכל נשק יש יכולת לבחירה, ומגוון שדרוגים הכוללים ידית הסתערות, כוונות, מטול רימונים ומשתיק קול. לבסוף השחקן יכול לבחור כיצד תראה הכוונת, וצבע ההסוואה לנשק.

לאחר ששחקן מסיים את כל הרמות במצב המולטיפלייר, הוא רשאי לחזור לרמה 1 ולקבל עיטור המראה כי הוא סיים את כל הרמות. ניתן לסחור בעיטורים אלו ולקנות בעזרתם כלי נשק מיוחדים, בונוס הכפלת נקודות ניסיון, תגים מיוחדים ועוד.

בניגוד ל-MW2 תיקנו ב-MW3 את מה שקרוי "צלילת הדולפין" - העברה של השחקן למצב שכיבה בצורה מהירה ולא מציאותית. ב-MW3 התארך הזמן בו יורדים לשכיבה ותוקנו בעיות יציבות.

לראשונה בסדרה, ניתן לשחק גם במצב מרובה משתתפים במסך מפוצל.

במשחק נוספו מספר מצבי לחימה ביניהם:

 • "ווידוי הריגות" ("kill confirm") - במצב זה כל הריגת אויב מפילה דסקית מגופו והקבוצה המנצחת צריכה לאסוף יותר דסקיות אויב מהקבוצה המפסידה.

אם נהרג חבר קבוצה של השחקן, נופלת מגופו דסקית אדומה ואם השחקן אוסף אותה הוא מונע מהאויב לאסוף אותה, ומקבל ניקוד. בהריגת אויב תצוץ דסקית זהובה ואסיפתה גם מביאה נקודות. ניתן גם לאסוף דסקיות של אויבים שחברי הצוות של השחקן הרגו ובכך "לגנוב" להם את הדסקית.

 • "מגן קבוצתי" ("Team Defender") - במצב זה המשחק מתחיל בכיבוש דגל והשחקן הראשון שנהרג לקבוצה שכבשה את הדגל הופך למיוחד.

הקבוצה שכבשה מקבלת ניקוד כפול מהקבוצה שלא כבשה על כל הריגה ועל הקבוצה שכבשה להגן על השחקן המיוחד כי אם ימות יופיע הדגל שוב וכך הלאה עד לכמות הריגות מסוימת לקבוצה עם המיוחד.

קיימים מצבי לחימה נוספים למשחקים פרטיים:

 • "נגוע" ("Infected") - במצב זה נבחר שחקן באופן אקראי והוא מקבל אקדח ללא כדורים, סכין זריקה, נעץ טקטי וסכין. לשאר הלוחמים סוגים שונים של כלי נשק. כאשר ה"נגוע" הורג אדם הוא הופך לנגוע גם הוא. השחקנים מקבלים ניקוד על המשחק נגמר בתום הזמן או כאשר כל השחקנים נגועים.
 • "אזור הצנחה" ("Drop Zone") - בדומה לכיבוש שטחים, על שחקני קבוצה אחת להחזיק שטח בו יפלו 4 חבילות. המשחק מסתיים כאשר קבוצה כבשה מספיק שטחים כאלו. במצב זה ניתן לקבל בונוסים רבים בעזרת החבילות ונקודות רבות.
 • "צוות ג'אגרנוט" ("Team Juggernaut") - בכל קבוצה יש ג'אגרנוט (לוחם משוריין חזק במיוחד). מטרת הקבוצות לחסל את הלוחם של הקבוצה היריבה.
 • "משחקי נשק" (Gun Game) - מצב בו קיימים עשרים כלי נשק מוגדרים. כל שחקן מתחיל עם הנשק החלש ביותר (בדרך כלל אקדח פשוט) ובעזרת הריגות עובר לכלי נשק מתקדמים וחזקים יותר. הריגה עם סכין לא מעניקה נשק חדש אלא מורידה את הנדקר רמה אחורה. המנצח הוא הראשון שהרג אדם עם כל כלי הנשק. המצב קיים גם במשחק הקודם בסדרה, Call of Duty: Black Ops.
 • "אחד במחסנית" ("One in the Chamber") - מצב שבו כל לוחם מקבל כדור אחד בנשק שנבחר מראש, והדרך היחידה לקבל עוד כדורים היא להרוג שחקנים אחרים, כאשר בכל הריגה מקבלים כדור נוסף. ניתן להשתמש בסכין כאשר נגמרים הכדורים.
 • "כסף במאורה" ("Money in the Denk") - גרסה מיוחדת למצב המשחק "חבלה", במצב זה נושא הפצצה הופך לג'אגרנוט בעל אקדח קטלני .

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עלילת המשחק ממשיכה מאותה הנקודה שבה הסתיים המשחק הקודם בסדרה, Modern Warfare 2. המשחק מתאר מלחמה מודרנית חובקת עולם ממספר זירות - מלחמת ארצות הברית-רוסיה, שמאוחר יותר מסלימה לכדי מלחמת העולם השלישית.

המשחק מתחיל מעיניו של קפטן ג'ון "סואפ" מקטוויש שנדקר מסכין במשחק הקודם, בעוד שקפטן פרייס וניקולאי גוררים את סואפ לבית חולים.

במשימה הבאה נלחם השחקן כדרק "פרוסט" וסטברוק מכוח דלתא שמשימתו היא לפוצץ אנטנת לוחמה אלקטרונית שהרוסים התקינו בלב ניו-יורק. לאחר שהמשימה הושלמה שולחים את השחקן לפוצץ צוללת בחופי העיר. לאחר פיצוץ הצוללת, הלחימה בזירה האמריקנית הסתיימה עם נסיגת כוחות הרוסים, אך כוחות רבים ממשיכים בלחימה ברוסים באירופה ואפריקה.

המשימה הבאה מתרחשת בהודו כאשר השחקן מגלם את יורי לוחם ספצנאז רוסי לשעבר וחבר במחתרת הרוסית שעוזרת לאמריקאים במלחמה, שעוזר לניקולאי וקפטן פרייס להביא את סואפ הפצוע למסוק שיוציא אותם משם.

הקטע שבו חוזרים אחרי שפוצצו את הצוללת למסוק

במשימה הבאה השחקן הוא אחד משומרי הראש של נשיא רוסיה ובתו. בזמן הטיסה, חייליו של מאקרוב תוקפים את המטוס והוא מתרסק. מאקרוב דורש מהנשיא הרוסי קודים לשיגור נשק גרעיני, ולשם כך מאיים שירצח את בתו של הנשיא.

במשימה הבאה השחקן שוב מגלם את יורי לצד השחקן נלחמים פרייס וסואפ, ויחד הם צריכים להילחם בסיירה לאון שבאפריקה, במיליציות מקומיות שתוקפות אותם, תוך כדי שהם מנסים למצוא משלוח עם פצצות כימיות שמיועדות לרצח המוני ברחבי העולם על ידי מאקרוב. על פי התסריט, הם מפספסים את המשלוח.

לאחר מכן השחקן הוא חייל כוחות מיוחדים אנגלי שמנסה להציל חפים מפשע, ולאתר את המטען החשוד שסואפ, יורי וקפטן פרייס לא הצליחו לתפוס. בינתיים, המטען האמיתי, מתגלה כנשק ביוכימי שמתפוצץ ברחוב בלונדון בקרבת מקום, הורג משפחה אמריקאית צעירה ומשחרר מטען רעיל ליד בניין הביג בן.

מאוחר יותר כוחות רוסים תוקפים באירופה לאחר "שפינו את הדרך" בעזרת שורה של פיגועים כימיים. בינתיים, בפיקודו של קפטן פרייס, ניקולאי וסואפ נלחמים בחיילים של מאקרוב בסומליה כדי להשיג מידע כל שהוא על מאקרוב. הם חוקרים את הגנרל של המאפיות בסומליה שהוא סגן של מאקרוב והוא אומר שסבא של מאקרוב נמצא בפריז ואז הם הורגים את הגנרל ונמלטים

בינתיים, כוחות הדלתא והכוחות המיוחדים הצרפתיים תופסים את יד ימינו של מאקרוב, וולאק, ובעזרתו הם מגלים שבתו של הנשיא הרוסי נמצאת בברלין ואז הם נלחמים בחיילים של מאקרוב בפריז הורגים את וואלק ומנסים להגיע לשם לפני חייליו של מאקרוב, אך הם נוחלים כישלון ואנשיו של מאקרוב חוטפים את הבת.

סואפ, יורי וקפטן פרייס מגיעים לפראג כדי לנסות לחסל את מאקרוב, הם מחליטים שיורי וסואפ יצלפו מהבניין, ופרייס יחדור למבנה ביחד עם קאמרוב, אך התוכנית מסתבכת כאשר סואפ רואה שמאקרוב הסתכל לעברו ולעבר יורי, אך פרייס מרגיע אותו. לאחר מכן, קאמרוב לא עונה בקשר, ופרייס מחליט להמשיך בתוכנית, הוא יורד לבניין בו בזמן, יורי מחפה עליו, וכאשר פרייס מגיע לבניין, נפתחת הדלת של המעלית ומתגלה קאמרוב עם C-4 מוצמד אליו וקאמרוב אומר לפרייס: מצטער, פרייס. פרייס מספיק לברוח מהחדר אך בו זמנית מאקארוב אומר בקשר משפט מוזר: "יורי, חבר שלי...הייתי צריך לדעת שתגיע לכאן" סואפ בקושי מספיק לשאול איך הוא מכיר אותו, ומטען מופעל בבניין שבו סואפ ויורי שהו. הם קופצים מהחלון ונפגעים מפיצוץ הבניין. יורי סוחב את סואפ הפצוע בעוד שפרייס שומר עליהם. לאחר מכן פרייס ויורי מתחלפים ויורי מחפה בזמן שפרייס סוחב את סואפ למקום בטוח שבו חלק מהמורדים שוהים ושם הם מנסים, בעזרתו של רופא להציל את חייו של סואפ.על אף הניסיונות להצילו, סואפ מת ומילותיו האחרונות היו "פרייס, מאקרוב מכיר את יורי...".

פרייס בהלם ובעצבים ממותו של סואפ, פרייס מאיים על יורי באקדח שיסביר לו את זה והוא מסביר שהוא היה עם מאקרוב כשפצצת האטום פעלה ובזמן ניסיון ההתנקשות של פרייס וקפטן מק-מילאן ב"זקאייב"(call of duty 4), וגם ה"מנטור" של מקארוב, בשנת 1996 בצ'רנוביל ושהוא הגיע איתו לטבח בנמל התעופה (הפיגוע ב-" call of duty 6-"no russian) אבל מאקרוב ירה בו ולכן לא הספיק לעצור את הטבח, לבסוף שרד בזכות החובשים שחילצו אותו בזמן.

לאחר שחדרו לטירה של מקרוב ליד פראג פרייס ויורי מגלים איפה נמצאת ביתו של הנשיא. צוות "מתכת" (ללא הכללת פרוסט) וכוח המשימה 141 יוצאים למבצע הצלה משותף במכרה יהלומים בסיביר כדי להציל את נשיא רוסיה וביתו לפני שמקרוב ישיג את הקודים לשיגור. פעולותיהם להבטיח את שלומם של הנשיא ואלינה, ביתו, יגרמו לסיום הסכסוך בין ארצות הברית ורוסיה. במהלך החילוץ, סנדמן, גרינץ', וטרק נאלצים להישאר מאחור כדי לחפות על המראת מסוק החילוץ ונהרגים כאשר המכרה מתמוטט עליהם.

ב-21 בינואר 2017, 3 חודשים לאחר סיומה של מלחמת העולם השלישית, פרייס, יורי, וניקולאי עוקבים אחרי מאקרוב למלון אואזיס (מבוסס באופן רופף על בורג' אל-ערב בדובאי), בחצי האי ערב(הפעם השחקן מגלם את פרייס ולא את יורי). כשהם עוטים חליפה משוריינת, פרייס ויורי תוקפים את בית המלון לכיוון מאקארוב. בהמשך, הבניין רב הקומות מתמוטט כאשר מסוק קרב פוגע בקורות בניין.

יורי נפגע על ידי מוט מתכת מחלקי הבניין שעף לעברו וחודר לבית החזה שלו ואומר לפרייס להמשיך בלעדיו. פרייס, שנפגע קלות ממשיך בחיפוש בבניין אחר מקארוב. הוא מוצא אותו על גג המלון כשמאקרוב מנסה להימלט במסוק, אך פרייס קופץ עליו ברגע האחרון, מעט אחרי שהוא ממריא ונתלה עליו. הוא העיף את הטייס הראשון מהמסוק ודקר את השני, פרייס מנסה להשתלט על המסוק אך מתרסק על הבניין.

פרייס קם מעורפל, רואה את השתקפותו בגג הזכוכית של הבניין ומתאושש לאט לאט, הוא מתחיל לזחול לעבר האקדח של מאקרוב, לאחר רגע גם מאקרוב מתאושש ומתחיל לצלוע בכבדות לעבר האקדח גם כן.

פרייס מגיע חלקיק שנייה לפני מאקרוב לאקדח, מנסה להרימו כדי לכוון ולפגוע במאקרוב, אך מאקרוב דורך על ידו של פרייס וגורם לו לשחרר את האקדח מידיו, הוא לוקח את האקדח ומכוון על פרייס ואומר לו : "GOODBYE CAPTAIN PRICE", (להתראות קפטן פרייס) אך דעתו מוסחת על ידי יורי ששרד בקושי את הפגיעה ויורה בו בכתפו. מאקרוב מחזיר אש וכך הוא הורג את יורי סופית.

פרייס זועם מאובדנו של יורי, סנדמן (שמת במכרה היהלומים) וסואפ, פרייס מנצל את הרגע כדי להתמודד עם מאקרוב, קם מפילו על הרצפה ומתחיל להלום בו אגרופים, כשלבסוף פרייס חובט בו מכה שמהממת את מאקרוב ופרייס מנצל את הרגע, לוקח כבל פלדה מחלקי הבניין שקרסו וקושר אותו סביב צווארו של מאקרוב, שובר את גג הזכוכית של הבניין, וקופץ עם מקארוב לקומה שמתחתיהם. מקארוב מוצא את מותו בתלייה מגג הבניין. פרייס שוכב מתחת לגופת מאקרוב עם רגל שבורה, ומעשן סיגר בשקט בידיעה שחיסל את מאקרוב ונקם את מותם של יורי סנדמן וסואפ.

בסוף המשחק רואים גלויה של 4 חיילים של חוליות כוח המשימה 141 וכוח דלתא שהיו באוקראינה בשנת 2013 במשימה OPERATION KINGFISH (משימה שלא הייתה בשום CALL OF DUTY אלא כסרטון עצמאי) כשפרייס הוא היחיד ששרד ממנה ב-2017, במשימה היו אמורים למצוא כל מידע בעל ערך על האדם שכינויו KINGFISH שהתברר כמאקרוב ובסוף המשימה פרייס נעזב מאחור בשטח וזו הסיבה שנכנס לכלא ה-GULAG ושוחרר ממנו במהלך CALL OF DUTY MODERN WARFARE 2 על ידי סואפ. בתמונה מצולמים פרייס, סואפ, סנדמן וגוסט.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

 • קפטן ג'ון "סואפ" מקטוויש-אחד מהגיבורים הראשים במשחק. את סואפ לא משחקים, אך ברוב המשימות שלכם עם יורי סואפ איתו, ובתחילת המשחק רואים את ההתחלה לפי מבטו של סואפ. במשחק הקודם סואפ נדקר על ידי גנרל שפרד. סואפ ראה את קפטן פרייס ואת שפרד נלחמים ובכוחותיו האחרונים הוציא את הסכין מבטנו וזרק אותו על שפרד. הסכין פגע לו בעין והוא מת. בתחילת Modern Warfare 3 רואים את ניקולאי ואת קפטן פריס מביאים אותו לרופא שיטפל בפצע. אחרי שסואפ מחלים הוא, קפטן פרייס ויורי עושים משימות רבות. במשימה אחת הם יוצאים לפראג, כדי להתנקש במאקרוב. המבנה בו היו סואפ ויורי מתפוצץ ומהנפילה הפצע של סואפ נפתח ומזה הוא מת. יורי ופרייס מנסים להצילו אך הוא מת ומילותיו האחרונות הן "פרייס, מאקרוב מכיר את יורי..." ובזה הוא מת. ישנה חבילה בשם John legend pack בCall of duty ghosts.שמאפשרת לדמות במשחק מרובה משתתפים להראות כמוהו עד לפרטים הקטנים למעט ביגוד.
 • קפטן ג'ון פרייס-המפקד של כוח המשימה 141. אחרי שנחשב למת בסוף Call of Duty 4: Modern Warfare, הוא התגלה כאסיר בCall of Duty: Modern Warfare 2 וניצל. לאחר שהוא וניקולאי הביאו את סואפ לרופא, ניקולאי נותן לפרייס את יורי, חייל רוסי ששונא את מאקרוב. מאז הם וסואפ יוצאים למשימות כדי לחסל את מאקרוב. לאחר שסואפ מת, הוא מתעצבן על יורי כי מאקרוב מכיר את יורי. יורי אומר לו שהם היו ביחד עד שמאקרוב בגד בו. בהמשך פרייס חובר לכוח דלתא והם מצילים את הנשיא וביתו. בתום המלחמה הוא ויורי יוצאים לערב הסעודית להתנקש במאקרוב. במהלך הקרב מת יורי על ידי מאקרוב, ופרייס תולה את מאקרוב על ידי חוט ברזל.
 • יורי-אחת מהדמויות הראשיות במשחק. אותו השחקן יגלם רוב המשחק. כאשר קפטן פרייס מבקש מניקולאי עוזר, הוא נותן לו את יורי, חייל לשעבר בספצנאז ולפי דבריו של ניקולאי, שונא את מאקרוב יותר מפרייס. יורי חובר לכוח משימה 141 ותמיד לצידו של פרייס. כאשר בפראג המבנה בו הוא וסואפ התפוצץ, יורי נופל ונפצע. הוא ופרייס מתחלקים בתפקידים, פעם אחת סוחב את סואפ והשני מחפה. אחרי שסואפ מת ופרייס מגלה שמאקרוב מכיר את יורי, יורי מספר לו שהוא ומאקרוב היו שותפים. כאשר הם מגיעים לפיגוע בשדה התעופה במוסקבה ( משימה מהמשחק הקודם- No Russian )יורי עוזב אותם ומאקרוב יורה בו. יורי ניצל ומאז רוצה להרוג את מאקרוב. כאשר פרייס ויורי מגיעים לערב הסעודית להתנקש במאקרוב, מאקרוב מכוון את אקדחו על פרייס, יורי יורה בו, אך מאקרוב מחסל את יורי.
 • ולדימיר מקארוב - הוא האויב הראשי במשחק. מקארוב היה סגנו של זאקייב מCall of Duty 4: Modern Warfare. הוא מאמין שביכולתו לשלוט בעולם ולכן מתחיל במבצעי טרור ולוחמה. במהלך המשחק פרייס וסאנדמן מנסים להשיג ביחד עם צוותיהם מידע על מקומו של מאקרוב. מקארוב היה חבר של יורי עד שבגד בו. בסוף פרייס ויורי מצליחים לתפוס אותו, מאקרוב הורג את יורי ופרייס הורג את מאקרוב בתלייה.
 • סמל דרק "פרוסט" ווסטברוק- חייל בכוח דלתא. השחקן משחק בו בכל המשימות של כוח דלתא מלבד הצלת הנשיא. סופו לא ידוע, כי הוא לא משתתף במשימה של הצלת הנשיא בה סנדרמן, גרינץ' וטרק נהרגים כאשר המכרה נופל עליהם.
 • סמל מרקוס ברונס- חייל מהS.A.S, הוא נשלח עם יחידתו לעצור את המשלוח המכיל גז רעיל. אולם הם טועים, והמטען התפוצץ ליד הביג בן, ומשפחה נהרגת.
 • סוכן אנדריי חרקוב- בפגישה עם הנשיא על העימות בין רוסיה לארצות הברית השחקן מגלם את אחד משומריו של הנשיא, אנדריי חרקוב. כאשר מודע להם שחייליו של מאקרוב תוקפים, הוא יוצא להציל את הנשיא. כאשר הוא פותח את דלת המסוק שאמור היה להביא את הנשיא למקום מסתור, מתגלה שמאקרוב שם, הוא הורג את חרקוב, והנשיא נחטף. אולם במשימה מיוחדת, נראה שהוא ניצל, אך זה לא בטוח כיוון שלא אומרים במפורש שזה הוא.
 • סמל מתקדם סאנדמן- חייל מכוח דלתא וראש צוות מתכת (Team Metal) בה חברים פרוסט, גרינץ' וטרק. סאנדמן ופרייס שמנהיגים את צוותיהם, מחפשים אחרי מאקרוב וסגניו. הוא מנהיג משימות רבות. בסוף הוא, גרינץ',טרק, יורי ופרייס יוצאים למשימה בה הם מצילים את נשיא רוסיה וביתו. הוא נותן להם לברוח אך הוא, גרינץ' וטרק נהרגים.
 • משפחת דייויס - משפחת דייויס מופיעה לאחר שהS.A.S שגילו שהמשאית שהייתה אמורה להוביל את החומר הכימי ריקה.את המשימה רואים מהמצלמה של האב שמסריט את אשתו ובתו שהגיעו לחופשה בלונדון.

הם הולכים עד קצה הרחוב וברקע רואים משאית הובלות עוצרת והנהג יוצא ובורח. לאחר מספר שניות המשאית מתפוצצת החומר הכימי משתחרר והורג את משפחת דייויס.

 • הגנרל שפרד - הוא האויב המרכזי והאנטגוניסט הראשי במשחק הקודם (call of duty mw2) בגד ביחידתו ורצח אותם בcall of duty mw2 וסואפ ופרייס רודפים אחריו ובאפגניסטן במשחק הקודם הם תופסים אותו פרייס נאבק בו וסואפ מוציא סכין ששפרד פגע בו איתו וזורק אותו על שפרד שפרד מת וניקולאי ופרייס לוקחים את סואפ לבית חולים ,מוזכר בתחילת המשחק.

מוזיקה[עריכת קוד מקור | עריכה]

את המוזיקה למשחק כתב והלחין בריאן טיילר.כל השירים נכתבו והולחנו על ידי בריאן טיילר. 

Call of Duty: Modern Warfare 3 - פסקול המשחק המקורי
מס' שם אורך
1. "Call Of Duty: MW3 (שיר הנושא)" 2:10
2. "Russian Warfare" 1:36
3. "Prague Hostilities" 3:42
4. "I Stand Alone" 4:41
5. "Hamburg Invasion" 2:57
6. "Battle For New York" 6:25
7. "Heroes" 2:42
8. "Paris Siege" 5:11
9. "Special Forces" 3:35
10. "Russian Deliberations" 1:46
11. "London Attack" 3:28
12. "First Contact" 5:42
13. "The Will Of A Single Man" 2:10
14. "Subterranean Recon" 5:07
15. "Scouting The Enemy" 6:52
16. "Undersea Warfare/Somali Payback" 6:57
17. "Warlords" 3:21
18. "Manhattan Assault" 4:53
19. "Arabian End Game" 2:58
20. "MW3 End Credits" 2:24
אורך כולל:
78:49

מכירות[עריכת קוד מקור | עריכה]

המשחק הצליח והחברה הרוויחה מיליארד וחצי דולר והמשחק גם נמכר בהצלחה והרוויח מיליארד וחצי דולר

ביקורת[עריכת קוד מקור | עריכה]

המשחק התקבל באהדה רבה והציונים נעו בן 90 ל100 אך חלק לא אהבו אותו במיוחד את המולטיפלייר הקצת מסובך ואת הקמפיין שחוזר על עצמו ואת זה שבספיישל אופס חלק מהמשימות הישרדות ומטרה כל שהיא קצת קשות מדי

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא Call of Duty: Modern Warfare 3 בוויקישיתוף

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]