שיחת משתמש:איתמראשפר

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית


כל הכבוד לך![עריכת קוד מקור]

שני ביריוני "עריכה" מחקו, בזה אחר זה, את התיקון שלי בערך של אלכסנדריה אוקסיו-קורטז מבלי לטרוח ולקרוא אפילו מה כתוב בהערת העריכה. סתם כך, כנראה בשביל הרקורד האישי שלהם או מסיבה בלתי חיובית אחרת. אני התרגלתי כבר במשך השנים לקיומם של ביריונים כאלה, אבל זה, כנראה, חלק בלתי נפרד מקיומה של הוויקיפדיה. טוב שטרחת להקדיש את הדקה הזאת בשביל להיווכח באיזו קלות, רשלנות או העדר ידיעה בסיסית באנגלית מכניסים דיס-אינפורמציה לערכים, ואיך ביריוני עריכה מתעקשים להשאיר את השערורייה הזאת בחיים.85.64.60.11 00:13, 2 בדצמבר 2020 (IST)

תודה! ו-בשמחה! Face-smile.svg למה את אנונימי? תירשם! איתמראשפר - שיחה 02:15, 2 בדצמבר 2020 (IST)

בדוק עריכות אוטומטית[עריכת קוד מקור]

Nuvola apps korganizer.svg שלום איתמראשפר,

כפי שניתן לראות ביומן ההרשאות, סומנת כ"בדוק עריכות אוטומטית". על משמעות ההגדרה החדשה שלך ניתן לקרוא בדף "ויקיפדיה:מערכת בקרת שינויים".

בתמצית, אין לסימון זה השפעה מהותית על פעילותך בוויקיפדיה – כל מה שיכולת לעשות עד היום עדיין אפשרי, ומלבד היכולת לערוך דפים שברמת "הגנה מוגברת", לא התווספו לך הרשאות או כלים חדשים. עיקר ייעודו של הסימון הוא להקל על מלאכתם של המנטרים.

בברכה, גארפילד - שיחה - עזרו לנו במיזם האסם 20:34, 7 בדצמבר 2020 (IST)

מברוק - בהחלט יפה הדרך שעברת במיזם Face-smile.svg איש השום (Theshumai) - כתבו לי הודעה - מחשבות על ייעול מחלוקות 20:42, 7 בדצמבר 2020 (IST)

תודה חברים ❤️🙏 איתמראשפר - שיחה 01:53, 8 בדצמבר 2020 (IST)

לגבי השחזור[עריכת קוד מקור]

לגבי השחזור בדף יגאל לוינשטיין הנה מקור מוסמך - [1]. 213.137.72.53 14:44, 10 בדצמבר 2020 (IST)
אוקיי, חבל שלא צירפת אותו כהערה לתוכן שהוספת. מוזמן לעשות זאת כעת, לא אשחזר אותך. להבא, אנא הוסף את הסימוכין כהערה עם הכנסת המידע. בברכה, איתמראשפר - שיחה 17:44, 10 בדצמבר 2020 (IST)

שוב מלחמת עריכה[עריכת קוד מקור]

מה הכוונה שאני מאשים אותך? אחרי כל החסימות עוד לא הבנת מהי מלחמת עריכה? כשאתה נכנס למלחמת עריכה כדאי שתהיה מודע לעצמך, גם אם אתה בטוח במיליון אחוז שאתה הכי צודק שיש. נרו יאירשיחה • ו' בטבת ה'תשפ"א • 19:57, 21 בדצמבר 2020 (IST)

נרו יאיר לא נכנסתי לשום מלחמת עריכה, אלא פתחתי דיון בדף השיחה - זאת במקום לבטל את המחיקה הלא מנומקת שלך כפי שהגיע לה. אני דורש שתשנה מייד את הכותרת של הדיון הזה, בטרם אפנה למפעילים עקב הנטייה שלך לזהם את דף השיחה שלי בהאשמות שוא. איתמראשפר - שיחה 20:12, 21 בדצמבר 2020 (IST)
אתה כותב את זה ברצינות? כאן נכנסת למלחמת עריכה בניגוד לגרסה יציבה ולמרות שידעת שיש התנגדות. אחרי ששחזרתי אותך טרחת להגיע לדף השיחה. לכן לא מדובר בהאשמת שווא. נרו יאירשיחה • ו' בטבת ה'תשפ"א • 20:20, 21 בדצמבר 2020 (IST)
שקר וכזב. ראשית - לא שחזרת לגרסה יציבה אלא לעריכה האחרונה שלך, שכידוע לך גם לה יש התנגדות. שנית - אתה עשית רצף של עריכות ומחיקות, ביניהן ביטלת גם את התוספת שלי כחלק ממחיקה של פריטי מידע רבים, אני שחזרתי רק את התוספת הזאת, בגלל שהיא עובדתית וחשובה להבנת החשיבות של הערך. שלישית - כפי שהראיתי, לא העלית נימוק ענייני אחד למחיקה (פרט לנימוק האחרון, שבאופן מדהים מנמק את מחיקת המידע בכך שהוא נכון...) בברכה, איתמראשפר - שיחה 20:44, 21 בדצמבר 2020 (IST)
אם יש התנגדות לעריכה חדשה שלי אתה יכול להחזיר לגירסה יציבה, זה לא הדיון. המשפט שבמחלוקת אינו בגירסה יציבה, גם אם אתה בטוח במיליארד אחוז שהוא עובדתי וחשוב ונכון וקריטי והעולם כולו תלוי בזה שיופיע בערך בזה הרגע. גם אם לגמרי לגמרי לא השתכנעת מהנימוק שלי, כל זה פשוט לא משנה. אני שוב שואל את עצמי אם עדיין, אחרי כל החסימות, אינך מבין מהי מלחמת עריכה. נרו יאירשיחה • ו' בטבת ה'תשפ"א • 21:01, 21 בדצמבר 2020 (IST)

הערתך לגבי הביורוקרטים[עריכת קוד מקור]

איתמר, שלום. אנסה להסביר את עמדתי: כדי לשחזר "טכנית" במקרה של מלחמת עריכה, הנתונים היבשים די ברורים וכל מפעיל מערכת יכול ואמור לטפל בזה. הביורוקרטים אמורים להבטיח את קיומה של החממה שמאפשרת לכולנו לערוך, ולכן נתנו להם/לנו סמכויות מעט רחבות יותר כדי לכפות פתרונות במקרי הצורך ולאפשר לעגלה לנסוע. מה שקורה יותר ויותר לאחרונה, שנוצרים ערכים על נושאים פוליטיים והוויכוח נסוב לא על איכות המקורות אלא על אמוציות ואג'נדה פוליטית, כאשר יותר ויותר משתמשים, גם ותיקים, פשוט אומרים ברמות משתנות של בהירות: אני ימין/שמאל ולכן אני בוחר להאמין ולהביא רק את המקורות המקובלים עלי, ואם זה לא מתאים למישהו שיתמודד. ואז כשהוא בא להתמודד עם מקורות אחרים (גם כאן, הרבה פעמים בצורה מוטת אג'נדה ובלי בקרה מינימלית), מנסה הצד השני להתקיל אותו בנימוקים טכניים: יש כאן תבנית, תחכה שנתיים. הגרסה החדשה סותרת את הישנה ולכן יש פה גרסה יציבה. ועוד ועוד רעיונות על גבול המשפטיים. במצב כזה, ביורוקרט שיתערב יישפט (אולי בצדק) לפי מבחן התוצאה. כלומר - לא משנה מה הוא יגיד, על איזה חלק במריבה, אם התוצאה תהיה נעימה לימין הוא ייתפס כתומך ימין, ואם תהיה נעימה לשמאל הוא ייתפס כתומך שמאל. במצב כזה הסיבה שביורוקרט לא מתערב, אינה תדמיתו האישית, אלא שהמטרה שלשמה ניתן לו ה"כוח" לא מתממשת ולכן ההתערבות לא מתאימה. כעת, נשים לב לעוד היבט: הביורוקרטים אחראים לאפשר למערכת הביורוקרטית לנוע, במובן הכי פשוט זה לאפשר לאנשים לפעול במרחב נוח ונקי למטרה המשותפת (כתיבת אנציקלופדיה), עורך שרוצה לכתוב ערך ונתקל במלחמות התשה, מרפה את ידיו ובכך נפגע האינטרס של כולנו. ואולם, כדי למנוע מצב של מלחמות לא נגמרות בהמון חזיתות (החזית אינה רק ימין-שמאל, יש עוד המון נושאים עם בעלי עניין משני הצדדים), אנחנו נשענים על כללים אנציקלופדיים, איכות מקורות ועוד, כדי להקטין את גבולות התמרון ולאפשר למקד את נקודות המחלוקת אם תעלינה בערך כלשהו ולהכריע אותן או להזכיר את שתי העמדות. בערכים אקטואליים (והערך שעליו דיברת אינו כזה בבסיסו, אני מודה) רוב ההגנות הללו נעלמות, ולכן הם מועדים להתפתחות מחלוקות שלא ניתנות לגישור בזמן אמת. עורך שבוחר להתעסק בהם יודע שהסביבה תהיה פחות נוחה ועושה זאת, אני מקווה, מטעמים של קנאה לאמת האנציקלופדית. בהינתן כל הנ"ל, הוא עדיין רשאי לצפות שהביורוקרטים יתרמו מזמנם לשימור המסגרת, אבל ההתערבות הספציפית תהיה נמוכה בהרבה, אם ברצוננו לשמור עליה יעילה. זו עמדתי. אשמח לשמוע שהובנתי, וגם אם לא, אשמח לשמוע הצעות אחרות למתווה פעילות שיאפשר לנו 'לנהל' את החיכוכים הללו במאקרו, בלי לקחת צד בצורה שתעקר את המעמד המגשר שהקהילה הטילה עלינו. ביקורת - שיחה 10:28, 4 בינואר 2021 (IST)

תודה לך, ביקורת על תגובתך העניינית והמעמיקה. אני מבין את המורכבות של תפקידם כפוי הטובה של הביורוקרטים, וגם את השיקולים שהצגת. עם זאת, אני חושב שאתם יכולים להיות יותר נועזים באופן ההתערבות שלכם בסכסוכים ויקיפדים, גם בערכים "פוליטיים", ומאמין שהקהילה תקבל את הכרעותיכם אם הן תהיינה מספיק מבוססות אנציקלופדית בעיניכם-עצמכם. טרם זכיתי להשתתף בבחירת מפעיל או ביורוקרט, אבל אני מניח שהקהילה נתנה לכם סמכות כי היא מאמינה שאתם ישרים, מקצועיים ונייטראליים, ולדעתי היא תתיישר מאחוריכם אם תשתמשו בסמכות הזאת. אין לי ספק שמשני הצדדים יקומו מי שיזעקו ויתלכלכו עליכם, ואני מחזק את ידיכם שתעמדו בפרץ. ויקיפדיה צריכה להציג את האמת באופן שלם, אובייקטיבי וקר ככל הניתן - אם זה יהיה המגדלור שלכם, תהיה לכם תשובה לכל האשמה שתוטח בכם. בברכת חזק ואמץ, איתמראשפר - שיחה 00:17, 5 בינואר 2021 (IST)
תודה. אנחנו מתערבים ונתערב כמובן גם בערכים פוליטיים, אך עושים זאת במרוכז ולאחר שתמונת המחלוקת ברורה, וזאת כאמור כדי שלא להיגרר לתוך הקלחת ולהיות חלק מהמריבה. חשתי בדבריך זעקה כלשהי מעבר למה שכתבת ולכן היה חשוב לי לנסח את הנ"ל. שיהיה לך לילה טוב, אני מעריך מאד את תרומתך לתרבות השיח כאן (כמובן גם את יתר תרומתך). ביקורת - שיחה 00:34, 5 בינואר 2021 (IST)
תודה לך על הרגישות וההתייחסות! ברור לי שאתם צריכים לשמור על ריחוק ולהתערב רק כשאתם רואים לנכון. לילה טוב ושנה אזרחית טובה ובריאה, איתמראשפר - שיחה 01:13, 5 בינואר 2021 (IST)

ממאהל בלפור עד הביביסטיליה[עריכת קוד מקור]

היי איתמר, יורי החזיר את הגרסה הזאת של הפרק אחרי השחזור הגדול שבר עשה ולא שמתי לב. כבר אי אפשר להתמצא בדף השיחה, הייתה לגרסה של יורי תמיכה אבל מאנשים שלא מכירים את המאהל. גם אתה תומך בגרסה הזאת? הכל בעבר, הגיעו "מספר" אורחים, וכן הלאה.
זאת הגרסה לפני השינוי שלו כתובה בהווה
זאת הגרסה שבערך אחרי השינוי, כתובה בעבר
נראה לי יותר נוח לפתוח שני חלונות זה לצד זה או זה מתחת לזה כדי להשוות את הפרק. La Nave Partirà - שיחה 16:59, 10 בינואר 2021 (IST)

היי פרטירה יקרה, עניתי עכשיו בדף השיחה של הערך, תשובה שככל הנראה לא תמצא חן בעינייך. הגרסה של יורי אמנם מוטה, אך באופן כללי היא מנוסחת בסגנון יותר ויקיפדי, ולכן מהווה בעיניי בסיס יותר מוצלח לתיקונים (שללא ספק יגיעו, ובצדק). בברכה, איתמראשפר - שיחה 00:10, 11 בינואר 2021 (IST)

שיחת חולין[עריכת קוד מקור]

היי איתמר, אנחנו אוהבים לריב על עניינים פוליטיים אבל ברשותך נעזוב את זה לרגע. האם הכוונה אליך בערך שי זורניצר? peledy - שיחה 14:28, 13 בינואר 2021 (IST)

היי פלדי, כן Face-smile.svg מכיר? איתמראשפר - שיחה 15:18, 13 בינואר 2021 (IST)

לצערי לא, האמת היא שבמקרה נתקלתי בערך ועשיתי את הקישור. peledy - שיחה 21:20, 13 בינואר 2021 (IST)
מגניב! איתמר תפיק לי אלבום! :) גארפילד - שיחה - עזרו לנו במיזם האסם 21:24, 13 בינואר 2021 (IST)
גארפילד יאללה בוא נעשה we are the world של ויקיפדיה (-: אני כבר רואה את הקליפ: אדמור ואני על אותו מיקרופון, איזו אחווה XD איתמראשפר - שיחה 08:51, 14 בינואר 2021 (IST)
peledy זה מה שנקרא "קישור פנימי" (-; איתמראשפר - שיחה 08:53, 14 בינואר 2021 (IST)
😂😂😂 איש השום (Theshumai) - כתבו לי הודעה - מחשבות על ייעול מחלוקות 09:06, 14 בינואר 2021 (IST)

חילונים[עריכת קוד מקור]

הי איתמר, מבקש שתשחזר את עריכתך האחרונה, ושנצא להצבעה מסודרת בנושא. המצב כרגע הפכפך מדי בשביל להסתמך על רוב מקרי בדף השיחה. בעיני הצבעה תתן מענה חד משמעי וסופי לסוגיה ותאפשר לכולם מרחב פעולה נקי מהפרעות. המשך ערב טוב, גארפילד - שיחה - עזרו לנו במיזם האסם 20:59, 13 בינואר 2021 (IST)

גארפילד עניתי לך בדף השיחה של הערך. בינתיים מי שמפריע למרחב הפעולה זה העורך שמחק את הערך כולו וכבר שנה מונע מאחרים לתקן את הנזקים שעשה - תוך ניבולי פה, האשמות שוא ופיזור הצהרות פומפוזיות ומופרכות, ובלי אפילו נימוק ענייני אחד. בברכה, איתמראשפר - שיחה 08:58, 14 בינואר 2021 (IST)