בלבזאור

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
Gnome-colors-edit-find-replace.svg
יש לשכתב ערך זה. ייתכן שהערך מכיל טעויות, או שהניסוח וצורת הכתיבה שלו אינם מתאימים.
אתם מוזמנים לסייע ולתקן את הבעיות, אך אנא אל תורידו את ההודעה כל עוד לא תוקן הדף. אם אתם סבורים כי אין בדף בעיה, ניתן לציין זאת בדף השיחה.
הציור הרשמי של בלבזאור

בלבזאוריפנית: フ シ ギ ダ ネ, "פושיגידנה") הוא זן הפוקימון הראשון בזיכיון "פוקימון" העצום בבעלות Game Freak ונינטנדו. הוא עוצב על ידי קן סוגימורי, ושמו הוא שילוב בין המילים "Bulb" (פקעת) ו"דינוזאור". הוא הופיע לראשונה בצמד המשחקים פוקימון אדום וירוק כפוקימון התחלתי, ומאוחר יותר הופיע גם בהמשכים, משחקי ספין-אוף, סדרת האנימה, סרטים, סדרות מאנגה שונות ומגוון מוצרים.

ידוע כ"פוקימון הזרע", בלבזאור יכול לשרוד ימים שלמים אך ורק על אור שמש. הוא דמות מרכזית בסדרת האנימה הידוע באחד הפוקימונים הראשיים של אש קטצ'אם בעונה בראשונה ואחד הפוקימונים של מאי. הוא מופיע במספר מאנגות שונות, כגון "פוקימון הרפתקאות", שם הוא מן הפוקימונים הראשיים של רד.

תיאור[עריכת קוד מקור | עריכה]

לבלבזאור יש עור ירוק, בעל כתמים ירוקים-כחולים כהים ועניים אדומות. הוא בעל ארבע רגליים עם טפרים ופקעת על גבו.

היסטוריה[עריכת קוד מקור | עריכה]

בלבזאור הוא פוקימון מסוג עשב ורעל. הוא הפוקימון הראשון שמופיע בפוקידע והחלק הראשון בשרשרת התפתחויות בעלת שלושה שלבים: בלבזאור, אייביזור ווינזאור. הוא עוצב על ידי קן סוגימורי, חברו של יוצר זיכיון הפוקימון, סטושי טג'ירי והופיע לראשונה במשחקים פוקימון אדום וירוק ("פוקימון אדום וכחול" מחוץ ליפן) כאחד הפוקימונים הראשונים שהשחקן יכול לבחור, ביחד עם סקווירטל וצ'רמנדר. בלבזאור הופיע במספר משחקי פוקימון נוספים: הוא פוקימון התחלתי בפוקימון אדום אש וירוק עלה, החידושים של פוקימון אדום וירוק; בפוקימון לב זהב ונשמת כסף, לאחר הבסת 16 והמכונים ורד, הוא ניתן לבחירה יחד עם שאר התחלתי מחוז קאנטו; ומשתמש כפוקימון התחלתי נוסף בפוקימון X ו-Y.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]

ויקישיתוף מדיה וקבצים בנושא בלבזאור בוויקישיתוף