באוזר ג'וניור

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
.Bowser Jr
クッパ
באוזר ג'וניור כפי שהוא ידוע במשחק Mario Party 9
באוזר ג'וניור כפי שהוא ידוע במשחק Mario Party 9
הופעה ראשונה Super Mario Sunshine (2002)
הופעה אחרונה Mario & Sonic at the Olympic Games Tokyo 2020 (2019)
יוצרים שיגרו מיאמוטו
דיבוב

דלורס רוג'רס (2007-2002)

קאטי סגויאן (הווה-2007)
מידע
מין זכר
דמויות קשורות
חברים באוזר, הקופאלינגים
אויבים מריו

באוזר ג'וניור (באנגלית .Bowser Jr, ביפנית クッパ) הוא דמות ממשחקי וידאו שמופיעה בזיכיון סופר מריו של נינטנדו כאנטגוניסט. הוא הבן של האנטגוניסט הראשי של הזיכיון, באוזר. מאז ההופעה הראשונה שלו, במשחק Super Mario Sunshine, הוא הפך לדמות שמופיעה שוב ושוב במשחקים מהזיכיון וגם בכמה ספין-אופים, כגון "Mario Superstar Baseball", "Mario Strikers Charged", "Super Smash Bros. For Nintendo 3DS, Super Smash Bros. for Nintendo Wii U", ו-Super Smash Bros. Ultimate. הוא תומך ברצונו של אביו לחטוף את הנסיכה פיץ' ולנצח את מריו. באוזר ג'וניור לא נחשב לחלק מהקופאלינגים.

עיצוב ומאפיינים[עריכת קוד מקור | עריכה]

באוזר ג'וניור הוא קופא בעל עור צהוב ושזוף הדומה לאביו, כמו גם ראש ירוק בהיר וקוקו כתום-אדום המוחזק על ידי עניבה שחורה. יש לו שן אחת קטנה בפה וחוטם גדול, כמו גם עיניים קטנות ומעגליות בצבע שחור. הקונכייה שלו מצופה מעטפת ירוקה עם דוקרנים לבנים קטנים. הוא לובש בדרך כלל בנדנה לבנה, מעוטרת בניבים מצוירים ונלבשת כמו מסכה (עם זאת היא נעדרת ב-"Mario Strikers Charged", והוא לבש מסיכה כחולה עם שפמו של מריו ב"סופר מריו סאנשיין"). בנדנה זו נלבשת לעיתים קרובות על בטנו. לבאוזר ג'וניור יש גם שני סרטי יד ממתכת, ואילו באוזר עונד ארבעה שכולם ממוסמרים.

כמו אביו, באוזר ג'וניור יכול לנשוף אש והוא חזק פיזית למרות הגוף הקטן שלו. הגודל המדויק שלו משתנה ממשחק למשחק; אף על פי שבאופן כללי הוא בהדרגה גבוה יותר, מהיותו הקטן ביותר "בסופר מריו סאנשיין" ועד להיותו גדול יותר מהנסיכה פיץ' ב"סופר מריו גלקסי". לפי המשחק "Mario Kart Wii", באוזר הבן ירש את מזג אביו ואת היחס הרע שלו, ניכר במוטו שלו ( "חייך ותישא בזה. כשזה לא עובד, חייך ותמעוך את זה."). הוא גם שברירי ומפונק ועם זאת נחשף כבודד. הוא רוצה לעזור לאביו ו"לשחק כגיבור", כמו שנאמר על ידי באוזר במשחק "Mario Party: Island Tour" . בלבול שכיח הוא בין באוזר ג'וניור לבייבי באוזר, גרסת התינוק של באוזר כפי שמופיעה במשחק "Super Mario World 2: Yoshi's Island".

הקול של באוזר ג'וניור הושמע על ידי דולורס רוג'רס בין השנים 2007-2002. לאחר מכן, קאטי סאגיאן קיבל לידיו את התפקיד הקולי. הוא מדבב את באוזר ג'וניור מאז "Mario Strikers ChargedMario Strikers Charged" . [1]

הופעות[עריכת קוד מקור | עריכה]

בייבי באוזר, גרסת התינוקות של באוזר שעיצובה דומה מאוד לבאוזר ג'וניור, הופיעה בעבר במשחקים "Yoshi's Story" ,"Super Mario World 2: Yoshi's Island וסדרת המשחקים Mario Party." באוזר ג'וניור עצמו הופיע לראשונה ב"סופר מריו סאנשיין", שם הוא שיבש את חופשתו של מריו עם הנסיכה פיץ' על האי דלפינו על ידי ציור האי ואז חטף אותה באמצעות מסגור של מריו, [2] לאחר שאביו גרם לו לחשוב שהנסיכה פיץ' הייתה אמו אותה היה עליו להגן. בסופו של דבר התברר לו כי פיץ' היא לא באמת אמו, אך בכל זאת רצה לנקום במריו. מאוחר יותר הופיע באוזר ג'וניור ב-"New Super Mario Bros..New Super Mario Bros", בתפקיד הדומה לבום בום מ-"Super Mario Bros. 3Super Mario Bros. 3", בתור הבוס (היריב בקרב האחרון) של כל מגדל (נקודת האמצע בכל אחד מעולמות המשחק) כמו גם בקרב האחרון עם אביו. באוזר ג'וניור מופיע ב"סופר מריו גלקסי", מסייע לאביו בקרב, כמו גם שיש לו שלושה עולמות משלו. לצד הקופאלינגים, באוזר ג'וניור מופיע שוב במשחק ההמשך "New Super Mario Bros. Wii" בספינת אוויר. [3] [4] הוא מופיע גם ב"סופר מריו גלקסי 2", באותו אופן כמו "בגלקסי" המקורי. הוא מופיע גם ב-"New Super Mario Bros. U", "New Super Luigi U" ו-"New Super Mario Bros. U Deluxe" לצד אביו, הקופאלינגים ובום בום.

Super Smash Bros. for Nintendo 3DS and Wii U באוזר ג'וניור הוא דמות גם במשחקי הספין-אוף השונים של "מריו" כגון:"Mario Kart: Double Dash", "Mario Kart Wii" ו-"Mario Kart 8 Deluxe" וגם במשחקי הספורט של "מריו" . הוא גם מופיע בתור מיני-בוס ב-"Mario Party 9" והוא המארח של הלוח שלו, שבו הוא קורא תיגר שני שחקנים לשחק איתו במיני-משחקים. [5] הוא גם דמות הניתנת לשחק במשחק "Mario Party: Island TourMario Party: Island Tour" . הוא מופיע גם בסדרת "מריו וסוניק" כחבר צוות מריו, החל "במריו וסוניק במשחקי החורף האולימפיים" . [6] [7] באוזר ג'וניור ערך את הופעת הבכורה שלו בסדרת המשחקים "Super Mario RPG" במשחק "Paper Mario: Sticker Star" (בתור .Paper Bowser Jr) כאחד הבוסים. הוא הופיע גם ב-"Mario & Luigi: Dream Team" כבוס בונוס בטבעת הקרב. באוזר ג'וניור פוגש את מקבילו לנייר, .Paper Bowser Jr, במשחק "Mario & Luigi: Paper Jam". הוא הופיע גם במשחק "Mario & Luigi: Bowser's Inside Story + Bowser Jr.'s Journey" כדמות שאפשר לשחק איתה ב"מסעו של בוז'ר ג'וניור", סיפור צדדי להרפתקה שלו עם הקופאלינגים. הוא מופיע גם כדמות הניתנת למשחק במשחקים "Super Smash Bros. for Nintendo 3DS, Super Smash Bros. for Wii U" ו- Super Smash Bros. Ultimate, בהם הוא נלחם על מכונית הליצן שלו. כל אחת מהתלבושות החלופיות שלו מחליפה אותו באחד מהקופאלינגים . [8] [9]

באוזר ג'וניור מופיע בגם במשחק "Super Mario Maker 2" לא סתם כבוס שמריו יכול להילחם בכל סגנונות המשחק, אלא גם כתלבושת של "פטריות מסתוריות" בסגנון "האחים סופר מריו". הוא מופיע גם במשחק "Super Mario Maker 2". באוזר ג'וניור מופיע יחד עם אביו בסרטון מצגת אנימציה רשמי המקדם את אפליקציית "בקרת ההורים" של ה"נינטנדו סוויץ'".

ביקורת[עריכת קוד מקור | עריכה]

מאז הצגתו של באוזר ג'וניור "בסופר מריו סאנשיין", קבלת הפנים לדמות הייתה חיובית. הוא דורג במקום השישי ברשימת GameDaily של 10 הדמויות המובילות של נינטנדו שצריכות לקבל משחקים משלהן.[10] הם גם רשמו אותו כאויב ה-18 הטוב ביותר של "מריו", וקראו לו ולבאוזר "התפוח לא נופל רחוק מהעץ".[11] במאמר סאטירי שכתב סופר קוטאקו בשם צ'י לי, הושווה באוזר ג'וניור למנהיג קוריאה הצפונית קים ג'ונג-און, והשווה את היחסים של צפון קוריאה ודרום קוריאה עם היחסים בין ממלכת הפטריות הבדיונית וממלכת קופא.[12] קוטאקו גם החשיב את באוזר כאחד האבות הגרועים ביותר במשחקי הווידאו, משום שאיפשר לבאוזר ג'וניר והקופלינגים להסתובב עם ספינות פיראטים ו"מדפי זנב".[13] GameSpy התלוננו כי באוזר ג'וניור היה "ממשיך דרכם" של קופלינגים שאהבו יותר, ואמר כי יש להם "הרבה יותר קסם" בהשוואה לבאוזר ג'וניור.[14] 1UP.com ציינו את פופול כדמות שהם היו רוצים עוד בסדרה "Mario Kart" ולא את באוזר ג'וניור ווולויג'י. הם טוענים ש"למרבה הצער, במקום לחקור את העומק האמיתי של הדמויות בסדרה ולהביא דמויות כמו פופול ממריו ולואיג'י, אנחנו מקבלים את באוזר ג'וניור וולויג'י. כן, נהדר."[15] מגזין נינטנדו הרשמי של אוסטרליה רשם את באוזר ג'וניור כאחת הדמויות שהם רוצים ב-"Super Smash Bros. 4", מכיוון שהוא יהיה "תוספת פנטסטית".

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

 1. ^ הכתוביות במשחק Mario Strickers Charged
 2. ^ מקלאפין, רוס. "IGN Presents: The History of Super Mario Bros.". IGN. אורכב מ-המקור ב-2009-11-25. בדיקה אחרונה ב-9 בספטמבר 2016. 
 3. ^ "Walkthrough: World 4-Air Ship Bowser Jr". IGN. בדיקה אחרונה ב-9 בספטמבר 2016. 
 4. ^ טוטילו, סטיבן. "New Super Mario Bros. Wii Preview: All The Modes, Chaos". Kotaku. בדיקה אחרונה ב-1 ביולי 2012. 
 5. ^ קלייבורן, סמואל. "How Mario Party 9 Kicked My Ass". IGN. בדיקה אחרונה ב-9 בספטמבר 2016. 
 6. ^ רובינסון, מרטין. "GC 2009: Bowser Jr. Goes to Winter Olympics". בדיקה אחרונה ב-9 בספטמבר 2016. 
 7. ^ "Mario & Sonic at the London 2012 Olympic GamesTM". אורכב מ-המקור ב-29 July 2012. בדיקה אחרונה ב-9 בספטמבר 2016.  תיאור: תיאור: באוזר ג'וניור הוא בנו של באוזר, אך אל תתנו לכך להטעות אתכם. עם האיזון הטוב והכוח הנסתר שעבר בירושה מאביו, הוא מכוון למקום הראשון במשחקים האולימפיים האלה.
 8. ^ http://kotaku.com/people-are-starting-to-unlock-secret-smash-bros-charact-1633365911
 9. ^ "Bowser Jr. -Fighters- Super Smash Bros. Ultimate for the Nintendo Switch System - Official Site". smashbros.com. בדיקה אחרונה ב-7 בנובמבר 2018. 
 10. ^ "Top 10 Nintendo Characters That Deserve Their Own Games - Page 5". GameDaily. אורכב מ-המקור ב-October 19, 2008. בדיקה אחרונה ב-7 באוגוסט 2009. 
 11. ^ בופה, כריס (3 באוקטובר 2008). "Gallery and Images". GameDaily. אורכב מ-המקור ב-2008-10-22. בדיקה אחרונה ב-5 באוגוסט 2010. 
 12. ^ לי, צ'י. "Real Life Bowser Jr Trolls South Korea". קוטאקו אוסטרליה. בדיקה אחרונה ב-9 בספטמבר 2016. 
 13. ^ גלסר, אז'. "Father Knows Best: Best And Worst Fathers In Video Games". Kotaku. בדיקה אחרונה ב-9 בספטמבר 2016. 
 14. ^ "GameSpy: GameSpy's Favorite Videogame Bosses". GameSpy. בדיקה אחרונה ב-1 ביולי 2012. 
 15. ^ פריש, ג'רמי. "Fan Service Face-Off - Mario Kart vs. Super Smash Bros.". 1UP.com. אורכב מ-המקור ב-22 July 2016. בדיקה אחרונה ב-9 בספטמבר 2016. 

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]