Call of Duty: Black Ops 2

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
Call of Duty:Black Ops 2
Black Ops 2 UK Pre-order boxart.png
סוגה פעולה, גוף ראשון
פיתוח Treyarch
הוצאה לאור Activision
הפצה Activision ו-Square Enix
סדרה Call of Duty
מצבי משחק שחקן יחיד, מרובה משתתפים
פלטפורמות Windows, Wii, Playstation 3 ו-Xbox 360
מדיה דיסק אופטי
המשחק הקודם בסדרה Call of Duty: Modern Warfare 3
המשחק הבא בסדרה Call of Duty: Ghosts

Call of Duty: Black Ops 2 הוא משחק יריות מגוף ראשון שפותח על ידי Treyarch ומופץ על ידי Activision, ושוחרר בתאריך 13 בנובמבר 2013. המשחק הוא התשיעי בסדרת משחקי Call of Duty, ומהווה המשך ל-Call of Duty: Black Ops. המשחק יצא לפלטפורמות Windows, Wii, Playstation 3 ו-Xbox 360.

מנוע המשחק שופר בצורה מאסיבית מקודמו. כמו כן, משחק זה הוא הראשון בסדרה שיכול לפעול ב DirectX 11 (בגרסת המחשב האישי בלבד).

עלילה[עריכת קוד מקור | עריכה]

רוב המשחק מתרחש בשנת 2025, ומציג אירועים, נשקים וסביבה עתידנית.[1][2] העלילה מתרחשת במלחמה עתידית הפורצת בעקבות פריצה למערכות של ארצות הברית אשר מפנה את כלי הנשק שלה כלפיה.[3]

הסיפור מתחיל בשנת 2025 כאשר בנו של אלכס מייסון (גיבור Call of Duty: Black Ops) , דיוויד מייסון, משרת ביחידת 'אריות-הים' של המרינס ומגויס ללחימה כנגד ראול מננדז, טרוריסט בינלאומי ומנהיג ארגון הטרור "קורדס דיא". הסיפור כולל גם מספר פלשבקים לאירועים שונים בהשתתפות אביו של דיוויד, מייסון, כאשר בהם מתגלה העובדה שפרנק וודס ,שותפו של אלכס בחוליית 'בלק-אופס' מהכומתות-הירוקות שנלחמה בוויטקונג, שרד את הפיצוץ, ודיוויד מתחקר אותו בשביל לברר על מות אביו, וודס נאלץ לספר לו שמייסון, הדסון והוא נשלחו ביחד עם הריינג'רז שפעל בלחימת ארצות הברית בפנמה - לתפוס טרוריסט בשם ראול מננדז. מנדז ידע זאת ועשה להם מלכודת, בגלל תרמית, וודס ירה במייסון שהיה רעול פנים בחשבו שהוא מנדז, מנדז ירה ברגליו של וודס ומאז וודס נכה והרג את הדסון. מננדז אף נהפך מצולק כאשר וודס החזיק בו באיומי אקדח בעת המשימה בפנמה, מננדז התכוון להימלט ולדקור את וודס בסכין ,אך וודס ירה בעינו של מננדז וזרק לעבר פניו רימון יד.

לאחר מכן הצי של ארצות הברית באוקיינוס-ההודי מבצע פלישה לתימן כדי לתפוס את מננדז שמאז נהפך לשליט על צבא-טרור והוא מנסה לגרום למלחמת עולם בין ארצות הברית לרוסיה, הוא נתפס אך נמלט שוב ובינתיים רוסיה נכנסת למלחמה עם ארצות הברית ופולשת למערב ארצות הברית.

במשחק הזה ישנם מספר קטעים שבהם השחקן יכול לבצע בחירה חופשית (למשל האם הרפר ימות או יחיה, האם מננדז ייתפס לבסוף או לא) שזהו חידוש לגבי המשחקים בסגנון זה (אפשרות זו מופיעה במשחקים אחרים שיצאו לאחר מכן).

משימות Strike Force[עריכת קוד מקור | עריכה]

לאורך סיפור המשחק נפתחות משימות צד הנקראות משימות Strike Force הדומות למשימות special ops מהמשחק call of duty; modern warfare-3. משימות אלו מהוות הרחבה לסיפור המשחק, וניתן לבצע אותן בכל זמן-בין אם במהלך סיפור המשחק ובין אם בסופו. במשימות ה Strike Force קיימת האפשרות לבחור אם להיות חייל רגלי או רובוט עתידי. בשונה מהמשימות הרגילות אם החייל/רובוט נהרג במשימה כזאת הוא חוזר להתחלה, כך שזה מאמן את השחקן להילחם במקצועיות.

זומבים[עריכת קוד מקור | עריכה]

במשחק זה יש שלושה מצבי זומבים:

  • "המעבר" (ברומנית, Tranzit) - השחקנים יכולו לשוטט חופשי בסביבה פתוחה ברגל או באוטובוס. לאורך הדרך תוכלו לאסוף פריטים מהסביבה ולהשתמש בהם כדי "לבנות" דברים כמו נשק, כלים וחפצים אחרים שיסייעו לפתוח אזורים נוספים פוסט-אפוקליפטיים של העולם. כמו במשחקים הקודמים, מצב זה יאפשר 1-4 שחקנים אבל האופי הפתוח של המפה במצב זה כעת מוסיף שכבה חדשה של אסטרטגיה למשחק.
  • "צער" (Grief) - מצב זה משתמש באותם האזורים הנמצאים במצב הישרדות. מצב זה תומך בעד 8 שחקנים, שתי קבוצות בעלות ארבעה שחקנים בכל קבוצה אשר מתחרות אחד נגד השני. המטרה של כל קבוצה היא פשוט לשרוד זמן רב יותר מהקבוצה השנייה. למרות שאתה לא תוכל להרוג את חברי הקבוצה היריבה, אתה יכול לעכב אותם אסטרטגית. על ידי עשיית דברים אשר יקשו על הקבוצה היריבה, אתה יכול להגדיל את הסיכויים שלך לניצחון.

דמויות[עריכת קוד מקור | עריכה]

דיוויד מייסון - הגיבור והדמות הראשית במשחק. הבן של אלכס שכביכול נהרג בידי מננדז. חייל אמריקאי המשרת ביחידת אריות הים של המארינס בצבא ארצות הברית ומגויס ללחימה מול מננדז.

פרנק וודס - סוכן CIA בעברו ,ועכשיו נכה מרותק לכס גלגלים בעת שמננדז ירה ברגליו של וודס עצמו.

ג'ייסון הדסון - סוכן CIA נוסף בעברו, ידידו של וודס ושל אלכס מייסון.

ראול מננדז - הנבל הראשי והאויב העיקרי במשחק. טרוריסט בינלאומי מבוקש ,ומנהיג ומייסד ארגון הטרור "קורדיס דיא" ,שהצליח להיהפך להיות שליט על צבא טרור ,ובכוונתו לגרום למלחמת עולם שלישית בין ארה"ב לבין רוסיה כדי גם לגרום למהפכה אוניברסאלית כנגד אמריקה. מננדז נהפך למצולק ואיבד את עינו השמאלית ,בעת שוודס ירה בו במשימתו בפנמה כאשר החזיק בו באיומי אקדח, והשליך על פניו רימון יד אחרי עימות עמו כשמננדז רצה לדקור את וודס בסכין. במהלך המשחק מתגלה כי וודס היה אחראי למות אחותו של מננדז ,ומאז ,מננדז מחפש נקמה בוודס וכן בכוונתו גם להרוג את דיוויד. התוכנית שלו נכשלת בשלושת הסופים האפשריים של המשחק אף ע"פ העובדה שרוסיה נכנסה למלחמה עם ארצות הברית ופלשה לתוך מערב המדינה.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]