ויקיפדיה:תמונה מומלצת/הוספה למומלצות/דיונים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
דף זה מיועד אך ורק לדיונים אודות תמונות מומלצות
לפני המלצה על תמונה כלשהי יש לקרוא את הקריטריונים לקביעת תמונה מומלצת

הוספת תמונות מומלצות חדשות:

מומלצים קודמים:

סטטיסטיקות:

נהלים[עריכת קוד מקור]

 • על התמונות המוצעות לעמוד בקריטריונים הנדרשים. תמונה ברישיון שימוש הוגן, אינה יכולה להיות תמונה מומלצת.
 • ההחלטה מתקבלת ברוב של 60% עם לפחות 4 המלצות חיוביות.
 • רק אחראי המיזם יקבעו את תוצאות ההחלטה ויארכבו את הדיון. ההחלטה תתקבל בקונצנזוס בקרב אחראי המיזם.
 • כל משתמש רשום רשאי להצביע. קולותיהם של הטרולים ובובות הקש לא נספרים. משתמש שמקבל תשלום עבור כתיבתו לא יכול לקחת חלק בהצבעה זו. ראו פרטים בויקיפדיה:עריכה בתשלום.
 • משך ההצבעה הוא בין חמישה לעשרה ימים. כל הצבעה שתיעשה לאחר 10 ימים מיום שהתמונה הועלתה לדיון לא תיחשב. הדיון לא ייסגר לפני עבור חמישה ימים מיום העלאת התמונה לדיון.
 • מומלץ שמעלה התמונה לדיון (ומקורה בוויקישיתוף) יוסיף לה לאחר מכן את התבנית בדוגמה: {{Assessments|hewiki=1|hewiki-nom=ארכיון 11 # קירגיזי}} שפירושו שהתמונה מומלצת בוויקיפדיה העברית. ראו דוגמה בקובץ:Kyrgyzstan - Kyrgyz person in the market at Karakol.jpg.

מספר דגשים[עריכת קוד מקור]

חברים יקרים. בזמן האחרון עלו כמה נקודות שהיו לא ברורות, ולכן ארצה לחדד אותם.

 • כל משתמש רשאי להציע עד 2 תמונות בשבוע.
 • במידה ומציעים אופציה א וב, לרוב רק אחת מהן תוכל להיבחר. אם שתי התמונות יפות הייתי מציעה להציע את שתיהן בנפרד בהפרש זמן אחת מהשנייה (ואז הן תוצגנה לרוב בהפרש של חודש אחת מהשנייה). חבל לפספס תמונות יפות כך...
 • על הדיונים להתנהל עניינית על התמונה עצמה. במידה ורוצים לאסור על סוגים מסוימים של תמונות יש להציע את זה בדף השיחה.
 • על הדיון להשאר תרבותי! תגובות מבזות, או ארסיות אמחק, והקול לא יספר.

אני מודה לכל מי שמשתתף במיזם. הוא משגשג ופורח בזכותכם. תודה רבה Face-smile.svg דריה - שיחה 09:38, 5 ביולי 2016 (IDT)

דגשים נוספים:

 • יש להימנע ככל האפשר להשתמש בטקסט לועזי (אין צורך בשמות לטיניים מדעיים של בעלי חיים).
 • אין לקשר ל"קישורים אדומים" ויש להכחיל את הקישור בטרם הצעת התמונה, שכן תמונה עם קישור אדום לא תיבחר (או ההפנייה לערך תימחק). דרור - שיחה 13:15, 2 בדצמבר 2016 (IST)

דיונים[עריכת קוד מקור]

תקופת ההצבעה:

ההצבעות מטה מתייחסות לתמונות אשר תוצגנה בחודש יוני 2017:

הצבעות:

עץ החיים של קירכר[עריכת קוד מקור]

איור של עץ החיים מעת אתנסיוס קירכר, 1652. התרשים מתאר את שעשרת הספירות, רבדים בהופעת האלוהות בקבלה. ספירה היא אחד ממושגי יסוד בקבלה, שהופיע לראשונה בספר יצירה.

מיסטיקה יהודית. Corvus‏,(Nevermore)‏ 18:23, 14 בינואר 2017 (IST)

גולם[עריכת קוד מקור]

גולם א'[עריכת קוד מקור]

רבי יהודה ליווא בן בצלאל (מהר"ל) יוצר את הגולם מפראג, איור מסוף המאה ה-19. הגולם בפולקלור היהודי גולם הוא יצור דמוי אדם הנוצר מחומר דומם שמקובל הפיח בו רוח חיים. האגדה מספרת כי הגולם שימש את הרב כשליח המטיל אימה על מפיצי עלילות דם על היהודים בפראג, עד שיום אחד היווה סכנה גדולה וחוסל על ידי מהר"ל בבית הכנסת "אלטנוישול".

עוד מיסטיקה יהודית. Corvus‏,(Nevermore)‏ 13:36, 15 בינואר 2017 (IST)

 • Symbol question.svg מתלבט: בעד בעיקר בגלל הנושא והגיוון, אבל הקובץ לא עומד בדרישות הגודל. ‏MathKnight-at-TAU שיחה 13:40, 15 בינואר 2017 (IST)
 • Symbol oppose vote.svg נגד BDaniel - שיחה 13:49, 15 בינואר 2017 (IST)
 • Symbol oppose vote.svg נגד חצי חציל 19:15, 15 בינואר 2017 (IST)
 • Symbol oppose vote.svg נגד נושא מעניין מאוד, אבל די משעמם ויזואלית מינוזיג - שיחה 19:46, 15 בינואר 2017 (IST)
 • Symbol oppose vote.svg נגד BAswim - שיחה 01:40, 16 בינואר 2017 (IST)
 • Symbol oppose vote.svg נגד דוג'רית - שיחה 18:03, 18 בינואר 2017 (IST)

גולם ב'[עריכת קוד מקור]

רבי יהודה ליווא בן בצלאל (מהר"ל) יוצר את הגולם מפראג, איור מסוף המאה ה-19. הגולם בפולקלור היהודי גולם הוא יצור דמוי אדם הנוצר מחומר דומם שמקובל הפיח בו רוח חיים. האגדה מספרת כי הגולם שימש את הרב כשליח המטיל אימה על מפיצי עלילות דם על היהודים בפראג, עד שיום אחד היווה סכנה גדולה וחוסל על ידי מהר"ל בבית הכנסת "אלטנוישול".

גרסה אחרת של אותו האיור. Corvus‏,(Nevermore)‏ 21:23, 15 בינואר 2017 (IST)

קתרין ג'ונסון[עריכת קוד מקור]

קתרין ג'ונסון היא מתמטיקאית אפרו-אמריקאית הנודעת בתרומתה לתוכנית החלל האמריקאית. בין היתר, ביצעה את חישוב הגיבוי הידני למשימת מרקורי-אטלס 6 של ג'ון גלן, שבה נעשה לראשונה שימוש במחשב אלקטרוני לקביעת המסלול ומיקום הנחיתה. ב-2015 הוענקה לה מדליית החירות הנשיאותית. ב-2016 יצא לאקרנים סרט הקולנוע "מאחורי המספרים" על פעילותן של ג'ונסון ונשים אפרו-אמריקאיות נוספות בתוכנית מרקורי ובנאס"א.

חיל הים של ארצות הברית[עריכת קוד מקור]

חייל חיל הים של ארצות הברית יורה במקלע כבד M2 בראונינג 0.5. מקלע ה-M2 בראונינג פותח ב-1918 על ידי מהנדס הנשק והממציא ג'ון בראונינג. אחרי מספר שיפורים הוא נכנס לשירות ב-1932 בכוחות המזוינים של ארצות הברית (כלל הזרועות), ונמצא בשירות עד היום. ה-M2 נמצא גם בשירות צה"ל בדגם M2-HQCB עם קנה מעובה להחלפה מהירה.

פילון רעמסס השני[עריכת קוד מקור]

פילון רעמסס השני בכניסה למקדש לוקסור, המוביל לשדרת ספינקסים בעלי ראשי אדם, המשתרעת על פני 3 ק"מ, שחיברה בין מקדש לוקסור לכרנך. שני פסלים אדירי ממדים של רעמסס השני שומרים על הפילון. שני אובליסקים בגובה 25 מ', נמצאים לצידם, אולם היום נותר רק אחד, מכיוון שהשני נמצא בכיכר הקונקורד בפריז.

פרנו[עריכת קוד מקור]

תצלום אווירי פנורמי של מרכז העיר פרנו, העיר החמישית בגודלה במדינת אסטוניה. פרנו, עיר נמל שמאז שנת 1996 מוכרת כ"בירת הקיץ" של אסטוניה, שוכנת במרחק 129 ק"מ דרומית לבירה טאלין. בזכות האקלים המתון והמיקום הגאוגרפי של העיר, היא מוכרת כעיר קיט ונופש באזור הבלטי ובסקנדינביה.

תומר - שיחה 20:20, 17 בינואר 2017 (IST)

האדיר והסופה[עריכת קוד מקור]

מטוסי קרב מדגמי F-35I אדיר ו-F-16I סופה של חיל האוויר הישראלי, בטיסת הבכורה של ה-F-35 בישראל, דצמבר 2016. ה-F-16I הוא מטוס קרב רב-משימתי מתקדם מדור 4.5 וה-F-35I הוא מטוס קרב רב-משימתי חמקן מדור 5. שני המטוסים מצוידים במערכות אוויוניקה, לוחמה אלקטרונית וקשר ותקשוב מתקדמות במיוחד, כאשר על המערכות האמריקניות נוספות מערכות מתקדמות ייחודיות תוצרת התעשיות הבטחוניות של ישראל.

ג'ואקינו רוסיני[עריכת קוד מקור]

ג'ואקינו רוסיני היה מלחין איטלקי. בסך הכול הותיר אחריו במהלך שני עשורים, 39 אופרות שונות. בפרק זמן זה קנה לעצמו שם של אומן האופרה בופה (האופרה הקומית), אף שכתב גם אופרות רציניות. נקבר בפר לשז בשנת 1868. ב-1877 הועבר גופו לפירנצה שבאיטליה מולדתו.

מוזמנים לשנות או לערוך את הטקסט :) סנופקין - שיחה 00:47, 20 בינואר 2017 (IST)