אילת מצגר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית

אילת מצגר (נולדה ב-13 בדצמבר 1963, כ"ז בכסלו תשכ"ד) היא אשת תקשורת ישראלית, נציבת פניות ציבור בארגון ועידת התביעות ולשעבר מנכ"לית הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

מצגר נולדה ב-1963 בקליפורניה, ארצות הברית וגדלה בטורונטו, קנדה. בגיל 18 עלתה לישראל. היא השנייה מבין שלושת ילדיהם של אורי זהר ושלומית. בשנת 1989 סיימה תואר בוגר ביחסים בין-לאומיים, ולימודי ערבית והמזרח התיכון באוניברסיטה העברית. מאוחר יותר סיימה תואר שני במדיניות ציבורית וממשל באוניברסיטה העברית.  בשנת 2002 סיימה לימודי מיומנות ניהול למנהלים בכירים במרכז הישראלי לניהול[1].  דוברת אנגלית, עברית וצרפתית.

מצגר נשואה, ולה שלושה ילדים (שני בנים ובת).

קריירה[עריכת קוד מקור | עריכה]

מצגר החלה בעבודתה בתקשורת ב-1988 שמשה כמתרגמת ועורכת חדשות בלשכת העיתונות הממשלתית עד 1989, בתפקידה עסקה בתרגום מעברית לאנגלית של מהדורות ומבזקי החדשות ברדיו  עבור עיתונאים זרים הפועלים בישראל.

בין השנים 1990- 1993 הייתה מנהלת רכש תוכניות במנהלת ההקמה של שידורי ערוץ 2, במשרד התקשורת, שם הייתה אחראית לרכש תוכניות זרות לשידור במסגרת שידורי הניסיון של ערוץ 2 והתנהלותו, לקיום משא ומתן, עריכת חוזי רכישת זכויות שידור מול חברות בישראל ובעולם. בין השנים 1993- 2001 הייתה ראש אגף פרסומות, סקרים ומידע – אחראית על חוק חופש המידע ברשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו. במסגרת תפקידה הייתה אחראית על הקמת מערך הפיקוח על תשדירי הפרסומות המשודרים בערוצים המסחריים, הקמת תחום המחקר ברשות השנייה וקביעת מערך מדידת שיעורי הצפייה בטלוויזיה המסחרית- הוועדה הישראלית למידרוג, שעמדה בראשה בשנים 2000- 2001. ב-2004 הייתה חברה בוועדת פרס סוקולוב לעיתונות[1] .  

בין השנים 2001- 2012 מצגר שימשה כסמנכ"ל לענייני טלוויזיה ברשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו. במסגרת תפקידה הייתה אחראית על מערך ההסדרה של פעילות ערוצי השידור המסחריים – ערוצים 2, 10 וחברות החדשות. בנוסף, הייתה אחראית על קביעת מדיניות ההסדרה, אכיפה וקביעת סנקציות כלפי גורמי השידור. מצגר הייתה אחראית גם על קביעת המלצות למועצת הרשות במסגרת הליכי מכרז של הערוצים 2 ו-10. הייתה אחראית לאישור לוחות השידור של הערוצים, אחראית להכנת דוחות תקופתיים של תפקוד הערוצים לציבור ולמשרדי הממשלה וגורמי ההסדרה הרלוונטיים וקיום קשרי עבודה רציפים עם איגודי הפרסום, איגודי היוצרים, גורמי השידור וגורמי ציבור בעלי עניין.

בשנים 2006, 2007, 2012 ו-2013 הייתה מצגר מנכ"לית בפועל של הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו והייתה אחראית על ניהול ארגון ציבורי סטטוטורי, הובלת תהליך התייעלות של צמצום של התקציב ומצבת כוח אדם, הובלת תהליכים משמעותיים מול שוק הטלוויזיה, ההפקה, הפרסום והמגזר הציבורי. בנוסף, הייתה אחראית על הענקת רישיונות שידור מסחריים – ציבוריים בערוצי הטלוויזיה 2 ו- 10 וב- 16 תחנות רדיו אזוריות כמו גם על רגולציה בשידורים בערוצים אלו. מצגר הייתה גם אחראית להפעלת מערך השידור הדיגיטלי קרקעי (עידן+).

בין השנים 2013- 2015 שימשה כמשנה למנכ"ל, אחראית על מדיניות, מחקר ופיתוח והפקות ברשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו. במסגרת תפקידה הייתה אחראית על גיבוש אסטרטגיות רפורמה וקביעת מדיניות להשגת יעדי הארגון, ניהול צוות מחקר וביצוע מחקרים בישראל ובעולם, כתיבת מסמכי מדיניות, דוחות מקצועיים ודוח ועדה ציבורית, ניהול תהליכי מכרז של הפקות, גיבוש תוכניות עבודה, תשתיות והקצאות התקציב לגורמי ביצוע חיצוניים.  

מאז מרץ 2016  משמשת כנציבת פניות ציבור בוועידת התביעות[2].  

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ 1 2 מבוסס על מידע ביבליוגרפי - קורות החיים של אילת מצגר
  2. ^ איילת מצגר מונתה לנציבת פניות הציבור של ועידת התביעות, ועידת התביעות (ארכיון)