לדלג לתוכן

תקופת האבות – הבדלי גרסאות

נוספו 8 בתים ,  לפני שנתיים
המקרא ==> תנ"ך
(←‏אישים מתקופת האבות: משה אהרון ומרים אינם אישים מתקופת האבות שכן נולדו לאחר מות יעקב שמסמן את תום התקופה)
תגיות: עריכה ממכשיר נייד עריכה דרך האתר הנייד עריכה מתקדמת מהנייד
(המקרא ==> תנ"ך)
האבות, '''אבות האומה ואימותיה''', שעל שמם נקראת תקופה זו, הם [[שלושת האבות]] ו[[ארבע האמהות]]: [[אברהם]] ו[[שרה]], [[יצחק]] ו[[רבקה]], [[יעקב]] ו[[רחל]] ו[[לאה]] - המהווים את ראשיתם של הדת ה[[יהדות|יהודית]], [[יהודים|העם היהודי]] ואמונת הייחוד, לפי המסופר בספר [[בראשית]]. הקבצה אחרת שלהם היא שלושת האבות: אברהם, יצחק ויעקב, וארבע האמהות: שרה, רבקה, רחל ולאה. אף ש[[בלהה]] ו[[זלפה]] ילדו ליעקב ילדים שמהם נולדו אחדים משנים-עשר השבטים, אין הן נכללות באמהות האומה, משום שהיו [[שפחה|שפחות]]. עם זאת, במספר מקורות משמשים ראשי התיבות "ברזל" לציין את נשות יעקב: '''ב'''להה, '''ר'''חל, '''ז'''לפה ו'''ל'''אה כקבוצה אחת.
 
על פי [[תנ"ך|המקרא]], [[אלוהים (יהדות)|אלוהים]] התגלה לאבות, סייע להם וכיוון אותם בדרכם, ואף הבטיח להם שיבחר בזרעם כעם סגולה שיירש את [[ארץ כנען]]. על-פי המסורת וכמתואר ב[[ספר בראשית]], האבות והאמהות קבורים ב[[מערת המכפלה]] ב[[חברון]], מלבד [[רחל]] שנקברה בדרך ל[[בית לחם]], ב[[קבר רחל]].
 
בתחילת תקופת האבות, על פי המסופר בתנ"ך, עם עזיבת אברהם את חרן והליכתו לארץ ישראל, היה אברהם לבדו בעולם, ללא ילדים. בסיומה, מנה עם ישראל שבעים נפש בתוספת נשי בני יעקב. תקופת האבות מסופרת בחומש [[בראשית]].