לדלג לתוכן

רד (פוקימון)

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
רד
אנגלית: Red
יפנית: レッド
הוצאה לאור נינטנדו
הופעה ראשונה פוקימון אדום וכחול
הופעה אחרונה פוקימון: בוא נלך, פיקאצ'ו! ובוא נלך, איבי!
מספר הופעות 15
יוצרים סטושי טג'ירי
מידע
סטטוס פעיל
גיל 11 (פוקימון אדום, כחול, ירוק וצהוב)
16 (פוקימון שמש, ירח, אולטרה שמש ואולטרה ירח)
מקום לידה העיירה פאלט, קאנטו
גזע אדם
מין זכר
מקצוע מאמן פוקימונים
תואר אלוף ליגת קאנטו
נטייה טוב
דמויות קשורות
חברים בלו
פרופסור אוק
אויבים צוות רוקט

רדאנגלית: Red - אדום, ביפנית: レッド) הוא דמות הפרוטגוניסט במשחקים "פוקימון אדום, כחול, ירוק וצהוב" ו-"פוקימון אדום אש וירוק עלה". דמותו של אש קטצ'אם מסדרת האנימה "פוקימון" מבוססת ברפרוף על דמותו של רד.

הופעות[עריכת קוד מקור | עריכה]

במשחקי הסדרה[עריכת קוד מקור | עריכה]

פוקימון אדום, כחול, ירוק, צהוב, אדום אש וירוק עלה[עריכת קוד מקור | עריכה]

רד הוא דמות הפרוטגוניסט במשחקים "פוקימון אדום, כחול, ירוק וצהוב" וכן במשחקים "פוקימון אדום אש וירוק עלה". בעלילת המשחקים האלו, רד הוא נער בן 11 מהעיירה פאלט שבמחוז קאנטו. רד החל לגלות עניין בפוקימונים לאחר שחברו הטוב, בלו, הפסיק לשחק איתו. סיפורו של רד מתחיל לאחר שפרופסור אוק, מדען הפוקימונים המפורסם וסבו של בלו, מפציר ברד ובבלו להשלים את הפוקידע ונותן לשניים את הפוקימון הראשון שלהם. רד מטייל ברחבי המחוז, ממלא את דפי הפוקידע ונלחם במנהיגי מכון במטרה לזכות בתגים ולהתחרות בליגת הפוקימונים המחוזית. כיריבו של רד, בלו תמיד נמצא צעד אחד לפניו ובמהלך רוב המפגשים ביניהם, בלו נוהג להקניט את רד על איטיותו ועל חוסר הבנתו בפוקימונים. בסופו של דבר, רד משיג שמונה תגי מכון ומתחרה בליגת הפוקימונים. לאחר שניצח את רביעיית האליט, רד מגלה שבלו הקדים אותו והפך לאלוף הליגה לפניו. רד נלחם נגד בלו, מנצח והופך לאלוף הליגה הרשמי.

מלבד הסכסוך עם בלו, רד נמצא ביריבות עם חברי צוות רוקט המרושעים שגונבים פוקימונים ממאמנים במחוז. במהלך מסעו, רד נתקל בחברי צוות רוקט מספר פעמים ומצליח לטרפד את תוכניתם. בסופו של דבר, רד מגלה שמנהיג מכון העיר וירידיאן, המכון האחרון, הוא ג'ובאני, מנהיג צוות רוקט. רד מנצח את ג'ובאני מספר פעמים במהלך המשחקים, פעמיים כמנהיג צוות רוקט ופעם אחת כמנהיג מכון. לאחר שרד הביס את ג'ובאני בפעם השלישית, האחרון נכנע ומפרק את צוות רוקט. למרות זאת, חלק מחברי צוות רוקט שלא שמעו על הפירוק ממקדים את פועלם בהתרחבות הצוות ומטילים את אימתם על מחוז ג'וטו.

פוקימון זהב, כסף, קריסטל, לב זהב ונשמת הכסף[עריכת קוד מקור | עריכה]

במשחקים אלו, שמו של רד מוזכר כאשר השחקנים מגיעים אל ביתו של קורט, יוצר פוכדורים מהעיר אזליה. קורט מספר לשחקנים שצוות רוקט קם מחדש לאחר שהובס שלוש שנים קודם לכן על ידי רד. בסוף המשחקים, הפרוטגוניסט מגיע אל הר סילבר לאחר שהשלים את מסעותיו במחוזות ג'וטו וקאנטו. על ההר, הוא פוגש את רד, שלאחר שהפך לאלוף הליגה החליט להתבודד ולהתאמן על ההר במטרה להתחזק. רד משמש כקרב הפוקימונים האחרון במשחקים אלו והוא מחזיק בצוות הכי חזק באותם המשחקים.[1]

פוקימון שחור 2 ולבן 2[עריכת קוד מקור | עריכה]

במשחקים אלו, רד מחליט לחזור לחיים הציבוריים ומשתתף בקרבות "טורניר אליפות העולם" במחוז יונובה.[2]

פוקימון שמש, ירח, אולטרה שמש ואולטרה ירח[עריכת קוד מקור | עריכה]

במשחקים אלו, רד הוא יותר מבוגר מאשר במשחקים הקודמים וניתן להילחם בו בטורניר "עץ הקרבות" שבמחוז אלולה ביחד עם בלו. לאחר שהשחקנים הביסו אותו, רד יעניק להם אבני מגה שמיועדות לשלושת ההתחלתיים של קאנטו כפרס.[3]

בוא נלך פיקאצ'ו! ובוא נלך איבי![עריכת קוד מקור | עריכה]

למרות שמשחקים אלו מהווים עיבוד למשחקי "כחול, אדום וצהוב", רד הוא אינו הפרוטגוניסט במשחקים אלו. במקום זאת, ניתן להילחם ברד לאחר שהשחקנים סיימו את עלילת המשחק והביסו שישה מאמנים ברמת "מאסטר". לאחר שהשחקנים הביסו את רד, הם מקבלים דרגת "מאסטר" בכרטיס המאמן שלהם. ניתן להילחם ברד בשנית לאחר שהשחקנים הביסו את ליגת הפוקימונים פעם נוספת.[4]

באנימה[עריכת קוד מקור | עריכה]

דמותו של רד כפי שהיא מופיעה באנימה "פוקימון מקורות"

במיני סדרה "פוקימון מקורות", רד הוא הדמות הראשית ובניגוד למשחקים, הוא מדבר. עלילת הסדרה צמודה באופן יחסי לעלילת משחקי "פוקימון כחול ואדום" ועוקבת אחר מסעו של רד, מרגע עזיבתו את העיירה פאלט ועד לניצחון ליגת הפוקימונים.[5]

דמותו של אש קטצ'אם מהאנימה "פוקימון" מבוססת ברפרוף על דמותו של רד.

במנגה[עריכת קוד מקור | עריכה]

דמותו של רד עובדה לסדרת המנגה של פוקימון. בכרכים הראשונים, רד הוא דמות הפרוטגוניסט שלאחר תאונה שגרם במעבדה של פרופסור אוק, הוא יוצא בהסכמתו לתעד את הפוקימונים השונים במחוז קאנטו. למרות זאת, לאחר שרד מביס את ליגת הפוקימונים, הוא נחטף על ידי חברי הרביעייה המובילה. פיקאצ'ו של רד, פיקה, מצליח לברוח ומסתייע במאמנת בשם ילו כדי למצוא את רד ולחלץ אותו.

הופעות נוספות[עריכת קוד מקור | עריכה]

רד הוא דמות הניתנת למשחק ב-Super Smash Bros. Brawl וב-Super Smash Bros. Ultimate. במשחקים אלו, שהם משחקי מכות בדומה למשחקים כמו טקן או מורטל קומבט, רד עצמו נקרא בשם "מאמן פוקימונים" והוא נמצא ברקע בזמן שהשחקנים נלחמים בזירה בעזרת שלושה פוקימונים שברשותו.

מאפייני הדמות[עריכת קוד מקור | עריכה]

דמותו של רד מתוארת כפרוטגוניסט שקט (בדומה לדמותו של לינק ממשחקי "האגדה של זלדה"). למרות זאת, בחלק מהמקרים נראה שהוא כן מדבר, אך השחקן לא רואה מה הוא אומר. דוגמה לכך מתרחשת כשרד מגיע לביתה של הילדה החקיינית במחוז קאנטו והיא חוזרת על כל מה שהוא אומר. בנוסף, במשחק המובייל "Pokemon Masters EX", רד הוא דמות שניתן להשיגה באירוע מיוחד ושם הוא מדבר בעיקר עם נקודות בדומה לדרך בה הוא מתקשר במשחקים האחרים (מלבד כמה רגעים קצרים בהם הוא מדבר).[6]

בהתאם לבחירות השחקנים, רד יכול להשתמש בכל 151 הפוקימונים הקיימים במחוז קאנטו. למרות זאת, כשהוא אינה דמות שניתן לשחק איתה, רד בדרך כלל מחזיק בשישייה שכוללת בתוכה פיקאצ'ו ואת שלושת ההתחלתיים של קאנטו (וינאזור, בלסטויז וצ'ריזארד). שני הפוקימונים הנוספים משתנים בהתאם למשחקים השונים (לדוגמה, במשחקים "לב זהב ונשמת הכסף" רד ישתמש בפוקימון אספיאון, אולם במשחקים "בוא נלך פיקאצ'ו ואיבי" הוא יחזיק במאצ'אמפ במקומו). במשחק "פוקימון צהוב", רד מתחיל את מסעו עם פיקאצ'ו, בדומה לאנימה.

רד מוצג כבן יחיד לאם, שנעשית מודאגת לאחר שרד הפך לאלוף הליגה והחליט להתבודד מהחיים הציבוריים ובכך לא יצר איתה קשר למשך תקופה לא ידועה. זהות אביו של רד אינה ידועה (בדומה לדמותו של אש, מקבילו באנימה). כמו כן, למרות המתחים השוררים בין השניים, במשחקים המאוחרים, רד ובלו פתרו את היריבות ביניהם ולעיתים קרובות משתפים פעולה ונלחמים יחד בקרבות כפולים.

תלבושתו של רד לא ניתנת לשינוי על ידי השחקנים והיא כוללת כובע אדום, וסט בצבעי אדום, שחור ולבן ומכנס ג'ינס כחול. במשחקי "שמש וירח", רד הוא נער בן 16 והוא לובש את אותו הכובע האדום, אך במקום וסט הוא לובש חולצה בצבעי אדום ולבן, מכנס ג'ינס כחול ועל גופו תיק צד בצבע צהוב.

רד נחשב למאמן מוכשר בקרב מחוז קאנטו ושמו הגיע אפילו עד למחוז ג'וטו. במשחקים "פוקימון זהב, כסף וקריסטל", השחקן מגיע לביתו של קורט, יוצר פוכדורים והוא מספר שצוות רוקם קם בשנית לאחר ששלוש שנים קודם לכן הצוות פורק על ידי נער בשם רד (בכך נרמז ששלוש שנים עברו בין משחקי "פוקימון אדום וכחול" לבין "פוקימון זהב, כסף וקריסטל").

כמו כן, בניגוד לדמותו של אש, רד מטייל ברחבי המחוז לבדו. רד אמנם מתקשר עם ברוק ומיסטי במהלך המשחקים, אך אלו מופיעים רק כמנהיגי מכונים בהם רד נלחם כדי לזכות בתג ותו לא.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא רד בוויקישיתוף

הערות שוליים[עריכת קוד מקור | עריכה]

  1. ^ Pokémon HeartGold & SoulSilver - Final Battle! Legend Red (1080p60), נבדק ב-2023-12-17
  2. ^ Pokemon Black & White 2 World Tournament vs Red, נבדק ב-2023-12-17
  3. ^ Pokemon Sun & Moon - Battle! Legend Red (HQ), נבדק ב-2023-12-17
  4. ^ Pokémon Let's Go Pikachu & Eevee - RED BATTLE & Location, נבדק ב-2023-12-17
  5. ^ Pokémon Origins Trailer, נבדק ב-2023-12-17
  6. ^ Pokémon Masters - Red, Blue, Green(Leaf) Having A Conversation, נבדק ב-2023-12-18