ויקיפדיה:תמונה מומלצת/הוספה למומלצות/דיונים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
דף זה מיועד אך ורק לדיונים אודות תמונות מומלצות
לפני המלצה על תמונה כלשהי יש לקרוא את הקריטריונים לקביעת תמונה מומלצת

הוספת תמונות מומלצות חדשות:

מומלצים קודמים:

סטטיסטיקות:

נהלים[עריכת קוד מקור]

  • על התמונות המוצעות לעמוד בקריטריונים הנדרשים. תמונה ברישיון שימוש הוגן, אינה יכולה להיות תמונה מומלצת.
  • ההחלטה מתקבלת ברוב של 60% עם לפחות 4 המלצות חיוביות.
  • רק אחראי המיזם יקבעו את תוצאות ההחלטה ויארכבו את הדיון. ההחלטה תתקבל בקונצנזוס בקרב אחראי המיזם.
  • כל משתמש רשום רשאי להצביע. קולותיהם של הטרולים ובובות הקש לא נספרים. משתמש שמקבל תשלום עבור כתיבתו לא יכול לקחת חלק בהצבעה זו. ראו פרטים בויקיפדיה:עריכה בתשלום.
  • תקופת ההצבעה תארך בין 10-5 ימים. כל הצבעה שתיעשה לאחר 10 ימים מיום שהתמונה הועלתה לדיון לא תיחשב. הדיון לא ייסגר לפני עבור חמישה ימים מיום העלאת התמונה לדיון.
  • מומלץ שמעלה התמונה לדיון (ומקורה בוויקישיתוף) יוסיף לה לאחר מכן את התבנית בדוגמה: {{Assessments|hewiki=1|hewiki-nom=ארכיון 11 # קירגיזי}} שפירושו שהתמונה מומלצת בוויקיפדיה העברית. ראו דוגמה בקובץ:Kyrgyzstan - Kyrgyz person in the market at Karakol.jpg.

דיונים[עריכת קוד מקור]

תקופת ההצבעה:

ההצבעות מטה מתייחסות לתמונות אשר תוצגנה בחודש יולי 2016:

הצבעות:

V[עריכת קוד מקור]

אופציה א[עריכת קוד מקור]

איש בקוספליי של V.‏ V הוא הדמות המרכזית ברומן גרפי ונדטה, שפניה מכוסות במסיכה של גאי פוקס. הרומן הגרפי בכתיבתו של אלן מור עוסק רבות בדיכוי פוליטי, זכויות האדם , אנרכיזם, ומשטר טוטליטרי. הרומן קיבל פופולריות רבה ועבר עיבוד קולנוע לסרט בבימוים של האחים ואשובסקי (האחיות בהמשך).

קומיקס פולחן. Corvus‏,(Nevermore)‏ 10:10, 26 באפריל 2016 (IDT)

אופציה ב[עריכת קוד מקור]

איש בקוספליי של V.‏ V הוא הדמות המרכזית ברומן גרפי ונדטה, שפניה מכוסות במסיכה של גאי פוקס. הרומן הגרפי בכתיבתו של אלן מור עוסק רבות בדיכוי פוליטי, זכויות האדם , אנרכיזם, ומשטר טוטליטרי. הרומן קיבל פופולריות רבה ועבר עיבוד קולנוע לסרט בבימוים של האחים ואשובסקי (האחיות בהמשך).

קומיקס פולחן. Corvus‏,(Nevermore)‏ 10:10, 26 באפריל 2016 (IDT)

הדואומו די מילאנו[עריכת קוד מקור]

דואומו די מילאנו ביום חורפי על רקע קשת בענן. הדואומו היא קתדרלה גותית במילאנו, איטליה. היא נחשבת לאחת הקתדרלות הגותיות היפות והגדולות ביותר. מארק טוויין כתב עליה: "אומרים שהקתדרלה במילאנו היא שנייה רק לזאת של פטרוס הקדוש ברומא. איני מבין איך היא יכולה להיות שנייה למשהו שנעשה בידי אדם."

רוברט היינליין[עריכת קוד מקור]

רוברט היינליין היה סופר מדע בדיוני משפיע במאה ה-20. תרם רבות לפרסום הסוגה. במשך שנים רבות נחשב היינליין, לצדם של אייזק אסימוב וארתור סי. קלארק, לאחד מ"שלושת הגדולים" של סופרי המדע הבדיוני. הוא זכה במספר פרסי הוגו על יצירתו ובפרס נבולה על מפעל חיים.

דה מאסטר אוף מכונת כתיבה. Corvus‏,(Nevermore)‏ 18:40, 29 באפריל 2016 (IDT)

הקטור ברליוז[עריכת קוד מקור]

הקטור ברליוז היה מלחין צרפתי מהתקופה הרומנטית (המאה ה-19), הידוע בעיקר בזכות הסימפוניה הפנטסטית שהלחין ב-1830, ובזכות הרקוויאם שהלחין ב-1837. סגנונו של ברליוז אופייני לתקופה הרומנטית - הבעה והחצנה של רגשות, חשיבות גדולה מאוד לאפקטים תזמוריים ולחומר המוזיקלי, והזנחה מסוימת של צורות ארגון החומר שהיו מקובלות בתקופה הקלאסית.

תומר - שיחה 20:03, 29 באפריל 2016 (IDT)

הקרנף של דירר[עריכת קוד מקור]

הקרנף של דירר הוא חיתוך עץ שיצר הצייר הגרמני אלברכט דירר בשנת 1515. היצירה התבססה על תיאור כתוב ועל סקיצה של צייר אנונימי של קרנף הודי שהובא לליסבון בתחילת אותה שנה. דירר מעולם לא ראה קרנף זה, שהיה הקרנף הראשון שנראה באירופה מאז התקופה הרומית. למרות אי-דיוקים אנטומיים, חיתוך העץ של דירר הפך לפופולרי מאוד באירופה, הועתק פעמים רבות בשלוש מאות השנים לאחר שצויר, ונחשב כדמות נאמנה של קרנף עד שלהי המאה ה-18.

תומר - שיחה 20:08, 29 באפריל 2016 (IDT)

אני ג'אמפ קאנון[עריכת קוד מקור]

אני ג'אמפ קאנון הייתה אסטרונומית אמריקאית זוכת מדליית הנרי דרייפר‎. עבודתה המרכזית בגינה התפרסמה היא סיווג ספקטרלי של כוכבים לפי ספקטרום הפליטה שלהם. סיווג הכוכבים, הזכור באותיות הראשונות של המשפט Oh, Be A Fine Girl, Kiss Me פותח על ידה.

מדענית משפיעה, חבל שלא הכי מפורסמת. Corvus-TAU - שיחה 11:49, 1 במאי 2016 (IDT)

פדרו השני, קיסר ברזיל[עריכת קוד מקור]

פדרו השני, קיסר ברזיל (1891-1825) היה הקיסר השני והאחרון של האימפריה הברזילאית. פדרו השני שלט בברזיל במשך 49 שנים, כשליט ליברלי ואהוד.

קרל נילסן[עריכת קוד מקור]

קרל נילסן היה מנצח, כנר והמלחין הדני הנודע ביותר בעולם. בהערכה הרבה ביותר זיכו אותו שש הסימפוניות שלו.

פרדי[עריכת קוד מקור]

בובת שעווה של פרדי מרקיורי, המוצגת במוזיאון שעווה מאדאם טוסו. מרקורי היה מוזיקאי בריטי, שהתפרסם בתור סולנה של להקת קווין. מרקיורי היה ניכר בקולו העוצמתי, תנועותיו על במה, תוכן שיריו וגישת הביצוע שלו. נחשב לאחד מזמרי הרוק הגדולים בכל הזמנים. מקרורי שנולד בזנזיבר ב-1946 היה פרסי במוצאו ובמקור בא מהדת הזורואסטריות. נפטר בגיל 45 כתוצאה ממחלת האיידס.

איך אפשר להצביע נגד פרדי? אפילו שזו רק בובה. Corvus-TAU - שיחה 19:40, 2 במאי 2016 (IDT)

היעל ועקרון ההכבדה[עריכת קוד מקור]

יעל נובי בעל קרניים גדולות במיוחד. קרני היעל הם דוגמה לעקרון ההכבדה בזואולוגיה בה מאפיינים חיצוניים של בעל החיים דוגמת קרניים, נוצות צבעוניות ובליטות נוספות, גדלים וגדלים באופן עקבי כדי להעיד על חוזקו וכשירותו של הזכר הנושא אותם. העיקרון נוסח על ידי הזואולוג הישראלי אמוץ זהבי.