שעה טובה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
לוגו העיתון

שעה טובה הוא שבועון חרדי המזוהה עם הימין.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בשנת 1987 נוסד שבועון חרדי בשם "השבוע". עורכו הראשון של העיתון, שמאוחר יותר עבר לערוך את "שעה טובה", היה אשר צוקרמן. במקור העיתון היה במתכונת של דו-ירחון, היוצא אחת לחודשיים או לקראת החגים, אולם בתקופה מאוחרת יותר הפך העיתון לשבועון ונקרא בשעתו "השבוע של משפחה". בשבועות הראשונים החל העיתון לצאת במתכונת שבועית, ואנשי צוותו התפצלו לשני שבועונים מתחרים: "משפחה" ו"השבוע".

מ. ארבל, שכתב רבי המכר "קשר גורדי" ו"בלתי הפיך", פרסם את ספריו בהמשכים בעיתון, ומאז שנת 2000 ועד 2009 התפרסמו בו סיפורי מתח בהמשכים מאת הסופר נחמן גרשונוביץ.

ב-2003 נאלץ עורך העיתון להתפטר, וזאת לאחר שפרסם כתבות בגנות חסידות גור. בעקבות התפטרותו חדל העיתון לצאת לאור, ולאחר זמן הופיע בשם החדש "שעה טובה". למרות השם החדש, נותרה צורתו החיצונית כשהייתה. סגנון העיתון כמו גם כותביו ובעלי הטורים נותרו אף הם כבגלגולו הקודם.

ב-2007 נרכש העיתון על ידי אשר דויטש, איש עסקים חסידי צעיר, ואשר צוקרמן, המשמש גם כעורך-עמית וככותב טור בו. זמן קצר לאחר מכן מינו את אהרן קליגר כסמנכ"ל, ולאחר מספר חודשים הצטרף העיתונאי דוד זאב רוטנברג כיועץ תוכן וכאחראי על השבועון, אך כעבור זמן קצר פרש[1].

ב-2008 העיתון נקלע לקשיים כלכליים, ואיש העסקים יואל ערבליך קנה את חלקו של אשר דויטש בעיתון, והצליח לשקם אותו מבחינה כלכלית.

בתחילת מאי 2018, העיתון חדל להופיע לחלוטין לאחר ש"נעקץ", לטענת עורכו, אשר צוקרמן, על ידי אחת מהחברות שעבדה עם העיתון[2]. חודש וחצי לאחר מכן, פורסם כי העיתון אמור לצאת מחדש לאור, לאחר שמספר אנשי עסקים חרדים קנו אותו וערכו בו שיפורים שונים.

באמצע יולי 2018, העיתון חזר להופיע בחנויות - תחת הנהלה חדשה כשמחיר העיתון יורד מ-17.90 ל-9.90, כמו כן ארבעת המוספים (שעה טובה, שעה טובה בבית, שעה טובה לילדים ושעה טובה במטבח) מתמזגים לגיליון אחד, נכון ל-2019 העיתון כבר לא יוצא.

מבנה העיתון[עריכת קוד מקור | עריכה]

  • חדשות שעה טובה - מכיל ידיעות חדשותיות חרדיות וכלליות, כתבות וטורים.
  • שעה טובה - מגזין נספח לעיתון החדשות שמודפס על דפי כרומו. מכיל טורים פוליטיים, פרשנות, ראיונות, עמודי תמונות רבנים/אדמורי"ם וציטוטי מאמרים המופיעים בעיתונות הכללית אודות המגזר החרדי.
  • שעה טובה בבית - מוסף למשפחה, מכיל כתבות על רפואה, חינוך, עיצוב ומטבח. מיועד בעיקר לנשים.
  • שעה טובה לילדים - מוסף מנוקד לילדים.
  • שעה טובה במטבח - מוסף שמופיע בעיקר בחגים, ובו מתכונים המתאימים לאותו חג.
  • בערבי החגים, מנפק העיתון מוספי חג.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ זעזוע ב'שעה טובה': העורך החב"די התפטר מתפקידו, אתר שטורעם טבת תשס"ט
  2. ^ נפתלי טרבלסי, העיתון החרדי הוותיק "נעקץ" ב-700,000 ₪ – וחדל לצאת, באתר "אקטואליק", 6 במאי 2018 .