לדלג לתוכן

הבדלים בין גרסאות בדף "מלחמת האזרחים הסינית"

 
===הפלישה היפנית===
[[קובץ:Communist purge.jpg|ממוזער|280px|חייליחיילים הלאומניםלאומנים מובילים אסירים קומוניסטיים במהלך הטבח שנערך בפעילי המפלגה בשנחאי באפריל 1927]]
במהלך [[מלחמת סין-יפן השנייה]] ראה קאי שק בקומוניסטים איום גדול יותר מן היפנים הפולשים וסירב לשתף עמם פעולה. הגנרליםמספר הבכיריםגנרלים בכירים של הקוומינטנג חטפו את קאי שק ב-[[12 בדצמבר]] [[1936]] וכפוואילצו עליואותו להסכים לשתף פעולה עם הקומוניסטים כדי להילחם ביפנים. קאיבעקבות שקתקרית נאלץזו להסכיםהוסכם ושתיעל המפלגותהפסקת הפסיקוהמלחמה אתהפנימית המלחמהבין הצדדים ביניהםהיריבים כדי להילחם באויבכנגד האויב המשותף. עם זאת התאום בין שני הצבאותהצדדים במהלך המלחמה הממושכת נגד היפנים (1937-1945) היה מינימלי, כאשרלמרות הלחצים שהפעילו האמריקנים על צ'אנג קאי שק להעמיק את שיתוף הפעולה עם הקומוניסטים. הכוחות הלאומנים נשאו בעיקר נטל הלחימה הסדירה נגד הכוחות היפניים, ואילובעוד הקומוניסטים התרכזו בפעילות באזורים, שנכבשו על ידי היפנים בצפון סין, ונקטו בטקטיקות [[לוחמת גרילה]] בלחימה נגדם. באופן כללי ניתן להגידלומר שהמלחמה נגד יפן סייעה יותר לקומוניסטים במאבק על השליטה בסין, משום שהיא אפשרה להם לבסס את שליטתם בשטחים נרחבים בצפון סין, בעוד הצבאות הלאומנים ספגו אבדות כבדות בלחימה נגד הכוחות היפנים העיקריים, ונחלשו כתוצאה מכך.
 
המשא-ומתןהמגעים בין הלאומנים והקומוניסטים נמשךנמשכו גם לאחר תום [[מלחמת העולם השנייה]] ב-[[1945]], כאשר שני הצדדים מבינים את חשיבות שיקום המדינה.
 
===1946 - 1949===