אבי רואה

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
אבי רואה
אבי רואה

אבי רואה
תאריך לידה 1954 (בן 63 בערך)
מקום לידה תוניס
תאריך עלייה 1956
עיסוק קודם סגן ראש המועצה
תפקיד בכיר ראש מועצה
מקום וסוג רשות מקומית המועצה האזורית מטה בנימין
תאריך תחילת התפקיד 2007
תאריך סיום התפקיד מכהן
לפניו בתפקיד פנחס ולרשטיין
תפקיד מוניציפלי אחר בכיר בוועדי יישובים שונים, יו"ר מועצת יש"ע
תאריך סיום התפקיד האחר מכהן
תפקידים אחרים עובד התעשייה האווירית
רקע מקצועי או הכשרה קצין ומהנדס
אבי רואה (בחולצה לבנה מימין) בזמן ביקור של הנשיא ראובן ריבלין במכינה בעלי (2014)

אבי רואה (נולד ב-1954) הוא ראש המועצה האזורית מטה בנימין שבמחוז יהודה ושומרון משנת 2007. נמנה עם מייסדי היישוב כוכב יעקב. יו"ר מועצת יש"ע הנוכחי.

תולדות חייו[עריכת קוד מקור | עריכה]

רואה נולד בשנת 1954 בתוניס. הוא עלה לארץ עם משפחתו בשנת 1956. המשפחה התגוררה בעכו. הוא למד בישיבת בני עקיבא פרחי אהרון בקריית שמואל, חיפה. את שירותו הצבאי עשה בגדוד 890 של הצנחנים וסיים את שירותו בתפקיד פיקודי (סמ"פ). במילואים שירת כמפקד חבל בנימין בדרגת רב-סרן. לאחר השירות הצבאי יצא ללימודים גבוהים בטכניון וסיים כמהנדס אווירונאוטיקה. עבד שתים-עשרה שנה בתעשייה האווירית במחלקה לאווירודינמיקה ולפיתוח כלי טיס, ולקח חלק בפיתוח כלי טיס, ביניהם נטל חלק בפרויקט הלביא.

בשנת 1984 היה בין מקימי ההתנחלות כוכב יעקב ובמשך שנים שימש כיו"ר מזכירות היישוב וכחבר המליאה. בשנת 1994 הצטרף רואה לצוות העובדים של תנועת ההתיישבות "אמנה" - תנועת ההתיישבות של גוש אמונים - בהנהגתו של זאב חבר (זמביש). במשך שמונה שנים שימש כרכז יישובי בנימין ב"אמנה' והיה אחראי להקמתם, לפיתוחם ולקידומם של היישובים בתחום מועצת בנימין. בשנים האחרונות כיהן גם כראש מנהלת היישוב תל ציון כוכב יעקב. בשנת 2002, מונה על ידי פנחס ולרשטיין, ראש המועצה האזורית בנימין הקודם, לשמש כסגנו לענייני היישובים. ובשנת 2008 מונה לראש מועצת בנימין, המועצה הגדולה בארץ בשטח ובאוכלוסייה. בשנת 2013 מונה רואה ליושב ראש מועצת יש"ע.

ב-2007 נבחר לתפקיד ראש מועצת מטה בנימין. פועל לחיבור של בנימין לירושלים, על ידי פתיחת צירים חדשים וטיפול בפקקים במחסום חיזמה. כמו כן, פועל רבות למען ההתיישבות הצעירה.

בראיון שנתן בנובמבר 2007 לעלון מעייני הישועה טען רואה כי הוא "לא מקבל כל ניסיון לפרק מאחזים. זכותנו על הארץ ידועה. הגענו לארץ ישראל כדי ליישב ולפתח אותה. אם צריך להזיז מישהו זה את הערבים ולא אותנו. במקרים מסוימים לפצות אותם... בכל משא ומתן עם המדינה, עמדת הפתיחה שלנו היא שצריך להכשיר את כל המאחזים. כל מאחז נמצא על מקומו מסיבה מהותית... אני אומר בצורה ברורה: צריך להאבק נגד כל אפשרות של עקירה. מה שהיה בגוש קטיף לא יכול לחזור שוב. המאבק צריך להיות יותר קרוב למה שהיה בעמונה מאשר למה שהיה בגוש קטיף".[1]

רואה אב לשישה מנישואיו הראשונים לאידית. לאחר מות רעייתו בתאונת דרכים נישא בשנת 2005 להדסה, אלמנתו של דרור וינברג, ולשניים בן משותף. משפחתם המאוחדת בת 13 ילדים.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא אבי רואה בוויקישיתוף

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]