סטושי טג'ירי

מתוך ויקיפדיה, האנציקלופדיה החופשית
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

סטושי טג'ירי (נולד ב-28 באוגוסט 1965) הוא מתכנן משחקים יפני שקנה את פרסומו בעקבות יצירת המשחק "מפלצות הכיס", המוכר יותר בכינוי פוקימון.

הוא גדל בטוקיו, ואובחן כבעל תסמונת אספרגר, המהווה חלק מהקשת האוטיסטית.

ביוגרפיה[עריכת קוד מקור | עריכה]

סטושי טג'ירי נולד בשנת 1965 למשפחה יפנית. כבר בגיל צעיר הוא גילה את יופיים של היערות. סטושי הצעיר נהג לאסוף ולהחליף חרקים כדי להשלים את אוסף החרקים שלו. גם האהבה למשחקי וידאו לא הייתה זרה לו, ולכשגדל הפך לבוחן של משחקי וידאו עבור מגזינים.

בשנת 1982 החליט טג'ירי, יחד עם כמה מחבריו, לייסד את "GameFreak" - מגזין שמיסודו שם לעצמו למטרה לסקר משחקי וידאו חדשים וספרי קומיקס. "GameFreak" החל לצבור תאוצה, והפופולריות שלו הרקיעה שחקים, דבר שרק עודד את סטושי להוציא לאור שני ספרים: "CAP Land" ו- "Catch 'em all CAP land". במרוצת שנות השמונים של המאה העשרים החליטו אנשי הצוות של מגזין "GameFreak" לפתח משחקי וידאו בעצמם, ומהמשרד בעל החדר האחד, העתיקו את מקומם למגדלי נינטנדו ביפן, שם הם פיתחו משחקי וידאו שונים כדוגמת "הביצה של יושי" ("Yoshi's Egg").

בשנת 1991, עם הופעת קונסולת הגיים בוי, דמיין לעצמו טג'ירי משחק, מבוסס על אותם חרקים אותם נהג לאסוף בילדותו. הרעיון של לכידת ואיסוף מפלצות היה חדש, אך הבסיס של פוקימון כבר היה קיים. בהוסיפו שכבות של דמויות גיבורי-על, יצר טג'ירי גיבורי משחקי וידאו. את רעיון ההחלפה שלהם הגה טג'ירי כאשר ראה שני ילדים משחקים בקונסולת הגיים בוי זה לצד זה. יחד עם שיגארו מיאמוטו, היוצר של "סופר מריו", הם פיתחו את טכנולוגיית הלינק, אשר עדיין משתמשים בה כיום. עם הגיעו של האישור מנינטנדו, טג'ירי וצווותו החלו בפיתוח המשחק. 5 שנים נדרשו להם להשלים את המשחק, הזמן הארוך ביותר בהיסטוריה של נינטנדו בפיתוח משחקים. בעקבות המשחק הראשון הופיעו משחקים נוספים, סדרת טלוויזיה וסרטים.

קישורים חיצוניים[עריכת קוד מקור | עריכה]