ויקיפדיה:תמונה מומלצת - סטטיסטיקות

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה לניווט קפיצה לחיפוש
דף זה מיועד אך ורק לדיונים אודות תמונות מומלצות
לפני המלצה על תמונה כלשהי יש לקרוא את הקריטריונים לקביעת תמונה מומלצת

הוספת תמונות מומלצות חדשות:

מומלצים קודמים:

סטטיסטיקות:

מטרת הצגת התמונות בעמוד הראשי הינה, בדומה לאלמנטים אחרים המופיעים בעמוד הראשי, לעורר את הקורא להיכנס לערכים השונים המופיעים בויקיפדיה, באמצעות הצגת תמונה אשר תעורר את עניינו.

שיטת המדידה[עריכת קוד מקור]

הפופולריות "נמדדת" בעזרת בדיקת הגישה לכל ערך שקושר בתיאור התמונה ביום הצגתה. מספר הכניסות המופיע מטה, הוא מספר הכניסות לערך שקושר מתיאור התמונה ביום שהוצגה בעמוד הראשי, פחות ממוצע הכניסות לאותו ערך בחודש הקודם, היינו הפרש זה מעיד על השפעת הצגת התמונה בעמוד הראשי על כניסת קוראים לערך.

התוצאות חושבו בעזרת כלי אוטומטי, שכתב תומר ט (שיחה | תרומות | מונה). מהתוצאות הוסרו ערכים שקשורים ליום שבו הוצגו (למשל תמונת הפלישה לנורמנדי), או ערכים שנראה שאין קשר בין הצפיות בהם להצגת התמונה בעמוד הראשי (למשל הקישור ארצות הברית בתבנית:תמונה מומלצת 28 באוקטובר 2012). הסינון בוצע באופן ידני (על ידי תומר ט). בשל שיטת הסינון, ייתכן שהתוצאות אינן מייצגות בצורה הטובה ביותר את השפעת התמונות המומלצות על נתוני הצפייה בערכים.

תמונה שהוצגה בעמוד הראשי כמה פעמים מופיעה בתוצאות פעם אחת בלבד (עבור התאריך שבו נתוני הצפייה שלה היו הגבוהים ביותר), ובעמודת ההערות מצוינים התאריכים האחרים בהם הוצגה. לכל תמונה, עמודת "הערך המקושר" כוללת את הערך שקיבל הכי הרבה צפיות נוספות ביום ההצגה, ואם ישנו ערך נוסף שקיבל מעל 300 צפיות באותו יום - הוא מצוין בעמודת ההערות.

הטבלה כוללת רק ערכים שקיבלו ביום ההצגה לפחות 350 צפיות נוספות.

סטטיסטיקות צפייה[עריכת קוד מקור]

מעודכן ל-16 ביולי 2013

דירוג ערך מקושר תמונה תאריך תיאור הערות
1 אירוג'ל - 1,343 צפיות נוספות
פיסת אירוג'ל שמשקלה כ-2 גרם תומכת בלבנה במשקל 2.5 ק"ג, וגורמת לה להראות כמרחפת.
תבנית:תמונה מומלצת 20 בדצמבר 2010 פיסת אירוג'ל שמשקלה כ-2 גרם תומכת בלבנה במשקל 2.5 ק"ג, וגורמת לה להראות כמרחפת. אירוג'ל הוא חומר מלאכותי מוצק, בעל צפיפות החומר המרחבית הנמוכה ביותר. אירוג'ל נוצר כאשר נוזל המהווה חלק ממרכיבי ג'ל, מוחלף בגז, ומכונה לעתים "עשן קפוא" או "אויר מוצק". הוצגה גם בתאריכים: תבנית:תמונה מומלצת 4 בדצמבר 2011, תבנית:תמונה מומלצת 18 בדצמבר 2012
2 פולידקטיליה - 1,282 צפיות נוספות
צילום רנטגן של כף יד שמאלית בת שש אצבעות של ילד בן 10, שנולד עם פולידקטיליה.
תבנית:תמונה מומלצת 28 בדצמבר 2009 צילום רנטגן של כף יד שמאלית בת שש אצבעות של ילד בן 10, שנולד עם פולידקטיליה.
3 מטאורה - 1,012 צפיות נוספות
מנזר אגיאס טריאדס, או מנזר השילוש הקדוש, בדרום מטאורה.
תבנית:תמונה מומלצת 17 בנובמבר 2011 מנזר אגיאס טריאדס, או מנזר השילוש הקדוש, בדרום מטאורה. המנזר נחשב לאחד המרשימים מבין ששת המנזרים במטאורה ורק שני נזירים מתגוררים בו. הוא גם נחשב לקשה ביותר לגישה מבין כל המנזרים, שכן הוא שוכן על פסגתו של צוק תלול במיוחד שאליו מוביל גרם מדרגות ארוך. המנזר הופיע בסרט לעינייך בלבד מסדרת סרטי ג'יימס בונד.
4 דרך היונגאס - 1,011 צפיות נוספות
דרך היונגאס, המכונה "דרך המוות", היא דרך בין לה פאס ובין קורויקו בבוליביה. דרך זו ידועה כמסוכנת ביותר, וב-1995 הוכרזה כ"דרך המסוכנת ביותר בעולם". על פי הערכות, נהרגים בה כ-200–300 מטיילים מדי שנה.
תבנית:תמונה מומלצת 3 באוגוסט 2010

דרך היונגאס, המכונה "דרך המוות", היא דרך בין לה פאס ובין קורויקו בבוליביה. דרך זו ידועה כמסוכנת ביותר, וב-1995 הוכרזה כ"דרך המסוכנת ביותר בעולם". על פי הערכות, נהרגים בה כ-200–300 מטיילים מדי שנה.

5 יישוב רפאים - 974 צפיות נוספות
עיירת רפאים בקליפורניה, שנבנתה בתקופת הבהלה לזהב וננטשה מאוחר יותר.
תבנית:תמונה מומלצת 20 במרץ 2010

עיירת רפאים בקליפורניה, שנבנתה בתקופת הבהלה לזהב וננטשה מאוחר יותר. במערב ארצות הברית עיירות כורים נטושות רבות.

6 שער הגיהנום - 965 צפיות נוספות
שער הגיהנום - בור בכפר דרווזה שבטורקמניסטן, שבתוכו אש הבוערת ברצף מאז שנת 1971 בשל הגז הטבעי המצוי באדמה.
תבנית:תמונה מומלצת 26 באפריל 2013

"שער הגיהנום" - בור בכפר דרווזה שבטורקמניסטן, שבתוכו אש הבוערת ברצף מאז שנת 1971 בשל הגז הטבעי המצוי באדמה. הבור נוצר בטעות, כשגאולוגים סובייטים קדחו אל תוך חלל תת-קרקעי. כדי להיפטר מהגז שבבור, הם החליטו לכלות אותו על ידי הדלקתו. לפי הערכתם, הגז היה אמור להיגמר תוך כמה ימים, אולם בפועל, הבור בוער מאז עד עתה.

7 מבנה שטות (לא הודגש בתיאור) - 926 צפיות נוספות
מגדל ברודוויי - מבנה שטות ראוותני שעוצב כתרגיל אדריכלי הממוקם בראש גבעת ברודוויי, כ-1.6 קילומטר דרומית מזרחית לכפר ברודוויי וכ-30 קילומטרים מהעיר ווסטר במחוז ווסטרשר שבאנגליה.
תבנית:תמונה מומלצת 29 בדצמבר 2010

מגדל ברודוויי הוא מבנה שטות ראוותני שעוצב כתרגיל אדריכלי הממוקם בראש גבעת ברודוויי, כ-1.6 קילומטר דרומית מזרחית לכפר ברודוויי וכ-30 קילומטרים מהעיר ווסטר במחוז ווסטרשר שבאנגליה. הוא נבנה עבור ליידי קובנטרי בשנת 1797. הגבעה עליה ניצב המגדל היא גבעה בולטת באזור שבראשה נהגו להדליק משואות באירועים מיוחדים. הליידי, שתהתה האם ניתן יהיה להבחין במשואה דולקת על ראש הגבעה מביתה בווסטר, מימנה את בניית המגדל כדי לברר את הסוגיה. עם סיום הקמתו התברר כי אכן ניתן לראות את המשואה על נקלה.

בנוסף:

הוצגה גם בתאריכים: תבנית:תמונה מומלצת 16 במאי 2009

8 הטרוכרומיה - 901 צפיות נוספות
חתול שעיניו מאופיינות בהטרוכרומיה- תופעה אנטומית בעיניים, שבה קשתית עין אחת היא בעלת צבע שונה מן קשתית העין השנייה (הטרוכרומיה שלמה), או מצב שבו חלק מקשתית העין הוא בעל צבע שונה מיתרת הקשתית (הטרוכרומיה חלקית).
תבנית:תמונה מומלצת 9 ביולי 2012

חתול שעיניו מאופיינות בהטרוכרומיה - תופעה אנטומית בעיניים, שבה קשתית עין אחת היא בעלת צבע שונה מקשתית העין השנייה (הטרוכרומיה שלמה), או מצב שבו חלק מקשתית העין הוא בעל צבע שונה מיתרת הקשתית (הטרוכרומיה חלקית). בעברית, אדם ששתי עיניו בעלות צבע שונה נקרא זַ‏גְ‏‏דָ‏‏‏‏‏‏‏ן.

9 שמואל רשבסקי - 865 צפיות נוספות
שמואל רשבסקי בן השמונה, לימים רב אמן במשחק השחמט, מנצח מספר יריבים במשחק סימולטני שנערך בצרפת בשנת 1920.
תבנית:תמונה מומלצת 30 במאי 2011

שמואל רשבסקי בן השמונה, לימים רב-אמן במשחק השחמט, מנצח מספר יריבים במשחק סימולטני שנערך בצרפת בשנת 1920.

הוצגה גם בתאריכים: תבנית:תמונה מומלצת 22 במאי 2013
10 מרגרטה מאולטש (לא הודגש בתיאור) - 818 צפיות נוספות
הדוכסית המכוערת (או אישה זקנה גרוטסקית) - דיוקן סטירי מעשה ידי הצייר הפלמי קוינטן מסייס משנת 1513 לערך. ככל הנראה מדובר בדיוקן של הדוכסית מרגרטה מאולטש מהמאה ה-14, שהייתה ידועה לשמצה בתור "האישה המכוערת ביותר בעולם".
תבנית:תמונה מומלצת 25 במרץ 2012

הדוכסית המכוערת (או אישה זקנה גרוטסקית) - דיוקן סטירי מעשה ידי הצייר הפלמי קוינטן מסייס משנת 1513 לערך. היצירה מתארת אישה זקנה גרוטסקית שעורה מקומט וראשה מקריח. ככל הנראה מדובר בדיוקן של הדוכסית מרגרטה מאולטש מהמאה ה-14, שהייתה ידועה לשמצה בתור "האישה המכוערת ביותר בעולם". היצירה היוותה מקור השראה לאיורו של ג'ון טניאל משנת 1869 של "הדוכסית המכוערת" בספרו של לואיס קרול, "עליסה בארץ הפלאות".

בנוסף:

הוצגה גם בתאריכים: תבנית:תמונה מומלצת 22 במרץ 2013

11 הברון מינכהאוזן - 811 צפיות נוספות
הברון מינכהאוזן היה אציל גרמני שהיה ידוע כגוזמאי. ציור מספר גוזמאותיו משנת 1896.
תבנית:תמונה מומלצת 28 ביוני 2011

הברון מינכהאוזן היה אציל גרמני שהיה ידוע כגוזמאי. כמה מסיפורי הברון, כפי שסופרו לאחר מכן על ידי אחרים (למעלה ציור מהספר מ-1896), כללו רכיבה על כדור תותח, מסע אל הירח, היחלצות מביצה בעזרת משיכת שיערו שלו, סוסו שנחצה בעוד הוא ממשיך לרכוב על חלקו הקדמי, המנגינות שקפאו בחצוצרה ונשמעו רק כאשר הפשירו לאחר מכן, טיול לירח על שתיל אפונה, צבי שמצמיח עץ דובדבנים מקרניו ועוד.

בנוסף:
  • גוזמאי (לא הודגש בתיאור) - 457 צפיות נוספות
12 אירוג'ל - 793 צפיות נוספות
פרח המונח מעל שכבת אירוג'ל דקה אינו מושפע ממבער המונח תחתיו.
תבנית:תמונה מומלצת 16 בינואר 2011

פרח המונח מעל שכבת אירוג'ל דקה אינו מושפע ממבער המונח תחתיו. כושר הבידוד המעולה של אירוג'ל נובע מן העובדה כי לא מתקיים בו אף אחד משלושת המאפיינים הדרושים לצורך העברת החום: הסעה, הולכה וקרינה, וזאת מאחר שהאירוג'ל מורכב ברובו מחומר גזי הידוע כמוליך גרוע של חום.

13 מקס ומוריץ - 779 צפיות נוספות
מקס ומוריץ דגים עופות מביתה של אלמנה בכפרם, בציורו של וילהלם בוש.
תבנית:תמונה מומלצת 30 באוקטובר 2011

מקס ומוריץ דגים עופות מביתה של אלמנה בכפרם, בציורו של וילהלם בוש. "מקס ומוריץ" הוא יצירה קלאסית, סיפור בחרוזים בשפה הגרמנית שכתב ואייר בוש, אשר יצא לאור בשנת 1865. הסיפור מתאר את תעלוליהם האכזריים של שני הילדים מקס ומוריץ, להם נופלים בני כפרם כקורבן, עד לנקמתם של בני הכפר.

14 טרולסטיגן - 743 צפיות נוספות
"טרולסטיגן" (בנורבגית: "סולם הטרול") הוא כביש בנורבגיה, שנודע בעיקר בתור אטרקציה תיירותית, בשל השיפועים החדים שבו. בכביש 11 פיתולים חדים הבנויים בשיפוע בשיעור של 9%. על פי סיפור עם נורבגי, ביערות שליד הכביש מתרוצצים טרולים, ולכן בחלקו התחתון של הכביש ישנו התמרור היחידי בעולם שמזהיר "זהירות, טרולים בדרך".
תבנית:תמונה מומלצת 24 במאי 2012

טרולסטיגןנורבגית: "סולם הטרול") הוא כביש בנורווגיה, שנודע בעיקר בתור אטרקציה תיירותית, בשל השיפועים החדים שבו. בכביש 11 פיתולים חדים הבנויים בשיפוע בשיעור של 9%. הכביש חד-מסלולי ברובו, ורק במקומות מסוימים יכולות שתי מכוניות לעבור בו-זמנית. על פי סיפור עם נורבגי, ביערות שליד הכביש מתרוצצים טרולים, ולכן בחלקו התחתון של הכביש ישנו התמרור היחידי בעולם שמזהיר "זהירות, טרולים בדרך".

בנוסף:
  • טרול (לא הודגש בתיאור) - 334 צפיות נוספות
15 B-2 ספיריט - 741 צפיות נוספות
ה-"B-2 ספיריט" הינו מפציץ חמקן, מתוצרת חברת נורת'רופ האמריקנית. המטוס תוכנן במטרה להתחמק מגילוי על ידי מכ"ם האויב, וצורתו המיוחדת נועדה לשרת מטרה זו.
תבנית:תמונה מומלצת 29 במאי 2010

ה-"B-2 ספיריט" הינו מפציץ חמקן, מתוצרת חברת נורת'רופ האמריקנית. המטוס תוכנן במטרה להתחמק מגילוי על ידי מכ"ם האויב, וצורתו המיוחדת נועדה לשרת מטרה זו. בנוסף, הוא מצויד במיטב מערכות הטכנולוגיה החמקנית המתקדמת של ארצות הברית. בשל מחירו הגבוה (כ-2.2 מיליארד דולר ליחידה), יוצרו רק כעשרים מטוסים.

16 נאורו - 729 צפיות נוספות
תצלום לוויין משנת 2002 של נאורו, מדינת אי במיקרונזיה.
תבנית:תמונה מומלצת 14 במאי 2011

תצלום לוויין משנת 2002 של נאורו, מדינת אי במיקרונזיה. שטחה של נאורו 21 קמ"ר ומתגוררים בה (נכון לשנת 2010) כ-9,000 תושבים, נתונים המקנים לה את התואר מדינת האי הקטנה בעולם.

17 אלי ויזל (לא הודגש בתיאור) - 718 צפיות נוספות
אסירים במחנה הריכוז בוכנוואלד לאחר שחרורו בידי הצבא האמריקאי. האסיר השביעי משמאל בשורה השנייה הוא אלי ויזל.
תבנית:תמונה מומלצת 27 בינואר 2010

אסירים במחנה הריכוז בוכנוואלד לאחר שחרורו בידי הצבא האמריקאי. האסיר השביעי משמאל בשורה השנייה הוא אלי ויזל.

18 קוקה-קולה - 707 צפיות נוספות
פרסומת לקוקה-קולה משנות ה-90 של המאה ה-19.
תבנית:תמונה מומלצת 2 בנובמבר 2010

פרסומת לקוקה-קולה משנות ה-90 של המאה ה-19. משקה הקוקה-קולה הומצא בג'ורג'יה שבארצות הברית על ידי רוקח בשם ג'ון פמברטון בשנת 1886, ובמקורו היה המשקה תרופה נגד כאבי בטן ובעיות בריאותיות אחרות. לאחר שטעם את המשקה החליט פמברטון לשווקו תחת השם "יין צרפתי קוקה של פמברטון" כ"מעורר המושלם לעצבים ולמרץ". לאחר מכן התחיל לפתח משקה לא-אלכוהולי, ושינה את שמו ל"קוקה-קולה". שיווק המשקה החדש החל ב-8 במאי 1886.

19 טאיפיי 101 (לא הודגש בתיאור) - 666 צפיות נוספות
מגדלי פטרונס הם זוג גורדי שחקים בעיר קואלה לומפור, בירת מלזיה. המגדלים נחנכו ב-1998 והיו באותה עת המגדלים הגבוהים ביותר בעולם, כשהם מחליפים את מגדל סירס. ב-2003 הם איבדו את התואר לגורד השחקים טאיפיי 101, אולם מגדלי פטרונס הם עדיין הבניינים הגבוהים בעולם הבנויים כ"תאומים".
תבנית:תמונה מומלצת 28 ביולי 2010

מגדלי פטרונס הם זוג גורדי שחקים בעיר קואלה לומפור, בירת מלזיה. המגדלים נחנכו ב-1998 והיו באותה עת המגדלים הגבוהים ביותר בעולם, כשהם מחליפים את מגדל סירס. ב-2003 הם איבדו את התואר לגורד השחקים טאיפיי 101, אולם מגדלי פטרונס הם עדיין הבניינים הגבוהים בעולם הבנויים כ"תאומים".

בנוסף:

הוצגה גם בתאריכים: תבנית:תמונה מומלצת 2 ביולי 2011

20 קבוצת מנדלברוט - 656 צפיות נוספות
חלק משפתה של קבוצת מנדלברוט במישור המרוכב. הקבוצה תוארה לראשונה על ידי בנואה מנדלברוט והיא מהדוגמאות הידועות ביותר במתמטיקה לפרקטל.
תבנית:תמונה מומלצת 13 באוקטובר 2010

איור מקודד בצבע של חלק מקבוצת מנדלברוט במישור המרוכב. הקבוצה תוארה לראשונה על ידי בנואה מנדלברוט והיא מהדוגמאות הידועות ביותר במתמטיקה לפרקטל.

בנוסף:
  • פרקטל (לא הודגש בתיאור) - 332 צפיות נוספות
21 מון-סן-מישל - 654 צפיות נוספות
מון-סן-מישל - אי הסמוך לחופה הדרומי של נורמנדי, צרפת.
תבנית:תמונה מומלצת 5 ביוני 2012

מון-סן-מישל - אי הסמוך לחופה הדרומי של נורמנדי, צרפת. האי נמצא כקילומטר אחד מהחוף, על שפך נהר קואנון שעל גבול ברטאן, ופעמיים ביום הוא הופך לחלק מהיבשה בשל תופעת גאות ושפל קיצונית המאפיינת אזור זה. כיום שייך האי לקומונה הצרפתית "מון-סן-מישל", הנמצאת במחוז מאנש של חבל נורמנדי תחתית. האוכלוסייה הקבועה במקום מונה 50 תושבים (1999).

הוצגה גם בתאריכים: תבנית:תמונה מומלצת 13 ביוני 2013
22 מרכבה (טנק) - 647 צפיות נוספות
טנק מרכבה סימן 3ד ב"ז מבצע ירי בתותח תע"ש 120 מ"מ בעת אימון חטיבה 188 של חיל השריון של צה"ל ברמת הגולן.
תבנית:תמונה מומלצת 29 בינואר 2012

טנק מרכבה סימן 3ד ב"ז מבצע ירי בתותח תע"ש 120 מ"מ בעת אימון חטיבה 188 של חיל השריון של צה"ל ברמת הגולן. טנקי המרכבה הם סדרה של טנקים שתוכננו, פותחו ומיוצרים בידי ישראל ומשרתים בצה"ל. סימן 3 נכנס לשירות ב-1990 ובאמצע שנות ה-90 של המאה ה-20 שודרג לסימן 3 ב"ז בעל מערכת בקרת ירי משופרת. ב-2003 נכנס לשירות המרכבה סימן 4, הדור המתקדם והחדיש ביותר בסדרה.

23 הארייט טאבמן - 644 צפיות נוספות
הארייט טאבמן הייתה אמריקאית-אפריקאית, ממתנגדי העבדות. בתצלום זה משנת 1911 מופיעה טאבמן בערוב ימיה.
תבנית:תמונה מומלצת 12 באפריל 2011

הארייט טאבמן הייתה אמריקאית-אפריקאית, ממתנגדי העבדות. לאחר שברחה לחופשי בעצמה, ערכה שלושה עשר מסעות לשחרור מעל 70 עבדים, חברים ובני משפחה, לחופש בקנדה, תוך שימוש ברכבת המחתרת - רשת של בתי מחסה ונתיבי מילוט של מתנגדי העבדות. בזמן מלחמת האזרחים של ארצות הברית שימשה במספר תפקידים כגון איסוף מודיעין, ארגון פליטים, הנהגת מרידות ואיסוף תרומות וכמו כן שימשה אחות. בתצלום זה משנת 1911 מופיעה טאבמן בערוב ימיה.

24 הבית הרוקד - 642 צפיות נוספות
הבית הרוקד - בניין משרדים השוכן בפראג, בירת צ'כיה.
תבנית:תמונה מומלצת 17 בספטמבר 2011

הבית הרוקד - כינוי שניתן לבניין משרדים השוכן בפראג, בירת צ'כיה. המבנה תוכנן בשיתוף פעולה בין האדריכל הצ'כי יליד קרואטיה ולאדו מילוניץ', והאדריכל הקנדי-אמריקני פרנק גרי. המבנה נבנה בסגנון הדה-קונסטרוקטיביזם אשר גרי הוא אחד האדריכלים הבולטים ביותר בו.

25 שביל ישראל - 630 צפיות נוספות
צועדת בשביל ישראל, בסמוך לנחל מירון.
תבנית:תמונה מומלצת 18 באפריל 2009

שביל ישראל, הוא שביל הליכה שנמשך לאורך כל מדינת ישראל, מקיבוץ דן בצפון ועד מעבר הגבול בטאבה, על חוף מפרץ אילת. אורכו היום, לאחר השינויים שבוצעו בו במהלך השנים, הוא כ-940 קילומטר. השביל נחנך בפסח, אפריל 1995, לאחר כ-15 שנות עבודה ודיונים על התוואי.

26 הר ראשמור - 626 צפיות נוספות
פועלים על הר ראשמור בעת פיסול האנדרטה שעליו, ניצבים על דמות פניו של ג'ורג' וושינגטון, בשנת 1932.
תבנית:תמונה מומלצת 10 בנובמבר 2012

פועלים על הר ראשמור בעת פיסול האנדרטה שעליו, ניצבים על דמות פניו של ג'ורג' וושינגטון, בשנת 1932. הר ראשמור הוא הר השוכן בסמוך לעיירה קיסטון במדינת דקוטה הדרומית שבארצות הברית. האנדרטה, המהווה חלק מההר, היא פסל גרניט מונומנטלי שהוקם על ידי הפסל גאטסון בורגלם, וכוללת מלבד דמותו של וושינגטון, גם את דמויותיהם של תומאס ג'פרסון, תאודור רוזוולט ואברהם לינקולן. הבנייה החלה ב-1927 ונמשכה ברצף עד 1941.

27 ג'וזף קיטינג'ר - 617 צפיות נוספות
ג'וזף קיטינג'ר קופץ מגובה 31 קילומטר מעל פני כדור הארץ.
תבנית:תמונה מומלצת 13 במרץ 2011

ג'וזף קיטינג'ר הוא טייס לשעבר בחיל האוויר האמריקני, האדם הראשון בגבול החלל, וכביכול האדם הראשון שעבר את מהירות הקול בגופו. ג'ו קיטינג'ר התפרסם בעיקר בעקבות פרויקטי Manhigh ו-Excelsior לבדיקת השפעות הריק על תחושת הנפילה. בתמונה נראה קיטינג'ר קופץ מגובה 31 קילומטר מעל פני כדור הארץ.

28 הדוד סם - 611 צפיות נוספות
הדוד סם מופיע על כרזה מתקופת מלחמת העולם הראשונה המעודדת גיוס לצבא ארצות הברית.
תבנית:תמונה מומלצת 5 בנובמבר 2009

הדוד סם מופיע על כרזה מתקופת מלחמת העולם הראשונה המעודדת גיוס לצבא ארצות הברית. לא ברור לחלוטין כיצד נולדה דמותו של הדוד סם - ככל הנראה הדבר התחיל מבדיחה צבאית בתקופת מלחמת 1812. עם השנים הפך הדוד סם לאחד הסמלים של ארצות הברית.

29 שדה הנפט חלץ - 610 צפיות נוספות
נפט פורץ בשדה הנפט חֶלֶץ' ב-1955, תצלום של דוד רובינגר.
תבנית:תמונה מומלצת 22 בנובמבר 2010

נפט פורץ בשדה הנפט חֶלֶץ ב-1955, תצלום של דוד רובינגר. שדה הנפט חלץ היה קידוח הנפט הראשון שהצליח במדינת ישראל. הנפט פרץ מהקידוח ב-1955 והיווה סיבה לחגיגות ולכתיבת שירים במדינה הצעירה. עד היום (2010), זהו שדה הנפט המסחרי היחיד בישראל ומופקות בו כ-100 חביות ביום.

30 הניו ז'יטומירסקי - 608 צפיות נוספות
הֶנְיוֹ ז'יטומירסקי בשנת 1939. הניו ז'יטומירסקי נרצח בגיל 9 בתא גזים במחנה ההשמדה מיידנק.
תבנית:תמונה מומלצת 28 בפברואר 2012

הֶנְיוֹ ז'יטומירסקי בשנת 1939. הניו ז'יטומירסקי היה ילד יהודי-פולני יליד לובלין, שנרצח בגיל 9 בתא גזים במחנה ההשמדה מיידנק. הוא הפך לאייקון של השואה לא רק בלובלין, אלא בפולין כולה. סיפור חייו הפך לחלק מתוכנית הלימודים במערכת החינוך הכללית בפולין. הפרויקט "מכתבים להניו" מתקיים בלובלין מאז 2005. הניו ז'יטומירסקי הוא אחד הגיבורים של תערוכת הקבע "אֵלֵמֶנְטָאז'" המוצגת בביתן 53 במיידנק ומוקדשת לילדים שהיו במחנה.

31 נוזל מגנטי - 607 צפיות נוספות
נוזל מגנטי משנה את צורתו בהשפעת שדה מגנטי.
תבנית:תמונה מומלצת 9 בספטמבר 2009

נוזל מגנטי משנה את צורתו בהשפעת שדה מגנטי.

32 קערת האבק - 602 צפיות נוספות
ציוד חקלאי בעיירה דאלאס שבדקוטה הדרומית, ששקע בחול בתקופת "קערת האבק". קערת האבק הוא הכינוי לשורה של סופות חול שפקדו את ארצות הברית בהשפל הגדול והיו דוגמה לנזקי מדבור ושינויי אקלים.
תבנית:תמונה מומלצת 16 בספטמבר 2010

ציוד חקלאי בעיירה דאלאס שבדקוטה הדרומית, ששקע בחול בתקופת קערת האבק. קערת האבק הוא הכינוי לשורה של סופות חול שפקדו את ארצות הברית בשפל הגדול והיו דוגמה לנזקי מדבור ושינויי אקלים. במשך 100 הימים הראשונים לכהונתו הכין נשיא ארצות הברית פרנקלין דלאנו רוזוולט תוכנית להתמודדות עם הסופות, שלעתים הסתירו לחלוטין את אור השמש.

33 זיהום אור - 597 צפיות נוספות
תצלום לוויין של אירופה, צפון אפריקה והמזרח התיכון בלילה.
תבנית:תמונה מומלצת 2 בנובמבר 2011

תצלום לוויין של אירופה, צפון אפריקה והמזרח התיכון בלילה. ניתן להבחין באור מלאכותי רב באזורים המיושבים בצפיפות, תופעה זו מכונה זיהום אור.

הוצגה גם בתאריכים: תבנית:תמונה מומלצת 15 בנובמבר 2009
34 חיילי הצבא האדום מניפים את הדגל הסובייטי מעל בניין הרייכסטאג (לא הודגש בתיאור) - 590 צפיות נוספות
"חיילי הצבא האדום מניפים את הדגל הסובייטי מעל בניין הרייכסטאג" (1945), תצלום מאת יבגני חאלדיי המציג את הכיבוש הסובייטי של ברלין בתום מלחמת העולם השנייה.
תבנית:תמונה מומלצת 2 במאי 2010

"חיילי הצבא האדום מניפים את הדגל הסובייטי מעל בניין הרייכסטאג" (1945), תצלום מאת יבגני חאלדיי המציג את הכיבוש הסובייטי של ברלין בתום מלחמת העולם השנייה. לימים התברר כי התמונה מבוימת.

הוצגה גם בתאריכים: תבנית:תמונה מומלצת 3 במאי 2011, תבנית:תמונה מומלצת 2 במאי 2009, תבנית:תמונה מומלצת 2 במאי 2012, תבנית:תמונה מומלצת 2 במאי 2013
35 תאודור רוזוולט - 589 צפיות נוספות
תאודור רוזוולט, לימים הנשיא ה-26 של ארצות הברית, במדי צבא ארצות הברית. על אף השתלבותו בפוליטיקה ובקבינט המלחמתי כסגן שר הצי, עם פרוץ מלחמת ארצות הברית-ספרד, התגייס רוזוולט לצבא בדרגת קולונל (אלוף משנה), והראה גבורה יוצאת דופן כשפיקד בעצמו על ההסתערות על גבעת סן חואן.
תבנית:תמונה מומלצת 27 באוקטובר 2010 תאודור רוזוולט, לימים הנשיא ה-26 של ארצות הברית, במדי צבא ארצות הברית. על אף השתלבותו בפוליטיקה ובקבינט המלחמתי כסגן שר הצי, עם פרוץ מלחמת ארצות הברית-ספרד, התגייס רוזוולט לצבא בדרגת קולונל (אלוף משנה), והראה גבורה יוצאת דופן כשפיקד בעצמו על ההסתערות על גבעת סן חואן. שנים לאחר מותו, ב-2001, הוענקה לו על התנהגות זו מדליית הכבוד, עיטור הגבורה הגבוה ביותר של הצבא האמריקאי. הוצגה גם בתאריכים: תבנית:תמונה מומלצת 27 באוקטובר 2012
36 אליזבת טיילור - 584 צפיות נוספות
אליזבת טיילור בשנות ה-60.
תבנית:תמונה מומלצת 26 בספטמבר 2011

אליזבת טיילור בשנות ה-60. טיילור הייתה שחקנית אנגלייה-אמריקנית שזכתה פעמיים בפרס אוסקר, והקריירה שלה נפרשה על פני עשורים רבים. בצעירותה נחשבה לאחת הנשים היפות בעולם, בין היתר בשל צבע עיניה הייחודי. הייתה ידועה באורח חייה הראוותני, בנישואיה הרבים לבעלים שונים, ובמערכת היחסים המתוחה עם אחד מבעליה, השחקן ריצ'רד ברטון. בשנת 1961 התגיירה בגיור רפורמי בשל נישואיה לשחקן היהודי אדי פישר, ועל אף שנישאה מאז כמה וכמה פעמים הגדירה את עצמה כיהודייה.

37 צ'יף סיאטל (לא הודגש בתיאור) - 580 צפיות נוספות
"הנסיכה אנג'לין", בתו של צ'יף סיאטל. תצלום הדיוקן הראשון של אמריקאים ילידים, שצילם אחד מגדולי מתעדם, אדוארד קרטיס ב-1895.
תבנית:תמונה מומלצת 22 באפריל 2012

"הנסיכה אנג'לין", בתו של צ'יף סיאטל. תצלום הדיוקן הראשון של אמריקאים ילידים, שצילם אחד מגדולי מתעדם, אדוארד קרטיס ב-1895.

38 רוזי המסמררת - 574 צפיות נוספות
רוזי המסמררת- דמות אייקונית על כרזה אמריקאית מתקופת מלחמת העולם השנייה.
תבנית:תמונה מומלצת 31 באוקטובר 2011

רוזי המסמררת - דמות אייקונית על כרזה אמריקאית מתקופת מלחמת העולם השנייה הקוראת להצטרפותן של נשים לכוח העבודה, כתחליף לגברים המגויסים. הכיתוב אומר "אנו יכולות לעשות זאת".

39 סרגיי פרוקודין-גורסקי - 564 צפיות נוספות
עאלם ח'אן, אמיר בוכרה, 1911, תמונתו של סרגיי פרוקודין-גורסקי.
תבנית:תמונה מומלצת 13 במאי 2011

עאלם ח'אן, אמיר בוכרה, 1911. תמונתו של סרגיי פרוקודין-גורסקי, מחלוצי הצילום בצבע. גורסקי השתמש בהמצאותיו בתחום טכנולוגיית הצילום לשם תיעוד שיטתי של האימפריה הרוסית במטרה להשכיל את התלמידים הרוסים, באמצעות "ההשתקפויות האופטיות הצבעוניות" שלו.

הוצגה גם בתאריכים: תבנית:תמונה מומלצת 18 במאי 2012, תבנית:תמונה מומלצת 4 במאי 2013
40 הר ראשמור - 560 צפיות נוספות
האנדרטה הלאומית הר ראשמור.
תבנית:תמונה מומלצת 7 בפברואר 2010

האנדרטה הלאומית הר ראשמור שוכנת בסמוך לעיירה קיסטון שבדקוטה הדרומית. האנדרטה היא פסל גרניט מונומנטלי, והיא חלק מאנדרטה נשיאותית של ארצות הברית המייצגת את 150 השנים הראשונות בהיסטוריה של ארצות הברית. האנדרטה מורכבת מארבעה פסלי ראש של נשיאי ארצות הברית, שגובה כל אחד מהם הוא 18 מטרים: ג'ורג' וושינגטון, תומאס ג'פרסון, תאודור רוזוולט ואברהם לינקולן.

הוצגה גם בתאריכים: תבנית:תמונה מומלצת 22 בפברואר 2012
41 גריגורי רספוטין (לא הודגש בתיאור) - 558 צפיות נוספות
גריגורי יפימוביץ' רספוטין - מיסטיקן רוסי שנחשב לבעל כוחות ריפוי על טבעיים.
תבנית:תמונה מומלצת 22 בינואר 2012

גריגורי יפימוביץ' רספוטין (22 בינואר 1869 - 29 בדצמבר 1916) היה מיסטיקן רוסי שנחשב לבעל כוחות ריפוי על טבעיים. לרספוטין הייתה השפעה רבה בחצר המלוכה של הצאר ניקולאי השני בזכות קרבתו לאשת הצאר, שהאמינה בכוחותיו להפסיק דימומים אצל בנה, הנסיך אלכסיי, שסבל מהמופיליה. מקורות רבים מתארים את רספוטין כנזיר, אך למעשה הוא היה נשוי בגלוי בעוד שעל פי האמונה הנוצרית הנישואים אסורים על נזירים. רספוטין נרצח ב-1916, על ידי קושרים.

42 ישראל מאיר לאו - 556 צפיות נוספות
ישראל מאיר לאו בן השמונה משתחרר ממחנה הריכוז בוכנוולד.
תבנית:תמונה מומלצת 17 בדצמבר 2009

ישראל מאיר לאו בן השמונה משתחרר ממחנה הריכוז בוכנוולד. לאו היה מהאסירים הצעירים ביותר ששרדו את השהות במחנה, לאחר שחרורו עלה לארץ ישראל והחל בקריירה רבנית עשירה במהלכה כיהן כרב הראשי האשכנזי לישראל. ב-2008 נתמנה ליו"ר מועצת יד ושם.

43 ארנסטו צ'ה גווארה - 554 צפיות נוספות
ארנסטו צ'ה גווארה, רופא ומהפכן ארגנטינאי שהיה מראשי המהפכה הקובנית בסוף שנות ה-50. תמונתו המפורסמת של צ'ה גווארה צולמה בידי הצלם הקובני אלברטו קורדה במהלך עצרת שנערכה בהוואנה בטקס זיכרון לזכר קורבנות פיצוץ. הצילום התפרסם ברחבי העולם רק ב-1967, בסמוך למותו של גווארה. לאורך השנים עברה התמונה עיבודים שונים והפכה לאייקון תרבותי ולסמל פופ.
תבנית:תמונה מומלצת 14 בספטמבר 2010

ארנסטו צ'ה גווארה, רופא ומהפכן ארגנטינאי שהיה מראשי המהפכה הקובנית בסוף שנות ה-50. תמונתו המפורסמת של צ'ה גווארה צולמה בידי הצלם הקובני אלברטו קורדה ב-5 במרץ 1960, במהלך עצרת שנערכה בהוואנה בטקס זיכרון לזכר קורבנות פיצוץ. הצילום התפרסם ברחבי העולם רק ב-1967, בסמוך למותו של גווארה, כששימש לקידום מכירות של ספר שהתפרסם באיטליה ועסק בגווארה. לאורך השנים עברה התמונה עיבודים שונים, הפכה לאייקון תרבותי ולסמל פופ, וסייעה בהעצמת דמותו.

44 הפארק הלאומי לנסויס מרניינסס - 553 צפיות נוספות
הפארק הלאומי לנסויס מרניינסס - פארק לאומי בצפון-מזרח מדינת מרניאו שבצפון-מזרח ברזיל, לחוף האוקיינוס האטלנטי. מרבית שטחו מכוסה בדיונות חול. מי הגשמים מתנקזים ללגונות בין הדיונות, מה שיוצר נוף ייחודי.
תבנית:תמונה מומלצת 25 ביוני 2012

הפארק הלאומי לנסויס מרניינסס - פארק לאומי בצפון-מזרח מדינת מרניאו שבצפון-מזרח ברזיל, לחוף האוקיינוס האטלנטי. הפארק משתרע על פני 1,550 קמ"ר, ומרבית שטחו מכוסה בדיונות, המפריעות להתפתחות צמחייה ברוב השטח. מי הגשמים מתנקזים ללגונות בין הדיונות, מה שיוצר נוף ייחודי.

45 גדר הארנבים האוסטרלית - 553 צפיות נוספות
ארנבונים מסביב לשלולית מים, דרום אוסטרליה, 1938.
תבנית:תמונה מומלצת 4 בפברואר 2013

ארנבונים מסביב לשלולית מים, דרום אוסטרליה, 1938. הבאת הארנבונים ליבשת זו נחשבת כיום כ"מקרה מבחן" של פגיעה במאזן אקולוגי על ידי מין פולש. בעקבות הבאתו של המין לדרום-מזרח אוסטרליה ב-1788, וקצב הריבוי המהיר של הארנבונים, נגרמה פגיעה משמעותית במגוון הצומח והחי של אוסטרליה. בעקבות זאת נבנתה בשנים 1901-1907 גדר הארנבים האוסטרלית, שנועדה למנוע מארנבים וממזיקים חקלאיים אחרים ממזרח אוסטרליה, לפלוש למערבה. זהו אחד המחסומים המלאכותיים נגד מזיקים הארוכים בעולם.

46 תות ענח' אמון - 551 צפיות נוספות
רגע פתיחת הסרקופג של תות ענח' אמון. הווארד קרטר משמאל, ולידו מביא המים המצרי, אשר גילה את המדרגות שהובילו למציאת הקבר.
תבנית:תמונה מומלצת 11 באוקטובר 2012

רגע פתיחת הסרקופג של תות ענח' אמון. הווארד קרטר משמאל, ולידו מביא המים המצרי, אשר גילה את המדרגות שהובילו למציאת הקבר. קברו של תות ענח' אמון התגלה ב"עמק המלכים" בשנת 1922 על ידי הארכאולוג והאגיפטולוג האנגלי, הווארד קרטר. זהו הקבר המלכותי היחיד שהתגלה כמעט בשלמותו ולא נשדד לאורך השנים, למעט פעמיים בסמוך לאטימתו. בקבר נמצאו כ-200 ‏חפצי ערך ואוצרות רבים מזהב ואבנים טובות, מהשרידים המרשימים שהתגלו מתקופת מצרים העתיקה, ומרביתם מוצגים במוזיאון המצרי שבקהיר.

47 באובב - 549 צפיות נוספות
עצי באובב במדגסקר.
תבנית:תמונה מומלצת 2 בינואר 2012

עצי באובב במדגסקר. הבאובב, או האדנסוניה המאוצבעת, הוא עץ מסדרת החלמיתאים. מקורו בסוואנות של אפריקה, והוא גדל באזורי סוואנה יבשים. הבאובב נחשב לאחד מסוגי העצים הגדולים בעולם. גובהו מגיע עד ל-25 מטרים (כגובה בניין בן 10 קומות), ורוחב גזעו עד ל-10 מטרים. גזעו הרחב משמש לאגירת מים במהלך עונות הגשם, בהם משתמש העץ במהלך עונות היובש.

48 טיגריס סיבירי - 547 צפיות נוספות
הטיגריס הסיבירי.
תבנית:תמונה מומלצת 22 במאי 2009

הטיגריס הסיבירי הוא הגדול במיני משפחת החתוליים. למרות שהיה נפוץ בתחילת המאה ה-20, כיום נמצא הטיגריס הסיבירי בסכנת הכחדה.

49 הינדנבורג (ספינת אוויר) (לא הודגש בתיאור) - 542 צפיות נוספות
הצפלין "לוס אנג'לס" חולף מעל מנהטן, 1930.
תבנית:תמונה מומלצת 6 בספטמבר 2009

הצפלין "לוס אנג'לס" חולף מעל מנהטן, 1930. במהלך שנות השלושים נעשה שימוש נרחב בצפלינים לתעבורה אווירית, אך השימוש בהם דעך לאחר אסון ההינדנבורג.

בנוסף:
50 מוזלמן (לא הודגש בתיאור) - 541 צפיות נוספות
פסל האסיר המת באתר הזיכרון במחנה הריכוז נוינגמה, מתאר אסיר מוזלמן על סף מותו. כיום במחנה הריכוז מספר אנדרטות ואתרי זיכרון להנצחת קרבנות השואה.
תבנית:תמונה מומלצת 27 בינואר 2011

פסל האסיר המת באתר הזיכרון במחנה הריכוז נוינגמה, מתאר אסיר מוזלמן על סף מותו. מחנה נוינגמה הוקם על ידי האס אס בסמוך לעיר המבורג שבגרמניה, בשנים 1938-1945. המחנה לא שימש כאתר השמדה, אך מתוך 100,000 האסירים ששהו בו, ניספו כ-55,000 אסירים עקב התנאים הבלתי אנושיים ששררו במחנה, ובהם עבודת פרך, רעב, תנאים לא היגייניים, אלימות רבה מצד השומרים, ולקראת סוף המלחמה בצעדות מוות. כיום מוצבים במקום מספר אנדרטות ואתרי זיכרון להנצחת קרבנות השואה.

51 אייזק אסימוב - 537 צפיות נוספות תבנית:תמונה מומלצת 10 בינואר 2011

אייזק אסימוב יושב על כס מלכות. איור מעשה ידי רווינה מוריל. אסימוב היה ביוכימאי וסופר אמריקני ממוצא יהודי, יליד ברית המועצות. במשך שנות פעילותו כתב למעלה מ־500 ספרים בתחומים שונים, אולם את עיקר פרסומו קנה ככותב ספרי מדע בדיוני. כמחווה לפועלו הגדול נקרא האסטרואיד 5020 על שמו.

52 פוי - 536 צפיות נוספות
אמן קרקס מבצע פעלולים בעזרת פוי.
תבנית:תמונה מומלצת 25 במרץ 2011

פוי הוא ענף מאומנויות הקרקס שבו נעשה שימוש בשני כדורים מחוברים לחוטים. בתמונה נראה אמן מבצע פעלולים בעזרת פוי.

53 סוללת הענק - 535 צפיות נוספות
סוללת הענק היא אתר גאולוגי בחוף הצפוני-מזרחי של צפון אירלנד, בו מצויים כ-40,000 עמודי בזלת משושים צמודים.
תבנית:תמונה מומלצת 11 באוקטובר 2011

סוללת הענק היא אתר גאולוגי בחוף הצפוני-מזרחי של צפון אירלנד, בו מצויים כ-40,000 עמודי בזלת משושים צמודים. ב-1986 הכריז ארגון אונסק"ו על המקום אתר מורשת עולמית ושנה אחר כך הוכרז המקום שמורת טבע על ידי מחלקת הסביבה של צפון אירלנד.

54 פויקה - 532 צפיות נוספות
פּוֹיְקֵה הוא סיר מברזל יצוק שנועד לשמש ככלי בישול בתנאי שטח.
תבנית:תמונה מומלצת 28 בנובמבר 2010

פּוֹיְקֵה הוא סיר מברזל יצוק שנועד לשמש ככלי בישול בתנאי שטח. התבשיל אותו נהוג להכין בסיר זה - מעין נזיד בשרי או צמחוני, נקרא במקור "פויקהקוס", אך בארץ נהוג לכנות גם אותו פשוט "פויקה", כשם הסיר בו הוא מתבשל. הפויקה מתאים לבישולי שטח מאחר שהוא מפזר את אנרגיית החום הגדולה אותה הוא סופג באופן שווה לכל חלקיו, תכונה שהופכת אותו למתאים לבישול בצד המדורה.

55 באפלו ביל - 529 צפיות נוספות
באפלו ביל והמנהיג האינדיאני שור יושב.
תבנית:תמונה מומלצת 24 בנובמבר 2010

באפלו ביל, אחת מהדמויות הססגוניות של המערב הישן של אמריקה אשר עלילותיו יצרו במידה מסוימת את תדמיתו של "המערב הפרוע", יחד עם המנהיג האינדיאני שור יושב, שגם השתתף במופעים שארגן באפלו ביל.

בנוסף:


56 סמל פאלי (לא הודגש בתיאור) - 527 צפיות נוספות
מגדל סי אן כפי שנראה מאצטדיון רוג'רס סנטר בטורונטו שבקנדה
תבנית:תמונה מומלצת 11 בדצמבר 2010

מגדל סי אן כפי שנראה מאצטדיון רוג'רס סנטר בטורונטו, קנדה. המגדל, שהוא סמל פאלי מובהק, מתנשא לגובה של 553.33 מטרים, ובמשך יותר שלושים שנה הוא היה המבנה הבלתי נתמך הגבוה בעולם. בנייתו של הבניין החלה בשנת 1973 והסתיימה כעבור שלוש שנים. ייעודו הראשוני של המגדל היה לשימוש כמגדל תקשורת, אך הוא התגלה רווחי יותר כאטקרציה תיירותית. כיום פוקדים את המגדל כשני מיליון תיירים בשנה, והוא אחד מסמליה של העיר.

בנוסף:
57 סרגיי פרוקודין-גורסקי - 525 צפיות נוספות
איכרות צעירות הלובשות לבוש מסורתי, באזור נהר שֵקְסנה שברוסיה, בשנת 1909. תמונתו של סרגיי פרוקודין-גורסקי.
תבנית:תמונה מומלצת 22 בדצמבר 2010

איכרות צעירות הלובשות לבוש מסורתי, באזור נהר שֵקְסנה שברוסיה, בשנת 1909. תמונתו של סרגיי פרוקודין-גורסקי, מחלוצי הצילום בצבע. גורסקי השתמש בהמצאותיו בתחום טכנולוגיית הצילום לשם תיעוד שיטתי של האימפריה הרוסית במטרה להשכיל את התלמידים הרוסים, באמצעות "ההשתקפויות האופטיות הצבעוניות" שלו.

58 קבוצת מנדלברוט - 521 צפיות נוספות
ייצוג גאומטרי של קבוצת מנדלברוט, אחת הדוגמאות המוכרות ביותר לפרקטל.
תבנית:תמונה מומלצת 11 באוגוסט 2009

ייצוג גאומטרי של קבוצת מנדלברוט, אחת הדוגמאות המוכרות ביותר לפרקטל.

בנוסף:
  • פרקטל (לא הודגש בתיאור) - 330 צפיות נוספות
59 רחוב דיזנגוף (לא הודגש בתיאור) - 516 צפיות נוספות
כיכר צינה דיזנגוף (מוכרת בשם כיכר דיזנגוף). הכיכר קרויה על שם צינה דיזנגוף, רעייתו של ראש העיר הראשון, מאיר דיזנגוף. הכיכר נחשבה במשך שנים רבות כאחד מסמליה של תל אביב. עיצוב הכיכר נעשה על ידי האדריכלית ג'ניה אוורבוך, שזכתה בתחרות העיצוב של הכיכר בשנת 1934. התכנון היה על פי קריטריונים של הסגנון הבינלאומי, שהיה הסגנון האדריכלי המרכזי בתל אביב בתקופה זו.
תבנית:תמונה מומלצת 5 בנובמבר 2010

כיכר צינה דיזנגוף (מוכרת בשם כיכר דיזנגוף), נמצאת ברחוב דיזנגוף בתל אביב. הכיכר קרויה על שם צינה דיזנגוף, רעייתו של ראש העיר הראשון, מאיר דיזנגוף. הכיכר נחשבה במשך שנים רבות כאחד מסמליה של תל אביב. עיצוב הכיכר נעשה על ידי האדריכלית ג'ניה אוורבוך, שזכתה בתחרות העיצוב של הכיכר בשנת 1934. התכנון היה על פי קריטריונים של הסגנון הבינלאומי, שהיה הסגנון האדריכלי המרכזי בתל אביב בתקופה זו. הכיכר נחנכה בשנת 1938. בשנות השבעים, הכיכר הוגבהה על-מנת לתת פתרון לבעיות התנועה במקום. במרכזה הוקמה מזרקה של אלן דוד שהוחלפה 8 שנים לאחר מכן בפסל קינטי שיצר יעקב אגם.

בנוסף:
60 M3 לי - 513 צפיות נוספות
טנק "M3 לי" - טנק בינוני אמריקאי הנקרא על שמו של רוברט לי.
תבנית:תמונה מומלצת 23 ביוני 2011

טנק M3 לי הוא טנק בינוני אמריקאי הנקרא על שמו של רוברט לי. גרסה משודרגת של הטנק נקראת M3 גרנט, על שם יוליסס סימפסון גרנט. ה-M3 הוא דוגמה לכלי נשק, שכבר עם תחילת ייצורו היו מגרעותיו ברורות והיה ידוע שיש להחליפו במהרה. מקורו של הטנק במכרז ממשלתי אמריקאי לטנק בינוני שיהיה חמוש בתותח 75 מ"מ. הדרישה הזו באה בעקבות האירועים של 1939, שבהם רמס צבא היבשה הגרמני את צבא פולין. חוסר בצריח מתאים גרם לכך שעיצוב הטנק יהיה גרוע למדי. למרות זאת, עד הופעת טנקים טובים יותר היה ה-M3 האופציה היחידה שהייתה בידי צבא ארצות הברית.

61 דוב נמלים ענק - 508 צפיות נוספות
דוב נמלים ענק, מין של דוב נמלים.
תבנית:תמונה מומלצת 24 באוגוסט 2012

דוב נמלים ענק, מין של דוב נמלים. זהו דוב הנמלים הגדול ביותר בעולם והמוכר ביותר. דוב הנמלים חי בדרום אמריקה. אורכו הכולל של דוב הנמלים הוא בממוצע 2.1 מטר, ראשו ופלג גופו העליון באורך של 1.2 מטר וזנבו באורך של כ-0.91 מטר. גופו של דוב הנמלים מכוסה שיער, ובאזור הזנב השיער יכול להגיע לאורך של עד כ-40 ס"מ.

62 המפטי דמפטי - 506 צפיות נוספות
המפטי דמפטי - דמות בצורת ביצה מואנשת המופיעה בשיר ערש אנגלי פופולרי.
תבנית:תמונה מומלצת 17 במאי 2012

המפטי דמפטי הוא דמות בצורת ביצה מואנשת המופיעה בשיר ערש אנגלי פופולרי: "המפטי דמפטי ישב על חומה / המפטי דמפטי נפל במהומה / כל חיל המלך וכל פרשיו / ניסו לחברו מחדש אך לשווא" (תרגום - רנה ליטוין). המפטי דמפטי ידוע בעולם בעיקר בזכות הופעתו בספר "מבעד למראה ומה אליס מצאה שם" מאת לואיס קרול.

63 לייגר (לא הודגש בתיאור) - 504 צפיות נוספות
טיגריס סיבירי - תת-מין נדיר של הטיגריס והגדול שבמיני משפחת החתוליים החיים בטבע.
תבנית:תמונה מומלצת 27 בדצמבר 2012

טיגריס סיבירי הוא תת-מין נדיר של הטיגריס והגדול שבמיני משפחת החתוליים החיים בטבע. הוא קטן רק מהלייגר, הכלאה בין אריה זכר לנקבת טיגריס, המצוי רק בשבי. כיום נמצא הטיגריס הסיבירי בסכנת הכחדה חמורה.

בנוסף:


64 אייסריסנוולט - 502 צפיות נוספות
אייסריסנוולט היא מערה טבעית שקירותיה מכוסים קרח כל ימות השנה הנמצאת סמוך לעיירה וורפן באוסטריה, כ-40 ק"מ דרומית לזלצבורג.
תבנית:תמונה מומלצת 14 במרץ 2012

אייסריסנוולט היא מערה טבעית שקירותיה מכוסים קרח כל ימות השנה הנמצאת סמוך לעיירה וורפן באוסטריה, כ-40 ק"מ דרומית לזלצבורג. המערה שוכנת בתוך סלעי אבן הגיר של הר הוקוגל שברכס האלפים האוסטרים. אורכה הכולל של המערה הוא יותר מ-42 קילומטרים, כאשר קרח מכסה את קירותיה לאורך הקילומטר הראשון, ולכן היא מערת הקרח הגדולה בעולם. כ-200,000 תיירים מבקרים בה מדי שנה.

65 סרט טארטן - 501 צפיות נוספות
סרט טארטן - תצלום הצבע הראשון שנוצר בהיסטוריה - משנת 1861.
תבנית:תמונה מומלצת 9 בינואר 2010

סרט טארטן הוא תצלום הצבע הראשון שנוצר בהיסטוריה, בשנת 1861, על ידי המדען והפיזיקאי ג'יימס קלרק מקסוול, בעזרתו של הצלם תומאס סקוט.

66 אדגר אלן פו - 501 צפיות נוספות
אדגר אלן פו, משורר וסופר אמריקני. תמונה זו צולמה בטכניקת דאגרוטיפ בשנת 1848.
תבנית:תמונה מומלצת 19 בינואר 2012 אדגר אלן פו, משורר וסופר אמריקני, נחשב לאבי סיפור האימה, סיפורת המתח והספרות הבלשית. תמונה זו צולמה בטכניקת דאגרוטיפ בשנת 1848. הוצגה גם בתאריכים: תבנית:תמונה מומלצת 23 במרץ 2011
דירוג ערך מקושר תמונה תאריך תיאור הערות
67 מחלף - 496 צפיות נוספות
מחלף בסגנון עלה תלתן מעורב עם טורבינה בדרום הולנד. בניגוד לצומת במפלס יחיד שלעתים קרובות מנותבת באמצעות רמזור, המחלף מפריד את התנועה המגיעה מכיוונים שונים למפלסים שונים ומונע מפגש ביניהם, כך מתאפשרת זרימת התנועה ללא עצירה.
תבנית:תמונה מומלצת 19 באוגוסט 2010

מחלף בסגנון עלה תלתן מעורב עם טורבינה בדרום הולנד. מֶחְלָף הוא מבנה הנדסי המאפשר הפרדה מִפלסית של כבישים או מסילות רכבת באמצעות גשר אחד או יותר. בניגוד לצומת במפלס יחיד שלעתים קרובות מנותב באמצעות רמזור, המחלף מפריד את התנועה המגיעה מכיוונים שונים למפלסים שונים ומונע מפגש ביניהם, כך מתאפשרת זרימת התנועה ללא עצירה.

68 אנדרטת וושינגטון - 493 צפיות נוספות
אנדרטת וושינגטון הוקמה לזכרו של הנשיא הראשון של ארצות הברית - ג'ורג' וושינגטון. בעת בנייתה הייתה האנדרטה המבנה הגבוה ביותר בעולם.
תבנית:תמונה מומלצת 11 ביולי 2012

אנדרטת וושינגטון הינה אובליסק שיש לבן הנמצא במול במרכז העיר וושינגטון במחוז קולומביה בארצות הברית. האנדרטה הוקמה לזכרו של הנשיא הראשון של ארצות הברית - ג'ורג' וושינגטון. בעת בנייתה הייתה האנדרטה המבנה הגבוה ביותר בעולם.

הוצגה גם בתאריכים: תבנית:תמונה מומלצת 26 באפריל 2009
69 עריסתו של ניוטון - 491 צפיות נוספות
עריסתו של ניוטון היא מתקן שמדגים שימור תנע ואנרגיה.
תבנית:תמונה מומלצת 26 באוקטובר 2009

עריסתו של ניוטון היא מתקן שמדגים שימור תנע ואנרגיה. אלו הם חוקי שימור פיזיקליים בסיסיים, אותם ניתן לקבל מתוך חוקי ניוטון.

70 רדאמס - 490 צפיות נוספות
רדאמס היא עיר ונווה מדבר במערב לוב, סמוך לגבולה עם אלג'יריה ותוניסיה. בתי העיר בנויים משתי קומות לפחות, ורחובותיה הם למעשה ארקדות ארוכות המשמשות כמעברים מקורים ומוגנים מפני החום ומזג האוויר, ומהם נפתחת הגישה אל הבתים. בקומה השנייה מרפסות שמאפשרות גם הן תנועה בין הבתים, ולמעשה ישנם בעיר שני מפלסי תנועה. חלקה העתיק של העיר, אשר זכה לכינוי "פנינת המדבר", מוכרז על ידי ארגון אונסק"ו כאתר מורשת עולמית מאז שנת 1986.
תבנית:תמונה מומלצת 2 ביולי 2010

רדאמס היא עיר ונווה מדבר במערב לוב, סמוך לגבולה עם אלג'יריה ותוניסיה. בתי העיר בנויים משתי קומות לפחות, ורחובותיה הם למעשה ארקדות ארוכות המשמשות כמעברים מקורים ומוגנים מפני החום ומזג האוויר, ומהם נפתחת הגישה אל הבתים. בקומה השנייה מרפסות שמאפשרות גם הן תנועה בין הבתים, ולמעשה ישנם בעיר שני מפלסי תנועה. חלקה העתיק של העיר, אשר זכה לכינוי "פנינת המדבר", מוכרז על ידי ארגון אונסק"ו כאתר מורשת עולמית מאז שנת 1986.

71 נמל התעופה הנסיכה יוליאנה - 489 צפיות נוספות
מטוס נוסעים מסוג בואינג 757 של חברת התעופה יו אס איירווייז, מנמיך טוס לקראת נחיתתו בנמל התעופה הנסיכה יוליאנה, המשרת את החלק ההולנדי של האי סן מרטן.
תבנית:תמונה מומלצת 16 במרץ 2012

מטוס נוסעים מסוג בואינג 757 של חברת התעופה יו אס איירווייז (US Airways) מעל חוף הים הקריבי, מנמיך טוס לקראת נחיתתו בנמל התעופה הנסיכה יוליאנה, המשרת את החלק ההולנדי של האי סן מרטן. נמל התעופה קרוי על שמה של הנסיכה ההולנדית יוליאנה (לימים יוליאנה, מלכת הולנד) שביקרה באי בשנת 1944. נמל התעופה יוליאנה הוא אחד ממוקדי המשיכה הבולטים לחובבי תעופה ולצלמי מטוסים מרחבי תבל, משום שקצה מסלול הנחיתה מתחיל סמוך מאוד לחוף הים ומאפשר קרבה יוצאת דופן למטוסים בהתקרבם לנחיתה.

72 עראבה (לא הודגש בתיאור) - 487 צפיות נוספות
העתק של "פסל החירות" הממוקם בעראבה.
תבנית:תמונה מומלצת 17 באפריל 2009

העתק של "פסל החירות" הממוקם בעראבה. בשל הפופולריות הרבה לה זוכה הפסל, העתקים של פסל החירות מוצבים במקומות רבים ברחבי העולם.

בנוסף:


73 הפתגמים ההולנדיים - 485 צפיות נוספות
"הפתגמים ההולנדיים" (ידוע גם בשם "העולם ההפוך" או "השכמייה הכחולה") - ציור מעשה ידי פיטר ברויגל האב משנת 1559. היצירה מציגה נוף כפרי, והסצינות השונות בו מתארות כמאה פתגמים וניבים הולנדיים.
תבנית:תמונה מומלצת 21 במאי 2012

הפתגמים ההולנדיים (ידוע גם בשם העולם ההפוך או השכמייה הכחולה) - ציור שמן על בד מעשה ידי פיטר ברויגל האב משנת 1559. היצירה מציגה נוף כפרי, והסצינות השונות בו מתארות כמאה פתגמים וניבים הולנדיים. היצירה מוצגת כיום בגמאלד-גאלרי בברלין.

74 אורדור-סור-גלאן - 484 צפיות נוספות
שרידים של מבנים ומכונית בכפר הצרפתי אורדור סור גלאן.
תבנית:תמונה מומלצת 11 ביוני 2012

שרידים של מבנים ומכונית בכפר הצרפתי אורדור-סור-גלאן. ב-10 ביוני 1944, כתגובה לפעילות המחתרת הצרפתית באזור, פרצו כוחות נאציים לכפר, טבחו בכל תושביו, בזזו והחריבו את בנייניו. לאחר תום המלחמה הוקם הכפר מחדש הרחק מהריסות הכפר המקורי, שמשמשות כיום כאתר הנצחה.

הוצגה גם בתאריכים: תבנית:תמונה מומלצת 11 ביוני 2011, תבנית:תמונה מומלצת 11 ביוני 2013, תבנית:תמונה מומלצת 11 בפברואר 2010, תבנית:תמונה מומלצת 11 ביוני 2010
75 אבסינת - 483 צפיות נוספות
משקה אבסינת ולצדו כף אבסינת: על-פי המסורת, במהלך הכנת המשקה הוא נמזג לכוס עליה מונחת הכף המחורצת פרי תכנון מיוחד, ולאחר מכן מונחת על הכף קוביית סוכר שעליה נמזגים מים קרים מאוד.
תבנית:תמונה מומלצת 18 בנובמבר 2010

אבסינת הנו משקה חריף המכיל אחוז גבוה של אתנול ומתובל בתמציות צמחים, בהן צמח הלענה ממין לענת האבסינת. צבעו של המשקה ירוק, וטעמו מזכיר טעם של כמנון האניס. על-פי רוב גוונו של האבסינת ירקרק באופן טבעי, או כתוצאה מתוספת צבעי-מאכל, והוא זוכה תכופות לכינוי "הפיה הירוקה". בתצלום משקה אבסינת ולצדו כף אבסינת: על-פי המסורת, במהלך הכנת המשקה הוא נמזג לכוס עליה מונחת הכף המחורצת פרי תכנון מיוחד, ולאחר מכן מונחת על הכף קוביית סוכר שעליה נמזגים מים קרים מאוד.

הוצגה גם בתאריכים: תבנית:תמונה מומלצת 29 ביולי 2011
76 צבא הטרקוטה - 479 צפיות נוספות
"צבא הטרקוטה" במאוזוליאום של צ'ין שה-חואנג, קיסרה הראשון של סין.
תבנית:תמונה מומלצת 18 ביוני 2009

"צבא הטרקוטה" במאוזוליאום של צ'ין שה-חואנג, קיסרה הראשון של סין. הצבא מורכב מיותר מ-7,000 דמויות חיילים בגודל טבעי, ערוכים לקרב עם שריוניהם, סוסיהם וכלי נשקם, עשויים טרקוטה (סוג של קרמיקה עשויה חרס) אשר נקברו יחד עם הקיסר הראשון בשושלת צ'ין בשנת 210 לפנה"ס.

77 אייאפיאלאייקול - 477 צפיות נוספות
אייאפיאלאייקול הוא קרחון שבמרכזו הר געש פעיל בדרום איסלנד, המתפרץ באופן תדיר יחסית מאז סוף עידן הקרח. ההתפרצות האחרונה של הר הגעש אירעה באמצע אפריל 2010, וענן אפר געשי שהעלתה לאטמוספירה גרם להפרעות קשות בתנועה האווירית מעל צפון-מערב אירופה.
תבנית:תמונה מומלצת 19 בספטמבר 2010

אֶיְיַאפְיָאלָאיֶיקוּל הוא קרחון שבמרכזו הר געש פעיל בדרום איסלנד, המתפרץ באופן תדיר יחסית מאז סוף עידן הקרח. פסגת ההר מגיעה לגובה של כ-1,666 מטר, והקרחון שבמרכז ההר מכסה שטח של כ-100 קמ"ר. ההתפרצות האחרונה של הר הגעש אירעה באמצע אפריל 2010, וענן אפר געשי שהעלתה לאטמוספירה גרם להפרעות קשות בתנועה האווירית מעל צפון-מערב אירופה.

הוצגה גם בתאריכים: תבנית:תמונה מומלצת 7 באפריל 2011
78 פרקטל - 475 צפיות נוספות
כרובית בצורת פרקטל, צורה החוזרת על עצמה מספר רב של פעמים כך שככל שנעמיק בה תתגלה אותה התבנית שוב ושוב.
תבנית:תמונה מומלצת 30 ביוני 2010

כרובית בצורת פרקטל, צורה החוזרת על עצמה מספר רב של פעמים כך שככל שנעמיק בה תתגלה אותה התבנית שוב ושוב. לפרקטלים שימוש רב בגרפיקה ממוחשבת, וכמו כן יש להם תפקיד חשוב בפיזיקה ובמיוחד בתורת הכאוס.

79 דולפין לוחם - 473 צפיות נוספות
דולפין לוחםשאומן בתוכניות היונקים הימיים של חיל הים האמריקני.
תבנית:תמונה מומלצת 26 באוגוסט 2009

דולפין לוחם שאומן בתוכניות היונקים הימיים של חיל הים האמריקני, נושא על סנפירו סונאר שמאפשר למאלף לעקוב אחר מיקומו כאשר הוא נמצא מחוץ לטווח הראייה שלו.

80 שבעת פלאי תבל (לא הודגש בתיאור) - 473 צפיות נוספות
מתחם הפירמידות בגיזה.
תבנית:תמונה מומלצת 5 בספטמבר 2009

מתחם הפירמידות בגיזה שוכן במרחק קצר מקהיר, בירת מצרים. הפירמידה הגדולה היא המונומנט היחיד שנותר משבעת פלאי תבל.

הוצגה גם בתאריכים: תבנית:תמונה מומלצת 19 בספטמבר 2011
81 מאגר בית זית - 473 צפיות נוספות
מאגר בית זית הוא אגם עונתי מלאכותי, השוכן בתוואי נחל שורק, סמוך למושב בית זית שממערב לירושלים.
תבנית:תמונה מומלצת 12 בספטמבר 2010

מאגר בית זית הוא אגם עונתי מלאכותי, השוכן בתוואי נחל שורק, סמוך למושב בית זית שממערב לירושלים. הסכר שיצר את המאגר הוקם בשנות ה-50 של המאה ה-20 במטרה להעשיר את אקוויפר החוף, אך הבדיקות ההידרולוגיות שנערכו בטרם ההקמה היו לקויות, ולא גילו כי קיים חוסר התאמה בין קו פרשת המים הטופוגרפי שעל פני הקרקע, ובין קו פרשת המים הגאולוגי שמתחת לה. כתוצאה מכך, מי המאגר המחלחלים אל הקרקע מוצאים את דרכם אל ים המלח. עם זאת הוחלט להשאיר את הסכר כדי שהמאגר יהווה לכל הפחות אטרקציה תיירותית בימות החורף.

82 מטאורה - 470 צפיות נוספות
מטאורה הוא אזור במחוז תסליה במרכז יוון, שנופו עשוי מכשישים עמודי סלע תלולים.
תבנית:תמונה מומלצת 10 בספטמבר 2009

מטאורה הוא אזור במחוז תסליה במרכז יוון, שנופו עשוי מכשישים עמודי סלע תלולים. בשל בידודו של האזור והנגישות המוגבלת לראשי הצוקים, קמו בו בימי הביניים מנזרים אורתודוקסים. תופעות הטבע והתרבות הייחודיות בהן מצטיין מטאורה, הביאו להכרזתו בשנת 1988 כאתר מורשת עולמית.

83 אלף האיים - 470 צפיות נוספות
שקיעה באחד מהאיים הקטנים ביותר מבין אלף האיים - ארכיפלג הכולל 1,793 איים המצויים בגבול קנדה-ארצות הברית, לאורך חלקו הדרום-המערבי של הנהר סנט לורנס.
תבנית:תמונה מומלצת 10 באפריל 2012

שקיעה באחד מהאיים הקטנים ביותר מבין אלף האיים. אלף האיים הם ארכיפלג הכולל 1,793 איים המצויים בגבול קנדה-ארצות הברית, לאורך חלקו הדרום-המערבי של הנהר סנט לורנס. האיים פזורים במורד הנהר מהפינה הצפונית-מזרחית של אגם אונטריו, לאורך כ-80 ק"מ במורד הזרם. האיים הקנדיים שייכים לפרובינציה הקנדית אונטריו, והאיים האמריקניים - למדינת ניו יורק. היות שלאורך הנהר ישנם מאות סלעים הבולטים מעל פני המים, הוחלט כי הקריטריון להגדרתו של אי ככזה יהיה שמדובר במתחם יבשתי ששטחו גדול מ-1 רגל מרובע, הנמצא מעל פני המים בכל ימות השנה וגדל בו לפחות עץ אחד. על שמם של אלף האיים קרוי הרוטב הפופולרי, רוטב אלף האיים.

בנוסף:


84 יו-יו - 469 צפיות נוספות
עלמה משחקת ב"יו-יו" ברחובות ברלין של שנות העשרים של המאה ה-20.
תבנית:תמונה מומלצת 20 במאי 2011

עלמה משחקת ביו-יו ברחובות ברלין של שנות ה-20. יו-יו הוא צעצוע הבנוי משתי דיסקיות שוות בגודלן, העשויות מפלסטיק, עץ או מתכת, ומחוברות זו לזו בציר, שסביבו מלופף חוט. היו-יו הוא צורה עתיקת יומין של משחק, והוא נפוץ בתרבויות רבות.

הוצגה גם בתאריכים: תבנית:תמונה מומלצת 23 במאי 2013
85 הרכבת הרטית - 468 צפיות נוספות
רשת המסילות של הרכבת הרטית עוברת בהרי האלפים של דרום-מזרח שווייץ וידועה בנופיה עוצרי הנשימה, ובמנהרות והגשרים שלאורכה.
תבנית:תמונה מומלצת 17 בנובמבר 2010

הרכבת הרטית היא חברת הרכבת הפרטית הגדולה ביותר בשווייץ, והיא פועלת ברחבי קנטון גראובינדן בדרום-מזרח המדינה, שם היא מפעילה את רוב שירותי הרכבת. אורכן הכולל של מסילות הרכבת של החברה מגיע ל-384 ק"מ, ואלה צרות ורוחבן עומד על 1,000 מ"מ. מסיבה זו רשת הרכבות איננה מחוברת אל רשתות מסילות הרכבת הלאומיות של שווייץ ושל איטליה, ובנקודות ההשקה בין הרשתות, נדרשת החלפת רכבות. רשת המסילות של הרכבת הרטית עוברת בהרי האלפים של דרום-מזרח שווייץ וידועה בנופיה עוצרי הנשימה, ובמנהרות והגשרים שלאורכה. שניים מקווי הרכבת הידועים כמסילות אלבולה וברנינה הוכרזו בשנת 2008 כאתר מורשת עולמית המשותף לשווייץ ולאיטליה.

86 טוארג - 468 צפיות נוספות
טוארג באלג'יריה.
תבנית:תמונה מומלצת 21 ביולי 2011

טוארג באלג'יריה. הטוארג הם שבטי רועים נודדים המתגוררים בעיקר במדבר סהרה שבצפון אפריקה. הם צאצאי הברברים שחיו באזור לוב של ימינו. במשך אלפיים שנה הפעילו הטוארג את מסחר השיירות באמצעות גמלים במדינות שמדרום לסהרה. הם קישרו בין הערים הגדולות של דרום הסהרה לחופו הדרומי של הים התיכון באמצעות חמישה נתיבי סחר מדבריים.

87 אנג'ליקה באלאבנוב - 466 צפיות נוספות
פגישה בין דוד בן-גוריון למהפכנית הקומוניסטית והסוציאל-דמוקרטית אנג'ליקה באלאבנוב. תל אביב, 1962.
תבנית:תמונה מומלצת 12 במאי 2013

פגישה בין דוד בן-גוריון למהפכנית הקומוניסטית והסוציאל-דמוקרטית אנג'ליקה באלאבנוב האוקראינית-איטלקית-יהודיה. הפגישה נערכה במשרד ראש הממשלה בתל אביב ב-1962.

88 פמוקלה - 462 צפיות נוספות
פמוקלה ("מצודת הכותנה") הוא תל טבעי בדרום-מערבה של אסיה הקטנה שבטורקיה.
תבנית:תמונה מומלצת 14 בנובמבר 2009

פמוקלה ("מצודת הכותנה") הוא תל טבעי בדרום-מערבה של אסיה הקטנה שבטורקיה. פמוקלה הוא תוצר של פעילות טקטונית שגרמה לנביעתם של מעיינות חמים שחומם מגיע ל-35 מעלות צלזיוס ויותר. אחד המעיינות האלה, שמימיו עשירים במינרלים, הביא ליצירת התל משקיעתם של המינרלים, והקנה למקום את שמו בשל צבעו וצורתו.

89 ברוניי (לא הודגש בתיאור) - 458 צפיות נוספות
מסגד סולטאן עומר עלי סאיפודין בבנדר סרי בגוואן בירת ברוניי.
תבנית:תמונה מומלצת 18 ביוני 2011

מסגד סולטאן עומר עלי סאיפודין בבנדר סרי בגוואן בירת ברוניי. ברוניי היא מדינת אי עשירה בנפט הממוקמת בצפון אי בורנאו שבדרום-מזרח אסיה.

90 מונה ליזה - 455 צפיות נוספות
מונה ליזה, ציורו המפורסם של לאונרדו דה וינצ'י אותו צייר בשנת 1507.
תבנית:תמונה מומלצת 22 במאי 2010

מונה ליזה, ציורו המפורסם של לאונרדו דה וינצ'י אותו צייר בשנת 1507. הציור, שבמרכזו דמות דיוקנה של אישה, הפך במאה ה-19 לאחת מיצירות האמנות הנודעות בעולם ובמאה ה-20 שימש השראה להערצה, מחאה, לעג וחיקוי באמנות הפופולרית, במוזיקה ובספרות.

הוצגה גם בתאריכים: תבנית:תמונה מומלצת 25 במאי 2013, תבנית:תמונה מומלצת 18 במאי 2011
91 שכונת שפירא - 454 צפיות נוספות
פחון בשכונת שפירא, תל אביב, ברחוב מורה נבוכים שמעולם לא נסלל.
תבנית:תמונה מומלצת 1 באוגוסט 2011

פחון בשכונת שפירא, תל אביב, ברחוב מורה נבוכים שמעולם לא נסלל. שכונת שפּ‏ירא ממוקמת בדרום תל אביב, והיא מתאפיינת בבתים נמוכי קומה אך במרקם עירוני צפוף ואוכלוסייתה נחשבת חלשה במונחים סוציו-אקונומיים.

92 בנג'מין פרנקלין - 453 צפיות נוספות
בנג'מין פרנקלין, ציור מעשה ידי דיוויד מרטין משנת 1767 המוצג כיום בבית הלבן.
תבנית:תמונה מומלצת 23 בפברואר 2012

בנג'מין פרנקלין, ציור מעשה ידי דיוויד מרטין משנת 1767 המוצג כיום בבית הלבן. פרנקלין, היה מדינאי, דיפלומט, מדען, סופר ומו"ל שהשפיע ביותר על הפוליטיקה וההיסטוריה של ארצות הברית, ועל המדע של המאה ה-18. דיוקנו של פרנקלין מופיע על שטרות 100 דולר.

הוצגה גם בתאריכים: תבנית:תמונה מומלצת 5 בפברואר 2011
93 חתול טאבי - 452 צפיות נוספות
חתול טאבי צעיר.
תבנית:תמונה מומלצת 23 בנובמבר 2011

חתול טאבי צעיר. חתול טאבי הוא חתול בית בעל פרווה המכילה פסים, נקודות, או צורות מעגליות. בניגוד להנחה הרווחת, חתול טאבי אינו גזע אלא תכונה טבעית שמקורה ככל הנראה בחתולי הבר.

בנוסף:
  • חתול בר (לא הודגש בתיאור) - 371 צפיות נוספות


94 החומה הגדולה של סין - 452 צפיות נוספות
החומה הגדולה של סין - מערכת ביצורים מאדמה, מלבנים ומאבנים בצפון סין, שנבנתה ושופצה פעמים רבות בין המאה ה-5 לפנה"ס למאה ה-16. החומה ששרדה עד ימינו נבנתה בתקופת שושלת מינג במהלך המאה ה-15 והמאה ה-16.
תבנית:תמונה מומלצת 23 במאי 2012

החומה הגדולה של סין - מערכת ביצורים מאדמה, מלבנים ומאבנים בצפון סין, שנבנתה ושופצה פעמים רבות בין המאה ה-5 לפנה"ס למאה ה-16, ומטרתה הייתה להגן על האימפריה הסינית מפני פשיטות של ברברים ממונגוליה וממנצ'וריה, שהתרחשו פעמים רבות במהלך ההיסטוריה הסינית. מאז המאה ה-5 לפנה"ס נבנו כמה חומות שזכו לתואר החומה הגדולה. אחת המפורסמות שבהן הייתה חומה שנבנתה בין השנים 220 ל-206 לפנה"ס על ידי קיסר סין הראשון, צ'ין שה-חואנג משושלת צ'ין, שממנה נותרו שרידים מעטים בלבד. החומה ששרדה עד ימינו נבנתה בתקופת שושלת מינג במהלך המאה ה-15 והמאה ה-16.

95 ממבה ירוקה מזרחית - 451 צפיות נוספות
ממבה ירוקה מזרחית או ממבה נפוצה היא נחש ארסי ירוק שוכן עצים ממשפחת הפתניים. אורכה הממוצע 1.8 מטרים.
תבנית:תמונה מומלצת 2 בנובמבר 2012

ממבה ירוקה מזרחית או ממבה נפוצה היא נחש ארסי ירוק שוכן עצים ממשפחת הפתניים. זהו המין הקטן ביותר בסוג ממבה: אורכה הממוצע 1.8 מטרים, אף כי ידועים פרטים באורך עד 3.7 מטרים.

96 טירת נוישוונשטיין - 450 צפיות נוספות
טירת נוישוונשטיין הממוקמת במדינת באווריה שבגרמניה. הטירה הייתה מקור ההשראה לעיצוב טירת היפהפייה הנרדמת בדיסנילנד, קליפורניה, אותה בנה וולט דיסני לאחר ביקורו בבוואריה.
תבנית:תמונה מומלצת 6 ביולי 2009

טירת נוישוונשטיין הממוקמת במדינת באווריה שבגרמניה. הטירה הייתה מקור ההשראה לעיצוב טירת היפהפייה הנרדמת בדיסנילנד, קליפורניה, אותה בנה וולט דיסני לאחר ביקורו בבוואריה.

97 פיריט - 450 צפיות נוספות
גבישי פלואוריט כחול. בין גבישי הפלואריט מצויים רסיסי זהב שוטים.
תבנית:תמונה מומלצת 8 בינואר 2011

גבישי פלואוריט כחול. הפלואוריט (מלטינית "זורם") הוא מינרל ססגוני המורכב מסידן ופלואור. טווח הצבעים שלו כולל את הארגמן, הכחול, הירוק, הצהוב ועוד, לעתים מוצאים בגביש אחד כמה צבעים. זו הסיבה שיש המכנים את הפלואוריט "המינרל הצבעוני ביותר בעולם". בין גבישי הפלואריט מצויים רסיסי זהב שוטים.

בנוסף:


98 אקולייד - 450 צפיות נוספות
טקס האקולייד - טקס מעבר בו מוענק לאדם תואר אבירות בציור מ-1901 מאת אדמונד בלייר לייטון.
תבנית:תמונה מומלצת 26 בנובמבר 2011

בימי הביניים היווה טקס האקולייד טקס מעבר בו מוענק לאדם תואר אבירות, בדרך כלל על ידי טפיחת חרב על כתפיו. במהלך השנים שונה הטקס, לבש צורות שונות ומנהגים מסוימים השתנו בו. כאן מתואר הטקס בציור מ-1901 מאת אדמונד בלייר לייטון.

99 כתר ארם צובא - 447 צפיות נוספות
כתר ארם צובא המוצג בהיכל הספר נחשב לנוסח המדויק ביותר של התנ"ך.
תבנית:תמונה מומלצת 30 בספטמבר 2010

כתר ארם צובא נחשב לנוסח המדויק ביותר של התנ"ך, בגלל ההתאמה הפנימית המדויקת בין הנוסח עצמו לבין הערות המסורה הנמצאות בו. משערים כי הכתר נכתב סביב שנת 920. רוב דפיו שרדו עד ימינו, והוא מוצג בהיכל הספר שבמוזיאון ישראל.

הוצגה גם בתאריכים: תבנית:תמונה מומלצת 8 באוקטובר 2012, תבנית:תמונה מומלצת 9 באוקטובר 2009, תבנית:תמונה מומלצת 19 באוקטובר 2011, תבנית:תמונה מומלצת 14 במאי 2013, תבנית:תמונה מומלצת 10 באוקטובר 2009
100 יורק אש - 447 צפיות נוספות
יריקת אש- מופע בידורי שחוקרים משערים כי מקורו בטקס דתי הינדואיסטי.
תבנית:תמונה מומלצת 31 בדצמבר 2010

יריקת אש היא מופע בידור שחוקרים משערים כי מקורו בטקס דתי הינדואיסטי.

הוצגה גם בתאריכים: תבנית:תמונה מומלצת 22 בספטמבר 2009
101 אובליסק קאחה - 446 צפיות נוספות
אובליסק קאחה, פלאסה דה קסטייה, מדריד, ספרד. אובליסק בתכנונו של סנטיאגו קלטרווה.
תבנית:תמונה מומלצת 21 במאי 2011

אובליסק קאחה הוא אנדרטה הממוקמת בפלאסה דה קסטייה במדריד, בירת ספרד. האובליסק בתכנונו של האדריכל הספרדי סנטיאגו קלטרווה מתנשא לגובה של 92 מטרים וכולל מנגנון המשווה לו אשליה של סיבובו.

102 קרב המיתלה - 445 צפיות נוספות
חיילי צה"ל מתכוננים לקרב במעבר המיתלה.
תבנית:תמונה מומלצת 9 במאי 2011

חיילי צה"ל מתכוננים לקרב במעבר המיתלה. קרב המיתלה הוא קרב בין חטיבת הצנחנים לכוחות מצרים שהתרחש במהלך מבצע קדש במעבר אל-חיטאן שבמערב סיני ובסמוך לו. בקרב ספגה חטיבת הצנחנים 38 הרוגים. למצרים נגרמו כ-260 הרוגים. בחזית התמונה שאול זיו, לימים מפקד הקומנדו הימי.

הוצגה ביום הזיכרון.

בנוסף:

הוצגה גם בתאריכים: תבנית:תמונה מומלצת 25 באפריל 2012, תבנית:תמונה מומלצת 19 באפריל 2010, תבנית:תמונה מומלצת 15 באפריל 2013

103 הברווז על גג עיריית תל אביב - 441 צפיות נוספות
הברווז על גג עיריית תל אביב - מיזם תרבות שיצא לפועל באפריל 2008, על-פי חזונו של האמן, המאייר והקומיקסאי דודו גבע.
תבנית:תמונה מומלצת 28 ביוני 2009

הברווז על גג עיריית תל אביב - מיזם תרבות שיצא לפועל באפריל 2008, על-פי חזונו של האמן, המאייר והקומיקסאי דודו גבע. ב-15 באפריל 2008 הועלתה בובה מתנפחת המעוצבת על פי דמות "הברווז" שיצר דודו גבע, על גג בית עיריית תל אביב-יפו, באישורה ובתמיכתה של העירייה. בובת הברווז, עשויה מבד בלון, וגובהה עשרה מטרים, הוצבה על הפינה הדרום-מזרחית של גג בית העירייה.

104 סאלאר דה אויוני - 441 צפיות נוספות
סאלאר דה אויוני הוא מדבר מלח בדרום מערב בוליביה.
תבנית:תמונה מומלצת 29 באוקטובר 2009

סאלאר דה אויוני הוא מדבר מלח בדרום מערב בוליביה. הסאלאר הוא מדבר המלח הגדול בעולם ומשתרע על שטח של 10,582 קמ"ר.

הוצגה גם בתאריכים: תבנית:תמונה מומלצת 15 באוקטובר 2011
105 מטח כבוד - 441 צפיות נוספות
מטח כבוד שנורה באמצעות תותח 40 מ"מ לכבוד מושל מדינת פלורידה שבארצות הברית.
תבנית:תמונה מומלצת 5 ביולי 2012

מטח כבוד שנורה באמצעות תותח 40 מ"מ לכבוד מושל מדינת פלורידה שבארצות הברית. מטח כבוד הוא ירי מתואם של תותחים או רובים שמטרתו לחלוק כבוד. לפי כללי הפרוטוקול הבינלאומי, ירי של 21 מטחי כבוד היא דרך מקובלת לחלוק כבוד לראש מדינה, נשיא או מלך. ככל שדרג האישיות בכיר פחות, כך יורד מספר המטחים, אך הוא לעולם אי זוגי.

106 ספינוזאור - 439 צפיות נוספות
שלד של ספינוזאור שאורכו 8.4 מטרים.
תבנית:תמונה מומלצת 16 באוגוסט 2011

ספינוזאור הוא סוג של דינוזאור תרופודי שחי באזור שנקרא היום צפון אפריקה, לפני 93-100 מיליוני שנים. שרידים ראשונים של סוג זה התגלו לראשונה במצרים בעשור השני של המאה העשרים, אך שרידים מקוריים אלו הושמדו בהפצצה במלחמת העולם השנייה. מעריכים כי הספינוזאור היה הדינוזאור הטורף הגדול ביותר, גדול אף מהטי רקס ומהג'יגאנוטוזאור. אורך גופו של הספינוזאור נאמד ל-16 עד 18 מטרים ומשקלו נאמד ל-7 עד 9 טונות. השלד בתצלום הוא מתוך אוסף פרטי ואורכו 8.4 מטרים.

107 הפארק הלאומי ציון - 438 צפיות נוספות
הפארק הלאומי ציון הוא פארק לאומי ושמורת טבע אמריקנית הממוקם בדרום-מערב מדינת יוטה שבארצות הברית.
תבנית:תמונה מומלצת 18 באוקטובר 2012

הפארק הלאומי ציון הוא פארק לאומי ושמורת טבע אמריקנית הממוקם בדרום-מערב מדינת יוטה שבארצות הברית. בפארק קניון גדול, והוא בעל עולם חי וצומח עשירים ביותר. שטחו של הפארק 593 קילומטרים רבועים. אחד מהאזורים הגדולים והמוכרים שבפארק הוא הקניון הגדול. ההתיישבות האנושית בפארק החלה לפני כ-8,000 שנים, אז, לפי הממצאים, חיו בו מספר קבוצות שבטיות-משפחתיות של ילידים בני המקום - אינדיאנים.

108 התפרצות כתוצאה מהתגרענות (לא הודגש בתיאור) - 437 צפיות נוספות
"התפרצות מנטוס" הוא כינוי עממי לתופעה המתרחשת כשמכניסים סוכריות מנטוס לתוך בקבוק משקה מוגז, שנקראת התפרצות כתוצאה מהתגרענות. התהליך מתרחש בצורה מרשימה עם סוכריות מנטוס, כיוון שכושר המסיסות הגבוה שלהן במים גורם לשחרור מהיר של פחמן דו-חמצני. צורת פתח הבקבוק תורמת ליצירת סילון הנוזל שמשתחרר מהבקבוק. מקור האנרגיה להנעת הסילון הוא לחץ הפחמן הדו-חמצני אשר מומס בנוזל.
תבנית:תמונה מומלצת 29 באפריל 2010

"התפרצות מנטוס" הוא כינוי עממי לתופעה המתרחשת כשמכניסים סוכריות מנטוס לתוך בקבוק משקה מוגז, שנקראת התפרצות כתוצאה מהתגרענות. התהליך מתרחש בצורה מרשימה עם סוכריות מנטוס, כיוון שכושר המסיסות הגבוה שלהן במים גורם לשחרור מהיר של פחמן דו-חמצני. צורת פתח הבקבוק תורמת ליצירת סילון הנוזל שמשתחרר מהבקבוק. מקור האנרגיה להנעת הסילון הוא לחץ הפחמן הדו-חמצני אשר מומס בנוזל.

109 סנאי זהוב (לא הודגש בתיאור) - 435 צפיות נוספות
Eichhörnchen Düsseldorf Hofgarten edit.jpg
תבנית:תמונה מומלצת 21 בנובמבר 2009 סנאי בדיסלדורף שבגרמניה. לסנאים אזור תפוצה נרחב ברחבי העולם, ובין למעלה מ-50 מיניו, רק אחד מהם ניתן למצוא בישראל - הסנאי הזהוב, שנמצא בסכנת היעלמות, בעקבות היכחדות בתי הגידול שלו.
110 חלזונות - 435 צפיות נוספות
חֶלְזוֹנוֹת הם בעלי חיים במערכת הרכיכות. לעתים מכונים החלזונות גם בשם שבלולים על שם הקונכייה הספירלית שלהם. בישראל נפוץ הכינוי ""בֵּרָלֶה".
תבנית:תמונה מומלצת 13 במרץ 2010

חֶלְזוֹנוֹת הם בעלי חיים במערכת הרכיכות. לעתים מכונים החלזונות גם בשם שבלולים על שם הקונכייה הספירלית שלהם. בישראל נפוץ הכינוי "בֵּרָלֶה".

111 סמוראי - 432 צפיות נוספות
סמוראי אוחז בחרבו. המונח "סמוראי" מתייחס לבן מעמד האצולה הלוחמת ביפן בתקופה הטרום-תעשייתית.
תבנית:תמונה מומלצת 23 בנובמבר 2010

סמוראי אוחז בחרבו. המונח "סמוראי" מתייחס לבן מעמד האצולה הלוחמת ביפן בתקופה הטרום-תעשייתית. הסמוראים הראשונים היו בעלי קרקעות אשר התארגנו כדי להגן על אדמתם מברברים ומשודדי ים. החל מהמאה ה-10 מעמד לוחמים זה התחיל לצבור כוח ובמאה ה-12 תפס את השלטון ביפן, והחזיק בו עד לאמצע המאה ה-19. החל מהמאה ה-17 איבד מעמד הסמוראים את תפקידו כמעמד לוחם, ולאחר חדירת השפעה מערבית ליפן והרפורמות של תקופת מייג'י בוטלו זכויותיהם של הסמוראים כאצילים בפועל.

112 אנונימוס (קבוצה) - 432 צפיות נוספות
חברי "קבוצת אנונימוס" במסיכות גאי פוקס (ששואבות השראה מהקומיקס "ונדטה").
תבנית:תמונה מומלצת 16 באפריל 2012

חברי "קבוצת אנונימוס" במסיכות גאי פוקס (ששואבות השראה מהקומיקס "ונדטה"). אנונימוס היא קבוצה המאחדת אנשים מרחבי העולם, המתקשרים דרך האינטרנט. הקבוצה יוזמת הפרות סדר אזרחיות, תוך כדי ניסיון לשמור על אנונימיות. המושג נוצר בשנת 2003 בפורום התמונות 4chan, והוא מתייחס לקבוצה רבת משתתפים של משתמשים באינטרנט הדוגלים בתפיסה סוציאליסטית, אנטי קפיטליסטית ואנרכיסטית. המושג משמש גם כשם כולל לחברים בתת-תרבויות אינטרנט שונות, הפועלים בסביבה בה לא ניתן לחשוף את זהותם האמיתית.

בנוסף:
  • גאי פוקס (לא הודגש בתיאור) - 375 צפיות נוספות


113 גשר המיתרים - 429 צפיות נוספות
גשר המיתרים - גשר מעוגן כבלים, בתכנונו של האדריכל הספרדי סנטיאגו קלטרווה, שנבנה בכניסה לירושלים כחלק מפרויקט הרכבת הקלה.
תבנית:תמונה מומלצת 24 ביולי 2012

גשר המיתרים - גשר מעוגן כבלים, בתכנונו של האדריכל הספרדי סנטיאגו קלטרווה, שנבנה בכניסה לירושלים כחלק מפרויקט הרכבת הקלה. הגשר נחנך ב-25 ביוני 2008, והוא משמש למעבר הרכבת הקלה וכן למעבר הולכי רגל.

114 זוהר הקוטב - 428 צפיות נוספות
זוהר הקוטב הוא תופעת טבע המאופיינת בהופעה של אורות בצבעים שונים בשמי הלילה.
תבנית:תמונה מומלצת 25 באוקטובר 2009

זוהר הקוטב הוא תופעת טבע המאופיינת בהופעה של אורות בצבעים שונים בשמי הלילה, כתוצאה של התנגשות חלקיקים מרוח השמש באטומים בחלק העליון של האטמוספירה של כדור הארץ. התופעה מתרחשת בקרבת הקוטב הצפוני, שם היא נקראת זוהר צפוני, אורורה בוראליס או אורות הצפון, ובקוטב הדרומי, שם היא נקראת זוהר דרומי או אורורה אוסטרליס.

115 מון-סן-מישל - 428 צפיות נוספות
מון-סן-מישל - אי הסמוך לחופה הדרומי של נורמנדי, צרפת.
תבנית:תמונה מומלצת 2 ביולי 2012

מון-סן-מישל הוא אי הסמוך לחופה הדרומי של נורמנדי, צרפת. האי נמצא כקילומטר אחד מהחוף, על שפך נהר הקואנון שעל גבול ברטאן, ופעמיים ביום הוא הופך לחלק מהיבשה בשל תופעת גאות ושפל קיצונית המאפיינת אזור זה. על האי מצויה עיירה היסטורית קטנה בעלת אותו השם, ומנזר המזדקר בראש ההר מצוי במרכזו של האי.

116 פוטוריזם (לא הודגש בתיאור) - 425 צפיות נוספות
מגדל המפרש, או בשמו הרשמי מגדל קריית הממשלה על שם יצחק רבין , שבחיפה - המרכיב הבולט מקרב המבנים המרכיבים את קריית הממשלה המחוזית, שנועדה לרכז את פעילות משרדי הממשלה במחוז חיפה.
תבנית:תמונה מומלצת 24 ביוני 2009

מגדל המפרש, או בשמו הרשמי מגדל קריית הממשלה על שם יצחק רבין, הממוקם בחיפה הוא המרכיב הבולט מקרב המבנים המרכיבים את קריית הממשלה המחוזית, שנועדה לרכז את פעילות משרדי הממשלה במחוז חיפה וכוללת את בניין האוצר הסמוך, בתי המשפט ומתקנים נוספים. המגדל עצמו הוא בן 29 קומות מעל הקרקע, ו-8 נוספות מתחתיה, וגובהו הכולל, לרבות הצריח דמוי זוג המפרשים שבראשו, הוא 137 מטרים. אף על פי שגובהו של המגדל אינו מרשים במונחים בינלאומיים, הוא קנה לו מקום של כבוד בין גורדי השחקים בעולם. הסיבה נעוצה בעובדה כי מגדל המפרש משמש אחת הדוגמאות הבולטות בעולם לאדריכלות פוטוריסטית.

בנוסף:


117 פרס נובל (לא הודגש בתיאור) - 425 צפיות נוספות
צילום של משתתפי כנס סולוואי החמישי (1927), אחד הכנסים החשובים ביותר בתחום הפיזיקה.
תבנית:תמונה מומלצת 28 באוקטובר 2009

צילום של משתתפי כנס סולווה החמישי (1927), אחד הכנסים החשובים ביותר בתחום הפיזיקה. שבעה-עשר מבין משתתפי הכנס זכו בפרס נובל. בין היתר מופיעים בצילום ארווין שרדינגר, ורנר הייזנברג, נילס בוהר, מארי קירי, ויליאם לורנס בראג ואלברט איינשטיין.

118 ניו יורק - 423 צפיות נוספות
ניו יורק - העיר המאוכלסת ביותר בארצות הברית (מעל ל-8.2 מיליון תושבים בשטח של כ-830 קילומטר רבוע).
תבנית:תמונה מומלצת 28 בדצמבר 2010

ניו יורק היא העיר המאוכלסת ביותר בארצות הברית (מעל ל-8.2 מיליון תושבים בשטח של כ-830 קילומטר רבוע), ושטחה העירוני הוא אחד מן הגדולים בעולם. כבר למעלה ממאה שנים, ניו יורק היא מרכז מסחרי וכלכלי מהגדולים בעולם. רבות משכונות העיר ומאתריה ידועים ברחבי העולם.

הוצגה גם בתאריכים: תבנית:תמונה מומלצת 27 ביוני 2009
119 גמל שלמה - 422 צפיות נוספות
גמל שלמה. שמו נובע ממבנה גופו, המשווה לו דמות של גמל.
תבנית:תמונה מומלצת 10 בנובמבר 2011

גמל שלמה - סוג של חרק בעל גלגול חסר. שמו נובע ממבנה גופו, המשווה לו דמות של גמל, והשם "שלמה" לקוח מהאגדה על שלמה המלך, שכעס על גמלו והפך אותו לחרק גמל שלמה. הוא נקרא גם "הַצַּלְיָן" (מתפלל), משום שלרוב רגליו סמוכות לגוף ונראות כפרושות לתפילה.

120 לבנתן לבן - 422 צפיות נוספות
לבנתן לבן - מין של לווייתן בעל שיניים החי באזור הארקטי והסוב-ארקטי.
תבנית:תמונה מומלצת 20 במרץ 2012

לבנתן לבן - מין של לווייתן בעל שיניים החי באזור הארקטי והסוב-ארקטי. הוא אחד משני המינים במשפחת החדשיניים, לצד חדשן חדקרן. זהו יונק ימי שאורכו מגיע לחמישה מטרים, הבולט בצבעו הלבן ובמבנה ראשו הייחודי. שם נוסף ידוע של הלבנתן הוא בלוגה -מקור שם זה במילה הרוסית שמשמעותה "לבן". הלבנתן הלבן קטן יחסית לשאר בני משפחתו וארכו מגיע רק ל-5 מטר.

121 הספינקס הגדול של גיזה - 421 צפיות נוספות
"הספינקס הגדול של גיזה".
תבנית:תמונה מומלצת 5 ביולי 2009

"הספינקס הגדול של גיזה" הוא פסל אבן הניצב ליד הפירמידות בגיזה. דמות הספינקס המצרית התגלגלה אף למיתולוגיה היוונית לסיפורו של המלך היווני אדיפוס.

122 רקורסיה - 421 צפיות נוספות
רקוּרְסִיָּה (בעברית: נסיגה) היא תופעה שכל מופע שלה מכיל מופע נוסף שלה, כך שהיא מתרחשת ומשתקפת בשלמותה בתוך עצמה שוב ושוב. בתמונה נראית רקורסיה הנוצרת בעזרת תוכנה ללכידת מסך המצלמת את עצמה בפעולה.
תבנית:תמונה מומלצת 8 בנובמבר 2010

רֵקוּרְסִיָּהעברית: נסיגה) היא תופעה שכל מופע שלה מכיל מופע נוסף שלה, כך שהיא מתרחשת ומשתקפת בשלמותה בתוך עצמה שוב ושוב. בתמונה נראית רקורסיה הנוצרת בעזרת תוכנה ללכידת מסך המצלמת את עצמה בפעולה.

123 סקייט (SSN-578)‏ - 421 צפיות נוספות
הצוללת הגרעינית "סקייט (SSN-578)" על פני הקרח בקוטב הצפוני בשנת 1959, כלי השיט השני בהיסטוריה שהגיע לנקודה זו.
תבנית:תמונה מומלצת 7 במאי 2012

הצוללת הגרעינית סקייט (SSN-578) על פני הקרח בקוטב הצפוני בשנת 1959, כלי השיט השני בהיסטוריה שהגיע לנקודה זו. קדמה לה הצוללת נאוטילוס, שחלפה מתחת לכיפת הקרח בשנת 1958. חברי צוות הצוללת פיזרו בקוטב את אפרו של החוקר יוברט וילקינס שהגה את תוכנית הצליחה מתחת לקרח בשנת 1930.

124 פסל בודהה הענק בלשאן - 420 צפיות נוספות
פסל בודהה הענק של לֶשָׁאן הוא פסל של בודהה חצוב במצוק המשקיף על מפגש נהרות בסמוך לעיר לשאן שבדרום מחוז סצ'ואן בסין.
תבנית:תמונה מומלצת 5 בפברואר 2010

פסל בודהה הענק של לֶשָׁאן הוא פסל של בודהה חצוב במצוק המשקיף על מפגש נהרות בסמוך לעיר לשאן שבדרום מחוז סצ'ואן בסין. זהו פסל הבודהה החצוב בסלע הגדול מסוגו בעולם. ב-1996 הוכרז האזור בו הוא מצוי כאתר מורשת עולמית.

125 ביזון אמריקאי - 419 צפיות נוספות
ביזון אמריקאי - מין יונק צמחוני דמוי שור גדול-ממדים, המשתייך למשפחת הפריים.
תבנית:תמונה מומלצת 1 באפריל 2012

ביזון אמריקאי הוא מין יונק צמחוני דמוי שור גדול-ממדים, המשתייך למשפחת הפריים. הביזון האמריקאי הוא היונק הגדול ביותר באמריקה הצפונית ואחד ממיני הפריים הגדולים ביותר בעולם. הביזונים נפוצים כיום בעיקר במישורים הגדולים של קנדה וארצות הברית, שם הם רועים בעדרי ענק.

126 תידה בארה - 418 צפיות נוספות
תידה בארה בלבוש קלאופטרה, מתוך הסרט האילם "קלאופטרה" משנת 1917.
תבנית:תמונה מומלצת 25 ביולי 2011

תידה בארה בלבוש קלאופטרה, מתוך הסרט האילם "קלאופטרה" משנת 1917. תידה בארה הוא שם הבמה של תיאודוסיה בור גודמן, כוכבת יהודייה-אמריקאית של הסרט האילם. בארה הייתה אחת מכוכבות הראינוע הפופולריות ביותר בתקופתה, העשור השני של המאה ה-20, ויצרה את דמות ה"ואמפ" (קיצור ל"ואמפייר", 'ערפד' באנגלית), דימוי האישה בעלת המיניות הטורפנית.

127 הר הסוכר - 416 צפיות נוספות
רכבל העולה להר הסוכר.
תבנית:תמונה מומלצת 18 ביולי 2011

רכבל העולה להר הסוכר. הר הסוכר, או חרוט הסוכר, הוא הר הממוקם בעיר ריו דה ז'ניירו בברזיל. נופם של חופי ריו הנשקף מפסגת הר הסוכר הפך אותה (יחד עם פסגת הקורקובדו) לאחת משתי הפסגות המפורסמות בעיר. הר הסוכר נקרא כך מכיוון שהוא מזכיר לבנה של סוכר מזוקק, בדומה לאלו שיוצרו בבתי החרושת לסוכר בברזיל בתקופה הקולוניאלית.

128 לאפים - 415 צפיות נוספות
משפחה של בני סאמי("לאפים") בצפון נורבגיה, בשנת 1900 לערך.
תבנית:תמונה מומלצת 6 במאי 2010

משפחה של בני סאמי ("לאפים") בצפון נורווגיה, בשנת 1900 לערך.

129 מיכאיל קלינין - 413 צפיות נוספות
מימין לשמאל: מיכאיל קלינין, ולדימיר לנין, ויוסיף סטלין. מנהיגי המהפכה הרוסית ומקימי ברית המועצות.
תבנית:תמונה מומלצת 14 בינואר 2011

מימין לשמאל: מיכאיל קלינין, ולדימיר איליץ' לנין ויוסיף סטלין, ממנהיגי המהפכה הרוסית שהובילה להקמת ברית המועצות.

130 ביסמוט - 412 צפיות נוספות
קוביית ביסמוט טהור ולידה גביש ביסמוט ששכבתו החיצונית מחומצנת, תגובה כימית הגורמת להחלפת צבעו.
תבנית:תמונה מומלצת 6 בספטמבר 2011

קוביית ביסמוט טהור ולידה גביש ביסמוט ששכבתו החיצונית עברה חמצון, תגובה כימית הגורמת להחלפת צבעו. ביסמוט הוא יסוד כימי מתכתי שסמלו הכימי Bi ומספרו האטומי 83. הביסמוט כבד, שביר, צבעו בתצורתו הטהורה לבן הנוטה לוורוד, והוא דומה מבחינה כימית לארסן ולאנטימון.

131 מנזר סנטה קתרינה - 412 צפיות נוספות
מנזר סנטה קתרינה
תבנית:תמונה מומלצת 29 באוקטובר 2011

מנזר סנטה קתרינה הוא מנזר נוצרי יווני אורתודוקסי בדרומו של חצי האי סיני שבמצרים, בסמוך למקום הנחשב על פי האמונה הנוצרית להר סיני והמכונה "ג'בל מוסא". המנזר נחשב לאתר הנזירות העתיק ביותר שפועל ברציפות, והוא הוכר כאתר מורשת עולמית של ארגון אונסק"ו.

132 זאב מצוי - 411 צפיות נוספות
זאב הבר הוא אחת החיות המוכרות ביותר לאדם והוא נדבך חשוב בכל אחת מתרבויות העולם.
תבנית:תמונה מומלצת 20 בפברואר 2010

זאב מצוי הוא מין טורף בסוג כלב, שמראהו מזכיר את מראהו של כלב הבית (שהוא תת-מין של הזאב המצוי). זאב הבר הוא אחת החיות המוכרות ביותר לאדם והוא נדבך חשוב בכל אחת מתרבויות העולם. אגדות על זאבים מסופרות משחר האנושות ועם הימים נצטיירה להם דמות של טורפים עזים שאינם מהססים להרוג כל יצור הנקרה בדרכם.

133 אלכסנדר סולז'ניצין - 411 צפיות נוספות
אלכסנדר סולז'ניצין, סופר והיסטוריון רוסי, זוכה פרס נובל לספרות ב-1970, שאחראי במידה רבה לחשיפת מערכת מחנות העבודה הסובייטית, הגולאג, לעיני המערב. התמונה צולמה בקיץ 1994, לפני צאתו של סולז'ניצין למסע ברחבי רוסיה, בשובו מהגלות ארבע שנים לאחר שאזרחותו הסובייטית הושבה לו.
תבנית:תמונה מומלצת 6 בפברואר 2011

אלכסנדר סולז'ניצין, סופר והיסטוריון רוסי, זוכה פרס נובל לספרות ב-1970, שאחראי במידה רבה לחשיפת מערכת מחנות העבודה הסובייטית, הגולאג, לעיני המערב. סולז'ניצין הוגלה מברית המועצות למערב גרמניה ב-13 בפברואר 1974 ואזרחותו הסובייטית נשללה ממנו, לאחר שהק.ג.ב. מצא את החלק הראשון של כתבו "ארכיפלג גולאג". התמונה צולמה בקיץ 1994, לפני צאתו של סולז'ניצין למסע ברחבי רוסיה, בשובו מהגלות.

הוצגה גם בתאריכים: תבנית:תמונה מומלצת 29 בפברואר 2012
134 מצ'יסטה (לא הודגש בתיאור) - 410 צפיות נוספות
כרזת הפצה אמריקנית לסרט כביריה בבימויו של ג'ובני פסטרונה.
תבנית:תמונה מומלצת 28 באוגוסט 2011

כרזת הפצה אמריקנית לסרט כביריה, סרט אילם מראשית הקולנוע האיטלקי, שיצא לאקרנים ב-1914, בבימויו של ג'ובני פסטרונה. הסרט נחשב לקלאסיקה קולנועית וידוע גם כסרט הראשון בו מופיעה דמותו של מצ'יסטה. הסופר האיטלקי גבריאלה ד'אנונציו חיבר את התסריט, ושמו מופיע בכרזה בהבלטה, כשהסרט מוצג כ"יצירת המופת של ד'אנונציו". העלילה מתרחשת בקרתגו הקדומה במהלך המלחמה הפונית השנייה, והסרט בוחן את העימות בין רומא לקרתגו, כפי שהוא נצפה מבעד לעיניה של גיבורת הסרט, כביריה.

135 השריפה בכרמל (2010) - 410 צפיות נוספות
צניחה חופשית על רקע השריפה בכרמל.
תבנית:תמונה מומלצת 10 בדצמבר 2012

צניחה חופשית על רקע השריפה בכרמל.

הוצגה גם בתאריכים: תבנית:תמונה מומלצת 18 בפברואר 2011, תבנית:תמונה מומלצת 23 בדצמבר 2011
136 F-16 פייטינג פלקון - 407 צפיות נוספות
ה-F-16 פייטינג פלקון
תבנית:תמונה מומלצת 2 באוגוסט 2009

ה-F-16 פייטינג פלקון הוא מטוס קרב סילוני רב-משימתי מתוצרת ארצות הברית. ה-F-16 נכנס לשירות בחיל האוויר הישראלי בשנת 1980 והוא מהווה כיום את עמוד השדרה שלו. בחיל האוויר הישראלי קיבל את הכינויים "נץ" (דגמים A/B), "ברק" (דגמים C/D) ו"סופה" (דגם I).

137 ג'ורג' ארמסטרונג קסטר - 407 צפיות נוספות
ג'ורג' ארמסטרונג קסטר - מפקד בחיל הפרשים של צבא ארצות הברית במלחמת האזרחים האמריקנית ובמלחמות האינדיאנים.
תבנית:תמונה מומלצת 28 במרץ 2011

ג'ורג' ארמסטרונג קסטר (5 בדצמבר 1839 - 25 ביוני 1876) היה מפקד בחיל הפרשים של צבא ארצות הברית במלחמת האזרחים האמריקנית ובמלחמות האינדיאנים. קסטר היווה דמות להערצה בקרב האמריקאים והידיעות על מותו בקרב ליטל ביגהורן (שנתפרסמו ב-4 ביולי במהלך חגיגות מאה השנים לעצמאותה של ארצות הברית) זעזעו את האומה האמריקאית.

138 רוברט דה נירו - 406 צפיות נוספות
שחקן הקולנוע האמריקאי, זוכה פרס האוסקר, רוברט דה נירו.
תבנית:תמונה מומלצת 30 באוגוסט 2009

שחקן הקולנוע האמריקאי, זוכה פרס האוסקר, רוברט דה נירו. בין סרטיו הבולטים: "הסנדק 2" (1974), "נהג מונית" (1976) ו"השור הזועם" (1980).

139 ספינת החלל כדור הארץ (אפקוט) - 406 צפיות נוספות
ספינת החלל כדור הארץ במרכז אפקוט באתר הנופש דיסניוורלד.
תבנית:תמונה מומלצת 26 בנובמבר 2009

ספינת החלל כדור הארץ היא אטרקציה הנמצאת במרכז אפקוט באתר הנופש דיסניוורלד ומהווה סמלו של פארק שעשועים זה. המבנה, שגובהו כ-18 קומות, דומה מאוד בצורתו לכדור, ועל כן הוא המבנה הכדורי הגדול ביותר בעולם.

140 אדמון מצויר - 405 צפיות נוספות
אדמון מצויר - חרק שאינו מעופף ממשפחת האדמוניים בסדרת הפשפשאים.
תבנית:תמונה מומלצת 11 ביולי 2011

אדמון מצויר (ידוע גם בשם העממי פִּשְׁפֵּשׁ אֵש) הוא חרק שאינו מעופף ממשפחת האדמוניים בסדרת הפשפשאים. צבעיו ותפוצתו הרחבה בישראל הביאו לבלבול בינו לבין מושית השבע, המכונה "פרת משה רבנו".

בנוסף:


141 החפת לווייתנים - 404 צפיות נוספות
מתנדבים השומרים על לחות הגוף של לוויתנים שעלו על החוף ב-Farewell Spit באי הדרומי, ניו זילנד, ב-20 בדצמבר 2005, עד שתגיע הגאות שתאפשר להם לחזור לאוקיינוס.
תבנית:תמונה מומלצת 24 במאי 2009

החפת לווייתנים היא תופעה בה עולים יונקים ימיים, בעיקר לווייתנים או דולפינים, אל החוף מן האוקיינוס או הים. התנהגות זו גורמת פעמים רבות למותם אם בני אדם לא מסייעים להם לחזור אל המים. בתמונה נראים מתנדבים השומרים על לחות הגוף של לוויתנים שעלו על החוף ב-Farewell Spit באי הדרומי, ניו זילנד, ב-20 בדצמבר 2005, עד שתגיע הגאות שתאפשר להם לחזור לאוקיינוס.

142 סימונטה וספוצ'י - 403 צפיות נוספות
דיוקנה של סימונטה קטאנו דה וספוצ'י שנחשבה לאשה היפה ביותר בפירנצה בתקופת הרנסאנס. היא הייתה המוזה של סנדרו בוטיצ'לי, שצייר מספר דיוקנאות שלה.
תבנית:תמונה מומלצת 25 באוגוסט 2010

דיוקנה של סימונטה קטאנו דה וספוצ'י שנחשבה לאשה היפה ביותר בפירנצה בתקופת הרנסאנס. היא הייתה המוזה של סנדרו בוטיצ'לי, שצייר מספר דיוקנאות שלה, בין היתר כוונוס. היא הייתה גם פילגשו של ג'וליאנו דה מדיצ'י (אחיו של לורנצו המפואר, נסיך פירנצה) ובת משפחה של מגלה הארצות אמריגו וספוצ'י שעל שמו קרויה יבשת אמריקה.

143 אגם דון חואן (לא הודגש בתיאור) - 403 צפיות נוספות
תצורת מלח דמוית מכתש בסמוך לים המלח. התמונה צולמה ממסוק מגובה 120 מטרים.
תבנית:תמונה מומלצת 2 באפריל 2013 תצורת מלח דמוית מכתש בסמוך לים המלח. התמונה צולמה ממסוק מגובה 120 מטרים. ים המלח הוא גוף המים השלישי במליחותו בעולם, אחרי אגם דון חואן באנטארקטיקה ואגם עסל בג'יבוטי. ריכוז המלחים בים המלח עומד על 34.2% - גבוה פי עשרה מריכוז המלחים בים התיכון. ריכוז גבוה זה נובע מכך שהאגם הוא טרמינלי (למי האגם אין מוצא לשום מקום), והוא נמצא באזור אקלים מדברי חם ויבש, המתאפיין בשיעורי אידוי גבוהים.
144 פיצה - 400 צפיות נוספות
פיצה - מאפה מבצק דק המכוסה בשכבה של רוטב, גבינה ותוספות שונות.
תבנית:תמונה מומלצת 1 בספטמבר 2011

פיצה היא מאפה מבצק דק, בדרך כלל עשוי בצק שמרים, המכוסה בשכבה של רוטב, גבינה ותוספות שונות. הפיצה היא במקור מאכל איטלקי מסורתי. הפיצה הובאה לארצות הברית על ידי מהגרים איטלקים, שם הפכה למזון מהיר מקובל ביותר. גרסת המזון המהיר האמריקאית של הפיצה הפכה לאחד ממאכלי המזון המהיר הנפוצים ביותר בעולם.

דירוג ערך מקושר תמונה תאריך תיאור הערות
145 נעליים על הדנובה - 399 צפיות נוספות
נעליים על הדנובה היא אנדרטת זיכרון ייחודית שהוקמה בשנת 2005 על גדות נהר הדנובה בבודפשט בירת הונגריה, המנציחה את מאות היהודים שנרצחו בידי גדודי צלב החץ ההונגרים, לאחר שנורו והושלכו למי הנהר בשנים 1944 - 1945. הרוצחים רצו לחסוך בכדורים, ולכן קשרו את היהודים זה לזה, כרכו לגופם אבנים ומשקולות, וירו רק בחלק מהם. באופן זה נפלו כולם אל המים, והחיים טבעו אף הם. בשואה נרצחו 564,500 מיהודי הונגריה.
תבנית:תמונה מומלצת 19 באפריל 2012

נעליים על הדנובה היא אנדרטת זיכרון ייחודית שהוקמה בשנת 2005 על גדות נהר הדנובה בבודפשט בירת הונגריה, המנציחה את מאות היהודים שנרצחו בידי גדודי צלב החץ ההונגרים, לאחר שנורו והושלכו למי הנהר בשנים 1944 - 1945. הרוצחים רצו לחסוך בכדורים, ולכן קשרו את היהודים זה לזה, כרכו לגופם אבנים ומשקולות, וירו רק בחלק מהם. באופן זה נפלו כולם אל המים, והחיים טבעו אף הם. בשואה נרצחו 564,500 מיהודי הונגריה.

בנוסף:
  • צלב החץ (לא הודגש בתיאור) - 347 צפיות נוספות

הוצגה גם בתאריכים: תבנית:תמונה מומלצת 27 בינואר 2013

146 בריגדיירו - 399 צפיות נוספות
בריגדיירו- כדור שוקולד ברזילאי ומעדן פופולרי בברזיל.
תבנית:תמונה מומלצת 29 בינואר 2013 בריגדיירו - כדור שוקולד ברזילאי ומעדן פופולרי בברזיל שהומצא בשנות ה-40 של המאה ה-20. את הבריגדיירו מכינים מחלב מרוכז, אבקת קקאו ומרגרינה בלבד. הברגידיירו נקרא על שמו של איש הצבא והפוליטיקאי אדוארדו גומס שהיה קצין בדרגת "בריגדיר" (בפורטוגזית: בריגדיירו) בחיל האוויר הברזילאי.
147 גיא צלמוות (צילום) - 396 צפיות נוספות
"גיא צלמוות" הוא צילום מלחמה מאת הצלם הבריטי רוג'ר פנטון שצולם במהלך מלחמת קרים. הצילום הוא מצילומי המלחמה הראשונים בהיסטוריה.
תבנית:תמונה מומלצת 26 בינואר 2011

"גיא צלמוות" הוא צילום מלחמה מאת הצלם הבריטי רוג'ר פנטון שצולם במהלך מלחמת קרים. הצילום הוא אחד מצילומי המלחמה הראשונים בהיסטוריה. התצלום מתאר נוף פתוח, באזור בו התחוללה הסתערות הבריגדה הקלה של חיל הפרשים הבריטי. במרכז הנוף דרך עפר, מלאה בכדורי תותחים, הממשיכה אל המישור האחורי של התצלום. מקור שמו של התצלום הוא בפואמה "הסתערות הבריגדה הקלה" מאת אלפרד טניסון שנכתבה בעקבות הקרב הנורא שהתחולל במקום זה.

בנוסף:
148 צנעא - 394 צפיות נוספות
מראה בעיר העתיקה בצנעא.
תבנית:תמונה מומלצת 4 באוקטובר 2011

מראה בעיר העתיקה בצנעא, בירת תימן והעיר הגדולה במדינה. העיר מהווה את אחד ממחוזות תימן המכונה "אמאנת אל-עאסימה", והיא מחולקת בתורה לעשר יחידות שלטוניות משניות. העיר שוכנת במרכז מערב תימן, על רמה בגובה של כ-2,200 מטר מעל פני הים. המרכז ההיסטורי בעיר הוכרז כאתר מורשת עולמית ב-1986.

149 שמאליות - 392 צפיות נוספות
מספריים לאיטרים (משמאל) ומספריים רגילים לימניים (מימין).
תבנית:תמונה מומלצת 25 במאי 2011

מספריים לאיטרים (משמאל) ומספריים רגילים לימניים (מימין). רוב המספריים מעוצבים לשימוש ביד ימין, אולם קיימים גם מספריים בעיצוב אוניברסלי, המותאמים לאחיזה ימנית ושמאלית או דו-ידית. במספריים אלה הלהבים חדים משני עבריהם וניתן לסובב את הידיות, כך שגם אדם איטר יוכל לראות את נקודת הגזירה.

150 החומה הגדולה של סין - 392 צפיות נוספות
החומה הגדולה של סין - מערכת ביצורים מאדמה, לבנים ומאבנים בצפון סין, שנבנתה ושופצה פעמים רבות בין המאה ה-5 לפנה"ס למאה ה-16.
תבנית:תמונה מומלצת 15 ביוני 2011

החומה הגדולה של סין היא מערכת ביצורים מאדמה, לבנים ומאבנים בצפון סין, שנבנתה ושופצה פעמים רבות בין המאה ה-5 לפנה"ס למאה ה-16, ומטרתה הייתה להגן על האימפריה הסינית מפני פשיטות של ברברים ממונגוליה וממנצ'וריה, שהתרחשו פעמים רבות במהלך ההיסטוריה הסינית. מאז המאה ה-5 לפנה"ס נבנו כמה חומות שזכו לתואר החומה הגדולה. אחת המפורסמות שבהן הייתה חומה שנבנתה בין השנים 220 ל-206 לפנה"ס על ידי קיסר סין הראשון, צ'ין שה-חואנג משושלת צ'ין, שממנה נותרו שרידים מעטים בלבד. החומה ששרדה עד ימינו נבנתה בתקופת שושלת מינג במהלך המאה ה-15 והמאה ה-16.

151 נמר שלג מצוי - 392 צפיות נוספות
נמר שלג מצוי.
תבנית:תמונה מומלצת 12 בדצמבר 2012

נמר שלג מצוי. נמר שלג מצוי הוא מין יחיד בסוג נמר שלג שבמשפחת החתוליים. נמר השלג המצוי הוא חתול גדול החי בהרים במרכז אסיה. עד לאחרונה טקסונומים רבים כללו את נמר השלג המצוי בסוג פנתר יחד עם חתוליים גדולים נוספים.

152 בועת סבון - 389 צפיות נוספות
בועת סבון
תבנית:תמונה מומלצת 27 במאי 2009

בועת סבון היא גוף חלול העשוי משכבה דקה ביותר של מי סבון. לרוב בועות סבון שורדות זמן קצר, לפני שהן מתפוצצות, בין אם בעצמן או בגלל מגע עם חפץ אחר.

153 פולינזיה הצרפתית - 389 צפיות נוספות
מזח לחוף הים באחד מאיי פולינזיה הצרפתית.
תבנית:תמונה מומלצת 23 במרץ 2012

מזח לחוף הים באחד מאיי פולינזיה הצרפתית.

הוצגה גם בתאריכים: תבנית:תמונה מומלצת 12 במרץ 2013, תבנית:תמונה מומלצת 11 במרץ 2010
154 פואבלו דה טאוס - 389 צפיות נוספות
פואבלו דה טאוס - פואבלו עתיק, בן כ-1,000 שנה, השייך לשבט אינדיאני דובר שפה הטיווה הצפונית.
תבנית:תמונה מומלצת 24 ביוני 2012

פואבלו דה טאוס הוא פואבלו עתיק, בן כ-1,000 שנה, השייך לשבט אינדיאני דובר שפת הטיווה הצפונית. המאפיין האדריכלי הבולט ביותר של פואבלו דה טאוס הוא מתחם המגורים הרב-קומתי הבנוי מחימר אדום-חום, המחולק לשני חלקים על ידי ריו פואבלו, נחל קטן החוצה את מרכז הפואבלו. האתר זכה למעמד של אתר היסטורי לאומי ב-9 באוקטובר 1960, וב-1992 העניק לו אונסק"ו מעמד של אתר מורשת עולמית.

הוצגה גם בתאריכים: תבנית:תמונה מומלצת 23 ביוני 2013
155 הקטקומבות של פריז - 388 צפיות נוספות
הקטקומבות של פריז - רשת של מחילות וחדרים תת-קרקעיים שמשמשים מאז סוף המאה ה-18 כאתר קבורה המוני.
תבנית:תמונה מומלצת 19 באוגוסט 2011

הקטקומבות של פריז - הקטקומבות הן רשת של מחילות וחדרים תת-קרקעיים שמשמשים מאז סוף המאה ה-18 כאתר קבורה המוני. הקטקומבות נמצאות בפריז, צרפת, מתחת למספר רבעים, אבל כיום תיירים מבקרים בעיקר במחילות ובחדרים שנמצאים תחת הרובע הארבעה-עשר. המחילות והחדרים הוסבו ממחצבת אבן גיר לאתר קבורה המוני על מנת לטפל בתברואה הירודה בבתי הקברות בפריז, שנגרמה מקבורה לא נאותה, וגרמה למחלות באזור לה אל. מעריכים שכ-6 מיליון אנשים הועברו מקברים רגילים וקברי אחים לקטקומבות.

156 דודו אפור - 386 צפיות נוספות
איור של הדודו האפור מהמאה ה-17. הדודו האפור הוא עוף שחי באי מאוריציוס שבאוקיינוס ההודי ונכחד בשנת 1681.
תבנית:תמונה מומלצת 23 באוקטובר 2010

איור של הדודו האפור מהמאה ה-17. הדודו האפור הוא עוף שחי באי מאוריציוס שבאוקיינוס ההודי ונכחד בשנת 1681. המתיישבים ההולנדים שהגיעו למאוריציוס גילו את הדודו בשנת 1601, והיו אלו שגרמו להכחדתו, כיוון שהרסו את אזור המחיה שלו, היער, כדי להרחיב את מושבתם, ובנוסף חיות הבית שלהם - כלבים, חתולים, ובעיקר חזירים, טרפו את הביצים, העופות הצעירים ואת מזון הדודואים. מקור השם "דודו" הוא במילה פורטוגזית שמשמעה "שוטה", והוא נקרא כך משום שהיה איטי ולא חשש מהאדם ומחיות הבית שהביא עמו לאי.

157 הספינקס הגדול של גיזה - 386 צפיות נוספות
הספינקס הגדול של גיזה, בציור של דייוויד רוברטס משנת 1839. הספינקס.
תבנית:תמונה מומלצת 10 באוקטובר 2011

הספינקס הגדול של גיזה, בציור של דייוויד רוברטס, 1839. הספינקס הוא פסל גדול הבנוי כגוף אריה עם ראש אדם, ועל-פי מרבית האגיפטולוגים נבנה במאה ה-26 לפנה"ס, כלומר לפני כ-5,000 שנים. הפסל נמצא בגיזה שבמצרים, בקרבת מתחם פירמידות גדול הסמוך לקהיר המודרנית. הספינקס הגדול של גיזה הוא אחד מהמבנים הגדולים ביותר שנחצבו מסלע יחיד.

158 טירנוזאור רקס - 385 צפיות נוספות
גולגולת מאובנת של דינוזאור מסוג טירנוזאור רקס.
תבנית:תמונה מומלצת 23 במאי 2011

גולגולת מאובנת של דינוזאור מסוג טירנוזאור רקס. טירנוזאורוס רקס הוא מין של דינוזאור טורף ממשפחת הטירנוזאוריים. לטירנוזאורוס רקס היו תריסרי שיניים, והוא הצמיח שיניים חלופיות כל הזמן, כדי להחליף את אלו שנשרו או נשברו בקרב. אורך כל שן היה כ-20 סנטימטרים, והן היו משוננות כמו סכיני בשר.

159 אולורו - 384 צפיות נוספות
סלע אולורו שבאוסטרליה.
תבנית:תמונה מומלצת 18 בדצמבר 2009

סלע אולורו שבאוסטרליה הינו אתר המקודש לאבוריג'ינים, הסלע עשוי ברובו מאבן חול מסוג ארקוזה והוא אחד המונוליתים הגדולים בעולם. בשנת 1987 הכריז אונסק"ו על אולורו כאתר מורשת עולמית.

בנוסף:
  • מונולית (לא הודגש בתיאור) - 354 צפיות נוספות


160 גמלי שלמה - 383 צפיות נוספות
גמלי שלמה הם סדרה של חרקים בעלי גוף ארוך וצר. ראשם בעל שתי עיניים גדולות, מחושים ארוכים ובעל יכולת תנועה טובה. רגליהם הקדמיות גדולות ומשמשות לאחיזת הטרף ותפיסתו.
תבנית:תמונה מומלצת 23 ביולי 2010

גמלי שלמה הם סדרה של חרקים בעלי גוף ארוך וצר. ראשם בעל שתי עיניים גדולות, מחושים ארוכים ובעל יכולת תנועה טובה. רגליהם הקדמיות גדולות ומשמשות לאחיזת הטרף ותפיסתו.

161 הפארק הלאומי לנסויס מרניינסס - 383 צפיות נוספות
הפארק הלאומי לנסויס מרניינסס - פארק לאומי בצפון-מזרח מדינת מרניאו שבצפון-מזרח ברזיל, לחוף האוקיינוס האטלנטי. מרבית שטחו מכוסה בדיונות חול. מי הגשמים מתנקזים ללגונות בין הדיונות, מה שיוצר נוף ייחודי.
תבנית:תמונה מומלצת 8 בנובמבר 2012

הפארק הלאומי לנסויס מרניינסס - פארק לאומי בצפון-מזרח מדינת מרניאו שבצפון-מזרח ברזיל, לחוף האוקיינוס האטלנטי. הפארק משתרע על פני 1,550 קמ"ר, ומרבית שטחו מכוסה בדיונות, מה שמונע התפתחות צמחייה ברוב השטח. מי הגשמים מתנקזים ללגונות בין הדיונות, מה שיוצר נוף ייחודי.

162 פומת ההרים - 381 צפיות נוספות
פומת ההרים - מין במשפחת החתוליים, הנפוץ ביבשת אמריקה, החל מרכסי האפלצ'ים, והרוקי בסיירה נבדה שבצפון אמריקה, ועד יער האמזונאס, הרי האנדים וערבות הפמפס שבדרום אמריקה.
תבנית:תמונה מומלצת 5 במאי 2012

פומת ההרים - מין במשפחת החתוליים, הנפוץ ביבשת אמריקה, החל מרכסי האפלצ'ים, והרוקי סיירה נבדה שבצפון אמריקה, ועד יער האמזונאס, הרי האנדים וערבות הפמפס שבדרום אמריקה. זהו החתול הגדול ביותר אחרי היגואר, האריה, הטיגריס והנמר. אורך גופו בין 2.2 ל-2.6 מ' (כולל הזנב שאורכו 70 ס"מ), משקלו נע בין 50 ל-90 ק"ג ומהירותו המרבית עשויה להגיע ל-50 קמ"ש.

163 אן מקליווס - 380 צפיות נוספות
דיוקנה של אן מקליווס, אשתו הרביעית של הנרי השמיני, מלך אנגליה, מעשה ידי האנס הולביין.
תבנית:תמונה מומלצת 26 באפריל 2011

דיוקנה של אן מקליווס, אשתו הרביעית של הנרי השמיני, מלך אנגליה. הנישואים בוטלו בהסכמה לאחר חצי שנה, כשהנרי טען שאן מכוערת מכדי לקיים עימה יחסים. היסטוריונים מודרניים סבורים עם זאת, שדווקא אן היא זו שמצאה את הנרי לא מושך. דיוקן זה צויר על ידי האנס הולביין, צייר שצייר בסגנון הרנסאנס הצפוני.

בנוסף:


164 רוזה פארקס - 379 צפיות נוספות
רוזה לואיז פארקס בשנת 1955.
תבנית:תמונה מומלצת 5 בדצמבר 2010

רוזה פארקס בשנת 1955. פארקס, אפרו-אמריקאית פעילה בתנועה האמריקאית לזכויות האזרח, התפרסמה בשל סירובה בשנת 1955 לפנות את כיסאה באוטובוס לאדם לבן, סירוב שהוביל למעצרה. מעצר זה הוביל, בעזרתו של מרטין לותר קינג (בו ניתן להבחין ברקע), לחרם האוטובוסים של מונטגומרי אשר בעקבותיו ביטלה חברת האוטובוסים הציבורית את מדיניות ההפרדה הגזעית שלה. פארקס הפכה לסמל בתנועה לזכויות האזרח וזכתה להוקרה ולאותות כבוד רבים, בהם מדליית החירות הנשיאותית ומדליית הזהב של הקונגרס.

165 טיגריס בנגלי - 379 צפיות נוספות
טיגריסים בנגליים לבנים בגן החיות הלימודי חיפה.
תבנית:תמונה מומלצת 28 בדצמבר 2011

טיגריסים בנגליים לבנים בגן החיות הלימודי חיפה. הטיגריס הבנגלי הוא תת-מין של הטיגריס, שתפוצתו באזורים טרופיים במזרח אסיה. הטיגריס הבנגלי נמצא על סף סכנת הכחדה, ולנוכח כך בהודו ננקטו אמצעים להגנתו: נאסר איסור חמור לפגוע בטיגריסים בלא היתר מן הרשויות והוקמו שמורות מיוחדות במטרה להגן על אוכלוסיות הטיגריסים.

166 טירת שנונסו - 379 צפיות נוספות
טירת שנונסו בעמק הלואר שבצרפת, הידוע בטירותיו המרובות.
תבנית:תמונה מומלצת 26 בינואר 2012

טירת שנונסו בעמק הלואר שבצרפת, הידוע בטירותיו המרובות.

הוצגה גם בתאריכים: תבנית:תמונה מומלצת 28 בינואר 2010, תבנית:תמונה מומלצת 22 בינואר 2013
167 אדוארד מייברידג' - 378 צפיות נוספות
אנימציה של סוס דוהר מאת אדוארד מייברידג' (1887).
תבנית:תמונה מומלצת 4 בפברואר 2010

אנימציה של סוס דוהר מאת אדוארד מייברידג' (1887). מייברידג', ממבשרי אמנות הקולנוע, היה הראשון שהצליח לצלם תנועה מהירה ולהראות כי קיים רגע בו כל רגלי הסוס מנותקות מן הקרקע.

168 פטרה - 378 צפיות נוספות
פטרה השוכנת בדרום ירדן, כמאה ק"מ צפונית לעקבה, מכונה "העיר הוורודה" בפי התושבים המקומיים בשל גוון המסלע.
תבנית:תמונה מומלצת 9 בדצמבר 2010

פטרה השוכנת בדרום ירדן, כמאה ק"מ צפונית לעקבה, מכונה "העיר הוורודה" בפי התושבים המקומיים בשל גוון המסלע. פטרה היא גם נושא שירו של אריק לביא "הסלע האדום" שנכתב בשנות ה-50 והמתאר ניסיונות של אזרחי ישראל להגיע את העיר הקדומה - ניסיונות אשר פעמים רבות הסתיימו במותם של המבקרים.

169 מצדה - 378 צפיות נוספות
הרכבל במצדה.
תבנית:תמונה מומלצת 29 בדצמבר 2011

הרכבל במצדה. מצדה היא מבצר עתיק על פסגתו של מצוק סלע מבודד בשוליו המזרחיים של מדבר יהודה, הצופה לים המלח. מצדה ידועה ביותר בתור מצודתו המלכותית של הורדוס וכמעוזם האחרון של המורדים בתקופת המרד הגדול ברומאים. האתר מהווה גן לאומי ואתר תיירות פופולרי, ומאז 2001 אף אתר מורשת עולמית. החל משנת 1971 מסיע רכבל את המבקרים הרבים להריסות המבצר, אך ניתן עדיין לטפס למבצר ברגל בשביל הנחש (ממזרח) או על הסוללה הרומאית (ממערב).

170 טיגריס - 378 צפיות נוספות
טיגריס - מין יונק מסוג פנתר שבמשפחת החתוליים בסדרת הטורפים. הטיגריס הוא המין הגדול ביותר בסוגו: אורכו של הזכר ברוב המקרים יכול להגיע לשלושה מטרים, ומשקלו ל-225 ק"ג.
תבנית:תמונה מומלצת 17 ביולי 2012

הטיגריס, מין יונק מסוג פנתר השייך למשפחת החתוליים ולסדרת הטורפים. הטיגריס מוזכר בתלמוד הבבלי: "טגרס - אריה דבי עילאי" (מסכת חולין דף נ"ט, עמוד ב'). הטיגריס הוא המין הגדול ביותר בסוגו: אורכו של הזכר ברוב תתי המין יכול להגיע לכשלושה מטרים, ומשקלו לכ-225 ק"ג. בתת המין הסיבירי הנתונים מרשימים אף יותר: הפרטים הגדולים ביותר בתת-המין יכולים להגיע לאורך של כ-3.5 עד 4 מטרים ולמשקל של מעל 300 ק"ג.

171 ווקר אוונס - 377 צפיות נוספות
אלי מיי פילדס בתצלום של ווקר אוונס משנת 1936; תצלום זהו הוא אחד מסמלי השפל הגדול.
תבנית:תמונה מומלצת 5 בפברואר 2012

אלי מיי פילדס בתצלום של ווקר אוונס משנת 1936, תצלום שנחשב אחד מסמלי השפל הגדול. ווקר אוונס הוא צלם אמריקאי, אחד מראשוני הצלמים החברתיים בארצות הברית, ממנסחי עקרונות "הצילום הישיר", ודמות מרכזית בהגדרת מאפייני הצילום כאמנות גבוהה. אוונס מוכר בעיקר בזכות תצלומיו מתקופת השפל הגדול בארצות הברית בשנות השלושים, שחלקם צולמו במסגרת פרויקט תיעוד ממשלתי של ה-Farm Security Administration. אוונס היה הצלם הראשון שזכה לתערוכת יחיד במוזיאון לאמנות מודרנית שבניו יורק. רבות מעבודותיו נמצאות באוספים קבועים של מוזיאונים או כחלק מתערוכות רטרוספקטיבה במוסדות כמו מוזיאון המטרופוליטן לאמנות.

הוצגה גם בתאריכים: תבנית:תמונה מומלצת 6 בפברואר 2013
172 שבעת פלאי תבל (לא הודגש בתיאור) - 376 צפיות נוספות
מתחם הפירמידות בגיזה - צילום מכדור פורח משנת 1904.
תבנית:תמונה מומלצת 12 ביוני 2011

מתחם הפירמידות בגיזה - צילום מכדור פורח משנת 1904. הנקרופוליס של גיזה שוכן על רמת גיזה, במרחק קצר מקהיר שבמצרים. מתחם זה של מונומנטים עתיקים שוכן במרחק של כ-8 קילומטרים מהעיר גיזה שעל הנילוס, ובמרחק של כ-25 קילומטרים בכיוון דרום-מערב ממרכז קהיר. הפירמידה הגדולה היא המונומנט היחיד שנותר משבעת פלאי תבל.

הוצגה גם בתאריכים: תבנית:תמונה מומלצת 30 ביוני 2013
173 ערפילית ראש הסוס - 376 צפיות נוספות
ערפילית ראש הסוס היא ערפילית בליעה בקבוצת הכוכבים אוריון. הערפילית ידועה בשל צורתה המיוחדת, המזכירה ראש סוס, ומכאן שמה.
תבנית:תמונה מומלצת 14 באפריל 2012

ערפילית ראש הסוס היא ערפילית בליעה בקבוצת הכוכבים אוריון. מרחקה מכדור הארץ כ-1,500 שנות אור וקוטרה כ-3 שנות אור. הערפילית ידועה בשל צורתה המיוחדת, המזכירה ראש סוס, ומכאן שמה. הערפילית חיוורת, ולא ניתן לראות אותה בעין בלתי מזוינת. בטלסקופ, היא אחד מגרמי השמים הקלים ביותר לזיהוי בשל צורתה הייחודית.

הוצגה גם בתאריכים: תבנית:תמונה מומלצת 21 באפריל 2010
174 ביסמוט - 374 צפיות נוספות
גביש ביסמוט.
תבנית:תמונה מומלצת 24 בדצמבר 2009

גביש ביסמוט. ביסמוט היא מתכת בצבע לבן עם גוון ורוד. גביש הביסמוט בתמונה מצופה בשכבה דקה של תחמוצת הגורמת למגוון הצבעים, תופעה המכונה התאבכות משכבות דקות.

175 דוב חום אירואסייתי - 373 צפיות נוספות
דוב חום אירואסייתי.
תבנית:תמונה מומלצת 22 באוקטובר 2009

דוב חום אירואסייתי. בעבר היה הדוב החום האירואסייתי נפוץ מאירלנד במערב ועד ליפן שבמזרח. הוא נכחד במערב אירופה לפני 1,500 שנה בעקבות ציד.

176 אידי אמין - 373 צפיות נוספות
קריקטורה של אידי אמין, שהיה הדיקטטור של אוגנדה בשנים 1971 - 1979.
תבנית:תמונה מומלצת 9 במרץ 2010

קריקטורה של אידי אמין, שהיה הדיקטטור של אוגנדה בשנים 1971 - 1979. בתקופתו ביצע צה"ל את מבצע יונתן - שיחרור בני הערובה בנמל התעופה של אנטבה.

177 חתול הבית - 373 צפיות נוספות
חתול הבית - יונק טורף מבוית, מהסוג חתול ממשפחת החתוליים. שגר של חתולה נע בין 3 ל-8 גורים, הנולדים עיוורים וחירשים.
תבנית:תמונה מומלצת 14 ביוני 2012

חתול הבית - יונק טורף מבוית, מהסוג חתול ממשפחת החתוליים. החתולה מתייחמת לראשונה בגיל שבין 5-10 חודשים, והריונה נמשך כ-63 יום. לקראת ההמלטה תחפש החתולה, בדרך כלל, מקום חשוך ומוסתר להמליט בו. שגר של חתולה כולל בדרך-כלל בין 3 ל-8 גורים, הנולדים עיוורים וחירשים. משקלו של הגור כמאה גרם, ואורכו כ- 12 סנטימטר. עיני הגורים נפקחות לאחר 10 ימים. ישנה חשיבות גבוהה להנקה הראשונית של גורי החתולים, שכן חלב ההנקה הראשונית, הקולוסטרום, הנמצא בעטיני האם כשלושה ימים לאחר ההמלטה, מספק לגורים נוגדנים חיוניים המגנים עליהם מפני גורמי מחלות.

178 אצטרולב - 372 צפיות נוספות
אַצְטְרוֹלָב פרסי מהמאה ה-18.
תבנית:תמונה מומלצת 12 במאי 2011

אַצְטְרוֹלָב פרסי מהמאה ה-18. אצטרולב הוא מכשיר מכני המשמש לקביעת זוויות גרמי השמיים ביחס לאופק, והיה מכלי הניווט העיקריים עד למאה ה-18, בה נתפס מקומו על ידי הסקסטנט.

בנוסף:
  • סקסטנט (לא הודגש בתיאור) - 336 צפיות נוספות
179 ערפילית הסליל - 371 צפיות נוספות
ערפילית הסליל באור אינפרא אדום, תמונה שהופקה בעזרת טלסקופ החלל שפיצר.
תבנית:תמונה מומלצת 18 בינואר 2010

ערפילית הסליל באור אינפרא אדום, תמונה שהופקה בעזרת טלסקופ החלל שפיצר. עקב צורתה של הערפילית המזכירה עין, היא מכונה גם "עינו של אלוהים".

180 מגדל טוקיו - 371 צפיות נוספות
מגדל טוקיו - מגדל תקשורת ותצפית הממוקם בפארק שיבא, בטוקיו שביפן. המגדל נבנה בהשראת מגדל אייפל, והוא צבוע בצבע כתום בינלאומי לבטיחות אווירית.
תבנית:תמונה מומלצת 25 ביולי 2012

מגדל טוקיו - מגדל תקשורת ותצפית הממוקם בפארק שיבא, בטוקיו שביפן. גובה המגדל 332.5 מטר, והוא המבנה השני בגובהו ביפן. המגדל נבנה בהשראת מגדל אייפל, והוא צבוע בצבע כתום בינלאומי לבטיחות אווירית.

בנוסף:


181 אוורסט - 370 צפיות נוספות
הר האוורסט במבט מטיבט.
תבנית:תמונה מומלצת 18 בדצמבר 2011 הר האוורסט במבט מטיבט. הר האוורסט הוא ההר הגבוה ביותר בעולם, פסגתו מתנשאת לגובה של 8,848 מטר מעל גובה פני הים. הוא נקרא על שמו של ג'ורג' איוורסט. בנוסף:


182 ג'סי אוונס - 369 צפיות נוספות
ג'סי אוונס מצדיע לדגל ארצות הברית לאחר שזכה, ב-4 באוגוסט 1936 במדליית הזהב בתחרות הקפיצה לרוחק באולימפיאדת ברלין.
תבנית:תמונה מומלצת 4 באוגוסט 2010

ג'סי אוונס מצדיע לדגל ארצות הברית לאחר שזכה, ב-4 באוגוסט 1936 במדליית הזהב בתחרות הקפיצה לרוחק באולימפיאדת ברלין. מאחוריו לוץ לונג הגרמני, זוכה מדליית הכסף, המצדיע במועל יד. זכיותיו של אוונס השחור בארבע מדליות היוו מכה קשה לתעמולה הנאצית ולתורת הגזע.

הוצגה גם בתאריכים: תבנית:תמונה מומלצת 4 באוגוסט 2012
183 אליזבת השנייה, מלכת הממלכה המאוחדת - 369 צפיות נוספות
הנסיכה אליזבת, לימים אליזבת השנייה, מלכת הממלכה המאוחדת, בדיוקן שצייר פיליפ דה לאצו ב-1933, עת שהייתה בת שבע.
תבנית:תמונה מומלצת 14 באוגוסט 2011

הנסיכה אליזבת, לימים אליזבת השנייה, מלכת הממלכה המאוחדת, בדיוקן שצייר פיליפ דה לאצו ב-1933, עת שהייתה בת שבע. כנכדתו של מלך בריטניה היא החזיקה מלידתה בתואר נסיכה. בעת לידתה הייתה השלישית בסדר ירושת הכתר, לאחר דודה אדוארד ואביה אלברט (לימים ג'ורג' השישי). ההנחה הייתה שהיא תידחק למקום נמוך יותר בין הטוענים לכתר, לאחר שדודה ואביה יולידו במשך הזמן בנים יורשים, ועל כן לידתה לא עוררה עניין ציבורי רב. בפועל, דודה ויתר על הכתר ונותר חשוך ילדים, ואילו הוריה לא הביאו לעולם בנים. לפיכך, הפכה אליזבת באופן בלתי-צפוי ליורשת העצר, ולימים למלכת אנגליה.

184 ביאוולף - 369 צפיות נוספות
העמוד הפותח מתוך ביאוולף - אחד האפוסים העתיקים ביותר באנגליה.
תבנית:תמונה מומלצת 9 במרץ 2012

העמוד הראשון מתוך ביאוולף - אחד האפוסים העתיקים ביותר באנגליה. ביאוולף נכתב באנגלית עתיקה, ומבוסס על סיפור עם המתאר גיבור רב עוצמה שבזכות כוחו הגופני, אומץ לבו ונאמנותו, היכה לבדו מפלצות מרושעות וחורשות רע. אף ששירה זו נכתבה לפני כ-1,200 שנים, הסיפור המסופר בה עתיק הרבה יותר.

185 פשקוויל - 368 צפיות נוספות
פַּשקֶווילים במאה שערים.
תבנית:תמונה מומלצת 20 במאי 2009

פַּשקֶווילים הוא כינוי לכרזות קיר ברחוב החרדי הנושאות מסר, לרוב שלילי, כלפי אדם או רעיון כלשהו. היא כתובה לרוב בעברית ארכאית ("לשון הקודש"), מליצית ודרמטית מאוד. מקור המילה באיטלקית. במאה ה-15 החל תושב רומא לתלות מודעות היתוליות בגנות האפיפיור ומוסד הכנסייה על פסל קטוע ראש בכיכר פסקוינו ברומא. משמה של הכיכר הגיע הכינוי לכרוז ביקורת גם ליידיש.

הוצגה גם בתאריכים: תבנית:תמונה מומלצת 27 בדצמבר 2010, תבנית:תמונה מומלצת 29 במאי 2012
186 אמת פונטקיסילטה (לא הודגש בתיאור) - 367 צפיות נוספות
אמת פונטקיסילטה היא אמת מים שעוברת מעל הנהר די בצפון-מזרח ויילס, שנבנתה בשנת 1805 ומשמשת, עד היום, למעבר של סירות. ה"מדרכה" בתמונה, שמשמשת כיום הולכי רגל, שימשה את הסוסים שגררו בזמנו את הסירות, שאז היו חסרות מנוע, דרך המעבר הצר של האמה. האמה נוצרה מברזל חשיל ומיצקת, ומגיעה לגובה 38 מטר בנקודה הכי גבוהה שלה.
תבנית:תמונה מומלצת 4 בפברואר 2011

אמת פונטקיסילטה היא אמת מים שעוברת מעל הנהר די בצפון-מזרח ויילס, שנבנתה בשנת 1805 ומשמשת, עד היום, למעבר של סירות. ה"מדרכה" בתמונה, שמשמשת כיום הולכי רגל, שימשה את הסוסים שגררו בזמנו את הסירות, שאז היו חסרות מנוע, דרך המעבר הצר של האמה. האמה נוצרה מברזל חשיל ומיצקת, ומגיעה לגובה 38 מטר בנקודה הכי גבוהה שלה.

187 טבעות בורומאיות - 367 צפיות נוספות
בתורת הקשרים המתמטית, טבעות בורומאיות הן שזר המורכב משלושה מעגלים טופולוגיים הכרוכים זה בזה באופן שהוצאת כל אחת מהטבעות משחררת את הקשר בין שתי האחרות. הטבעות קרויות על-שם חלק משלט האצולה של בית בורומאו ממילאנו של המאה ה-15.
תבנית:תמונה מומלצת 28 במרץ 2012

בתורת הקשרים המתמטית, טבעות בורומאיות הן שזר המורכב משלושה מעגלים טופולוגיים הכרוכים זה בזה באופן שהוצאת כל אחת מהטבעות משחררת את הקשר בין שתי האחרות. הטבעות קרויות על-שם חלק משלט האצולה של בית בורומאו ממילאנו של המאה ה-15.

188 טוארג - 367 צפיות נוספות
שלושה גברי טוארג בלבוש מסורתי ליד העיר טימבוקטו שבמאלי.
תבנית:תמונה מומלצת 22 באוגוסט 2012

הטוארג, שבטי רועים נוודים המתגוררים בעיקר במדבר סהרה שבצפון אפריקה. הגברים לובשים באופן מסורתי ביגוד בגוון כחול, ופיסת בד המכונה "שש" או "אלאשו", המשמשת הן כרעלה והן כטורבן. בתמונה נראים שלושה גברים בלבוש מסורתי ליד העיר טימבוקטו שבמאלי.

189 דוב קוטב - 366 צפיות נוספות
דוב קוטב - דוב שתפוצתו מוגבלת לאזור הארקטי.
תבנית:תמונה מומלצת 6 במאי 2012

דוב קוטב - דוב שתפוצתו מוגבלת לאזור הארקטי. דובי הקוטב הם הטורפים היבשתיים הגדולים ביותר בעולם - הזכרים הבוגרים שוקלים בין 300 ל-900 קילוגרמים, והנקבות - כחצי ממשקל הזכרים.

190 צרעה גרמנית - 365 צפיות נוספות
צרעה גרמנית, מין של צרעה בנאית. ניתן למצוא אותה במרכז ובצפון הארץ.
תבנית:תמונה מומלצת 11 באוקטובר 2009

צרעה גרמנית, מין של צרעה בנאית. את קניה היא בונה במחילה באדמה או בנקיק בין סלעים. בעונות האביב והקיץ אזור התפוצה של הצרעה הגרמנית כולל גם את ארץ ישראל, וניתן למצוא אותה במרכז ובצפון הארץ.

191 סופרנובה - 364 צפיות נוספות סופרנובה היא תופעה שבה כוכב מאסיבי מתפוצץ משום שהלחץ שההיתוך הגרעיני יוצר בו כלפי חוץ אינו מספיק כדי לאזן את משיכתה האדירה של הכבידה העצמית שלו פנימה. בתמונה שארית סופרנובה 1572. תבנית:תמונה מומלצת 4 בנובמבר 2010

סופרנובה היא תופעה שבה כוכב מסיבי מתפוצץ משום שהלחץ שההיתוך הגרעיני יוצר בו כלפי חוץ אינו מספיק כדי לאזן את משיכתה האדירה של הכבידה העצמית שלו פנימה. בתמונה שילוב תצלומי אינפרא אדום וקרני X של שארית סופרנובה 1572.

192 תדלוק אווירי - 364 צפיות נוספות
התדלוק האווירי הראשון שהתקיים ב-27 ביוני 1923.
תבנית:תמונה מומלצת 29 בינואר 2011

תדלוק אווירי הוא הכינוי לפעולה של העברת דלק מכלי טיס אחד למשנהו בזמן טיסה. פעולה זו מאפשרת הגדלת טווח טיסה, המראה קצרה או המראה בתצורת נשיאה כבדה במיוחד, תוך השלמת הדלק הדרוש לביצוע המשימה לאחר ההמראה. בתמונה נראה התדלוק האווירי הראשון, שהתקיים ב-27 ביוני 1923.

הוצגה גם בתאריכים: תבנית:תמונה מומלצת 27 ביוני 2011, תבנית:תמונה מומלצת 27 ביוני 2013
193 פאטפור סיקרי - 364 צפיות נוספות
בולאנד דרזאווה (בפרסית: "השער הגדול") שער העיר פאטפור סיקרי שנבנה על ידי אכבר ב-1602, נחשב לשער הגבוה ביותר בעולם.
תבנית:תמונה מומלצת 27 ביולי 2011

פאטפור סיקרי הייתה בירת האימפריה המוגולית בתקופת שלטונו של אכבר, בין השנים 1571 ל-1585. בשנת 1986 הכריז אונסק"ו על פאטפור סיקרי כאתר מורשת עולמית. בתמונה, שער העיר, בולאנד דרזאווהפרסית: "השער הגדול") שנבנה על ידי אכבר ב-1602, נחשב לשער הגבוה ביותר בעולם. הוא בנוי מאבן חול אדומה שבה משולב שיש לבן.

194 סרגיי פרוקודין-גורסקי - 364 צפיות נוספות
עאלם ח'אן, אמיר בוכרה, 1911, תמונתו של סרגיי פרוקודין-גורסקי.
תבנית:תמונה מומלצת 18 במאי 2012

עאלם ח'אן, אמיר בוכרה, 1911. תמונתו של סרגיי פרוקודין-גורסקי, מחלוצי הצילום בצבע. גורסקי השתמש בהמצאותיו בתחום טכנולוגיית הצילום לשם תיעוד שיטתי של האימפריה הרוסית במטרה להשכיל את התלמידים הרוסים, באמצעות "ההשתקפויות האופטיות הצבעוניות" שלו.

הוצגה גם בתאריכים: תבנית:תמונה מומלצת 13 במאי 2011, תבנית:תמונה מומלצת 4 במאי 2013
195 ביולומינסנציה - 363 צפיות נוספות
[[:קובץ:Glowing tobacco plant.jpg|תמונה מחוקה]]
תבנית:תמונה מומלצת 25 ביוני 2011

צילום צמח טבק בו הושתלו בהנדסה גנטית גנים של גחלילית הגורמים לביולומינסנציה. ההנדסה הגנטית היא למעשה תהליך של שינוי גנים ביצורים חיים באופן מלאכותי על ידי האדם, ובכך שינוי תכונותיהם. ההנדסה הגנטית מתמקדת בעיקר בהשבחה של גידולים חקלאיים, אך היא רלוונטית גם ביחס למיקרואורגניזמים, לבעלי חיים ואף לבני אדם.

196 גריפון - 363 צפיות נוספות
שני גריפונים צדים צבי, מעמד שולחני עשוי שיש מאיטליה מהמאה הרביעית לפנה"ס.
תבנית:תמונה מומלצת 13 בדצמבר 2011

שני גריפונים צדים צבי, מעמד שולחני עשוי שיש מאיטליה מהמאה הרביעית לפנה"ס. הגריפון (קרוי גם גריפין) הוא חיה מיתולוגית בעלת גוף אריה, ראש עיט, אוזני סוס או חמור, ורגליים קדמיות כשל נשר. לנקבת הגריפון יש גם כנפיים של נשר. לפי מספר גרסאות לגריפון יש זנב נחש.

197 AH-1 קוברה - 362 צפיות נוספות
שני מסוקי קרב מדגם AH-1 קוברה של חיל האוויר הישראלי.
תבנית:תמונה מומלצת 15 בפברואר 2012

שני מסוקי קרב מדגם AH-1 קוברה של חיל האוויר הישראלי. מסוקי הקוברה נכנסו לשירות צה"ל ב-1975 ונקראו בשם "צפע". מסוקי הקוברה מצטיינים ביכולתם לירות טילים כנגד מטרות שריון ומבנים, ובמבנה הצר שלהם, המקשה על הפגיעה בהם. המגלשיים של מסוקי ה"צפע" שימשו לא פעם לחילוץ חיילי צה"ל שנאחזו בהם או נקשרו אליהם.

198 לונדון איי - 360 צפיות נוספות
הלונדון איי.
תבנית:תמונה מומלצת 7 ביוני 2009

הלונדון איי, שגובהו 135 מטרים, הוא גלגל הענק הגבוה ביותר באירופה, והגבוה ביותר בעולם עד שנת 2006. הגלגל נמצא על הגדה הדרומית של נהר התמזה באזור למבת', בלונדון שבאנגליה, צפונית לגשר וסטמינסטר, וממול ארמון וסטמינסטרהפרלמנט הבריטי. הוא נחנך ב-31 בדצמבר 1999, לרגל חגיגות המילניום, ומתופעל בידי חברת התעופה, בריטיש איירוויז.

199 נאוואחו - 360 צפיות נוספות
משפחה של בני נאוואחו, 1873. כיום חיים בארצות הברית כ-300,000 בני נאוואחו, והם השבט האינדיאני השני בגודלו בצפון אמריקה.
תבנית:תמונה מומלצת 18 ביולי 2010

משפחה של בני נאוואחו, 1873. הנאוואחו הוא שבט של ילידי אמריקה אשר התקיימו בעבר כאומה ריבונית. כיום חיים בארצות הברית כ-300,000 בני נאוואחו, והם השבט האינדיאני השני בגודלו בצפון אמריקה.

200 פצצת זרחן (לא הודגש בתיאור) - 359 צפיות נוספות
פצצת זרחן פוגעת באוניית המערכה פרה-דרדנוט, "אלבמה" של הצי האמריקני במהלך ניסוי של בילי מיטשל בשנת 1921.
תבנית:תמונה מומלצת 19 ביוני 2010

פצצת זרחן פוגעת באוניית המערכה פרה-דרדנוט, "אלבמה" של הצי האמריקני במהלך ניסוי של בילי מיטשל בשנת 1921.

201 F-15 איגל - 359 צפיות נוספות
F-15D איגל של חיל האוויר האמריקני משחרר נורי הטעייה בטיסה אנכית.
תבנית:תמונה מומלצת 8 ביולי 2011

F-15D איגל של חיל האוויר האמריקני משחרר נורי הטעיה בטיסה אנכית. F-15 איגל הוא מטוס יירוט טקטי להשגת עליונות אווירית מתוצרת חברת בואינג.
בדצמבר 1976 נכנס המטוס לשירות בחיל האוויר הישראלי. בגלל איחור בנחיתת המטוסים, שנבע בעיקר מרוח חזיתית חזקה שנשבה משך כל הטיסה ומבעיות תדלוק אווירי, התאחר טקס קבלתם והסתיים בסמוך לכניסת השבת, ועקב כך לא הספיקו חלק משרי הממשלה לחזור לביתם לפני כניסת השבת. חילול השבת של השרים הביא להצבעת אי אמון בממשלה שיזמה החזית הדתית התורתית, וגרם להתמוטטות הקואליציה של ממשלת רבין הראשונה ולבחירות מוקדמות.

202 שונר צפוני - 358 צפיות נוספות
גור שונר צפוני, מין שונר (לינקס) בינוני במשפחת החתוליים.
תבנית:תמונה מומלצת 20 בפברואר 2011

גור שונר צפוני, מין שונר (לינקס) בינוני במשפחת החתוליים. השונר הצפוני נפוץ בעיקר ביערות וערבות סביר הצפוניות, וזהו מקור שמו. מקור המילה "שונר" הוא שׁוּנְרָא בארמית, ותרגומה הוא "חתול".

203 אריה - 357 צפיות נוספות
בתרבות האנושית האריה הוא סמל לאומץ לב והדר מלכות.
תבנית:תמונה מומלצת 1 באוגוסט 2009

בתרבות האנושית האריה הוא סמל לאומץ לב והדר מלכות. לאריה יש בעברית מספר שמות נרדפים: ארי (קיצור), כפיר (גור אריות, אריה צעיר), שחל (אריה בעל הופעה מבעיתה), ליש (אריה זקן) ולביא (אריה בעל הופעה מלאה הוד). משום שהאריה מסמל אומץ והדר, מדינות, ערים, יחידות צבאיות ובתי מלוכה רבים אימצו אותו כסמלם.

204 האדם הוויטרובי - 357 צפיות נוספות
האדם הוויטרובי, ציור של הצייר לאונרדו דה וינצ'י.
תבנית:תמונה מומלצת 8 בספטמבר 2009

האדם הוויטרובי, ציור של הצייר לאונרדו דה וינצ'י, המתאר את גוף האדם על פי הפרופורציות המוצגות בספר "על אודות האדריכלות".

205 הבית הלבן - 357 צפיות נוספות
פנים הבית הלבן במהלך השיפוץ שבוצע בו בתקופת נשיאותו של הארי טרומן, 28 באפריל 1950. במסגרת שיפוץ זה נהרס כל תוכו של המבנה, ונבנו מרתפים ומקלטים תחתיו.
תבנית:תמונה מומלצת 23 בפברואר 2011

פנים הבית הלבן במהלך השיפוץ שבוצע בו בתקופת נשיאותו של הארי טרומן, 28 באפריל 1950. במסגרת שיפוץ זה נהרס כל תוכו של המבנה, ונבנו מרתפים ומקלטים תחתיו.

הוצגה גם בתאריכים: תבנית:תמונה מומלצת 25 בפברואר 2013
206 בנג'מין פרנקלין - 356 צפיות נוספות
דיוקנו של בנג'מין פרנקלין, מדינאי, דיפלומט, מדען, סופר ומוציא לאור שהשפיע ביותר על הפוליטיקה וההיסטוריה של ארצות הברית, ועל המדע של המאה ה-18.
תבנית:תמונה מומלצת 17 ביוני 2010

דיוקנו של בנג'מין פרנקלין, מדינאי, דיפלומט, מדען, סופר ומו"ל שהשפיע ביותר על הפוליטיקה וההיסטוריה של ארצות הברית, ועל המדע של המאה ה-18. טעות נפוצה היא למנות את פרנקלין כאחד מנשיאי ארצות הברית.

207 היער השחור (לא הודגש בתיאור) - 355 צפיות נוספות
שלג ביער השחור
תבנית:תמונה מומלצת 30 בינואר 2011

שלג הוא משקע בצורת פתיתי קרח גבישיים ואווריריים, גדולים יחסית, הנופלים מהעננים לקרקע. השלג מכסה חלקים גדולים של כדור הארץ, חלקם רק בעונת החורף וחלקים אחרים בכל עונות השנה. מרבד השלג משפיע על אורחות בני האדם החיים בסביבה מושלגת ועל החי ועל הצומח. בתמונה - שלג ביער השחור.

208 קופצניים (לא הודגש בתיאור) - 354 צפיות נוספות
ראש של עכביש ממשפחת העכבישים הקופצים.
תבנית:תמונה מומלצת 14 בפברואר 2010

ראש של עכביש ממשפחת העכבישים הקופצים.

209 סהרה - 354 צפיות נוספות
תמונת לוויין של מדבר סהרה.
תבנית:תמונה מומלצת 6 באוקטובר 2010

תמונת לוויין של מדבר סהרה. הסהרה הוא המדבר הגדול ביותר בעולם. הסהרה, המחולק בין 11 מדינות, משתרע לכל רוחבה של צפון אפריקה, על פני למעלה מתשעה מיליון קמ"ר, מהים התיכון והרי האטלס עד רצועת הסאהל המפרידה בינו ובין אפריקה שמדרום לסהרה.

בנוסף:


210 קרחה לבנה - 353 צפיות נוספות
קרחה לבנה - כריש בתת-משפחת העמלצים.
תבנית:תמונה מומלצת 3 במרץ 2010

קרחה לבנה המוכרת גם בשמות כריש לבן או עמלץ לבן, היא מין של כריש בתת-משפחת העמלצים. אורכה נע בין שלושה לשמונה מטרים, ומשקלה מגיע עד לשלושה טונות. היא ניזונה מיונקים ימיים, מצבי ים, מדגים שונים ומפגרים. הקרחה הלבנה מסוכנת לאדם אך לרוב אינה טורפת אותו.

211 גשר ואסקו דה גאמה - 353 צפיות נוספות
גשר ואסקו דה גאמה בליסבון שבפורטוגל.
תבנית:תמונה מומלצת 6 באפריל 2013 גשר ואסקו דה גאמה בליסבון שבפורטוגל. אורכו הכולל של הגשר המשמש לכלי רכב והחוצה את נהר הטז'ו - 17,185 מטרים והוא הגשר הארוך באירופה. הגשר נקרא על שם מגלה הארצות הפורטוגזי ואסקו דה גאמה, והושלם בשנת 1998 לציון 500 שנה לגילוי כף התקווה הטובה והדרך הימית בין אירופה והודו.
212 בל-בואינג V-22‏ - 353 צפיות נוספות
חיילי מארינס עושים דרכם לעבר כלי טיס מסוג בל-בואינג V-22 אוספריי.
תבנית:תמונה מומלצת 11 במאי 2013 חיילי מארינס עושים דרכם לעבר כלי טיס מסוג בל-בואינג V-22 אוספריי. כלי הטיס, אשר מיוצר על ידי חברת בואינג בשיתוף עם בל הליקופטר, מצויד במדחפים בעלי צירים משתנים המאפשרים לו להמריא ולנחות בצורה אנכית כמסוק, וברגע שהוא מתרומם לגובה הרצוי הוא מסוגל לטוס כמטוס על ידי הטיית הרוטורים בזווית של 90 מעלות לפנים לצורה אופקית.
213 סטונהנג' - 352 צפיות נוספות
סטונהנג' - אחד מהאתרים הפרהיסטוריים המפורסמים בעולם.
תבנית:תמונה מומלצת 14 ביוני 2009

סטונהנג' הוא מונומנט פרהיסטורי השוכן במחוז וילטשייר באנגליה, כ-8 קילומטרים צפונית לסולסברי. סטונהנג' הוא אחד מהאתרים הפרהיסטוריים המפורסמים בעולם, והוא מורכב מסוללת עפר המקיפה קבוצה גדולה של דולמנים. הארכאולוגים סוברים שהאבנים העומדות הוצבו בסביבות שנת 2200 לפנה"ס והסוללה המקיפה אותם ביחד עם התעלה, המרכיבים את החלק הקדום ביותר של המונומנט, מתוארכים לשנת 3100 לפנה"ס לערך.