ויקיפדיה:תמונה מומלצת/הוספה למומלצות/דיונים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
דף זה מיועד אך ורק לדיונים אודות תמונות מומלצות
לפני המלצה על תמונה כלשהי יש לקרוא את הקריטריונים לקביעת תמונה מומלצת

הוספת תמונות מומלצות חדשות:

מומלצים קודמים:

סטטיסטיקות:

נהלים[עריכת קוד מקור]

 • על התמונות המוצעות לעמוד בקריטריונים הנדרשים. תמונה ברישיון שימוש הוגן, אינה יכולה להיות תמונה מומלצת.
 • ההחלטה מתקבלת ברוב של 60% עם לפחות 4 המלצות חיוביות.
 • רק אחראי המיזם יקבעו את תוצאות ההחלטה ויארכבו את הדיון. ההחלטה תתקבל בקונצנזוס בקרב אחראי המיזם.
 • כל משתמש רשום רשאי להצביע. קולותיהם של הטרולים ובובות הקש לא נספרים. משתמש שמקבל תשלום עבור כתיבתו לא יכול לקחת חלק בהצבעה זו. ראו פרטים בוויקיפדיה:עריכה בתשלום.
 • משך ההצבעה הוא בין חמישה לעשרה ימים. כל הצבעה שתיעשה לאחר 10 ימים מיום שהתמונה הועלתה לדיון לא תיחשב. הדיון לא ייסגר לפני עבור חמישה ימים מיום העלאת התמונה לדיון.
 • מומלץ שמעלה התמונה לדיון (ומקורה בוויקישיתוף) יוסיף לה לאחר מכן את התבנית בדוגמה: {{Assessments|hewiki=1|hewiki-nom=ארכיון 11 # קירגיזי}} שפירושו שהתמונה מומלצת בוויקיפדיה העברית. ראו דוגמה בקובץ:Kyrgyzstan - Kyrgyz person in the market at Karakol.jpg.

מספר דגשים[עריכת קוד מקור]

חברים יקרים. בזמן האחרון עלו כמה נקודות שהיו לא ברורות, ולכן ארצה לחדד אותם.

 • כל משתמש רשאי להציע עד 2 תמונות בשבוע.
 • במידה ומציעים אופציה א וב, לרוב רק אחת מהן תוכל להיבחר. אם שתי התמונות יפות הייתי מציעה להציע את שתיהן בנפרד בהפרש זמן אחת מהשנייה (ואז הן תוצגנה לרוב בהפרש של חודש אחת מהשנייה). חבל לפספס תמונות יפות כך...
 • על הדיונים להתנהל עניינית על התמונה עצמה. במידה ורוצים לאסור על סוגים מסוימים של תמונות יש להציע את זה בדף השיחה.
 • על הדיון להשאר תרבותי! תגובות מבזות, או ארסיות אמחק, והקול לא יספר.

אני מודה לכל מי שמשתתף במיזם. הוא משגשג ופורח בזכותכם. תודה רבה Face-smile.svg דריה - שיחה 09:38, 5 ביולי 2016 (IDT)

דגשים נוספים:

 • יש להימנע ככל האפשר להשתמש בטקסט לועזי (אין צורך בשמות לטיניים מדעיים של בעלי חיים).
 • אין לקשר ל"קישורים אדומים" ויש להכחיל את הקישור בטרם הצעת התמונה, שכן תמונה עם קישור אדום לא תיבחר (או ההפנייה לערך תימחק). דרור - שיחה 13:15, 2 בדצמבר 2016 (IST)

דיונים[עריכת קוד מקור]

תקופת ההצבעה:

ההצבעות מטה מתייחסות לתמונות אשר תוצגנה בחודש אוקטובר 2017:

הצבעות:

הוא הלך בשדות[עריכת קוד מקור]

הרומן "הוא הלך בשדות" (1947) מאת משה שמיר נתפש כאחד הטקסטים המכוננים של החברה הישראלית לאחר קום המדינה. דמותו של גיבור הסיפור, אורי, תרמה רבות לעיצוב דמותו של ה"צבר" הישראלי. בשנת 1948 הועלה הרומן כמחזה בתיאטרון הקאמרי בבימויו של יוסף מילוא עם תפאורה מאת אריה נבון. ב-1967 ביים מילוא סרט קולנוע על פי הספר בכיכובו של אסי דיין.

Talmor Yair - שיחה 12:04, 16 במאי 2017 (IDT)

התמונה צולמה ב-1947 ועל כן לא צריך לבקש שום דבר. Talmor Yair - שיחה 18:31, 17 במאי 2017 (IDT)
בהחלט צריך, הבעיה היא צילום סצנה של מחזה, שיש לו זכויות יוצרים. לא על התמונה עצמה. חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 20:37, 21 במאי 2017 (IDT)
גיאה, מה דעתך? חנה Hanayשיחהמיזם אוניברסיטת חיפה - תוכנית רודרמן 02:03, 22 במאי 2017 (IDT).
תבנית {{PD-Israel}} מתייחסת לתמונות בלבד והיצירה - מחזה נכללת במסגרת "יצירה דרמטית". הזכויות הם של הבימאי. מהלך חייו ומעל ל70 שנה אחר פטירתו. Geagea - שיחה 02:09, 22 במאי 2017 (IDT)
 • פרק העלילה חסר מאוד. הוכחה לדעתי (שתובא בסוף): "אין להפנות מתמונה מומלצת לקצרמר או לערך לשכתוב/עריכה." - כאן הכוונה מגוונת גם להשלמת הערך, ולכן עד שלא יושלם הערך, דעתי היא Symbol oppose vote.svg נגד. בברכה, BDaniel - שיחה 09:58, 17 במאי 2017 (IDT)
 • Symbol oppose vote.svg נגד--היידן 16:53, 17 במאי 2017 (IDT)

אנהאלטר באנהוף[עריכת קוד מקור]

אנהאלטר באנהוף הייתה תחנת רכבת חשובה בברלין, שאיננה קיימת עוד, מלבד החזית, שנותרה כזכר למה שהתרחש שם בתקופת השואה. בתחילת חודש יוני 1942 החלו הנאצים לגרש את הקשישים מקרב תושביה היהודים של ברלין לגטו טרזיינשטט. "הסעות הזקנים" החלו כאן, בתחנת-הרכבת אנהלטר, ונמשכו כמעט עד לסוף המלחמה. ב-1945 נהרס רוב התחנה בהפצצות בעלות הברית.

מיזם קורונה[עריכת קוד מקור]

מטוס לוכד קפסולה המכילה את סרטי הצילום שהוצאו מאחד מלווייני מיזם קורונה. במסגרת מיזם זה של צבא ארצות הברית, לצילום לוויני של אזורים נרחבים בעולם בדגש על המזרח התיכון וברית המועצות בין השנים 1959-1972, צולמו כמיליון תמונות.

ז'אן מישל ז'אר[עריכת קוד מקור]

ז'אן מישל ז'אר הוא מלחין מוזיקה אלקטרונית צרפתי. ז'אר הופיע בישראל בפעם הראשונה ב-6 באפריל 2017 במצדה, ז'אר בחר להופיע במצדה במטרה לעורר מודעות להיעלמותו של ים המלח.