שיחה:אלטון ג'ון

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש

אני שמח[עריכת קוד מקור]

להיות זה שמתחיל את כתיבת הערך של אלטון ג'ון בויקיפדיה העיברית.

רק התחלתי ויש עוד המון מה ליכתוב, אז תתעזרו בסבלנות.

מיכאלי 18:25, 14 דצמבר 2005 (UTC)

דבר ראשון, שיהיה לך בהצלחה. דבר שני, כדאי לכתוב, לדעתי ולפי המנהג בויקיפדיה, את שמות השירים והאלבומים באנגלית ולא לנסות לתרגמם לעברית. ניתן לתרגם לעברית ולכתוב בסוגריים את הכיתוב באנגלית רק במקרה והשיר או האלבום התפרסם בישראל בשם זה והוא מוכר היטב בשם העברי. דבר שלישי, כדאי להמנע מקביעות נחרצות כגון: "זהו האלבום המשובח ביותר" ובכלל, לנסות ולהפחית בתשבחות ולכתוב בצורה יותר אוביקטיווית.אודי 07:13, 15 דצמבר 2005 (UTC)
אני חוזר על מה שכתבתי פה. על תתרגם את שמות האלבומים והשירים, השאר אותם בשפת המקור. אתה מתרגם בצורה חופשית, לא נכונה ומעוותת את כוונת המשורר. לתרגם את השיר הנפלא I need you to turn to (שאפילו אריק איינשטיין לא ניסה לתרגם אותו ופשוט שר אותו יפה באנגלית) ל"הנני זקוק לך בכדי לסובב אותך" זה בערך מה שעשו שבק ס' לשיר "מכופף הבננות". השיר הוא שיר אהבה של גבר קשה ומתוסבך לאשתו/אהובתו שהיא ה"guardian angle" שלו [1]. יש עוד טעויות בתרגום שמות אחרים של שירים ואלבומים ולכן, בשביל לא ליצור פה ויכוחים בסגנון "למה התכוון המשורר?" אני מבקש שתחליף את כל השמות לשמות המקוריים באנגלית.אודי 19:54, 15 דצמבר 2005 (UTC)
חלפה שנה ושום דבר לא השתנה. שוב מופיעים שמות שירים ואלבומים בעברית. "בני והמנועים"? מדובר על בני והג'טס שהם להקת קצב. אז אם כבר, אז אולי "בני והסילונים" והכי טוב - לא לתרגם שירים שלא התפרסמו בשם עברי בישראל. בקרוב אעבור ואחזיר לשמות האנגלים.אודי 08:30, 11 בדצמבר 2006 (IST)
ברור. תומר א. - שיחה - משנה ויקיפדית 10:40, 29 בדצמבר 2009 (IST)

למען האמת[עריכת קוד מקור]

צריך לכתוב סר אלטון ג'ון. כמו שעל פרופסור או על רב כותבים.

תוכל להוסיף זאת בעצמך. את ויקיפדיה כולם יכולים לערוך. Poxsi - שיחה - 16:59, 7 ביוני 2008 (IDT)

במסגרת סיבוב ההופעות של אלטון ג'ון עם נגן כלי ההקשה ריי קופר הוא הופיע בישראל בהיכל התרבות בתל-אביב וגם בבניני האומה בירושלים. מנחם גרנית mgranit-at-gmail.com

שלום מנחם, אתה מוזמן להכנס לתוך הערך ולערוך בעצמך, בערך על אלטון ג'ון וגם כמובן בערכים אחרים.אודי - שיחה 11:17, 20 בינואר 2010 (IST)

עבודה על הערך[עריכת קוד מקור]

אני עובד כרגע על שכתוב שלו, זה כרגע בטיוטות שלי שעוד לא באתר :) רק לצומת לב מי שעורך את זה :) למרות זאת, בחרתי כרגע לא לשים תבנית בעבודה, כיוון שזה עוד בשלבים :)

שבוע טוב, Eranglo - שיחה 13:52, 16 בינואר 2011 (IST)

יש עוד משהו[עריכת קוד מקור]

בשנת 1990 אלטון ג'ון הקליט עם ג'ון בון ג'ובי את האלבום blaze of glory, לסרט 'אקדוחנים צעירים 2'. 84.228.245.59 14:00, 1 במאי 2016 (IDT)

קישור שבור[עריכת קוד מקור]

במהלך מספר ריצות אוטומטיות של הבוט, נמצא שהקישור החיצוני הבא אינו זמין. אנא בדקו אם הקישור אכן שבור, ותקנו אותו או הסירו אותו במקרה זה!

--Matanyabot - שיחה 11:53, 30 בדצמבר 2013 (IST)

בוצע תוקן.אודי - שיחה 15:02, 30 בדצמבר 2013 (IST)

פגיעה בטעות בערך[עריכת קוד מקור]

חברים! כפי שאתם רואים בהיסטוריה של הערך, בחודשים האחרונים שיפרתי משמעותית את הערך. הלילה קרתה כנראה איזו השחתה לפי דברי מפעילים, שכמובן לא הייתי מודע לה. חס וחלילה לא ניסיתי להשחית את הערך! ערכתי מטלפון נייד וכנראה זה מקור העניין. שוב, ממש לא בכוונה. אדרבה, ניסיתי להוסיף פירוט ומקור לאחד מאלבומיו. מתנצל ותודה שתיקנתם את הערך! Yanivshn - שיחה 04:38, 24 בפברואר 2017 (IST)

חמקמילים[עריכת קוד מקור]

יש חמקמילים בערך. דוגמאות:

  • "האלבום נחשב לאחד האלבומים האיכותיים ביותר, ויש הסוברים - אף האיכותי ביותר - שהוציא ג'ון".
  • "האלבום נחשב לאחד מאלבומיו הטובים ביותר, הן על ידי מבקרי מוסיקה[4][5] והן על ידי קהל המאזינים של ג'ון[6]". (לטעמי, עדיף לציין מקורות בגוף הערך, מאשר בהערות שוליים).
  • "לצד ההצלחה במכירות, נהנה האלבום גם מביקורות מוסיקה חיוביות". (עדיף לציין את שמות המבקרים בערך, לא בהערת שוליים).

יש מקום גם לאחידות בהערות שוליים, ללא <ref>. עורך-בורוכוב - שיחה 22:02, 15 במרץ 2017 (IST)

איך זה חמקמילים, אם הבאתי לכל טענה מקורות של מבקרי מוסיקה נחשבים ומרכזיים כמו המגזינים allmusic ו- rolling stone ורשת בי בי סי (אותם אגב לקחתי מהערכים האנגליים של האלבומים, אגב לא רק של ג'ון אלא בכלל - אלה המבקרים הנחשבים בתחום)? חמקמילים זה כשמובאת טענה כאילו אובייקטיבית ללא ציון מקורות אמיתיים - כפי שאמרתי זה ממש לא המצב. לגבי שילוב המקורות בערך - זה אכן אפשרי, השאלה האם זה לא יסרבל את הערך? גם השיקול של שטף הקריאה חשוב.צריך למצוא את האיזון הנכון בין פירוט לשטף קריאה. אני חושב איך לעשות זה... Yanivshn - שיחה 04:33, 8 במאי 2017 (IDT)

נ.ב. לפיסקה הראשונה שהבאת צירפתי שלושה (!) מקורות (מרכזיים, אמינים ומוכרים כפי שציינתי). Yanivshn - שיחה 04:36, 8 במאי 2017 (IDT)

טוב, שמעתי לעצתך ואני משלב מקורות. כבר שילבתי מקורות ל"קפטן פנטסטיק" (האלבום השני שציינת). לומר את האמת - נראה הרבה יותר טוב! תודה! Yanivshn - שיחה 16:10, 8 במאי 2017 (IDT)

תוקן Yanivshn - שיחה 16:58, 8 במאי 2017 (IDT)

בעלו[עריכת קוד מקור]

לאחר שהתחתן עם בן זוגו שניהם בעלים אחד של השני, זה המונח בעברית לגבר שמתחתן. BAswim - שיחה 23:55, 4 בפברואר 2018 (IST)

+1 Eladti - שיחה 23:56, 4 בפברואר 2018 (IST)

לגבי מה שכתבת בדף הגירסאות: התחתנו "כחוק". איזה חוק? חוק ממתי? חוק איפה? חוק זה דבר נזיל ומושג "חתונה" בין שני גברים הוא לא מושג אובייקטיבי אלא מושג מחנך, תעמולה של ה"קהילה ההומו לסבית". כמו שמחר תחליט ששלושה גברים יכולים להתחתן ותקבע את זה בחוק (נדמה לי שבאיזו ארץ עשו את זה, או לפחות הציעו את זה). אז מה? זה אומר שאפשרי דבר כזה? אני כמובן מודע היטב לנטייתו של אלטון ג'ון (ואוהב אותו מאוד כמוסיקאי ויעידו על כך מספר האלבומים שהרחבתי או הוספתי לערך ), אין פירושו של דבר שצריך לקבל כל גחמה שלו או של הקהילה. על זה שהוא בן זוגו אין עוררין, זה לא מוצא חן בעיני אבל זאת עובדה. "בעלו" זה לא עובדה, זו אג'נדה. Yanivshn - שיחה 04:20, 5 בפברואר 2018 (IST)

אגב, זה מזכיר לי את הפרק מ"סיינפלד" שבו מישהו - קרמר אם אני לא טועה - ממציא חזיה לגבר וקורא לה "bro". הקהל צוחק, כי זה מצחיק. עצם זה שאפשר להקביל את ה"מאבק" שלכם לפרק מסיינפלד אומר את הכל...על איזה שטויות אתם יוצאים למלחמות. ההתפסות הזאת לפורמליות, כמה מגוחך, כמה חיצוני וריקני. Yanivshn - שיחה 04:46, 5 בפברואר 2018 (IST)

מתברר שכן! אובייקטיבי, תעמולה, מלחמה, .....אחרי שאתה אמרת את האג'נדה שלך וזילזלת בכבודם של אנשים ורצונם, המתנגדים היחידים הם אנשים מעטים מהסוג שלך. העובדה היא שיש חוקים ועל פי החוק בבריטניה הם נישאו כחוק, על אפך וחמתך ומתברר שהכל אפשרי והגחמות היחידות הן של אנשים מסוגך. אני בטוח שאלטון ג'ון היה מוותר בשמחה על אהבתך למוזיקה שלו. BAswim - שיחה 08:21, 5 בפברואר 2018 (IST)
הוסרה כאן תגובה שעוברת על הכללים בדף ויקיפדיה:כללי התנהגות בין חברי הקהילה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - הפקולטה למדעי הרוח 19:12, 5 בפברואר 2018 (IST)
המריבה על השימוש במושג "בעל" בהקשר לזוג חד-מיני אינה מקום להתנצחות בין אישית על ערך ספציפי, עם או בלי קשר למציאות החוקית במדינה מסוימת. המדיניות צריכה להיות של אחידות בכלל הערכים. למיטב זכרוני אין החלטת קהילה בנושא, והקביעה הלא-דמוקרטית של כל אחד משניכם, בליווי עלבונות אינטלקטואליים הדדיים, לא ממש עוזרת. התוצאות שתקבענה, לשביעות רצון או למרירות כולם, צריכות להיות נחלת כלל הקהילה. הדרך הפשוטה לעשות זאת היא להעלות את הנושא במזנון. אם, כאמור, יש החלטת קהילה לכאן או לכאן, נא להביא מקור ולממש את ההחלטה. אם לא - זו אינה החלטה של אף אחד מכם ולא של אף עורך פרטי או קבוצת עורכים. שיר § שיח § 18:14, 5 בפברואר 2018 (IST)
בדיוק באתי לכתוב מה ששיר כתב. בורה בורה - שיחה 18:18, 5 בפברואר 2018 (IST)
המילה בעלו לא אהובה עלי משום שהיא מרמזת על בעלות. Nirvadel - שיחה 18:33, 5 בפברואר 2018 (IST)
על זה הרי דנו באריכות במזנון. אפשר "נשוי ל-". אביעדוסשיחה 01:07, 6 בפברואר 2018 (IST)
Yanivshn, אני חושב ששברת את השיא הוויקיפדי בכמות השטויות שנכתבו בתגובה אחת:
  1. אנשים "מסוגי" הם הרוב – ממש לא! לפחות לא בישראל, ולא בשום מדינה דמוקרטית נאורה. בשנת 2013 55% מהישראלים תמכו בנישואים חד-מיניים, ובשנת 2017 79% תמכו, מה שמוכיח שההתקדמות בדעת הקהל בנושא זה ברורה, ושהצהרתך כי הרוב מחזיקים בדעה שלך היא לא יותר מגיבוב שטויות. אפילו במדינות שמרניות יותר מישראל, כמו איטליה ויוון, יש רוב לתמיכה בנישואים חד-מיניים. ולא רק זה, אפילו ברוב מדינות דרום ארצות הברית הידועות בהיותן שמרניות מאוד, יש רוב לתמיכה בנישואים כאלה (למשל טנסי, טקסס, ג'ורג'יה וכדומה, אתה מוזמן להסתכל כאן), כך שאתה מוזמן להמשיך לחלום בהקיץ שדעתך היא דעת רוב האנשים.
  2. בבריטניה זה מותר בחוק, בהרבה מאוד מדינות - לא – ברור, אבל תלוי על אילו מדינות אתה מסתכל. רוב מדינות העולם הן מתפתחות ואין בהן מודעות לנושא הזה. כמובן שבמדינות הלכה כמו איראן, ערב הסעודית וכיו"ב הממשלה כל כך חשוכה ופרימיטיבית כך שאין סיכוי שנישואים חד-מיניים יאושרו שם, לפחות עד שתהיה מהפכה בשלטון. אם אתה מסתכל על המדינות המפותחות והנאורות, שבהן רוב האזרחים משכילים, תמצא שברובן המוחלט רוב האנשים תומכים בשוויון זכויות לקהילת הלהט"ב, ובדר"כ רוב זה יהיה מובהק ולא מזערי. ‏Guycn2 · ☎‏ 01:51, 6 בפברואר 2018 (IST)

────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────────

כל זה נכון. אבל כפי שציינתי במזנון, אין באמת טעם להגיב לטענות מופרכות שמעלה משתמש בעל התנהלות בעייתית. והנושא הוא עקרוני, כך שזה בוודאי לא דיון השייך לערך אלטון ג'ון. אביעדוסשיחה 01:56, 6 בפברואר 2018 (IST)