שיחת משתמש:Pialakedamaian

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
العربية | English | español | italiano | עברית | русский
Movicon-regards.gif
שלום, Pialakedamaian, וברוך בואך לוויקיפדיה!
כדי לסייע לך להצטרף לעורכים ולעורכות באפשרותך:

If you can't read Hebrew, click here.בברכה,
יוניון ג'ק - שיחה 03:36, 7 בנובמבר 2018 (IST)

אינדונזיה[עריכת קוד מקור]

שלום וברוך הבא. קודם כל, רציתי להודות לך על התרומות שלך לערכים הקשורים לאינדונזיה. נראה שיש לך מידע רב בנושא זה שבהחלט יכול להעשיר את ויקיפדיה.
שים לב בבקשה שבעריכות שלך חוזרות בעיות שונות שעורכים אחרים צריכים אח"כ להשקיע זמן בלתקן (מומלץ שתעקוב אחרי הערכים ששיפרת כדי לראות מה עורכים אחרים שינו/תיקנו אחריך ואילו הערות הם השאירו בתקצירי העריכה שלהם).
בנוסף, כיוון שאתה מוסיף מידע כה רב (על היסטוריה, פוליטיקה, כלכלה, וכו'), נא לציין את המקורות שלך (ספר, מאמר, וכו'). אני רואה שאתה אכן מוסיף מקורות מדי פעם אולם רק למיעוט מהעובדות שאתה מוסיף. כמו כן, שים לב שחלק מהערות השוליים שהוספת אינן באמת מקורות וכתובות באופן לא אנציקלופדי, ולכן מוסרות.
תודה על התרומות, והמשך עריכה פורה, Dovno - שיחה 09:21, 7 בנובמבר 2018 (IST)

מה שכתבתי הוא חלק מענין של 46 שנה בנושאם שקשורים לאינדונסיה החל מגיל 7. חלק מהמקורות הם ישנים עד כדי כך , שספק אם יש להם מקור מקוון באינטרנט. רב המידע מקורו בידע אקדמי מצטבר. אני דובר מאלאית / אינדונסית ברמה שמשתפרת עם הזמן , וגם בוגר קומודו ובנוסף לזה בקרתי גם בסומטרה ג'אווה באלי לומבוק סומבאוא וסמוסיר. כאשר הזכרתי את הבית הצהוב בסומבאוא בסאר בערך איי הודו המזרחיים ההולנדיים זה היה משום שבקרתי שם וראיתי את החרב המפוארת קבל מי מאבותיו של הסולטאן מההולנדים . גם בענין KNILצ יש לי מה להוסיף, ובפרטים ממלחמת העצמאות האינדונזית. בלילה הקודם הוספתי קטע בענין חנוך אודות ראדן איו אג'נג כארתיני אבל נמחק כולו על ידי מישהו. Pialakedamaian - שיחה 13:31, 7 בנובמבר 2018 (IST) piala kedamaian
אכן, רואים שהנושא קרוב אליך ושיש לך ידע אישי בתחום. אולם שים לב שגם כאשר אין מקור מקוון, יש צורך שיהיה מקור כלשהו (ספר, מאמר בכתב עת כלשהו, וכו') שאפשר להפנות אליו. פרטים בערך אנציקלופדי כמו שמות, תאריכים ומקומות לא יכולים להתבסס על ידע אישי שנצבר לאורך שנים. (אם אתה הוא מי שגם הוסיף נתונים אלו לאחרונה בערך ג'ון פיצג'רלד קנדי, אז בהחלט היו שם שגיאות עובדתיות שהסרתי לאחר בדיקה קצרה)
בקשר לקטע אליו התייסת, איני יודע איזה קטע זה והיכן (ומי הסיר אותו), אולם גם אחרים וגם אני הסרנו מספר עריכות מסוג זה אם לדעתנו לא היו מתאימות בערך בו בוספו, או אם היו עם שגיאות. אשמח אם תשים לב להערות של עורכים אחרים כדי שתרומותיך ילכו וישתפרו לטובת המיזם כולו. כמובן, זכותך גם לא להסכים עם עריכות/תיקונים של משתמשים אחרים, ולפתוח דיון על נקודות אלו בדף השיחה של הערך הרלוונטי. Dovno - שיחה 14:06, 7 בנובמבר 2018 (IST)
באשר לג'ון פיצג'ראלד קנדי , במשך שנים טעיתי לחשוב שהוא בקר באינדונסיה בגלל שערורית אלאן לורנס פופ
בבדיקה התברר שמי שבקר באינדונסיה היה אחיו רברט קנדי וטפל באותו ענין , בין היתר. לכן עדכנתי עוד לפני שהזדהיתי בשם PIALAKEDAMAIAN את הערכים באשר לשניהם , ובענין הנשיא הוספתי בהערת שולים בענין אחר , ממלחמת העולם השניה , את העובדה ששמר על קשר עם מציליו אחרי טביעת ספינתו. Pialakedamaian - שיחה 14:24, 7 בנובמבר 2018 (IST) pialakedamaian
אם אני זוכר נכון, בערך על קנדי היו שתי טעויות עובדתיות שתיקנתי - (1) הוספת שם של אי שהיה לא נכון (וקל לוודא דרך ויקיפדיה באנגלית ובפרט דרך המקורות החיצוניים שהיו מצורפים לערך שם), (2) הערה שהפנתה לראיון עם אחד המצילים שלו שבעצם היתה כתבה לאחר מותו של אותו מציל, וראיינו בה אחרים שהכירו אותו. בכל מקרה, אלו רק דוגמאות מאוד קטנות לנקודה שצריך מקור לטענות המוסיפים לערכים מעבר לידע (וזכרון) אישי (כשבדקתי את שם האי, לא הסתמכתי על ויקיפדיה באנגלית, אבל כיוון שהוסיפו שם מקורות היה קל למצוא את הנתונים).
בנוסף, בדפי שיחה נהוג להזיח תגובה באמצעות סימן נקודתיים (:) בתחילת התגובה. אם כבר יש נקודתיים בתגובה הקודמת, נהוג להוסיף זוג אחד נוסף. באופן זה, נשמר הסדר בדיון ויודעים אילו דברים נכתבו כתגובה לדברים שהופיעו קודם. Dovno - שיחה 14:32, 7 בנובמבר 2018 (IST)

ג'וקו וידודו[עריכת קוד מקור]

שלום, התוספות שהוספת לערך הנ"ל אינן במקום. ייצור כלי רכב לא ממש שייך לפעילות של נשיא המדינה. ניתן לפתוח ערך אודות תעשיית הרכב באינדונזיה (אנ'). מן הדין שבערך אודות וידודו המידע הזה יימחק וחבל על העבודה שאתה משקיע בו בהרחבת נושאים שוליים. אני בטוח שניתן להוסיף הרבה מידע אודות וידודו בתחומים אחרים וכדאי להתמקד בכך. בברכה.אודי - שיחה 10:34, 9 בנובמבר 2018 (IST)
כנ"ל גם לגבי הסכר שכתבת פיסקה שלמה אודותיו, סכר ג'אטיג'דה (אנ'). ממה שנראה לא וידודו התחיל במלאכה, ולפי קצב העבודה, גם לא בטוח שהוא יגזור את הסרט, כך שאין לו קשר ישיר לפרוייקט.אודי - שיחה 12:27, 9 בנובמבר 2018 (IST)

אכן, הסרתי מהערך גם מידע לא רלוונטי, וגם (בעיקר) הערות שוליים לא רלוונטיות. שים לב בבקשה איך אתה כותב את הערות השוליים. הערה המנחשת מקור לעובדה מסויימת לפי "מבטה המיוסר" של מישהי אין לה מקום באנציקלופדיה. נא להישאר נייטרלי ולכתוב רק לפי עובדות. Dovno - שיחה 16:01, 11 בנובמבר 2018 (IST)

ג'וקו וידודו[עריכת קוד מקור]

Italian traffic signs - circolazione rotatoria.svg
כפי ששמת לב, עריכה שביצעת בדף ג'וקו וידודו שוחזרה על ידי אחד המשתמשים באתר ולמרות זאת חזרת וביצעת אותה עריכה פעם נוספת.

חזרה על עריכות ששוחזרו, ללא דיון בדף שיחה, אינה מקובלת בוויקיפדיה.

לתשומת ליבך: עריכות חוזרות ונשנות של עריכות ששוחזרו, ללא דיון, יובילו לחסימתך.

תודה, דגש - שיחה 17:05, 12 בנובמבר 2018 (IST)

אינדונזיה[עריכת קוד מקור]

בוטל

שלום,

תודה רבה על המאמץ לתרום לוויקיפדיה העברית. לצערי, נאלצתי לבטל את עריכתך בדף אינדונזיה. הסיבה לכך היא: זה לא מקור אנציקלופדי - לא מבחינת תוכן ההערה ולא מבחינת הניסוח שלה.. מומלץ לעבור על המדריך שלנו לכתיבת ערכים על מנת להכיר טוב יותר את הסטנדרטים של ויקיפדיה. אם לדעתך עריכתך הייתה נאותה, ניתן לפנות לדף השיחה ולדון שם בנושא.
בברכה, Dovno - שיחה 08:46, 13 בנובמבר 2018 (IST)

אני רק יכול לשער שאם מקור עדכני לא יפול מן השמים תשאר ההערה "דרוש מקור" עד להודעה חדשה. המקור שהזכרתי בקר באינדונסיה לפחות 9 שנים לפני, בדרכון זר, ולמדתי אתו בקורס אחד באוניברסיטה , בתקופה שידעתי רק מלים ספורות במאלאית, לטענתו הוא הבין הכל ואצלם לא נזקק למתורגמן. הם נזקקו לו מסבות עלומות. נזהרתי מלהזכיר את שמו עד למעלה מ 28 שנה מאז שראיתיהו לאחרונה, ואם עודנו בחיים אז גילו מופלג. הוא זה שאמר שהאולם העגול שבו נערכה ועידת בנדונג הכיל דגלי המדינות שנועדו להשתתף , בכללם דגל ישראל , ושאבא אבן היה אמור לנסוע.Pialakedamaian - שיחה 13:11, 13 בנובמבר 2018 (IST)
תודה על ההבהרה. הסרתי את כל הפיסקה. ויקיפדיה אינה מקום לפרסום מחקר ראשוני, אלא רק נתונים על בסיס מידע שכבר התפרסם היכן שהוא. פריט מידע שידוע לך עליו מפי מישהו שלא ראית יותר מ-28 שנים אינו מקור אנציקלופדי (גם אם היה מספר לך אתמול זה לא היה קביל, אבל כך זה אפילו יותר מבליט את הבעייתיות). אם אותו אדם יפרסם נתונים אלו במקום כלשהו אפשר יהיה להצביע על אותו מקום כעל מקור. Dovno - שיחה 13:18, 13 בנובמבר 2018 (IST)
אני מבקש שוב: אל תכניס לאף ערך פריטי מידע שאין להם מקור אנציקלופדי (כלומר, כבר התפרסמו במקום כלשהו, בין אם באתר אינטרנט, בספר, במאמר, וכו'). Dovno - שיחה 13:19, 13 בנובמבר 2018 (IST)

ג'וקו וידודו[עריכת קוד מקור]

בוטל

שלום,

תודה רבה על המאמץ לתרום לוויקיפדיה העברית. לצערי, נאלצתי לבטל את עריכתך בדף ג'וקו וידודו. הסיבה לכך היא: קשור *אולי* לערך על הכלכלה האינדונזית (וגם זה בדוחק). חסר חשיבות בערך הביוגרפי של הנשיא. מומלץ לעבור על המדריך שלנו לכתיבת ערכים על מנת להכיר טוב יותר את הסטנדרטים של ויקיפדיה. אם לדעתך עריכתך הייתה נאותה, ניתן לפנות לדף השיחה ולדון שם בנושא.
בברכה, Dovno - שיחה 10:42, 14 בנובמבר 2018 (IST)

עריכות לא אנציקלופדיות[עריכת קוד מקור]

שלום. תודה על התרומות הרבות שלך, אולם כפי שאולי שמת לב נאלצתי לבטל רבות מהן, או להשקיע זמן רב מדי בעריכה והגהה שלהן. אני מבקש שתשים לב להערות שניתנו לך לגבי תוספות שלך שהיו בעייתיות מבחינת התוכן, הניסוח או ההגהה. לדוגמה, ראה בבקשה את היסטוריית העריכות של הדף היסטוריה של אינדונזיה ואת התיקונים השונים שביצעתי שם (כל אחד עם הסבר). נקודות בעייתיות שראיתי שחוזרות מספר פעמים:

  • פירוט מיותר - כולל שמות לא רלוונטיים, פירוש של שמות אנשים/מקומות בשפות אחרות (יש מקומות בהם זה בעל משמעות, אולם לרוב זה לא), וכו'
  • ניסוחים לא אנציקלופדיים
  • הפנייה למקורות שאינם באמת מקורות (משהו שמרצה אמר בהרצאה פעם, שליחת עורכים אחרים למצוא היכן בספר כתוב המידע כדי לאשש אותו, וכו')
  • כפילות מידע - אתה עורך ערכים בנושאים קשורים ולכן סביר שיידעו באותן נקודות, אולם אין טעם לשכפל פרקים שלמים - מזכירים בקצרה ונותנים קישור "ערך מורחב" לערך הרלוונטי.
  • שגיאות כתיב, תחביר, ותעתוק. בפרט, שים לב בבקשה למבנה המשפטים (לא כותבים בוויקיפדיה "החליט האיש לעשות..." אלא "האיש החילט לעשות"), וכן שבוויקיפדיה כותבים בכתיב מלא ולא חסר.
  • קישורים מיותרים - אין לקשר לדפי תאריכים, למעט כשמדובר על תאריך לידה/מוות של נשוא הערך. כן מקובל לקשר לערכי שנים.
  • קישורים חוזרים - אחרי שניתן קישור פעם אחת לא חוזרים עליו שוב.
  • הערות שוליים לא נועדו כדי לקשר לתמונות, אלא כדי להבהיר משהו או לתת מקור לטענה. זה במיוחד נכון עבור תמונות שקיימות בוויקישיתוף - אם הן רלוונטיות פשוט מוסיפים אותן בתוך הערך - אין טעם לקשר אליהן בהערת שוליים.

אני מעריך מאוד את הידע שלך והרצון לתרום בווקיפדיה התחומים בהם אין הרבה בעלי ידע, אולם חבל על הזמן שאתה משקיע בכתיבה (אם העריכות מבוטלות בסוף) וכן על זמנם של המנטרים (אם הם טורחים לתקן את כל השגיאות). בברכה, Dovno - שיחה 00:14, 16 בדצמבר 2018 (IST)

משולש סיירפינסקי[עריכת קוד מקור]

זו היתה עריכה לא אנציקלופדית בעליל. אל. עוזי ו. - שיחה 23:17, 11 ביוני 2019 (IDT)