ויקיפדיה:תמונה מומלצת/הוספה למומלצות/דיונים

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
דף זה מיועד אך ורק לדיונים אודות תמונות מומלצות
לפני המלצה על תמונה כלשהי יש לקרוא את הקריטריונים לקביעת תמונה מומלצת

הוספת תמונות מומלצות חדשות:

מומלצים קודמים:

סטטיסטיקות:

נהלים[עריכת קוד מקור]

 • על התמונות המוצעות לעמוד בקריטריונים הנדרשים. תמונה ברישיון שימוש הוגן, אינה יכולה להיות תמונה מומלצת.
 • ההחלטה מתקבלת ברוב של 60% עם לפחות 4 המלצות חיוביות.
 • רק אחראי המיזם יקבעו את תוצאות ההחלטה ויארכבו את הדיון. ההחלטה תתקבל בקונצנזוס בקרב אחראי המיזם.
 • כל משתמש רשום רשאי להצביע. קולותיהם של הטרולים ובובות הקש לא נספרים. משתמש שמקבל תשלום עבור כתיבתו לא יכול לקחת חלק בהצבעה זו. ראו פרטים בויקיפדיה:עריכה בתשלום.
 • משך ההצבעה הוא בין חמישה לעשרה ימים. כל הצבעה שתיעשה לאחר 10 ימים מיום שהתמונה הועלתה לדיון לא תיחשב. הדיון לא ייסגר לפני עבור חמישה ימים מיום העלאת התמונה לדיון.
 • מומלץ שמעלה התמונה לדיון (ומקורה בוויקישיתוף) יוסיף לה לאחר מכן את התבנית בדוגמה: {{Assessments|hewiki=1|hewiki-nom=ארכיון 11 # קירגיזי}} שפירושו שהתמונה מומלצת בוויקיפדיה העברית. ראו דוגמה בקובץ:Kyrgyzstan - Kyrgyz person in the market at Karakol.jpg.

מספר דגשים[עריכת קוד מקור]

חברים יקרים. בזמן האחרון עלו כמה נקודות שהיו לא ברורות, ולכן ארצה לחדד אותם.

 • כל משתמש רשאי להציע עד 2 תמונות בשבוע.
 • במידה ומציעים אופציה א וב, רק אחת מהן תוכל להבחר. אם שתי התמונות יפות הייתי מציעה להציע את שתיהן בנפרד בהפרש זמן אחת מהשניה. חבל לפספס תמונות יפות כך...
 • על הדיונים להתנהל עניינית על התמונה עצמה. במידה ורוצים לאסור על סוגים מסויימים של תמונות יש להציע את זה בדף השיחה.
 • על הדיון להשאר תרבותי! תגובות מבזות, או ארסיות אמחק, והקול לא יספר.

אני מודה לכל מי שמשתתף במיזם. הוא משגשג ופורח בזכותכם. תודה רבה Face-smile.svg דריה - שיחה 09:38, 5 ביולי 2016 (IDT)

דגשים נוספים:

 • יש להימנע ככל האפשר להשתמש בטקסט לועזי (אין צורך בשמות לטיניים מדעיים של בעלי חיים).
 • אין לקשר ל"קישורים אדומים" ויש להכחיל את הקישור בטרם הצעת התמונה, שכן תמונה עם קישור אדום לא תיבחר (או ההפנייה לערך תימחק). דרור - שיחה 13:15, 2 בדצמבר 2016 (IST)

דיונים[עריכת קוד מקור]

תקופת ההצבעה:

ההצבעות מטה מתייחסות לתמונות אשר תוצגנה בחודש אפריל 2017:

הצבעות:

חומות ירושלים[עריכת קוד מקור]

חומות העיר העתיקה ומגדל דוד נמנים עם נכסי מורשת התרבות החשובים של ירושלים ומהווים מונומנט בולט ומשפיע בנוף האורבני של העיר בעבר ובהווה. חומת ירושלים העות'מאנית, כפי שהיא מוכרת כיום, נבנתה בשנת 1537, על ידי הסולטן סולימאן הגדול, והיא המאוחרת ממערכות הביצורים שהקיפו את ירושלים במשך ההיסטוריה.
מציע שהתמונה תועמד להצבעה מחודשת עם טקסט חדש (אולי על הפארק שבו נמצאת המזרקה) דרור - שיחה 16:36, 8 בדצמבר 2016 (IST)

קתדרלת סטפנוס הקדוש[עריכת קוד מקור]

מבט מבפנים על אחד מהמגדלים הגותיים של קתדרלת סטפנוס הקדוש. הקתדרלה השוכנת בוינה היא אחד מסמלי העיר, מופיעה על מטבע 10 סנט אירו של אוסטריה ונחשבת לאתר בו התרחשו אירועים חשובים בחיי האומה האוסטרית. הקתדרלה נבנתה ב-1147, בראשיתה בסגנון רומנסקי, אך במאה ה-14 נבנתה מחדש בסגנון גותי.

נפנק את אביר המתמטיקה בתמונה נבחרת מויקישיתוף (נכון שיש קצת הרבה מדי גותי, אבל זאת באמת יוצאת דופן) נתנאל - שיחה 23:49, 5 בדצמבר 2016 (IST)

גרייס הופר[עריכת קוד מקור]

גרייס הופר (9 בדצמבר 1906 - 1 בינואר 1992) הייתה מדענית מחשב אמריקנית, ואדמירל משנה (תת אלוף) בצי האמריקני. הייתה מחלוצי המחשוב, המתכנתת הראשונה על המחשב הרווארד סימן 1 ומפתחת המהדר הראשון לשפת תכנות. טביעת המונח "לדבג" במשמעות של "לנפות משגיאות" (תוכניות מחשב) מיוחסת להופר, אף על פי שהמונח היה בשימוש קודם בתעשיות אחרות. הופר זכתה בפרסים רבים על עבודתה, ובנוסף, קראו על שמה ספינת מלחמה אמריקנית ומחשב-על.

תמונה מומלצת מוויקיפדיה האנגלית שמוצגת היום... לפחות שיחשבו שיש ערכי נשים שלא נמחקו Face-smile.svg מה דעתכם? BDaniel - שיחה 07:00, 9 בדצמבר 2016 (IST)

לדוגמה, כדאי היה לציין כי ב-2013 הקדישה גוגל דודל מיוחד עבורה, וב-2016 (לאחר מותה) קיבלה על ידי אובמה את העיטור הגבוה ביותר במדינה. קובץ על ידשיחההצטרפו לבעלי הידע - עשרות כבר משובצים! 09:16, 9 בדצמבר 2016 (IST)