ויקיפדיה:תמונה מומלצת/הוספה למומלצות/דיונים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
דף זה מיועד אך ורק לדיונים אודות תמונות מומלצות
לפני המלצה על תמונה כלשהי יש לקרוא את הקריטריונים לקביעת תמונה מומלצת

הוספת תמונות מומלצות חדשות:

מומלצים קודמים:

סטטיסטיקות:

נהלים[עריכת קוד מקור]

 • על התמונות המוצעות לעמוד בקריטריונים הנדרשים. תמונה ברישיון שימוש הוגן, אינה יכולה להיות תמונה מומלצת.
 • ההחלטה מתקבלת ברוב של 60% עם לפחות 4 המלצות חיוביות.
 • רק אחראי המיזם יקבעו את תוצאות ההחלטה ויארכבו את הדיון. ההחלטה תתקבל בקונצנזוס בקרב אחראי המיזם.
 • כל משתמש רשום רשאי להצביע. קולותיהם של הטרולים ובובות הקש לא נספרים. משתמש שמקבל תשלום עבור כתיבתו לא יכול לקחת חלק בהצבעה זו. ראו פרטים בויקיפדיה:עריכה בתשלום.
 • משך ההצבעה הוא בין חמישה לעשרה ימים. כל הצבעה שתיעשה לאחר 10 ימים מיום שהתמונה הועלתה לדיון לא תיחשב. הדיון לא ייסגר לפני עבור חמישה ימים מיום העלאת התמונה לדיון.
 • מומלץ שמעלה התמונה לדיון (ומקורה בוויקישיתוף) יוסיף לה לאחר מכן את התבנית בדוגמה: {{Assessments|hewiki=1|hewiki-nom=ארכיון 11 # קירגיזי}} שפירושו שהתמונה מומלצת בוויקיפדיה העברית. ראו דוגמה בקובץ:Kyrgyzstan - Kyrgyz person in the market at Karakol.jpg.

מספר דגשים[עריכת קוד מקור]

חברים יקרים. בזמן האחרון עלו כמה נקודות שהיו לא ברורות, ולכן ארצה לחדד אותם.

 • כל משתמש רשאי להציע עד 2 תמונות בשבוע.
 • במידה ומציעים אופציה א וב, רק אחת מהן תוכל להבחר. אם שתי התמונות יפות הייתי מציעה להציע את שתיהן בנפרד בהפרש זמן אחת מהשניה. חבל לפספס תמונות יפות כך...
 • על הדיונים להתנהל עניינית על התמונה עצמה. במידה ורוצים לאסור על סוגים מסויימים של תמונות יש להציע את זה בדף השיחה.
 • על הדיון להשאר תרבותי! תגובות מבזות, או ארסיות אמחק, והקול לא יספר.

אני מודה לכל מי שמשתתף במיזם. הוא משגשג ופורח בזכותכם. תודה רבה Face-smile.svg דריה - שיחה 09:38, 5 ביולי 2016 (IDT)


דיונים[עריכת קוד מקור]

תקופת ההצבעה:

ההצבעות מטה מתייחסות לתמונות אשר תוצגנה בחודש ינואר 2017:

הצבעות:

בית אסיה[עריכת קוד מקור]

אפשרות א'[עריכת קוד מקור]

בית אסיה הוא מבנה משרדים בן 7 קומות, השוכן ברחוב ויצמן במרכז תל אביב. הבניין תוכנן על ידי האדריכל מרדכי בן חורין והמהנדסת רחל רוזנטל,והוקם בשנת 1979. המבנה הוא אחד מהבניינים המוכרים בתל אביב, וידוע בשל צורתו המעוגלת המאפיינת אדריכלות פוסטמודרנית. במבנה שוכנות מספר שגרירויות, ביניהן אלו של שוודיה, וייטנאם ואיטליה.

מבנה יפה, אור וצל, קומפוזיציה, אופניים. נתנאל - שיחה - קפצו לי 01:05, 18 באוקטובר 2016 (IDT)

 • Symbol question.svg מתלבט. יש דומיננטיות גדולה מידי לכביש ולמכוניות ולרוכב האופניים, וגם העצים מסתירים את הבניין. אולי יש תמונה ממצה יותר של הבניין? נחי - שיחה 09:46, 18 באוקטובר 2016 (IDT)
הבניין נמצא בעיר והוא חלק ממנה, תמונה שתציג רק אותו תביא את הנושא בצורה פחות טובה, לדעתי. אני גם מאוד אוהב את התמונה הזו ספציפית, אבל אם תהיה עוד דרישה אציג אופציה ב. יש המון תמונות יפות בקטגוריה בויקישיתוף. נתנאל - שיחה - קפצו לי 13:09, 18 באוקטובר 2016 (IDT)
צריך לתפוס את בניין הזה ברגע אחר או בזווית אחרת. אולי אם מצעד הגאווה עובר לידו, אז במצעד...כרוני המשלש - שיחה 13:13, 18 באוקטובר 2016 (IDT)

אפשרות ב'[עריכת קוד מקור]

בית אסיה הוא מבנה משרדים בן 7 קומות, השוכן ברחוב ויצמן במרכז תל אביב. הבניין תוכנן על ידי האדריכל מרדכי בן חורין והמהנדסת רחל רוזנטל,והוקם בשנת 1979. המבנה הוא אחד מהבניינים המוכרים בתל אביב, וידוע בשל צורתו המעוגלת המאפיינת אדריכלות פוסטמודרנית. במבנה שוכנות מספר שגרירויות, ביניהן אלו של שוודיה, וייטנאם ואיטליה.

גשם חומצי[עריכת קוד מקור]

אפשרות א׳[עריכת קוד מקור]

ענני גשם חומצי מעל חופי קוראסאו. גשם חומצי הוא השם הנפוץ למשקעים שדרגת החומציות שלהם נמוכה מ-pH] 5.6 עקב הימצאותן של חומצות הנפלטות ממפעלים וכלי רכב מזהמים כתוצאה משריפת פחם ודלק אחר. לרוב, מדובר במשקעים המכילים חומצה גופרתית וחומצה חנקתית. המזהמים העיקריים בגשם החומצי הם הגופרית הדו-חמצנית (SO2) ותחמוצות החנקן השונות (מהצורה NOx). בנוסף, מכיל הגשם החומצי גם פחמן חד-חמצני (CO) ההופך לחומצה פחמתית, וכן מחמצנים אחרים.

המקיסט --- על דא ועל הא 15:36, 21 באוקטובר 2016 (IDT)

 • Symbol oppose vote.svg נגד לא מבינים מה רואים. וגם התמונה לכשעצמה לא מדהימה. • צִבְיָהשיחה • כ"א בתשרי ה'תשע"ז 16:15, 23 באוקטובר 2016 (IDT)
 • Symbol oppose vote.svg נגד BAswim - שיחה 13:10, 26 באוקטובר 2016 (IDT)

אפשרות ב׳[עריכת קוד מקור]

נזק שנגרם לפסל על ידי גשם חומצי .גשם חומצי הוא השם הנפוץ למשקעים שדרגת החומציות שלהם נמוכה מ-pH 5.6 עקב הימצאותן של חומצות הנפלטות ממפעלים וכלי רכב מזהמים כתוצאה משריפת פחם ודלק אחר. לרוב, מדובר במשקעים המכילים חומצה גופרתית וחומצה חנקתית. המזהמים העיקריים בגשם החומצי הם הגופרית הדו-חמצנית (SO2) ותחמוצות החנקן השונות (מהצורה NOx). בנוסף, מכיל הגשם החומצי גם פחמן חד-חמצני (CO) ההופך לחומצה פחמתית, וכן מחמצנים אחרים.

מוסיף כאפשרות נוספת, כיוון שנראה לי די מעניין הציג בדף הראשי של וייפדיה דוגמא לנזקיו של גשם חומצי.המקיסט --- על דא ועל הא 15:36, 21 באוקטובר 2016 (IDT)

 • Symbol oppose vote.svg נגד לא מבינים מה רואים. וגם התמונה לכשעצמה לא מדהימה. • צִבְיָהשיחה • כ"א בתשרי ה'תשע"ז 16:15, 23 באוקטובר 2016 (IDT)
 • Symbol oppose vote.svg נגד BAswim - שיחה 13:10, 26 באוקטובר 2016 (IDT)

סנט מוריץ[עריכת קוד מקור]

סנט מוריץ היא עיירת נופש יוקרתית בקנטון גראובינדן בשווייץ. אוכלוסייתה מונה כ-500 בני אדם, והשפות הרשמיות בה הן רומאנש וגרמנית. העיירה אירחה את משחקי החורף האולימפיים ב-1928 וב-1948.

ְְְְְְְ מבקר המדינה - שיחה 00:03, 22 באוקטובר 2016 (IDT)

ויבורג[עריכת קוד מקור]

ויבורג היא עיר במחוז לנינגרד ברוסיה, לחופו של הים הבלטי, שאוכלוסייתה מונה כ-80 אלף תושבים. העיר הייתה בשליטת שוודיה מאז 1293 ועד המלחמה הצפונית הגדולה שאז נכבשה על ידי האימפריה הרוסית. ב-1917 קיבלה פינלנד עצמאות וויבורג (ששמה שונה לויפורי) הפכה לחלק ממנה. במסגרת המלחמות בין ברית המועצות לפינלנד במהלך מלחמת העולם השניה עברה העיר מספר פעמים בין שתי המדינות, עד שב-1947 חוזה פריז הכיר סופית בהכללתה בברית המועצות.

מבקר המדינה - שיחה 00:04, 22 באוקטובר 2016 (IDT)

קראק דה שבלייה[עריכת קוד מקור]

קראק דה שבלייה הוא מבצר צלבני גדול בדרום מערב סוריה, קרוב לעיר חומס. המבצר היה אחד ממרכזי המסדר ההוספיטלרי בסוריה, ומאוחר יותר עבר לידי הממלוכים. בשנת 2006 הוכרז כאתר מורשת עולמית. ביולי 2013, במהלך מלחמת האזרחים בסוריה, הופצץ המבצר, בו התבצרו כוחות המורדים, ואחד ממגדליו נהרס.

נתנאל - שיחה - קפצו לי 00:12, 25 באוקטובר 2016 (IDT)

מנסרה (גאומטריה)[עריכת קוד מקור]

מנסרה היא צורה מרחבית אשר לה שני בסיסים חופפים ומקבילים. אם הבסיס הוא עיגול, מתקבל גליל. בתמונה, מגדלי עזריאלי בתל אביב הם (מימין לשמאל) בדמות מנסרה ריבועית, גליל ומנסרה משולשת.

כנסיית הגואל שעל הדם[עריכת קוד מקור]

כנסיית הגואל שעל הדם, מבט מכיוון נבסקי פרוספקט. זו כנסייה רוסית אורתודוקסית הממוקמת בסנקט פטרבורג שברוסיה. הכנסייה ידועה בסגנונה הרוסי ביזנטי, והיא אחד מהאתרים הידועים ביותר בעיר.

הר אלואיס[עריכת קוד מקור]

אופציה א'[עריכת קוד מקור]

הר אאוליס על מאדים, כפי שצולם על ידי רובר "קיוריוסיטי" של מארס סיינס לברטורי ב-2015. מאדים הוא כוכב לכת ארצי, המזכיר בתכונות פיזיות רבות את כדור הארץ. מסתו של מאדים היא כעשירית מסת ארץ והוא בעל אטמוספרה המורכבת בעיקר מפחמן דו חמצני וחנקן והיא דלילה בהרבה ביחס לאטמוספרית כדור הארץ. פני השטח שלו סלעיים ועשירים בתחמוצות ברזל.

צילום מעולם אחר. Corvus‏,(Nevermore)‏ 13:04, 27 באוקטובר 2016 (IDT)

 • Symbol support vote.svg בעד - לא צילמת את זה בערבה? Liad Malone - שיחה 13:10, 27 באוקטובר 2016 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעדMathKnight (שיחה) 14:03, 27 באוקטובר 2016 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעדחיים 7שיחה • כ"ה בתשרי ה'תשע"ז • 14:04, 27 באוקטובר 2016 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד--מינוזיג - שיחה 17:59, 27 באוקטובר 2016 (IDT)
 • Symbol support vote.svg בעד המקיסט --- על דא ועל הא 18:41, 27 באוקטובר 2016 (IDT)
 • Symbol oppose vote.svg נגד הגרסה הזו, Symbol support vote.svg בעד הגרסה הלא מעובדת הזו[1]. מדובר בגרסה שהצבעים בה עובדו כדי לדמות תאורה שתיראה כמו בכדור הארץ ולא במאדים[2]. הגרסה המקורית עדיפה לדעתי וגם תיראה טוב יותר בעמוד הראשי. Corvus, לגבי השם, אם אני מבין נכון זה המורדות של הר שארפ אותו חוקר קיוריוסיטי, ראה למשל את מה שכתוב בתיאור התמונה. אליסף · שיחה 19:02, 27 באוקטובר 2016 (IDT)
  העלתי לויקישיתוף את הגרסה השנייה. לגבי השם, הבנתי את הטעות - יש פשוט תקלדה בשם פה וזה צריך להיות אאוליס, השם הרשמי של הר שארפ, אבל עדיף את השם הר שארפ, זה השם שבו נאס"א משתמשת באופן עקבי וכך קרוי גם הערך בויקי אנגלית (אנ'). אליסף · שיחה 19:45, 27 באוקטובר 2016 (IDT)
  אני די בטוח שהשם הרשמי הוא אאוליס... חוץ מזה אפשר להתבלבל עם "Sharp Mountain" שהוא מקום אחר. Corvus‏,(Nevermore)‏ 20:02, 27 באוקטובר 2016 (IDT)
 • Symbol oppose vote.svg נגד כמו אליסף. BAswim - שיחה 20:16, 28 באוקטובר 2016 (IDT)

אופציה ב'[עריכת קוד מקור]

הר אאוליס על מאדים, כפי שצולם על ידי רובר "קיוריוסיטי" של מארס סיינס לברטורי ב-2015. מאדים הוא כוכב לכת ארצי, המזכיר בתכונות פיזיות רבות את כדור הארץ. מסתו של מאדים היא כעשירית מסת ארץ והוא בעל אטמוספרה המורכבת בעיקר מפחמן דו חמצני וחנקן והיא דלילה בהרבה ביחס לאטמוספרית כדור הארץ. פני השטח שלו סלעיים ועשירים בתחמוצות ברזל.

תודה לאליסף, יש אופציה ב' שהיא מאובדת פחות על ידי תוכנת עריכה גרפית. Corvus‏,(Nevermore)‏ 20:02, 27 באוקטובר 2016 (IDT)

ארה כחולה-צהובה[עריכת קוד מקור]

אפשרות א'[עריכת קוד מקור]

ארה כחולה-צהובה (שם מדעי: Ara ararauna) בגן החיות הלימודי בחיפה. הארה היא ציפור צבעונית במשפחת התוכיים שנפוצה באופן טבעי באמריקה הדרומית. הארה יובאו למקומות רבים בעולם כחיית מחמד וציפור נוי, בשל צבעוניותו ויכולת הדיבור שלו.

תוכי צבעוני ומרשים. ‏ MathKnight (שיחה) 14:13, 27 באוקטובר 2016 (IDT)

מינוזיג, יואב נכטיילר, זה לא איזה שבי, הם בטח מקבלים שם תנאים טובים (אני לא משווה לטבע חלילה, כיוון שמן הסתם ברור שאלו לא אותם תנאים). נאה לי מוגזם מדי לפסול תמונות על בסיס זה.המקיסט --- על דא ועל הא 18:56, 27 באוקטובר 2016 (IDT)
ההתנגדות שלי היא לא מטעמים אתיים אלא מטעמים אסתטיים, תמונות מגני חיות הן מכוערות. יואב נכטיילרשיחה 18:59, 27 באוקטובר 2016 (IDT)
אוקיי, זכותך. המקיסט --- על דא ועל הא 19:02, 27 באוקטובר 2016 (IDT)
אין כאן מניעים מוסריים, אלה חינוכיים. בעל חיים הוא תוצר סביבתו הטבעית והיא חלק בלתי נפרד ממנו, גם מההיבט האנציקלופדי. כאשר זה אפשרי, לדעתי חובה להעדיף תמונות מהטבע על פני אלו מהשבי. מינוזיג - שיחה 19:35, 27 באוקטובר 2016 (IDT)
 • Symbol question.svg מתלבט הממ... מחכה לאופציה ב'? Symbol support vote.svg בעד המקיסט --- על דא ועל הא 18:42, 27 באוקטובר 2016 (IDT)
 • Symbol oppose vote.svg נגדצִבְיָהשיחה • כ"ו בתשרי ה'תשע"ז 12:15, 28 באוקטובר 2016 (IDT)
 • Symbol oppose vote.svg נגד מסיבות דומות: רואים יותר מדי שזה לא ציפור בטבע. אין לי בעיה עם תמונות מגני חיות מבחינה מוסרית/חינוכית (כי אלו כבר לא חיות פרא. זה חיות מבויתות במידה סבירה), אבל תמונות טבע פשוט יותר מרשימות. Corvus‏,(Nevermore)‏ 13:18, 28 באוקטובר 2016 (IDT)
 • Symbol oppose vote.svg נגד BAswim - שיחה 20:17, 28 באוקטובר 2016 (IDT)

אפשרות ב'[עריכת קוד מקור]

ארה כחולה-צהובה (שם מדעי: Ara ararauna) בגן החיות הלימודי בחיפה. הארה היא ציפור צבעונית במשפחת התוכיים שנפוצה באופן טבעי באמריקה הדרומית. הארה יובאו למקומות רבים בעולם כחיית מחמד וציפור נוי, בשל צבעוניותו ויכולת הדיבור שלו.
 • Symbol support vote.svg בעדMathKnight (שיחה) 18:47, 27 באוקטובר 2016 (IDT)
 • GA candidate.svg בעד חלש הקודמת יותר יפה.המקיסט --- על דא ועל הא 18:51, 27 באוקטובר 2016 (IDT)
 • Symbol oppose vote.svg נגד יש מספיק תמונות יפות של בעלי חיים כדי שנוכל להיות בררניים. יש כמה בעיות, ביניהן העובדה שהציפור לא מספיק בולטת על הרקע שמאחוריה. • צִבְיָהשיחה • כ"ו בתשרי ה'תשע"ז 12:13, 28 באוקטובר 2016 (IDT)
 • Symbol oppose vote.svg נגד BAswim - שיחה 20:17, 28 באוקטובר 2016 (IDT)

D9 תמונת QI[עריכת קוד מקור]

דחפור די-9 בשירות צה"ל הוא גרסה משוריינת של דחפור קטרפילר די-9, הנמצא בשירות חיל ההנדסה הקרבית של צה"ל. ה-D9 המשוריין של צה"ל משמש למשימות הנדסה קרבית, בניית ביצורים, עבודות עפר ולוחמה בטרור.

תמונת Quality images logo.svg בויקישיתוף. אם תהיה תמיכה ארחיב את הטקסט. ‏ MathKnight (שיחה) 21:44, 28 באוקטובר 2016 (IDT)