ישיבה תיכונית נווה

ישיבה תיכונית תורנית נווה
NAVELOGO.png
אין תמונה חופשית
ישיבה תיכונית
השתייכות ישיבות הקו, חינוך ממלכתי דתי
תאריך ייסוד 2008
מייסדים הרב אסף נאמבורג
התמחות לימודי קודש מורחבים
מגמות לימודי ארץ ישראל, אקולוגיה, פיזיקה
שכבות לימוד ט'-י"ב
מספר כיתות 6
בעלי תפקידים
מנהל אמיתי הורוביץ
ראש הישיבה התיכונית הרב אסף נאמבורג
באחריות מועצה האזורית אשכול
תלמידים
כ-150
שונות
ספרים ואמונתך בלילות
מיקום מושב נווה
www.ynave.co.il
קואורדינטות 31°09′44″N 34°19′47″E / 31.162166666667°N 34.329805555556°E / 31.162166666667; 34.329805555556
לעריכה בוויקינתונים שמשמש מקור לחלק מהמידע בתבנית OOjs UI icon info big.svg

ישיבה תיכונית תורנית נווה היא ישיבה תיכונית במתכונת פנימייה מלאה השוכנת במושב נווה שבמועצה האזורית אשכול. הישיבה הוקמה בשנת 2008 במושב יבול שבחולות חלוצה על ידי הרב אסף נאומבורג, שהיה קודם לכן מחנך בישיבה התיכונית בדימונה. בשנת 2010 עברה הישיבה למקומה הנוכחי. בישיבה לומדים, נכון ל-2021, כ-180 תלמידים המחולקים לשש כיתות.

מלבד הרב נאומבורג, שהוא גם הר"מ של השמינית, מלמדים בישיבה הר"מים הרב עודד קפלן, הרב חננאל פאטשינו, הרב אריאל איגרא (רב היישוב שלומית), הרב ישראל אלדד והרב חיימי חייקין המשמש כחצר"מ של הרב אסף. הרב שמואל ידלר הוא סגן ראש הישיבה ומרכז סדר צהרים.

סדרי הלימוד והחופשות[עריכת קוד מקור | עריכה]

יום הלימודים בישיבה מתחלק לשלושה חלקים:

  • סדר בוקר, שבו לומדים גמרא עם רש"י ותוספות בעיון, בהספק של כ-25–30 דף בשנה.
  • סדר צהריים, שבו לומדים גמרא בבקיאות, בהספק של כ-100 דפים בשנה. בשנת תש"פ נפתחה גם מגמת לימוד עיון (של גמרא רש"י תוספות) בסדר צהריים.
  • לימודי התיכון, לקראת בחינות בגרות.

בימי חמישי בערב מתקיים בישיבה 'משמר', אשר בו חוזרים התלמידים על החומר הנלמד בגמרא במשך השבוע ונבחנים עליו.

מדי יום מתקיימת שיחה של הרב אסף נאומבורג, ראש הישיבה, בענייני אמונה ומוסר. על בסיס שיחות אלו נערך על ידי תלמידי הישיבה הספר 'ואמונתך בלילות'. נלמדים גם שיעורים נוספים בענייני אמונה ויראת ה', מתוך הגישה האמונית שמבית מדרשו של הרב אברהם יצחק הכהן קוק.

בכל שבת שלישית מתקיימת בישיבה 'שבת ישיבה'. סדרי החופשות של הישיבה שונים מעט משל ישיבות תיכוניות אחרות ודומות יותר לשל ישיבות תורניות, הן מסיבות אידאולוגיות והן בגלל המרחק הרב של הישיבה מבתיהם של רוב התלמידים. תאריכי החופשות נקבעים על פי לוח השנה העברי. חופשת הקיץ מתחילה בי"ז בתמוז ונגמרת בסביבות א' באלול. חופשת סוכות מתחילה למחרת יום הכיפורים ונגמרת בסביבות א' בחשוון. חופשת חנוכה דומה לשאר מוסדות הלימוד, וחופשת פסח מתחילה בה' ניסן ונגמרת לפני יום הזיכרון לשואה בכ"ז ניסן.

התפתחות ובנייה[עריכת קוד מקור | עריכה]

עם הקמתה בשנת 2008 שכנה הישיבה במבנים זמניים במושב יבול, כ-5 ק"מ ממקומה הנוכחי. בשנת 2010 עברה הישיבה לקראוונים בסמוך לבניין הכיתות שהוחל בבנייתו באותם הימים, במושב נווה, שהיה אז בשלבי בנייה. בשנת 2011 נכנסה הישיבה לבניין הכיתות החדש. באמצע שנת 2012 נכנסו התלמידים לבניין הפנימיות החדש, אשר בו 22 חדרים. בשנת 2018 עם כניסתה של כיתה נוספת לישיבה נבנה עוד מתחם קראוונים שמשמש פנימייה לכיתה י'. ובשנת 2021 הישיבה התרחבה בעוד כיתה ובעוד מתם קראוונים שמשמש כפנימייה לכיתה י"א. בשנת 2014 הוכרה הישיבה כמוסד חינוכי המקבל תמיכה מעליית הנוער. הישיבה נמצאת בפיקוח של המחוז החרדי. בשנת 2016 חנכה הישיבה את בניין הקבע של חדר האוכל ובית המדרש, ובכך השלימה מעבר של כל המבנים למבני קבע, מלבד מגורי כיתה אחת. כל המבנים מוגנים מפני טילים, מפאת הימצאותה של הישיבה באזור עוטף עזה. בשנת 2018 קיבלה הישיבה שתי כיתות למחזור החדש, ולצורך כך הורחב בניין הכיתות.

בשנת הלימודים ה'תשפ"ב נכנסו שתי כיתות למחזור החדש ולצורך כך נבנה מתחם קרוואנים חדשה והישיבה יצאה בקמפיין מימון המונים בקרב בוגריה לצורך בנייתו.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]