יעל אנדורן

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
אין תמונה חופשית

יעל אנדורן (נולדה ב-3 באוקטובר 1970) היא מנכ"ל משרד האוצר. קודם לכן כיהנה כמנכ"ל "עמיתים" - הגוף המנהל את קרנות הפנסיה הגרעוניות.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

אנדורן נולדה בקיבוץ גבעת השלושה בהיותה כבת שלוש עברה עם משפחתה לשליחות בטהראן בעקבות עבודתו של אביה, בגיל שש חזרה עם משפחתה לישראל והתגוררה ברמת השרון בגיל עשר שוב עברה בעקבות שליחות אביה ללונדון. לאחר שמשפחתה שבה לישראל, למדה בתיכון רוטברג ברמת השרון, שם הכירה את רועי ורמוס, לימים מנכ"ל פסגות בית השקעות, אשר לו נישאה בהמשך. הם היו נשואים 11 שנים עד שנפרדו. את שירותה בצה"ל עשתה ביחידה 8200 של חיל המודיעין. אנדורן למדה סוציולוגיה וכלכלה לתואר ראשון ותואר שני במנהל עסקים עם התמחות מימון וחשבונאות, שניהם באוניברסיטה העברית.

עבדה באגף התקציבים במשרד האוצר כעשר שנים, מתוכן כשש שנים בתפקידים שונים כסגן ראש האגף, בין השאר כסגן הממונה על אגף התקציבים. בשנת 2003 הייתה ממונה על תקציבי הבריאות, הרווחה והחינוך.

בשנת 2005 מונתה למנכ"ל "עמיתים" במקומו של עו"ד ירון ארבל. במסגרת תפקידה טיפלה במיזוג הקרנות הגרעוניות שפעלו בנפרד לקבוצת "עמיתים", מנהלת את 8 קרנות הפנסיה הגרעוניות, בהן כ-160 אלף עמיתים פעילים והן משלמות פנסיה לכ-250 אלף פנסיונרים. היקף הנכסים המנוהלים עומד על כ-160 מיליארד. בנוסף לכך הפחיתה כשליש ממצבת העובדים והביאה לחיסכון של ארבעים אחוז בעלויות והובילה את הסדר "צים" ששומר על זכויות בעלי אגרות החוב.

ביולי 2011 סיימה את תפקידה כמנכ"ל "עמיתים".‏[1] ביוני 2011 מונתה לחברה בוועדה לתכנון ולתקצוב במסגרת המועצה להשכלה גבוהה ושימשה כיו"ר ועדת הביקורת.

באוקטובר 2011 הצטרפה לדירקטוריון אל על, כמו כן כיהנה כדירקטור בריטליקס, בכלל בריאות וכדירקטור חיצוני בבתי זיקוק לנפט. היא התפטרה מתפקידיה לאור מינויה למנכ"ל משרד האוצר.

בראשית 2012 הצטרפה כשותפה לקרן האשראי להיי-טק "פלנוס", מקבוצת ויולה.‏[2]

באפריל 2013 מונתה למנכ"לית משרד האוצר. היא האישה הראשונה בתפקיד זה.‏[3] במאי 2013 מונתה לעמוד בראש הוועדה לבחינת הסדרי החוב בישראל. בעקבות הבחירות לכנסת העשרים הודיעה על כוונתה לסיים את כהונתה עם מינויו של שר אוצר חדש.

אנדורן נשואה לאופיר קרני ולהם שלוש בנות.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]